W STADSNIEUWS OMGEVING Academienieuws Laatste berichten Marktberichten DINSDAG 22 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 10 JAAR LEEKENAPOSTOLAAT. üe parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph; In de in de vorige week gehouden verga- ering, waar een .overzicht van de afge- >open' 10 jaar werd gegeven, kwam het iee naar voren om terwille van de pa- Dchianen en andere belangstellenden een in ander in de courant te vermelden. <i. Het L. A. telt, het. bestuur inbegreperi, 19 'i- leden. Directeur is de Deken. V* Een der werkzaamheden, die vanaf het :n begin tot op heden gehandhaafd is geble- d. ven, is de missaalverkoop aan de kerk. In m die'jaren zijn er niet minder dan 114.000 iy verkocht. z. Uit de in kerk in het eerste jaar van het bestaan van L. A. geplaatste boeken- I. stallen, werden Örtgeveer 3000 boekjes, I. brochures enz, verkócht Het apologetische weekblad „De Bazuin i waarvoor vanaf 1Ö34 in de parochie actie werd gevoerd, heeft tot op heden, niette genstaande de verkleinde uitgaaf, een groot aantal abonné's. Wat het huisbezoek betreft, het volgen- e de: Dit is een actie die pas-sinds de laatste 6 jaar geschiedt. In die 6 jaar werden er voor onze R.K. e kcholen 1200. bij de in onze parochie ge- e vestigde katholieken 2150 en voor de con- ferenties voor yiet-Katholieken ruim 1500 S adressen bezocht. Ook is er in den loop der jaren een kost- huizenbureau opgericht, waarvan regelma- 1 lig gebruik wordt gemaakt. In de kerk werden liederenborden en in de portalen borden, waarop de kerkdiens ten, aangebracht. - Een zangboekje, kruiswegboekje en der gelijke werd door het L. A. uitgegeven en aan den ingang van de kerk verkocht. In de eerste jareh van haar bestaan werd door het L. A. om de drie maanden in de Mariacongregaties (waaruit het L. A. is ontstaan) afd. mannen en vrouwen gecol lecteerd, om vari deze gelden H. Missen voor de afgedwaalderi m de parochie te la ten lezen. Nog vele andere werkzaamheden, zooals net veelvuldige uitreiken van gebeden, brochures enz., de acties voor het laten vlaggen bij priesterfeesten, zijn geschied, maar dit alles te vermelden is de bedoe ling niet en zou te veel plaats eischen. Dit was'de hoofdzaak. Secretaris Leekena post'blaat. EXAMEN M.U.L.O. Geslaagd voor diploma B: H. Broomens, Leiden, E. Brinks, Leiden. A. A. Bonarius, Leiden, J. C. Heemskerk, Leiden, J. Schip pers, Oegstgeest, G. H. Oostergo, Voor- Geslaagde voor diploma A: J. H. Th. van Beest, Leiden, W. van den Hak, Rijnnsburg, A. Verbree, Katwijk aan Zee, A. D. Beau fort, Leiden, H. Meijer, Leiden, R. W. Winkler, Leiden, J. Vissers, Haarlemmer meer G. Lei, Haarlemmermeer, J. Meijer, Hiliegom, R. der Nederlanden, Hillegom, J. M. Hollander. Leiden, A. M. Immink, Leiden. A. J. de Later, Oegstgeest M.van der Walt, Hillegom, J. Uilenreef, Hille gom. Geslaagd zijh voor het Mulo-diploma A: C. M. Barrring, J. Berbee, H. v. d. Boog, J. Bresser, G v. Brussel, J. Sier, J Frissen. A Gilein W. Goddijri, Joh. Gordijn allen uit Leiden; Jac. de Groot en G. Bouters, Oegstgeest; W. Blok uit Noordwyk; Joh. V. Berkel, R'veen. Voor hét examen nuttige riandwetken slaagde te Rotterdam mej. G. M. Paulusse alhier. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3852. Jac. van Beelen, Kerkstraat 35, zaadteelt en -handel, ge reedschappen. Bovengenoemde zaak is om gezet in een vennootschap ondel- firma on der deh naam: Jc. van Beelen en Zoon. Venn.: J. van Beelen, èri C. van Beelen, Katwijk a. d. Rijn. 1759. Firma Th. Booy, Alphen a. d. Rijn, Gouwsluis E. 40—42, groot- en kleinhandel in brandstoffen, turfstrooisel en kleinhan del in aardappelen. Overl. Vepn.: A. S. Booyy, Alphen a. d. Rijn, d.d. 29 Mei 1941. 387. Firma H. Batelaan, Koudekerk a. d. Rijn, Dorpsstraat Wijk A. 97, handel in kruidenierswaren enz. Overl. Verin.: W. Batelaan, Köudeketk a. d. Rijri. 2372. Machinale Rijhsteenfabriek ..De Hoop", fa. Wed. van LeeuwenBoer, Kou dekerk a. d. Rijn, Hoogewaard 206. Uittr. Venn.: C. vari Leeuwen, Koudekerk a. d. Rijn, d.d. 15 Juli 1941. 3976. N.V. Algerneene Boek- eri Handels drukkerij voorheen Batteljee en Terpstra, Leiden, Oude Rijn 39. N. Comm.: mr. dr. W. M. Westerman, 's-Gravenhage. Nieuwe inschr.: 7748. C. van Leeu wen, Koudekerk a. d. Rijn, Hoogewaard B. 207, steenfabricatie en bouwmaterialen. C. van Leeuwen, Koudekerk a. d. Rijn. TENTOONSTELLING „ONZE HUISHOUDING* Huishoudelijke voorlichting De ernst van den tijd en de daaruit voort vloeiende distributiemaatregelen geven aan de 'gezinnen en vooral aan de huisvrouwen tallooze moeilijkheden. Elke voorlichting is een hulpmiddel om in het leven een bepaald doel te bereiken. In dezen tijd kan de voorlichting op huis houdelijk gebied van onschatbare waar de zijn. De Commissie inzake Huishoudelijke Vóórlichting te Leiden is met haar plannen voor de tentoonstelling „Onze Huishou ding", thans zoo ver gevorderd, dat als da tum hiervoor is vastgesteld 24 tot en met 27 September a.s. OEGSTGEEST Personalia. Voor het diploma boek houden van de Vereeniging van Leeraren zijn geslaagd mej. A. van Dieren en de'hee- ren A. v. d. Krogt te Leiden en G. Matze te Sassenheim. Tevens slaagden voor het „Mercurius"-diploma boekhouden de hee- ren J. van Mil te Zoeterwoude, F. Molken- boer te Leiden en G. Matze te Sassenheim. Allen werden opgeleid door den heer J. J. M. Bruschke, leeraar boekhouden M.O. al hier. VOORSCHOTEN Om een kampioenschap. Aari den zeer spannenden wedstrijd om het kampioen schap van Voorschoten is een einde geko men. R. Oudshóorn en N. Tempelman wa ren beiden candidaat voor den hoogsten ti tel. Omdat A. Tempelman verloor van J. Zuijderduin en S. Oudshoorn remise speel de met J. J. Braggaar, is Oudshoorn kam pioen geworden. Voor het bezetten van de tweede plaats is een beslissingswedstrijd tusschen A. Tempelman 'en J. Zuij derduin noodzakelijk geworden. Voor het kampioenschap 2e klasse had de partij plaats tusschen S. v. d. Meij en H. Strik, welke door van der Mey werd gewonnen. Daar R. Waasdorp en S. van der Mey. beiden van Strik gewonnen heb- bén, zal de beslissing moeten vallen in de partij tusschen beiden, wie of de eerste plaats in de 2e klasse bezet. LEIDEN, Geslaagd: voor het doctoraal examen Geneeskunde de heeren G. H. W. M. van Alphen, Lei derdorp, J. E. M. Plouvier, Leiden, J. A. Verheul, Naaldwijk eh A. de Geüs, Strijen. Radio-programma eest zuinig met gas en 't electrische licht! Dat is tegenwoordig Uw burgerplicht, PLANTSOENCONCERT Door het Leidsch Politie-Muziekgezel- schap onder leiding .van den directeur M. Bolderdijk, zal a.s. Donderdag eeri cbricert gegeven worderi in het Plantsoen. Het concert vangt 8 uur aan. Merl wordt beleefd verzocht gedurende het concert niet te loopen. Bij slecht weer zal het op de gebruikelijke wijze bekend gemaakt wor den. Programma: 1. Marsch Record, A. Driès- sen. 2. Ouverture Pique-Dame, F. v. Suppé. 