RECHTZAKEN Qemengde 5$e>dcPiten SPORT KERKNIEUWS Radio-programma PAM BIJ DE MAANAPEN Dat zal je wel lukken DONDERDAG 24 JULI 1941 DE LFJDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. P Haagsche Politierechter OVERTREDING DER VUURWAPENWET? De 18-jarige leerling van de Martha- stichting te Alphen a. d. Rijn, J. L. E., had zich te verantwoorden wegens over treding van de vuurwapenwet. Op 30 April, des avonds omstreeks 12 uur hoorde de ma rechaussee M. H. W. plotseling in den om trek van de van Boetselaarstraat een zware ontploffing en zag een flink lichtschijnsel bij den grond, terwijl de rookontwikkeling ver boven de huizen uitschoot. Zijn eerste gedachte, en velen hadden zulké met hem gedacht, was, dat het hier een bominslag gold. Toen hij een onder zoek had ingesteld had hij geconstateerd, dat het gelukkig niet zoo erg was en nogal tamelijk ongevaarlijk. Het betrof hier blijk baar een experiment, gezien de allerlei be- standdeelen waaruit het geval bestond, zooals een ijzeren buis met dito ring en moer enz. Verder was er eerst een kuil ge graven, waarin het instrument was ge plaatst, zoodat~er geen gevaar voor de om wonenden was geweest, temeer daar de ontploffing had plaats gevonden ver van elke woning. De getuige vertelde verder, dat hij het gebeurde als ongevaarlijk beschouwde. Al leen waren de omwonenden in hun rust gestoord, want velen hadden gedacht, dat het hier een bominslag betrof. Politierechter tot getuige: „Heeft dat jongmensch al meer van dergelijke grap jes uitgehaald?'' Getuige kon zulks niet verklaren, maar wel wist hij, dat verdachte gunstig bekend staat. Een andere 15-jarige getuige uit Alphen zeide, dat verdachte dikwijls knutselde en wel eens een busje met ontbrandbare stof gemaakt had. Uit het verhoor, dat de Politierechter den verdachte afnam, bleek, dat deze sche:,cun- de studeert. Hij had volgens een recept van 1672 zelf kruit gemaakt en vervolgens de „bom". Als lont had hij een stuk schoen veter gebruikt. Toen had hij graag het resultaat gehoord van zijn vinding en daartoe had hü een kuil gegraven op een stukje terrein waar nagenoeg geen menschen wonen. Om het nog veiliger te maken had hij zijn proef op een tijdstip genomen, dat een ieder zoo on geveer binnen moest zijn. Met den gemaak- ten lichtkogel was het evenzoo gegaan. Politierechter: „Dat zijn gevaarlijke spel letjes vriend, voor u en anderen". „In een beschaafd land kan dit niet ge duld worden, want het zou een heidensche boel worden, als een ieder maar bommen en lichtkogels ging maken", was de mee ning van den Ofïicier. Spr. was verder het oordeel toegedaan, dat het misschien een onschuldig lijkende knutselarij van verdachte is. maar dat deze knutselarijen in dezen tegenwoordigen tijd niet geduld kunnen worden. De eisch werd dan ook, gezien het feit, dat verdachte gunstig bekend staat en door zijn directeur reeds het nemen van verdere proeven ver boden is, een geldboete van 15 subs. 15 dagen. De verdediger van verdachte hield een uitvoerig pleidooi waarin pl. allereerst van meening was, dat het hier geen overtre ding van de vuurwapenwet betrof en dus vrijspraak zou moeten volgen. Verder wees pl. er op. dat het hier absoluut een expe riment betrof, want verdachte is iemand, die alle dingen onderzoekt en overal proe ven mee neemt. Ten slotte voerde spr. nog aan, dat ook de Duitsche instanties de noodige aandacht aan deze zaak besteed hadden. Verdachte is bij een Duitsch politie-offi- cier in Rotterdam moeten komen, die het feit ook als een gewoon experiment van verdachte gezien had en hem gezegd fiad, dat hij voortaan zulke luidruchtige expe rimenten maar achterwege moet laten. PI. kwam tot de eindconclusie, dat, als de Duitsche autoriteiten het gebeurde niet ernstig gevonden hadden, de Nederland- sche rechter zeker kan volstaan met het geven van een waarschuwing als correctie. De Politierechter zal nader schriftelijk vonnis wijzen. Er zijn zeer vele middelen om te bezuinigen op GAS EN ELECTRICITEIT Probeer 't eens V KINDJE VERDRONKEN Dinsdagmiddag is het 2-jarig zoontje van den heer Agricola te Hemelum nabij de ouderlijke woning te water geraakt en ver dronken. Het gezin verloor 2 jaar geleden op dezelfde wijze een zoontje. 