Spwct eti Wedóbttydeti Uitstekend geslaagd zeilfeest van de Braassemermeer MAANDAG 14 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD PAG. 5 Een windstille Zaterdagmiddag, doch een prachtige zeil-Zondag Jan Helnen had pech, bij v. d. Velde vlotte het niet Het bestuur van de zeilvereeniging „Braasemermeer" za\ ongetwijfeld geen spijt hebben van het zeiheest 1941. bira- lend weer met zon en wind, voornamelijk op den tweeden dag, begunstigde dit zeii- festijn, waarvoor de aeeiname voor om streeks 150 zeilers (sters) zeker verrassend groot genoemd mag worden. Steeds meer watersportliefhebbers toch zoeken ook de mooie Braasemermeer op om hun zeii- genot te botvieren, ook al is het hier voor het wedstrijdencomité dikwijls moeilijk een ideale wedstrijdbaan uit te zoeken. Zaterdagmiddag, toen er slechts een flauw windje uit het Zuid-Oosten kwam, lag alleen het rak van den start naar de Leidsche Vaart in den wind; de rest van de baan was vrywel oezeild, zoodat eigen lijk hier de strijd al goeddeels beslist kon zijn, ware het niet, aat de slaagjes wind hier en daar voor onverwachte situaties zorg droeg, zoodat er somwijlen meer strijd was dan men van den wal ai zou gedacnt hebben. In de 45 M2-kruiserklasse waren het Sijthoff en Heinen, die met elkaar om de overwinning vochten, waarbij laatstge noemde zegevierde. De Valkklasse bracht heel wat nieuwe sterren naar voren. Wim Ritman bleef dezen middag ver achter en slechts C. Bruynzeel kon zich na harden strijd onder de prijswinnaars geplaatst zien. Bij de Draken maakte de Leidenaar H. W. v. d. Steen een goede beurt. Hij won dezen middag zooals hij wilde eij de Storm vogel bewees daarmee opnieuw een uitste kend licht overn. schip te zijn. De Regenboogklasse wordt steeds meer en meer uitgebreid. De nieuwste aanwin sten zijn de Phecda II van G. Deichmann en de nieuwe Saenden van Leen de Wit, resp. de nummers 74 en 75 dragend. Het voordeel van de nieuwe aanwinst van Leen ae Wit is nu, dat zijn broer Sam de oude Saenden, die nog geen nieuwen naam heeft, zeilt. Beide broers staken dezen middag met kop en schouders boven de concurrenten uit. Leen de Wit finishte on middellijk achter de U-klasse en was aldus de Valk- en de Drakenklasse voorbij ge streefd, zijn broer volgde als tweede. De uitslagen waren: 45 M2-klasse: 1. FÖhen,, st. A. G. Sijthoff; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Batall, st. Brantsma. Valkklasse: 1. Emoe, st. M. G. van der Arend; 2. Sas, st. J. Loopuyt; 3. Valk, st. C. Bruynzeel; 4. Voila, st. J. van der Wilk Jr.; 5. Vrijheid, st. M. A. van Kuyk. Drakenklasse: 1. Stormvogel, st. H. W. van der Steen; 2. Leliana, st. P. M. Schoen; 3. Goedewind, st. L. P. Vollebregt; 4. Hinde, st. L. van Essen ;5. Tijl Uylenspiegel, st. jhr. mr. E. G. van Benthem van den Berg. Regenboogklasse: 1. Saenden, st. L. de Wit; 2. Nr. 57, st. S. de Wit; 3. Duvel, st. H. Schrijver; 4. Hollandia, st. C. van Sta veren; 5. Duke II, st. J. C. v. d. Velde. Pampusklasse: 1. Oppassertje, st. H. W. Stumpe DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG De windstilte van den Zaterdagmiddag werd gevolgd door een even windstillen Zondagochtend. Toevalligerwijs doordat op een sleep schepen, van de Kaag ge wacht werd besloot het wedstrijden- ccmité den aanvang der wedstrijden een half uur uit te stellen