JAZZ $HQW .AVOND OMGEVING RIJNSTREEK Academlenieuws SPORT Laatste berichten Burgerlijke Stand Marktberichten G. 2J0NDERDAG 17 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 CONGREGATIE ST. PETRUSKERK. Afd. jonge dames. Eindelijk komt dan de lang verwachte letstocht. Zondagmiddag a.s. om 1 uur - tart vanaf het plein voor de Petruskerk. k>terham meenemen en zorgen, dat de 3j anden prima in orde zijn. Zonnigste hu- J'ieur meebrengen en stembanden voldoen de smeren, zoodat ze behoorlijk gebruikt j ;unnen worden. Het doel is nog een groote ierrassing!Zorgt allen precies op tijd aan wezig te zijn. Tot Zondag. HET BESTUUR. r in Con Voor ^et exarrien boekhouden afgeno- "en door de Vereeniging van Leeraren in Handelswetenschappen zijn geslaagd de jeeren J. Cornelisse en P. C. Reizevoort, jerlingen van den heer Ph. G. L. v. d. jeyden, alhier. I Geslaagd is voor het „Mercurius"-diploma Boekhouden de heer D. B. Gaykema. OEGSTGEEST Zilveren jubileum J. C. Krijger Gisteren herdacht de heer J. C. Krijger, lief-veldwachter, den dag, dat hij 25 jaar geleden zijn politioneele loopbaan begon. Deze dag mocht niet onopgemerkt voor- iij gaan. Des morgens vereenigden zich de ;emeente-ambtenaren en politie-personeei ich ten gemeentehuize, om in intieme ;ring den zeer gezienen jubilaris te com- ilimenteeren. Onder de aanwezigen waren iet college van burgemeester en wethou- ers en vele collega's van den jubilaris uit le naaste omgeving. Toen de jubilaris met zijn echtgenoote •n familie de zaal was binnengeleid, feli- :iteerde burgemeester van Gerrevink hem op hartelijke wijze en liet deze geluk- vensch vergezeld gaan met het overhandi- ;en van een enveloppe met inhoud. Weth. van Egmond complimenteerde .veneens den heer Krijger. Brigadier Koot lood in eenige goedgekozen woorden na- nens het gemeente-personeel, den heer krijger een pendule en zijn echtgenoote •en bloemenmand aan. Vervolgens sprak de heer van der Meer, :hef-veldwachter te Voorschoten, eenige velgemeende woorden tot den jubilaris en oood hem namens het politie-personeel uit dc omgeving een vulpenhouder aan. Vanv den heer Jansen mocht de heer Krijger be halve gelukwenschen een zilver vulpotlood in ontvangst nemen. Ook de heer Bouw, opperwachtmeester, sprak den jubilaris toe. Tenslotte dankte de heer Krijger allen voor hun gelukwen schen. waarna ververschingen werden aangeboden. Van de gelegenheid om den jubilaris ge luk te wenschen ten zijne huize werd veel gebruik gemaakt. Ook mocht de heer Krijger vele schriftelijke gelukwenschen in ontvangst nemen. Geboren: Leopold Boudewijn, z. van G. D. Casoarij en C. de Jong. Ondertrouwd: J. F. Sirks en G. A. J. Leffers M. Erades en J. van Egmond. Overleden: E. J. v. d. Hagt 61 j. VOORSCHOTEN Rectors-benoeming in het Montfortanen- klooster In plaats van pater P. W. Eken, die om gezondheidsredenen ontslag had gevraagd, is tot rector van de hulpkerk aan het Haag- sche Schouw benoemd pater J. M. Bonsel. Pater Bonsel, die onlangs zijn zilveren priesterfeest vierde, verblijft sinds 1934 in het klooster der paters Montfortanen aan de Haagsche Schouw. BOSKOOP KIND VERDRONKEN. Gisterenmiddag is het 4-jarig dochtertje van de familie Tuinenburg wonende in de Nieuwstraat, a ermoedelijk bij het spelen in het water geraakt en verdronken De Fam. Tuinenburg was op bezoek bij familie wonende in de Burgem. Colijnstraat 1-Iet kind liep daar om het huis wat te spe len. Toen men om