Burgerlijke Stand OMGEVING RIJNSTREEK Academienieuws Laatste berichten Marktberichten PAG. )ENSDA6 2 JULI 1941 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 R.K. HUISHOUDSCHOOL. idiging 'oor liet praktisch gedeelte van het toen voor die akte N VIII (leerares ko- en Voedingsleer) slaagden de dames: M. Hustinx, Overschie en C. J. E. M. nieuwe aanimenmens Sohagen en de Eerw. Zuster tot den (ioldine van den Bosch, te Leiden en n formulieir het getuigschrift genoemd in artikel heef; der N.O.-wet: Zuster Arnoldine v. d. wordesch, Leiden en de dames A. M. de Jong, tot den Oden, N. v. d. Boon, Bodegraven, M. Booy ïhen aan den Rijn, I. J. M. Hustinx ver<erschie en C. J. E. M. Timmermans Distributie >n, het for 'eranderini, ZILVEREN JUBILEA doen ge[n de met bloemen versierde, geheel ont- imde garage' van den Gem. Reinigings- Ontsmettingsdienst aan de Noorder- an Leidenraa^ a^ier vond hedenmorgen de een- NCK 'pdige huldiging plaats van den werkman G. Vermeulen, die 1 Juli 25 jaren in ===stafgebroken gemeentedienst was. Aanwezig was met den directeur vrijwel di. Schaikit geheele ambtenarencorps en vele colle- l?s van den jubilaris. Sclhie—J.,De directeur complimenteerde hem in irtelijke bewoordingen, daarbij den eek wor-fensch uitsprekend, dat deze dag nog ge- voor de3rende vele jaren in zijn blijde herinne- ng zal voortleven, t T.O.G. Namens het jubileumfonds bood de heer JQJeden, in Es vervolgens een stoffelijk huldeblijk, zich tot .1. een schemerleeslamp en de echtgenoote 26, an den j ubilaris bloemen aan en vertolkte 2 heer Wendt zijn gevoelens in dichtmaat, Nadat de jubilaris allen, die dezen dag oor hem tot een onvergetelijke hadden emaakt, had bedankt, werden verver- Schingen aangeboden en bleef men nog enigen tijd gezellig bijeen. Gisteren mocht onze stadgenoot, de heer L v. d. Werf assistent der Invoerrechten leurs -n Accijnzen de dag herdenken, dat hij mor 25 jaren bij 's Rijks Belastingen te Jilvarenbeek werd aangesteld. Deze dag is voor hem niet onopgemerkt roorhij gegaan. Des voormiddags werd hij net zijne echtgenoote en dochter verwel- >r dat cornjh m het met bloemen versierde kan wen- '00r <^er ambtenaren Actieve Dienst der' het invoerrechten en Accijnzen. Hartelij,ke woorden werden hem toege sproken door den heer Hoekstra, verifica teur alhier. Deze schetste zijn loopbaan als ambtenaar. Sinds, 1936 is hij geplaatst te Leiden en thans werkzaam als controlee rend amteriaar der Omzetbelasting. Geroemd werd zijn gedegen wetskennis en accuratiesse als ambtenaar, terwijl zijn groote minzaamheid als collega werd naar voren gebracht, waarna hem een leeslamp als herinnering aan dezen dag en aan de dames bloemen werden aangeboden.. Namens den Chr. Bond van Belasting Ambtenaren werd hij gecomplimenteerd ,door het bestuurslidlid der Afd. Leiden den heer Alberts, die namens de afdeeling een fraai bloemstuk aanbood. Terwijl eenige ververschingen werden gepresenteerd bleef men nog eenige oogen- blikken gezellig bijeen. Mede waren aanwezig de heeren Inspec teurs der Belastingen, Bodde Bouman, van Dijk, en Otterspoor. Ongetwijfeld zal deze dag nog lange jaren bij den heer v. d. Werf in dankbare herrinnering blijven. we op reke- ar- ireau eken zich bu- cne- *est, Al- oor uur /an ch LUCHTBESCHERMINGSDIENST Sedert Maandag, 30 Juli 1.1. is bij den luchtbeschermingsdienst een ordedienst in gesteld, welke onder meer tot taak heeft' tusschen zonsondergang en -opkomst toe- zicht uit te oefenen op de richtige nale ving der bepalingen van de verduisterings verordening. Hierbij wordt er nog eens de aandacht op gevestigd, dat deze verorde ning ook