en of het-zoo moest wezen, in dien tijd kwam er een stevige bries uit het Zuid-Oosten opzetten, welke hoewel zoo nu en dan iets afflauwend toch den heelen dag den zeilers bij bleef,, zoodat er inderdaad van een uit stekenden zeildag gesproken kon worden. Bovendien was het nu niet zoo gloeiend heet en ieder, hetzij hij op de piassen was dan wel de wedstrijden vanaf den walle- kant volgde, had daar vrede mee, want het eenige wat men in deze dagen zoch was wat afkoeling in de groote hitte. Bij de ochtend wedstrijden werd den- zelde baan gezeild als Zaterdagmiddag. Dit had het nadeel, dat de startlijn eigen lijk veel te klein was, maar daaraan is nu eenmaal niets te veranderen, omdat de wedstrijdzeilers steeds het hoogste punt op de lijn van afvaart uitzoeken, zoodat het hier een gedrang was van jewelste. Dit euvel herhaalde zich zelfs bij het in gaan van de tweede ronde, temeer nog wanneer dan verschillende wedstrijdklas sen dooreen liepen. Echter, ook daar was overkomen aan en voor de wedstrijdzeilers is het zaak alle moeilijkheden zooveel en zoo goed mogelijk te overwinnen. Wat de wedstrijden zelf betreft het vol gende. In de 45 M2-klasse had Jan Heinen be paald niet over pech te klagen. In de ochtendrace brak aan bakboord de bout af, waardoor de groote schoot loopt. Dat kost te hem de overwinning, want hij was met groote voorsprong de tweede ronde inge gaan. In den middag wedstrijd brak de zaling van de Janmaat in stukken en ook toen was zijn kans op een goede plaats verkeken. Alofs en Sijthoff werden de prijswinnaars. Wim Ritman toonde zich dezen dag weer de vanouds gevreesde zeiler. Hij won beide races met grooten voorsprong, ter wijl C. Bruynzeel, Daan Kagchelland, v. d. Arend, v. Velze en v. d. Wilk Jr. de overige plaatsen deelden. De strijd in de Drakenklasse bracht van daag heel wat nieuwe gezichten naar voren. Behalve Warners, die beide races fraai won. zagen we de overige goede plaatsen o.m. bezet door v. Dokkum, Schoen, Vorstelman, Tinus v. Essen en Moltzer. Ook in de Regenboogklasse was er een merkwaardige afwisseling. Hans v. d. Velde kwarn er dezen keer niet aan te pas en toen het in den middag wedstrijd vrij goed ging en een tweede plaats niet tot de onmogelijkheden behoorde, brak zijn gaffel. Deichmann maakte een uitstekende ochtendrace, maar voor den middagwed- slrijd verscheen hij te laat aan den start, waarschijnlijk in de meening verkeerd hebbend, dat ook de aanvang oer middag- wedstrijden een half uur uitgesteld was.. Er waren bovendien nogal wat protesten in deze klasse, zoodat het wedstrijdcomité nog de hanuen vol had. Jan Bier en Th. van Helvert wonnen resp. de Olympia-races, maar met den miadagwedstrijd was het verloop vrij zonderling. Na de eerste ronde werd door het wedstrijdcornité afgeblazen, ten teeken, dat het einde daar was, hoewel de baan niet afgekort was en dit ook niet op den toren was geheschen. De drie eerstaan- komenden staakten daarop den strijd, de overigen voeren echter gewoon verder, maar gaven ten slotte den strijd toch pok op. In de Noord Ned. 16 M2-klasse won Scharphuis de ochtendrace, maar zijn hand op den hoofdprijs minderde weer sterk, toen hij in de middagrace niet aankwam. Een zelfde resultaat behaalde de Zwalker van M. Vos, die des morgens als negende was aangekomen en in den middag win naar