Academlénieuws OMGEVING Laatste berichten Marktberichten ZATERDAG 28 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 R. K. DIOCESANE VROUWENBOND. Kring Leiden. RECOLLECTIEDAG. Woensdag 18 Juni wérd voor den Kring Leiden een recollectiedag gehouden in „Huize Duinzicht" te Oegstgeest. Niet min der dan 85 dames namen hieraan deel, van een 15-tal uit Boskoop en Voorschoten. Het was een heerlijke dag. De leiding voor het geheel berustte bij den Zeereerwaar- den heer Rector H. J. M. Sondaal. De dag werd begonnen met een H. Mis, waaronder alle deelneemsters tot de H. communie naderden. Rector Sondaal hield een toe spraak, welke terstond allen in de goede stemming voor dezen dag brafcht. De kin deren van Huize Duinzicht verzorgden onder leiding der Zusters op keurige wij ze de gezangen. Na de H. Mis werd ontbeten in het pa- tronaatsgébouw, waar keurig gedekte ta fels gereed stonden en de thee geserveerd werd. De dames hadden voor deze gelegen heid haar boterhammetje meegenomen. Aan sommige tafels zag men een ware ruilhandel in boterhammen de geest van den tijd, maar daarbij een echte vrouwen- hondsgeest. Na de eerste conferentie onder de H. Mis volgden nog twee conferenties, te 3 uur de kruisweg, en een gezamenlijk rozen hoedje. Ertusschen door was in het stem mingsvolle bosch tusschen de oeroude hoornen voor ieder gelegenheid te overwe gen, hetgeen op de conferenties behandeld was. En hier in God's natuur in de scha duw van het door de stralende zon besche nen loover der boomen werden in stille overpeinzing gedachten gevormd, die voor het verdere leven der deelneemsters onge twijfeld vol vruchtbare gevolgen zullen zijn. Te 5 uur werd een Lof gehouden, waar mede deze dag, waaraan allen een dank bare herinnering zullen behouden, op plechtige wijze werd besloten. Voldaan keerden alle deelneemsters huiswaarts. Er was slechts één wensch: spoedig weer eens een recollectiedag'te mogen bijwonen. Onze dank aan. Rector Sondaal is zeer groot. RETRAITE. De retraite-vereeniging St. Theresia maakt hekend, dat de retraite niet zal ge houden worden van 2428 Juni, maar van 1519 Juli in het St. Clemensretraitehuis te Noordwij kerhout. Het programma der wekelijksche orgel concerten in de Hooglandsche Kerk door den organist Feike Asma, vermeldt a.s. Maandagavond van 8.159.15 uur werken van Böhm, Vivaldi, Guilmant, Bram Bruin e.a. DE SNIP SNAP REVUE „DAT S WAT VOOR U". Wie in dezen tijd zijn lever eens ge zond wil laten schudden moet een bezoek brengen aan de Stadsgehoorzaal, waar de twee meest bekende dames uit Neder land gedurende drie dagen resideeren om de bewoners uit Leiden en Omgeving wat gezonde lachpillen cadeau te doen. Deze twee meest bekende Nederlandsche dames zijn hier Snip en Snap, die, bijge staan door een keur van artiesten René Slees wij ks nieuwste Nederlandsche revue „Dat's wat voor U" ten beste geven. Wie Snip en Snap zijn, zal een ieder wel we ten en wie het nog niet weet zal goed doen met deze dames kennis te gaan maken. Dit nieuwste revueproduct van 1941 is een aaneenschakeling van de meest komi sche schetsen, waarin Willy Walden en Piet Muyselaar, daarbij bijgestaan door Berry Kievits en Gerard Walden, gelegen heid krijgen hunne komische talenten te toonen. Gebruld is er om dit viertal. Op merkelijk was het zoo spoedig het contact tusschen toeschouwers en opvoerenden tot stand kwam en hoe men dadelijk uit volle borst de refreinen mee zong. Dit pleit voor het gebodene, want een Leidenaar is meestal iemand, die niet zoo gauw uit zijn schulp komt. De beide dames kregen