Qeêied <zaa giaat alï>, ^Duitödïland êezet Qemengde ^Betichten SPORT PAM BIJ DE MAANAPEN VRIJDAG 18 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BF.AD PAG. 6 VAN DEN KNOET BEVRIJD DE MILITAIRE WALS LOOPT GESMEERD Een A.N.P.-correspondent meldt uit Berlijn: In den strijd tegen het bolsjewis me hebben de Duitsche legers, waarbij zich de troepen der verbonden mogendheden en contingenten uit vrij wel alle staten van Europa hebben aangesloten, thans reeds een uitgestrekt terrein veroverd ter grootte van het oude Duitschland van 1933. Van het Zuiden naar het Noorden wer den bezet: Bessarabië, de Boekowina, de Karpathen met Galicië, Podolië, een stuk Oekraïne, Wolhynië, de moerassen van de Pripet, groote deelen van Wit-Rusland, Litauen en Letland; terwijl ook in het eigenlijke Rusland in Estland en Karelic (van Finland uit) terrein werd gewonnen. Dit geweldige gebied is veel minder dicht bevolkt dan Duitschland, doch men kan veilig schatten dat wel 20 millioen menscben van den Sowjet-knoet zijn be vrijd. Het is hoogst merkwaardig, dat de Duit sche oorlogvoering zich door geen enkele omstandigheid in haar bliksemtempo laat beïnvloeoen: of men nu Polen neemt met zijn heldhaftige verdediging of Noorwegen met zijn moeilijkheden door zee, klimaat, gebergte en afstand, Frankrijk met zijn technisch-perfecte dekkingsgordels, Zuid- Oost Europa met zijn woeste landschap of Kreta, dat alleen uit de lucht veroverd kon worden: het ging alles in korten of liever m den kortst mogelijken tijd. En nu tegen den kolos der Sowjets, die in zekere mate alle moeilijkheden der vorige objecten in zich vereenigt, gaat het eigenlijk nog snel ler dan tevoren. De militaire wals is door het langdurig en veelvuldig gebruik niet trager gewor den rolt integendeel sneller voort. Het hoofdfront, zoo ongeveer, tusschen Odessa en Petersburg, is met al zijn bochten zeker 1600 K.M. lang. En over die gansche breedte is men opgerukt, waarbij op diver se punten van de Duitsche grens af een afstand van ruim 500 K.M. werd afgelegd. Men kan zich indenken wat daarbij ge presteerd moest worden. Een Duitsche infanteriedivisie b.v. trok over slechte wegen en vaak over ongebaand terrein onder moordende hitte in 18 dagen 550 K.M. voort. Een regiment dier divisie marcheerde b.v. op 8 Juli 42 K.M., leverde een heet ge vecht en brak door een taai verdedigde verdedigingslinie der Sowjets, marcheerde den nacht daarop nog 50 K.M. verder tot het gestelde doel bereikt was, en zuiverde tenslotte een groot terrein van achterge bleven Sowjettroepen. Een andere infanterie-eenheid legde in 15 dagen 460 K.M. af. Een regiment legde al vechtend in één dag 65 K.M. af. Een in de richting St. Petersburg aanvallende in gezette infanterie-divisie rukte tot 11 Juli j.l. over een afstand van hemelsbreed 500 K.M. op. Dit alles brachten de mannen tot stand in hitte, stof en soms met weinig of geen watervoorziening. Toch telde men geen enkelen uitvaller door vermoeienis. Voor waar unieke prestaties. Operatief zijn de sucessen zoo mogelijk nog grooter: de Duitschers beheerschen het Scwjet-luchtruim volkomen, zoodat men zoo wat het grootste deel der aanvankelijk in den strijd gebrachte luchtvloot daar kan ontberen. De doorbraken op verschillende punten der Stalinlinie, waarbij vooral die van meer dan 200 K.M. breedte in de buurt van Witebsk, laten ruimte voor alle