SPORT Voor de Kinderen ZATERDAG 12 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Persil voelt, nèt als Uw gezin, De tijds-omstandigheid Natuurlijk boet Persil iets in Aan kracht èta Mpwaliteit Natuurlijk iis| dfl voorraad soms Wel eens een Meetje klein, Maar töch,l nlenrgenstaande dèt, Kunt U vejzékejd zijn Persil staat nég stééds bovenaan En doet, zopals U doet Want vól/vertrouwen ziet Persil De toekomst tegemoet. Cl. D. Qemmgdeffi&Ucfiten VERDRONKEN. Bij het baden in de rivier de Lek is gis termiddag het 10-jarig zoontje Nico van den heer N. Stïgter uit Langerak verdron ken. ZIJN VROUW MET EEN MES GESTOKEN Bij een Ihuiselijikie twist in het geziin van R. te Wapenveld greep de man een mes en stak er zijn vtouw mee in den 'hals. Het slachtoffer werd ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis te Zwolle worden over gebracht. PRONKEN MET ANDERMANS VEEREN. Het was tusschen vreugde en kwaadheid dat het gemoed' schommelde van een dame, dne gistermiddag te Amsterdam twee harer sexegenooten op den Stadionweg ontmoet te, beiden getooid met enkele kleeding- stukken, waarvan eerstbedoelde de eigena resse was. Zij had namelijk 3 weken gele den een pakje, inhoudende enkele stuks daimeskleeding, in den trein laten liggen, klaarblijkelijk nog al exclusief, want zij herkende ze onmiddellijk en waarschuwde zoo snel zij kon een surveill eerenden agent, dóe de beide ongerechtigde draagsters uit nood! gde mee te gaan naar het bureau Leidsoheplein, aan welk verzoek de dames niet, dan na een hevig protest tegen de snoode beschuldiging, gehoorzaamden. Een maal ten buxeele gearriveerd, moesten zij echter reeds spoedig toegeven dat zij zich inderdaad de gevonden goederen hadden toegeëigend. Met een proces-verbaal rijker, maar met verlies van het gestolen goed, konden zij 'huiswaarts keeren. WANDELSPORT WANDELMARSCHEN VOOR ZONDAG A.S. Het bestuur van de afdeeling Noord-Hol land van den N.W.B. deelt mede, dat de bekende aardbeientocht van de Wandel- sportvereeniging D.E.M. te Beverwijk, welke uitgeschreven was voor Zondag 13 Juli, niet doorgaat. Daarentegen zal de wandeltocht van de Vereeniging P.P.A., te Leiden, welke even eens was uitgeschreven voor Zondag a.s. wel doorgaan. DE KAAGWEEK 1941 Niet minder dan acht 45 M2 kruisers ingeschreven De Kaagweek heeft nooit over gebrek aan belangstelling te klagen gehad, maar ditmaal dreigen de Kagerplassen toch wer kelijk te klein te worden! Bedroeg het aan tal inschrijvingen het vorige jaar ruim 250, hetgeen een record beteekende, de Kaag- week 1941 zal niet minder dan 414 sche pen aan den start zien verschijnen, waar onder vele gevaren door het puikje van de Nederlandsche zeilersbent. In alle klassen zonder uitzondering is het aantal inschrij vingen aanmerkelijk grooter dan in vori ge jaren ooit het geval was en in som mige is het zelfs het dubbele van het vo rige jaar. Om eenige voorbeelden te noe men: in de 45M kwadraatklasse bedroeg het aantal deelnemers in 1940 slechts twee; thans zullen niet minder dan acht trot- -sche 45M2-jachten elkander de zege be twisten, waaronder de oude bekenden als Molenaar en Vermaat, aangevuld met jon geren o.w. Jan Heinen, die na zijn vele triumfen in de Drakenklasse en via de Valk-klasse thans in deze afdeeling zijn „Janmaat" ter overwinning zal trachten te voeren. De Valkjes zijn in het laatste jaar gewel dig populair geworden; tijdens de vorige Kaagweek schoten er 15 van deze ranke jachtjes over de meren, straks zullen het er 35 