SPORT PAM BIJ DE MAANAPEN DINSDAG 22 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De unificatie in de sport BIJEENKOMST VAN VOORZITTERS DER LEIDENDE SPORTBONDEN. Onder leiding van prof. J. van Dam, secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuur bescherming vond Zaterdagmiddag een bijeenkomst plaats van de voorzitters der leidende sportbonden in ons land, alsmede vertegenwoordigers van de dagblad- en periodieke pers. waarin door het college van gevolmachtigden voor de sport bij dit departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming bij monde van den heer K. J. J. Lotsy, een uiteenzetting werd gegeven vande maatregelen, die door dit college reeds zijn getroffen en in de toekomst'zullen worden getroffen om de Nederlandsche sport in goede banen te lei den. Na een kort openingswoord van prof. J. van Dam werd het woord gegeven aan den heer K. J. J. Lotsy, die namens het college van gevolmachtigden een uiteen zetting gaf van de maatregelen, die reeds zijn en die nog zullen worden genomen om de Nederlandsche sport in goede banen te leiden. Wanneer ik, aldus de heer Lotsy, thans het woord tot u richt, doe ik dat namens het college van gevolmachtigden, dus na mens alle drie de leden van dit college. Aan de benoeming van de drie leden van dit college is nog heel wat vooraf gegaan, hetgeen ik meen thans even te moeten memoreeren om een juist beeld te krijgen van hetgeen is geschied sedert het oogen- blik, waarop mr. H. J. Reinink, als waar nemend secretaris-generaal mij verzocht mijn persoon te geven voor de unificatie van de sport. Reeds waren toen stappen in die richting ondernomen door de nationale stichting voor lichamelijke opvoeding om tot de gewenschte unificatie m de sport te komen, hetgeen de fusie der voetbalbon den tot gevolg had. Daarna werd ik dus uitgenoodigd het werk inzake de unificatie over te nemen. Dit werk heb ik gaarne op mij genomen, omdat het steeds mijn verlangen is ge weest meer eenheid te brengen in de sport. In het afgeloopen jaar zijn 32 sportbonden tot volkomen unificatie overgegaan. Met nog een drietal zijn op het oogenblik de besprekingen gaande, doch ook hier zal de unificatie moeten komen, zoodat wij thans kunnen zeggen, dat de volkomen unificatie in de sportwereld is bereikt. Nogv andere moeilijkheden werden in de thans achter ons liggende periode opgelost:* o.a. het vrij maken der verschillende bezette terreinen, het benzinevraagstuk, hetgeen vooral van belang was voor een behoorlijk verloop van de normale voetbalcompetitie in den Nederlandschen Voetbalbond, het gesperde gebied in Zeeland, de opheffing van het boksverbod in samenwerking met het de partement van Binnenlandsche Zaken, zoo dat nu vrijwel overal in het openbaar ge bokst kan worden en de opheffing van het totalisatorverbod zoo belangrijk voor het verkrijgen van een goede floreerende paardensport. Toch ontbrak mij nog de noodzakelijke bevoegdheid om daar, waar het wensche- lijk was, met speciale volmachten op te treden of die maatregelen te treffen, wen- schelijk om tot een verbetering van de be staande situatie te komen, door de benoe ming van de heeren H. A. Stuling, J. de Valk en mijn persoon als gevolmachtigden voor de sport bij het departement van Lichamelijke Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbeschermnig is een nieuwe periode ingeleid. De instelling van dit drieman schap heeft mij aanleiding gegeven u allen, die op een of andere wijze met mij heeft samengewerkt, te danken voor de mede werking van u