INKOOP VAN OUD GOOD SPORT RECHTZAKEN P. J. van Kftépenliiut Zonen Firma G VAN-J3RUSSEL Visite-, Verloïngs-, Huwelijks- en (eüoortekaarten. DONDERDAG 17 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. B Qemengde^Bexichten VERDRONKEN De politie te Bergen op Zoom heeft Dins dagavond, na den geheelen dag te hebben gedregd, het lijk opgehaald van den 24-ja- rigen J. W„ uit Wouw, die met vrienden te Bergen op Zoom was gaan zwemmen en daarbij jammerlijk is verdronken. Dinsdag is de 30-jarige A. Uitdewilli- gen uit Wouw tijdens het zwemmen in de Zandlinie verdronken. Een droevig ongeluk heeft zich gister middag te IJmuiden voorgedaan. De 13-jarige E. H., leerling van de Wil- helminaschool, zou wederom met een aan tal andere leerlingen van dit instituut voor bijzonder lager onderwijs, per autobus naar zijn huis worden teruggebracht. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is hij door de achterdeur van de autobus op straat gevallen en met een ernstige sche- delbasisfractuur opgenomen. Nog voor hij in het St. Anthonius-ziekenhuis aankwam, overleed het slachtoffer. Omtrent het auto-ongeluk op den Aalster- weg te Eindhoven, waarbij een 14-tal brand weerlieden min of meer ernstig gewond werden, vernemen wü thans, dat de 31-ja- rige chauffeur J. Swaemen in het zieken huis aan de bekomen verwondingen is overleden. Er zijn nog twee zwaar gewon den. Voor het leven van een, namelijk Van Damen, wordt gevreesd. DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD Gistermorgen ongeveer 5 uur-wilde de 56-jarige weduwe W. H. Baljonvan Wee- nen te Rotterdam, de treinbaan van de R. T.M. oversteken, juist op het oogenblik, toen een trein naderde. Zij werd door den trein gegrepen en op slag gedood. De oudste inwoner van Nederland, de heer P. Vermaas, is Zaterdag jj. in Goes overleden. 19 October van dit jaar zou hij 104 jaar zijn geworden. Tot op hoogen leef tijd genoot hij een goede gezondheid; de laatste jaren was hij echter bedlegerig en moest hij voortdurend verpleegd worden. WANKELE GOUDBASIS 2500 Gulden kwijtgeraakt Een bewoner van de Spaarndammerbuurt te Amsterdam was in connectie gekomen met een 25-jarigen jongeman, die hem een veilige belegging voor zijn spaarcenten had aangeraden. De jongeman wist nl. een adres op de Houtmankade, waar hij tegen een zacht prijsje een hoeevelheid goud op den kop kon tikken en wat ter wereld in deze onzekere tijden een veiliger beleg ging bieden dan dit edele metaal? De an der was zoo onverstandig op deze aanbie ding in te gaan en stelde den goud-commis- sionnair een bedrag van 2500 ter hand, om dat in goud om te zetten. Of de jonge man dit al dan niet gedaan heeft is nog niet opgehelderd, maar in elk geval zag de spaarder noch goud noch zijn duiten terug. Veiligheidshave was hij nog wel voor het bewuste perceel .blijven wachten, it toen na enkele uren zijn jeugdige kennis nog niet terug was gekomen, waarschuwde hij de politie. Niemand in het huis wist ech ter iets van de zaak af en dus ligt het ver moeden voor de hand, dat de goudhande laar in spe via het dak naar een ander per ceel is gegaan en zich met het geld uit de voeten heeft gemaakt. De politie zal nu trachten den jongeman en het geld te ach terhalen. DE MOORD TE RIJSBERGEN. De rechtbank te Breda heeft de voorloo- pige hechtenis van den verdachte van den moord, welke 12 Juni in de buurtschap Diunt onder Rijsbergen is gepleegd op den landbouwerszoon G. uit Ulecoten, opnieuw met 30 dagen verlengd. Naar wij vei men heeft het voorloopige onderzoek