zijn, verdeeld over een A- en een B- afdeeling.. Bruynzeel, Daan Kagchelland, Ritman, Broer en Key zijn allen van de partij, zoodat spanning bij voorbaat verze kerd is. Ook het aantal Draken is geweldig toegenomen; het veld telt 23 schepen (v.j. 11), zoodat het onmogelijk is ze alle tege lijk te doen starten en zulks in twee groe pen zal gesqhieden. Dezelfde maatregel is trouwens ook noodig bij de Olympiaj ol iën (daarvan zijn er liefst 36 met cracks als Borgerhoff Mulder, Ted. Rol, Flem- ming, Kagehelland, Jan Bier, Koos de Jong, Recourt, Coops, Stoutenbeek, van Hel- vert en de vroegere Vrijbuiterzeiler Ron- teyn), de vergroote B.M.-klasse, de Re genboogklasse A en de twaalfvoetsjollen- klasse A. De jolletjes komen wkl bijzon der goed voor den dag; over drie klassen verdeeld zijn er zegge en schrijve acht-en- zestig! Vergroote B.M.'s komen er eveneens in groote menigte: 56 in de eerste en twee de klasse en daarenboven nog 23 in de Toeklasse. En wat te zeggen van een veld Regen bogen van 29 jachten met onder de deel nemers de bekende Friesche zeilers Vro lijk, van Dijk, Oppenhuizen en van der Velde, Sam en Leen de Wit, Bergsma en Deichman? Waar zag men ooit eerder een dermate sterke bezetting? Waarlijk, de Kaagweek 1941 belooft zoo wel kwalitatief als kwantitatief al haar vorgangsters - te overtreffen! Het eenige wat wij nog gaarne eens terug zouden wenschen, is, zooals een vijftien jaar ge leden, een veld van elf zesmeters! Met vreugde begroeten wij ook weer de- komst van vier Friesche Regenboogzeilers, waardoor de teamwedstrijden Holland Friesland weer doorgang kunnen vinden. Voor Friesl. starten de reeds hierboven- genoemde zeilers benevens dr. van der Zijp, terwijl het Hollandsche team zal be staan uit de zeilers van der Velde, Leen de Wit en W. Bergsma aangevuld met een nog nader aan te wijzen zeiler. De bijzondere omstandigheden waaron der wij leven, nopen vanzelfsprekend tot bij zondere maatregelen en in dit verband dient geconstateerd, dat het Kaagbes tuur, nog afgezien van de groote organisatori sche moeilijkheden verbonden aan een zoo massale deelneming, heel wat problemen heeft moeten oplossen alvorens het het thans voor ons liggende programma de we reld in kon sturen. Wij noemen hier slechts het huisvestings- en het voedselvraagstuk. Het eerste vond een alleszins bevredi gende oplossing doordat het Kaagbestuur door de autoriteiten wérd gemachtigd aan inschrijvers voor de Kaagweek onder be paalde voorwaarden dispensatie te verlee- nen van het verbod om des nachts tus schen 12 en 4 uur in de jachten te verblij ven. Dit geldt evenwel uitsluitend voor deelnemers en ook niet voor verblijf in ten ten op den vasten wal. Natuurlijk blijven verder de verduisteringsvoorschriften van kracht evenals het verbod om na zonson dergang op de meren te varen en ook zal er niet in de feesttent gedanst mogen worden! In deze tent zullen trouwens de bonnen worden verkocht uit den aard der zaak ook al weer onder overlegging van de vereischte distributiebonnen op vertoon waarvan men daar of in de Socië teit warme of koude maaltijden kan be trekken, waarbij ook gezorgd wordt voor goede en goedkoope stamppot De verbinding met de bewoonde wereld wordt verder onderhouden door een motor boot die om de twee uur naar en van War mond vaart, terwijl er op enkele dagen ook nog een bootverbinding met Leiden moge lijk is. VOETBAL NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag AFDEELING n Prom. cortip. 