100-JARIGE OVERLEDEN Te Etten is overleden Johannes de Jong, wiens honderdste verjaardag, onder groo- te belangstelling, op 9 Mei is gevierd. WATERPOLO DE COMPv-^iTIE ZIAN verslaat LZC Gisteravond werd in de Leidsche Over dekte door de LZC de laatste thuiswed strijd gespeeld. Deze wedstrijd ging tegen de afdeelingskampioene ZIAN. Was de LZC tot nu toe thuis ongeslagen, dezen keer moest zij natuurlijk het onderspit delven, want ZIAN speelde een-uitstekenden wed strijd. LZC probeerde wel herhaaldelijk eenige kansen te benutten, doch daarbij bleef het, want de Haagsche keeper gaf geen pardon. De ZIAN-voorhoede daaren tegen wist met vyf doelpunten den LZC- keeper te verschalken. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl. v.t.pnt. ZIAN 7 7 43—10 14 LZC 8 3 1 4 19—25 7 Maas 5 3—2 14—12 6 SZC 6 2—4 12—18 4 Poelmeer 6 15 U34 1 LZC II speelde tegen ZIAN III en speel de puntloos gelijk. ZIAN was wel iets snel ler, doch keeper Versluys gaf geen kans en deed uitstekend werk. De stand werd: ZIAN III 5 3 11 17—6 7 LZC II 5 2 2 1 16—6 6 Maas II 3 2 1 9—4 5 Poelmeer II 5 5 525 0 de gouwe I—a. z. c. I 2—1. Het eerste A. Z. C-zevental dat onvol ledig naar Waddinxveen trok, verloor haar eersten wedstrijd, maar ook W. Z. C., haar concurrente, verloor "van Forel, zoodat de spanning om de bovenste plaats voort duurt. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. A. Z. C. 7 4 2 1 21— 8 10 W. Z. C. 6 3 2 1 7— 3 8 Forel 7 3 13 14—17 7 Gouwe 6 3—3 10—10 6 Boskoop 6 15 519 1 a. z. c. h—De gouwe ii 3—4. Nadat a. Z. C. zich voor rust door 2 doel punten van Hoek en een doelpunt van v. Zwieten, reeds een 30-voorsprong had weten te verschaffen kwamen hierna de bezoekers er veel beter in en wisten niet alleen den achterstand in te halen, maar door een vierde doelpunt de beide puntjes mee naar huis te nemen. a. z. c. ra—boskoop ra 2—0. A. Z. C. III deed het beter en wist de be zoekers met 20 klop te geven. dames a. z. c.—boskoop 1—0. De Alphensche dames bleven de meerderen. Met een doelpunt van mej. D. v. Leeuwep fonnen zij met den oneven goal. v ZEILEN DE ROTTERDAMSCHE ZEILVEREEN. OP DE KAGERPLASSEN Reeds 140 inschrijvingen Na de drukke dagen der Kaagweek zal het Zaterdag en Zondag weer druk zijn van de wedstrijdzeilers op de Kagerplassen. Zooals nl. reeds eerder gemeld, houdt de Rotterdamsche Zeilvereeniging alsdan haar .nationale wedstrijden, ditmaal op de Ka gerplassen. De deelname voor deze wedstrijden is niet slecht te noemen. Niet minder dan 140 inschrijvingen voor de diverse klassen zijn reeds binnengekomen en er zullen er ver moedelijk nog wel meer komen, afgaande de gewoonten van verschillende zeilers, om liefst zoo laat mogelijk in te schrijven. In de 12 M2 klasse A tellen we elf in schrijvingen, w.o. alle bekende zeilers uit de Kaagweek met de gebrs. Overmaas aan den kop. In de Olympiajollen A zien we dan Kachel- land, Flemming, Jan Bier, mej. Hoekstra, Borgerhoff Mulder, Koos de Jong, de gebrs. Stoutenbeek, Th. van Helvert, de gebrs. v. d. Berg, Proper, Bennink, enz., in totaal niet minder dan 28 deelnemers, zoojlat het hier strijd op leven en dood belooft te worden. De Regenboogklasse-inschryvingen vie len ons tegen, niet wat het aantal deelne mers betreft (16), doch wel de deelnemers zelf. Er zijn niet minder dan tien Kaagle den, slechts drie RZV-ers. De Valkklassen A en B tellen tezamen vijftien inschrijvingen, de 16 M2 N.N.