voor de zomeravonden geldt, zoo- dat men goed zal doen hieraan streng de hand te houden. Door de politie alhier is aangehouden de 22-jarige J. P. v. L., wegens oplichting van twee radiotoestellen, voor welk feit de aan gehoudene zich reeds eerder te verant- woorden heeft gehad. Het programma van het Carillonconcert op Donderdag,- 3 Juli a.s. des avonds van i 8—9 uur op den stadhuistoren door Beiaar dier den heerR. Heering, luidt als volgt: 1. Concerto, A. Vivaldi; 2a. Laet sang en spel, Valerius; b. Begeertens lust baert altijd quaet,- Valerius; c. Sullen ons ver bluffen dees, Valerius; 3. Menuet, J. S. t Bach; 4. Suite Archaique, Géo Clément; a. I Rigaudon; b. Pavane; c. Menuet; 5. Im promptu over het lied: „Wie dat sich selfs verheft", W. Créman; 6a. Te Kieldrecht, Oud Ned. lied; b. Heer Jezus heeft een i hofken, Oud Ned. lied? c. Ic seg Adieu, Oud Ned. lied; 7. Postludium, Jef Denijn. UIT LEIDEN VERTROKKEN M. v. d. Berg, Oegstgeest, Duinzichtetr. I 33 A. Boeltjes, Goes, Beestenm. 7 IW. I. de Bolster, Hillegom, Loosterw. II ^8 C. A. v. d. Bout, Zonnemaire, Sta- pelsw. A 113 A. Overdam-Broers, Haar lem, L. Begijnenstr. 22rd. W. A. Pels- Cock en fam., Enschede, Tomatenstr. 1 T. A. M. Couwenberg, Nijmegen, Keizer Karelpl. 1 W. C. van Dijk, Noordwijk, H. ter Duinstr. lb J. L. van den Eshof en fam., Katwijk, Voorstr. 22 E. S. Gal las, Zevenhuizen, Dorpsstr. 120 H. J. M. Grishaver, Rotterdam, Noorderstr. 13b A. J. A. ten Have, Oegstgeest, W. de Zwijgerln. 43 J. L. van Heusden, Am sterdam, v. Marumstr. 3 K. van Hinde- loopen Labberton, Wassenaar, Gr. Hoef- ijzerln. 54 P. Holthuis, Oegstgeest, Juf- fermanstr. 11 J. A. van 't Hoog, Amster dam, Leidschek. 85 II G. M. Hooger- vorst, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 166 P. J. C. Horstman, Harderwijk, Donkerstr. 3 G. J. Idema, Amsterdam, Nassauk. 156 hs. M. van Iperen, Bodegraven, Emmakade 77 E. J. de Jongh, Amster dam, Ternatestr. 3 III C, J. Kerssens, s-Gravenhage, Stuwstr. 231 J. Heems- kerk-Ket, Oegstgeest, Javastr. 34 K. v. d. Klooster, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 60 G. Langezaal en fam., Hazers- woude, Rijndijk 236a C. S. v. d. Lelie, Utrecht, Hopakker 16 J. M. Wezenaar- Lunenburg, 's-Gravenhage, Pasteurstr. 135 A. E. M. Mulders, Bloemendaal, Zilker- weg 38 M. H. Politowski en fam., War mond, Bijleveldln. 9 J. C. M. Pouw, Oegstgeest, Emmaln. 68 C. M. Raaphorst Noordwijkerhout, Langevelderw. 17 P. v. Rooijen, Leerdam, Tiendew. 20 A. G. van Schaik, Boskoop, Reijerskoop 357 J. J. Seidel, 's-Gravënhage, Vogelkersstr. 46 H. Spëijer, 's-Gravenhage, v. d. Duynstr. 23 J. v. d. Tuin, 's-Gravenhage, LEIDEN. Geboren: Hendricus Johannes z. van H. J. v. Houten en G. v. Alphen Rooshadi Widjojo z. van Kami en J. M. v. Wijk Helena Hillegonda d. van W. C. Hoogeveen en A. Devilee. Overleden: P. J. de Zwager hsvr. van C. A. Paddenburg 75 j. C. Zwetsloot hsvr. van J. Veenswijk 79 j. A. M. L. Stadhouder hsvri van L. v. d. Laan 69 j. Vronemansstr. 38 L. Turk en f^m., Am sterdam, Kloveniersburgwal I et. H. M. M. Verweij, Bloemendaal, Zilkerw. 38 T. Visscher, Almelo, Molenkamppark 4 D. D. Vollgraff, 's-Gravenhage, Parkstr. 91 C. de Vriend, Zeist, Engelingln 49 B. J. H. de Vries, Hamburg (Did.), C. A. Brennikmeijer G. B. Weber, Amster dam, v. T. v. Serooskerkew. 9 J. P. v. d. Weerd, Amsterdam, v. d. Waalètr. Ill A. G. Kaspers-v. d. Wiel, Leiderdorp, Berken- "kade 27 F. H. J. Wilmar, Amsterdam, J. Luykenstr. 36 IN LEIDEN GEVESTIGD. W. J. Arentzen en fam., deurwaarder, Witte Sing. 50 T. v. d. Berg, los werk man, Hof de BI. Klok 1 W. C. A. Over- mans-Bongaars, Kam. Onnesln. 