RECHTZAKEN [De Liturgie der Kerk8 Voor de Kinderen PAM BIJ DE MAANAPEN ZATERDAG 28 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Haagsclte Politierechter Nog steeds kippendiefstallen. De matroos der koopvaardij P. had te Wassenaar een aantal kippen en een haan weggenomen ten nadeele van een landbouwer. Hij had de beesten dadelijk de nekken omgedraaid en in een zak gestopt. Het geval was den anderen dag prompt uitgekomen en bij verdachte thuis had men nog eenige kippen aangetroffen, zoo dat ontkennen niet hielp, hetgeen verdach te dan ook niet deed. De Officier was van meening, dat der gelijke .strooptochten op klein vee streng moeten worden onderdrukt. Hij eischte te gen verdachte zes maanden gevangenisstraf en zijn onmiddellijke gevangenneming. De Politierechter vonniste conform dezen iesch, zoodat verdachte dadelijk gearres teerd en in een cel geplaatst werd. De dienstbode en het fototoestel. Mej. M. de V., dienstbode te K a t w ij k aan Zee, had in haar dienst een fototoe stel weggenomen. Aangezien dit niet de eerste maal was, dat zij een diefstal had gepleegd, eischte de Officier thans bij verstek zes weken gevan genisstraf. De Politierechter veroordeelde haar con form dezen eisch. Het dak lekte. Het dak lekte bij den fabrieksarbeider J. V. te Leidschendam en daarom had hij maar eenige stukken goot van zijn werk meegenomen, opdat als het regende de nat tigheid niet meer langs de muren zou loo- pen. Eerst had verdachte alles bekend, maar thans kwam hij op deze bekentenis terug en zeide toestemming te hebben ge kregen van den voorman. Bang zijnde, dat deze er last mee zou krijgen, had hij er maar niets van gezegd. Daarom werd de zaak aangehouden om den voorman in deze zaak te hooren. K. C. te Leiden, die verstek liet gaan, had zich schuldig gemaakt aan diefstal van twee konijnen. Hij was al tweemaal veroordeeld en daarom eischte de Officier twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak conform. V. V. V. Als men dit kopje van drie V's aan schouwt, dan zegt men dadelijk, dat betee- kent „vereeniging voor vreemdelingen verkeer". Klopt niet, wan deze drie V's be- teekenen „'Ouile vette vieserik". De aantij ging was geuit door mevrouw H. W. de K. te Leiden en wel tegen mevrouw v. d. V., toen deze dame stond te praten met een dame van „naast an". Mevrouw de K. vermoedde, dat het wel over haar zou gaan en daarom had zij het raam open geschoven, haar hoofd er bui ten geplaatst, haar mondje opengesperd en de reeds genoemde woorden dusdanig rond- getoeterd, dat veie andere ramen eveneens open gingen en vele dameshoofden ver schenen, opdat er toch maar niets gemist zou worden van hetgeen komen zou. „En genoten datte ze hebbe minsch-minsch om er van te rille". Enfin het kwam wel vast te staan, dat er over en weer flink uitgepakt was en daarmede rekening houdende vond de Of ficier een geldboete van vijf gulden nogal billijk. De juffrouw ook en de Politierech ter eveneens. Alzoo algemeene tevreden heid. Prettig zulk een eenstemmigheid. Haarplukken en kiezen. De vorige dames waren nog niet ver dwenen, of een andere horde dames kwam binnen. Het bleken twee schoonzusters met aanhang te zijn. De eene schoonzuster was M. J. H. uit Le iden en de tweede dito heette J. J. den H., eveneens uit Leiden. Mevrouw H. had mevrouw den H. op 25 April, des middags op de Geeregracht te Leiden aangehouden om eens „effentjes te prate". Mevrouw den H. voelde daar niets voor en liep door, hetgeen niet naar het genoe gen was van mevrouw H., die zei „hier kterwijl zij nog juist den haardos kon grijpen van mevrouw den H. Deze rem werkte perfect, want den H. stopte en draaide op haar as en probeerde meteen de liefhebbende schoonzuster een upper cut cadeau te doen. „Wou jij slaan", zei deze en gaf een swing óp het gelaat van het familielid, waardoor het gebit op zijn grondvesten trilde en een kies te voorschijn trad, ge volgd door wat bloed. De beide dames begonnen een discussie, waarbij nog vele schoone wetenswaardig heden naar voren kvvamen. Jammer ge noeg is dit absoluut ongeschikt voor het krantenlezend publiek, maar waaruit de Officier de overtuiging kreeg, dat net zoo goed mevrouw den H. terecht had kunnen staan. Van dit standpunt uitgaande werd vol staan met een eisch van 2.50 stubs. 