3e klasse: De Hollandiaan SVW. Prom. comp. res. 2e klasse: Sparta n HBS H; Neptunus III—UVS IL AFDEELING IV Prom. comp. 2e klasse: Limburgia— Miranda; StandaardRBC. De officieele mededeelingen van den N. V. B. bevatten de indeeling van de twee Westelijke afdeelingen le klasse voor het a.s. seizoen. Deze luidt: Afdeeling I: ADO., Ajax, DFC, DOS, D WS, EDO, Feyenoord, Stormvogels, VUC en Xerxes, Afdeeling H: Blauw Wit, DHC, Emma, 't Gooi, Haarlem, HBS, Hermes-DVS., RF C, Sparta en VSV. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. lste klas: HCC 1—HCC 2, RW—Haar lem, Sparta—HDVS, HCC 3—ACC, VVV— VRA, SCH—VOC, PW—HBS. 2de klas B: LCCNLCC, Excelsior 2 ASV, Ajax (L.)—VOC 2, RDVS 2—Quick (H.), VCC—HCC 4. 4de klas: NLCC 2—LMCC 2, ASV 2— VUC 2, Quick (H.) 3Excelsior 3. BILJARTEN BILJARTCLUB T.E.P. Donderdag had de tweede wedstrijd plaats van den imedaille-wedstrijid tegen T.V.B. te Voorschoten. Deze wedstrijden bestonden evenals de vorige week uit 15 partijen n.l. 3 klassen van 5 spelers. De medaille werd op verdienstelijke wij ze gewonnen door de Voorschotenaren, daar de stand van de partijen was 10 Va 414. Bij de uitreiking van den prijs memo reerde de voorzitter van T.E.P. de heer J. Compier de gezellige en sportieve, te vens de echte gezellen-sfeer waarmee GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De Raad dezer gemeente kwam j.l. Woensdag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter, den heer H. N. N. Mumsen. Vleeschkeuringsdienst. Voor de tweede maal heeft de Raad zich bezig gehouden met de gemeenschappelijke regeling van de vleeschkeuringsdienst. De voorzitter zeide over deze zaak thans weinig te zullen zeggen omdat de ver schillende gezichtspunten voldoende zijn toegelicht in de vorige vergadering en in een tweetal bijeenkomsten met den vete rinair inspecteur van de volksgezondheid en een vertegenwoordiger van Gedeputeer de Staten. De verlangde wijzigingen in de regeling kunnen aangebracht worden voor zoover deze betrekking hebben op het vast stellen van het begrip, dat de bestaande slagers, in hun eigen slachtplaats mogen blijven slachten, ook al komt er te Alphen aan den Rijn een slachtgebouw, terwijl voorts een redelijke oplossing zal gegeven worden voor de huisslachtingen. De heer Borst zou gaarne zien dat, voor dat de regeling in stemming werd ge bracht, de raad zich uitsprak over de wen- schelijkheid van den bouw van een nood- slaChtgebouw te Hoogmade. Volgens spr. is het voor Hoogmade onoverkomelijk om met cadavers naar Woubrugge te moeten komen. Door hem wordt een motie inge diend van de volgende strekking: „De Raad van oordeel zijnde, dat het in het belang der gemeende is, indien t.z.t. een aan de eischen van de wet voldoende noodslacht- plaats wordt gesticht, spreekt de wensche- lijkheid uit, dat deze stichting te Hoogmacle plaats vindt". De voorzitter heeft tegen behandeling van deze motie geen bezwaar, doch wenscht haar los te zien van de al dan niet-aanne- ming der regeling. Het voorstel van B. en W. om een gemeenschappelijke regeling tot stand te brengen met de gemeenten Alphen aan den Rijn, Rijnsaterwoude, Leimuiden, Ter Aar, Nieuwveen, Nieuwkoop en Ze venhoven wordt hierna in stemming ge bracht en aangenomen met 4 stemmen. Tegen stemmen de leden Boon, Anker en Verzaal. De motie-Borst wordt na in stemming gebracht te zijn, verworpen met 4 stem men. Tegen stemden de leden Boon, Don ker, Anker en Verzaal. Verbetering wegen. De Woubrugsche weg, welke onder de gemeente Alphen