- klasse vijf en twintig, t.rwijl zich voor de 12 Voétsjollenklassen negentien deelnemers hebben aangemeld. Evenals tijdens de Kaagweek zal er ook nu weer een bootverbinding zijn tusschen Warmond en de Kaagsocieteit. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De 9e (laatste) ronde. In „De Harmonie" te Leiden is gisteren avond de eindronde gespeeld. De belang stelling was ditmaal niet groot, nu de kam pioen toch reeds bekend was. Aan de orde waren de partijen C. BruntDe Hondt, Telengv. d. Nat, KuilmanD. Brunt en PosthumaBarkema. Posthuma en Barke- ma speelden een Hollandsche partij. Post huma gaf maar pionnen cadeau, tot drie toe. Hij had nu meteen wel op kunren ge ven, doch speelde nog een poos verder tot dat het uit was. Kuilman en D. Brunt speelden een Spaansche partij. Eerstgenoemde maakte in een goede stelling een foutzet, hij dacht zelfs een stuk te winnen, doch verloor een officier, waarna de partij spoedig voor hem verloren ging. Van der Nat speelde de Caro-Cann-ver- dediging. Teleng schoof den pion door, waarna de koninginnen op b6 geruild wa ren. Hierdoor kreeg v. d. Nat de open a- lijn, waarop de torens verdubbeld werden en druk op het witte spel uitoefenden. Een pion ging voor Teleng verloren en dit had ten slotte verlies der partij tengevolge. C. Brunt en De Hondt speelden Sici- liaansch met een oude voortzetting de doorschuifvariant op den 8en zet. Brunt moest later een toren opgeven voor een 4-tal pionnen. In dezen stand is de partij afgebroken. De Hondt staat waarschijnlijk wel op winst. De afgebroken partij De HondtTum- mers eindigde in remise. De stand luidt nu als volgt: L. Tummers le prijs en kampioen 1941 met 7 p., D. Brunt 2e prijs met 6 p.. C. Brunt 4yx p., A. Barkema 4Y, p., D. Post huma 4 p.. D. J. M. de Hondt 3x p., W. H. v. d. Nat 3y p.. F. Teleng 1 y p. en C. ^Kuilman 1 p. Promotiewedstrijd Res. Sch. Cl. IL.S.G. I Deze wedstrijd, die-door het bestuur van den Ned. Schaakbond was vastgesteld op j.l. Zondag in Den Haag, is voor onbepaal- den tijd uitgesteld. Het bestuur der Resid. Sch.club heeft namelijk bezwaar gemaakt tegen de regeling der promotiewedstrijden en geweigerd verder te spelen. Hierdoor is een situatie ontstaan, waarvoor eerst een oplossing moet worden gevonden. LAWNTENN1S HET TOURNOOI TE NOORDWIJK Had het bestuur van de Noordwijksche Sportvereeniging den toevloed van inschrij vingen kunnen voorzien, stellig zou het dan het begin van het tournooi op Maandag in plaats van op Donderdag gesteld hebben. Nu is er althans één middag bijgekomen. Deze is geheel gewijd aan het spelen van partijen van de eerste ronden van de enkel spelen. De voornaamste uitslagen daarvan waren: Heeren-enkelspel, eerste ronde: J. v. d. Haar sl. D. Kettner 62. 63; B. Velte- naar sl. H. ten Cate 62, 63; J. Honig sl. C. Bogerijen 60, 61; prof. mr. Zeven bergen sl. ir. A. Cramwinckel 61, 60. Tweede ronde: prof. mr. Zevenbergen sl. J. D. Wilton 6—0, 6—1. Dames-enkelspel: mej. Waller sl. mej. C. van Dijk 6—3, 63. Uit het heeren-enkelspel hebben zich een tweetal spelers teruggetrokken, nl. jhr. De Brauw en jhr. De Roy van Zuidewijn. De eerste komt wel in de dubbelspelen uit. MAXIMUM VIER TENNISPARTIJEN PER DAG In zijn laatste vergadering heeft het be stuur van den N.L.T.B. besloten om het maximum aantal partijen, dat een speler of speelster per dag mag spelen, te stellen op vier partijen, enkel- en/of dubbelspel. De maatregel is zoowel genomen in ver band met de tijdsomstandigheden als ter wille van het spelpeil. Juist op tournooien worden gewoonlijk de laatste partijen het zwaarste. En daar op veel tournooien de toestand nog bestaat dat de spelers die tot aan de eindstrijden