de Leidenaars evenwel zoo ver, dat zij zelfs solonummers ten beste gaven, waarvoor de belooning niet uitbleef. Naast het komische ontbrak natuurlijk niet de dans, die in handen, of liever in de beenen was gelegd van de „The Dan cing Lovelies", die bun Europeesche be kendheid alle eer aan deden en op de to nen van John. Brookhouse Mc. Carthy s revueorkest; telkens een dankbaar applaus oogstten. Een geheel nieuwe creatie was het op treden van de vier „Snipsnappelini'sals de wereldbekende clowns. Deze zotternij vond bij het publiek een dankbare ont vangst, waarbij het bellennummer het meest gewaardeerd werd. Een beschrijving van deze revue te ge ven in onbegonnen werk en trouwens niet aardig ook, want dan zouden vele verras singen aan de openbaarheid worden prijs gegeven. Een draad loopt er evenwel niet door, maar dat mag men bij een revue niet verwachten. Juist het van den hak op den tak springen brengt steeds iets nieuws. De decors zijn niet overdadig, maar ma ken juist daardoor een frisschen mdryk en resumeerend kunnen wij niet anders dan constateeren, dat deze revue eenige uren brengt van gezellige beschaafde ont spanning, iets wat een ieder wel eens noodig heeft. Ook ditmaal is het weer met Snip en Snap: zij kwamen, zagen en overwonnen. VEILIG VERKEER Uitreiking diploma's Verkeersexaihen Hedenmorgen zijn op de scholen de diploma's uitgereikt aan de leerlingen, die in de vorige maand met gunstig &evol| verkeers-examen hebben afgelegd. Zooals bekend gaan deze examens uit van da Ver- eeniging Veilig Verkeer en worden zij afge nomen door de politie. 35 scholen met 1026 candidaten gaven zich voor de examens óp. Hiervan slaagden er 535 als voetganger en 328 als voetganger en wielrijder. Aan lbi leerlingen kon geen diploma worden uit gereikt, hetzij doordat zij ten gevolge van afwezigheid niet aan het geheele examen konden deelnemen, hetzij doordat zij toon den niet voldoende de verkeersregels te kennen of in acht te nemen. Gebleken is andermaal, dat op onder scheidene scholen het verkèersonderwijs met groote toewijding en nauwgezetheid gegeven werd, waarvoor op deze plaats gaarne een woord van lof wordt gebracht. BILJARTCLUB T. E. P. Morgen wordt een groot biljarttournooi gehouden voor biljartclubs uit Leiden en omgeving. Belangstellenden voor de bil- jartsport worden gaarne verwacht. De wedstrijden vangen aan om 12 uur en eindigen om 7 uur. Het tournooi wordt ge houden in het gebouw van de St. Josephs- gezellenvereeniging, Rapenburg 52, Lei den. „St. Hubrecht". Het bestuur van den Ned. R.K. Bond van Brood-, Koek- en Banketbakkers en Caeao- Chocolade- en Suikerbewerkers, afdee- ling Leiden „St. Hubrecht", is thans als volgt samengesteld: P. Goddijn, Koningstr. 35, Leiderdorp, voorzitter, G. Bot, Buijs Ballotstraat 63, Leiden, secretaris, J. P. M. de Keuning, Schutterstraat 12, J^eiden, penningmeester. Het Bestuur. h UITSLAANDE BRAND. Een baby bijtijds gered. Hedenmorgen te even half twaalf werd een ernstige binnenbrand ontdekt in het perceel Hooigracht 80 A, bewoond door mej. J. F. W. Op een kamer op de eerste etage, onder verhuurd aan de 25-jarige mej. G. F. de W.geb. D., bleek het vuur te zijn ontstaan. Deze juffrouw was niet thuis. Zij was even te voren uitgegaan, om distributiebeschei den te halen. Brandweer en hulpbrandweer de man schappen van den luchtbeschermingsdienst waren spoedig ter plaatse. Op het gerucht, dat er zich een baby op de kamer zou bevinden, zijn drie menschen zekere J. M. v. H„J. A. en H. C. F. de kamer binnengedrongen, waar zij in een wieg de