1 dag. Conform werd de uitspraak. HAAGSCHE RECHTBANK Het verhaal ging niet op. De 34-jarige landbouwer L. van P. uit de Haarlemmermeer, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, moest terecht staan, omdat hij op 15 April een rijwiel had gestolen uit de Koorlammersteeg te Leiden. Hij ontkende zulk ten stelligste. Volgens hem was alles een vergissing ge weest, want hij had gedacht, dat het zijn rijwiel geweest was, hetwelk hij eenige uren te voren daar zoo lang geplaatst had. toen hij de stad in moest. De rijwielhandelaar P. G. M. te Leiden en zijn knecht B. A. vertelden het iets an ders, want zij hadden verdachte het rijwiel weg zien halen. M; had verdachte toen aan geroepen, die was afgestapt en had gezegd: „Het is een vergissing, want het is mijn fiets niet". Vervolgens zette hij de fiets weer terug en ging weg. Trots zijn on schuld liep hij daarna hard weg. Dat vond de rijwielhandelaar zoo vreemd, dat hij verdachte achterna ging en hem liet ar resteeren. Het tweede, dat tegen verdachte pleitte, was het feit, dat hij zijn rijwiel te Heem stede verkocht had en zonder rijwiel te Leiden was gekomen. Zulks had de politie uitgezocht. Het feif bewezen achtend en rekening houdende met de vier veroordeelingen, die N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, Credo. ZONDAG 29 Juni. Feestdag v. d. HJI. Apostelen Petrus en Paulus. Vierde Zon dag na Pinksteren. Mis: Nunc scio. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. 4e Zondag na Pinksteren. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Simon, de eenvoudige, ongeletterde vis- scher, door Christus genoemd „Petrus" d.i. „steenrots" bestuurde, bezield met den H. Geest, gedurende vier en dertig jaren, waarvan vijf en twintig te Rome, als eer ste Opperherder, de H. Kerk van Christus. Onder de christenvervolging, van den wrce den keizer Nero gevangen genomen, werd Petrus, na een verschrikkelijke gevangen schap van negen maanden wreedaardig ge kruisigd. Uit eerbied voor zijn Meester vroeg en verkreeg Petrus om met hoofd omlaag gekruisigd te worden. „Gelukzalige Herder, Petrus, verhoor goedgunstig onze smeekbede; verbreek door uw machtwoord onze zondeboeien." MAANDAG 30 Juni, Gedachtenis v. d. H. Paulus. Mis: Scio. 2e gebed v. d. H. Petrus; 3e v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper; 4e voor den vrede. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Gisteren wijdde de H. Kerk vooral haar aandacht aan den H. Petrus. Vandaag spreekt zij ons bijzonder van het „Vat van uitverkiezing,, de H. Paulus, de groote Apostel -van de heidenen en Leeraar der volken. Volgens de traditie ondergingsde H. Pau lus op denzelfden dag van hetzelfde jaar 29 Juni 67, te Rome den marteldood door onthoofding. „VoortreiT'elijke Leeraar, Paulus, richt onze levenswijze en trek onze harten met U omhoog naar den hemel. Bid voor ons tot God, Die U heeft uitverkoren". DINSDAG 1 Juli. Feestdag van liet kost baar Bloed des Heercn. Mis: Redemisti. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. octaafdag v. d. H. Joannes den Dooper. Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Rood. „Wandelt in den korten pelgrimstocht van uw leven in de heilige vreeze Gods, wetend, dat gij niet met een vergankelijke prijs, voor goud of zilver, zijt vrijgekocht, maar met het kostbaar Bloed van het on bevlekte Lam, Jesus Christus". WOENSDAG 2 Juli. Feestdag van het bezoek van Maria aan haar nicht Elisabeth. Mis: Salve. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H.H. Processus en Martinia nus, Martelaren; 3e (2e) voor den vrede. Prefatie van Maria (invullen: En U om het bezoek). Kleur: Wit. DONDERDAG 3 Juli. Mis v. d. H. Leo n, Paus en Belijder; Sacerdotes. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Apostelen Petrus en Pau lus; 3e Concede (ter eere van Maria) 4e voor den vrede. Prefatie v. d. Apostelen. Laatste Evangelie v. h. octaaf v. d. H.H. Petrus en Paulus (zie 4 Juli). Kleur: Wit. Slechts negen maanden en zeventien dagen is de H. Leo Paus geweest. Ervaren als hij was in de muziek, heeft hij een betere zangwijze aangegeven voor de psalmen en lofzangen van de H. Kerk. Hij was ook een ijveraar voor den kerkelijken eeredienst (liturgie). Een vader was hij voor de armen, weduwen en weezen, die hij hielp niet alleen door geld, maar ook door daden, arbeid en goede raad. VRIJDAG 4 Juli. Mis v. d. zesde dag onder het octaaf v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus: Mihi autem. (Zie 4 Juli). 2e gebed v. d. 4e Zondag na Pinksteren; 3e voor den vrede, Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Of: Mis v. d. vierde Zondag na Pink steren: Dominus. Geen Gloria. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. H. Apostelen Petrus verdachte reeds achter den rug heeft, eischte de Officier thans een jaar gevan genisstraf. Uitspraak 8 Juli. HAAGSCH GERECHTSHOF C. J. v. d. T. te L i s s e had 3000 in zijn bezit gekregen voor gevorderde auto's. Met dit geld was hij tezamen met iemand an ders een varkenshandel begonnen. Daar is niets op te zeggen, maar verdachte was er tevens een clandestienen handel bij begon nen en daar is veel van te zeggen. De Economische rechter had het ver dachte zwaar aangerekend én hem wegens het frauduleus slachten van zulke beesten veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf. Van dit vonnis was hij in hooger be roep gekomen bij het Haagsche Hof. De procureur-generaal was het met ver dachte eens, dat het een flinke straf was. De algemeene preventie eischt evenwel, dat dergelijke feiten zwaar gestraft worden en spr. eischte dan ook bevestiging van het vonnis. Uitspraak 30 Juni. Straffen zwaarder dan de eisch. In den nacht van 21 op 22 April j.l. werd te Raai te ingebroken in het distributiekan toor, dat daar is gevestigd in het gebouw eener school. De daders hadden meer dan een millioen textielpunten ontvreemd, als mede brood- "en vleeschbonnen. Als ver dacht van dezen diefstal werden met behulp van een politiehond, aangehouden de 18-ja- rige muzikant H. J. R. en de 22-jarige H. S. uit Slagharen, die deswege veertien da gen geleden voor de Zwolsche rechtbank terecht stonden. Tegen hen had het O.M. 9 maanden gevangenisstraf geëischt. Bei den werden thans door de rechtbank ver oordeeld tot twee'jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Tegelijk met hen stond J. D. uit Zwolle terecht, die de beide inbrekers had ge holpen de bonnen te verkoopen. Zoowel te Zwolle als te Amsterdam, waar hij alleen voor 2400 bonnen „verkocht", was hem dat gelukt. Tegen hem had het O. M. even eens negen maanden gevangenisstraf ge- cischt. D. werd thans veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. en Paulus; 3e voor den vrede. Geen Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Groen. N.B. Wegens den eersten Vrijdag mag worden gezongen een votiefmis v. h. H. Hart van Jesus: Cogitationes. Gloria, Credo, Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 5 Juli. Mis v. d. H. Anto- nius Maria Zaccaria, Belijder: Sermo meus. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus; 3e voor den vrede. Pre fatie v. d. Apostelen. Kleur: Wit. De heilige Antonius Maria werd ge boren uit een aanzienlijk geslacht iq Italië. Tc Padua ging hij studeeren voor dokter, maar spoedig wijdde hij zich aan het on derwijs van de jeugd, ziekenbezoek en andere goede werken. Hij voelde zich ge roepen tot het H. Priesterschap. Priester geworden stichtte hij een Orde van regu liere geestelijken, welke hij, overeenkom stig zijn devotie tot den H. Paulus, de naam gaf „van den H. Paulus". Een groot bevorderaar is de heilige geweest van de veelvuldige H. Communie. Na een zeer ver dienstelijk leven stierf de heilige in 1539, 37 jaren oud. VRIJDAG. Mis v. d. Z. Raymundus Lullus, Martelaar: In viriute. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus; 3e Concede (ter eere van Maria); 4e voor den vrede. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. Radio-programma ZONDAG 29 JUNI. HILVERSUM I. 415,5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuz'ek. 10.00 Uitzen ding voorbereid door de Christ. Radio Stichting: a. Kerkdienst (10,00). b. Zang met orgelbegeleiding (11.40). 12.00•Om roeporkest. 12.45 BNO: Nieuws- en eco nomische berichten. l.OO Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Iets over de oude archieven. 1.15 Zang met piano begeleiding. 2.00 Amusementsorkest en soliste. 2.45 Herdenking van den tocht naar Ohattam in 1667. 3.30 Gevarieerd middagprogramma. 5.30 Voor de jeugd. 6.90 Gramofoonmuziek. 6.15 Reporta ge. 6,30 Gramofoonmuziek. 6.50 Toon kunstkoor Amsterdam, Concertgebouw-or kest en solisten (opn.). 8.00 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest. 9.30 Berich ten (Engelsch). 9.45 BNO: Nieuwsbe richten. 10.00 BNO: Engelsche uitzen ding (tot 10.15). HILVERSUM II. 301,5 M. 8.00 Gramo foonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gramofoonmuz'ek. 9.90 Uitzen ding voorbereid door het Vrij zinning Pro- testantsch Kerkcomité: a. Studio-Vroeg dienst (9.00). b. Voor de kinderen (9.30). 10.OQ Gevarieerd programma. 12.90 Cyclus „Eens Christen's reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn.). (Uitzen ding voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 12il5 Bach-cantate. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Musi- quette. 1,35 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie „U en de muziek". 2.15 Gra- mofpoiynuziek. 2.30 Residentie-orkest, solist en gramofoonmuziek. 4.00 Wij dingswoord (Uitzending voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 5.30 Sportuitslagen ANP. 5.35 Musette-or- kest „Les Gars de Paris" en soliste. 6.00 Declamatie. 6.10 Klaas van Beeck en zijp orkest. 6.45 Sport Van den dag. 7.10 Cabaretprogramma. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 „Bastiaan en Eas- tiane", opera, 9.25 Radiotooneel.9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.9910.15 „Bij de knorhanen en bij de beesten. Bent U vanmiddag prettig uitgeweest?" GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 6.4522.00 Hilversum I 22.00-r-24.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 8.0022.15 Hilversum II 22.1523.00 Hollandsch Programma uit sluitend voor Radio Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma. MAANDAG 30 JUNI. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6,50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 BNO. Nieuwsberichten 8.15 Dagopening (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité) 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8,40 Gra mofoonmuziek 9,15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek 10.40 Orgel concert 11,00 Molto Cantabile (11,25 11.45 Declamatie) 12.00 Cello met piano begeleiding en gramofoonmuziek 12.40 Almanak 12/15 BNO: Nieuws- en econo mische berichten 1.00 Pianovoordraeht 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Ensemble Amende 2.40 Gramofoonmuziek 3.00 CORRESPONDENTIE Truida Peeters, Leiden. „Be ter laat, dan nooit", zeg ik maar. Wat zullen jullie drietjes moeder al goed kunnen hel pen, vooral nu Bernardje nog zooveel zor gen eischt. Jij bent zeker moeders rechter hand en vaders groote hulp, als moeder van de vloer is. Zoo hoort 't ook. Zoo'n uit stapje naar Bussum en L, Ten enz. enz. had je wel verdiend .Je zult nog vaak aan dat uilstapje denken. Wat kan men per fiets toch veel afmaken, is niet? Dag Truida! Dag Bep! Dag Ina! Mijn beste groeten aan Vader en Moeder en Eennie en voor u allen de hand. Later hoor ik nog wel eens, hoe het jullie allen gaat. Corrie van Amsterdam. Zoo, zoo Corrie, ook eens geprobeerd, om een rijmpje te maken voor ons „Hoekje"? Dat is flink van je. En nu zou je zeker dat eigen verzonnen versje eens graag gedrukt wil len zien. Nu dan, omdat je dit hu niet ge vraagd hebt en het toch graag zoudt willen (ik zie het aan je tintelende en lachende oogen), doe ik het ook. Dag Corrie, groetjes thuis! Daar is Cqrrie van Amsterdam en ver telt jullie m een aardig rijmpje iets van haar hondje. ONS HONDJE door Corrie v. Amsterdam Zie je daar dat hondje, Riet? Zoo dartel als een hommel? Wis en zeker, misschien niet Is 't niet onze Bommel? Hij ruikt aan alles, wat ik je zeg, Zoo'n kleine stoute Rommie, En lijkt,. heel veel, zie zelf maar eens, Op Buurmans kleine Bommie. Als hij kwispelt met zijr. staart, Ziet hij me kluchtig aan, Alsof hij. zeggen wil: vooruit. Dan zullen we wand'len gaan. Die kleine vlugge rukker, zeg, Wil van geen enk'le poes iets weten. Als hij niet aan de ketting lag, Had hij al menig poesje opgegeten. Wat zeg je daarvan? Weet Corrie al niet goed te rijmen. Mij dunkt van wel. Een briefje zonder ondertee- kening. Hoe kan iemand een briefje schrijven zonder het te onderteekenen en zijn naam te noemen. Hij spreekt ervan, dat hij nu twee keer in de week gymnastiek heeft, wat hij en ziin zusje. Lenie, die in de 4e klas zit, erg fijn vindt; dan spreekt hij nog over Marietje, die in de 7e klas zit en 12 jaar is. Ook hooren we nog wat over de 5 broertjes en over 2 groote zusters en dan van vader en moeder. Ook vertelt hij nog van een alleraardigst poesje, dat oh zoo lief spelen kan en dan maakt ie ten slotte de groeten van allen en.... klaar is Kees. Wie is de schrijver? Laat dat eens hooren! Dat ventje verdient een pluim, en tot mijn spijt weet ik niet, wie dat vriendje is. Ik wacht het antwoord af. Lonny v. d. Berg, Wassenaar. Zeker was ik verwonderd van een onbe kend nichtje een mooie brief te krijgen en daarbij een verhaaltje, dat ik als blijk van waardeeririg in dit nummer nog, als „Ons kort verhaal" plaatsen laat. Zie maar eens, en anders de volgende week. Dag Lonny! Alle verhaaltjes, die niet onderteekend zijn door mij, zijn van Neefjes en Nichtjes, waarvan de meesten allang van school zijn! Dus je bent in goed gezelschap. Het doet me pleizier te hooren, dat je graag ons krantje leest en het werk van jou zal ook wel in den smaak vallen. Wedden? En nu de hand voor kennismaking en' mijn beste groeten aan u allen. Hierbij zetten we een punt. De volgende week gaan we door. Wie een brief schrijft, krijgt een ant woord terug. Oom WIM. WIE IS JARIG? Van 29 Juni tot en met 5 Juii. Op 29 Juni. Leen Menken, v. Assend.str. 8. Oegstgeest. Herman Niekerk, Rijndijk A 120, H'woude. Emil van Tuyn, N. Pijn 59. Rika Pieterse, Langeraar 124 A. Op 30 Juni. Janny v. d. Haan, Dorpsstraat A 268 te Nieuwkoop. Jan van Ulden, N. Rijn 106. Jacques Omtzigt, Wasstraat 21. Marie Creyghton, Hooigracht 46. Stientje v. d. Berg, Nassaustraat 10. Rietje van Schie, Zuidsingel D 17. Op 1 Juli. Jo van Amsterdam. Haven 289, R'veen. Jan Poüw, B 464 R'veen. Gerardus van Benten, Dorpsstr. D 50 te Zoeterwoude, Joke Bonnet, Vreewijkstraat15. Tiny Menken, Gem. weg 11, H'woude. Dinie Feitsma, Hanzestraai 32. Mien de Bruijn, Broekw. 184, L'dam. Tiny v. d. Geer, Lammenschansweg 74. Piet Bakker, Levendaal 151. Op 2 Juli: Jaap Annard, Wald. Pyrmontstr. 27. Hans Rippe, Breestraat 106. Herman v. Steijn, le Poell. 60, Lisse. Jan Rijsbergen, Pasteurstr. 28a. Marie Eist, Lindel. 5, Sassenheim. Tonny van Heugten, Lorentzkade 22. Op. 3 Juli. Lous Schrama, 4a H. Il.'woude. Theresia Koos, Langegr. 