Academlenieuws Wilt U Iets weten? OMGEVING RIJNSTREEK Laatste Berichten DUITSCHLAND Burgerlijke Stand Marktberichten VRIJDAG 25 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Nieuwe buitengewoon hoogleeraar. Bij besluit van dien secretaris-generaal van ihet departement van opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming, is dr. H. Krekel te 's-Cravenhage, benoemd tot bui tengewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuni versiteit te Leiden om onderwijs te geven in de wijsbegeerte van de geschiedenis. BUURTVEREENIGING „GROENOORD". Onder zeer fraai weer zyn de leden en de kinderen van bovengenoemde vereeni- ging per boot van de firma Harland naar Groenendaal geweest. Om 8.30 uur werd vertrokken vanaf de Oude Vest over de Kagermeer, waarna zij om 11.30 uur in Groenendaal aankwamen. Daarna trok men het zeer fraaie bosch in en daar werden door de kinderen spelen uitgevoerd, totdat de klok den tijd aangaf voor vertrek. De kinderen zijn -zoowel op de heen- als op de terugreis rijkelijk getracteerd; een buitengewone attractie was de verloting voor de volwassenen en voor de kinderen. De prijzen zijn als volgt: volwassenen: mevr. De Jong, N. v. d. Plas, J. Houten, mej. Prins; en van de kinderen Jan Sierat, Corn. Noordermeer, Nel Keldhuisen, Jo hannes Zijsen, Annie de Boer, Gerard Goozen, Gerda Goozen. Lylia v. d. Reijden, Herman van Benthem, Kees Kulk, Jan van Hout. De versterkte muziek van radio „Elza" zorgde langs den geheelen tocht voor pit tige marschen. Bij aankomst in Leiden dankte de voorzitter de heer J. P. v. Holst de dames van de E. H. B. O., de leden van de Leidsche Redding Brigade en alle leid sters en leiders, die hun taak uitstekend hadden volbracht. Wegens diefstal van slaolie ten nadeele van de Leidsche Broodfabriek zijn dooT de politie aangehouden de 27-jarige J. A. en de 18-jarige J. G. Wegens mishandeling van een agent van politie is naar het politiebureau gebracht de 31-jarige D. D. Hedenmorgen is de aan gehoudene na procesverbaal weer op vrije voeten gesteld. De Wethouder van Fabricage, de heer Jac. Wilbrink, is verhinderd Zaterdag 26 Juli en 2 Augustus spreekuur te houden. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Geneeskunde: mej. E. van Wijk, Den Haag; en de heeren H. Co lenbrander, Leiden en W. B. van der Velden, Alblasserdam artsexamen le gedeelte: de dames J. E. Noordenbos, Oegstgeest en J. Qualm, Vlaardingen; en de heeren L. J. van Apel doorn, Leiden, M. Moerman, Den Haag, A. Soesman, Den Haag en H. M. Waszink, Leiden. Bevorderd: tot arts: mej. J. L. P. Klaaysen, Aarden- burg, en de heeren P. L. Eggink, Leiden, A. C. M. Stam, Den Haag, H. J. K. Kolstee, Den Haag, J. Th. Bernard, Rotterdam, D. H. A. Gerretsen, Goes, J. J. de Blécourt, Leiden, Th. O. M. Dieben, Wasse naar en A. Hoogendijk, Vlaardingen. Vraag: Hoeveel K.M. is de afstand Lei den's-Hertogenbosch, Heerlen en van Eindhoven naar Heerlen? Antwoord:* Leiden^-'s-Hertogen- bosch 104 K.M., 's-HertogenboschHeerlen 115 K.M., EindhovenHeerlen 69 K.M. V raag: Bestaat er in de omgeving van Eindhoven een huis of iets dergelijks waar twee R.-K. jongens eenige nachten kunnen overnachten en het ontbijt kunnen gebrui ker.? Welke zijn de adressen en de onkos ten van die tehuizen? Antwoord: In Eindhoven bestaat een vacantiehuis „Ons Thuis", Don Boscostraat 1, tel. 2397, volledige dag- en nachtlogies 1.90, slapen zonder ontbijt 0.50, slapen met ontbijt 0.90, broodmaaltijd 0.40, mid dagmaal ƒ0.75, thee en koffie ƒ0.10. Antwoord: Leidschendam, Zoeter- meer-Zegwaart, Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven, Nieuwpoort, Meerkerk, Leer dam, overvaren van Schoonhoven naar Gelkens. LISSE UIT DE TRAM GEVALLEN. Gistel morgen omstreeks half twaalf reed de tram vanaf het Vierkant in de richting