baby ongedeerd vonden. Het kind werd in allerijl in veiligheid gebracht. De brand had intusschen het karakter van een uitslaanden brand aangenomen, zoodat de brandweer verschillende slangen moest uitleggen om het vuur te bestrijden. Men kon evenwel niet verhinderen, dat de eerste en tweede étage een prooi der vlam men werden. Ovesr de oorzaak van den brand tast men nog in het onzekere. Agenda Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten Maandag: Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur (Zaal 6) Dinsdag: Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.30—7.30 uur Dinsdag: Bonnen in leveren voor Bouwvakarbeiders, nam. 7.30 uur Dinsdag: Ledenvergadering R.K. Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur Dinsdag: Bestuursvergadering Metaalbe- werkersbond, 8 uur Woensdag: Verga dering Begrafenisondernemers „St. Barba ra", 8 uur Woensdag: Biljartclub „De Poedelaars", 8 uur (Zaal 9) Donderdag: Bonnen inleveren voor Bouwvakarbeiders, nam. 7.30 uur Donderdag: Bestuursver gadering Kappersbedienden „St. Cosmas", 8.30 uur Vrijdag: Uitbetalingen: te 6 uur Metaalbewerkersbondte 7 uur Transport arbeidersbond Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7—8 uur Zaterdag: Uitbe talingen: 10 uur v.m. Fabrieksarbeiders- bond; 10 uur v.m. Textielarbeidersbond; 3.30 uur nam. Houtbewerkersbond; 56 uur Fabrieksarbeidersbond Zondag 6 Juli a.s., te 10.30 uur v.m. Ledenvergade ring R.K. Kappersbediendenbond „St. Cos mas". INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS GEZELLEN VEREENIGING, LEIDEN Rapenburg 52 Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R.K. jongemannen vanaf 17 jaren lederen derden Maandag van de maand des avonds te half negen in de Pre- sidentskamer van het Gezellenhuis, Ra penburg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 12. Heden Zaterdag van 8—9 uur Bibliotheek. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, A. Koper en A. v. Haarlem; Maandag: H. De- vilée en J. Post; Dinsdag: S. v. d. Aar en H. Key; Donderdag: C. Goddijn en J. Hille- naar; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: 's middags om 12 uur opening van het biljart-tournooi. einde ongeveer 7 uur. Van 12 uur Biblotheek. Van 8.15—9.45 uur verplichte bijeenkomst voor de gezel len. 8.30 uur prijsbiljarten, hoofdprijs??? Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur repetitie Adolf Kolping 8 uur tafeltennisclub. 3 uur vergade ring vice-presidenten van het district Lei den. Dinsdag: bijeenkomst voor de ge zellen van 8—10 uur. Woensdag: 8 uur repetitie muziekgezelschap Frans Schweit zer. 7.30 uur biljartclub TEP. Don derdag: bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur: biljartclub TEP. Zaterdag: bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 89 uur: bibliotheek. 8 uur: kegel club De Poedelaars. Mededeelingen: Zondag 12 uur voortzet ting biljart-tournooi. A.s. Zondag is de zaal voor de gezellen alleen geopend van 7 uur tot 10 uur. SINT ODO-KOORKNAPEN Zondag: geheele Schola zingt in de Hoog mis. Lofbeurt: St. Gregoriusgroep. Maandag: 4.45 aspiranten. 5.15 Cresc. groep' I. Dinsdag: 5.15 Cresc. gr. H. 6.00 Schola. Woensdag: Lofbeurt St. /^n- brosiusgroep. Donderdag: zooals Dins dag. Vrijdag: zooals Maandag. St. Gre goriusgroep zingt het Lof. Zaterdag: Lof beurt: Pius X groep. Hallo boys! Nog een maandje en we heb ben onzen ouderavond! Woensdag 23 Juli in Schuttershof. Er moet stevig gewerkt worden, enfin, we zettén allemaal onze beste poot al vooruit! Hallee! Zet 'm op! Witte muizen! Wat dit laatste beteekent, weet ik niet, maar jullie zeggen dat wel 'ns! Wie kan me daarover inlichtingen geven? VERGADERINGEN, UITVOERINGEN. Vrijdag Zaterdag Zondag: Stadsge hoorzaal, Snip en Snap-revue: „Dat is wat voor U", 7.30 uur. