VRIJDAG 11 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEVONDEN VOORWERPEN. Actetasch, inh. boek en tang, actetasch, inh. rijwielreparatiemateriaal. aanhangsel Tweede Kamer, armbandhorloges, auto- step (geen luchtbanden), beitel, bril, bood- schappentasch, broche met 2 portretten, boorden, catechismusboekje, ceintuur, col bertjasje, damesparapluie, doos inh. dok ters-instrumenten, tui inh. rozenkrans, etui met pasfoto's, Engelsche sleutel, eetborden, fotofoudraal, foto-albumpje, foto's, ge wicht, geld, gymnastiekschoen (wit), hand schoenen, hengels in foudraal, handwagen tje, bonte handdoek, heerenhoed, halsket tinkje van zilver met hanger waarin steen tjes, hoes van autolamp, kinderschoentje, kop van een lantaarn, kindercape, kinder kousje, kinderbadpak met handdoek, kerk boek van Hersteld Apostolischen, loup, muts, portemonnaie, parapluie, pasfoto's, heerenpantalon, rozenkransen, regenpijpen, ring, rolfilm en 3 .afdrukken regenpas, ring met steentjes, R.-K. kerkboekje, rij- wieltaschje, sleutels, strikje (das), snoei- sohaar, vulpenhouder, vulpootlood met naam, vormen met letters (lood), zak met tennisballen, zilverbons, zadeldek je, zak agenda. Gevonden in het Postkantoor: portemon- naies met inhoud, actetasch. Gevonden in de tram (stadslijn): acte tasch, 1 regenmuts, damesparapluie, hand- ichoenen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ieSeren werkdag van 13 uur na middag, behalve Donderdags en Vrijdag ten Poliitebureele, alhier. PATER DR. EGFRIED STOKMAN O.FJVI. Op 10 Juli promoveerde te Leuven tot doctor in het Kerkelijk Recht pater Egfried Stokman, van de Nederlandsche provincie der Minderbroeders. Zijn proefschrift draagt tot titel: De politieke geschiedenis van het lager onderwijs in Nederland van 1813 tot 1830. UITGESLOTEN SLAGERS. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat we derom een achttiental slagers o.w. één uit Nieuw Vennep wegens frauduleuze slach tingen of het voorhanden hebben, van vleesch, afkomstig van frauduleuze slach tingen, voor geruiimen tijd van het ver krijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsche veehoude rij centrale zijn uitgesloten. Academienieuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: De geologie van de westhelling van het val Camonica tus- schen het dal van Borno en het val Clegna, de heer D. A. Erdman, geboren te Voor burg en wonende te Heerlen; tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: De geologie van de hoofdgraat van de Bergamasker Alpen tusschen de Monte Gleno en de Monte Ve- nerócolo de. heer G. Zijlstra, geboren te Wageningen èn wonende te Leiden. tot arts: de heeren H. v. d. Berg, Glaner- brug; F. v. d. Graaff, Den Haag en J. Bok, Leiden. Geslaagd: doctoraal examen Rechten: de heeren B. Immerzeel, Rotterdam; W. M. J. Alvarez Correa, Leiden; Mej. E. Oudschans Dentz, Den Haag; candidaatsexamen Rechten: de heeren: G. H. Hintzen, Rotterdam; A. H. A. Goldberg, Leiden en J. G. Sauveplanne, Wasse naar; aanvullingsexamen Doctoraal Geschiede nis: de heer C. A. Zaalberg, Amsterdam; Taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heeren P. J. F. Dwarshuis, Leiden E. Haak, Den Haag, en J. Schwartz, idem; candidaatexamen Wis- en Natuurkunde, letter L.: de heer A. H. Witte, Leiden; Propaedeutisch examen Theologie: de heeren: W. Bloemendaal, Zoeterwoude; Tj. Alkema, Den Haag en F. Mooi, Hallum (Fr) candidaatsexamen