ondervonden. De prettige verhouding tusschen de drie lqden van het college van gevolmachtigden voor de sport garandeert een goede samenwerking. Deze samenwerking vindt zijn centrale punt in het nieuwe bureau, dat zal worden geves tigd in de Jan van Nassaustraat, waar dr. J. Miedema zijn zetel zal krijgen om alle loopende zaken af te handelen en als vraagbaak voor iedereen, die zich in ver binding wenscht te stellen of iets te maken heeft met het college van gevolmachtigden. De belangen van hen, die de lichamelijke opvoeding van de schooljeugd dienen en van ons, die zich meer begeven op het pad van de schoolvrije jeugd grijpen natuurlijk in tal van punten ineen. Daarom hebben wij ons verzekerd van een goede samen werking in het belang van de lichamelijke opvoeding van ons geheele volk. In verband hiermede is het goed de benoeming te me moreeren van den hoofdinspecteur en zijn inspecteurs voor de lichamelijke opvoeding bij; het onderwijs. De reeds bestaande goe de samenwerking wordt van beide zijden op hoogen prijs gesteld en zal in de toe komst dan ook goede vruchten kunnen af werpen. Na u aldus de historische ontwik keling te hebben uiteengezet, spreekt het vanzelf, dat wij gaarne deze gelegenheid aangrijpen om u in kennis te stellen van ons program voor de toekomst. Het program voor de toekomst. In "het kort samengevat komt dit pro gram op het volgende neer: 1) Er zal naar worden gestreefd, de op leiding van instructeurs voor alle daarvoor in aanmerking komende takken van sport centraal van staatswege te doen organisee- ren en regelen en de opleiding direct on der toezicht van het college van gevol machtigden voor de sport te doen plaat sen. Ten aanzien van de opleiding van deze instructeurs zal in overleg worden getre den met de daarvoor in aanmerking ko mende sportbonden. Het is van groot be lang voor het algemeen welzijn van ons volk, dat de opvoeding en in dit geval spe ciaal de lichamelijke opvoeding van de jeugd in vertrouwde handen is. Angstval lig moet er dus voor gewaakt worden dat deze hoogst belangrijke taak niet in han den wordt gelegd van elementen, die noch de capaciteiten noch de juiste geestesge steldheid bezitten. Hier is dus een strenge controle noodzakelijk, doch daar staat te genover, dat wij er naar moeten streven, dat dan ook het beroep van gymnastiek leraar en sportleider wettelijk zal worden beschermd. Wanneer wij hooge eischen meenen te mogen en moeten stellen aan hen die dit beroep uitoefenen, hebben deze menschen van hun kant het recht van ons te vragen, dat dit beroep wettelijk wordt beschermd, zoodat niet iedereen zich voor gymnastiekleeraar en sportleider zal mo gen uitgeven zonder dat hij aan bepaalde eischen voldoet. 2) Voor iederen tak van sport zal een bond als leidend lichaam worden aangewe zen. Omgekeerd zal in principe een bond slechts de zorg voor een tak van sport toe gewezen krijgen. Wij stellen ons hierbij op het standpunt, dat de geestelijke belangen der sportbe oefenaars beter elders gediend kunnen worden, zoodat wij ons niet zullen kunnen vereenigen met confessioneele technische commissies of andere confessioneele com missies in portaangelegenheden. Wij moe ten in de sport de verdeeldheid zoo ver mo gelijk houden en goed doordrongen zijn van het feit, dat alleen eendrachtig samen werken ons een gezond en krachtig sport leven brengen kan. 3) De lijst van leidende sportbonden zal zoo spoedig mogelijk worden gepubliceerd. Aan de voorbereiding hiervan wordt reeds gewerkt. 