nog verscheidene voor den verdachte bezwa rende feiten aan het licht gebracht. Niet al leen is het door verdachte opgegeven alibi in elk geval ondeugdelijk gebleken, doch bovendien is komen vast te Staan, dat hij op den ochtend van den moord in de na bijheid is geweest van verschillende plaat sen, waar de verslagene zich ook heeft be- LAWNTENNIS DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Knottenbelt geklopt. Op den derden dag van de nationale kam pioenschappen was er een niet geringe ver. rassing. Een van de speelsters, die geacht werd kans te hebben om den eindstrijd te bereiken, mej. Knottenbelt, werd in haar le partij, 2e ronde geslagen, door mej. Go- defroy, dank zij tactisch afwisselend kort en lang spel. De cijfers waren raak; 61, 6—1. Van Swol en Van Meegeren zijn bereids in de laatste acht van het heeren-enkel- spel en komen hierin tegen elkaar. Mej. M. Rollin Couquerque bleek van haar blessure zoover hersteld, dat zij den strijdbijl opnam en haar eerste partij te gen mej. T. Wellink op overtuigende wijze won. De uitslagen waren: Heeren-enkelspel, tweede ronde: jhr. R. de Brauw sloot ir.. A. Pasteur 62, 60, F. Wiegers slaat mr. M. Brouwers 64, 62, ir. Loeff slaat D. Lucas 75, 64, H. van Swol slaat jhr. b. de Roy van Zuide wijn 61, 60, A. Borren slaat J. van Hoek 6—3, 6—0. Derde ronde: H. van Swol slaat C. Fa- bius 61, 63, B. van Meegeren slaat ir. J. Loeff 6—4. 6—1. Dames-enkelspel, tweede ronde: mevr. BlaisseTerwindt slaat mej. M. Diemer Kool 61 64, mevr. M. Jonquière slaat mej. J. v. d. Wal 63 60, mevr. E. van Berkel slaat mej. T. Fischer 75, 63, mej. M. Rollin Couquerkue slaat mej. T. Wellink 61. 62, mej. Godefroy slaat mej. A. Knottenbelt 61, 60, mej. Mechel slaat mej. van Alphen 63. 64. Heerendubbelspel: eerste ronde: J. Bou- man en H. Wilton slaan A Sitsen en A. Menko 63, 61. M. Lubbers en E. van der Kruk slaan C. Hoeke en mr. F. Peters 6—1. 6—3. Tweede ronde: Teschmacher en Karsten slaan van der Hagen en van der Haar 63, 6—2. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mevr. van Maurik en ir. A. Pasteur slaan mej. T. Fischer en M. Lubbers 63, 86.. Mevr. Hoyer en den Hoek jr. slaan „mej. Z Smits en L. Enthoven 62, 63. Tweede ronde:: mevr. BlaisseTerwindt en H. van Swol slaan mej. M. Rinkel en H. Koppejan 61, 97., mej. R. Mechel en J. Bouman slaan mej. N. Felix en jhr. R. de Brauw 62,e 16, 97. Mevr. Vleu gels Schutter en Borrer slaan mej. Diemer Kool en Leyenaar 46, 75, 63, mej. Knottenbelt en Rinkel slaan den heer en mevr. Marinkelle 61, 63, mej. Klein en •Jacobson slaan mevr. Jonquière en Wilton 6_4, 6—4. WANDELSPORT. OOK DE VTERDAAGSCHE AFGELAST. Naar gemeld wordt is de Vierdaagsche te Nijmegen, welke Dinsdag 22 Juli zou be ginnen, in verband met de gepubliceerde verordening afgelast. DAMMEN BEKERWEDSTRIJDEN H. D. C. (Alphen) De 5e ronde der bekerwedstrijden gaf de volgende uitslagen: L. van ZwietenG. v. Z wieten 11; R. van KlaverenW. Koop man 02; S. BlomJ. van Weeren 24); J. Nobel—J. v. d. Stouwe 02; W. Ver boomM. de Groot afgebr.; P. Rijnberg A. Rijnberg 02; A. DisselD. Costeris 02; C. RijnbergL. koopman 20. vonden. Zoo is hij des ochtends vroeg ge zien in de nabijheid van een bankgebouw op het oogenblik, dat de verslagene tracht te daar geld te krijgen, nadat hij reeds eer der bij zijn zuster 1200 had gehaald. Voorts is verdachte door verscheidene per sonen herkend als de man, die zich kort voor den moord in de nabijheid van de plaats van het misdrijf bevond. Daar ver dachte en de verslagene met elkaar in ket- tinghandelrélatie stonden heeft verdachte waarschijnlijk geweten waarheen G. zich op den morgen van den moord wilde be geven. Verdachte heeft erkend in het bezit van vuurwapens te zijn geweest, doch hij zou deze juist eenige dagen voor den moord hebben verkocht. Hij blijft ontkennen aan het misdrijf schuldig.te zijn. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De 18-jarige L. Tummers, le bordspeler van de R. K. Schaakclub „De Twee Koningen", kampioen. In de Harmonie te Leiden is gisteravond de achtste ronde van dezen wedstrijd ge speeld, Aan de orde waren de partijen: PosthumaDe Hondt, BarkemaKuilman, D. BruntTeleng en TummersC. Brunt. Daar De Blécourt verhinderd is verder te komen, zijn de reeds door hem gespeelde partijen geannuleerd. Natuurlijk waren de oogen van alle toe schouwers dezen avond gevestigd op het bord, waaraan Tummers en C. Brunt ge zeten waren, doch de spanning duurde hier slechts kort. Brunt, die met zwart speelde, bezigde de Budapesterverdediging van het Damegambiet, doch behandelde deze ope ning, tegen zijn gewoonte, ditmaal zoo zwak. dat hij reeds na enkele zetten een officier achter raakte, waarna Tummers hem geen kans meer gaf en de partij ge makkelijk won. Daardoor legde deze te vens nu al beslag op het kampioenschap, want wel heeft hij nog een afgebroken par tij tegen De Hondt, doch al verliest hij deze, wat niet waarschijnlijk is, dan is hij nog slechts 1.5 punt kwijt met 6.5 winst punt. Dit getal kan door de andere spelers niet meer verkregen worden. Tummers heeft dus een mooie prestatie geleverd en verdient deze ook, want zijn partijen muntten uit door degelijk en soms fraai spel. Over de andere partijen kunnen wij dit maal kort zijn. Barkema en Kuilman speel den een d4 opening, volgens het systeem van den Belgischen speler Colle. Geen van beiden wist voordeel te behalen en remise was het slot. Ook de partii PothumaDe Hondt eindigde in remise. Hier werd de Niemzo-Indische verdediging van het Da megambiet aangewend, met de Ziiricher variant. Na afruff van een aantal officieren werden de punten gedeeld Ten slotte de partij D. BruntTeleng. Hierin werd een soort Réti-spel ten beste gegeven. Het duurde geruimen tijd. voordat er teekening in het spel kwam, doch ten slotte kreeg D. Brunt, wiens spe] zeer vooruitgegaan is, voordeel. Hil w<™ oor, officier Voorna de partij. Na deze 8e rond luidt de stand als volgt: Tummers 6.5x, D. Brunt 5. C. Brunt 4.5, Posthuma 4. Barkema 3.5 De Hondt 2 5x, Van der Nat 2.5, Teleng 1.5 en Kuilman 1. Behalve Tummers, behaalden dus de 3 spelers van de schaakclub ..Alphen", n.l. D. Brunt, f.. Brunt en Posthuma reeds 50 pet. van het totaal te behalen punten, waar door zij het volgende jaar vrijgesteld zijn van het spelen der voorronden. A.s. Woensdag wordt de laatste ronde ge speeld. wederom in ..De Harmonie" met de oartijen: C. BruntDe Hondt, Telengv. d Nat, KuilmanD. Brunt en Posthuma Barkema HAAGSCHE RECHTBANK De zanger van het levenslied. J. uit Leiden had een fiets weggeno men in een der dorpen uit de omgeving van Leiden. „Ik had geen centen om de bus te ne men", verdedigde hij zich. „Dan had u maar moeten gaan Ioopen", vor.d de officier. „Wat doet u eigenlijk van uw beroep", wilde de president weten. „Ik ben handelaar", zei de verdachte. „Waarin", klonk de wedervraag. „In potlooden', klonk het gedecideerd. Bij zijn aanhouding had hij niet één pot lood bij zich gehad, hetgeen vreemd ge vonden werd. „Oh ik ben ook zanger van het levens lied", zei de potloodenhandelaar