Leiden. In de bocht van den Hee- reweg, nabij perceel Buschman, geraakte mevr J uit Amsterdam, die op het l al- con stond, haar evenwicht kwijt, zoodat zij uit deze tram viel op de straat. Dokter Haase, eie spoedig ter plaatse was, con stateerde een lichte hersenschudding, ge zichtsverwondingen en een gebroken lin kerpols. Na verbonden te zijn werd de patiënte vervoerd naar haar woonplaats per taxi. VOORSCHOTEN Geboren: Hilda Wilhelmina d. van P. Ruwalda en G. Hoekstra -Irene Bea trix d. van A. J. de Cler en J. C. Kooijman - Johan Willem z. van J. W. Anker en J. £eet Theodorus Gerardus Wilhelmus Hermanus z. van G. H. Spiegeler en J. M. van der Wijden. Ondertrouwd: A: J. A. Hug 26 j. en C. C. Niersman 25 j. Ov er leden: A. van Egmond 85 j. wed. van J. H. Beyer. KATWIJK Aanval van Engelschen vliegers Op Nederlandsche visschers- schepen Gistermiddag is de Katwijker logger Kw. 135, welke ten Noorden van IJmui- den de kustvisscherij beoefende, door een bom van een Engelsch vliegtuig midscheeps getroffen en gezonken. De matroos Jacob aan de Wiel, gehuwd en vader van drie kinderen, is daarbij om het leven gekomen. De overige vijf leden der bemanning klemden zich aan het wrakhout vast, waarna zij ge red werden door de SCH. 332 en de K.W. 22, die in de nabijheid vischten. Onmiddellijk nadat de KW. 135 ge troffen was, kapten beide schepen het vischtuig en snelden naar de plaats des onheils. De SCH. 332 werd, even voordat de KW 135 gebombardeerd werd, door mitraflleurvuur beschoten, waardoor er aan boord een paniek uitbrak. Nadat beide schepen de vijf overle venden hadden gered, zette men koers naar IJmuiden. De overlevenden ver trokken direct naar Katwijk. De KW. 135 behoorde tot de reederij N. Parle- vliet te Katwijk. BODEGRAVEN JONGETJE VERDRONKEN Woensdagavond werd het 7-jarig zoontje van den heer K., wonende aan de Kerkstraat alhier, vermist. Aan den Ryn, die achter de woning van den heer K. stroomt, vond men echter een hengellat, terwijl de klompjes in het water lagen. Terstond is men begonnen met zoeken, doch tot middernacht le verde dit geen resultaat op. Gister ochtend vroeg begon men den geheelen Rijn in de omgeving van de plaats af te zoeken met fuiken, doch resultaten bleven ook nu achterwege. Nadat men te half één nog getracht had het lijkje te vinden door eenige duikers te ont bieden, vond men in den namiddag het 'ontzielde lichaampje vlak bij den kant. ZOETERWOUDE PRIOR DR. W. VAN HEES. Benoemd tot prior te Uden. Dr. W. van Hees, prior der Kruisheeren te Zoeterwoude, werd gekozen tot prior van het Kruisheerenklooster te Uden (N.-B.). In 1932 promoveerde hij aan het Colle gio Angelico te Rome op een proefschrift over de sociale leer van St. Thomas. Daarna werd hij benoemd tot magister spiritualis en professor van het studiehuis te Zoeterwoude. In 1936 werd hij daar tot prior gekozen. Zijn hooge levensopvatting en zijn wijs beleid maakten hem in Zoeterwoude ook buiten het klooster tot een geachte figuur, die men slechts noode ziet vertrekken. Binnenland ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP ONS LAND. In den afgeloopen nacht vlogen weder om eenige Britsche vliegtuigen boven ons land en. wierpen enkele bommen. De schade beperkte zich tot lichte beschadigingen van woonhuizen. Voorts werden zes koelen ge dood. De rijkscommissaris heeft thans, bij hét voortzetten van de maatregelen, welke in de afgeloopen weken tegen verscheidene politieke partijen zijn genomen, ook een commissaris benoemd voor de confessio- neele vakvereenigingen. Hiermede wordt ook een einde gemaakt aan de verschillende houdingen, welke de ze vakvereenigingen aannamen ten aan zien van sociaal-economische kwesties, wel ke verschillende houdingen voortkwamen uit de verbindingen met confessioneele kringen. Verder zal de