16 de Bruijn, Merelstra. la F. v. Burk, cou peur, Pr. Hendrikstr. 32 J. C. Buswijller, verpleegster, Boerhaveln. 8 A. C. Era des, 1.1. verpleegster, J. Lievenstr. 27 J. H. v. Frankfoort, huishoudster, Zoeterw. Sing. 24 Wed. H. J. Boersema-de Fuijk, P. J. Blokstr. 20 A. C. Gathier. architect, Rijnsb.Sing. 9 Wed. K. Steffin-Gerling, Roodborststr. 33 W. A. Gitsels, étaleur, H. de Vriesstr. 61 M. M. van Haarlem, chem. analyste, Kabeljauwstg. 1 C. M. Hoogeveen, dienstbode, Pr. Wilhelminastr. 8 P. Jansen, serveerster, H. de Grootstr, 6 J. de Jongh en fam., los werkman, Oude Vest 65 F. P. Kempkes en fam., monteur chauffeur, Papeengr. 8 J. Klut, Schelpenkade 43 M. van Kooy en fam., R. en Schiek. Ill -r- B. Kraan, dienstbode, Lorentzkade 16 G. M. de Kruijff, dienst bode, Boerhavelp. 2 J. M. Kruijt, Oude Rijn 24a A. C. Lammers, dienstbode, Burggravenln. 24 E. A. Nieboer, dienst bode, Pr. Hendrikstr. 14 E. Roodenburg, I.1; verpleegster, Meezenstr. 2 H. P. Ti- lanus, Steenschuur 7aH. Tijsterman en fam., brood- en banketbakker, V. d. Waal straat 27 J. A. Vejrmolen en fam., kunstschilder, Hooigr. 66 D. F. Ver- poorte en fam., ass. accoutant, Resedastr. 20 Wed. M. A. van der Hoek-Zelessen, Franchimontln. 25 J. T. van der Zwaan, dienstbode, Hoogewoerd 49. NOORDWIJK Ned Vereen, voor Luchtbescherming. Dinsdagavond is in hotel „Royal" een openbare bijeenkomst gehouden ter bespre king van het groote nut om. ook in Noord- wijk te komen tot oprichting van een afd. van de N. V. L. Op deze bijeenkomst wa ren tegenwoordig burgemeester v. d. Mortel, wethouder Vogelaar, het hoofd en pl.verv. hoofd van den Luchtbeschermings dienst. Met een kort openingswoord heette de burgemeester allen welkom in het bij zonder de heer Stroo uit Koudekerk, die het nut van de N.V.L. zou uiteenzetten. Op keurige wijze kweet hierna de heer Stros zich van zijn taak, een en ander toe lichtend met lantaarnplaatjes. Bij het slot' bracht de burgemeester dank voor het ge^ sprokene en sprak den wensch uit, dat ook in Noordwijk een afd. van de N.V.L. zal worden opgericht. SASSENHEIM Brutaal. Terwijl de agent van politie Kruiswijk doende was de café's te sluiten heeft een zwijntj es jager kans gezien zijn fiets mede te nemen. Geen spoor van den Personalia. Voor het M. U. L. O.-di- ploma A slaagden: Jannie Bëmelman, Ria Bader, Martien Zwaan, Adri Eist en Mat- thieu Sniess. Allen leerlingen van de R. K. Ulo-schóol, hoofd de heer Weusten. Afgewezen geen. STOMPWIJK Groote Stompwijksche Polder. Op de onlangs gehouden vergadering van Inge landen van den Groote Stompwijksche Pol der is in plaats van de afgetreden voorzit ter de heer Th. v. d. Bosch gekozen de heer G. Kneppers. Handbal. Op het terrein aan de Meer- laan, zal Donderdagavond 8 uur een hand balwedstrijd gehouden worden tusschen de af deelingen van K. J. M. V. te Voorscho ten en te Stompwijk. VOORHOUT Vacantiebonnen R.K. B.B. Op Donder dag 3 Juli a.s. van 7 tot 8.30 uur inleveren van vacantiebonnen ten huize van J. A. de Zwart, Teylingerlaan 56, Voorhout. Na dien is inleveren van vacantiebonnen 1940 1941 niet meer mogelijk. Men gelieve er aan te denken, dat de bonnen opgeplakt dienen te zijn en alleen bonnen van één waarde bij elkaar mpgen worden geplakt. Dus geen bonnen van verschillende waar den op een blad. WASSENAAR Frauduleuze slachting. Wegens frau duleuze slachting is procesverbaal opge maakt tegen A. en F., beiden alhier. Ongeval. De 11-jarige D., schrok voor een paard en kwam op den Oostdorper- weg met haar rijwiel te vallen. Zij brak tengevolge daarvan het rechterbeen. Na eerste hulpverleening door dr. Buibbèling is zij