vol trots. De Officier noemde het een gewone fiet sendiefstal van iemand, die geheel aan ger wal is geraakt. Fietsendiefstallen moeten zwaar ge straft worden en daarop eischte spr. één jaar gevangenisstraf. „Dat vind ik best", zei de zanger van het levenslied gelaten, „maar ik heb een gunst te vragen, of ik die straf in Veenhuizen door mag brengen want ik kan niet buiten frissche lucht. Over 14 dagen zal hij zijn vonnis verne men en tevens of het „buiten" of binnen zal zijn. Haagsche Politierechter Éen laffe oplichting met zes maanden gevangenisstraf. Zekere K., afkomstig uit Leiden, had een heel laffe oplichting gepleegd in Den Haag. Hij was bij een aantal personen met een lijst gekomen, waarop men kan inteekenen voor een zeker bedrag. Daarbij gaf hij te kennen, dat het geld bestemd was, om een feestavond te organiseeren voor gewonde militairen. En een ieder gaf voor dit prach tige doel. Maar IC. had dezen feestavond alleen maar verzonnen om aan geld te komen en dit geld voor zich zelf te gebruiken. Al het andere was pure fantasie geweest. De Officier was niet te spreken over ver dachte en vond het feit buitengewoon ern stig en ergerlijk. De eisch werd dan ook vier maanden ge vangenisstraf. De Politierechter vond vier maanden een veel te geringe straf en veroordeelde ver dachte tot de maximumstraf, die hij op kon leggen, nl. zes maanden gevangenisstraf, Konijnendiefstallen worden zwaar gestraft. Nu een konijn een beest is gewordep, dat in de voorste gelederen staat inzake de vleeschvoorziening en vele menschen konij nen houden, is het tevens een object ge worden, waar dieven geld mee kunnen ver dienen. Vele konijnen worden er thans ge stolen. Als men evenwel zoo'n dief weet te snappen en er worden er velen gesnapt dan kan hij er op rekenen een zware straf te krijgen. Dat ondervond J. W. uit Den Haag. die ender de gemeente Leidschendam uit een hok elf konijnen had gestolen en tevens van de gelegenheid gebruik had ge maakt. om ook maar een zak aardappelen weg te nemen. Zoowel de eisch als de uitspraak werden tegen hem zes maanden gevangenisstraf. De keus werd gelaten. Jarenlang waren ze goede vrienden ge weest, meneer R. en meneer D. uit Lei den. Waarom ook niet, want een goede buur is toch beter dan een verre vriend en zij waren goede buren geweest. Maar op eens was die goede buur- en vriendschap uit geweest, finaal uit zelfs en ze is nog uit. Dat was zoo gekomen. Meneer R. had bij geruchte vernomen, dat meneer D. van hem gekletst had. Nu wil kletcen vermoede lijk zeggen kwaadspreken en dat vond me neer R. niet erg prettig. Inplaats van 't eerst eens kalm te onderzoeken was hij dadelijk opgestoven als buskruit en dus toog hij dadelijk naar zijn vroegeren vriend. Ten minste dat wilde hij doen, maar hij mocht niet van zijn vrouw. Als er iets op te knap pen viel dan zou zij dat wel eens eventjes op gaan knappen. Zij, inplaats van hij. naar buurman. Maar buurman was niet thuis, vertelde zijn vrouw. Geen bezwaar, want mevrouw R. kon het ook wel af met me vrouw D. ..En als dat mevrouw D. maar tegen haar man most zegge, dat ze hem een koopie kleiner zou maken", zong mevrouw R. Mevrouw D. meende, dat men dan maar eens moest probeeren haar een „koppie kleiner" te maken. En toen deed mevrouw R. haar aanbod. Mevr. D. mocht zelf kiezen. Ofwel haar schedel zou gekloofd worden, ofwel zij zou aan riemen gesneden worden. Begerijpelijkerwijs voelde mevrouw D. voor geen van beiden maar mevrouw R. was niet voor niets gekomen, dus gaf zij eerst een trap tegen