40a. Ko v. d. Meer, Noordeinde B 342. Ursula v. d. Voort, Duinz.str. 44, O'geest. Anny v. d. Hulst, H. Morschweg no. 152, Oegstgeest. Johanna El derhorst, Dorpsstr. D 50, Zoe terwoude. Jootje Uljée, Oud-Ade. Wim Colijn, B 310, Hoogmade. Jo en Henk Lubbe, Wijtenb.v/eg 20, te Oegstgeest. Truus Straathof D 33 Rijpwetering. Theo van Hevelingen, Badh.weg 15 B'koop. Op 4 Juli. Dora van Slingerland, Trompstraat 11, Willy v. d. Ploeg. Julianapl. 11, N'hout. Jan v. d. Ploeg, Rijnegommestraat, H. Rijn dijk, Zoetenvou.de. Simon v. Dijk, St. Jorissteeg 10. Alie Berenx'inger, Langestr. 10. Truusje V'nk, Wald. Pyiun.str. 33. Rietje v. Vliet, Charbonl. 33, Sassenheim. Miep Poeterse, v. As?end.s;r. 19, Oegstgeest. Op 5 Juli. Gerard v. d. Top, Heerenstr. 2a. Riet Eist. Lindel. 3, Sassenheim. Hubert Rijsbergen, Kraaierstraat 5. Annie van Es, Clarasteeg 20a. Annie de Jong, Kerkl. D 5. Reeuwijk. Freek Herreur, Willemstr. 32. Theo Vlootman. Lin-clestr. 4. Piet v. d, Drift, Sohenkelw. C 76a. te Zoeterwoude, Hennie Rozen, Hoofdstraat 267, Alphon. Cootie Voordouw, H. Rijndijk F 117, te Zoeterwoude. Jacob Hogervorst, Wijtenbachweg 87, te Oegstgeest. Annie Hogervorst, Dorpsstr. 82, O'geest. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam van schoolgaande kinderen in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook, wie de school verlaat en van de lijst wenscht afgevoerd te wor den. (Met opgave van den verjaardag!). En evenzoo, wie verandert van plaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een fout ontdekt. Oom Wim. Voor de vrouw 3.45 Gramofoonmuziek 4.45 Voor de jeugd 5.15 BNO; Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Omroeporkest en soliste 6.30 Rus sisch orkest „Slawa" en solisten 7.00 BNO; Economische vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gramofoon muziek 7.30 Politiek weokpraatje 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 BNO: Nieuwsbe richten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 De Kamermuziekspelers en gramofoonmu ziek 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10.0010.15 En gelsche uitzending. HILVERSUM H, 301.-5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6,50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgen dienst .(Voorbereid door de Christ. Radio Stichting) 10.20 Gramofoonmuziek 11.00 Declamatie 11.20 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Orkest Malando en so- lits 12.45 BNO:,Nieuws- en economische berichten 1,00 Amusementsorkest en pianospel 2.00 Haarlemsche orkestver- eeniging, solist en gramofoonmuziek 4.00 Rococo-octet 4.30 „J. P. Sweelinck", vraaggesprek (met gr.pl.) 5.00 Causerie „Een oud Christelijk huisgezin" (Voorbe reid door de Christelijke Radio Stichting) 5.15 BNO: Nieuws- economische- en beursberichten 5,30 Haarlemsch trio 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelijke gezondheid" (Voorbereid door het Vrijzin nig Protestantsch Kerkcomité) 6.15 De Ramblers 6.45 Reportage 7,00 BNO: Frlesch praatje 7.15 Hobo, viool en pia no 8.00 BNO: Nieuwsberichten' 8.15 Gramofoonmuziek 8.30 Ons Schemer uurtje 9.20 Voor den boer 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10.0010.15 Gramo foonmuziek. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 8.00—22.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 8.0022.15 Hilversum n 22.1523.00 Hollandsch Programma uit sluitend voor Radio Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma. 201. Doch gestadig gaat het gooien voort want iedere aap wil een beurt hebben. Hij ziet er soms twee, dio mot elkaar aan het kibbelen schijnen te zijn, wie het eerst mag gooien. Onwillekeurig moet hij lachen. 202. Doch het begint hem nu wel wat te vervol -n. Het wordt nog erger, als op een zeker oogenblik twee apen tegelijk beginnen te gooien. „Als ze nu maar niet met zijn allen tegelijk beginnen," denkt Pam ongerust.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 9