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Alphen, v. d. Hoeven, Hovens Gréve, Kors, Renaud en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag Juni 20 uur tot Zaterdag 5 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74 Tel. 20553 en de Haven-Apo theek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhejminapark 8, Tel. 26274. Of kletsen jullie^naar wat?! De groenten- boer heeft z'n best weer gedaan. Heel de stad door zag je lepeltjes liggen! Nou, tot kijks hoor. Houd je maar taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. Het triduum der meisjes van |iM| onze parochie is Donderdag 'SI begonnen. Zooals het zich nu laat aanzien, zal het prachtig slagen. De leden der M. C. ko men uitstekend op en ook 'n 50-tal niet-leden hebben aan de uitnoodi- ging gehoor gegeven. We hebben hooge verwachtingen voor Zondagmorgen! Je maakt er 'n echte „dag des Heeren" van, zoo heel anders dan anders! 's Avonds om ir in het plechtig Lof volgen we de ge beden uit het officieel M. C. boekje. De 12 artikelen van het geloof bidden we geza menlijk; de aspiranten Didden de toewij ding aan Maria. Er zijn er dit jaar niet veel, omdat alleen zij, die de lagere school verlaten hebben, als Maria-Con- greganiste aangenomen worden. Onder het Lof wordt, zooveel mogelijk gezamenlijk, gezongen: Adore Te Ave Maris Stella Magnificat Salve Regipa Regina coeli Jubila (waarop allen ant woorden: Laetare, o Maria) en Tantum Ergo. Er wordt nagezongen: Wij hebben thans Moeder onz' deugd u gewijd. Dinsdag 8 uur M. C. afd. A. We spreken er dan verder over, en tevens over de (on)- mogelijke filmavond. Je Directeur, W. J. A. MULDER, pr. KRUISVAART Cohort „St. Pancras". Maandag: om 7 uur gedialogeerde H. Mis 's_ Avonds om ,7.30 uur Tarcisiusban. Dinsdag: om 7.30 uur Willibrordusban. Woensdag: om 7.30 uur aspiranten Donderdag: 7.30 uur Bonifaciusban Vrijdag: na het lof Godfriedban. Zaterdag: 67 uur afrekenen. Jongens, laatste week vóór het tornier. Doe je best! Cohort „Aeternus Pater". Maandag: 7.30 uur Willibrordus-, Bonifa ciusban Dinsdag: 6.30 uur, Aantreden in den burcht; 7 uur: Lof, waarna installatie van de Antonius- en Augustinusban; 7.50 uur Cohortbijeenkomst Donderdag: 7 uur 30, Paschalis- Tarcisiusban; 7.30 uur Gregorius Aloysiusban. Cohort „St. Petrus". Zondag: 7.15 uur aantreden feestmorgen St. Elisa'bethsectie. Maandag 7.00 uur: HuiscLuib. Dinsdag 7.30 uur: St. Tarci siusban. Woensdag 7.30 uur; St. Sebas- tiaaniban. Donderdag 7.30 uur Adspiran- tenbaan I en II. Zwemgoed medebrengen, voor degenen die willen gaan zwemmen. Vrijdag 7.30 uur: aantreden voor trai- mingsmarsch, wandelclub. Zaterdag 8.30 ut: St. Petrusban, 3.00: Ringverband. Sleutelkoor. Dinsdag 6.00 uur: Schola. Vrijdag 6.00 ur: Schola. Zaterdag 2.45 uur: gelegen heid tot inschrijving van nieuwe leden, v.n.l. voor hen, die dit jaar hun Plechtige Vernieuwing der Doopbeloften hebben ge daan. Zooals op de hans reeds is besproken, is er een regeling getroffen om tegen vermin derd tarief in „De Overdekte" te zwemmen. Op dé bans kunnen hiervoor reeds deze week, kaartjes tegen den afgesproken prijs betrokken worden. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Maandag: 7.30uur Marg. Siriclair- groep. Dinsdag: 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Communie. Donderdag: 78.30 uur Theresia-groep; 7.309 uur Agnes-groep; 8.30 uur zang. Nieuwe leden kunnen zich op de clubs aanmelden. Parochie L. L. Vrouw Hemelv. en St. Joseph Maandag 7.309 uur Marg. Sinclair groep Dinsdag 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Com munie Donderdag 78.30 uur Theresia- groep 7.158.45 uur Agnesgroep 8.30 uur Zang. Nieuwe leden kunnen zich op de Clubs aanmelden. Parochie Hartebrug. Dinsdag 6.307.45 uur „De Zonnestraal tjes" 89.15 uur Middengroep Donder dag 78.15 uur „De Meikevers" 8.: 9.30 uur Topgroep Zaterdag 2.153.30 uur Mulo-club. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Wis- en Natuurkun de (Pharmacie) A. S. Jousma, Vlaardin- gen, G. P. M. Willickx, Rotterdam, W. Chr. Simons, Den Haag; doctoraal-examen Geschiedenis J. C. Trimp, Rotterdam. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente vergaderde op Vrijdag 27 Juni j.l. des namiddags te 7 uur Aanwezig waren alle leden. De administrateur van Maatschappelijk hulpbetoon had een jaarverslag ingediend dienst 1940, waaruit bleek, dat het aantal spaarders per 31 December 1940 bedroeg 54 pewsonen, verschuldigd was aan spaar ders 330.60. Voor spaarders was bijeen gebracht door: A. het R.K. Armbestuur 84.25; B. de diaconie van de Gerefor meerde kerk 24.75; C. de diaconie van de Ned. Hcrv. kerk 22.75; D. de ondersteun den 117; E. Suppletiegelden (Overheid) 306.50, to>aal 885.85. In het jaar 1940 werd aan goederen ver strekt voor een bedrag van 731.90. Het kassaldo per 31 December 1940 bedroeg 79.56. De kasbescheiden zijn gecontro leerd door het bureau en in orde bevonden. Eveneens werd een jaarverslag ge geven omtrent de werkloosheidsverzeke ring over 1940. Uit dit jaarverslag bleek, dat het hoogste aantal ondersteunde en te werkgestelde werkloozen aanwezig was op 24 Februari 1940 en wel 128 personen en het laagste aantal op 27 April en 28 Sep tember n.l. 9 personen. Het aantal van de gemeente in het aan werkloozenkassen ver leende subsidie had bedragen 3240.Het totaal aan werkloozen in de gemeente uit gekeerde bedragen met inbegrip van uit gaven van werkloozenkassen en steun aan kleine boeren en tuinders had bedragen de som van 28.171.27. Verkoop goedkoope levensmiddelen 4.265.76. Voor extra hulp werkloozen B steun werd in 1940 be schikbaar gesteld 651.63. Het kassaldo per 1 Januari 1940 bedroeg 7.57. Aan goede ren werd verstrekt in 1940 voor een bedrag van 653.93. Aldus aangenomen. Aan de Chr. bewaarschool werd een sub sidie verleend van 8.per leering totaal 763.33. Aan het comité tot uitzending van zwakke kinderen werd een subsidie ver strekt voor uitzending van 15 kinderen naar een herstellingsoord, groot 150. Voor de uitbreiding van het raadhuis is het gewenscht een geldleening aan te gaan groot 30.000.De meest voordeelige aan bieding is ingekomen van de onderlinge kerkelijke Brandwaarborg Maatschappij „St. Donatus", gevestigd te Amsterdam. De rente bedraagt 4 1/8 per jaar, terwijl, ingeval van extra aflossing, gedurende de eerste 5 jaren 11/2 boete is verschuldigd en 'gedurende de tweedè 5 jaren' 1 Aan provisie is verschuldigd 1/4 B. en W. adviseerden den raad deze aanbieding te aanvaarden. Aldus aangenomen. Naar aanleiding van een verzoek van den heer A. J. Turion, alhier, om perceeltje grond te mogen koopen ter grootte van 12 M2 in de Schoolstraat voor den prijs van 10.per M2 en met de voorwaarden, dat de kooper de afzetting van, dit terrein met een muur voor zijn rekening zal afschei den, stelden B. en W. den raad voor op dit verzoek in te gaan. Hierna sluiting. Personalia. Aan den heer