moge lijke strategische verrassingen. Binnen weinige dagen misschien kan men daar over meer hooren, temeer nu de aanvoer- bases zoo ver mogelijk naar het Oosten zijn verplaatst. Dit laatste is niet alleen een kwestie van afstand, zooals bekend is, vernietigen de Sowjets op hun terugtocht wat zij maar vernietigen kunnen. Daarenboven is in het kader van de Stalinlinie sinds jaar en dag langs de voormalige Poolsch-Russische grens een strook van 50 tot 100 K.M. diepte geheel ontboscht en vernield, een reus achtige strook „niemandsland" zooals men dat uit den wereldoorlog kent. Zoolang de bases van proviand en munitie der Duit schers daarachter liggen, vergt de aanvoer enorm veel tijd en inspanning; bij het op schuiven dier bases evenwel waartègen de bolsjewisten uit de lucht niet veel meer kunnen uitrichten wordt de strijd veel g(^akkeliiker. De resultaten daarvan zullen zich spoe dig manifesteeren. NOODLOTTIGE VAL. Gistermiddag geraakten te Onderden- dam. de paarden van een melkwagen op hol: De 63-jarige mej. te Rozenga werd van den wagen geslingerd en bekwam zuLke ernstige verwondingen, dat zij kort na het ongeluk overle.d. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Ongeveer 14 dagen geleden viel het 3- jarig zoontje van den landbouwer Frie- ling te FinsterwoLde, dat alleen met het dienstmeisje thuis was, ongelukkigerwijze in een kuip met kokend water. Met ernsti ge brandwonden overdekt werd de kleine op advies van dokter Ten Broek naar het R.K. Ziekenhuis te-Winschoten ter verple ging overgebracht. Hier is thans het ven tje aan de gevolgen overleden. VARKENSVLEESCH ZONDER BON. Een dezer nachten troffen rijksambtena ren ondier het gehucht Grazen gemeente Ghaam twee Belgen aan, die ieder een half pas geslacht varken vervoerden. Bij ver hoor vertelden zij dit varken tegen een prijs van 4 per kilo te hebben gekocht van den landbouwer M. Uit het verdere onderzoek bleek, dat het van de Belgen in beslag genomen varken op de boerderij •van M. was geslacht door den slager M. uit Cbaam. Deze slager had een nacht te voren in dezelfde boerderij ook reeds een varken geslacht waarvan het vleesch door een groentenhandelaar uit Chaam en aan klanten van den groentenhandelaar was verkocht tegen prijzen variëerend van 5 tot 6 gulden per pond. Bij negen van deze klanten van den groentenhandelaar kon nog een gedeelte van het frauduleus ge slachte varken in beslag genomen. Tegen alle betrokkenen is procesverbaal opgemaakt. Bij den boer M. werden bovendien de echt zich nog in de boerderij bevindende varkens alsmede ruim 100 kilo op zolder hangende stukken spek in beslag genomen en ter distributie onder het publiek naar het slachthuis te Breda overgebracht. GRUWELSPROOKJES OVER DISTRIBU TIE-C VERTREDINGEN. Verhalen van Baron van Münchhausen. Hoewel de scherpe controle op de nale ving der distributiebepalingen van dag tot dag onverzwakt wordt uitgeoefend, zal niemand durver beweren, dat overtredin gen van deze bepalingen zeldzaam zijn. Echter is het volkomen zinloos den in druk te wekken alsof reusachtige ontdui kingen van de voorschriften in bepaalde trole-Dienst reden geweest om daar eens streken van ons land plaats hebben en daarover verhalen te fantaseeren, welke hun oorsprong vinden in bluf en bravour. Deze verhalen zyn dan afkomstig van menschen, die meenen, dat zij voor een flinken vent doorgaan, als