overgebracht naar het Acad. iZken- huis te Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding^ Door den architect G. W. Vis, werd in hotel „Centraal" namens de Groote en Kleine Kalkovensche polders aanbesteed den bouw van een machinist woning en stoomgemaal aan den Kromme- Aarweg. De inschrijvingen waren als volgt: Fa. Gesman en Zoetemeijer 19290, fa. Gesman, Turkenburg en Oudenes 20.600, wed. v. Driel, Koudekerk 19495, W. J. en A. Bergshoef 17380, C. Koppe 20.900, H. Oudenes 17.262, fa. Groen en Bregman te Benthuizen 21-900, J. v. Wieringen 17415, W. v. d. Helm 19565, F. Donker 19688, J. Westmans 21.200, M. v. Beuseko, C. de Kleer en P. Vonk 23.600, P. Stam, Nieuw koop 23181, H. Bakker, Giesendam 17968, Aannemersbedrijf- R. F. Laan te Hillegersberg 16950, laagste inschrijfster, A. v. Dam 20420, A. v. Duijn, Noordwijk 21900, J. Bontenbal, Zevenhoven 22100, W. v. Beieren f 19848. Waar geen woon plaats is vermeld wonen aannemers alhier. De gunning is aangehouden. NIEUWKOOP Personalia. Mej. J. M. Wiepking, on derwijzeres m de nuttige handwerken en kweekelingb met akte aan de openbare la gere school alhier, is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. School te Reeuwijk. Wegonderhoud. Door het bestuur van den Polder Nieuwkoop is een publieke in schrijving gehouden voor het verbreeden van den weg tusschen Ter Aar en Zeven hoven, waarbij echter de laagste inschrij vingssom nog in die mate de begrooting overtrof, dat geen gunning plaats had en de uitvoering voorloopig niet zal plaats hebben. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten: Mej. C. ,M. Caron, Den Haag, de heer W. Glükman, Den Haag. doctoraal examen Rechten: de heer M. Bos, Dordrecht; canditaats examen Indisch Recht: de heer H. W. G. Bergen, Leiden; doctoraal examen Indisch Recht: de hee ren W. M. E. Noach, Leiden, W. K. Roos, Den Haag en C. E. Bousquet, Den Haag. Binnenland REMBRANDT-HERDENKING TE AMSTERDAM. Dinsdag, 15 Juli zal te Amsterdam de ge boortedatum van den grootsten Nederland- schen schilder Rembrandt op plechtige wij ze worden herdacht. In vroegere jaren bestond de herdenking uit een kranslegging door de vereeniging „Rembrandt" voor het eenvoudige monu ment, dat in de Westerkerk te Amsterdam is aangebracht. Dit jaar is op instignatie van het depar tement van volksvoorlichting en kunsten echter een meer waardige viering van den geboortedag voorbereid. Op Dinsdag 15 Juli zal de secretaris-ge neraal van het departement van volksvoor lichting en kunsten dr. T. Goedewaagen in de Westerkerk aan de Westermarkt te Amsterdam een herdenkingsrede uitspre ken. De organist Frans Hasselaar zal in deze bijeenkomst composities ten gehoore bren gen van J. P. Sweelinck, die een tijdgenoot van Rembrandt was. Een koor zingt verder liederen uit Valerius' Gedenckklank. Een Rembrandt-herdenking, die door vele autoriteiten zal worden bijgewoond, wordt beslotetn met de zesde strophe van het Princenlied. In verband met de Rembrandt-hulde zal tot-en met 15 Juli het Rembrandt-huis aan de Jodenbreestraat 4 te Amsterdam, waar de schilder twintig jaar heeft gewoond en een groot deel van zijn meesterwerken heeft gewrocht, voor iedereen grtis toegan kelijk zijn. POSTVERKEER MET DE SOVJET REPUBLIEKEN VERBROKEN. Tot nader order wordt geen correspon dentie en pakketpost ter verzending naar de Vereenigde Sovjet Republieken aange nomen. Dit geldt eveneens voor de Vroegere staten Lithauen, LeÜand en Estland. Reeds ter post bezorgde stukkeu zullen aan de afzenders worden teruggezonden. COLORADOKEVERS. Op het gemeentehuis te Borne deelde de zer dagen de heer R, mede, dat hij