toe komen, pas laat in het tournooi komen, wordt de eindstrijd vaak in ongunstige omstandigheden ge speeld. Er bestaat wel een bepaling dat een speler niet verplicht kan worden om meer dan 100 games op een dag te spelen, doch al te veel werd een beroep gedaan op den speler, om 1 r wille van de afwerking van het programma méér te spelen. Dit beroep wordt door de nieuwe bepaling onmogelijk, daar er nu een verbod is om meer te spe len. Een verbod, dat ook voor de wedstrijd leiding geldt. ST. WILLIBRORDUS-CONGREGATIE. Men deelt ons mede. dat de St. Willibror- dus-congregatie der R.-K. onderwijzers een bijeenkomst zal houden op Vrijdag 25 Juli in de kapel van het Sint-Elisabeth-zieken- huis te Leiden. De geestelijke oefening begint te 7.30 uur des avonds en wordt geleid door den moderator H. L. J. M. Sondaal, Het bestuur vertrouwt, dat weer vele le den aanwezig zullen zijn. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GSVJSTIGD 1882. 52 G. H. KLEINHAMS PIETER DE LA COURTSTRAAT 22 TRANSPORT TELEFOON 2I45S Tarief en uitvoering In overleg met U VRIJDAG 25 JULI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Schriftlezing en meditatie (voor bereid door de Christelijke Radiostichting) 8.25 Gewyde muziek (gr.pl.) 8.40 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huis vrouw 9.20 Gramofoonmuziek 11.00 Het Sylvestre Trio 11.20 Voordracht 11.40 Het Sylvestre Trio 12.00 Frans Wouters en zijn orkest 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Ensemble Willy Kok en gramofoonmuziek 2.00 Het symphonic- orkest ,,'s-Gravenhage" en solist, en graj mofoonmuziek 4.00 Cursus: „Een dominé over de kerk" (voorbereid door het Vrij- zirnig Protestantsch Kerkcomité) 4.20 Gramofoonmuziek 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Voor de jeugd 5.45 Gramofoonmuziek 6.00 Kwartetconcert en gramofoonmuziek 0.30 „Sportwetensv^aardigheden" 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 B.N.O.: Vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gramofoonmuziek 7.30 Onze cursus fotografie 7.50 Gramofoonmuziek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Sport 8.40 Klaas van Beeck en zijn orkest en het Rococo-octet 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 B.N.O.: Uitzending in de Engelsche taal: „Economie News from Holland". HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 10.20 Pia novoordracht en gramofoonmuziek 11.00 Voor de jeugd 11.20 Zang met pianobe geleiding en gramofoonmuziek 12.00 Po litieberichten 12.15 Musiquette en soliste 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Ensemble Jack der Kinde ren 1.40 Orgelconcert en zang 2.10 Gramofoonmuziek 2.30 Mandolinisten 3.00 Voor de vrouw 3.45 Ensemble Jonny Kroon 4.30 Voor de jeugd 5.00 Gra mofoonmuziek 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 De Ramblers 6.00 „Onder de leeslamp" (voorbereid door de Christelijke Radio stichting) 6.15 Orgelconcert 6.45 Toe ristische raadgevingen 7.00 B.N.O.: Eco nomische vragen van den d2g 7.15 Ama- bile-sextet en gramofoonmuziek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Het Rot- terdamsch Philharmonisch Orkest. (In de pauze: Boekbespreking) 9.35 Gramo foonmuziek 9.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten 10.00 Avondwijding (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomtié) 10.0510.15 Gramofoonmuziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Holl. programma uitsluitend voor Radiocentrales 23.0024.00 Duitsch programma. I 3e Programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. 4e Programma: 7.0021.00 Duitsch pro gramma 21.0022.00 Gramofoonmuziek G.R.D. 22.0024.00 Duitsch programma. 239. Met uitzondering van een vi^rtai, oat ter van Pam achterblijft, gaan alle apen nu heen, ieder eenige steenen torsend. Ze gaan nu zeker weer de maanmenschjes bekogelen, denkt Pam. 2-aU. pil.