4) Het organiseeren of spelen van wed strijden op een bepaald gebied van sport zal slechts zijn toegestaan, indien de be trokken leiderde sportbond daaraan zijn goedkeuring heyt verleend. 5) Voor verschillende daarvoor in aan merking komende takken van sport zal de duur van het wedstrijdseizoen worden vastgesteld. Het resteerende gedeelte van het jaar zal voor de betrokken tak van sport als „gesloten seizoen" worden verklaard. Reeds heeft de Nederlandsche Voetbal bond in overleg met het college het besluit genomen tot een gesloten wedstrijdseizoen over te gaan. Ik noodig de andere sport bonden bij deze uit tot eenzelfde besluit over te gaap. Natuurlijk wil dit wedstrijd- verbod niet zeggen, dat men in eigen mi lieu in eigen kring en clubverband niet zal mogen oefenen en trainen. Het eerste elf tal van een vereeniging zal natuurlijk op een oefenavond een wedstrijd mogen soe- len tegen het tweede elftal van dezelfde vereeniging. Dit is trouwens noodzakelijk, omdat men bij den aanvang van de nieu we competitie toch gereed moet zijn met een eenigszins ingespeeld elftal. 6) Het afnemen van vaardigheidsproe- ven en het verstrekken van vaardigheids- diploma's zal worden gecentraliseerd. Het ligt in onze bedoeling met ingang van 1 Januari a.s. de eischen te formuleeren waarbij rekening wordt gehouden met de leeftijden zoowel van de schooljeugd als van de schoolvrije jeugd en de ouderen, dus voor alle categorieën van sportbeoefenaars. Alle andere vaardigheidseischen zullen moeten verdwijnen. Nu op de scholen meer wordt gedaan aan lichamelijke opvoeding zullen wij in de toekomst de minimum eischen iets hooger kunnen en mogen stel len. Wij moeten verder bouwen op het prachtige materiaal, dat wij in onze school gaande jeugd bezitten. Met 1 Januari zal zoowel het vaardi®heidsdiploma als het in signe reeds beschikbaar gesteld moeten worden. 7) Het N.O.C. zal zich, evenals tot nu toe het geval Was, o.m. bezig houden met het verrichten van alle werkzaamheden, die verband houden met de voorbereiding en de uitzending van de vertegenwoordi gende landenploegen, die deelnemen aan de Olvmoische Soelen. Daarnaast zal aan het N.O.C. worden verzocht, het organi seeren van het afnemen van de vaardig- heidsoroeven op zich te willen nemen. Het N.O.C. heeft zich hiertoe in principe reeds bereid verklaard. 8) Er zal naar worden gestreefd, het be roep van gymnastiekleeraar en sportleider wettelijk te doen beschermen. 91 Er zal naar worden gestreefd op gee nerlei wijze in de sport politieke en confes sioneele verschillen naar voren te laten komen. Wü staan thans aan de periode van opbouw. Wie evenals ik reeds verschillen de malen eetuive is geweest van de olym pische spelen, die beerijpt beter dan ieder ander de groote waarde van een gezond en sportief volk met een gezonde en sportie ve jeugd als kern. Dan kan men de sport, evenals men dat deed in de oudheid aanvoelen als een soort religie. Men eert in de veredeling van de sportieve prestaties van het menschelijk lichaam, den Schepper van al wat schoon en goed is. Laten wij daarom onze beste krachtenge ven aan den opbouw van onze Nederland sche jeugd, de sportieve prestaties be schouwend als de viering van het feest van de jeugd en van de menschelijke lente. Aan het einde van deze bijeenkomst wer den verschillende vragen gesteld, waarbij o.a. werd medegedeeld, dat het in de be- doeling ligt van het college een wedstrijd- kalender samen te stellen voor alle takken van sport. DAMMEN DE VIERDE KAAGDAG BRACHT PRACHTIGEN WIND GEVOLG: AANVARINGEN EN AVERIJ Match tusschen Bom