3. Bloemen uit Holland, wals, F. Jakma. 4. Les Dragons de Villars, fantaisie sur l'opera, Millars. 5. Triomf-marsch, Jv Carl Anderson, Paü?e: 6. Prinz Eitej Frle- drich Marsch, ,H. L. Blankenburg. 7. Ouver ture Le Secret de Pierrot, F. Popy. 8. Pot pourri Bouquet air Choisis, N. Genotte. 9. Marsch L'Enfant de Troupe, A. Barbe. 10. Finale. WOENSDAG 23 JULI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend- gyymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8-.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huis vrouw 9.25 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Het ensemble Amende 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest 12.45 Voor den boer 12.40 Al manak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten 1.00 Gramofoonmuziek 2.15 Romancers 3.00 Voor de vrouw 3.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Christelijke Radiostichting)) 4 20 Voor de jeugd 5.0Ö Gramofonmu- ziek 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Voor de-rijpere jeugd 5.45 Orgelconcert 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Gramofoonmuziek 7.00 B.N.O.: Economische vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.23 Gramofoonmuziek 7.30 Volkszangkoor 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Spie gel van den dag 8.30 Cabaretprogramma 9.30 Berichten (Engelsch).— 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10,00 B.N.Ö.: Uitzen ding in do Engelsche taal: „The Dutch achievements in the Netherlands Indies". HILVERSUM il, ,301.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgen wijding (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité) 10.20 Gramo foonmuziek 10.40 Declamatie 11.00 Viool, piano en gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.13 Ensemble Erica Helen 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten 1-00 Ensemble Jack der Kinderen 1.45 Gramofoonmuziek jnet toelichting 2.15 Voor de jeugd 2.30 .Operette „Salzburger Nockerln" (e.o.) 3.30 Gramofoonmuziek 4.0Ö Pianovoor- dracht en gramofoonmuziek 5.00 Cursus: „Het geestelijk karakter van ons volk' (voorbereid door het Vrijzinnig Prot. Kerk comité) 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economi sche eri beursberichten 6.00 Vraagge sprek 6.15 Ensemble Bandi Balogh 6.45 Reportage 7.00 B.N.O.: Brabantsch praatje 7.15 Gramofoonmuziek 7.30 Ctirsus: Volksgezondheid: De arts als ge zondheidsleider 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Het Residentieorkest en solisteh. (Iri de pauze: Causerie: Banden met Vlaanderenland") 9435 Gramofoonmuziek 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 Dagsluiting (voor bereid door de Christ. Radiostichting) 10.05—10.15 Grairiofoonrriüziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Hol. programma uitsluitend voor Radlocentrales 23.0024.