aan den Rijn ligt, daar entegen dient onderhouden te worden door de gemeente Woubrugge, die tevens den eigendom heeft, moet verbeterd worden. In het grijze verleden heeft de gemeente dezen weg willen verbreeden en als ver plichting op zich genomen hem tevens op de vereischte hoogte te houden volgens de keur van het betrokken waterschap. Thans is de weg beneden het geldende peil ko men te liggen zoodat de gemeente van den polder een aanschrijving kreeg hem op te hoogen. Nu bestond over de overeenkomst van 1905 verschil van meening en B. en W. trachten hier het voordeel aan de zijde van de gemeente te halen. Rijnland en zelfs Gedeputeerde Staten kwamen er bij door de gasten werd gespeeld, alsmede de hulpvaardigheid van de gezellen uit Voor-, schoten voor het belangloos afstaan van hun biljart voor het tournooi van T.E.P., dat 3 weiken zou duren. Hierna sprak de voorzitter van T.V.B., de heer J. Niersman een dankwoord aan bet bestuur, van T.E.P. voor'bet tegemoet komen in net gemis van hun biljart. Afd. B. De competitie der afd. B. kon in de afgeloopen week geen doorgang vin dien wegens den voetbalwedstrijd. Dege nen, die opgesteld waren, spelen a.s. Woensdag 16 Juli a.s. Aanvang precies half acht. te pas en het slot van het lied was, dat de gemeente op zedelijke gronden verplicht was den weg te verbeteren. Dies heeft de gemeente deze plicht op zich genomen, doch hem tevens tot de noodzakelijkste be grenzing beperkt. Was aanvankelijk de idee gegeven om den weg over de geheele lengte op te hoogen, thans zal de gemeente zorg dragen dat de kade langs een deel van den weg wordt opgehoogd en de weg daarlangs wordt geëgaliseerd. De hieraan verbonden kosten beloopen altijd toch nog pl.m. 11.000.B. en W. willen trachten dit werk in werkverruiming te doen uitvoe ren. De heer Borst heeft tegen deze uitvoering geen bezwaar doch zou het wel op hoogen prijs stellen indien de loonen in de werk verruiming hooger gesteld werden dan 0.26 per uur. Z.i. is het loon veel te laag onder deze tijdsomstandigheden. Indien dit loon aangenomen zou worden, stelt hij voor het werk in eigen beheer uit te voe ren. De voorzitter meent met eenige zeker heid te kunnen zeggen, dat de loonen in de werkverruimingsobjecten verhoogd zullen worden. Overigens moet hij uitvoering in eigen beheer ontraden omdat dan de volle kosten op de gemeente komen te drukken, terwijl anders een niet-onbelangrijk deel van de loonen door het Rijk wordt vergoed. De heer Borst acht dit geen voldoende reden om de loonen van de arbeiders op dit lage peil te houden. Ook zou spr. het toejuichen dat bij eventueele uitvoering in werkverruiming de arbeiders een toe slag van gemeentewege kregen waardoor tenminste een redelijk weekloon gewaar borgd kan worden. Het voorstel van B. en W. wordt in stem ming gebracht en aangenomen met 5 stem men; tegen stemmen de leden Borst en Zwetsloot. Huur gebouwen Hoogmade. De voorzitter deelt mede, dat per De cember 1940 de huurovereenkomst beëin digd is met de Kleer betreffende het ver- eenigingslokaal, brandspuithuis en trans formatorhuis te Hoogmade. Verlenging van huur werd niet toegestaan tenzij een hoo- gere huur werd betaald. Hierop'konden B. en W. niet ingaan omdat zij zich hadden te houden aan het huurprijsbeslüit 1940 en de inmiddels ingetreden voorschriften over de huurbescherming. Een door B. en W. reeds vroeger gedaan bod had de verhuur der geweigerd. Thans wenschen B. en W. zich te houden aan de voorschriften, hier op