werd. Beter resultaat leverde eigenlijk de Zijp II van K. v. d. Burg, daar hij resp. de tweede en derde plaats wist te bezetten. De uitslagen. De uitslagen van de ochtendwedstrijden 45 M2-klasse: 1. Benati, st. E. I. Alofs; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Föhn, st. A. G. Sijthoff. Valkklasse: 1. Goesting, st. W. Ritman; 2. Valk, st. C. Bruynzeel; 3. Blue Bird, st. D. Kagchelland; 4. Emoe, st. M. G. v. d. Arend; 5. Voila, st. J. v. d. Wilk Jr. Drakenklasse: 1. de Vliegende Hollander, st. A. Warners; 2. Jan van Brakel, st. van Dokkum; 3. Leliana, st. P. M. Schoen; 4. Jan van Galen, st. C. W. Jonker; 5. Sterna, st. J. C. Tims. Regenboogklasse: 1. Phecda II, st. G. Deichmann; 2. Duvel, st, H. Schrijver; 3. Eelco, st. W. Bergsma; 4. Duck, stvr. mej. P. Versluys; 5. Karekiet, st. A. G. Scheer der. Olympiajollenklasse: 1. Beroeboe III, st. J. Bier; 2. Terangi, st. J. Proper; 3. Zo merweelde, st. J. H. H. J. de Jong; 4. Flos sie, st. E. H. v. d. Berg; 5. Braasemermeer, st. H. Nathan. 12 M2-k!asse: 1. Ronny II, st. F. C. Over mans; 2. Hiphaan, st. H. J. J. van Werk hoven; 3. Sirocco, st. P. M. Fransen; 4. Pie ter II, st. J. Mooy; 5. Ronny III, st. J. F. Overmans. Pampusklasse: 1. Pluvier, st. N. J. Cupe rus; 2. Oppassertje, st. H. W. Stumpe; 3. de Zeehaven, st. G. J. F. Groninger. 16 M2-klasse: 1. Horzel II, st. J. C. Scharphuis; 2. Marjoiijn, st. J. C. van Tienhoven; 3. de Zyp II, st. K. v. d. Burg; 4. Rivaal, st. de Lang; 5. Cheetah, st. Ch. G, J. Pietersen. Idem toerklasse: 1. Roerdomp, st. H. Brunt; 2. Snip Snap, st. J. v. d. Smit Jr. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Pinguin, st. B. Markus; 2. Nelly V, st. P. P. Moer man Jr.; 3. Poppeye, st. D. Schoen; 4. Fra Diavole, st. de Hoog 5. Doordrijver, st. K. G. Idema. Idem klasse B: 1. Orzi, st. L. Herfst; 2. Wildzang II, st. R. H. Calkoen; 3. Nr. 420, st. J. B. Wielinga. De uitslagen van de .middagwedstrijden 45 M2-klasse: 1. Föhn; 2. Benati. Valkklasse: 1. Goesting; 2. Emoe; 3. Thor, st. J. van Velze; 4. Voilé; 5. Blauw voet, st. J. Key. Drakenklasse: 1. de Vliegende Hollander; 2. Sterna; 3. Toch, st. E. Moltzer; 4. Hinde, st. L. van Essen; 5. Leliana. Regenboogklasse: 1. Hollandia. st. C. van Staveren; 2. Nr. 57, st. S. de Wit; 3. Chan- teclair II, st. M. de Haan; 4. Saenden, st. L. de Wit; 5. Duck. Olympiajollenklasse: 1. Vagebond, st. Th. van Helvert; 2. Zomerweelde; 3. Black Magic, st. W. J. J. Stoutenbeek; 4. Beroe boe III; 5. Braasemermeer. 12 M2-klasse: 1. Sirocco; 2. Janmaat, st. J. Metzelaar; 3. Ronny II; 4. Ronny III; 5. Pieter II. Pampusklasse: 1. Oppassertje; 2. Pluvier. 16 M2-klasse: 1. Zwalker, st. M. Vos; 2. de Zyp II; 3. Rivaal; 4. Zwerver II, st. W. 'Reynders. Idem Toerklasse: 1. Roerdomp II; 2. Snip Snap. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Pinguin; 2. Poppey; 3. Hotsie-Totsie; stvr. mej. N. van Dieten; 4. Springkikker, st. G. Reitsma. Idem klasse B: 1. Tippeltje, st. J. B. Wie linga; 2. Ripper, st. C. Mouwen; 3. Orzi, st L. Herfst HULDIGING VAN DEN IIEER BULTHUIS. Ter gelegenheid van het feit, dat de wa- tersportvereeniging Bergumermeer twintig jaar heeft bestaan en dat de door den heer II. Bulthuis te Bergum ontworpen 16 M.2 klasse tien jaar bestaat, zijn op het Ber gumermeer de kampioenswedstrijden in deze klasse gehouden. De