en Huisman Door bemiddeling van den „L. D. D. B." heeft de huidige kampioen van Leiden en omstreken Wim Huisman een uitdaging gericht aan den nieuwen kampioen van Ne derland, den heer J. M. Bom, pit Den Haag. De heer Bom heeft zich spontaan be- xeid verklaard deze uitdaging te aanvaar den en Maandag 4 Augustus e.k. zal de eerste partij v^n dit groote sportgebeuren voor Leiden een aanvang nemen. Meester Bom behaalde eenige weken ge leden pas zijn kampioenschap van Neder land voor Keiler, die reeds eenige jaren kampioen was. Voorts is hij voor de 8ste keer kampioen van Den Haag geworden en permanent kampioen van het Haagsche district. Reeds drie keer kwamen beiden tegen elkaar uit met als resultaat, dat Wis er 2 remise speelde en de laatste zelfs wist te winnen. Huisman won toen de zilveren Miss Blanch Plaquette. Bom hoopt nu revanche te kun nen nemen, maar weet dat dit geen gemak kelijke taak zal zijn. De match zal bestaan uit 6 partijen waarvan de eerste wordt gespeeld op Maandag 4 Augustus in de groote boven zaal van de Harmonie op de Breestraat. De aanvang is gesteld op 6 u. 30 n.m. De laat ste partij wordt eveneens in Leiden ge speeld en wel op Woensdag 13 Augustus eveneens in de Harmonie. Voorts ligt het in het voornemen de an dere 4 partijen te laten verspelen in Den Haag. Scheveningen, Voorschoten en Al phen. Nadere bijzonderheden worden t.z.t. in de dagbladen bekend gemaakt. Vele officieele personen hebben reeds hun medewerking toegezegd. Inlichtingen worden verstrekt door den secretaris van den „L. D. D. B." den heer L. F. v. Steenbergen, Rembrandtstraat 4, 'Leiden. De Friezen onverslaanbaar in den Regenbogenstrijd De vierde dag der Kaagweek mag zeker tot de best geslaagde der vijf gerekend worden ongeacht wat de laatste dag nog zal brengen. Het mooie weer van den vroegen morgen week weliswaar hoe langer hoe meer, doch in de plaats daarvan kwam er wind en volop wind. Hadden de Regenbogen en U-klassers het in den morgen moeten doen met een windsnelheid van 4 M. per seconde, later op den dag liep deze op tot 10 Meter en zelfs meer, zoodat de rasechte zeilers thans hun hart konden ophalen. En dat hebben zij gedaan, zooveel als zij maar wilden. Maar tevens kwam het nu weer op de goe de stuurmanscapaciteiten aan, niet alleen om zich te vrijwaren voor averij en aan varingen met andere schepen; al dan niet in den wedstrijd, maar ook de juiste maat te houden tegenover de boeien, welke ge rond moesten worden. Zoowel tegen het een als het ander werd nogal eens gezondigd, zoodat deze den strijd moest staken wegens het aanvaren van een mededinger, een an der wegens het x-aken van een teel en weer een ander wegens een gescheurd zeil, een gebroken roer of een gekapseisden mast. Maar voorts was er nog een groote catego rie van zeilers, die den strijd met den wind niet konden volhouden e.i zich gewonnen gaven, den strijd staakten en ontijdig huis waarts keerden. Dat er bij zooveel meer wind verrassin gen zouden komen, was van tevoren wel te voorspellen. In de Vrijbuiterklasse we u ue winnaar der vorige dagen, ir. de Bergh uit Wasse naar, geklopt door Visscher en Schippers, door welken uitslag vooral Visscher nog een ernstigen concurrent voor den Wasse naarder kan worden. De Reiger II van M. A. Raasveldt, die op den eersten dag de overwinning onbe dreigd voor het grijpen had, doch onver klaarbaar verdween en Zondag met een tweeden prijs genoegen moest nemen, ver speelde vandaag zijn mast. In de Valkklasse A had Jan Loopuyt de twee eerste races gewonnen, doch