^^or ziet ae nu ue u. -- ren en hij stelt zich verdekt op achter een rotsblok. Geluk kig merkt niemand hem op. Hij wacht nu, tot de apen uit het gezicht zijn. FEUILLETON 3) door LOUISE KNöPFEL. (Geautoriseerde vertaling). Ze lei een goedverzorgde hand op den met groen laken overtrokken tafel van het loket. Twee ringen glinsterden. Aha.... een weduwe! De vreemde begreep, raadde de geheele situatie. Zonder te verstaan, wist hij wat de grijze bankbediende nu tot de dame zei. Even later schoof deze haar een papier toe. Uit de manier, waarop de dame dit aannam en den begeleidendeh blik van den beambte kon men voldoende begrijpen. De dame had geen vordering meer op de bank, eerder had zij schuld. Oogenschijnlijk ook weer een dier vrou wen, die met het nagelaten fortuin van den overleden echtgenoot niet wisten rond te komen. De jongeman stak het papier met zijn berekeningen er op in den zak. Hij stond nu dicht naast Doris Hegenwald. De bediende, die nog met haar sprak, groette hem met een lichte hoofdbuiging. Dag mynheer, ik ben direct tot uw be schikking. Niets geen haast, antwoordde Studny halfluid, Doris Hegenwaki van terzijde aanstarend, ik wilde alleen ma?r uw raad inwinnen inzake den aankoop van een paar effecten. Ik geloof dat wij klaar zijn, zei Doris Hegenwald gedrukt. De bediende maakte een soort gebaar, dat spijt moest* uitdruk ken. Ja, u begrijpt, mevrouw.Hij maak te geen eind aan den zin. Doris knikte vluchtig en ging. In de draaideur keek zij nog even om. De vorschende oogen van den jongen man waren haar gevolgd. On willekeurig kleurde zij. Excuseer, zei Studny beleefd, ik denk er over na, wie die dame is. Ik heb haar vroeger al eens ontmoet, maar kan haar niet thuisbrengen. Och ja, naturlyk, nu weet ik het, is ze niet mevrouw Wern- höft? Pardon, mevrouw Hegenwald. Juist! Juist! Studny scheen zich te be zinnen, natuurlijk mevrouw Hegenwald. De weduwe van Geheimrat Hegenwald. Goe de familie en gefortuneerd. Ik heb Hegen wald in Rio leeren kennen, kwam dikwijls bij hem aan huis. Jammer van den man! Hij heeft daar veel voor Duitschland ge daan. En bekwaam was hij. Een eerste klas zakenman! Ja, zei de bankbediende. Geheimrat Hegenwald wist wel iets van zaken af. Verder zei hij niets meer. Dat zou tegen zijn beroepsplichten zijn geweest. Maar Studny had ook niet noodig meer te we ten. Voor een man als Studny bestonden er geen moeilijkheden, wanneer hü op de hoogte wilde komen van de levensomstan digheden van lieden, die hem belang in- boezemdpn. Hij en zyn vrienden hadden trouwens niets anders te doen dan men schen op te sporen, die voor hen om be paalde redenen van belang konden zy'n. Zoo had hij slechts een paar telefoonger sprekken in den namiddag behoeven te houden om tegen den avond volkomen op de hoogte te zyn van Doris Hegenwald, haar persoontje en haar leven. Hij wist te vens in welke kringen zij verkeerde en hoe men haar kon ontmoeten. Hij wist precies, welk vermogen en welk onroerend goed zij van haar overeleden gade had geërfd, dat zij universeel erfgename was en ook, dat er nog een eenige dochter was. In een groote stad hebben de verschil lende kringen "der samenleving veel meer contact met elkaar dan in een kleine, waar zij zooveel scherper gescheiden zijn. Zoo zijn er ook in Berlijn huizen, waar men er zeker van kan zijn iemand te kunnen tref fen, die men ontmoeten wil. Mevrouw Do- ris had bijv. elke week in de kleine ach terkamer van een deftig koffiehuis haar bridgemiddag. Op een Dinsdagmiddag tegen vyf uur zat Studny achter een courant verscholen, vlak by den ingang van de bridgekamer. Door de glazen deur kon hü naar binnen zien. Daar waren reeds een paar ipenschen bü