de trap en vervolgens tegen het scheenbeen van mevrouw D. Ver volgens gingen ze gezellig knokken, waar van het slot was. dat mevrouw D. een bloederige schram kreeg over haar wang en een dikke neus. „Ik had zoo'n kokkerd", vertelde ze als getuige en wees een omvang van een groot soort watermeloen aan. „Nou, nou, dat zal toch wel een klein beetje overdreven zijn", kalmeerde de ma gistraat. Hoe het ook zij, een dikke neus is een dikke neus en deze had jgievrouw D. niet van zelf gekregen. Mevrouw R. voelde zich met vrouwelij ke logica onschuldig, „Dan mot haar man maar niet van de mijne kletsen", vond zij. ,.En u moet u niet overal mee bemoeien en geen dikke neuzen gaan stompen", ver telde haar de Officier en hij eischte 5. boete. „Daar neem ik geen genoegen mee", zei de dikke neuzenstompster. Maar niettemin bleef het twee rijksdaal ders. Radio-programma VRIJDAG 18 JULI 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Oehtendgyymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Schriftlezing en meditatie (voorbereid door de Chr. Radiostichting) 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huis vrouw 9.20 Gramofoonmuziek 11.00 Amabile-sextet 11.20 Declamatie 11.40 Amabile-sextet 12.00 Omroepor kest 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Orgelconcert 1.30 Musette-orkcst „Les gars dq Paris" en gramofoonmuziek 2.00 Arnhemsche Orkestvereenigine en soliste, en gramofoonmuziek 4.00 Cursus ..Een dominé over de kerk" (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité) 4.20 Gramofoonmuziek 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Voor de jeugd 5.45 Nieuw Hon- gaarsch Strijkkwartet 6.30 Sportwetens- waardigheden 6.40 Orgelconcert 7.00 BNO: Vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gramofoonmuziek 7.30 Onze cursus fotografie 7.50 Gramofoon muziek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Amuse mentsorkest, Omroeporkest en solist 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 BNO: Nieuws berichten 10.0010.15 BNO: Uitzending in de Ergelsche taal. HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45 Gra mofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 10.20 Piano- voordracht (gr.pl.) 11.00 Voor de kleu ters 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Ensemble Bandi Balogh 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Gevarieerd middagprogramma 3.00 Voor de vrouw 3.45 Gramofoonmuziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten 5.30 Orgelconcert en zang 0.00 Causerie „Het heidendom als gods dienst (voorbereid door de Chr. Radio- Stichting) 6.15 Klaas van Beeck en.zijn orkest 6.45 Toeristische raadgevingen 7.00 BNO: Economische vragen van den dag 7.15 Fransch-Italiaanseh muziekpro gramma 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Utrechtsch Stedelijk orkest (9.00920 Boekbespreking) 9.45 BNO: Nieuwsbe richten 10.00 Avondwijding ((voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkco mité) 10.0510.15 Gramofoonmuziek, GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Holl. programma uitsluitend voor Radio-centrales 23 0024.00 Duitsch programma. 3e Programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. 4e Programma: 7.00—21.00 Duitsch pro gramma 21.0022.00 Gramofoonmuziek G.R.D. 22.0024.00 Duitsch programma. ZWARE GEVANGENISSTRAFFEN VOOR HET FRAUDULEUS SLACHTEN VAN VARKENS. Voor den economischen rechter te Assen stonden gisteren terecht J. G., K. G. en F. H„ allen uit Nieuw-Weerdinge, wegens het slachten van talrijke varkens zonder ver gunning. Tientallen varkens hadden zij ge slacht en het vleesch zonder bon verkocht. Zij werden veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf ieder. HaaHemrtie^gtft 123—127. HAARLEM^!ERSTR. 