half vijf naar huis wilde gaan, was het kind echter nergens meer te vinden en rees dadelijk het vermoeden, dat het kind in het water was geraakt. Te meer, daar het huis aan de achterzijde wordt begrensd door de Gouv/e terwijl langs den weg aan de B. C.straat eveneens een breede sloot ligt. De politie werd op de hoogte gesteld die onmiddellijk de noodige maatregelen nam De Gouwe en de sloot werden afgedregd doch voorloopig zonder resultaat. Na vijf uren dreggen haalde men het lijkje uit de Gouwe op. Dappere dienstbode. Gistermiddag speelde een viertal kinderen op het erf van den heer van St. aan de Colijnstraat. Een der kleuters stelde voor om te gaan zwemmen in de Gouwe, waarin een der vriendje aanleiding vond om de 6-jarige H. Ramp tegelijk maar een zetje te geven. Daar het kind de zwemkunst niet machtig was en er een sterke stroom stond, dreef het spoedig naar het midden van de Gouwe. Enkele buren, die het ongeval bemerkt had den.. kwamen met ladders en stokken aan- loopen, doch hiervoor was het kind reeds te ver afgedreven. De dienstbode van de familie v. S., de 21-jarige Mej. G. P., die eveneens het ongeval bemerkte, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Het gelukte haar den kleinen dren keling die reeds zinkende was te grijpen en behouden op het droge te brengen. Hulde aan deze kranige dienstbode. NIEUWE VLEESCHBON De secretarisgeneraal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van vleesch. Gedurende het tijdvak van Vrijdag 18 Juli tot en met Zaterdag 26 Juli a.s. geeft elk der met „27 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van een half rantsoen vleesch of een half rantsoen vleeschwaren. De met „27 vleeschwaren" gemerkte bon geeft gedurende genoemd tijdvak recht op het koopen van een rantsoen vleesch of een rantsoen vleeschwaren. In totaal wordt dus op de met „27" ge nummerde bonnen drie rantsoenen vleesch verstrekt. Bovendien geeft gedurende het tijdvak van Vrijdag 18 Juli tot en met Zaterdag 26 Juli de met „26 vleeschwaren" ge merkte bon recht op het koopen van een rantsoen vleesch of een rantsoen vleesch waren. De met „26 vleesch" gemerkte bonnen kunnen vernietigd worden. De deaillisten, die de met „27 vleesch" gemerkte bonnen in ontvangst nemen die nen deze bonnen op afzonderlijke opplak- vellen te plakken. Een rantsoen vleesch bedraagt 100 gram, been inbegrepen. Een rantsoen vleeschwa ren bedraagt voor de hierna te noemen soorten het daarachter vermelde aantal grammen: gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapen vleesch en ge rookte worstsoorten 75 gram. gekookte worstsoorten, rolpens en knak worst 100 gram; leverartikelen, tongenworet en nierbrood 125 gram; bloedworst 150 gram. In verband met het voorgaande wordt er de aandacht op gevestigd, dat alle bonnen van de vleeschkaart dus zoo wel de met „vleesch" als met „vleesch waren" gemerkte bonnen in den ver volge recht geven op het koopen van vleesch óf vleeschwaren. Na 27 Juli as. zullen de distributie perioden zeven dagen duren. Dan zul len per kalenderweek per persoon drie rantsoenen beschikbaar worden gesteld. Het koopen in winkels van vleesch en vleeschwaren zal van 28 Juli af op Maandag en Dinsdag verboden zijn. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Geneeskunde n: Mej. S. M. Siccema, Wassenaar (cum laude) mej. E. H. de Bruijn, K a t w ij k a. Zee (cum laude); mej. Th. H. Neumann, Den Haag; en de heeren: M. C. de Bruijn, Den Haag, J. Schouten, Vlissingen, J. J. Prick, Den Haag, P. J. Kuijper, Den Haag (cum laude), E. Hammelburg, Rotterdam, F. Ge- DISTIBUTIE VAN ZEEP. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat personen, die in aan merking meenen te kunnen komen voor extra rantsoenen zeep op grond van de omstandigheid, dat zij door hun werkzaam heden aan bijzondere verontreiniging van het lichaam of de kleeding zijn blootge steld, of doordat extra zeep voor hen uit hygiënisch oogpunt noodzakelijk is, voor Zaterdag 26 Juli a.s. de aanvraagformulie ren M.D. 80 bij de plaatselijke distributie diensten dienen af- te halen. De data, waar op deze formulieren moeten worden afge haald en weder ingeleverd, zullen door de distributiediensten nader worden bekend gemaakt. De navolgende groepen van personen ko men in aanmerking voor extra rantsoenen zeep: 1. Zij, die „vuilen arbeid" verrichten, 2. practiseerende artseni, tandartsen en veeartsen, 3. gediplomeerde bakers en kraamver zorgsters. Zooals bekend, moeten aanvragen voor de onder 1. vermelde categorie van perso nen, dus arbeiders, die „vuilen arbeid" ver richten, worden ingediend door den werk gever. Kappers, die in aanmerking wenschten te komen voor scheerzeep en zeep voor hun bedrijf, dienen een aanvraagformulier MD 269 eveneens voor 26 Juli a.s. af te halen en op het hiertoe vastgestelde lijd' stip wederom bij de distributiediensten in te leveren. Hierbij dienen de kappers de loonlijsten van hun personeel over te leg gen. Alle bovengenoemde groepen van perso nen dienen met de extra zeep uit te komen tot 1 Februari 1942. MONOPOLIEBESLUIT VOEDSELVOORZIENING De Staatscourant van 15 Juli bevat een besluit van den secretaris-generaal van Landbouw en Visscherij, onder den naam Monopolïebesluit Voedselvoorziening, waar in o.m. het volgende wordt bepaald: Het besluit verstaat onder monopoliehou der: elk als zoodanig door den secretaris generaal aangewezen rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam. Indien ten aanzien van den in- of den uitvoer van een product een monopoliehou der is aangewezen, is de invoer van dit pro- dust slechts toegestaan aan dien monopolie houder, die den invoer of den uitvoer het zij zelf kan bewerkstelligen, hetzij dezen kan doen geschieden door een gemachtigde voor zijn kosten en risico op door den mo nopoliehouder gegeven machtiging. Bij dit besluit worden verschillende mo- nopoliebesluiten en de handelsreglementen van verschillende stichtingen ingetrokken. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de Staatscourant van 15 Juli. vers, Voorburg, J. A. Noordijk, Den Haag, E. L. Noach, Leiden, P. J. van Leeu wen, Den Haag, J. P. M. Trouw, Hillegers- berg, D. van Tetterode, Leiden; D. B. Morisco, Rotterdam, J. Verhulst, Den Haag, C. K. W. van Dommelen, Den Haag (cum laude), P. Kooij, Den Haag, W. S. Cramer, Den Haag, H. J. A. Lammers, Den Haag, J. A. Crezee, Rijsoord, J. P. Hoeneveld, Rotterdam, J. C. Wesdorp, Ridderkerk (cum laude), M. L. Levie, Den Haag, I. v. d. Sluis, Den Haag, en A. J. J. M. Lindner, Den Haag. Verhooging vleesch- rantsoen EN ONTROOMING VAN DE MELK. Uit de officieele mededeeling betreffen de de distributie van vleesch blijkt, dat ons vleeschrantsoen niet onbelangrijk verhoogd wordt een mededeeling welke met groote instemming ontvangen zal worden. Wanneer men het bericht van de bonaan- wijzing voor vleesch leest, zal men wel licht niet zoo