kampioensprijs werd gewonnen door Anneke van T. T. IJntema te Roordahuizum, stuurman H. Geveke. In de afgeloopen tien jaren zijn niet min der dan 1165 van deze scheepjes geregis treerd. Dan varen er nog eenige honder den niet geregistreerde scheepjes. De groo te dienst, die de heer Bulthuis de water sport met dit ontwerp bewezen heeft, blijkt ZWEMMEN ZWEMTOURNOOI VAN POELMEER" Groote deelname, groote belangstelling Begunstigd door het mooiste zwemweer, wat er te denken is, hield „Poelmeer" Za terdag haar jaarlijksche wedstrijden. De belangstelling van de deelnemers, zoowel als van de toeschouwers was bui tengewoon groot. Ook burgemeester van Gerrevink toonde als altijd zijn belang stelling. De organisatie was in handen van den heer Moolenaar, die bij den aanvang een kort welkomstwoord sprak. Na afloop dankte burgemeester van Gerrevink allen voor de betoonde belangstelling en wenschte hij de winnaars geluk met hun succes, waarna hij de prijzen met een toe passelijk woord uitreikte. Vermelden we nog dat vooral aantrek kelijk waren het komische nummer van „de Frate'lis" en den polowedstrijd Poel meer ID. Z. O. I met als uitslag 04. Hieronder volgen de uitslagen: 50 meier vrije slag dames: 1. Harrv Vos 39.6 sec., 2. J. Vos 44.2 sec., 3. Elly Reintjes 46 sec., 4. Rie de Jongh 47.2 sec.. 5. R. Scheer 48 sec. 25 meter vrije slag meisjes tot 14 jaar: 1. Tineke EcdJe Bouman 23 sec., 2. Hil da Petersen 24.8 sec., 3. Ankie de Graaf 26.2 sec., 4. Mieke Janssen 27.6 sec., 5. Ma rie Boersma 28.2 se?. 25 meter vrije slag jongens tot 14 jaar: 1. Herman Drijfhout 16.1 sec.. 2. F. Kuy- ten 18 sec., 3. Heyn 10.7 sec.. 4. F.udi Bosch 20 4 sec.. 5. Gerard Smelik 21 sec. 50 meter rugslag heeren: 1. D. H. de Jong 41 sec., 2. Adr. Kuyen 46.2 sec., 3. W. v. d. Vijver 46.3 sec, 4. J. Slegtenhorst 49.1 sec. 50 meter rugslag dames: 1. Corry Vos 50 sec., 2 Elly Reintjes 53.4 sec.. 3. Corry Rein- tjes 57.2 sec., 4. R. Scheer 58.2 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. W. Stomps 1 m. 29.6 sec., 2. G. de Laive 1 m. 30.2 sec., 3. W. v. d. Vijver 1 m. 41.7 sec., 4. M. Kuyt 1 m. 42 sec.. 5. D. H. de Jong 1 m. 48.6 sec. 25 meter s^' -Vslag meisjes 12—14 jaar: gecombineerd 25 meter dito meisjes tot 12 jaar: 1. Roel ie den Hartog 20 sec., 2. H. Pe tersen 23 sec.. 3. H. Kasper 24 sec.. 4. W. Wannikhof 28.8 sec., 5. G. v. d. Blij 24.4 se?.. 6. J. den Hartog 25 sec. 25 meter schoolslag jongens tot 14 jaar: 1. Herman Drijfhout 21.2 sec., 2. Rudi Bosch 23 sec., 3. F. Jöbsis 23.2 sec., 4. R. Jung 23.2 sec., 5. Gerard Smelik 23.4 sec. 50 meter vrije slag heeren tot 16 jaar: 1. A. Kuyen 35.6 sec.. 2. P. Rutgers 42.2 sec.. 3. G. Brouwer 46.8 sec. 50 meter schoolslag dames: 1. R. Scheer 45 sec.. 2. Elly Reintjes 47 sec., 3. Corrv Reintjes 50 6ec., 4. Corry Vos 50.2 sec., 5. R. de Jong 51.4 sec. 50 nieter schoolslag heeren tot 16 jaar: 1. P. Rutgers 46 sec., 2. F. Kuyken 48.6 sec., 3. Kuivenhoven 49 sec., 4. Rudi Bosch 52.2 sec., 5. G. Smelik 55.2 sec. 100 meier vrije slag heeren, om de Bor- gerheff Mulder-beker: 1 J. W IJdens 1 min. 7 sec., 2. D. H. de Jong 1 min. 11 sec.. 3. J. Slegtenhorst 1 min. 11.5 sec., 4. J. H. Witte 1 min. 15 sec., 5. G. de Laive 1 min. 16.4 sec. Balzwemmen leden Poloclub: 1. D. H. de Jong 36 sec., 2. M. Kuyt 39 sec., 3. de Laive 40 sec., 4. J. Slegtenhorst 41 sec., 9: G. Rooyakkers 41.5 sec., 6. A. L. v. Ingen Schenau 42.4 sec. Hinderniszwemmen meisjes tot 12 jaar: l. J v. Heuven 31.9 sec., 2. H. Rooyak kers 32 sec., 3. G. v. d. Blij 36 sec.. 4. H. Kasper 37.1 sec.. 5. Hilda Peterse 38 sec. Hinderrtiszwemmen jongens tot 12 jaar: 1. F. Jöbsis 25.2 sec., 2. K. Ekeris 27.3 sec., 3. G. Smelik 29 sec., 4. Lou Ochtman 30.2 sec., 5. R. Schouten 31 sec. Zakloopen meisjes 810 jaar: 1. F. Reekers, 2. T. Scheer, 3. I. Boteren- brood. 