267 Vlugge leverln r Lage prijzen FEUILLETON DE BETOOVERDE VILLA Bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 3) Het onnadenkende gepraat van Agaath had Julian's naam buiten spel gelaten om de eenvoudige reden, dat haar zuster dien naam niet wist. Dat was één geluk. Waar om voelde ze dan nu die pijn? Omdat Agaath het verleden jaar in haar had wak ker geroepen. Wat Daphne nu van het le ven vroeg, daarnaar had ook zij eens de handen uitgestrekt.... Ze had geleden, maar waarom zou Daphne ook moeten lij den? Het was Daphne niet om Jimmy's geld te ooenhet kind hield van den jongen, zooals zij eens van Julian had ge houden. Daarin kon haar intuitie haar niet bedriegen. Er kwam langzamerhand orde in haar gedachteii. Ik zal het huis verhuren, dat helpt al iets. En ik zal werk zoeken, 't een of ander. Zij zal l aar kans hebben! Misschien weet Berry wel iets III Precies, zei mynheer Berry, precies. George Porsham, die tegenover hem zat, droogde met een vloeiblad zijn handteeke- ning en gaf het papier zwijgend en met ge- frinste wenkbrauwen aan den heer Berry. 't Is natuurlijk een erg scheeve posi tie, sprak George Forsham. Maar dat zal ons niet helpen omehhet huis te verhuren. Staal het dan al zoo lang leeg? vroeg de notaris. De deftige cliënt keek bedenkelijk. Sir as mijn tante George gestorven is, dat is vier jaai geleden. Ik besloot het kasteel en de villa beide te verhuren, en dat kosiue geen moeite. Bronson huurde het kasteel, en op de villa kwamen de da mes Tulkinghorn, heel rustige, nette be woners. Maar teen ze er veertien dagen woonden, vertrokken ze weer; ze zeiden dat het ei spookte. Oude dames hebben wel eens meer last van zenuwen merkte de hfeer Berry op. Gorge Forsham fronsie de v/enkbrauwen nog meer. Hun overhaasl vertrek maakte een heel slechten indruk. Het huis is na dien tijd nog tweemaal verhuurd, maar den eersten keer was het maar twee dagen be woond, den tweeden kooi nauwelijks vter- en-twintig uur. TeiVens Kwam dat malle gerucht weer bóven, da- net er spookte. Hebt u ooit zoo'n onzin gehoord, mijnheer Berry? Het huis, waar mijn grootmoeder in gewoond heeft, waar mijn tante Geor- gina eii tante Hauiet hun ht ele leven heb ben doorgebrachtvrouwen met ge zond verstand 't Is ongelooflijk! Heb' u 't er zelf we' eens geprobeerd? Informeerde de heer Berry. Maar waarde heer, ik kan er geen dienstbode of bediende naar toe krijgen! Er loopen in het dorp aller lei belachelijke praatjes, geer mensch zou er willen sla pen. al bood je hem 'n fortuin Mijn broer Julian en ik zijn er eer. paar nachten ge weest, toen hij den laatsten keer thuis was. We zagen naturlijk niets. Maar dat hielp de praatjes de wereld niet uit. Inte gendeel. De dorpelingen, beweren, dat de spoken een Forsham nooit iets zullen doen omdat 't zelf Forshams zijn! De cbënt lachte even, schoof zijn stoel achteruit en stond op. U noemde zooeven uw broer Julian, zei de heer Berry, eveneens opstaand. Vol gens de „Timer." is hij in Italië, maar ik meen troh stellig rem vanmorgen op 't Em bankment gezien te hebben Ik wilde hem niet d.nspreken, maar ik had toch graag, dat hij me een half uurtje tijd gaf, ik zal morgen zorgen, dat er geen reporters in de buurt zijn. Geoige Forsham deed verstrooid. Hij keek over den notaris heen en mopelde: keek over den notaris