M. J. de Graaf is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als pijpleider bij de brandweer; tot chauffeur-monteur bij de brandweer is be noemd de heer S. de Groot; tot spuitgas ten zijn benoemd de heeren: Chr. Eggink Jr., H. F. C. v. d. Burg, J. G. Lekkerkerker, W. Oorschot, D. P. Iperlaan, A. C. Ver hoogt en G .H. A. Niersman. Geboren: Kreszenzia Antonia Maria, d. van C. A. Schrama en M. A. Detsch Johanna Maria, d. van J. M. van de Vlek- kert en J. M. Voorsluijs Hark, z. van H. W. Schooneveldt en E. Oudshoorn. Ondertrouwd: C. N. Th. van Valde- ren 29 j., wonende te Leiden en A. C. C. den Hollander 21 j., alhier. Gehuwd: H. Feijnenbuik 20 j. en A. Chr. Noordervliet 21 j. J. Hofman 24 j. en N. van Heusden 19 j. SASSENHEIM Kerkdief op heeterdaad betrapt. De op brengst van de collecte in de Gereformeer de kerk bij huwelijksplechtigheden was den laatsten tijd van dien aard, dat men overtuigd was, dat uit de collecte zakjes geld werd ontvreemd. Daar men vermoed de, dat de dief terug zou komen, nam men maatregelen om hem te betrappen. Donderdag j.l. gelukte dit. Hij werd door den opgezetten val op heeterdaad betrapt en bekende ook de vorige diefstallen. Hij is een goede bekende van de politie, uit Den Haag. Collectanten als rechercheurs. Her haaldelijk werd in de Ger. kerk te Sas- senheim tijdens de kerkdiensten ten be drag vermist van de collecte-gelden, voor al bij huwelijksbevestigingen was dit het geval, zonder dat de dader ontdekt kon worden. Toen gisteren weer een huwelijksbeves tiging plaats had, besloten de collectanten eens extra op de bezoekers te letten. Door een handigheid met één der collec tezakjes wisten zij den dief op heeterdaad te betrappen. Bij het onderzoek bleek het een inwoner van Den Haag te zijn. Daar ontkennen niet mogelijk was, legde de da der een volledige bekentenis af. Alles was door de collectanten zóó voortreffelijk voorbereid, dat dit voorval door de bezoe kers tijdens den dienst niet werd opge merkt. De politie maakte proces-ver baal op. Binnenland AFBEELDINGEN VAN LEVENDE LEDEN VAN HET HUIS VAN ORANJE. Het Rijkscommissariaat maakt bekend: Wilhelmina van Oranje-Nassau, die naar het vijandelijke buitenland gevlucht_ is, heeft zich thans aan de zijde der Sovjets geplaatst. De Rijkscommissaris voor de bezette Ne derlandsche gebieden heeft daarom gelast, dat afbeeldingen van eiken aard van de levende leden van het Huis van Oranje, Nassau uit alle overheidsgebouwen en ge bouwen van openbaren dienst, uit alle openbare en bijzondere scholen, openbare inrichtingen en bedrijven, en over het alge meen uit alle gebouwen, welke voor open bare doeleinden gebruikt worden, verwij derd moeten worden. Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE RJ In aansluiting Juni 1941 wordt th gelegenheid, om a; voor tourbuiten sloten blijft tot n; Vanaf 1 Juli a. nen voor bovenbi Leiden, 28 Juni HET DISTRIBUTIEKANTOOR Detaillisten, gro^ nen zich in het i n.m., zooals hiel medegedeeld, m| het Distributiekfr neest<?rvan Leiden, STEVENINCK. Leiden, 28 JuniT941. BKEN Voedsel voor dat de knip- toch dagelijks dat wat dit bladen van 25 luwd kan wor- Van het Rijk zienióg, is bericjft ciftvangej kaarten eve.ial» vcflrheen j mogen worden#afdjgeven(J betreft de medjaecing irb cl Juni j.l. als v£jfval!