4. M. Hattink, 5. C. Key. Zakloopen meisjes 11 en 12 jaar: 1. B. de Jong, 2. E. Boterenbrood. 3. H. Caspcr 4 H. Rooyakkers, 5a. J. de Har tog. 5b. S. Leget. Zakloopen jongens 810 jaar: 1. J. Hogervorst, 2. R. v. Voort, 3. M. v. Hoeken, 4. D. Sanders, 5. B. Moolenaar. Zakloopen jaongens 11 en 12 jaar: 1 J. H Belgraven, 2. G. Smelik, 3. T. Landmeter. 4. J. Ochtman, 5. S. PeTquin. POLITIEWEDSTRIJDEN IN „DE ZUL". A.s. Donderdagavond zullen de jaarlijk sche politie-zv/emwedstrijden in De Zijl worden gehouden. In verband met het feit, dat het vorige jaar de Trianonbeker voor het reddend zwemmen voor Politie defi nitief is gewonnen door van Hilten, heeft de Zwem- en Poloclub „De Zijl", gezien het groote belang daarvan, besloten een wisselbeker beschikbaar te stellen voor dit nurrimer. WATERPOLO H. Z. P. C. 4—DE ZIJL 2 2—2. De te 's-Gravenhage gespeelde wedstrijd voor de competitie van den K. N. Z. B. tus- schen het vierde zevental van de Haagsche en het tweede zevental van de Zijl eindig de in een gelijk spel 22. DE ZIJL I—HAARLEM I. Morgenavond om 8 uur worden in de zweminrichting „De Zijl" voor de competi tie van den K. N. Z. B. gespeeld de wed strijden: De Zijl I tegen Haarlem I. De Zijl II tegen ZIAN IV (Den Haag). hieruit, dat hem door de N. W. V. de Lucas- senpenning is aangeboden. Deze penning is slechts eenmaal eerder toegekend en wel aan Ir. van Hoolwerf. Door de Noord-Ne- derlandsche Wgtersportvereeniging werd den heer Bulthuis de speciale Bulthuis-be ker aangeboden. Deze beker is door den heer Bulthuis als wisselprljs in de kam pioenschapswedstrijden van de 16 M.2- klasse ter beschikking gesteld. De Watersportvereniging Bergumer meer bood hem ten slotte een groote zil veren plaquette aan, voorstellende het Ber gumermeer met de drie door Bulthuis ont worpen scheepsjes. Mevrouw Bulthuis kreeg bloemen. ATHLETEEK NATIONALE DAMES- EN MEISJES ATHLET1EK WEDSTRIJDEN. De nationale dames- en meisjeskampioen schappen, onder auspiciën van de Neder- lanidische Atheletiek Unie door de Rotter- damsche dames-athletiekvereniging Hol landia georganiseerd hebben een groot aantal athleten op de Nenyto-sintelbaan te Rotterdam bijeengebracht, die elkaar de kampioenschappen op de verschillende nummers dapper hebben bestreden. Ver meldde het programma op een groot aan tal nummers Fanny Koen nog als kam pioen van het vorige jaar, ditmaal hebben zich een aantal nieuwe kampioenen aan gemeld bij ontstentenis van de kampioene, die de athletiek. zooals men weet, vaarwel heeft gezegd. Dit had tengevolge, dat hoe wel geen grootsche prestaties zijn geleverd, de spanning er over de geheele linie vrij goed inzat, zoodat het publiek, dat wegge bleven was en spijtig genoeg waren er dat heel wat ditmaal ongelijk heeft ge kregen. Van de verschillende deelnemende ver- eenigingen hebben er verschillende