zorg voor de buiten Ne derland te werk gestelde arbeiders vereen voudigd en gecentraliseerd worden. Door deze maatregelen worden getroffen het Roomsdh-Katholiek Werkliedenver bond, 'het Christelijk Nationaal Vakver bond, de 'hierbij aangesloten vakgroepen, alsmede de Diocesane arbeidersbonden. Tot commissaris is benoemd de huidige oommissarisleider van het N.V.V., H. J. Woudenberg. Hij is in deze functie be voegd de zaken van de besturen van de genoemde bonden .waar te nemen en bo vendien alle organisatorische, personeele en financieele maatregelen te treffen wel ke voortvloeien uit de werkzaamheden van de bonden en welke noodig zijn tot het ver eenvoudigen, alsmede tot het samengaan van de Nederlandsche Arbeidersbeweigng. De statuten van de genoemde bonden zijn niet in tegenspraak met de maatrege len van den commissaris. De Rijkscommissaris heeft nadrukkelijk •bepaald, dat de rechten en aanspraken van de leden van de vakbonden, voor zoo ver deze van economisch/en aard zijn, van kracht blijven. STRIJDT VOOR EUROPA FELLE GEVECHTEN AAN HET OOSTFRONT UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 25 Juli. (D. N. B.). Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: De operaties in het Oosten worden aan het geheele front onder deels felle gevechten stelselmatig voortgezet. Groote hoeveelheden gevangenen en oorlogsmateriaal worden dagelijks binnengebracht. Afzonderlijke ge vechtsvliegtuigen bestookten van nacht militaire inrichtingen in het Oostelijke deel van de stad Moskou en ten Noorden van het Kremlin met bommen. In den strijd tegen Engeland bom bardeerden vliegtuigen, die een gewa pende verkenning ondernamen, ha venwerken in het Noord-Oosten van het Britsche eiland. Zeestrijdkrachten schoten drie Britsche gevechtsvlieg tuigen omlaag. Het Britsche luchtwa- pen leed ook gisteren aan de kust van het Kanaal een zware nederlaag. De vijand verloor 33 vliegtuigen, waar van 27 met inbegrip van negen vier motorige gevechtsvliegtuigen door jagers en zes door luchtdoelartillerie werden neergeschoten. Vier eigen vliegtuigen gingen verloren. Britsche gevechtsvliegtuigen lieten vannacht in Noord-West- Duitschland brisant- en brandbommen vallen. De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewonden. Nergens ontstond schade aan militaire inrichtingen of inrichtingen welke voor de oorlogvoe ring van belang zyn. Nachtjagers en luchtdoelartillerie schoten twee van de aanvallende Britsche gevechtvliegtui gen neer. GIFT VAN 10.000 AAN NEDERLAND SCHE OORLOGSINVALIDEN DOOR DE N. S. V. O. De N. S. B.-persdienst meldt: Op Donder dag, 24 Juli. werd door de leidster der nationaal-socialistische vrouwenorganisatie een bedrag van 10.000.een gedeelte van de opbrengst van de collecte voor het Duitsche Roode Kruis, aan den comman dant van „Kareol" overhandigd. Dit bedrag is bestemd voor de Neder landsche oorlogsinvaliden. Gelijktijdig werden nog 1000 sigaren overhandigd. KETTINGHANDEL IN CACAO ZWAAR BEBOET. Bij het nagaan van een partij thee, welke door een Rotterdamschen winkelier buiten de distributie om zou zijn gekocht, trof de recherche behalve een hoeveelheid thee ook 115 pakken cacao aan. Bij onderzoek bleek deze cacao afkomstig van een fa briek van chocolade en suikerwerken. Deze was bij het uitpersen van cacaoboonen ter verkrijging van cacaoboter in het bezit ge komen van eenige honderden kilogrammen cacao en er toe overgegaan deze in den clandestienen handel te verkoopen. De weg van de fabriek naar den winke lier was echter wel lang geweest. Niet min der dan vier tusscher.pex-sonen hadden zich by dezen verkoop weten in te schakelen. Elk op zijn beurt had den prijs aanzienlijk verhoogd. De fabrikant, H„ had bij dezen kettinghandel „slechts" 3.per kg. ont vangen. de winkelier echter betaalde reeds 5.25 