onmiddellijk zien hoe groot de verhooging van het rantsoen is. In het kort komt het hierop neer: tot nu toe kwam ons rantsoen neer op 250 gTam in 8 dagen. Het wordt thans verhoogd tot 300 gram in 7 dagen. Met deze verhooging gaat tevens nog een wijziging gepaard en wel in den termijn, voor welke het rantsoen geldt. Dezen ter mijn wil men laten samenvallen met de kalenderweek. Dit is gemakkelijker ook voor de huisvrouw. Zij kan dan rekening houden met een geldigheidsduur van den bon van precies een week en weet dus, dat bij den aanvang van élke nieuwe week ook een nieuwe vleeschbon ingaat. In den overgangstermijn, welke van 18 Juli tot en met 26 Juli zal duren dus dagen wordt blijkens het officieele be richt 400 gram beschikbaar gesteld. Men is daarmede dan op het verhoogde rant soen aangekomen en heeft tevens de ter mijnswijziging verwerkt. De huisvrouwen zullen echter verstan dig doen, dit rantsoen nu niet ineens te koopen, doch over den geheelen termijn te verdeelen. Er bestaat thans geen enkel ge vaar, dat de slagers het verhoogde rant soen niet zouden kunnen leveren. Elk ge zin kan zijn vleeschverbruik- indeelen pre cies zooals dat gewenscht wordt. De aanmerkelijke vergrooting van ons vleeschrantsoen komt niet onverwacht. Eenige maanden geleden reeds is er op ge wezen, dat de voederpositie een verminde ring van den veestapel noodzakelijk maak te en dat het vleesch, hetwelk hierdoor be schikbaar zou komen, een verruiming van het rant§oen mogelijk zou maken. Deze ver wachting is thans bewaarheid. In het afgeloopen voorjaar is de weers gesteldheid voor de vleeschvoorziening in dien tijd een tegenvaller geweest. De warmte heeft lang op zich laten wachten. Daardoor werd de hoop, dat de koeien ge noeg voeder in het weiland zouden vin den om voldoende in gewicht toe te nemen, aanvankelijk niet verwezenlijkt. En hier heeft men tevens het antwoord op de vraag, waarom in de achter ons liggende maanden niet overal in het land op alle vleeschbons vleesch beschikbaar was. In de laatste weken begon de natuur echter mee te werken en een ieder heeft de groo te verbetering kunnen constateeren, welke op dit punt ingetreden was. Na de verhooging van het aardap pelrantsoen komt thans de verruiming in de vleeschpositie. De groote betee- kenis, welke dit heeft voor de voedsel voorziening van ons volk, zal niemand onderschatten. Thans nog enkele mededeelingen over een andere aangelegenheid. Het is noodza kelijk, dat wij onze vetpositie zoo veel mo gelijk op peil houden. Om dit te kunnen doen is men genoodzaakt tot volledige ont- rooming van de melk over te gaan. Naar men weet, is het vetgehalte van de melk, welke thans verstrekt wordt, vastgesteld op 2.5 pet. In begin Augustus zal dit vet er uit gehaald worden en zal dus practisch slechts taptemelk beschikbaar zijn. Indien wij dit niet zouden doen, zou ons vethant- soen bezwaarlijk gehandhaafd kunnen worden. Deze ontrooming neme men voor al niet te tragisch. Ook taptemelk heeft een uitstekende voedingswaarde. De eiwitstof fen zijn uit voedingsoogpunt van groot be lang en deze blijven in de melk aanwe zig. Daarbij wordt voor kinderen beneden 14 jaar, voor moeders, die een baby verwach ten of een baby voeden, voor zieken en voor arbeiders in bepaalde bedrijven, melk beschikbaar gesteld van het tegenwoordig vetgehalte. In het algemeen is het echter noodzake lijk, dat wij het vet uit de melk zooveel mogelijk benutten om in