STADSNIEUWS Laatste berichten DUITSCHLAND Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 4 AUGUSTUS 1941 DF LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 LEIDSCHENDAM Geboren: Gerardus Arnoldus Maria, zoon van L. H. v. d. Krogt en C. A. M. K»lker Maria Adriana Johanna, dochter van J. C. Verhagen en M. C. Hermans Theodoras Jacobus Maria, zoon van A. S. v d. Geest en C. A. v. d. Poel Nicolaas Cornelis Jozef, zoon van J. M. J. Havik en M. C. Janson. Ondertrou kw d Cornelis Hendrikus Vitus Floor en Johanna Elisabeth Helena Luiten. Getrouwd: Justinus Lassché en Jo hanna Wilhelmina van Niel. LISSE Personalia. Voor het te Heemstede ge houden R.-K. M. U. L. O.-examen slaagden F. Buschman, R. Meskers, E. Kortekaas, R. van den Aardweg, Arn. van Berkel, M. Boot, H. Bouchaert, W. de Bruin, K. Fre- riks, A. Hoekstra en G. Vreeburg, allen leerlingen van de R.-K. U. L. O.-school, par. St. Agatha, alhier. Voor het M. U. L. O.lexamen slaagden alsnog de leerlingen C. M. Kroon en C. J. Segers C.Jzn., van de Geref school, al hier. De heeren A. van Loon en H. J. Meyer, beiden alhier, slaagden beiden voor de ac te Engelsch L.O. Zij werden opgeleid door de nheer J. W. A. Floor, alhier. De heer M. Vermeere alhier, slaagde voor de acte boekhouden M.O, SASSENHEIM Kringvergadering l.t.b. De bloembollenkweekers-L.T.B.-leden kwamen Zaterdagmiddag in ,.de Nachte gaal" te Lisse bijeen onder leiding van den heer J. W. A. Lefeber, die na een kort ope ningswoord een resumé gaf van hetgeen de laatste weken is geschied, vooral naar aan leiding van de circlulaire van den Be- drijfsraad over de arbeidstijden. Hierin is een chaotische toestand ont staan omdat sommige firma's wel aan die circulaire gevolg hebben gegeven, anderen niet. Spr. deelde mede, dat door de werkne mers om een loonsverhooging is verzocht, waarbij gewezen werd op de groote stij ging van de eerste levensbehoeften. Verschillende aanwezigen voerden hier over het woord: meerdere oplossingen wer den voorgesteld o.a. de toekenning van een kindertoeslag, hetgeen door den voor zitter bestreden werd met te wijzen op de moeilijkheden, welke daaruit zullen voort vloeien. Ook het tijdstip van indiening van het verzoek werd niet gunstig geacht, hetgeen ook de meening was van een der andere organisaties. Wel was men overtuigd dat loonsverhoo ging niet onbillijk was. Over de „vaste prijzen" werden uitvoe rige besprekingen gehouden, en werd op meerdere onbillijkheden en moeilijkheden in deze gewezen. Ook op de prijzen van de aardappelen van de bollengronden werd gewezen. Men achtte deze te laag. Nadat nog enkele minder belangrijke za ken besproken waren, o a. het grondonder zoek, volgde sluiting. Wintel-tentoonstelling in „Bloemlust". De tentoonstellingscommissie „Bloemlust" heeft besloten in het a.s. broeiseizoen we derom twee tentoonstellingen te organisee- ren en wel van 2024 Januari 1942 en van 1721 Februari 1942. De cammisie maakt alle voorbehoud met het oog op de tegen woordige omstandigheden. VOORSCHOTEN Een veertigjarig jubileum. De heer J. Waasdorp, werkzaam op de afdeeling plet- terij en stamperij aan de Zilverfabriek al hier, herdacht gistetren zijn 40-jarig jubi leum. Bij de huldiging waren tegenwoor dig