thans kampioenen in haar midden, hoewel enke le vereeniging,en zeer goed uit den bus kwamen, o.a. Zeeburg, dat blijkt over een zeer sterke en goed getrainde dames- en meisjesploeg te beschikken. Zeeburg nam dan ook de kampioenschappen op de 100 M. voor dames (mej. J. Adema), 100 meter dames C-klasse (mej. Timmer), 4 x 100 me ter estafette dames C mee naar huis, ter wijl deze vereeniging op verschillende an dere niummers eervolle plaatsen bezette. Sagitta bleek ook haar kracht niet verlo ren te hebben met Ar\s Niesink en Nel van Balen Blanken. De verwachting, dat mej, E. Dammers (Zeeburg), die kortgeleden nog een Nederlandtch record vestigde, zou zegevieren, kwam bedrogen uit: P. Dieben (Brunhilde) sloeg haar ditmaal met een fraaien worp van 38.83 meter. Voor het overige heeft het ontbreken van de jeugdige kampioene Gerda Koudijs wel sterk een stempel op deze kampioen schappen gedrukt. Door een meenigever schil met haar vereeniging liet zij verstek gaan, hetgeen beteekende. dat verschillen de kampioenschappen, welke anders zon der twijfel op haar naam waren komen te staan, in andere handen overgingen. Ook de technische nummers gaven dikwijls goe de resultaten te zien. De voornaamste uitslagen luiden: 100 ,M. dames: 1. J. Adema (Zeeburg) 12.2 s.;'2. L. Koning (Sagitta) 12.5 s.; 3. N. Timmer (Zeeburg) 13.2 s.; 4. M. Adema (Zee-burg). 200 M. ameö: 1. A. de Vries (ADA) 25.9 s.: 2. E. Dammers (Zeeburg) 26.8 6.; 3. B. Em gelman-Hoorn weg (Holl.) 27 s. 4 x 80 M. estafette melsjces: 1. Minerva I (R'dam) 43.3 s.; Volewijckers (A'dam) 43. 7 s.; 3. Sagitta (A'dam) 44.9 s.; ODIA (Den Haag) 446.6 s. 4 x 80 M. estafette meisjes: 1. Minerva 55. s.; 2. Hollandia (R'dam) 57.2 s.: 3. Mi nerva (R'dam) 58.8 s. 100 M. heeren C: 1. C. de Bruin (Miner va) 11.7 s.; 2. J. Sprado (Min.) 11.9 s.; 3. Holl (PP) 11.9 s.; 4. C. Erlings (Hercules). 200 M. heeren B: 1. Teurlings 23.9 s.; 2, C. Gordijn (Min) 24.5 s.; 3. H. v. Dongen (Sparta, Dordt) 24.9 s.; 4. A. de Raad (PP) 25 s. 500 M. heeren B. en C: 1. J. Westerhof (Sparta Dordt) 17 m. 8.4 s.; J. de Jong (Achilles) 17 ro. 17.5 s.\ 3. A. Sprong (DOS) 17 m. 18.6 s.; 4. P. v. Leen-en (DOS) 17 m. 41 s.; 5. P. Engelman (PP) 17 m. 28.8 s. Verspringen m. a. dames: 1. C. Klein (Minerva) 5.05 M. 2. L. Kok (ODIA) 5.04 M.; 3. N. van Balen Blanken (Sag.) 4,93 M.; 4, N. Timmer (Zeeburg) 4.93. M. Hoogspringen m. a. dames: 1. N. v. Ba len Blanken (Sag). 1.47 m.; 2. J. de Vries (Athleta) 1.42.5 M.; 3. L. v. d. Spek (Holl) I.35 M.: 4. T Burger (Sag.) 1.40 meter. Speerwerpen dames: 1. P. Dieben (Brun hilde L.) 38.83 M.; 2. E. Dammers (Zeob.) 35.10 M.; 3. L. Beerman-Rombouts (Sparta) 34.81 M. Discuswerpen dames: 1. A. Niesink (Sag). 38.22 M.;2. N. Roos-Lodder (Sag.) 35.82 M.; 3. M. v. d. Raadt (Volewijckers) 34.12 M.; Kogelstooten dames: 1. S. Niesink (Sag.) II.06 M.: 2. W. Rietman-Albers (Sag); 10.75 M.; 3. L. Beerman-Rombouts (Sparta) 10.28 M. Verspringen m. a. meisjes: 1. L. RoLff (DOVES) 5 M.; 2. A. Noordraven (Min.) 4,89 M.; 3. C. Stiens (Sag.) 4.60 M.; NATIONALE BAANWEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Knopperts wint 800 M. junioren. Op dezen winderigen zomermiddag wer den te Haarlem onder groote belangstelling van de zijde der ahtleten zoowel als van het publiek nationale wedstrijden gehou den, georganiseerd door de winnares van den P. H.