en verkocht zelf weer voor 6.00 per kg. De prijs van 9 Mei 1940. vermeer derd met de toegestane verhoogingen be draagt evenwel in geen geval meer dan 1.50 per kg. De tusschenpersonen werden veroordeeld tot boeten van 350.tot 750.De winkelier S., de kooper, die reeds voor de derde maal de prijsvoorschriften had over treden, werd een boete van 1000.plus verbeurdverklaring van de in beslag geno men cacao en thee opgelegd. De A., fabri kant van de cacao tenslotte zag zich door den inspecteur van de prijsbeheersching te 's Gravenhage wegens overtreding van de prijzen beschik king 1940 no. 1 tot 3000 boete veroordeeld. Eovendien werd voor hem ook publicatie van het vonnis gelast. DOOR TRAP VAN PAARD GEDOOD. Toen de elfjarige zoon van den landbou wer F. te Tubbergen gisterenmiddag met zijn vader het paard uit de weide ging ha len, kreeg hij van een ander paard een trap tegen de borst, waardoor hy zoo ern stig gewond werd, dat hij -eenige uren la ter overleed. BERLIJN, 25 Juli. (D. N. B.). De gewel dige overwinningen van het Duitsche lucht- wapen ondanks het feit, dat aanzienlijke strijdkrachten in het Oosten gebonden zijn op de Britsche luchtmacht, waardoor den vijand zware verliezen werden toege bracht. worden door de Berlijnsche pers in hun edities van heden levendig besproken. Den Britten en den achter de schermen te Washington werkenden kringen, aldus de „Voelkischer Beobachter", zal het nu wel duidelijk zijn geworden, dat, ondanks hun hoopt, het uitbreken van de vijandelijk heden tusschen Duitschland en de Sovjet- Unie geen adempauze voor Engeland betee. kent. Want, zoo schryft het blad verder, juist de laatste dagen en weken hebben voor de Engelschen zware verliezen ge bracht. De verliezen der Britten waar tegenover slechts geringe Duitsche verlie zen staan zijn moeilijk te dragen, aan gezien de aanvallen zonder eenig nuttig resultaat waren. Het is den Britten niet gelukt de heerschappij in de lucht in het Westen te veroveren, noch aan de bolsje wistische bondgenoot ook maar de gering ste verlichting te geven. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" is van meening, dat de Britsche nederlagen een gevolg zijn van de weergalooze Duitsche aanvalsgeest. De zoogenaamde Britsche poging den bolsje- wistischen bondgenooten verlichting te brengen heeft aan de Britten tot dusverre niets dan verliezen gebracht. Ook de „Ber liner Boersenzeitung" bespreekt het falen Gemeentel. Aankondiging Inlevering van metalen door particulieren. Toezending oproepingen De Burgemeester van Leiden maakt be kend: dat de oproepingen tot Inlevering op Woensdag 30 Juli zijn verzonden aan hen, die woonachtig zijn: A. Bakkersteeg. B. van Namenshof Nieuwe Rijn 110119 Oude Rijn B. Heerengracht J. Paulushof Kamerlingh Onneslaan. Oosterdwarsstraat Waardstraat C. Grevenstraat 41aeinde Hekkensteeg Janvossensteeg J. v. d. Lindenhof Koddesteeg Marendorpschedwarsstraat Maria Anna'shof Meermanshof Meisjespoort Mirakelsteeg Paradijssteeg Pelikaanstraat 1—13a St, Aagtenstraa1_ Anna'shof fr le Binmftkvestgrjcht 2e Binn^\estg: Nieuwe Fokkestrl Kort Ga8 J. de Lat' Kruisstraat"1* Kruisstraat Vincentius poort Lange Zandstra Celebesstraat v. Galenstraat Heerensingel 1- Overryn g», De oproepingen ytrmefden tijd en plaats van het bureau, \*a^r de inlevering dient te geschieden. i t Bureaux zijn gevestigd, voor groep: A Meisjes HBS, qjpCenmarkt; B Gymnasium, Frqjrilaan; C Christelijke HBS, Kagerstreat; D School Paul Krugerstraat; E School van der Werffstraat 98100, hoek Oude Vest, by de Haven. N.B. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van tedri.ifs en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toebe- hoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.3012.