neerkomende dat zij het gebouwencom plex blijven huren tegen de bestaande huurprijs van 50.per jaar. Wordt hier mede niet accoord gegaan dan zal, zoo dee- len B. en W. mede, de rechter het geschil moeten beslechten. Woningnood. Een aantal woningen, dat onbewoonbaar verklaard is wordt nog steeds bewoond en het gaat niet aan deze perceelen te doen ontruimen. B. en W. stellen daarom voor een 10-tal woningen bewoond te houden en de termijn van ontruiming met een jaar te verlengen, met welk voorstel de raad ac coord gaat. De uitgaven, welke de gemeente over 1940 heeft gedaan ten behoeve van het openbaar onderwijs worden gesteld op f 518.26 terwijl bij de begrooting dit bedrag was gesteld op 555. Nadat een wijziging van de begrooting 1941 was goedgekeurd, waarbij den secre tarie-ambtenaren een douceurtje verleend werd wegens overwerk voor buiten de ad ministratie verrichte werkzaamheden en den gemeente-opzichter de honoreering werd uitgekeerd voor de werkzaamheden, verbonden aan het maken van teekeningen enz. voor de woningbouw te Hoogmade (welke dus blijkbaar voorloopig van de baan is), wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. CORRESPONDENTIE. Piet Schamper, Leiden. Ze- jker wil ik aan je vriendelijk verzoek vol doen. Ik zou mijn ouwe vriend niet graag willen teleurstellen. Zoo, gaat Jan al naar de derde klas! Dan is ie al een knappe bol. En wat zijn jouw groote plannen? Thea blijft n. t. moeder in de huishouding hel pen! Dat is trouwens wel beschouwd, de beste betrekking, niet Piet? Dag vrienden! Veel groeten aan uw ouders! Annie van Amsterdam, R'veen. Als die bloemen en die vaas eens echt waren, wat zou dat een mooi stel geweest zijn. Zoo mopi had jij eens dat bouquet moeten nateekenen. Dag Annie! Wanneer begint je vacantie? Fijn hé! Ik wensch jou alvast veel pleizier. Rie beantwoord ik de volgende week. „Ainonyime", Leiden. Wel be dankt voor uw attentie en die van Herman. Als al die wenschen in vervulling gingen, zou ik zeker alle reden tot dankbaarheid hebben. „De lange brief" houd ik te goed. Voor u beiden de hand van ons beiden. Alie Disseldorp, R'veen. Dien dag had jij goed onthouden Alie! Ja, wij zullen allen maar hopen op betere tijden. Aan je wensch is voldaan. En hoe maak je het in je eerste betrekking? Dag Alie! Groet alle huisgenooten en ik wensch jou het allerbeste in je latere leven! Mientje van Leeuwen, Lisse. Aan je verzoek is voldaan, maar waarom heb je niet het andere schoolgaande broer tje en zusje voor de lijst opgegeven? Dat ging in één moeite door. Zoo, zoo, kan Theo al goed praten? Dat is flink van een man neke van twee jaar. Wat wonen jullie ver van school, zeg! In den winter lijkt me dat allesbehalve aangenaam, is wel? Of geven jullie daar niet om? Trouwens ik moest in mijn jeugd ook ruim een half uur naar school „tippelen". Dag Mien! Groet vader en moeder, Jantje en Theo en Beppie en Rietje van me! Jo Vlasveld. De verbetering is aangebracht. Er waren twee adressen in één gevloeid. Zoo iets komt meer voor! Dag Jo! M e j. G. C. V. te W. Dat mooie vers was van een jonge dame uit Utrecht. Zij is nu studente en werkte vroeger met mij samen aan „Het Centrum". Zij is heelemaal niet doof. Als ik haar eens ontmoet, wil ik de groeten van U overbrengen en tevens het compliment aan haar adres! Met groet en hand. Truus v. d. Vlugt, Lisse. Omdat jullie trouwe lezertjes van de kinderkrant zijn, is aan je wensch voldaan. Dag jon gens! Let maar eens op de datums. Cor van Diest, Sassenheim. Laat