O ZATERDAG 21 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 De jaarvergadering. Gistermiddag vönd in 't Schuttershof Ie jaarvergadering plaats van de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid. Na lezing van de notulen en behandeling van de in gekomen stukken, volgde het verslag van den .secretaris, waaraan wij het volgende ontleenen. De oorlog heeft, met de daarbij komende distributie-maatregelen de moeilijkheden voor de maatschappij aanzienlijk doen stij gen. Toen per 1 November 1.1. een nieuw gedeelte van de textielkaart geldig ver klaard werd, is overgegaan tot de vervroeg de uitreiking van de gewone wintertoelage. De brandstoffendistributie ondervond meer moeilijkheden. De distributie noodzaakte tot eén regeling met de leveranciers, die, •voor zoover voldoende brandstoffen aanwe zig waren, goed heeft gewerkt. Aan 103 gazinnen werd toegestaan, brandstoffen ten laste van de Maatschappij te koopen. Hoewel dit meer was dan het hieraan voorafgaande jaar, verminderde de ver- strekte hoeveelheid brandstof tot 1429 H.L. Evenals vorige jaren kon de Maatschappij meermalen helpen om gevallen tot oplos sing te brengen, die bij de commissie tot samenwerking voor bijzondere nooden wa ren ingediend. In enkele gevallen kon doel treffende hulp worden verleend door het verstrekken van een kleine leening, veel al in samenwerking met de commissie voor bijzondere nooden, het Leidsch Borg stellingsfonds en het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden, waarvan de terugbeta lingen in kleine bedragen geschieden. Het gebouw, waarin de Maatschappij haar kantoor hield, werd door de gemeen te voor eigen gebruik teruggenomen, waar na een verdieping van de Middenstands- bank in gebruik werd genomen, waar ook de hulpbank sindsdien haar zittingen houdt. Bij het einde van het vorige boekjaar had de Maatschappij 79 wintergevallen, v/aarvan er 9 afvielen. Toegevoegd wer den 6 gevallen, waardoor het boekjaar sluit met 76 wintergevallen. Behalve deze gevallen werd nog door 221 personen of gezinnen de hulp van de Maat schappij ingeroepen. Na onderzoek werden hiervan 22 afgewezen. Onder de medewer kers van.de Maatschappij kwamen dit jaar geen veranderingen voor. Uit het verslag van de werkzaamheden der Leidsche Hulpbank in 1940 bleek, dat de bank op 2 Juni, na een aanvankelijke sluiting, weer werd opengesteld voor te rugbetalingen, terwijl van 1 Juli af ge tracht werd, normaal te werken. Voor het eerst sinds 50 jaar werd, in verband met de omstandigheden, overgegaan tot mid dagzittingen. Nadat het kantoor in September ver plaatst werd naar het Noord-Hollandsch Landbouwcrediet, verhuisde het nog die zelfde maand naar het reeds genoemde lo- laal van de Middenstandsbank. Omtrent de werkzaamheden van de Hulpbank kon het volgende gezegd worden. Een der commis sarissen, de heer J. Kruyt, overleed na enkele zittingen te hebben bijgewoond, ter wijl dr. S. de Graaff zijn commissariaat moest neerleggen. Beiden heeren is voor hun werkzaamheden groote dank verschul digd. Het aantal leeningen liep dit jaar te-- rug van 313 tot 278 en het uitgeleende ka pitaal van ƒ46.945 tot ƒ41.445. Over het algemeen zijn de uitgeleende bedragen goed terugbetaald, zoodat het bestuur slechts ƒ29.25 als oninbaar moest afschrijven. Het saldo van de rekening is dit jaar, onder invloed van de storende omstandigheden, waaronder de bank gewerkt hëeft, terug- geloopen van 557,78 tot 475.74. Vervolgens werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. De aftredende