§n bescj den. Gehandhaaff dat de knipk 3 weken wordt dus aaij stempeld tot 1 blijfKitffitlr de bepaling, arten slech tl "geldig blijven :gifte. Op Ie knipkaarten de qchterzijHe de datum ge- arop dez^eldig zijn. De afgifte van ^uif^aarten blijft dus m het vervolg dagelijks geschieden alleen tij dens het afhalen der maaltijden. Afd. Centrale Keuken, De Directeur van den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, S. ROZEMOND. Gisteravond is bij Waterhuizen, ond-er Groningen, een vrouw van middelbaren leeftijd door den trein aangereden en ge dood. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld. Buitenland BERLIJN, 28 Juni. (D.N.B.). Het aan tal BritsChe bommenwerpers dat in den nacht van 27 op 28 Juni is neergehaald bij pogingen om Duitsch gebied binnen te vliegen, is inmiddels tot dertien gestegen. ENGELSCH KORVET GEZONKEN. BERLIJN, 28 Juni. (D. N. B.). De Brit- sche admiraliteit maakt bekend, dat de En- gelsche korvet Grimsby gezonken is. MOLOTOF ONTVANGT CRIPPS c.s. STOCKHOLM, 28 Juni. (D. N. B De volkscommissaris van buitenlandsche za ken, Molotof, heeft volgens een bericht van de Sovjetradio heden den in Moskou te ruggekeerden Britschen ambassadeur Cripps alsmede het geheele ambassadeper soneel, dat zich aan den volkscommissaris liet voorstellen, ontvangen. HERVATTING PROCES VAN HEILIG VERKLARING VOOR NUNNO PEREIRA. ROME, 28- Juni. (D. N: B.). Op voorstel van het Portugeesche staatshoofd, heeft kar_ dinaal-primaat van Portugal stappen onder nomen om het proces van heiligverklaring te doen hervatten voor Nunno Alvarez Pereira, den in 1360 geboren en in 1431 gestorven Portugeoschen legeraanvoerder en opper-rijksmaarschalk. Zijn geheele le ven heeft hij gegeven voor de onafhanke- lijkheid en inwendige versterking van de Portugeesche, natie. De heiligverklaring wordt gepropageerd in verband met het komende achtste eeuwfeest van Portugal. LEIDEN, 27 Juni. Groentenveiling. Rabarber 6 Peen 68, Andijvie 414, Aardbeien 4050. Snijboonen 4557, Stamboonen 4956. Doperwten 2025, Peulen ƒ2025, Postelein ƒ2611, Spina zie 511, Tomaten A. B, C ƒ34, id. CC 2834 per 100 K.G. Komkommers f 5.20 —16, Bloemkool ƒ3—12, Salade ƒ0.50—2, Perziken 720 per 100 stuks. Kroten ƒ2.40—3.60, Pieterselie 1.40—4.60, Ra dijs ƒ0.801.90, Selderie ƒ4.108.40, Uien 1.20—8.60, Peen ƒ5—11 per 100 bos. LEIDEN, 28 Juni. Botermarkt. Boeren- boter prima. 1.721.75 per kjg. 'Aanvoer 190 K.g. Handel matig. UTRECHT, 28 Juni. Vee. Totaal aange voerd 1365 stuks vee, w.o. 280 runderen. Vaarzen 270420, Pinken 210, Melkkoeien 330520, Kalfkoeien 350540, Varekoeien 170—350, per stuk. Handel kalm, iets te- rugloopend. 185 Nuchtere kalveren. 180 Schrammen 2134, 400 Biggen 1320. Handel kalm, onveranderd. 500 Weidelam- meren 1524, Lammeren (Texelaars) 22 32 per stuk. Handel kalm, iets lager. Boter. Aanvoer 300 K.g. f-.401.70 per K.g. Eieren. Aanvoer 6000. f 1.07 per k.g. ROELOFSARENDSVEEN, 27 Juni. Groentenveiling. Aardbeien 50 ct. per k.g. Franboozen 34 ct. per doosje. Tomaten 34 ct. per kg. Peulen 1.702.50. Doppeulen 1.351.85. Capucijners 1.601.90 Doperw ten 1.802.50. Tuinboonen 1.301.40. Snij boonen 4.656.05. idem stek 2.503.30. Dubb. stamib. z. dr. 5.70. Princeboonen 7.40 per 10 kg. Augurken D 4.80. Augurken. E 3.40. Stippel CD 2.60 per 25 kg. Sla 0.20— 2.60 per 100 st. TER AAR, 27 Juni. Centrale Veiling. Spinazie f 0.300.45, Andijvie f0.040.32, Sla f0.102.80, Peulen f 2.50, Doperwten f 2.50, Capucijners f 1.201.85, Witte Ca- pucyners f 2.30, Tuinboonen f 1.251.60, Snijboonen f 4.005.70, Dubb. Stamboonen f 6.006.60, Postelein f 0.060.14, Wasch- peen f 9.00, Petercelie f 1.002.20, Rabar ber f 6.00, Bospeen f 6.0011.00. Selderij f 1.00, Bloemkool f 0.020.12. Komkom mers f 0.050.13, Tomaten f 0.17, Aard beien f 0.25.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3