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch programma. Kalme laatste Kaagdag Holland wint den Regenboog- wedstrijd tegen de Friezen met 55.149.2 pnt. De laatste dag der Kaagweek zette in met mooi, maar veel te kalm weer. Er was maar heel weinig wind, veel te weinig voor den grooten teamwedstrijd der Regenboog klasse tusschen Holland en Friesland. Reeds nu was het te voorzien, dat de Hollanders een redelijke kans maakten om toch den strijd te winnen. En de start versterkte ons nog in die meening. Wel ging dr. van der Zijp met zijn Jan van 'Gent fraai als eer ste over de startlijn, doch de overige Frie zen namen een bescheiden plaats in én Dirk Oppenhuizen kwam zelfs ver achter. De baan ging vandaag weer over den Eymerspoel om den gijpboei op het Zwei- land te ontgaan. Op den Dieperpoel had dr. v. d. Zijp op fraaie wijze de leiding. Daarna kwamen de Hollanders v. d. Vel de, Bergsma en de Vries, vervolgens Op penhuizen, die aardig was ingeloopen, Leen de Wit, Vrolijk en v. Dijk. Indien in deze volgorde geen verandering kwam zou Hol land reeds gewonnen hebben, maar het werd nog erger, want Leen de Wit pas seerde Oppenhuizen weer en de vier Hol landers verwierven de 2e, 3e, 4e en 5e plaats, terwijl de Friezen de le, 6e, 7e en 8e bezetten. Holland behaalde op dezen laat- sten dag 22 punten, Friesland 14.1, zoodat de eindstand werd: Holland 55.1 pnt., Fries land 49.2 pnt. De Holland-Friesland wisselbeker werd in 1937 gewonnen door „Sneek", in Juli 1938 door de Kaag, in Aug. weer door Sneek, in Juni 1939 door de Kaag, in Aug. daarop door Sneek en het vorig jaar op nieuw door Sneek. In de U-klasse won Vermaat voor de tweede maal. Aanvankelijk lag hij een straat voor, doch zijn voorsprong minderde later geducht. Niettemin won hij op fraaie wijze. Piet Molenaar deed het kalmpjes aan. Hij lag vrijwel voortdurend op de vierde plaats, nog in de tweede ronde op den Dieperpoel. Daarna spande hij zich nog eens extra in om zijn kans op den hoofdprijs te behouden en hij eindigde tenslotte als derde, waarmede hij voldoende had voor den hoofdprijs. In de Vrijbuiterklasse werd de hoofd prijs gewonnen door ir. C. J. de Bergh, die voor de derde maal als eerste eindigde. Binnenland STEUNT DE AMBULANCE VOOR HET VRIJWILLIGERSLEGIOEN. Bij internationale rampen waren de Ne derlanders steeds bereid, de helpende hand toe te steken, een bewijs van het groote gevoel van medeleven, dat de Nederlanders kenmerkt. Zoo werd in 1922 ter leniging van de hongersnood in Rusland 500.000. bijeengebracht, terwijl de inzameling ten behoeve van Finland f 600.000 opleverde. Ook thans zouden particulieren reeds geld voor onze ambulance. Wij zijn hiervoor zeer erkentelijk. Ieder bedrag is welkom. Vrijwilligerslegioen Nederalnd, Koninginnegracht 22, Den Haag. Het aantal aanmeldingen van personen boven 55 jaar voor het vrijwilligerslegioen b; zoo overstelpend, dat het voor ho. bu reau onmogelijk is, aar ieder afzonderlijk antwoord te zenden. Slechts degerieh, var wier diensten gebruik kan worden ge maakt, zullen antwoord ontvangen. Ook zijn op het bureau van het vrijwilligers legioen Nederland tal van sympathiebe tuigingen binnengekomen. Langs dezen weg wordt aan allen hartelijk dank gezegd. C. A. O. IN HET BOEKDRUKKERS- EN RASTERDIEPDRUKBEDRIJF. De Staatscourant van gisteren bevat een beschikking van het college van Rijksbe middelaars betreffende verbindendverkla ring van bepalingen der collectieve arbeids overeenkomst voor het boekdrukkers- en rasterdiepdrükbedrijf in Nederland. Deze verbindendverklaring geschiedt voor het tijdvak van 25 Juli 1941 tot en niet 11 April 1942. KUNSTGEBITTEN. Tot nu tot was de voorraad tandrübber, de gebruikelijke grondstof ter vervaardi ging van kunstgebitten, van dien aard, dat geen bijzondere maatregelen t. a. v. dit artikel genomen behoefden te worden. Langzamerhand zijn de voorraden