bestuurs leden, mej. D. Coebergh en de heeren mr. P. E. Briët en G. R. D. Crpmmelin werden herkozen. Na eenige mededeelmgen en de rond vraag volgde sluiting. HIJ WILDE EEN HANDELTJE BEGINNEN. Door de politie is aangehouden de 22- jarige J. P. v. L., die zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting van vier radio-toe stellen in Leiden en Rijnsburg. Hij kwam met een verhaal bij een radiohandelaar hier ter stede, dat hij in dienst was van de Luchtbescherming en dat de leden van de zen dienst gaarne een radiotoestel zouden hebben. Hij bewoog den handelaar hem een radiotoestel *te leveren tegen een kleine wekelijksche betaling en bracht het daarna dadelijk naar een opkooper. Eenigen tijd later kwam hij weer bij den handelaar. Het toestel beviel hem zoo goed, dat hij er ook graag een voor zijn privé-gebruik wilde hebben. Hij kreeg het en ook dit ging naar den opkooper. Hetzelfde haalde hij in Rijns burg uit, zoodat hij op deze manier vier toestellen bemachtigde. Tegenover de po litie verklaarde hij, dat hij van plan'was een handeltje in radio-toestellen te begin- DIEFSTAL VANAF EEN BODEWAGEN. De 16-jarige C. M. klom op de Hooigracht op een bodewagen en sprong er op den Hooge Rijndijk weer af. Inmiddels had hij zyn zakken gevuld met sigaretten, sigaren en snoepgoed. Iemand, die hem van den wagen zag springen vertrouwde het niet en waarschuwde een veldwachter uit Zoeter- woude. Deze hield den jongen aan, vond op hem de gestolen artikelen en stelde hem ter beschikking van de Leidsche politie. Agenda NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45 Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten; Repetitie R.K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur (Zaal 6) Maandag: Dag. Bestuursverga dering R.K. Volksbond, kantoor, 8 uur. Dinsdag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Om streken op het kantoor van het Bondfege- bouw, Steenschuur 15, nam. van 6.307.30 uur; Om 7 uur bijeenkomst van de Be sturen der resp., vak- en onderafdeelingen van den R.K. Volksbond. Spreker de heer J. A. Andriessen. (Zaal 6) Woensdag: Biljartclub „De Poedelaars", 8 uur (Zaal 9) Vrijdag: Uitbetalingen: te 6 uur Metaalbewerkersbond; te 7 uur Transport arbeidersband. Zaterdag: Spaarbank op het kantoor, 78 uur. Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieksarbeidersbond; 10 uur Textielarbeidersbond; 3.30 uur nam. Hout- bewerkersbond; 56 uur Bouwvakarbei dersbond; 56 uur Fabrieksarbeidersbond. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLEN - VEREENIGIN G Rapenburg 52 Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek Beurtrooster: Heden Zaterdag: L. G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: H. Devilée, C. Goddijn en H. Key; Maandag: A. Koper en A. v. Haarlem; Dinsdag: J. Post en S. v. d. Aar; Donderdag: C. v. d. Meel en D. v. Schaik; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: is de zaal ge opend voor de gezellen van 12.30—2.30 uur en van 710 uur. Van 12 uur Bibliotheek Van 8.169.45 uur Verplichte bijeenkomst. 8.30 uur Prijsbiljarten. Hoofdprijs??? Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur 8 uur bijeenkomst Dam- en Schaakclub „De Raadsheer"; 8 uur tafeltennisclub; 8 uur repetitie tooneelclub Adolf Kolping. Dinsdag: bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur; 8.30 uur Recollectie-oefe ning voor alle gezellen op de als kapel in gerichte bovenzaal. Allen op tijd aan wezig. Woensdag: 7.30 uur Biljartclub „T.E.P."; 8 uur repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. Donderdag: bijeen komst voor de gezellen van 810 uur; 8 uur biljart- en tafeltennisclub. Zater dag: bijeenkomst voor de gezellen van 8 10 uur; 89 uur Bibliotheek; 8 uur kegel- club „De Poedelaars" Mededeelingen: Zondag 29 Juni en 6 Juli groot biljart- tournooi. Aanvang 12 uur 's middags pre cies. 100 deelnemers hebben zich opge geven. Morgen Euch. sectie in de Pelikaanstr. om 1 uur. Hier geldt nog meer dan bij de M.C.-oefeningen: Wie verhin derd is, geve er kennis van. Dinsdag: half 8 M.C. afd. B. Geen gezanik, om op 'n andere plaats te gaan zitten hoor! Weest groot! Na de M.C. nog 'n kwartier aspiranten- oefening. Daarna begint ons triduum. Donderdag -en Vrijdagavond: om half 8 voor de meisjes tot 17 jaar, om half 9 voor de jongedames boven de 17 jaar. Donderdag is er 'n klein lof na voor de groo^eren. Vrijdag voor de kleineren. Vrijdag- en Zaterdagmorgen is er om half 7 een aparte H. Mis, waaronder hardop wordt voorgebeden. Afd. A. bezet haar M.C.-plaats; de niet congreganisten in 't midden, daarachter, zooals ook 's avonds geschiedt. Afd. B bezet de banken voor aan bij het Maria-altaar en de preekstoel. Zondagmorgen H. Mis, waaronder ge beden en gezangen. H. Communie. Plaat- senbezetting als op de andere ochtenden. Zondagavond ofn 7 uur plechtig slui tingslof met Maria-predikatie en kaarsen- hulde. Dit triduum gaat uit van de M.C. Ieder meisje of jonge vrouw echter van deze parochie is van harte welkom om zonder 'n enkele verplichting ten opzichte van de M.C. dit triduum te volgen. Als een nieuwe aansporing daartoe wordt dezer dagen bij vele adressen een circulaire be zorgd. Ik hoop dat honderden meisjes hieraan gehoor geven. Dat zal pleiten voor den goeden wil van onze jeugd en haar godsdienstzin. Maria moge u er bijzonder om zegenen. Voor het goede verloop houden we ons aan deze punten: Weest op tijd, weest eer biedig (deze aansporing schijnt noodig te zijn, getuige het storende gedrag van twee z.g. groote meisjes verleden Dinsdag) en gedenkt de collecte. Dan zal pater Bonsel ruimschoots tevre den zijn en ook uw directeur. W. J. A. MULDER, pr. ST. ODO-KOORKNAPEN Zondag: Lofbeurt: St. Gregorius groep. Maandag: kwart voor vijf Aspiranten; kwart over vijf Cres. Gr. 1 (Jongeren) Dinsdag: kwah over vijf Cres. Gr! II (Ouderen); zes uur: Schola (geheel) Woensdag: Plechtige hernieuwing der Doopbeloften. In de Gezongen H. Mis zingt een kleine Schola op het altaar: P. Jacobs, B. Klein, J. Vinkestein, J. Schouten, J. Kok, J. v. Esmond, K. Verhoeven, K. Poppen, F. Habraken, A. de Groot. In het Lof zingt deze zelfde Schola op het altaar. Donderdag: zooals Dinsdag Vrijdag: zoo als Maandag; 8.30 uur repetitie van de Scho la met de heeren Zaterdag: Lofbeurt Pius X-groep. Hallo boys! Vorige week heb ik de datums van de Ouderavond ver keerd opgegeven: deze zijn Woensdag en Donderdag 23 en 24 Juli a.s. Er wordt nu stevig gewerkt aan het Program. Op jullie allemaal wordt gerekend van den,jongste tot deri oudste! Verder zullen we met de Schola een Uitvoering geven in de Open lucht bij Rector Beune aan de Zoeterwoud- sche Singel op Zondag 27 Juli. Verder staan er nog twee Uitvoeringen op het Program, maar daarover hooren jullie nog v/el. Binnenkort groote Leidersraad om de twee Uitvoeringen in Schuttershof voor te bereiden! Er zal veel werk voor jullie zijn., leden van den Hoogen Raad!!! Hallo hoor! Tot kijks! Ik zal den groenteboer weer eens aanhouden! Jullie snapt het wel! Kapelaan E. A. M. PAAP KRUISVAART. Cohort: Aeternus Pater. Zondag 7.30 uur H. Mis waaronder Alg. H. Communie voor K.J.C.