op een door hem gehuurd aardappelland, dat honderd vierkante meter groot is, een dier tje had gevonden, dat naar zijn meening een colodadokever was. Het gemeentebe stuur waarschuwde onmiddellijk de Rijks- landbouwcontrole te Hengelo, die spoedig arriveerde. Vastgesteld werd, dat men hier inderdaad met een coloradokever te doen had. Het aardappelveld werd aan een grondig onderzoek onderworpen. Het resultaat was, dat men honderd coloradoke vers en een zeer groot aantal larven vond. De omliggende velden heeft men eveneens aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen. De Rijkslandbouwhoogeschool te Wage- ningen is van de vondst in kennis gesteld. KIND VERDRONKEN. Gistermiddag is het drie-jarig zoontje van schipper Klundert, wiens schip in het Merwedekanaal te Utrecht ligt, van de loopplank te water gevallen. Het kind kon vrij spoedig met een haak op het droge worden gebracht. Men slaagde er na ander half uur toepassen van kunstmatige adem haling niet in, de levensgeesten terug te roepen. DE TREINBOTSING TE DELFT. Met betrekking tot de treinbotsing te Delft vernemen wij nog; dat de beide spo ren gistermiddag tegen half zes vrij zijn_ gekomen. De dienst op het baanvak Am sterdam—Dordrecht is thans weer normaal. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 2 Juli. (Stefani). Het 392ste com muniqué van het Italiaansohe hoofdkwar tier luidt: „In Noord-Afrika bedrijvigheid der artil- lerie aan het front van Solloem. Italiaan- sche en Duitsche toestellen hebben op nieuw de verdedigingswerken van Tobroek Op de veiling te Beverwijk. Als de aardbeienoogst van één dag verzameld is, worden de zwaar beladen karren naar het veilinggebouw gereden, waar de transactie op de bekende vlotte wijze geschiedt (Pax-Holland) Agenda LEIDEN. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 28 Juni 20 uur tot Zaterdag 5 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, BreestrJat 74 Tel. 20553 en de Haven-Apo theek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. gestookt en op de reede liggende schepen getroffen. Na de operaties van de lucht macht tegen vijandelijke schepen ten Noor den van Bardia, waarvan melding is ge maakt in het weermachtsbericht van gis teren, zijn twee schepen tot zinken ge bracht, terwijl in opeenvolgende aanvallen een lichte kruiser en twee torpedofoöotja gers werden beschadigd. Bovendien wer den drie jachtvliegtuigen, die de sche pen trachtten te beschermen, neergescho ten. In Oost-Afrika hebben onze heldhaftige troepen een nieuwen vijandelijken aanval op Debra Tabor afgeslagen." VOORTAAN GEVANGENISSTRAFFEN VOOR VERBODEN SLACHTINGEN IN BELGIë. BRUSSEL, 2 Juli. (A. N. P.). In toene mende mate liep de Belgische vleeschver- zorging den laatsten tijd gevaar als gevolg van de inbraken in stallen en op weiden, waarbij sluikhandelaren op misdadige wij ze tot het slachten van groot en klein vee overgingen. Veelvuldig werden ook boe ren, die zich tegen de inbraken wilden verzetten, neergeslagen en in vele gevallen zelfs zwaar gewond. Teneinde aan dezen onhoudbaren toestand een eind te maken, werd eenige dagen geleden de z.g. „boe renwacht" opgericht, een organisatie tot bescherming van de weiden en boerde rijen. In het Belgische staatsblad is thans een bijzonder doeltreffende maatregel bekend gemaakt tegen verboden slachtingen. De nieuwe verordening verscherpt de straffen tegen deze misdaden' aanzienlijk en maakt de leemten dicht in de wetgeving, welke tot dusver de ordening op de veemarkten en de. bescherming van de vleeschverzor- ging in gevaar brachten. Elke verboden slachting wordt voortaan met een gevange