zij anderen doen geiooven, dat zij door hun brutaliteit of slimheid er in slagen op ongeoorloofde wijze in het bezit te komen van bepaalde gerantsoeneerde artikelen. Deze verhalen zijr. niet alleen volkomen zinloos zfj zijn ook gevaarlijk. Zij kun nen er nl. toe bijdragen, dat de indruk wordt gewekf, dat de controle in Nederland niet effectief is en dat er naast de officieele voedselvoorziening nog een clandestiene voedselvoorziening bestaat. Zij die deze „gruwelsprookjes" versprei den, bewijzen ons land er een slechten dienst mee. Zoo wordt er bijv. wonder wat verteld over den verkoop van boter en kaas, zon der bon, door boeren aan de Kager. en Brasemerpiassen. Dit is voor een paar controleurs van den Centralen Crisis-Con- een onderzoek in te stellen. Zij zijn er in een weekend, in zekeren zin in vermom ming, op uitgegaan, namelijk als gewone beoefenaars van de watersport, om des te beter te kunnen vaststellen, hoe het met het beweerde euvel nu eigenlijk is gesteld. Wat bleek hun? Zij kwamen tot het inzicht, dat er aan de Kager- en Brasemerpiassen nog al wat boeren zijn met zeer groote gezinnen, van elf tot vijftien kinderen, en dat deze boe ren uit de, hun voor eigen gebruik toege stane hoeveelheid boter wel eens wat ver- koopen, zonder hiervoor bonnen te vragen. In zulke gezinnen kan een hoeveelheid van drie tot vier kilogram steeds aanwezig zijn, zonder dat een dergelijke voorraad iets ab normaals is. Worden uit zulke voorraden dan kleine hoeveelheden verkocht, zonder dat bonnen worden gevraagd, dan Is dit niet in den haak, omdat het niet mag en omdat de kinderen van zulk een gezin de boter zelf noodig hebben, maar dan mag uit zulk een verkoop niet worden geconclu deerd, dat on verantwoordde, groote hoe veelheden boter zouden worden bereid Uit gesprekken met zeilers bleek dien controleurs ook, dat vele zeilers geweldi ge verhalen vertellen over groote hoeveel heden ongemerkte boter, die te krijgen zou den zijn, maar als men hun vraagt, of zij- zelven ervan hebben geprofiteerd, is het antwoord steeds: „Dat nu wel niet, maar ik heb gehoord, dat die of die ze heeft ge kocht." En de controleurs hebben wel zoo veel menschenkennis, dat zij kunnen vast stellen, dat de zeilers dit antwoord geven, niet uit vrees, anders onaangename gevol gen te zullen ondervinden, want in andere opzichten maken die menschen van hun hart geen moordkuil. Naast het jagerslatijn schijnt er ook een soort distributielatijn te bestaan. Laat men echter bedenken, dat distributie geen sport, maar een ernstige zaak is. LAWNTENNIS DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN. Ook een verrassing In het heerenenkelspel. Regelmatig is het programma, onder prachtig weer, afgewerkt. In het heeren enkelspel was er de verrassing dat de ge plaatste ✓peler Rinkel geklopt werd door Den Hoed. Deze is nu in de laatste acht. Van Swol kwam 03 en 35 tegen van Meereren jr., doch won met 75 61. In het dames-enkelspel v/erd mej. Gode- froy (die Woensdag mej Knottenbelt rloeg) geslagen door mej. Klein. Mej. Cou- querque speelde alleen in damesdubbel en won met 60 60. De uitslagen van gisteren waren: Heeren»enkelspel, tweede ronde: Hughan slaat J. van der Haar 64, 63; Derde ron de: T. Hughan slaat M. Lubbers 6—3 6—3; Jhr. R. de Brauw slaat F. Wiegers 63. 