-ers en Maria Congreganisten. Maandag 7 uur Aspi- rantenban. Dinsdag 7.30 uur Paschalis Tarcisiusban. Dinsdag 7.30 uur Willi- brordus Bonifatiusban. Donderdag 7.30 uur Gregorius Aloysiusban. Zaterdag 3 uur „Stoere Jongens". Cohort St. Pancras. Maandag om 7 uur gedialogeerde H. Mis. Onthoudt dit nog 'ns: We gaan pas opstaan van onze plaatsen als na het Communie- uitreiken de zegen is gegeven. Maandag avond 7.30 uur Tarcisius-ban Dinsdag 7.30 uur Willibrordusban. Donderdag 7.30 uur Bonifaciusban. Vrijdag 7.30 uur Godfriedban. De aspiranten komen deze week op Donderdag 7 uur. St. Jansknapen. a.s. Dinsdag is het feestdag van St. Jan, jullie patroon, 's Morgens om 7 uur ont breekt natuurlijk niemand bij de H. Mis. Na de H. Mis volgt dan de'verdere mede- deeling over het verloop van den dag. Reuze, ik weet 't wel maar zeg 't je nu nog niet. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph Maandag: 7.309 uur Marg. Sinclair- groep. Dinsdag: 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Communie. Nieuwe leden kunnen zich op de club aanmelden. Parochie St. Petrus. Woensdag, 7.158.30 uur Jongste groep. Vrijdag, 7.459 uur Middengroep. Zaterdag, 2.153.30 uur Mulo-club. Parochie Hartebrug. Dinsdag, 6.307.45 uur: ,,De zonnestraal tjes". 8.9 uur. Midedngroep. Don derdag, 78.15 uur „De Meikevers". 8.159.30 uur Top-groep. Zaterdag, 2.15 3.30 uur Mulo-club. OMGEVING KATWIJK Wijziging samenstelling gemeenteraad. Zooals bekend wordt Valkenburg per 1 Oct. a.s. bij Katwijk gevoegd. Hierdoor komt tevens eenige wijziging in de samen stelling van den raad. Naar we vernemen zal Valkenburg 1 vertegenwoordiger in den Raad krijgen. We vernemen tevens dat een der Katwijksche leden zijn zetel zal moe ten afstaan aan voor een lid van den Raad van Valkenburg. Naar verluidt zal dit de heer Jac. v. Elk C.-H.-lid uit Katwijk aan den Rijn moeten zijn. De burgemeester zal het Valkenburgsche lid moeten aanwijzen. LEIDSCHENDAM 12 1/2 jarig jubileum. Deze week her dacht de heer G. Regt, gemeente-architect, dien dag, dat hij voor 12 'A jaar in dienst der gemeenten Stompwijk en Veur (thans gemeente Leidschendam) trad. Door de arbeiders in werkverschaffing, enz. en door gemeentewerken werden hem bloemstuk ken aangeboden. Ten huize van de heer de Regt werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid den jubilaris te complimen teeren. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdagnamiddag, 27 Juni, des namiddags te 7 uur. Diefstal. Ten nadeele van den heer K. is uit zijn garage in de Pauwestraat alhier een vat benzine ontvreemd. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer P. A van Cuilenborg slaagde te Hilversum voor het examen „Vakbekwaamheid" voor het automobiel- en garagebedrijf. WASSENAAR Personalia. Voor het eindexamen Hoogere Handelsschool 5-jarige cursus (Tijmstrascholen) zijn geslaagd; M. Broc- kema, H. M. Conijn en O. F. Weise, allen alhier. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De raad der gemeente Alphen aan den Rijn vergadert op Maan dag 23 Juni 1941 des n.m. 7 uur. Eenig punt y|in de agenda: Voorstel van B. en W. in zake den bouw van twaalf woningen. Naast de door een tweetal bouwvereeni- gingen met medewerking der gemeente voorgenomen woningbouw, is door B. en W. nog overwogen de bouw van gemeente wege van een aantal arbeidswoningen ter voorziening in het steeds meer nijpend wor dende gebrek aan woningen, waar toch het 24-tal woningen, hetwelk vorenbedoel