nisstraf van 1 tot 3 jaar met onverwijlde arrestatie van de schuldigen en een zware boete gestraft. Gevangenisstraffen van 1 tot 3 jaar zijn ook vastgesteld voor verbo den handel in vleesch, ook in vleesch van dieren, die op regelmatige wijze geslacht zijn. JAPANS NATIONALE POLITIEK. TOKIO, 2 Juli. (D. N. B.). Zoo juist is een officieel communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt dat er „hedenochtend in de conferentie bij den keizer een- be langrijke besluit over de enationale politiek genomen is, om het hoofd te bieden aan den toestand van dit oogenblik." TOKIO, 2 Juli. (D. N. B.). Domei publi- de volgende verklaring van den minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka: „Zooals de regeering bekend gemaakt beeft, is er heden in de conferentie bij den keizer een belangrijk besluit genomen. Het spreekt vanzelf, dat de toestand, welke voortspruit uit den oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie, niet een voudig kan worden afgedaan met zich voor te stellen, dat hier slechts sprake is van het uitbreken van een oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie. Wij zijn daarom voornemens de ontwikkeling van den toestand met de grootste zorgvuldig heid en vastberadenheid gade te slaan en wel op grond van voorbereidingen, waarin wij volledig vertrouwen kunnen stellen. Wij moeten onze aandacht onverstoorbaar wijden niet alleen aan de ontwikkeling van den oorlogstoestand, doch aan den toestand van de geheele wereld, aan de neigingen der afzonderlijke mogendheden en de bij hen heerschende politieke toestanden. Ik heb den indruk, dat zich in de geheele we reld, vooral in Oost-Azië, met rechtstreek- sche betrekking tot ons land, een gevaar lijke toestand ontwikkelt. Hoe ernstiger de toestand is, des te rustiger en bedaarder moet ons volk zijn. Eensgezind in al zijn lagen, moet 'het den wil volgen van zijne majesteit en ernaar streven, niet de ge ringste fout bij het volgen van den Japan aangewezen we,g. te begaan." TOKIO, 2 Juli. (D. N. E.). Aan de on der voorzitterschap Van den Tenno gehou den z.g. keizerlijke conferentie hebben alle leden van het kabinet met minister-presi dent, prins Konoje, aan het hoofd, deelge nomen, voorts de chefs der generale staven van leger en vloot, hun plaatsvervangers alsmede de voorzitter van den geheimen staatsraad. Deze beraadslagingen duurden twee uur. Na afloop verstrekte de afdeeling voor lichting van de regeering de reeds gemel de officieele verklaring, waarin gezegd wordt, dat tijdens de conferentie bij den keizer de beslissing gevallen is over be langrijke vraagstukken, welke betrekking 'hebben op de nationale politiek, teneinde het hoofd te kunnen bieden aan den toestand van dit oogenblik. Bijzonderheden hierover zijn niet bekend, gemaakt. In bevpegde kringen geeft men te kennen, dat een uiteenzetting tot in bij zonderheden wel niet te verwachten zal zijn De pers spreekt over een definitieve be slissing" welke in staat is, het hoofd te bieden aan den toestand, welke ontstaan is door het conflict tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie, een eind te maken aan het Chineesche conflict en de nieuwe orde ning van Oost-Azië uit te voeren. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: vroege aardappelen 9.kriel 3.per 100 bos: radijs 0.60 2.00, rabarber 3.005.50, slauitjes 0.50—1.00, bospeen 7.80—11.—. per 100 stuks: natuursla f 0.401.00, bloemkool I 8.00—9.90, idem II 3—6. WOERDEN, 2 Juli. Kaas. Aanvoer 355 partijen kaas. Ie kwal. f 6262.50 en 2e kwal. 6061 per 50 kg. Handel matig.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3