op den derden dag was het de Warmonder G Key. die op fraaie wijze op den eersten prijs beslag legde, terwijl Vink uit Amersfoox-t de tweede plaats bezette. In de Drakenklasse werd in beide A- groepen vinnige strijd geleverd. Warners voerde zijn Vliegende Hollander weer ter overwinning en Moltzer werd goede twee de. Meer strijd hadden Bliekman en Hofkes te voeren. Langen tijd bleven zij in de ach terhoede zv/alken, doch tegen het einde kwamen zij nog zoodanig opzetten, dat zij resp. de derde en vierde plaats bezetten. In A I afdeeling der Olympiajollen kwa men vandaag verschillende kopstukken te gen elkaar uit. We zagen o. m. Daan Kag- chelland, Borgerhoff Mulder, de Jong, Re- court en Proper aan den start. Was het wonder, dat de overige deelnemers tegen zulke sterren weinig kans maakten^ En onderling leverden zij hardnekkigen strijd in den stevigen wind, die de golven soms danig opzwiepte. Een geheel ander beeld leverde de tweede groep der Olympia-A jollen. Hier was Jan Bier de sterkste vertegenwoordiger en slechts Lemstra zou het hem nog moeilijk hebben kunnen maken. Maar ook deze faal de in zooverre, dat Jan Bier met een straat lengte voorsprong wist te winnen en Lem stra tweede werd. De Leidenaar H. Ben- nink bezette de derde plaats. De 12 M2 Sharpieklasse was wederom voor Chr. Overmans, die nu met twee eerste en twee tweede plaatsen de mooiste kans maakt op het zilveren 12 M2. jacht. De Oegstgeestenaar Nauta komt dit jaar niet zoo op den voorgrond als vorige jaren. Hij bracht het Zaterdag slechts tot een tweeden en gisteren tot een derden prijs. De zege in de Sharpies B. was ditmaal voor mevr. van Vliet la Brand uit Leider dorp. die nog niet eerder in de prijzen was gekomen. Mej. Boschma uit Leiden, die de Spitsmuis bestuurde, raakte in het stoombootengat aan lager wal aan den grond, doch haar vrouwelijke bemanning spronk resoluut overboord en bracht de boot weer in het vaarwater. De Pampus-zeiler Stumpe uit Warmond voerde zijn Oppassertje weer ter overwin ning. Het vie1 overigens niet mee in deze klasse, want hoewel veel lichter getuigd dan de Regenboogklasse. vereischt de Pampus nagenoeg eenzelfde bediening. Zondagmiddag bewezen de Friezen reeds in uitstekende conditie te zijn. Gistermid dag deden zij het nog beter. Geen van de vier was nu zelfs tevreden met een derde plaats, het werden twee eerste en twee tweede prijzen! De Friezen 't moet inderdaad gezegd worden hadden hun zeilweertje. Fel jaagde de wind uit het West-Zuid-Westen en het wedstrijdcomité had, om botsingen en aanvaringen op het Zweiland te voor komen, wederom de baan over den Eymers- poel verlengd, zoodat het gedrang op den Dieperpoel niet zoo groot was als op het Zweiland het geval zou geweest zijn Op den Dieperpoel had F. Maas de leiding, gevolgd door Leen de Wit, dr. v. d. Zijp, Sam de Wit en Klaas Vrolijk. De kruisrak- ken brachtëfi evenwel reeds spoedig veran dering teweeg en bij het ingaan van de tweede ronde had dr. van der Zijp de lei ding. Sam de Wit lag nog op de tweede plaats, maar Vrolijk had ook hen spoedig te pakken en de Friezen gingen als eersten ever de finish. In de A Il-groep deden de Friezen het nog beter. Van Dijk lag op den Dieperpoel op de tweede, Oppenhuizen op de zeven de plaats. Na het Kruisrak had laatstge noemde op het Norremeer reeds de leiding en Vrolijk volgde als tweede.Zoo bleef het en de Friezen liepen zoo snel, dat zij nog voor de vier laatsten uit de A. I-groep finishten. Dat is eerst zeilen! De uitslagen waren: HollandFriesland Regenboogwedstrijd: 1. Kikker, st. S. de Wit (H.); 2 Jan van Gent, st. dr. J. v. d. Zijp; 3. Schelm, st. P. van Dijk; 4. Windekind, st, D. Oppenhui zen; 5. Eelko, st W. Bergsma; 6. Saenden, st. L. de Wit. Holland kreeg 15.1 punt; Friesland 18 punten. Totaal klassement: Holland 33.1 p., Frisland 35.1 p. 45 M2.-klasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen; 2. Föhn, st. A. G. Sijthoff; 3. de Blauwe Vogel. st. P. Molenaar. Vrijbuiterklasse: 1. Lumey, st. Th. W. C. Visschers; 2. Sam. Cornelisse, st. H. J. B. Schippers; 3 't Zonnekind, st. ir. C. J. de Bergh. Valkklasse A.: 1. G. 50, st. G. Key; 2. Roy, st. C. G. Vink; 3. Sar.i, st. J. Loopuit; 4. Uit en Thuis, st, D. B Kapteyn; 5. Emoe, st. M. G. v. d< Arend. Valkklasse B.: 1. Dwaalster, st. B. Eyken- sluyters; 2. Bries II, st. J. J van Monsjou; 3. Oranje, st. J. C. de Wilde; 4. Furie, st. J. W. N. Steyfoort. Drakenkalasse Al: 1. de Vliegende Hol lander, st. A. Warners; 2 Toch, st. E. O. Moltzer; 3. Tijl Ui'enspiegel, st. J. R. Bliek- man; 4. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes. Idem klasse A2: 1. Claes Compaen, st. E. G v. d. Stadt; 2. Jan van Galen, st. C. W. Jonker; 3. Jan van Brakel, St. A. J. H. van Dokkum; 4. Zenith, st. H. W. Nyman. Olympiajollenklasse Al: 1. Zomerweelde, st. J. H. H J. de Jong; 2. Terangi, st. J. Proper; 3. Daphnia, st.-P. H. R. Borgerhoff Mulder; 4. Clipper, st. D. M. J. Kagchel- land; 5. Ree, st. H. Recourt Idem klasse A2: 1. Beroeboe III, st. J. Bier; 2. Dolfje, st. Lemstra; 3. Nar. st. H. Bennink; 4. Sleipnir, st. J. Vollebregt; 5. By- tebouw, st. L J. Fonteyn. Idem klasse B: 1 Quo Vadis, st. P. H Bakker; 2. Maria Sekhyta, st. A. Vis; 3. Beroeboe II, st. P. Scholten; 4. Hank, st. Tj. de Vries. 12 M2.-klasse A: 1 Ronny III, st. Chr. Overmans; 2. Wilgenhoek. st. J. H. Lou- werse; 3. Dinges, st. C. M. H. Nauta; 4. All Weather, st. J. F. Stap; 5. Flevo, st. M Dudok van Heel Idem klasse B: 1. Satanella. st Mevr. J. P. van Vlietla Brand; 2. Bonaventure. st. J. F. Remmert; 3. Hringhorn, st J. C. Bol- lee; 4. Sirius II. st. E. F. Lokin; 5. Eine- piek, st. H. A. Rademakers 16 M2. klasse Al: 1. Algri. st. J. Alberda; 2 Cycloop II, st. ir. J, v. d. Hoek; 2. Arends jong. st. A. Arendse; 4. Tjoba, st. C. Groot; 5. Scharremaai, st. H. Walther. Idem klasse A2: 1. Squall, st. D. de Jongh 2. Ceetah II, st. Ch. J. G Pietersen; 3. Rixt st. G. de Boer: 4. Zwerver II. st. W. Reyn- ders; 5. Surcouf, st. J E. de Jong. Idem Toerklasse: 1. Roerdomp II, st. J. Erunt; 2. Nix, st. G. H. van Harten; 3. Snip- Snap. st. J. v. da Smit Jr.; 4. Victory, st. J E. Donker; 5. -Slipper, st. J. H. v. d. Ley. Pampusklasse met bij zeilen: 1. Oppas sertje, st. H. W. Stumpel; 2. Kampersteur, st. P. H. Cramer; 3. Pinguin, st. F. de Jong; 4 Norremeer, st. W. D. Th. van Werkho ven Idem zonder bijzeilen: 1. Eider, st. G. Ouwerkerk Jr.; 2. Donderkopje, st. J. P. Damme ;3. Kim, st. H. Aalsmeer; 4. Vlie gende Visch, st. G. Vis Jr. Regenboogklasse Al: 1. Jan van Gent, st dr. J. W. v. d. Zyp; 2. Dolfijn, st. K. Vrolijk; 3. Nr. 57, st. S. de Wit; 4. Kikker, st J. de Vries; 5. Eelko. st. W. Bergsma. Idem klasce A2: 1. Schelm, st. P. van Dijk; 3. Windekind, st. D Oppenhuizen. 