63; D. Teschmacher slaat J. van Olst 46 63 60; E. den Hoed Jr. slaat I. Rinkel 010 64 75; H Wilton slaat W. Kar- sten 64 64; A. Borren slaat J. Boumon 10—8 0—2. Kwart-eindstrijd: H. van Swol slaat B. van Meegeren 75 61. Dames-enkelspel, tweede ronde: njej. E. Klein slaat mej. Z. Schmier 61 6—2. Kwart-eind wedstrijden: mej. E. Klein slaat mej. L. Godefroy 36, 64, 6—1; mej R Mechel slaat mevr. E. van Berkel 6—4 6—4. Heerendubbelspel, tweede ronde: M. Lub bers en E. van der Kruk slaan ir. van Her wijnen en mr. Marinkelle 6—1 6—3; E. den Hoek en ir. Pasteur slaan D. Lucas en C. Boschaart 7—5 6—1; H. Wilton en J. Bou- man slaan H. Koppejan en H. van Erk 6—1 26 62; A. Borren en jhr. R de Brauw slaan C. Fabius en F. v. d. Graaf 57 6-3 64; J. van Olst en F. Wiegers slaan H. van der Straaten en J. Windt 8—6 5—7 6—3. Kwart-eindstrijd: Van Swol en J. van der Heide slaan M. Lubbers en E. van der Kruk 60 62; D. Teschmacher en W. Karsten slaan F Wiegers en J. van Olst 64 64; I. Rinkel en J. Jacobson slaan E. den Hoed en ir. Pasteur 68 6—3 63; A. Borren en jhr. R. de Brauw slaan H. Wilton en J. Bouman 6—4 46 8I. Damesdubbelspel, eerste ronde: mej. Die. mer Kool en mej. Fisen slaan mej. A. en mej. R. Coebergh v d. Braak 6—2 63; Tweede ronde: mevr. van Berkel en mej. Rollin Couquerque slaan mej. van Alphen en mej. Wellink 60 60; mej. Knotten belt en mej. Mechel slaan mevr. Hoyer en mej. Rinkel 61 46 86; mevr. Jon- quière en mevr. Vleugels Schutter slaan mej. Diemer Kool en mej. Fischer 63 6—4. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mej. J v. d. Wal en T. Hughan slaan mevr. Van Mourik e* A Pasteur 63 60. O. S. L—POORT v. CLEEF. Deze vriendschappelijke wedstrijd ein digde in een 9.58.5 overwinning voor Poort van Cleef. De laatste uitslagen wa ren: F. de Geest (O.S.L.) 75 47 29 0 1.59 E. Teegelaar (P.v.C.) 600 600 29 135 20.68 J Vermeer 75 75 41 12 1 76 G M. Teegelaar 240 127 42 16 3.02 Slierings z 50 50 42 7 1.19 G Teegelaar Sr. 85 85 42 10 2.02 Mulder 70 70 43 10 1.62 G. Teegelaar Sr. res. 85 60 43 8 1.39 G v. Wingerden 60 60 24 0 2.50 A Steenbergen 65 38 24 7 1.58 Ciere 60 36 45 7 0.75 L. Cerdijn 60 60 45 8 1.33 V». v. Wingerden 40 32 27 5 1.18 C. v. Valderen 45 45 27 10 1.66 Heemskerk 40 36 30 5 1.20 C. de Bock 45 45 30 7 1.50 Volbeda 30 27 36 4 0.75 J. van Zijp 40 40 30 4 1.11 Slierings res. 50 50 47 8 1 06 C. v. Valderen 45 38 47 5 0.80 De tien extra prijzen beschikbaar gesteld door de heeren F. de Geest, G. Teegelaar en O. S. L. en Poort v. Cleef, werden gewon nen door de heeren de Bock, Mulder, G. Teegelaar Sr., G. v. Wingerden, Heemskerk, B. Teegeuaar, Vermeer, v. Valderen, Ciere en Ligtvoet VOETBAL INTERNATIONALS GESCHORST. De officieele mededeelingen van de N. V. B. melden de voorloopige schorsing, in afwachting van een nader te nemen be slissing, wegens het in de maand Juni deel nemen aan door den N. V. B. verboden wedstrijden, van vier bekende Rotterdam- sche spelers, onder wie twee internationals, nl. Vrauwdeunt van Feijenoord en Drok, Verheul en Seton van Sparta. POLITIE-, SPOOR- EN TRAMPERSONEELSTRIJD IN DE ZIJL Tevens diverse Leidsche kampioenschappen verzwommen 229. Daar ziet hij de leege flesch naast zich staan en hiermee kan hij juist bij de begeerde blikjes komen en naar zich toe halen. Weldra is ook zijn honger gestild. „Zoo nu voelt hij zich weer heelemaal in orde". 