de heer C. Begeer, directeur-generaal der N.V., de heer D. Vis, directeur, jhr. v. Weiier, directeur der Kon. Begeer, W. Kreeft, bedrijfsleider van de afdeeling, waarin de jubilaris werkzaam is en de heer G. van Leeuwen, chef der boekhou ding. Jhr. v. Weiier sprak den jubileeren den werkman toe, huldigde hem als een getrouw en vlijtig arbeider en bood hem de verguld-zilveren fabrieksmedaille aan en een bloemenmand, terwijl de heer W. Kreeft, bedrijfsleider der afdeeling ook een woord van waardeering sprak en hem een enveloppe met inhout aanbood. De chef boekhouder, de heer G. van Leeuwen, hul digde den jubilaris als een plichtsgetrouw dienaar en bood hem een taart en sigaren aan en deelde hem mede, dat de directie der N.V. een week verlof gaf. Ook was bij deze huldiging een deputatie aanwezig uit het personeel der Zilverfabriek, n.l. de heeren C. van Spengen, die hem een cra- peaud aanbood en de heer C. de Ru, die hem verrastte met een rooktafel, terwijl de heer J. Ligtvoet den jubilaris een Indi sche kamerplant aanbood. Deze drie laat ste geschenken werden door de deputatie aangeboden namens het personeel. Ook de E. H. B. O. alhier toonde haar- belangstel ling door het aanbieden van een bloemen mand. Aan het einde van deze huldiging sprak de jubilaris- een woord van dank tot allen, die dezen dag voor hem tot een feestdag hebben gemaakt. Ongeval met een zaagmachine. Het zoontje van den heer F. alhier was met eenige vriendjes aan het spelen nabij een bouwwerk, nadat de werklieden waren ver trokken. Hij stak een stekker van een zaagmachine in het stopcontact, waardoor de zaagmachine in werking trad. Het knaapje schrok en inplaats van de stek ker er wederom uit te halen, trachtte hij met zijn hand de zaag tot stilstand te krij gen en verwondde zijn rechterwijsvinger. Dr. Stoel verleende de eerste geneeskundi ge hulp. Zeer waarschijnlijk zal de vinger van het knaapje moeten worden geampu teerd. Diefstal. Ten nadeele van den heer F., wonende te Leiden, is uit de rijwielbe waarplaats van de Zilverfabriek alhier, een rijwiel ontvreemd. WASSENAAR EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van pater B. Stuivenwald. In de Parochiekerk „St. Willibrordus" droeg de weleerw. pater Val. B. Stuiven wald M.S.F., j.l. Zondag te 9 uur zijn eerste plechtige H. Mis op. Bij den ingang van het kerkgebouw werd de neomist verwelkomd door den zeereerw. heer J. P. Buijs, pastoor van de parochie „St. Willibrordus", alsmede door de dienst doende geestelijkheid. Voorafgegaan door een groote stoet van bruidjes, door misdie naars, acolieten en geestelijkheid, en ge volgd door zijn ouders en familie, trad de nieuwe priester het kerkgebouw binnen, terwijl hem door de parochianen een wel komstlied werd toegezongen. Bij het heilig Misoffer dat hierna volg de, werd de neomist geassisteerd door den zeereerw. heer pastoor J. P. Buijs, als pres- byter-assistens, den weleerw. pater A. Snij ders S.V.D. als diaken en den weleerw. pater Dom. R. v. d. Plas O.S.B., als sub diaken. Ceremoniarius was de weleerw. heer J. Schoots, kapelaan van de parochie „St. Willibrordus". In het priesterkoor merkten wij op den zeereerw. heer C. Tholenaar, oud-pastoor van „St. Willibrordus" en den