3. Duke II. st. J. C. v. d. Velde; 4. Hollandia, st. C. van Staveren; 5. Waterrot, st. J. L. van Dieten. Twaalfvoetsjollenkla^se Al: 1. Phoenix, st J. van 't Oever: 2. Fit, st. C. Colenbran der: 3. Henny, st. A. Wamtrs; 4. Nlly V. st. P. P. Moerman Jr., 5. Joke. st. P. Gerdt. Idem klasce A2: 1. Duikelaartje, st. A. H Mastenbroek; 2. Fox. st. C. H. Lekkerker- ker; 3. Pinguin, st. B. Markus; 4. Hotsy Qemengde ffivdcfiten SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Zaterdag is een 30-jarige schippers knecht uit Rotterdam, varende op het sleepschip „Spea Mea", dat in het Noord zeekanaal nabij de Papierfabriek te Velzen ligt, bjj het verrichten van zyn werkzaam heden over boord geslagen en verdronken. Onmiddellijk ondernomen reddingspogin gen bleven vruchteloos. Het lijk is eenigen tyd later opgehaald en naar het hoofdbu reau van politie te Velsen overgebracht. FIETSER AANGEREDEN EN GEDOOD. Van twee arbeiders, die langs .de Lange- wijk te Dedemsvaart fietsten, werd een, H. van der Hulst, door een tegemoet rUdende auto aangereden. De man werd van zijn rijwiel geslingerd en vrywel op slag ge dood. Totsy, st. mej. N. van Dieten, 5. de Glipper, st. J C. Tims. Idem klasse B.: 1. Flits, st. A. Prins; 2. Rakkea, st. K. de Korte; 3. Mug, st. K. Brückmann; 4. Deup, st. mej. J. M. v d. Giessen; 5. Pinokkio, st. Mevr. H. M. SchoenStroeve. Idem klasse C.: 7. Libel, st. J. W. Noor- duyn; 2 Rever Mind II, at. C. Hattink; 3. Hirondelle, st. J. G. v. d. Koogh; 4. Swayer, st. M. can Swaay. WATERPOLO In Alphen's zwembad worden Woensdag avond de volgende wedstrijden gespeeld: A. Z. C. IIde Gouwe II; A. Z. C. IIIBoskoop II; Dames A. Z. C.Boskoop. BILJARTEN NED. BILJARTBOND AFD. LEIDEN. De eerste uitslagen in de kampioenschap pen zijn in de eerste klasse: B. de Roo (250) 137 33 32 4.15 W. Karstens 200 33 39 8.06 B. Teegelaar (450) 450 19 95 23.68 G. M. Teegelaar 98 19 18 5.15 H. Teske 136 47 13 2.89 J. Sira 200 47 25 4.25 G. M. Teegelaar 173 57 15 3.03 H. Teske 200 57 26 3.50 B. Teegelaar (450) 450 49 36 9.18 W. Karstens 167 49 11 3.40 B. de Roo (250) 250 53 24 4.71 J. Sira 168 53 16 3.17 2de klasse. D. Wallaart 72 36 12 2.— H. v. Bohemen 125 36 12 3.47 J. Karstens 125 37 18 3.37 D. Wallaart 120 37 16 3.24 J. Karstens 106 41 9 2.58 C. Paauw 125 41 21 3.04 C. Winkel 72 22 20 3.36 J. Wassink 125 22 19 5.68 3de klasse I. J. v. Klaveren 100 68 7 1.48 J. Betgen 90 68 14 1.32 F. Snik 78 34 12 2.29 M. Steenbergen 100 34 14 2.94 F. Snik 100 40 15 2.50 C. Fazel 78 40 10 1.95 G. Soest L. de Jong F. Snik G. Soest C. Fazel 78 47 6 1,65 R. de Jong 100 47 9 2.12 W. Dool 100 56 10 1.78 J. Betgen 93 56 12 1.60 A. Steenbergen 35 42 6 0.83 J. v. Klaveren 100 42 13 2.88 3de klasse II. 70 53 8 1.32 100 53 8 1.88 100 53 10 1.88 92 53 8 1.73 I. v. Rijzen 100 35 11 2.86 G. Hagen 55 35 7 1.57 J. Bonnet 100 34 16 2.94 L. Boot 67 34 10 1.97 S. v. d. Water 100 35 13 2.86 L. Verhoeven 69 35 10 1.97 J. Dubbelaar 94 47 15 2.— G. Hagen 100 47 7 2.12 J. Bonnet 100 41 14 2.48 G. Hagen 91 41 12 2.21 S. v. d. Water 84 40 10 2.10 I. v. Rijzen 100 40 10 2.50 4de k1 a s s e. C. Glasbergen 68 69 6 0.98 C. v. Valderen 75 69 5 1.09 C. de Bock 75 42 9 1.78 J. v. Zijp 47 42 4 1.11 J. v. d. Lucht 32 35 3 0.91 J. de la Bije 75 35 6 2,14 F. Poptie 75 41 15 1.82 L. v. d. Lucht 39 41 5 0.95 F. Poptie 70 48 8 1.45 J. de la Bije 75 48 9 1.56 De spelers die zonder bericht niet op- kwamen, hebben een verloren partij. 235. Hij begrijpt, dat zyn jonge vriend wel vastgehou den zal worden. Op handen en voeten kruipend volgt hij het spoor, dat hij inderdaad vindt. Het gaat erg langzaam zoo, maar hy vordert toch. 236. Zijn ijverig zoeken wordt eindelijk mei su^es ue- kroond. Als hij op een hoog gebergte is gekomen en in de vallei beneden hem kijkt, ontdekt hy Pam en iets verder de maar.apen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5