elkaar in leveidig gesprek. De dames allen van hetzelfde type: goed gekleed, met op gemaakt gezicht en bijzonder verzorgde coiffure. Over zyn krant heen keek Studny tel kens weer naar den ingang van het café. Aha! daar kwam eindelijk Doris Hegen wald. Ze schreed met'haar haastigen, veer- krachtigen gang door de zaal. Ze had een zwart toilet aan van onberispelijke coupe, dat haar slankheid nog accentueerde zon der dat het haar te mager deed schijnen. Onder haar zwart hoedje en achter den wijd-mazigen voile met zwarte nopjes zag zij er jong en interessant uit. Studny was opgestaan en deed alsof hy* nieuwe kranten van de leestafel halen wilde. Ineens stond hü vlak voor Doris He genwald. Tot zijn voldoening stelde hy* vast, dat zij kleurde. Ze herkende hem dus! Hij boog met een eerbiedig en toch tegelijk veelzeggend glimlaohje. Beleefd trad hij terzijde. Doris Hegenwald passeer de hem snel om zich naar de bridgekamer te begeven. Maar op de manier, waarop zij haar schouders naar voren hield kon hy toch merken, dat deze ontmoeting haar niet geheel onbewogen had gelaten. Zou hy* het durven wagen haar aan te spreken, wan neer zij naar huis ging. Nee dat was al te overhaast. Hij moest voorzichtig zijn. De dagen, die hierop volgden keek Do- ris Hegenwald telkens onwillekeurig om, wanneer zij een zaak binnenging om wat te koopen. De blik van den onbekenden heer. met het donkere, interessante gezicht was ze nog niet vergeten. Zou ze hem nog wel eens tegenkomen? Ze wist zelf niet, of ze dit wenschte. Ja, ze. dacht eigenlijk van wel. Ongeveer een week later ontmoette zy* bij een kennis ter gelegenheid van een bridgethee den heer Studny. „Een invaller voor onzen bridge-partner Bertram", fluis terde de gastvrouw Doris in", ,,'n zekere mijnheer Studny, doctor in de rechten, se dert een paar maanden hier, schatrijk." Studny was in een levendig gesprek ge wikkeld met een paar dames en heeren in een hoek van het vertrek. Hü kwam nu op de gastvrouw toe. Mag ik u verzoeken, mij voor te stel len? Hy boog diep en kuste Doris de) hand. Eindelijk heb ik dan het voorrecht, mevrouw, zei hü halfluid, toen zijn gast vrouw na het voorstellen zich tot andere bezoekers wendend, ik weet natuurlijk niet, of mevrouw Hegenwald zich mijner nog herinnert. Zeker, in de bank en bü Dorrin heb ik u gezien. En nu hier. Een merkwaardig toeval! Een toeval? De mannenstem klonk vleiend zacht. Men kan het toeval ook een beetje helpen, mevrouw! Ze keek hem aan, hü haar. Zij sloeg de oogen neer. De man lachte zachtjes. Na af loop van de bridge-thee was het vanzelf sprekend, dat hij haar naar huis bracht. Mag ik u met mijn wagen naar huis brengen, indien u althans hier niet met uw auto is? Neen, de chauffeur heeft vandaag vrij. Ze hield het voor onnoodig om ta zeg gen, dat ze de auto afgeschaft had. En Studny paste er wel voor op, om te laten blüken, dat hij heel goed wist, dat de auto van Geheimrat Hegenwald al eenigen tijd geleden verkocht was. Dan zal het mü een groote eer zijn, u naar huis te mogen brengen. Hij opende de deur van een keurigen rooden wa^en en hielp haar kiesch en voorzichtig bij het instappen. Ze zat naast hem. Geen van beiden zei iets. Het sturen van den wa gen scheen zyn geheele opmerkzaamheid te eischen. Voor haar deur vroeg, hij na haar hand gekust te hebben: Mag ik hopen u -nog eens weer te zien? waarop zü „ja" knikte. Studny bleef wachten, totdat Doris de huisdeur van binnen sloot. Door het glas groette hij nog een keer met een licht lachje. Zü groette terug en ging langzaam de trap op. Buiten hoorde zij Studny's wa gen wegrijden. Ze stond stil opeens kon ze nauwelüks ademhalen. Kwam dat van het snelle trappenloopen? Of door de ge dachte aan Studny? (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5