-beker, de H.A.V, „Haarlem". Van de Holland-deelnemers moet aller eerst Knopperts worden genoémd, die in een keurige race de overwinning behaalde bij de junioren op de 800 M. Verder be zette Noordenbos bij het polsstokhoogsprin gen (kl. B.) de 2e plaats, terwijl Schüsz het op de 400 M. klasse C. tot de demi-finale bracht. Nota startte op de 100 M. en 200 M. (in vitatie). Bepaald fraaie resultaten behaal de bij niet, hoewel zijn verrichtingen na tuurlijk altijd nog van nationale klasse zijn. We zijn het echter beter van onzen Leidschen sprinter gewend en zoo Vielen zijn prestaties van dezen middag weer eenigermate tegen, hetgeen uit den aard der zaak volkomen begrijpelijk is. We ge- looven wel, dat Nota er de handen vol aan zal hebben den nationaien sprinttitel te behouden. In dezen vorm geven we hem zelfs weinig kans het zoo begeerde Ned. Kampioenschap te kunnen verdedigen te gen concurrenten als Osendarp, Osta, Houtman e.a. MaarNota zet door en laat zich door geen nederlagen uit het veld slaan. En hierdoor is het niet uitgesloten, dat we bij de nationale kampioenschappen uiteindelijk nog wel eens voor een verras sing kunnen komen te staan. Stuivenberg liep in de 800 M. (kl. B), waar hij zich met een behoorlijk geloopen serie in de finale wist te plaatsen, waar hij echter door een ongelukje tijdens deze fi nale uit moest vallen, v. Bovene werd op de 400 M. (kl. C) 3c, in z'n serie, terwijl Kloos, eveneens in de serie, de 4e plaats bezette. Vis werd 7e op de 1000 M. (kl. C). De totale uitslagen waren: 400 M. hardloopen, klasse C: 1. K. Kraan winkel (Ajax) 56.3 s.; 2. H. Venema (AP GS) 55.4 s.; 3. P. van Leeuwen (Volewijc kers) 55.7 s. 100 M„ klasse A: 1. T. Osendarp (Trekvo gels) 10.7 s.; 2. van Osta (Trekvogels) 11 s.: 3. J. J. Houtman (AV '23) 11 s.; 4. J. Grij seels (Pro Patria). 200 M., invitatie: 1. Osendarp (Trekvo gels) 22.4 s.; 2. van Osta (Trekvogels) 22.5 s.; 3. J. Grijseels (Pro Patria) 22.5 s. 3000 M. klasse A: 1. J. Walther (Vole wijckers) 3 m. 13.5 s.; 2. J. Koopman (Haarlem) 9 m. 21.1 s.; 3 A. de Ruyter (V. et C.). 1500 M., klasse A met voorgift: 1. W. Slijkhuis 4 m. 5.6 s.; 2. F. A. de Ruyter (Quick) 4 m. 7.1 s.; 3. H. de Roode (Haar lem). 1000 M„ klasse C: 1. W. de Moor (AVA) 2 m. 51 s.; 2. J. Walgicn (Haarlem) 2 m. 61.4 s.; 3. P. Tullenaar (Holland) 2 m. 51.6 s.; L. Rijndorp (APGS) 2 m. 52.3 s> 800 M., juniores: 1. Knoppert (Holland) 2 m. 12.9 s.; 2. Bodeweg (Lodewiik) 2 m. 13.4 s.; 3. P. van 't Hof (AV '23) 2 m. 15.3 s.; 3. J. Hensen (Holland). 1500 M., klasse B: 1. T. Becker (Sparta, Dordrecht) 100 M. voorgift, 4 m. 5.2 s.; 2. J. Evers (AV '23) 4 m. 5.8 s. 3000 M., klasse B: 1. D. Hagtingius (Haar lem) 9 m. 42.7 s.; 2. B. Bouter (Volewijc kers) 9 m. 45.4 s.; 3. D. Jordens (Haarlem) 9 m. 56.4 4. J. Gaarenstroom (Volewijc kers). 