echter verminderd, zoodat de tandrubber. welke nog beschikbaar is, gereserveerd dient te worden voor het verrichten van repara ties aan kunstgebitten en voor belangrijke medische doeleinden. Nieuwe gebitten zul len thans uit kunsthars vervaardigd wor den. Deze kunsthars werd reeds voor den oorlóg in verschillende gevallen gebruikt. Zonder deze maatregel zouden binnen zeer korten tijd ook reparatie van oude rubber-gebitten niet meer mogelijk zijn, hetwelk voor de betrokkenen tot gevolg zou hebben, dat zij nieuwe gebitten zouden moeten aanschaffen en daardoor in aan zienlijk hoogere kosjen vervallen. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 22 Juli. (Stfani). In zijn weer- machtsbericht no. 412 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: Italiaansche vliegtuigen bombardeerden opnieuw steunpunten op Malta in den nacht van 22 Juli. In Noord-Afrika werden nieuwe pogin gen van den vijand om aanvallen te doen het front van Tobroek snel verijdeld. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen bom bardeerden verdedigingswerken, batterijen en gemotoriseerde strijdmiddelen in de ves ting. Ten Noord-Oosten van Mersa-Luch hebben Duitsche vliegtuigen een Engelsch tankschip aangevallen en tot zinken ge bracht. De vijand ondernam vluchten naar Benghasi en Derna. In Oost-Afrika heeft een van onze colon nes, bestaande uit Italiaansche en inland- sche troepen van het garnizoen Uolchefit met succes een gewapende verkenning ge maakt naar de vijandelijke sctellingen. Op den avond van 20 Jqli wierp een vijande lijk vliegtuig eenige bommen op .de woon wijk van de plaats Mazzarino (provincie Caltanissetta). Twaalf burgers werden ge dood en zestien gewond BOLSJEWISTISCHE GRUWELEN. BERLIJN, 22 Juli. (D. N. E.). Een bericht van het Oostelijk front maakt gewag van een afschuwelijken misdaad der bolsjewis ten tegen de eigen bevolking. Deze mededee ling bevat vooreerst een beschrijving van de verovering der stad Witebsk, een van de sterkste stellingen van de Sovjetverde digingslinie. Vervolgens wordt uitvoerig beschreven hoe de toestand in de stad was, toen de Duitsche troepen binnenrukten. Wat van Witebsk de stad moest op be vel van Stalin tegen iederen pry's worden gehouden was overgebleven, was niets anders dan slechts pUinhoopen. Misschien zou deze stad zonder verdere beteekenis in aen Oostelijken veldtocht zijn gebleven, wanneer niet een vreeselijk gebeuren aan de naam der stad kleefde. Terwijl de gevechten Voor in de stad nog aan den gang waren, dwongen de Sovjets vrouwen en meisjes die in een fabriek werkten onder de ergste bedreigingen in de werkplaatsen te blijven. Toen de fabriek werd aangestoken en al spoedig in vlam men stond, mochten de vrouwen en meis jes niet vluchten. Het is onmogelijk de vreeselijke scènes te beschrijven die ver volgens ontstonden. Ook de overige be volking der stad werd gedwongen in haar huizen te blijven, toen deze reeds in brand stonden. Slechts weinigen konden zich in veiligheid brengen, de meeste bewoners kwamen in de vlammen om. BESSARABISCHE FRONT, 22 Juli (Ste. fani). Een der bijzondere correspondenten van Stefani meldt, dat de verbonden Duitsch Roemeensche legers heden een nieuwen zegevierenden opmarsch hebben ver richt. Zij noopten de Sovjet-troepen die zich in Bessarabië bevinden, om ijlings een groot deel der zone van Kisjinef, zich uit strekkend langs de oevers van