heen en mompelde: Toen ping hij nvrr de deur. Met den knop in de hand blééf ny staan en zei: Om nu nog e* en terug te komen op datehvorstel. Ik voel het als een smaad voor de fam?Me. dst de villa leeg stond. Hij was te boos om eenige notitie van geschikte huurder kan worden beschouwd dat wil zeggen iemand, van goede fa mine dan betaal ik dien persoon twee honderd pond, mits hij een half jaar op de villa blijft wonen, zoodat er aan die malle geruchten een einde komt. Als hij vóór dien tijd vertrekt, moet hij het geld terug betalen. U moet maar zien, dat u daar vol doende waarborg voor krijgt. Maat dat laat ik allemaal met een gerust hart aan u over. Ik zie u nog wel, voor ik vertrek. Ja, Vrijdag, antwoordde mijnheer Ber ry, de hand, die hem werd toegestoken, drukkend. U gaat toch eerst Maandag weg, nietwaar? U zult daarginds in Nieuw Zee land wel meer zon te ziin krijgen dan hier. Tot zien dus, en de groeten aan uw broer, als hij ten minste niet in "Italië is. George Forsham keerde zich snel om en ging. Hij passeerde de wachtkamer en keek vluchtig naar een dame die voor het raam stond. Hij was te bos om eenige notitie van haar te nemen, boos op Berry, die hem naar Julian gevraagd had, en op Julian zelf, die hem in zoo'n lastige positie had gebracht. Zoodra hij de voordeur uit was, kwam mijnheer Berry uit zijn kantoor. De dame aan het raam keerde zich om en stak hem beide handen toe. Beste mevr. Grey, sprak de notaris, neemt u mij niet kwalijk, dat ik u moest laten wachten. Onder ons gezegd, ik had nogal een lastig heerschap bij me. Lachend ging Amabel de andere kamer binnen, ,,'t Was George Forsham niet waar?" vroeg ze, toen ze gezeten was. Kent u hem? Weer lachte Amabel en mijnheer Ber ry vond dat-zij er charmant uitzag, jonger dan gewoonlijk en opgewekter. Hij zou mij niet herkennen, zei ze. Ik heb hem jaren en jaren geleden ontmoet, toen hij nog student was. Ik vond hem nog al vervelend. Maar ik stel hoegenaamd geen belang in George Forsham, hoewel dat huis van hem mij bijzonder interes seert. Ik kon het heusch niet helpen, dat ik iets hoordehij trok de deur open en toen zei hij een paar dingen.... toe, ver telt u me er alles van, mijnheear Berry. Maar mevrouw Grey! schertste de heer Berry, ik sta verbaasd over u! Wat een vraag! Het vertrouwen van een cliënt. Ja! vreeselijk hè, lachte Amabel. Maal ais menschen geheimen vertellen met open deurenofschoon, 't is niet eens een geheim. Hij vroeg of u een huurder voor zijn huis wou zoeken. Welnu, u is daarin geslaagd, ik wil dat huis huren. U? riep de notaris verbaasd uit. Maar u hebt zelf een huis en. Mijn eigen huis verhuur ik. Clotilde Lee wil het direct hebben. Ze lachte hem toe en vervolgde op ern- stigen toon: Mijnheer Berry, ik heb die tweehonderd pond noodig. De notaris fronste de wenkbrauwen en trommelde op de tafel. Mevr. Grey, u weet, dat uw man mijn beste vriend was. Als ik u van dienst kan zijn.... Amabel bloosde. U bent een echtp vriend, antwoord de ze. Als ik van iemand leenen kon, zou 't van u zijn. Maar ik kan het niet zoo ben ik nu eenmaal. Ik zou niet weten, hoe ik 't terug moest geven en ik zou er dag en nacht over tobben. Begrijpt u? Ze keek hem aan met een blik, die hem altijd het gevoel gaf, als stond hij aan den rand van een lokkende afgrond. Hij was een verstokt vrijgezel, hij had nog nooit een vrouw gevraagd, maar eens per jaar, als Amabel Grey tegenover hem zat cn te gen hem glimlachte, voelde hij zich in ge vaar. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5