Rechten: de heer H. P Talsma, Bloemendaal; doctoraal examen Geneeskunde: mej. S. W. Roeper Bosch, Scheveningen en de hee ren Tj. A. Wouters, Velp, W. F. Stenfert Kroese, Rotterdam, en O. van Waning, Leiden; Propaedeutisch examen Theologie: de heer J. Se venster, Leiden; Artsexarfien le gedeelte: de heeren J. W. Sterk, Den Haag; A. H. Gentis, Leerdam; K. Venma, Loosduinen; J. C. de Wit, te Oegstgeest; N. A. Vrijman, Den Haag; K. IJdens, Oegstgeest; R. Turfboer, Wassenaar; J. B. M. Vismans, Rotter dam; R. H. Gevers, Voorburg; NIJMEGEN. Geslaagd: candidaatsexamen klassiek taal en let terkunde de heeren Ch. M. Weedeveld, Nij megen en J. R. Defraipont, Meerssen; examen M. O. Paedagogiek A: mej. A. M. Leinarts, uit Susteren (L.). Agenda LEIDEN. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 Juli 20 uur tot Zaterdag 12 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35 Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. OMGEVING I HILLEGOM Gouden bruiloft. Gisteren was het 50 jaar geleden, dat de heer en mevrouw P. Flentrop, wonende Wilhelminalaan 25. al hier, hun huwelijk sloten. In verband met de tijdsomstandigheden werd dit feest slechts in eigen familiekring gevierd. Verkoopingen. Gistermorgen' te elf uur hadden in hotel Sistermans de volgen de verkoopingen bij inzet plaats: ten over staan van notaris D. Lodder: een complex van 6 woonhuizen met schuren, verdere opstallen, erven en grond aan den Hoofd weg. Nos. 995, 996, 998, 1000, 1002 en 1004 te Nieuw Vennep (Haarlemmermeer) sa men groot 17 A. 72 cA. Hoogste bieder de heer J. V. Bouterse te Nieuw-Vennep voor 2200. Een blok van vijf woonhuizen met schu ren, verderen opstal, erven, grond en uit weg aan en nabij den Stationsweg te Hil- legom samen groot 10.89 A. Hoogste bie der de heer H. van der Jagt te Hillegom voor 6500. Het woonhuis met erf, poort en tuin aan de Hoofdstraat No. 86 te Hillegom, groot 4.20 A. Hoogste bieder de heer H. Roe land te Hillegom op ƒ5800. Het achter voornoemd woonhuis gele gen open terrein nut houten bergplaatsen, gegolfd plaatijzeren garages en uitweg aan en nabij de van den Endelaan te Hille gom, groot 14.92 A. Hoogste bieder de heer J. v. Til Broekhuizen, te Hillegom voor ƒ2800. Een ruim woonhuis met schuur, kas, erf en grond en ged. weg, gelegen Kerkstraat 6, groot 4 A. Hoogste bieder de heer J. A. Verschoor te Hillegom op 400. Ten overstaan van de notarissen mr. J. A. de la Hayze te Heemstede en D. Lod der te Hillegom: drie woonhuizen, samen groot 568 A. n.l. 1. een woonhuis, erf en grond, Stationsweg No. 48, hoogste bieder de heer J. P. Bouters te Nieuw Vennep op 1600. 2. Een woonhuis aan den Sta tionsweg No. 50 te Hillegom, hoogste bie der de heer W. van Zanten, te Hillegom op 1800. 3.-Een woonhuis met bergplaats, Stationsweg No. 52. Hoogste bieder de heer J. P. Buoterse te Nieuw Vennep op 2600. Een woonhuis en een winkelhuis met schuren, erven en grond aan de Molen straat Nos. 14 en 16 te Hillegom, groot 2.8' A., te veilen in een perceel. Hoogste bieder de heer C. Joh. Bakker Jzn., te Hil legom op 5000. KATWIJK AAN DEN RIJN Vroege aardappelen. Alhoewel de prijs der vroege aardappelen niet aangemoedigt tot vlug rooien (nog deze dagen is deze 7.50 per 100 kg. voor de groote en 2.50 voor het kriel) neemt de aanvoer thans lederen dag toe en is deze thans al belang rijk. Het beschot valt niet mee. De aardap-' pelen staan al