de Proet, van de Donau en de Zwarte Zee tot aan de Dnjester, te verlaten. De operaties in het Zuiden leidden hedenochtend tot de bezet ting van Reni en van Ismail. De verbonden colonnes trekken thans snel op langs de Noordelijke vertakking der monding van de Donau. Meer in het Noorden van Bessara bië werd ook de stad Tighina bezet. VAN HET OOSTELIJKE FRONT. BUDAPEST, 22 Juli (D. N. B.). Naar het Hongaarsche telegraafagentschap meldt, zijn aan het front in Podolie verkennings* colonnes der Honvéd slechts op enkele plaatsen gestuit op afdeelingen van den wij kenden vijand. Dc Sovjet-troepen trachtten de verkeersmoeilijkheden, dié door de zwa re regens zijn ontstaan en waardoor het terrein bijna onbegaanbaar is geworden, uit te buiten om zich te onttrekken aan de ach tervolging der bondgenootschappelijke troe pen de Dnjepr-Linie te bereiken. Vele be richten melden eensluidend, dat er bij de Sovjettroepen nauwclijk meer officieren zijn. De ravitailleering functioneert sedert het verlies van de belangrijkste stukken van de spoorlijn KiewSjmedikaOdesst in het geheel niet meer. MALTA WEER GEBOMBARDEERD. ZONE DER OPERATIES, 22 Juli. (Ste fani). De luchtvaartcorrespondent van het agentschap Stefani meldt: onze vliegtuigen hebben vannacht in opeenvolgende golven de vliegvelden Mikabba en Venezia op Mal ta gebombardeerd. Bommen van klein en middelgroot kaliber werden geworpen in de centralisatiezones der vliegtuigen en op cXe installaties van de vliegvelden, waarbij goe de resultaten werden behaald. Tijdens de actie werden eenige onzer toestellen zonder suóces aangevallen door vijandelijke nacht jagers. Onze vliegtuigen keerden alle op hun basis terug. Gemeentel. Aankondiging Buitenland BELGRADO. 22 Juli. (D. NB.). Wegens een communistische sabotagepoging in de nabijheid van Valjevo in West Servië is een groot aantal communistische belhamels en Joden doodgeschoten. Inlevering van metalen door particulieren. Toezending oproepingen De Burgemeester van Leiden maakt be kend: dat de oproepingen tot inlevermg op Vrijdag 25 Juli zijn verzonden aari hen, die woonachtig zijn: A Acaciastraat Anjelierstraat Dahliastraat Delftsche Jaagpad Justus Carelshuis Konjn-ginnelaan Meidoorstraat Tulpenstraat B Van Bemmelenstraat v. d. Hoevenstraat Melchiór Treublaan v. d. Sande Bakhuyzenlaan Zijlsingel 134 Zeemanlaan C Korte Agnietenstraat Lange Agnietenstraat Ambachtstraat Apothekérsdijk 134 Van Banchemstraat van der Helmkade van der Helmstraat Heynsiusplein Haverzaklaan D da Costastraat de Genestetstraat 28124 E Eloemstraat Hambroeklaan Nipponstraat Sophiastraat 171a Sophiastraat 26 De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd, voor groep: A Meisjes HBS, Garenmarkt; B Gymnasium, Fruinlaan; C Christelijke HBS, Kagerstraat; D School Paul Krugerstraat; E School van der Werffstraat 98100, hoek Oude Vest, bij de Haven. N.B. Voor inlevering van metalen, deel Uitmakende van tedrijfs en magazyn- voorraden van overheidsbedrijven of toebe- hoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.3012.