weleerw. heer P. A. v. d. Bosch, kapelaan van de parochie „St. Willibrordus". Het zangkoor voerde onder leiding van den directeur-organist, den heer J. C. Beuk, op verdienstelijke wijze de 4-stemmige „Missa Festina" uitwan Ph. Loots en na de H. Mis nog een 4-swmimig „Cantate Domi no" van Leo Hassler. De feestpredicatie werd gehouden door den zeereerw. heer pastoor J. P. Buijs, die de verhevenheid van het priesterambt schetste. Aan den priester is groote macht gegeven en God schonk hem ook Zijn ge zag, maar ook Zijn kruis en Zijn lijden. Na een gelukwensch tot de ouders verzocht de gewijde redenaar het gebed van de paro chianen van dezen jongen priester. Bij het uitreiken van de H. Communie genoot de neomist het geluk dit te mogen doen aan zijn beide ouders, twee zusters en een broer. Van 34 uur werd in de pastorie aan de Kerkstraat een druk bezochte recepte gehouden. Tot besluit van den dag celebreerde de neomist des avonds te 7.30 uur een plech tig Danklof, waarbij de assistentie ge schiedde door den weleerw. heer kapelaan J. Schoots als diaken en den weleerw. pa- tër A. Snijders S.V.D. als sub-diaken. In het priesterkoor hadden plaats genomen de zeereerw. heeren pastoor C. Tholenaar en pastoor J. P. Buijs, de weleerw. pater Dom. R. v. d. Plas O.S.B. en de weleerw. heer kapelaan P. A. v. d. Bosch. Nevens de Gregoriaansche gezangen voerde het zangkoor nog uit „Panis Ange- licus", „Ecce panis", „O sacrum convivium" en „Tantum ergo", allen van Ph. Loots. Bij het uitgaan der kerk speelde de heer Beuk nog „Taccata" van Max Rege. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING Aan de gezellen wordt bekend gemaakt dat deze week en de volgende week al de bijeenkomsten, repetities, tooneel en mu ziek zullen plaats hebben van 7 tot 9 uur. Tegen een zestal jongelui is door de po litie procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de jongste verordening van den Commissaris van Politie, waar bij bepaald! is, dat zij voor 's avonds 9 uur binnen moeten zijn. Door de politie is aangehouden de koop man J. D., die nog vier maanden gevange nisstraf moest ondergaan, hem opgelegd door den Economischen rechter. Procesverbaal is opgemaakt tegen mej. M. B. uit Voorschoten, wegens diefstal van een windjack uit een winkelmagezijn hier ter stede. Bij de examens, afgenomen door de Ver- eeniging ter Veredeling van het Ambacht is geslaagd voor gezel meubelmaker, de •heer J. van Kempen, alhier. UIT LEIDEN VERTROKKEN. D. J. Beem, Hummelo c.a., Het Oude Huis C. J. M. Berger, Eindhoven, Markt C. H. Bisschop, Sassenheim, Meidoornln. 4 J. Bok, Heemstede, P. de Hooghstr. 32 Jhr. J. A. Boreel de Mauregnault, Ber lijn Dl., Friedrichstr. 194 F. A. ten Bos- ke, den Haag, Drebbelstr. 75 M. Diele- man, Rotterdam, Delfgaauwstr. 70b P. A. v. Donselaar, de Bilt U., Biltschew. 14 A. v. Duist, Dordt, Papendr.str. 32 W H. Eelsingh, Amersfoort, Rubensstr. 57 S. J. A. v. Es en fam., Zoeterwoude, Schenkw. 79 J. J. v. d. Geest, Dordt, Papendr.str. 32a C. Th. de Haas, Oegst- geest, Endeg.str.weg 5 F. Hakkaart, 's Bosch, Koestr. 39 A. Holverda, Rot terdam, Beukelsw. 88 A. M. Hoppers, Katwijk, Kortenaerkade 27 A. J. W. Kaas en fam., Rheden Gld., Wald. Pyrm.ln. 20 G. J. v. Kesteren, Wassenaar, Pr. Marieln. 