de vereenigingen voornemens zijn te bou wen, zeker niet voldoende in de behoefte zal voorzien. Daarom hebben B. en W. onderhan delingen gevoerd met daarvoor in aanmer king komende plaatselijke aannemers, waarvan het resultaat was, dat met de fa. Gesman en Zoeteoneijer de door haar inge- diiende plannen nader zijn uitgewerkt en bespraken, Het plan betreft den bouw van 12 ar beiderswoningen op een terrein der ge meente, gelegen aan de Hugo de Groot straat hoek Jan Nieuwenhuij zenstraat. De stichüngskasten voor 12 woningen zullen bedragen f 47050,voor den bouw etc. benevens f 8250,voor den benoodig- den grond, in totaal derhalve f 55300, en het exploitatie-tekort per woning per jaar rond f 100,berekend naar een rente type van 4 pet. BOSKOOP Personalia. Voor het akte examen L.O. is aan de Rijkskweekschool te Schoonhoven geslaagd mej. P. M. van Groos, alhier. LEIMUIDEN Kruisvaart. Woensdagavond Tarcisius ban om 8.15. Donderadgavond 7.15 voet ballen. Diegene die op Donderdag 9 Juli mee willen spelen tegen een aspiranten- elftal uit Kudelstaart moeten beslist de laatste twee keer'op de oefenavond komen. Vrijdagavond Godfriedban. K.J.M.V. Dinsdagavond bijeenkomst om 8 uur. Hoewel het door allen niet mo gelijk is, verwachten we toch zoo veel mo gelijk leden. NIEUWKOOP Mond- en klauwzeer. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer is ook in deze gemeente geconstateerd. Op vijf ver schillende boerderijen is het vee reeds door deze ziekte aangetast. Tot nog toe is de ziekte nogal niet' van kwaadaardigen aard. Geboren: Wijnanda Maria d. van W. H. de Rijk en P. J. Spekman. Jan z. van C. Verburg en T. Kempenaar. Getrouwd: G. J. van der Haven 32 j. won. te Ter Aar en B. Meijer 24 j. Overleden: Johannes van den Hel der 74 j., ongehuwd. Ondertrouwd: W. Augustinus 26 j. en C. M. Nout 26 j. won. te Nieuwveen. A. Roth 22 j„ won. ,te Roterdam en H. E. Serné 20 j. TER AAR Boerenleenbank. Onder leiding van den directeur, den heer W. v. d. Hoorn, werd de dertiende leden-jaarvergadering gehouden van de Boerenleenbank „Lange- raar", in het café van den heer Verhoef. Na opening, ging een hartelijk Woord van welkom tot de veertig aanwezige leden en den inspecteur, den heer Luchtman van de Centrale Bank te Eindhoven, De Inspecteur gaf een duidelijke toelich ting over de saneering der financiën, dank zfj de vlotte medewerking der Centrale, waardoor het thans mogelijk is, de dubieu ze debiteuren uit de boeken te lichten en een aanvang te maken met een reserve, die na een vijfjaarlijksohe contributie- heffing zal gegroeid zijn tot f 7000. Una niem nam de vergadering dit voorstel aan, met de restrictie dat nieuwe leden geen contributie behoeven te betalen. Hierna werd de balans en verlies- en winstrekening voorgedragen, met een winst van 173.65. Het aftredend lid. de heer W. v. d. Hoorn Azn. zag zich met algemeene stemmen her kozen, evenals de heer M. v. d. Jagt als lid van de Raad van Bestuur, waarna slui ting. Kostelooze inenting. Op Woensdag 25 Juni a.s. is er gelegenheid tot kostelooze inenting, ten huize van de plaatselijke doktoren. Aanvang negen uur. De trouw boekjes moeten worden meegebracht. ZOETERWOUDE Personalia. Voor het examen Algemee ne Handelskennis voor de Middenstand slaagde de heer H. A. J. Paardekooper Pzn., leerling van de R. K. Middenstands Han delsavondschool te Leiden. Academienieuws LEIDEN.