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de imevc- ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaallcvc- ring belasten Ortsgruppenleiter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. Leiden, 22 Juli 1941. De Burgemeester: STEVENINCK. Für Reichsdeutsche im Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, Ortsgruppe Leiden, finden die Einlieferungen betreffs Metalsammlung in Hotel „De Burcht" Leiden Burgsteeg 14 statt. Die Reichtsdeutschen mit den Anfangs- buchstaben ihres Familienamens von AH Mittwoch 16741 von 1922 Uhr. Samstag 19741 von 1520 Uhr. IQ Mittwoch 23741 von 1922 Uhr. Samstag 26741 von 1520 Uhr. RZ Mittwoch 30741 von 1922 Uhr. Samstag 2841 von 1520 Uhr. Ortsgruppenleiter: 270 STEFFlN. ROTTERDAM, 22 Juli. Vee. Heden wer den ter veemarkt aangevoerd 1931 dieren, waaronder 985 runderen, 9 paarden, 52 veulens, 59 schapen, 433 nuchtere kalve ren, 383 graskalveren en 30 bokken. Prij zen per stuk: melkkoeien f 545—440330, varekoeien f 360275225, vaarzen 350 —280—300, 'pinken 283—210—165. De aanvoer van melk. èn kalfkoeien was kor ter met zeer flauwen handel en de prijzen bleven, stabiel Varekoeieri aanvoer iets kleiner met matiger handel en prijshou dend. Vaarzen en pinker, aanvoer als vo rige week met slechten handel en onver anderde prijzena LEIDSCHENDAM, 21 Juli. Groentenvei- ling. Eng. komkommers AA 13.50, le soort 11.2e soort 8.50. 3e soort f 5.50, wankleurige f 1.502.00, stek f 1.001.30, gele komkommers le soort 8.50, 2e soort 5.50, stek 1.503.00, kropsla le soort 1.30—3 80, stoofsla 1—3, peen f 6—8, bloemkool 11.2e soort 8 uitschot 1.805.60, tomaten midd. 11.gr. ronden f 11.2c soort 11.3e soort f 11.bonken 4.507.50, andijvie per 10 kg. 0.481.70, spinazie per 4 kg 4378 UITLOTING GEEDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algerneene kennis, dat bij de op 16 Juli 1941 gehouden uitloting zijn uit geloot 234 obligatiën ad 1000.en 8 obli- gatiën ad 500.van de 3.5 pet. geldlee- ning van 1937 II groot 6.500.000. Deze obligatiën worden 1 September 1941 met de tot dien datum verloopen rente af gelost en houden met dien dag op rente te dragen. De lijst van de uitgelote nummers ligt ter inzage op de afdeeling Financiën ter Gemeente-Secrearie. STEVENINCK, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 Jüll 1941. 403 cent, posteleijl f 18.30—19.10, rabarber per 100 kg. 10.00—10.60, snijboonen 2134, spercieboonen f 26.radijs f 2.002.30, selderie 2.504.60, peulen 14.tuin- boonen f 8.doperwten 16.meloenen 3158 cent BODEGRAVEN, 22 Juli. Kaas. Aan gevoerd 263 partijen Goudschc kaas, waar onder met rijksmerk, totaal 11835 stuks, wegende 116516 K.'G. Prijs: met R.M., le soort 6162.50, id. 2e soort f 5860. Han del vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Vroege aardappelen: Groote 6.50, Drielingen 2.50, pootuien 5.007.50, doppers 1522, tuinboonen 6.40—8.00, per 100 stuks: sla 1.00—3.20, bospeen f 6.508.00, bloemkool I f 1011, idem II f 7.90—9.00, peen per 100 kg. 10 tot 12. NOORDWIJKERHOUT, 21 Juli Veiling Dc Eendracht". Aardappelen 2 006.00 per 100 kg., krorribeskken 1.60, peulen 1.60, doperwten 1.60, blauwe schokkers 1.60, stamerwten f 1.40—2.60, stampeulen f 2.00, dubbele boonen 2.60, snijboonen 2.60; tuinboonen f 0.80, alles per 10 kg. TER AAR, 21 Juli. Centraltj Veiling. Spinazie 41 cent, andijvie 3743 cent, sla 1.00—5 00. tuinboonen 64—80 cent, snij boonen f 2.082.60, princesseboonen 2.60, dub. stamboonen 2.082.60, witte pron kers 1.25; waschpeen 9—12, bospeen 6.408.00, prei 20 cent, spitskool f 3.60 —3.90,-kroten 4.20, Selderie 3.50, bloem kool 111 cent, komkommers 311 cent, tomaten f 12.50. Augurken, grof 2.stip pel 120, komkommers 1.25.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3