14a A. Kipp, Ede Gld., Maan- dervrtw. 18 J. Kop, Oegstgeest, Wil- linkln. 1 B. Kraan, Leimuiden, Oude wetering 36 L. Krassenburg, Leiderdorp, Steenbakkersin. 20 L. Kruiniger, Delft, Delfg.weg 42 E. F. A. Langemeyer, Zwolle, Veenstr. 21 G. Lodder, Barne- veld, Stationsw. 185 F. v. Looij, Amster dam, L. de Colignystr. 29 III Wed. H. Ph. Schoneveld-Maan, Zoeterwoude F 7 M. A. H. y. Rijsinge-Maat, den Haag, Car- tesiusstr. 196 N. J. Matze en fam.. Lei derdorp, Berkenkade 38 H. Matzinger, St. Laurens, Noordw. B. 18 P. v. d. Meeberg, Arnhem, Rozend.weg 534 J. H. M. Merks. Noorbeek, Hoogcruts G. de Meij, Leiderdorp, Koningstr. 17 J. de Mey en fam., Leiderdorp, Steenbakkersin. 18 Wed. W. E. M. Verburg-Michielsen, Warmond, Heerenw. A 79 K. C. M. Muth, den Haag, Statenln. 136 H. R. Na- ter, Zoeterwoude, Utr. Jaagpad F 24 A. C. Olierook, Hazerswoude, D 261 I. Pen- ninger, den Haag, Galileistr. 40 G. Pol leman en fam., Hilversum, Eemnesserw. 58 Wed. B. de Haan-Paauw, Leiderdorp, Koningstr. 17 G. A. Prins, Amsterdam. Amstel 51 D. M. v. Randwijk, Dordt, Vriesew. 68 J. v. Randwijk, Dordt, Vrie- sew. 68 J. Reijnvaan, Renkum, Dorpsstr. 163 H. Rietveld, Sasseöheim, Kerkln. 57 M. J. v. Rijn, Wassenaar, Nachtegaal laan 1 J. Schreudcr, A'dam, P. de Hooghstr. 10 bv. J. C. v. Sis ere den 8-7-6-0-0 Onthoudt dit nummer. Acht-zeven-zes-dubbel nul. Stort op dit nummer uw bijdrage voor de Nederlandsvhe ambulance. Acht-zeven-zes-dubbel nul. Uw bijdrage op dit gironummer gestort, ten name van de Nederlandsche ambu lance, zal het Boode Kruis in staat stellen den nood van vr.iend en vijand op de slagvelden in het Oosten te lenigen. Acht-zeven-zes-dubbel nul. Ook uw bijdrage wordt verwachtt Stort nog vandaag op gironummer 87600, ten uame van de Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22, 18-Gravenliage. Haag, Huygenspark 48a Jhr. W. J. Snouck Hurgronje, den Haag, J. v. Nas- saustr. 42 W. H. Stenfert Kroese, Rotter dam, Vij verin. 15 N. Taat en fam., Plaue a. d. Havel Dl. J. J. Terpstra, Oegstgeest, Endeg.str.weg 5 R. Veltman Fruin, Oostkapelle, Huize Schoonoord J. G. v. Vaorthuyzen, Amersfoort, Utr.weg 247 C. Weber, Voorburg, v.d. Wateringln. 130 Wed. J. Erkelens-Weber, Voorburg, v. d. Wateringsenln. 130 N. Wegkamp, Apeldoorn, N. Hofstr. 3 D. Weisz, den Haag, Hoefkade 2 J. A. Hoogeveen-Wit- senburg, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 72 J. H. Wolters. Rotterdam, Heemraads singel 135 H. Ydema en fam., Zuilen, P. Koolhovenstr. 44 H. A. Zee, Voorburg, v. Wassenaerstr. 31. TE LEIDEN GEVESTIGD. A. J. Al'dienkamp, Contr. CCCD, Haaig- weg 18a. 18a. G. H. Blom, Rijnsb.weg 10. M. C. Bocxe, dienstbode, Rapenburg 2. J. M. Boersma, Boommarkt la. A. C. Boonekamp, broodbakker, Witte singel 106. G. A. Bosch, kweeker, Rynsb.weg 2. A. Boter, winkeljuffrouw, Magd. Moonstraat 10a. W. Braams, contr. CCOD Haagweg 18a. W. K. Broekhuizen, kan- toorbed., Utr. Jaagpad 11. H. C. A. de Bruin, dienstbode. Rijnsb.weg 7. S. Buis, Heerengraoht33/35. G. A. Fakkel en fam., koopman, Oude singel 18. C. W. v. Oort-Gieles, Breestraat 47. J. J. Groe- nemeijer en fam., letterzetter, Cosijnstr. 