boter om te zet ten. Zoo komen aangename en onaangename tijdingen tezamen. Laten wij met dank baarheid kennis nemen van de aangename mededeeling. laten wij de onaangename aanvaarden in de overtuiging, dat ze onver mijdelijk zijn. WIELRENNEN DE NEDERLANDSCHE WIELERKAMPIOENSCHAPPEN. In een persconferentie onder leiding van jhr. van den Berch van Heemstede, voor zitter van de Nederlandsche Wielren Unie, heeft de voorzitter der sportcommissie, de heer John Stol, eenige mededeelingen ge daan omtrent de Nederlandsche baankam- pioenschappen, die op 19 en 20 Juli in het Olympisch Stadion te Amsterdam zullen worden gehouden. Medegedeeld werd, dat in verband met de tijdsomstandigheden de afstand van de achtervolgïngswestrijden van 5 tot 4 K.M. en die van den wedstrijd achter groote mo toren van 100 K.M. tot 75 K.M. was terug gebracht. Intotaal zullen 62 renners deelnemen, t.w. 20 beroepsrenners, 7 onafhankelijken. 28 amateurs en 7 stayers. Bij de beroepsrenners vindt men alle be kenden, o.m. van Vliet, Derksen, v. d. Vij ver. v. d. Voort, van Nek. Pellenaars, Boeyen, v. Amsterdam, v. d. Heide, Reutis, Groenewegen, bij de onafhankelijken zien wij o.a. Ever, v. d. Linden, Pronk, Kremer. terwijl de amateurs, naast den kampioen Remkes. Faanhof, v. Gelder, v. Bohemen. P. Smits. Bijster, de Best, Moe>ce, zelfs weer.... Bernard Leene in de baan brengen. Voor het stayerskampioenschap, dat in één rit van 75 K.M. zal worden verreden, zijn de volgende combinaties gevórmd: van Amsterdam (van der Bom), Bakker (Sles- ker), Bosland (Bustraan), Groenewegen (v. d. Burght), Motké (de Graaf), v. d. Voort (Kaser), en Wals (Wiersma). De wedstrijden beginnen zoowel Zater dag als Zondag te 1.30 uur. Binnenland Engelsche bommen op Nederland DRIE-EN-DERTIG DOODEN EN VIJF-EN- VIJFTIG GEWONDEN. Ook in den afgeloopen nacht vlogen Britsche vliegtuigen boven ons land en wierpen brisant- en brandbommen, alsook brandplaatjes. Dit geschiedde op vrij wil lekeurige wijze. Helaas waren de verliezen aan dooden en gewonden ditmaal vrij groot, van de burgerbevolking werden er 33 ge dood en 54 gewond. Een aantal woonhuizen werd beschadigd. De branden, die door brandplaatjes in bosch en heidei werden veroorzaakt, konden zeer snel worden ge- bluscht en kregen geen omvang van betee- kenis. Op de havens van Rotterdam werd ouder bescherming van een laag hangend wolkendek gisteren in den laten namiddag een aanval gedaan door een aantal Bristol- Blenheims. De neergeworpen bommen richtten echter weinig schade aan. Van de aanvallende vliegtuigen werden er drie door door Flakartillerie omlaaggeschoten, waarop de rest de wijk nam. VERDRONKEN. Gisteravond om half tien is de 6-jarige A. S. S. uit de Paulus Potterstraat te Den Haag in het water van de Zuid-Buitensingel gevallen. Hij stond te kijken naar het vis- schen door anderen. Hij boog zich te ver voorover en viel in het water. De 17-jarige L. A. S. uit de Ververstraat bracht den drenkeling op het droge. Er is nog kunst matige ademhaling toegepast doch zonder resultaat. Buitenland HET DUITSCHE WEERM ACHTSBERICHT HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 17 Juli. (D. N. B.). Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Door zijn laatste reserves in den strijd te brengen, tracht het Sovjetcommando den opmarsch van de Duitsche weermacht en haar bondgenooten tot staan te brengen. Aan het geheele Oostelijke front is een ge weldige worsteling om de beslissing aan den gang. Ongeveer negen millioen soldaten staan hier tegenover elkander in een strijd, welks afmetingen haar weerga in de ge schiedenis niet hebben. Aan den Zuidelijken vleugel hebben Duitsche en Roemeensche troepen Kisjinev, de hoofdstad van Bessarabië, veroverd. In de wateren rondom Engeland hebben gevechtsvliegtuigen een vrachtschip van drieduizend ton vernield en een grooten koopvaarder zwaar beschadigd. In den afgeloopen nacht zijn vliegvelden in de Midlands gebombardeerd. In Hangars en schuilplaatsen deden zich hevige branden en ontploffingen voor. Andere gevechts vliegtuigen hebben militaire installaties in de haven van Great Yarmouth gebombar- dered. In den nacht van 15 op 16 Juli heeft een afdeeling Duitsche gevechtsvliegtuigen de haven Suez aangevallen en brand veroor- tt in de olievoorraden aan den Zuide lijken toegang tot het Kanaal. Bij pogin gen van Britsche vliegtuigen om gisteren overdag de Nederlandsche kust aan te val len, hebben patrouillevaartuigen zes en af weergeschut drie vijandelijke gevechtsvlieg tuigen neergeschoten. Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht op weinige plaatsen in Noord-West-Duitsehland een klein aan tal brisant- en brandbommen laten vallen. De schade was onaanzienlijk. Drie der aan vallende Britsch vliegtuigen zijn door nacht jagers en afweergeschut neergehaald." HET ITALIAAKSCHE WEERM ACHTSBERICHT. ROME, 17 Juli. (Stefani). Het 407de oom- muniqué van het Italiaansche hoofdkwar tier luidt: „In den nacht van 16 Juli hebben onze afdeelingen vliegtuigen luchtbases op Mal ta gebombardeerd. In Noord-Afrika is een verkenningspo ging, door vijandelijke gepantserde auto's ondernohien aan het front van Tobroek, verijdeld. Onze vliegtuigen hebben de versterkings- werken van Tobroek en vijandelijke lucht bases in Egypte gebombardeerd. In de om geving van Siwa zijn vijandelijke detache menten en gemechaniseerde strijdmiddelen met bommen en machinegeweervuur be stookt. In duikvlucht hebben bommenwer pers ter hoogte van Marsaloech twee stoom schepen aangevallen. Een schip van 1500 ton werd getroffen en kan verloren ge acht worden. De vijand heeft opnieuw luchtaanvallen gedaan op Benghazi Tripolis en geringe schade veroorzaakt. In Oost-Afrika wordt heftige bedrijvig heid der artillerie in den sector Wolsjefit gemeld. Een duikboot, onder bevel van den eersten luitenant ter zee Ferdinando Calda, die op den Atlantischen Oceaan opereerde, heeft een petroleumtankschip van 8000 ton tot zinken gebracht. Agenda LEIDEN. VERGADERINGEN, UITVOERINGEN. Zaterdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging bureauzitting St. Vincentiusgeb., Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 12 Jul 20 uur tot Zaterdag 19 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LEIDEN. Geboren: Anna Cornelia d. van P. Verberg en M. J. Nijssen Hendrik z. van H. v. Alphen en W. C. Holverda Petrus Antonius Johannes z. van C. B. Devilee en G. J. Brokken Adriaan z. van A. J. Kreuger en E. M. Verleun Gijsbertus z. van A. J. Kreuger en E. M. Verleun Catharina Maria d. van Th. J. de Lange en C. M. Handgraaf Frederika d. van T Zandbergen en A. C. Heemskerk Jo hannes z. van R. Handgraaf en A. Goud kuil Andries z. van G. v. Hulzen en T. Kulk Josef z. van G." F. Koot en J. M. Borst Bennie z. van C. C. Vleeming en M.v.d.Wijngaard Petrus Nicolaas z. van H. v. Egmond en O. v. Vegten Wilhel mus Frederik