4 maal 100 M. estafette: 1. AV '23 43.8 s.; 2. Haarlem 45.6 s.; 3. Minerva 47.7 s. Discuswerpen, klasje A: 1. A. de Bruyn (Vlug en Lenig) 44.76 m.; 2. H. Enklaar (Vlug en Lenig) 38.64 m. Klasse B: 1. H. M. Kluft (Haarlem) 36.73 m.; 2. T. Oreel (APGS) 34.63 m.; 3. A. J. Mulder (Haarlem) 34.32 m. Polsstokhoogsprirgen, klasse A: 1. J. Ver- kes (Haarlem) 3.80 m.; 2. C. Lamoree (Haarlem) 3.75 m.; 3. W. Mosies (Trekvo gels) 3.20 m. Klasse B: 1. W. Kaotein (DEM) 3.40 m.; 2. J. A. Noordenbos (Holland) 3.30 m. Klasse C: 1. G. Booy (Zaanland) 3.25 m.; 2. A. Carlier (AV '23); 3. A. ter Voort (DEM) 2.00 m. WANDELSPORT P. P. A. JUBILEUMTOCHTEN. Zaterdag en Zondag heerschte er groote bedrijvigheid rond Oud-Hortuszicht. Ruim acht honderd tippelaars uit alle deelen des Jands, waren op deze tochten aanwezig. Onder deze deelnemers bevonden zich de navolgendende vereenigingen; De Monni- ker.damsche Tippelaars, O. K. V., Oostzaan, Sportver. Kromhout, Amsterdam. De Laat ste Loodjes, Zaandam, De Kievit, Bussum, De Schiedamsche Tippelaars, W. E. G.. O. N. I., D. V. W., Kam. ODnes Laboratorium Leidsche 'C. J. M. V. Levendaal, Steeds Voorwaarts. Stalen Band, Groep S. P. K., Het Nikkertje, Jeugdvereeniging D. V. V. en de organisr^ ende vereeniging Per Pe des Apostolorum. Ondanks het warme weer. heerschte er gezelligheid. Er was geen enkele uitvaller er. allen mochten dan ook na afloop van de ze tochten het fraaie Jubileumkruis in ont vangst nemen, terwijl de groepen tevens een fraaie zilveren lauwerkrans ontvingen. Al met al mag deze Jubileumtocht weer geslaagd worden genoemd. PAARDENSPORT KAMPIOENSCHAP OP DE KORTE BAAN Zondagmiddag werd te Zandvoort een groote kortebaandraverij om het kampioen schap van Nederland gehouden. De uitslag luidt: 1. Xerxes (310 b., eigenaar en berij der R. van Iweringen, prijs f 400 2. Young Ooststar (315 m.), eig. Bar. de Smeth van Deurne, berijder L. Ensing, prijs f 150; 3. Welkom (315 m.), eigenaar en berijder J. van Leeuwen, prijs 75.4. Anzolor (310 meter), eigenaar J. de Vlieger, be rijder T. Bosveld prijs f 25. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. SCHEMA VOOR DE COMPETITIE- INDEELING IN HET NIEUWE SEIZOEN. Het district Zuid-Holland van den Ne- derlandschen Korfbalbond kwam Zater dag j.l. in één der zalen van Café-Restau rant „Eden" te Rotterdam in vergadering bijeen ter bespreking van de competitie- indeeling 1941/42. Het volgende schema verkreeg aller instemming: le klasse: Het Zuiden, Deetos, Achilles, Ons Eibernest, HSV, Gymnasiasten, HKV, DKC. 2e klasse A: Die Haghe, Achilles 2, De Kweek, Ons Eibernest 2, ODI, Ready, Fluks, Vicus Orientis. 2e klasse B: Het Zuiden 2, Spangen, Ro zenburg, OSCR, Ons Huis, Quick, Regen boog Deetos 2. 3e klasse A: Fluks 2. De Algemeene, Olympiaan, Phoenix, Ons Eibernest 3, Em ma, Ready 2, Die Haghe 2, 3e klasse B: Zuiderkwartier, Vicus Orientis 2, Achilles 3, HKV 2, HSV 2, ALO, DKC 2, Gymnasiasten 2. 3e klasse C: ODO, De Zwervers, Deetos 3, Ons Huis 2. Velox, Sperwers, Trekvo gels. Vlug en Lenig. 3e klasse D: Merwede; Quick 2; TOV. OSCR 2, Het Zuiden 3, Spangen 2, Rozen burg 2, Schiedam. CRICKET AJAX (L.)V. O. C. 2. Ajax wint met innings en 90 runs. V. O. C.: le innings 30, Wenting 612, Van Goor 36. Ajax: le innings 213, waarvan Langhout 31, mr. Versteeg 53, Boeseman 21. Van Goor 41, mr. Zwanenburg 20. Van Lent 3—85, Stroo 3—23. V. O, C.: 2e innings 87, waarvan Stroo 41, Wanting I —29, mr. Versteeg 324, Schwencke 2—21, Boeseman 312. L. C. C—-N. L. C. C. Gewonnen door L. C. C. met 33 runs op de le innings. N. L. C. C. 72 waarvan de Groot 27. mr. Bolk 18. van Es 843, Harmzen 111, T. Kantebeen 114. L, C. C. 105 waarvan Metsch 28; Harm- sen 24, Rietbergen 27, Van Boven 224, Flemer 439, mr. Bolk 419.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5