dagen lang naar regen te verlangen en dientengevolge is het pro duct nog te klein van stuk om een flink beschot te kunnen rooien. Maar het land moet ook leeg voor het planten der na- vrucht. De gewassen der late aardappelen hebben mede een buitengewoon gebrek aan regen. De oogst dreigt zeer tegen te vallen. LISSE Geboren: Wilhelmina Cornelia Johan na dochter van J. P. van Zeist en J. C. A. van Haaster. Hendrik z. van G. G. C. Mijnders en L. de Korte. Maria Petro- nella d. van H. Faas en M. M. van der Lans. Johannes Maria z. van B. Schoo- ne en A. M. Duivenvoorde. Getrouwd: A. J. Jansen te Haar lemmermeer en J. M. Slijkerman. Overleden: Johannes van Elk 76 j. wed. van M. C. Duineveld. Cornells Jo hannes va nder Meer 77 j. echtgen. van N. A. de Groot. Hermanna Nijhuis 75 j. echtgen. van P. Mijnders. Hendrik Ar- noldus Stokman 79 j. wed. van C. van Riel. NOORDWIJK Jongen in zee verdronken Geraakte in een mui Gistermiddag te ongeveer 5 uur had op het stille strand bij den vuurtoren een droevig verdrinkingsongeval plaats. De 15- jarige C. de Haas alhier was met een drie tal vriendjes gaan zwemmen. Hierbij kwamen zij terecht in een mui. De drie vriendjes zagen kans om hieruit te komen, doch de 15-jarige C, de Haas vlerd door het trekkende water meegesleurd. Allerwege kwam hulp opdagen en na veel moeite, wist men den drenkeling, welke nog levensteekenen gaf, op het strand te brengen. Ondanks dat men gerui- men tijd bezig is geweest om met kunst matige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, mocht dit helaas niet ge lukken. Personalia. Bij. besluit van den secre tarisgeneraal van het Departement van Financiën, is met ingang van 1 Augustus 1941, benoemd tot ontvanger der registra tie en successie te Noordwijk A. Schaap, surnumerair der registratie en domeinen ter inspectie der domeinen te Haarlem. OEGSTGEEST 25-jarig politie-jubileum van den heer J. C. Krijger. Op 16 Juli a.s. hoopt de heer J. C. Krij ger den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in politiedienst trad. In 1916 kwam hij in dienst bij de politie te Delft en op 1 April 1919 werd hij als gemeenteveldwachter alhier in dienst ge steld. Promotie was in jaren achtereen niet mogelijk bij een politiecorps van in totaal 3 man, zoodat zijn dienst jarenachtereen ongewijzigd bestendig bleef. Zoowel door uitbreiding van het zielen aantal der inwoners als door de talrijke succesvolle verdiensten van den a.s. jubi laris was reorganisatie van den politie dienst een noodzakelijk feit geworden. Op 1 November 1930 werd de heer Krij ger bevorderd tot chef-veldwachter. Het politiecorps telde toen 4 man. Geleidelijk is een algeheele reorganisatie tot stand ge komen en" is het corps uitgebreid tot 7 man en 1 klerk. Waar de heer Krijger algemeen is geacht als politie-ambtenaar, zal de 16e Juli wel niet onopgemerkt voor hem voor bijgaan. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 11 Juli, 7 uur des namiddags in het gemeentehuis. De agenda bevat o.m.: Benoeming van een se cretaris-penningmeester van het Burger lijk Armbestuur. Voorstel van B. en W. om het voormalige Fiksterrein aan de Hof- •brouokerlaan te bestemmen tot centraal sportterrein voor de lagere scholen. Voor stel van B. en W. tot het verleenen van medewerking in het aanvaarden van een geldleening ter verstrekking van een bouwcrediet onder hypothecair verband voor de herbouw van een tijdens de oor logsdagen vernielde woning. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de termijn van ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een molest-risicoverzekering. Voorstel van B. en W. inzake ingestelde be roepen tegen de aanslagen voor het ver gunningsrecht 1941/1942. Geboren: Gerda d. van C. F. W. Riet veld en M. H. M. v. d. Woude. Leuntje Johanna d. van A. Heemskerk en M. Smit. Dirk Theo z. van A. v. Zuilen en A. de Mooij. Gerrit z. van M. v. d. Lee en J. v. d. Zwart. Gerardus Johannes Ma ria z. van G. J. Peek en C. J. van Bree- nen. Jan z. van J. van Rij en J. J. Vonk. SASSENHEIM Ficriï, Schouten Vrouwenpolder. De bouw Aran het gebouw voor de electris-.he boma!;"g van de r Joris Schouten Vrouwen polder, ontworpen door der. heer G. Schram, is aanbesteed. Er waren 15 in schrijvers. De laagste: S. de Lange, uit Lei den schreef in voor 3750. De hoogste was H. A. S. Rooyakkers, Noordwijk met 5450. De levering er. fceuw van d-ï electris-.he bemaiing is, na onderhandsche inschrijving opgedragen aan de firma Spaans uit Hoofddorp voor 2.900. Het gebouwtje komt 150 M. ten Westen van het bestaande gemaal. Het wordt wit met roode pannen. f VOORSCHOTEN Geboren: Maria Cornelia Bernardina, d. ,van S. L. Gerrits en A. v. d. Geest Leonardus Petrus Jozef Theodorus, z. van P. R. v. Leeuwen en J. C. Bergman Eli sabeth Geertruida, d. van L. J. de Klerk en M. C. de Klerk Henriette Eilsabeth, d. van C. A. Mulder en M. H. v. Steenber gen Adrianus Johannes Leonardus, z. van J. W. A. v. d. Bijl en L. Schilperoord Hermanus, z. van H. Nagtegaal en P. Perfors Maria Hendrica, d. van J. J. v. d. Meer en H. Visser Johannes Cornelis, z. van J. C. Rijksbaron en M. Zintl So phia Johanna Maria Alida, d. van C. H. Rol en J. Brandt ^Wilhelmina Maria, d. van G. H. A. Niersman en A. W. Oorschot Henrica Clara Maria, d. van P. J. v. d. Peet en C. Drewes. WARMOND Ingebroken. Tijdens afwezigheid der bewoners is ingebroken in een woonschip liggende in de Holle Mare alhier, van den heer S. M. Verschillende goederen en voor werpen zijn ontvreemd. WASSENAAR Gered. Mevr. Z. uit Deijleroord, die zich te ver in zee had gewaagd, kwam daar door in levensgevaar te verkeeren. Het 14-jarig meisje L., alhier, slaagde er in om de drenkeling, die reeds tweemaal onder water was geweest, zoo lang met het hoofd boven water te houden totdat hulp kwam opdagen in den persoon van den heer S., lid van de Wassen. Reddingsbrigade. Na toepassing van kunstmatige ademhaling mocht men er in slagen om de drenkelinge die inmiddels bewusteloos was geworden, weder tot bewustzijn te brengen. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding. Door het bestuur van de Woningibouwverg. „Volksbelang", ar chitect G. W. Vis alhier, werd gisteren aanbesteéd den bouw van tien Arbeiders woningen aan de Vermeerstraat te Alphen aan den Rijn. De inschrijvingen waren als volgt: Fa. Gesman en Zoetemeijer f 53.390; v. Beusekom, C. de Kleer en P. Vonk f 53.400.J. Westmaas f 54250.v. Beije- ren en Snel f 52379.L. van Beusekom f 52475.—; W. v. d. Helm f 57.600.—; A. v. Dam f 54.383.—; H. Oudenes f 57070.— Getbrs. Bergshoeff f 58180.—; Groen en Bregman Benthuizen f 57447.—; G. Koppe f 56.00.—; A. Vonk f 52390.—; v. Duijn, Noordwijk f 57630.—; R. Bakker te Gies- sendam f 52871.