230. Ondertusschen heeft de professor bij het zoeken naar Pam einc.' lijk op moeten geven. Moedeloos en verdrietig besluit hy naar de schuilplaats terug te keeren. Misschien is Pam daar inmiddels teruggekeerd. Onder begunstiging van buitengewoon fraai weer hebben gisteravond in de zwem inrichting „De Zijl" de zwemwedstrijden plaats gehad van poliite-, spoo: en tram wegpersoneel, terwijl als speciale attrac tie wederom verschillende Leidsche kam pioenschappen aan het programma waren toegevoegd. Dit uitgelezen interessant pro gramma werd voor een recordaantal be zoekers afgewerkt. In dikke rijen zaten of stonden de toeschouwers langs de zijden van het zwembasin en niet minder dan 1700 personen, groot en klein, waarvan 1450 betalende bezoekers waren getuigen van spannende wedstrijden, afgewisseld door vaak komische nummers. .Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den burgemeester, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck en zijn echtgenoote, de wethouders J. J. van Stralen en M. G. Ver- wey, de commissaris van politie, de heer R. Meyer en de chef van exploitatie der N. Z. H. T. M., de heer v. d. Vijver, e.a. De voorzitter der Leidsche Politiesport- ver„ de heer J. Barents, heette bij den aan vang der wedstrijden het was al wat laat geworden door den enormen toeloop der menschenmassa! hartelijk welkom, in het bijzonder de officieele vertegenwoor digers, benevens de leden van de v/ed- strijdcommissie. het bestuur van de Zijl onder dank voor de welwillende mede werking bij de organisatie van deze wed strijden en hij deelde mede, dat op ver schillende nummers weer de wisselbeker voor politie-, spoor- en tramwegpersoneel zou worden verzwommen, waarop reeds tweemaal door de L. P. S. V. bes'ag was gelegd. Spr. dankte voorts de superieuren voor de verleende medewerking, waardoor zoo vele leden aan deze wedstrijden konden deelnemen en bracht ten slotte dank aan de vereeniging „de Zijl", welke een beker beschikbaar had gesteld voor het numimer reddend zwemmen. De wedstrijden van politie-, spoor- en tramwegpersoneel. Wat ons al dadelijk bij het beschouwen van het programma opviel, was de groote inschrijving voor de verschillende num mers. Het is een verheugend verschijnsel, dat vooral onder de jongeren van het poliite- personeel de animo voor het zwemmen veel grooter is dan vroeger. Maar ook het spoor- en trampersoneel zorgde voor een behoor lijk kwantum zwemmers, zoodat de diver se nummers thans vlot achter elkaar kon den worden afgewisseld en men niet be hoefde te wachten met een volgend num mer, zooals vroeger wel eens gebeurd is. omdat de deelnemers rog moede waren van een vorig nummer! Het nummer 50 M. schoolslag bracht 28 deelnemers aan den start, zoodat in ver schillende series gestart moest worden. Dit drukte de tijden natuurlijk eenigermate, omdat de besten niet altijd tégen elkaar uitkwamen. De vijf best geplaatsten vie len echter in de twee laatste series, zoodat deze het meest spannend waren. In de 50 M. rugslag werden heel aardige tijden gemaakt en het popduiken werd een waar succes, want slechts één der deelne mers moest driemaal duiken om den pop te bemachtigen. En welke tijden werden er gemaakt! In 23.8, 26.5, 28 en 29 sec. Inder daad prestaties! De Kwakerploeg van spoor- en tramweg personeel was een komisch nummer, waar bij de 50 meter zelfs tot 100 meter werd verlengd. In het nummer 50 M. vrije slag zege vierde inspecteur v. d. Ham, die evenwel