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalleve ring belasten Ortsgruppenleiter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. Leiden, 24 Juli 1941. De Burgemeester: STEVENINCK. Für Reichsdeutsche im Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, Ortsgruppc Leiden, finden die Einlieferungen betreffs Metalsammlung in Hotel „Dc Burcht" Leiden Burgsteeg 14 statt. Die Reichtsdeutschen mit den Anfangs- buchstaben ihres Familienamens von I—Q Mittwoch 23—7—41 von 19—22 Uhr. Samstag 26741 von 1520 Uhr. RZ Mittwoch 30741 von 1922 Uhr. Samstag 2841 von 1520 Uhr. Ortsgruppenleiter: 270 STEFFIN. UITREIKING VAN NIEUWE MELKKAARTEN. In de volgende week van Maandag 28 Juli tot en met Vrijdag 1 Augustus as. zullen nieuwe melkkaarten uitgereikt worden voor kinderen, die op 1 Februari 1941 den leeftijd van vier jaar nog niet hadden bereikt (vier zgn. R-kaarten) en voor kinderen, die op 1 Februari 1941 vier jaar oud waren en na 1 Februari 1927 ge boren zijn en op dien datum nog geen 14 jaar oud waren. Zij moeten dus geboren zyn vóór 2 Februari 1937. (twee zgn. R.- kaarten). De oude kaarten moeten ingeleverd wor den en men ontvangt er een gelyk aantal nieuwe kaarten voor terug. Op de oude kaarten mag niet meer dan bon 28 ver wijderd zijn. De bonnen gemerkt 29 en hooger moetetf dus nog aanwezig zijn. Is dit niet het ^bval dan ontvangt men, zeer tot schade ^fen zijn kind, geen nieuwe kaart. De persoon boven d^^f jaar, die geen R.-kaart on|vangen, diJtu'in hun belang, de oude kaart zorgvuttJgJt£-*»«jvaren. Men molt de simkaart de^ kinderen medebrengen, dajPop zal het vak|e V4 wor den afgekxuist^ J Er zullmi #ïer uitreikpdktei^Voor het publiek ojiyfgesteld zijn #n Mre 1, Morsch- weg 34 (Ig-Lyroegerc ChflfefT Militaire Te huis), het^gyrnlIaSfNilokaal van de Open bare Schijpl aan de yedusastraat ingang Javastraali het vroege* Bureau van Bevol king, Still% Rijn 3, gp het bestuursgebouw van de Tufastadwijft, Hyacinthenstraat 18. De kantoreiViiitf^eopend van 8 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur nam. Het publiek wordt opgeroepen in de volgorde der familienamen en wel als volgt: Op Maandag 28 Juli a.s. zij wier familie naam begint met A, B, C, D en E. Op Dinsdag 29 Juli a.s. zij wier familie naam begint met F, G, H, I, J en K. Op Woensdag 30 Juli a.s. zij wier fami lienaam begint met L, M, N en O. Op Donderdag 31 Juli a.s. zy wier familie naam begint met P, Q, R en S. Op Vrijdag 1 Aug. a.s. zij wier familie naam begint met T. U. V. W. X. IJ en Z. Op Zaterdag 2 Augustus worden dus geen kaarten uitgereikt. Voor de arbeiders, die bij hun werk last ondervinden van giftige uitwasemingen dient men zich te vervoegen (zooals reeds is vermeld) aan het Distributiekantoor Breestraat 117. Voor zoover zij werken in bedrijven van 5 personen en minder, wordt ook voor hen het vakje V4 van de stamkaart afgekruist. Leiden, 25 Juli 1941. De Burgemeester van Leiden, 458 STEVENINCK. van de Britsche ontlastingspoging. De Brit ten hebben tevergeefs gehoopt, dat hun luchtwapen gemakkelijk werk zou hebben. Ondanks het in den strijd werpen van hun beste materiaal zijn de Britten niet in staat zich tegenover den Duitschen overwinnings wil te handhaven. Het blad vraagt zich af, met welke gevoelens de Britten den tyd tegemoet zien, wanneer het heele Duitsche luchtwapen in actie komen kan. DUITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN ENGELAND. BERLIJN, 25 Juli. (D.N.B.) Vannacht hebben kleine formaties Duitsche gevechts vliegtuigen belangrijke militaire doelen in verscheidene plaatsen van Oost-Engeland aangevallen. De aanvalspogingen van de Britsche luchteskaders op Donderdagmid dag waren voornamelijk gericht op de ha ven van Cherbourg. De krachtige afweer verhinderde evenwel een geconcentreerde actie. De Britten lieten hun bommen luk raak boven -de stad