z. van M. Verhoeven en M. J. v. d. Zwaan. Ondertrouwd: J. L. Murken, jm., 26 j. en M. C. v. Doorn, jd., 24 j. A. G. v. Rijn, jm., 28 j. en C. M. Schuur, jd., 26 j. P. Ph. Segaar, jm., 26 j. en I. Szilagyi, jd. 25 j. J. N. Sinteur, jm., 36 j. en J. J. den Os, jd., 36 j. H. R. Toost, jm., 26 j. en B. v. Rooijen, jd., 24 j. Getrouwd: A. Bostelaar, jm., en A. M. v. d. Berg, jd. N. W. F. v. d. Brink, jm., en M. A. B. J. Langemeijer, jd. W. Rooijen, jm., en K. v. d. Klooster, jd. J. F. v. Berkel, jm., en L. G. Bavelaar, jd. A. Kapaan, jm., en E. J. Filippo, jd, G. v. d. Linden, jm., en J. J. Kuyl, jd. H. Plezier, jm., en J. S. v. Staden, jd. J. Roelofs, jm., en S. M. Flaman, jd. R. Slijkhuis, jm., en J. Noest, jd. I. L. Verhoeven, jm., J. Mieremet, jd. J. v. d. Wijngaard, jm., en C. M. v. d. Kaai, jd. J. P. v. d. Zeeuw, jm., en J. Verhoeven, jd. J. H. Visser, jm., en P. G. Friedhoff, jd. D. W. Wansinkj jm., en J. J. Zee, jd. Overleden: M. J. v. d. Reijden hsvr.: van: C. J. v. Amsterdam 46 j. J. G. de Graaf hsvr. van: C. Schoonens. KONOJE WEER KABINETSFORMATEUR TOKIO, 17 Juli. (Domei). In antwoord op een keizerlijke uitnoodiging is Konoje om 16 uur 15 naar het paleis vertrokken, waardoor het zeker is, dat hem verzocht zal worden een nieuw kabinet te formee- Zuinigheid is thans ons aller plicht Bij het gebruik van gas of licht LEIDEN, 16 Juli. Groentenveiiing. Per 100 kg.: rabarber 11.2017.90, peen 7 12, aardappelen 2.506.50, andijvie 4 10, sla 24, snijboonen 2126, stok- boonen 2126, stamboonen 2126, doperwten f 1216, peulen 1216„ pos telein 1016, spinazie 812, tomaten A. B, C. en CC f 25; per 100 stuks: kom kommers 313.50, bloemkool f 511, sa lade f 0.604.00, perziken 424, per 100 bos: kroten 2.40—5.10, pieterselie 2.60 2.70, radijs f 1.20—2.50, selderie 1.40— 4.70, uien 1.206.40, peen 58. GOUDA, 17 Juli. Vee. Aanvoer in to taal 506 stuks, waarvan 36 magere varkens f 2035, 328 biggen 10—14 per stuk, 99 runderen en 29 nuchtere kalveren overge nomen door de V. H. C.: 14 geiten of bok ken 1535 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 148 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 6162.50 en idem 2e kwal. 58—60 per 50 kg. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 750 stuks. Rereerings- prijzen. Coöp. Z.-H. Eierenveiling. Aanvoer 103.000 kippeneieren tegen regeeringsprij zen. DELFT, 17 Juli. Vee. Aanvoer: 288 run deren, 2 graskalveren, 104 nuchtere kalve ren, 150 magere varkens, 289 biggen, 26 schapen of lammeren, 16 geiten of bokken. Prijzen: kalf koeien f 300535, varekoeien f 175335, magere varkens 1640, scha pen met lam 10—20 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 16 Juli. Groenten veiling. Per 100 kg.: Vroege .aardappelen groote 8.drielingen 2.50, pootuien f 5.00—8.40, doppers 15.50—22.50, tiun- boonen 7.108.00, per 100 stuks: sla 1.00 4.50, bospeen 6.608.00, bloemkool I 1011, idem II f 6.509.00, peen per 100 kg. 11.20—12.00. Voor de welke Zaterdag 19 Juli jwFftK^e^itaisgehoorzatl wordt gegeven en waaraan o.a. THE.. RH gTM SELÏLERS, BAMB00ZLERS, PI SCHEFFER, Ö^T CUJB DES PAYS BAS en RED DEBR0Y meewerken tffa pog lafcarten verlïrijgbaar bij Muziekh. v. GEELEN, Haam strait 51 (t.q^Rex) in prijzen van t-.60, t-.80 en P1 nntflkttgprfljA'n a 10 ct. morgenavond van 7-9 uurü.m. ön Zaterdag 3-5 uurn.m. a.d. zaal. Aanvang van de ■Mzz BhjSw 7^2 uur (zaal open 7 u.)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3