aan kracht schijnt te zijn ingeboet, want op andere nummers moest hij in zijn vroe gere concurrenten zijn meerdere erkennen. Het nummer 3 x 50 M. wisselslag bracht ons een teleurstelling. Wij hadden de poli tieploeg I als eerste genoteerd, doch de jury wees de spoor- en tramploeg als winnares aan en dat met een verschil van 2.4 sec. Het reddend zwemmen voor politieper soneel was voor J. C. Vente, die een aan winst van beteekenis vor de politiezwem- ploeg geacht mag worden. Verder kwamen er nog tonnetje-varen een nummer, dat niet ten volle tot zijn recht kwam en hinderniszwemmen. De Leidsche Politie von tevens voor de derde maal den wisselbeker met 33 punten tegen de Spoor- en Trammannen 21 p. De uitslagen luiden als volgt: 50 M. schoolslag: 1. J. C. Vente (Pol.) 42.4 sec., 2. P. Berg (Sip. en Tram) 48.8 s., 3. M. Jansen (Sp. en Tram) 48.8 sec. (hand slag)^. J. Teske (Sp. en Tram) 51 sec., 5. L. Plug (Sp. en Tram) 51.4 sec., 6. G. J. v. d. Ham (Pol.) 54.6 sec. 50 M. rugslag: 1. J. C. Vente (Pol.) 51 s., 2. P Huyskes (Pol.) 53.4 sec., 3. P. Bey (Sp. en Tr.) 53.6 sec., 4. C. J. Visser (PoL) 54 sec., 5. J. de Boer en G. J. v. cL Ham (beiden Pol.) 59.4 sec. Popduiken: 1. J. C. Vente (Pol.) 23.8 s., 2. G. J. v. d. Ham (Pol.) 26.5 sec.,3. L. PLug (Sp. en Tr.) 28 sec., 4. M. v. Hilten (Pol.) 29 sec., 5. P. Huyskes (Pol.) 29 sec. 50 M. vrije slag voor politie: 1. G. J. v. d. Ham 57.2 sec., 2. M. v. Hilten 59 sec., 3. K. Remipt (15 M. voorgift) 1 miin. 1.4 sec. 3 X 50 M. wisselslag estaffefcte: 1. Politie ploeg I, 2. Spoor- en Tramiploeig, 3. Politie ploeg II. Reddingzwemimen in uniform voor poli tie: 1. J. C. Vente 37.4 sec., 2. P. Huyskes 46.1 sec., 3. M. v. Hilten 46.4 s«ec., 4. J. v. d. Sluis 46.4 sec. Hinderniszwemmen: 1. J. C. Vente (Pol.) 2. P. Bey (Sp. en Tr.), 3. H. J. v. Veggel (Sp. en Tr.). De Leidsche kampioenschappen. Ook over de deelname aan die Leidsche kampioenschappen kunnen we dit jaar te vreden zijn. Er zijn jaren geweest, dateer nauwelijks drie, zelfs twee en soms één deelnemer voor een nummer was. Er schijnt thans meer animo bij de zwemmers en zwemsters te zijn en de kampioenschap pen werden aardig verdeeld. Van de persoonlijke zwemmers won mej. G. Lepelaar (LZC) den titel op de 50 M. bonstcrawl voor dames, mej. R. Scheer' (Poelmeer) dat op de 50 M. schoolslag en mej. R. v. d. Tuin (LZC) de 50 M. rugslag. De 100 M. vrij slag heeren was voor W. Parmentier (LZC), de 100 M. schoolslag werd gewonnen door G. de Laive (LZC), die daarbij den vlinderslag demonstreer de. De Zijl-ploeg zegevierde in het num mer 3 X 50 M. wisselslag-estafette, terwijl de LZC winnares werd in het numimer 5 X 50 M. vrije slag. De uitslagen waren hier: 50 M. borstcrawl dames: 1. mej. G. Le- peiaar (LZC) 40.6 sec., 2. mej. G. Blaauw (De Zijl) 41.6 sec.; 3 inej D. Lepelaar (De Zijl) 52.8 sec.; 4. mej. R. v. d. Tuin (LZC). 100 M. vrije slag heeren: 1. W. Parmen tier (LZC) 1 min. 10 sec.; 2. J. Blansjaar (De Zijl) 1 min 12 sec.; 3. A Sanders (De Zijl) 1 min. 16 sec.; 4. F. Tegelaar (LZC) 1 min. 16 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. G. de Lalve (LZC) 1 min. 30.6 sec.; 2. R. Dragt (De Zijl) 1 min. 38.2 sec 3. J. van Weizen (De Zijl)) 1 min. 38.4 sec.; 4. M. Arbouw (De Zijl). 