vallen, waarbij in de woonwijken vrij groote schade werd aan gericht. Ook de bevolking heeft hieronder sterk geleden. Naar tot dusver kon worden nagegaan, hebben 45 Fransche burgers door dit optreden van de Engelsche luchtmacht het leven verloren en werden 130 personen gewond. In den afgeloopen nacht hebben enkele Britsche vliegtuigen geprobeerd Hamburg te naderen. Het luchtdoelgeschut dwong de Britten evenwel nog voor zij den rand van de stad bereikt hadden uiteen te gaan en om te keeren. Tot het werpen van bommen kwamen de Britsche vliegers niet. BERLIJN, 25 Juli (D.N.B.) B\j Newel is op 24 Juli het aantal gevangenen aan zienlijk gestegen. Tot den avond van 24 Juli werden alleen in het gebied om Newel 20.000 bolsjewisten gevangen genomen. De bolsjewisten, die in de dalen steeds meer worden ingesloten, blijven zich overgeven op de plaatsen waar de politieke commis sarissen gevallen zijn. Het modern opgebouwde Sovjetbedrijf Emil Ezyn heeft zich op 24 Juli overgege ven. Het lag ten Zuiden van de Pripet moe rassen en was sinds 23 Juli volkomen in gesloten. Na een verbitterd gevecht, dat 24 uur duurde, heeft de bezetting zich over gegeven. De commandant van het bedrijf had het schriftelijke bevel ontvangen, het bedrijf onder bedreiging van de doodstraf tot den laatsten man te verdedigen. Hij ver oorloofde zijn soldaten echter het verzet op te geven toen hij inzag, dat elke verdere tegenstand nutteloos was. BOEKEREST. 25 Juli. (D. N. B.). Een oorlogscorrespondent van het blad „Viat- za" meldt uit Kisjinef, dat daar de bolsje wisten geprobeerd hebben de ongeveer duizend werklieden van een tabaksfabriek LEIDEN. Geboren: Gerrit Frederik, zn. van Plh. A. Kuijvenhoven en J. F. Meijer. Bartholomeus, zn. van J. L. Stokhuijzen en B. Teijn. Laiyiibertus Cornells Anto- ni/us zn. 'an J. C. de Werd en C. W. C. Theunissen. O n d e r t r o u w d: A. J. C. Onderwa ter, wedm. 34 j. en Th. M. E. J. Devilee jd. 32 j. O v e r 1 e d e n: M. A. Rau, hstvr. van: B. Tli. Hout'hoff 48 j. M. C. v. Hest, hsvr. van; M. den Brander 70 j. B. de Lange hsvr. van: W. Re ij kers 66 j. het fabrieksgebouw binnen te lokken en dit dan in de lucht te laten vliegen. Het plan werd echter door een toeval bekend en de meeste werklieden konden gewaar schuwd worden. Eenigen gingen de fabriek binnen en vlogen binnen enkele minuten tijds met het gebouw de lucht in. MILITAIR COMMUNIQUé VAN ECUADOR QUITO, 25 Juli. (D. N. B.). Het leger van Ecuador heeft in een communiqué het volgende bekend gemaakt: Drie Peruaan- sche vliegtuigen hebben Puerto Bolivar en het schip Atahualpa zonder succes gebom bardeerd. De gevechten in het gebied van Palmales duren voort. Om 2 uur des mid dags hebben Peruaansche vltegtuigen San ta Rosa zonder eenig resultaat gebombar deerd. Om 4 uur heeft een felle slag ge woed aan het geheele front. De troepen van Ecuador handhaven hun stellingen. SPOORWEGNGELUK IN SPANJE MADRID, 25 Juli (D.N.B.) De sneltrein viedoMadrid is vannacht in de buurt van Pola de Gordon in aanrijding gekomen met een locomotief en ontspoord. Byzon- derheden over het ongeluk zijn nog niet beschikbaar, maar naar verluidt, vallen verscheidene dooden en gewonden té be treuren. LEIDEN, 25 Juli. Vee. Aanvoer: 6 slacht- stieren, 57 kalf- cn melkkoeien 300550, 35 varekoeien e.a. 200—365, 160 vette koeien, 16 pinken 190270, 6 graskalve ren, 18 vette kalveren, 93 nuchtere kalve ren, 96 weideschapen 26—52, 294 lamme ren 2636, 20 zeugen f 6080, 135 mest- varkens 2234, 241 biggen 1115, 6 veulens, 38 bokken en geiten 1535. Handel alles matig. Kaas. Aanveer 70 partijen totaal waar. van 58 partijen Goudsche kaas le soort 6162, 2e soort 58—60 en 12 partijen Leidsche kaas le soort 5960 en 2e soort 5658 per 50 kg. Handel kalm.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3