17. H. W. de Haan, schrijver kad„ Utr. Jaagpad 25. L. V. J. M. Haenecourt, Lo rentzkade 5. W. v. Hal, ovenist, de Goe- jestraat 47. T. Heeringa en fam., mon teur PTT, de Goejestraat 40. G. Heikens, Lijsterstraat 26. H. Hensen en fam. stofz.-monteur, Cosijnstraat 19. F. W. v. Herwaarden, St. Jacobsgracht 1. A. Hodes, arts, Stationsweg 2. M. v. d. Hoo- •gen, dienstbode, Nachtegaal laan 13. M. Fielemon-de Jong, 2e Binnenv.estgraoht 5. Cf J. v. d. Kaay, marechaussee, Rinigkade 5. M. A. v. Kampen, reclameteekenares, Zoetew.singel 97. S. Keijizer, kinderverz. Zoeterw.singel 98. G. M. Kool, dienstbo de, Haarl.weg 60. G. Kristenisen, Witte singel 31. G. de Leeuw, bakker, Waard- gracht 183. E. A. Leujes, Lorentzkade 15. S. A. Lindenburg, Waardgracht 169. A. J. v. Luijik en fam., waChtm. art., Breestraat 99. M. A. C. Middelink en fam., J. v. Houtkade 7a. A. P. C. Mol, Maredijk 165a. F. P. E. de Nocker en fam., kunstschilder, de Goejestr. 50. J. C. Pracht en fam., aardewerker, de Goe- jestraat 51. J. Roelofs, steendrukker, Bronkhorststraat 30. A. de Ruiter, contr. CCCD, Zonneveldstraat 2. J. G. Servaas en fam., chemiker, Zeemanlaan 14. R. Slijkhuis, Oranjegracht 72. N H. Stol, tuinder, Staalw.str. 13. A. W. A. Stuif zand, onderwijzeres. Mare singel 70. J. Taal, buffetfuffr., Morschw. 168a. H. E. Teljeur, huishoudster, Schutterstraat 10a. C. Vaandrager, verpleegster, Kaarsenma- kestraat 7. F. A. v. Velsen, huishoud ster, Buitenruststraat 2. P. Venema, opz. Ned. Heide Mij., Breestraat 65. C. M. Verhaar, dienstbode, Lorentzkade 16. C. J. Visser, agent v. politie, Hoogewoerd 177. J. Visser en fam., proc.houder, Rijnsb.weg 104. H. v. Vliet en fam., be ambte NS, Apothdijk 35. A. de Vos, ver pleegster, Rijnsb.weg 10. J. Vijlbrief en fam., boekhouder, Jac. Catslaan 63. F. C. Wehrmeijer en fam., Levendaal 112a. Wed. G. de Vink-Welling, Kaarsenmaker straat 7. K. J. Wernars en fam., sigaren maker, Joubertstraat la. B. W. Werk en fam., fabr.aTb., Volmolengraoht 3. J. Th. Wiesener, li-verpleegster, Witte singel 27. M. de Wind, Apoth.dijk 35. J. A. Hoogeveen-Wisehburg, Haagweg 54. Binnenland W.A.-MARSCHEN EN OPENLUCHT VERGADERINGEN TE WOERDEN EN BODEGRAVEN. De N.S.B.-Persdiienst meldt: „Zaterdagavond j.l. hebben de bans 1 (Utrecht) en 26 (Rijnland) der W.A. en een vendel uit Leiden propagandamarschen gemaakt door Woerden en Bodegraven. Met tamboers en pijpers voorop en onder het zingen van frissche strijdliederen werd door beide plaatsen gemarcheerd onder groote belangstelling van de bevolking. In beide plaatsen werd een openlucht ver gadering gehouden, waar onder banleider van der Hout het woord voerde. Door mid del van geluidversterkers was de rede tot ver in den omtrek hoorbaar. Vooral in Bodegraven luisterden vele jonge men- schen met ingespannen aandacht naar de woorden van den spreker die zijn hoorders de houding en het doel der W A. uiteen zette. Onder ban leider van der Hout zeide o.m. dat de W.A. duidelijk had getoond, aan welke zijde vah het wereldgebeuren zij staat door de duizenden kameraden, die reeds aan de verschillende fronten staan. Binnenkort zullen nog duizenden hun opgedragen taak aan het front gaan vervullen. Een luid applaus toonde aan, dat de woorden van den spreker ook bij de buitenstaanders een goed gehoor had den gevonden." STRIJDT VOOR EUROPA De ingesloten Sovfet- strifdkrachten bij Smolensk UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FUHRER, 4 Augustus. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Op den omsingelingsvleugel in de Oekraine hebben snelle Duitsche en Hongaarsche afdeelingen belangrijke spoorwegverbindingen van den vijand afgesneden. De massa van de Oostelijk van Smolensk ingesloten strijdkrach ten der Sovjet-weermacht is thans vernietigd. De rest gaat de ontbinding tegemoet. Gevechtsvliegtuigen bombar deerden in den afgeloopen nacht ravi- tailleerings- en bewapeningsbedrijven in Moskou en een belangrijk verkeers knooppunt in het brongebied van de Duna. In den strijd tegen Groot.-Brittannië waren doeltreffende aanvallen van het luchtwapen overdag gericht op spoor wegemplacementen aan de Zuidoost kust van Engeland. Bij de Faroer- eilanden werd een vrachtschip van 1200 brt. tot zinken gebracht. In den afgeloopen nacht bestookten gevechts vliegtuigen militaire werken in ver schillende havensteden aan de Schot- sche en Engelsche Oostkust o.a. in Hull, met bommen van zwaar kaliber. Er ontstonden groote branden. In de Middellandsche Zee plaatsten Duitsche en Italiaansche duikbommen werpers op 2 Augustus ten Noordwes ten van Mersa-Matroe voltreffers van bommen op twee Britsche torpedoja gers. Andere luchtaanvallen waren ge richt op pakhuizen en luchtdoelstellin gen van den vijand bij Tobroek. In luchtgevechten werden vier Britsche jagers neergeschoten. Duitsche ge vechtsvliegtuigen vielen vannacht mi litaire inrichtingen aan het Suezkanaal aan. De vijand liet in den nacht van 3 op 4 Augustus een gering aantal brisant - en brandbommen vallen op Noord west en West-Duitschland. Er ontstond noch schade aan militaire werken noch aan bedrijven die voor de oorlogsvoe ring van belang zijn. Nachtjagers en luchtdoelartillerie schoten drie van de aanvallende Britsche toestellen om laag. EEN RADIO-VOORDRACHT. Over den zender Hilversum I (405 Me ter) zal op Dinsdag 5 Augustus van 20.15 20.30 uur een vraaggesprek plaats hebben met prof. F. van Loon, voorzitter van het genootschap Nederland en Europa, over de richtlijnen van de werkzaamheden van het genootschap. CAFEBEZOEK EINDIGDE IN VECHT PARTIJ. Gistermiddag dronken in een café te Beesd (Geld.) de heer IJ. van Tol uit Beesd en drie zwagers, de gebroeders van G., in goede verstandhouding menig glaas je. Na eenigen tijd had de drank echter de gemoederen zoozeer verhit, dat een korte woordenwisseling ontstond tusschen den heer van Tol en een zijner zwagers. Deze trok zijn mes en stak van T. in de hals. Het slachtoffer dat hevig bloedde, werd door een ijlings ontboden geneesheer voor- loopig verbonden en met spoed naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Naar wij vernemen, is de toestand van het slachtoffer ernstig. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME. 4 Aug. (Stefani). Het hoofdkwar tier van de Italiaansche weermacht maakt bekend: De vlootbasis Malta is opnieuw door for maties van ons luchtwapen gebombardeerd. Eenige vijandelijke vliegtuigen hebben de vliegvelden van Catania en Reggio di Ca labria met machinegeweervuur bestookt. Eenige personen werden gewond en er werd lichte schade aangericht. In Noord-Afrika aanzienlijke activiteit van vooruitgeschoven posten aan het front van Tobroek. Een vijandelijke gemotori seerde afdeeling, die probeerde onze stel lingen te naderen, werd door artillerievuur uiteengedreven. Er werden eenige gevan genen gemaakt. Engelsche vliegtuigen wier pen brand- en brisantbommen op plaatsen van Cyrenaica en Tripolitanie. waardoor drie personen .gedood en ongeveer tien ge wond werden. Vliegtuigformaties van de as hebben ver sterkte stellingen, afweerstellingen op den grond, pakhuizen en kaden van Tobroek, gebombardeerd en branden veroorzaakt. Zij plaatsten voltreffers op de spoorweg- werken van Mersa-Matroe en op vijande lijke schepen ten Noordwesten daarvan, waar twee torpedojagers getroffen werden. Dezelfde formaties hebben vier Engelsche jachtvliegtuigen brandend omlaag gehaald. Een van onze op den Atlantischen Oceaan opereerende duikbooten is niet op haar basis teruggekeerd. De Engelsche onder zeeër „Cachalot" van 1500 ton werd door een torpedoboot onder bevel van den lui tenant ter zee der reserve Gino Rosica ge ramd en in twee deelen gespleten. 91 le den der bemanning werden gered en ge vangen genomen. In Oost-Afrika zijn eenige afdeelingen van onze troepen in den sector van Gon- dar dapper de vooruitgeschoven vijandelij ke stellingen binnengedrongen, waar zij wapens buitmaakten en den tegenstander verliezen toebrachten. Gemeentel, Aankondiging INLEVERING METALEN. De Burgemeester var^^eiden maakt be kend, dat de oproepin^n voor het inleve ren van metalen voorwerpen enz. door par ticulieren dezer gemeente, thans alle zijn verzonden. Voorts zj, wordo^nog\i rzonden de oproepingei or handelarl grossiers, winkelierajf waarvin gcad t kan wor den. dat of in hui plichtige Ten slot' hen, die reeds welke reden ting tot inle' éénmaal daar gegeven op Doi schen 8.3012.30 bureaux Hoogere Burgerschool voor Meis jes aan de Garenmarkt. De toegezonden oproepingskaart moet worden medege bracht. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 4 Augustus 1941. degedeeld, dat aan igeroepen, doch om aan hun vecplich- ebben voldaan, nog 'egenheid zal worden 7 Augustus a.s. tus- 7 uur op een der Geboren: Leonardus Jacobus Petrus, z. van B. L. Luyten en M. v. d. Werf. Ondertrouwd: H. A. Aalders jm. 31 j. en J. M. E. Groenewegen jd. 23 j. J. Weber jm. 21 j. en E. J. Kunnen jd. 26 j. J. Alphenaar jm. 28 j. en E. den Daas jd. 26 j. H. Keijzer jm. 23 j. en W. Keijzer jd. 21 j. W. B. Roman jm. 28 j. en J. M. E. v. Berkel jd. 26 j. P. Zaalberg jm. 21 en J. M. IJzerman jd. 22 j. C. de Roode gesch. 25 j. en J. Slingerland jd. 20 j. A. de Roode jm. 25 j. en M. J. Serdijn jd. 23 j. J. A. Koster jm. 26 j. en S. M. C. Regeer jd. 19 j. G. Kok jm. 22 j. en A. v. Polancn jd 26 j. J. H. Boom jm. 19 i. en M. C. Leijendekker jd. 19 j. A. J. F. Beukman jm. 29 j. en C. A. Neuteboom jd. 27 j. Overleden: P. Vis hsvr. van A. de Bruin 6 j. HET FINSCHE LEGERBERICHT. HELSINKI. 