—; A. Rotius Delft f 53170; Fa. Groeneweg Rotterdam f 55640.C. Boele Voorburg f 57730.H. Pennings Rosmade f 66170Schuiten en de Graaf Zwolle f 52970.J. BontenibS, Zevenhui zen f 57942.Waar geen woonplaats ge meld wonen aannemers te Alphen aan den Rijn; de gunning werd aangehouden. Gemeenteraad. Naar we vernemen is de e.v. Raadsvergadering vastgesteld op Donderdag 24 Juli 's avonds 7 uur. NOORDEN Drooglegging Noordschebuurt. De waterkeering rond den droog te leg gen polder van de Noordschebuurt is ge reed gekomen. Op 8 Juli 1940 zijn de werk zaamheden begonnen en het toeval wilde, dat op 8 Juli met het aftappen van het water een aanvang kon worden gemaakt. Dit water wordt afgevoerd door middel van een duiker naar den Polder Zevenho ven, vanwaar het wondt uitgemalen. ZOETERWOUDE PRIESTERWIJDING. Foto L. Crt. Op Zondag 13 Juli hoopt de eerw. heer Leon van der Salm van de St. Joseph-Con- gregatie van Mill Hill in de kapel van „Ma- riadal" te Roosendaal de H. Priesterwij ding te ontvangen. De volgende week, op Zondag 20 Juli, zal de neomyst in de parochiekerk van de H. Joannes Onthoofding het eerste plech tige H. Misoffer opdragen. De Alg. Propagandaclub organiseert, als altijd bij de priesterfeesten, de feestelijke intocht en de huldigingsfeesten. Hierom trent zullen wij de bijzonderheden nader mededeelen. Laatste berichten Binnenland ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP NEDERLAND. Hedennacht vloge.i wederom eer.ige Brit sche vliegtuigen boven ons land en wier pen brisant- en brandbommen, alsook brandplaatjes omlaag. De aangerichte scha de was zeer gering. Kleine bosch- en hei debranden werden snel gebluscht. Wel was er hier en daar glasschade. Docden of ge kwetsten zijn gelukkig ditmaal met te be treuren. VERDRONKEN. Toen gisteravond K., wonende te Wijhe, in den IJssel aan het zwemmen was, werd hij door den stroom gegrepen en meege sleurd. Hoewel andere zwemmers pogin gen in het werk stelden, hem in veiligheid te brengen, mocht dit niet gelukken. K. verdween in de diepte en verdronk. Zijn lijk is nog niet gevonden. Te Genemuiden is gisterenavond de 18-jarige G. Pienter, wonende te IJssel- muiden en boerenknecht op het Kamper- ePand bij het zwemmen in de goot ver drenken. Eerst na twee uur dreggen werd de drenkeling opgehaald. De levensgeesten waren toen geweken. Gisterenmiddag zwom de 12-jarige R. de Vos, wonende in de Nieuwstrsat te Dor. drecht, in de Merwede, ter hoogte van de Slaart. Plotseling geraakte de jongen in een der kuilen, die zich ter plaatse in de rivier bevinden en verdween onder water. An- cieie zwemmers poogde, den jongen nog te redde»» maar tevergeefs. GROOTE DIEFSTAL TE AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht hebben dieven te Amsterdam een goeden slag geslagen in een woonhuis aan de Reynier Vinkeitskade Door een raam open te schuiven, wisten zij binnen te komen, waarna zij klaarblij kelijk alle kasten hebben doorsnuffeld. Daarbij vonden zij ook den sleutel van de brandkast, die zij dus eenvoudig konden openen en van den inhoud berooven, wel ke gelegenheid zij niet ongebruikt hebben gelaten. De buit was zeer aanzienlijk: een paarlen collier, een platina damesarmband- hurloge, een gouden damesring met parel tjes en ovalen groenen steen, een platina- riï.g met diamantjes, een gouden sigaret tenkoker en een gouden dasspeld met een parel en twee diamanten. Ook minder waardevolle artikelen hebben zij echter r,iet versmaad, want ook een radiotoestel, een partijtje koffie, thee en zeep worden vermist. De waarde van het gestolene kon nog nipt worden vastgesteld, doch moet zeer aanzienlijk zijn. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 11 Juli. (Stefani) Weermachts- bericht no. 401 luidt als volgt: Onze vliegtuigen hebben opnieuw de luchthaven van Nicosia op Cyprus gebom bardeerd en vijandelijke vliegtuigen op den grond vernield. Andere formaties hebben de petroleuminstallaties op Haifa gebom-, bardeerd, waardoor uitgestrekte branden werden veroorzaakt die nog uren lang woedden. In Noord-Afrika hebben de strijdkrach ten van de spil installaties en uitrustingen van Tobroek gebombardeerd en ten Oos ten van Solloem Engelsche auto's onder mitrailleurvuur genomen. De vijand heeft aanvallen gedaan op Benghasi en Derna. In Oost-Afrika de gebruikelijke activi teit in de vooruitgeschoven stellingen van onze posten in het Amharagebied. De vyand heeft getracht aanvallen te doen op het gebied van Gondar. Onze terstond in grijpende jagers hebben twee vliegtuigen van den vijand neergeschoten. In den nacht hebben Britsche vliegtuigen wederom Napels gebombardeerd. Zware schade aan particuliere huizen, vijf dooden en 33 gewonden. LUCHTAANVALLEN OP HULL. BERLIJN, 11 Juli. (D. N. B Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afge loopen nacht hun aanvallen gericht op Huil, waar, naar het D. N. B. verneemt, voor den oorlog belangrijke doelen met succes werden aangevallen. Nadere bijzon derheden over de aanvallen zijn nog niet ontvangen. Bovendien zijn haveninstallaties aan de Britsche Oostkust aangevallen. Een koop vaarder van 4000 brt. is ten Oosten van Peterhead door voltreffers tot zinken ge bracht. Talrijke vliegvelden in Zuid. en Midden-Engeland werden gebombardeerd en schijnwerpers werden beschoten totdat zij doofden. DE TOESTAND IN SYRIë. VICHY, 11 Juli (DNB). Volgens be richten van het front worden, de gevechten in Syrië voortgezet. De laatste berichten melden, dat het streven van de Britsche strijdkrachten op het oogenbli'k geconcentreerd wordt op Beiroet. Na de ontruiming van Damoer hebben de Fransche troepen zich terugge trokken op nieuwe stellingen, die tien kilo meter ten Zuiden van dé Liibaneesche hoofdstad liggen. Het moeilijke terrein vol spleten veroorlooft hun hier nog een zekeren tegenstand te bieden. Het Britsche opperbevel heeft echter in den kustsector aanzienlijke strijdkrachten in den strijd ge worpen, vooral Australische infanterie. VICHY. 11 Juli (DNB). In een door het agentschap Ofi verspreid communique wordt er op gewezen, dat de Fransche op perbevelhebber in Syrië, generaal Dentz, reeds in den ochtend van 8 Juli gevraagd heeft om onmiddellijk neerleggen van de wapenen. Churchill heeft op 9 Juli in het Lagerhuis een toespelling gemaakt op de ze demarche en bij deze gelegenheid uit drukking gegeven aan zijn voldoening er over, dat aan dit „verbitterde conflict" een einde werd gemaakt. In tegenstelling tot den geest van deze verklaring" zoo wordt in het Fransche communiqué ge zegd, „hebben de Britsche autoriteiten ge neraal Dentz nog geen antwoord gegeven, integendeel, de Britsche strijdkrachten ■verdubbelen hun aanvallen op alle fron ten". FRANSCHE SCHEPEN TOT ZINKEN GEBRACHT. PARIJS, 11 Juli. (D. N. B.). Een En gelsche duikboot heeft op 8 Juli twee Fran sche schepen, die waren uitgeloopen om tonyn te vangen, in den grond geboord, zoo meldt de „Matin" uit La Rochelle. De