ik je eerst èn Ans en niet te verge ten, moeder, van harte bedanken. Ik was blij weer eens wat van mijn oudste en beste vrienden uit Sassenheim te hooren en vooral te zien, dat ze mij niet vergeten waren. Zoo Cor! Nog altijd in vredige rust met je spel en je boek en je studie en met „het speelsche poesje -dat de dolste caprio len maken kan." Dat geeft afleiding vriend je! Ik heb ook zoo'n werk. Daar staan de 262 pausen in. Hoeveel heb jij er genoteerd? Mijn boek heet: „Kerkelijk Woordenboek". Je hebt zeker hetzelfde, is wel? Dag Cor! De hand voor u, drietjes en veel liefs en voor jou spoedig geheel herstel. En nu volgt hier het versje van „De Zomer". Jam mer, dat ik ook niet jouw brief als voor beeld geven kan. Voorloopig moeten we met een beetje ruimte tevreden zijn. De schade zullen we later wel inhalen. ZOMER door Cor van Diest. 't Is zomer; heerlijk schijnt de zon. Liever ging ik nu heel niet naar school; Maar maakte fijntjes, mag ik 't zeggen? Buiten volop pret en jool! Lang toch hebben we gewacht, Op de koesterende zonnestralen; Nu genieten we volop: we gaan nu vrij en frank Door bosoh en beemden dwalen. 't Is zo meilustig schijnt de zon, 't Is buiten één groot gigantisch feest; In de blijde juubiende natuur rondomme Genieten we nu toch wel het meest. Blijf nog lange voor ons schijnen, gij lachende zon, Ge maakt ons gelukkig, ge maakt ons zoo blij, We dansen en zingen, want ge zijt ons zoo wellekom, Bij 't gaan naar den buiten^ naar 't bosch of de zee of de hei. Anny van Diest, Sassenhe i m Tot mijn groot genoegen lees ik in den brief van Cor, dat jij het best maakt en dat je met je vriendin naar zee was, toen broerlief dat mooi episteltje te schrijven zat. Hou je ook van .dammen, als Cor en Moe of meer van de pioenrozen te verzor- gen en deze bloemen netjes in een vaas te schikken? Dat moet je iederen morgen doen en broer meehelpen zijn tijd te veraange namen. Dan doe je een goed werk Anny, net zoo goed, als het maken van een paar leuke dingetjes voor ons nu kleine Hoek je. Om je nu eens een plezier te doen, laat ik als slot van deze Correspondentie beide grapjes plaatsen. Daar is Anny en met haar nemen we voor vandaag afscheid. Tot Za terdag! WIE ZIJN JARIG? Van 13 tot en met 19 Juli. Op 13 Juli: Rie Mank, Levendaal 48. Sjaantje -Houdijk, Tuinstr. 75, Boskoop. Trtesje Rijkelijkhuizen, P. K. Koorsteeg 20 Marietje v. d. Aart, v. d. Veldestr. 5 Lisse Loek de Jong, A 87, Groend. H'woude. Jan v. d. Steen, Mare.'ingel 11. Annie V. d. Boog, Frans v. Mieresstr. 4. Bert van Rommelen, Schenkelweg C 75a, te Zoeterwoude. Sina Maarseveen, Noorden. Cornelis v. d. Meer, A 6 O. Wetering. Tonny Bakker, St. Aagtenstraat 14. Cor van Klink, B 114, R'veen. Treesje Peeters, Haarlstr. 46a. Kees v. d. Post, Vliet E 7, Z'woude. Wim Gerse, Vinkenl. 16, Wassenaar. Antonia Pieters, St. Caeciliastr. 29. Bep Berenfinger, N. Beestenmarkt 9. Lenie Rijsdijk, 12e Bijd.str, Voorschoten. Op 14 Juli: Marie van Schie, Warmond a. d. Zijl. Piet Goddijn, Staalw. str. 5. Mientje v. d. Berg, Kerkstr. 53, N'hout. Bernard Voorhout, NaohtegaalL 16. Piet Pegt, Alexanderstraat 31. Dora Valentijn, C 249 Aardam, Ter Aar. Op 15 Juli: Piet Koek, B 419 Ter Aar. Dikkie van Benten, Dorpsstr. D 50, Z'woude Nico van Es, W. E. 14, Stomp wijk. Nelly Wijfje, D 44 Nieuwkoop. Johan v. Stein, le Poell. 60, Lisse. Adriaan Rijsbergen, Rijn- en Schiek. 86. Johan v. Alphen, Leiderdorp. Hans Welling, Melcior Treubl. 