4 Aug. (D.N.B.))) Van Fin- sche zijde wordt officieel het volgende be kend gemaakt: In de omgeving van Hanko is onze artil lerie met succes opgetreden. Treffers wer den geplaatst zoowel op vijandelijke sche pen op zee alsook in dc haven van Hanko. Ook andere belangrijke punten werden met succes gebombardeerd. Aan het Ooste lijk front verloor de vijand in den strijd op 1 Augustus 2000 man. Een groote hoe veelheid vijandelijke pantserwagens cn auto's werd vernield. Een aanzienlijk aan tal viel den troepen als buit in handen, evenals automatische wapen", en geweren. De Sovjet-Russische aanvallen werden overal afgeslagen. Op Zaterdag, 2 Augus tus, hebben de bolsjewisten geen verdere bombardementen in Finland verricht, uit gezonderd de; vermelde t aanval op Sul- kava, waar geen schade werd aangericht. Bij dc luchtgevechten boven Rautjaervi schoot de luitenant-vlieger Juutilainen twee vijandelijke gevechtsvliegtuigen om laag. De sergeant-majoor Nissir.en, die een Sovjet-gevechtsvliegtuig omlaag haalde, kon veertien vijandelijke treffers in zijn machine waarnemen. JAPANSCHE TROEPEN IN CAMBODSJA TOKIO, 4 Augustus.D.N.B.) Hel hoofd leger van de Japansche gemotoriseerde strijdkrachten is Zondag, naar Domei uit Fransch Indo-China meldt in de strategisch belangrijke stad Cambodsja aangekomen. Daaraan ging een voorhoede vooraf, die reeds Zaterdagmiddag in deze stad was aangekomen. LEIDSCHENDAM, 2 Aug. Groentenvei- ling. Eng. komkommers AA f 13.50, 1ste soort 11.—, 2e soort 8.50, 3e soort 5.50, wankleurige f 2.003.60, stek 1.003.00, gele komkommers le soort f 3.50, 2e soort f 5.50, 3e soort 4.60—6.9Ö, stek pej- kg. 1.50—6.30, kropsla le soort 4.—, 2e soort f 2.00—3.50, stoofsla 8.—, peen 6 —7, bloemkool 11, 2e soort f 8, uitschot 2.50—5.30, tomaten midd. 9.50, gr. ron den f 9.50. 2e soort 9.50, 3e soort 9.50, bonken 7.uitschot f 24. rijp 46, andijvie per 20 kg. f 1.—, spinazie per 4 kg. 60 cent, postelein 142, rabarber per 100 kg. 8.50—10.90, snijboonen f 18.—, spercieboonen 18.selderie f 1.903.60, tuinboonen f 6.meloenen 3258 cent, duiven 5861 cent. VINKE VEEN, 1 Aug. Groentenveiling. Spercieboonen f 2525, snijboonen 14.40 —18, pronkboonen f 18, spekboonen 18, stamspercieboonen f 14.4018.tomaten 14—19, rabarber 8—10, spinazie 15— 16, postelein 26, waschpeen f 8.andij vie 13.30—17.30, roode kool 6.—, spits kool f 5.00 per 100 kg., bloemkool f 3—11 komkommers-5.5013.50, kropsla 4. per 100 stuks, peen 4.806.00 per 100 bos. TER AAR, 2 Aug Centrale Veiling. Snijboonen 1.441.80, pri'ncesseboonen 2.50, dubb. stamboonen 1.80, witte pronkers f 1.80, spekboonen 1.80, augur- Ken. fijn f 27.fijnbasterd 16.90, bas terd 9.90, grof f 7.00, stippel 3.00, kom kommers f 2. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Aug. Groenten- veiling. Per 100 kg. Vroege aardappelen: Groote f 4.50, Drielingen 2.50, uien 6.10 8.00, doppers f 1216, tuinboonen 67, per 100 stuks: sla 2.504.00, bospeen f 5.60—6.00, bloemkool I f 10—11, idem II 6.808.00, kroten per kist 1.201.30, peen per kist 1.301.60. NOORDWUKERHOPT, 2 Aug. Veiling „De Eendracht". Aardappelen 4 50 per 100 kg.; bospeen 6.per 100 bos, rijs- erwten f 1.60, stamerwten 1.20, blauwe schokkers 1.60, snijboonen 1.80, stam- snijboonen 1.40, pronkboonen f 1.30, stok- boonen zonder draad f 2.50, stokboonen m. draad 2.50, stamboonen zonder draad 1.50, dubbele boonen zender draad 1.80, tuinboonen 70 cent, alles per 10 kg.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3