opvarenden der beide schepen, die in La Rochelle waren aangekomen, vertelden, dat hun schepen door een Engelsche duik boot waren aangehouden. De Engelschen noodigden de Fransche visschers uit in de reddingsbooten te gaan, waarop de sche pen in den grond werden geboord. Andere Fransche visschers konden de in de booten ronddrijvende mannen opnemen. WREEDHEDEN DER SOVJETS. BERLIJN, 11 Juli. (D. N. B.). In de klei ne stad Luck aan de Midden-Styr is kort voor de verovering der stad een vreese- lijke slachting aangericht door de Sovjets waarbij, naar het D. N. B. verneemt, 2700- Oekrainische gevangenen omgebracht zijn. Sedert zes maanden waren deze gevange nen door de Sovjets in cellen ter grootte van een kamer opgesloten, 200 man in één cel. Toen de Duitsche troepen de stad na derden, werden de gevangenen op het bin nenplein der gevangenis bijeengebracht en met machinegeweren en handgranaten af gemaakt. Van de 2800 gevangenen ontkwamen slechts 46 den dood, doordat zij onder de lijken van hun kameraden waren komen te liggen en zoodoende beschermd werden voor de kogels. Zij werden door de bolsje wisten later gedwongen hun doode lands lieden te ontkleeden en de lijken te begra ven. .MIJNONGELUK IN ALABAMA. NEW YORK, 11 Juli. (D. N. B.). Te Leeds in den staat Alabama zijn tengevol ge van een ontploffing tien mijnwerkers bedolven. Men vreest, dat allen omgeko men zijn. Marktberichten LEIDEN, 11 Juli. Vee. Aanvoer: 11 stie ren; 60 kalf- en melkkoeien 300560, en 338 vette koein 225—370, handel tamelijk; 15 pinken 180270, handel matig; 13 vette kalveren, 184 nuchtere slachtkalveren, 48 weideschapen, 658 lammeren f 2235, 20 zeugen 6080, handel tamelijk; 132 mest. varkens f 2440, 293 biggen 1217 en 33 paarden handel zeer matig; 29 bokken of geiten 2545e handel zeer matig. Kaas. Aanvoer in totaal 52 partijen waarvan 43 partijen Goudsche kaas le soort 61.00—62.50, en 2e soort f 58—60, en 9 partijen Leidsche kaas le soort 5759 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 11 Juli Vee. Aanvoer 84 Stiren, 520 Vette koeien, 369 Melk- en Kalf koeien 175430, 98 Pinken 125— 320, 156 Graskalveren 60—160, 203 Nuch tere kalveren, 171 Weide schapen, 146 Lam meren 1836, 40 Vette varkens, 30 drach tige, magere varkens en loopers; drachtige 80—260, loopers ƒ25—64, 392 Kleine big gen ƒ1221 per stuk. 110 Bokken en gei ten. Totaal aanvoer 2319 stuks. Eierenhan- del: Prijs 58.1 cent per stuk, handels- prijs 1.051.07 per K.G.. Eedeneieren aangevoerd 50 K.G., prijs: 7 1/2—8 cent p. stuk. Vereeniging van zuivedmaatcshap- pijen: Edammerkaas 20 plus 87, id. 40 plus 112, Goudsche kaas 20 plus 87, id. 40 plus 112, Brodkaas 40 plus 112, Leidsche 20 plus 102 per 100 K.G. Melk- en kalf- koeien en pinken aanvoer matig, handel kalm, prijsoudend. Graskalveren aanvoer tamelijk, handel kalm, prijshoudend. Drachtige varkens aanvoer kort, handel stug, prijzen minder. Loopers aanvoer kort, prijshoudend. Biggen aanvoer kort, han del kalm, minder. Lammeren aanvoer zeer kort, handel stil, duur. De N.V.C. iam deze week 500 koeien, 200 nuchtere kalveren, 78 varkens en enkele schapen over. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: vroege aardappelen: groote 7.50, kriel 2.50, pootuien 7.80 —8.00 doppers f 1718, per 100 stuks: sla 1.807.10, bospeen 89, bloemkool I 10.80—11, idem II 78, slauitjes f 2.60 —3.30.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3