18. Annie van Schie, Zijlsingel D 17 W'mond. Coba Hockx, Willemstraat 36. Janny Overdijk, Waardstraat 41. Dirk v. d. Meer, St. Jacobsgest. Jan v. d. Helm, Veenw. 89, Nootdorp. Op 16 Juli: Jan en Cor Waijer, St.w. 159, Stomp wijk Corrie Breedeveld, v. d. Helmstraat 16. Jan Kok, 3de Binnenvestgr. 17. Joseph Vosters, Haarlstr. 237. Maartje van Steijn, Dorpsstr. 90, O'geest. Miep v. Alkemade, Morschstr. 58. Lenie v. Brero, Trompstr. 26. Op 19 Juli: Adriana van Spronssen, Kerkstraat no. 108 Wassenaar. Kees Westgeest, Vlietw. Z'woude. Nico Stikvoort, Willem de Zwijgerstraat 10 Voorschoten. Tootje Lagerberg, Sophiastraat 43. Agatha Turk, E 105, Miening Z'woude. Stien van Amsterdam, Wetstr. 26 Henk Ravensberg, Nieuwstr. 41, Boskoop. Lucia Bernard, W. Singel 47. Kees v. Leeuwen, E 92, O. Ade. Op 18 Juli: Rietje van Leeuwen, Halfw. 16 Lisse. Riekie Feitsma, Genestetstr. 31. Nellie Hooymans, Voorstr., Voorschoten. Tini Bakker, Treubstr. 29, Voorschoten. Beppie Koet, Joubertstr. 20. Jan de Korte, Otweg 20, Alphen a. d. Rijn Op 19 Juli: Rietje en Corrie Kriek, de la Reijstr. 28. Rietje de Geust, 2de Loyerstr. 62. Jan Jagers, R'wetering D 64. Simon v. Es, Dr. v. Noortstr. 96, St.'wijk. Jan de Hey, Steegstr. 7, Alphen. Nellie Zoet, O. Wetering A 51. Coba en Gerarda v. d. Meer, Ofwegen 194 Woubrugge. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam van schoolgaande kinderen in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook, wie de school verlaat en van de lijst wenscht afgevoerd te wor den. (Met opgave van den verjaardag!). En evenzoo, wie verandert van plaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een foqt ontdekt. U VRAAGT. 1. Wat zouden wel .de vernuftigste machi nes ter wereld zijn? 2. Welke koning heeft gezegd „l'état c'est moi"? 3. Hoe was de eigenlijke naam van Lenin? 4. Is Thomas a Kempis heilig verklaard? 5. Waarvoor gebruiken ze visohmeel? 6. Wie was „Stradivarius"? WIJ ANTWOORDEN. 1. Ik zou zeggen onze organen als ma chines beschouwd. Nemen we het oog: Ik lees: het menschelijk oog neemt in één uur 81090 beelden op. Dit zou zijn in 16 uur (ik reken 8 uur om te slapen) 16 x 81000 per dag. Wie zou een camera kannen maken, die zooveel beelden per dag kon opnemen en dat zonder kosten haast. Deskundigen re kenen uit en bepalen die beeldenopname op een onkosten van 10.000 (materiaal onkosten). 2. Die woorden worden toegeschreven aan Koning Lodewijk XIV, om dienst abso luut regeeringstelsel te kenmerken. 3. Zijn naam was Wl. I. Uljanow (geb. 1870. gestorven in 1924). Zijn opvolger is Stalin. 4. Neen. Hij heette eigenlijk: Thomas Hemerken (te Kempen, een dorpje bij Keulen geboren); bekend als de schrijver van 't beroemde werk: De navolging van Christus; overl. in 1471; was tóen Augustij ner imonnik. 5. Als veevoeder. Vischmeel is gemalen gedroogd vleesch van kabeljauwaohtige visschen of Van afval van visschen. 6. Een van de beroemde Italiaansche vioolbouwers uit de 17de eeuw. GRAPJE IN SCHOOL, „Meester" vroeg Jan, op zekerde morgen Toen hij de klas wilde binnengaan: „Zoudt u mij strafwerk kunnen geven', „Voor iets, dat ik stellig niet heb gedaan?" „Malle jongen", lachte meester viooljjk, „Zoo iets doet men immers niet!" Jan's gezicht glunderde oolijk, Terwijl hij een zucht van verlichting hooren'liet. „O, gelukkig hernam de knaap nu weder „Ziet u, ik vraag 't daarom slechts alleen": „Ik maakte gisteravond mijn huiswerk niet!" Snel liep de goochemerd toen heen! Oom Wim.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 10