50 M. schoolslag dames: 1. mej. R. Scheer (Poelmeer) 46.7 sec.; 2 mej. A. Lepelaar (De Zijl» 46.8 sec.; 3. mej. W. P.irgelaar (De Zijl) 48 sec.; 4. mej. D. Lepelaar (De Zijl) 52 sec. 3 x 50 M. wisselslag-estafette heeren: 1. De Zijl (W. van Weizen, R. Dragt, J. Blan sjaar) 1 min. 51.3 sec.; 2 LZC I (F. Tege laar, G. de Laive, J. Parmentier) 1 min. 54.2 sec; 3. Poelmeer (W. v. d. Vijver, M. Kuyt, A. L. van Ingen Schenau) 1 min. 5&6 sec 4. L. Z. C. II, 5 De Zijl IT 50 M. rugslag dames: 1. mej. R. v. d. Tuin (LZC) 49 sec.; 2. mej. G. Lepelaar (LZC) 50.6 sec 3. mej. P. Lepelaar (De Zijl) 52 4 sec. 5 x 50 M. vrije slag heeren: 1. LZC (met de heeren P. Versluis, W. Parmentier, H. Spoor, G. de Laive en H. v d. Reijden) in min. 38 6 sec. 2. De Zijl (met de heeren W. v. Weizen, A. Sanders, M. Arbouw, J. de Looff en J. Blansjaar) in 2 min. 42 sec. Radio-programma ZATERDAG 19 JULI 1941. HILVERSUM I, 415, 5 M. 6.45 Gra- mofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoonmuziek 10.00 Ernstige muziekprogramma's (opn.) 12.00 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek 12.40 Almanak 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische berich ten 1.00 De Ramblers 1.30 De Roman cers 2.00 Voor het gezin 2.20 Na ge dane arbeid.... muziek en vroolijkheid 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Chris telijke Radio Stichting) 4.20 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek 4.50 Gramo foonmuziek 5.15 B. N. O.: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 5.30 Orgel spel 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 De Melodisten en solist. 7.00 B. N. O.: Vragen van den dag 7.15 De Melodisten en solist 7.45 Causerie „Als ik 't voor 't zeggen had" 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Spie gel van den dag 8.30 Zang, klarinet en piano 9 30 Berichten (Engelsch) 9.45 B. N. O.: Nieuwsberichten 10.0010.15 B. N. O.: Uitzending in de Engelsche taal: Dutch News Reel. HILVERSUM H, 301.5 M. 6.45 Gra mofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Mor genwijding (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité) 10.20 „Ons schemeruurtje' (opn.) 11.10 Gramofoon muziek 11.15 Cabaretprogramma (opn.) 12.00 Berichten 12.15 Orgelconcert 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische be richten 1.00 Viool en piano 1.40 Voor de jeugd 2.00 Utrechts Stedelijk orkest en solist (2.453.00 Voor de plattelands- jeugd) 4.00 Omroeporkest en soliste 5.00 Cursus „Over Godsdienst bij kinde ren" (Voorbereid door hr»t Vrijzinnig Pro- testantsch Kerkcomité) 5.15 B. N. O.: Nieuws- economische- en beursberichten 5.30 Het Hollandsch Instrumentaal kwin tet. 6.15 Nederlandsch Kamerkoor 6.40 Sport en toerisme 7.00 B. N. O.: Groningsch praatie 7.15 Nieuws van de platenmarkt 7.307.45 Causerie „Sint Margriet de Regenheilige" 8.00 B. N. O.: :Nieuwsberichten 8.15 Gramofoon muziek 8.30 Gevarieerd programma 9.45 B. N. O.: Nieuwsberichten 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Christelij ke Radio Stichting) 10,0510.15 Cause rie „Ik was er zelf bijf'. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Holl. Programma uitslui tend voor Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma. Katholiek Comité van actie „Voor God" ONZE MEDEWERKING De godsvrucht tot Jesus' Hei» lig Hart verbreiden is de zacht» moedigheid en de nederigheid onderwijzen en zoo medewerken aan den vrede voor de wereld. Paus Pius XII

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6