— Geslaagd: candidaatsexamen Rechten: A. L. de Wolf, Hilversum, Mej. M. A. van Delden, Deven ter; A. J. Mulder, Leiden. candidaatsexamen Nederlandsche taai en letterkunde: II. J. A. Hissink, Den Haag. Laatste Berichten Binnenland WEGENS BELEEDIGING VAN DE DUITSCHE WEERMACHT TOT TWEE JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. De Nederlander Franciscus Batens uit Den Haag is door het S.S. und Po- lizeigericht X tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat hij onlangs in Den Haag in het Kortenbosch zonder eenige aanleiding een Duitschen sol daat uitgescholden had voor „rotmof" daarna een dreigende houding aannam en daardoor de openbare rust en orde probeerde te verstoren. ONGELUK BIJ HET ZWEMMEN. Tijdens het zwemmen in de Luntersche- beek onder Scherpenzeel dook de 18-jarige W. Hendriksen in te ondiep water en kwam daarbij met het hoofd met den bo dem in aanraking. Nadat zijn kameraden hem op het droge hadden gebracht, con stateerde een dokter, dat de nekwervel ernstig was beschadigd. Do jongeman werd naar het ziekenhuis in Amersfoort overge bracht, waar hij echter eenige uren later overleed. DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. De Ermelosche politie Is er in opheldering te brengen in een reeks van diefstallen van eieren, aardappelen en an dere levensmiddelen, alsmede van rijwie len, die den laatsten tijd in de gemeente Ermelo op groote schaal plaats vonden. Tientallen fietsen verdwenen de laatste weken, zonder dat men de dader(s) kon vatten. Thans heeft de politie drie mannen gearresteerd, die zich schuldig hebben ge maakt aan deze diefstallen. Twee inwoners uit Harderwijk zijn aangehouden ter zake Van diefstal van levensmiddelen. Uit het onderzoek bleek, dat zij da gestolen wa ren weer aan een handelaar tegen lage prijzen van de hand deden. Ook deze he-4 Ier werd aangehouden. Voorts is een per soon uit Ermelo gearresteerd wegens dief stal van fietsen. Buitenland NEW YORK, 21 Juni (D.N.B.) In Ame- rikaansche vlootkringen acht men 'het ze ker, dat de vermiste duikboot 9 op den bo dem van de zee ligt. Het vaartuig was be zig met duikoefeningen buiten de haven van Portsmouth en zou na twee uur weer boven komen. Even na de voorgenomen twee uur versoheen er aan de oppervlakte der zee ëen rookbom, welke aantoonde, dat de duikboot zich in nood bevond. De red dingboot „Falcon", vliegtuigen en 21 dui kers werken op de plek des onheils, doch hebben tot dusver geen contact met het vaartuig gekregen. Gemeentel. Aankondiging .L.O. aan itober^raat, den el en de aan den Zuidsingel en Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot en met 30 Juni 1941 gelegen heid bestaat tot inschrijving van nieuwe leerlingen, gedurende een half uur vóór den aanvang van eiken schooltijd, aan: a. de Jongensschool voor U.L.O. aan de Pieterskerkstraat; b. de Meisjesschool voor U.L.O. aan de Breestraat; c. de Opleidingsscholen en H.B.S. aan straat; d. de OpleidiJ de Langebrug, Rijnsburgersing Driftstraat; 1 e. de O.L. sc| de Medusastra f. de Central schol voor het 7e en leerjaar (ingang Oude Vest 35); 2o. dat bij de inschrijving een geborte- bewijs moet worden getoond; 3o. dat de kinderen met uitzondering van die waarvoor toelating tot de U.L.O. scholen of tot de Centrale school wordt ge vraagd vóór 1 October a.s. den leeftijd van 6 jaar moeten hebben bereikt Leiden, 21 Juni 1941. STEVENINCK, Burgemeester VAN STRYEN, Secretaris INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAAR SCHOLEN Burgemeester en WethJ den brengen ter kennis v» den, dat aan de Openbar# in het Elisabethshof, aan#e aan de Gortestraat tot ein gelegenheid bestaat tot#iet|do#l inschrij ven van leerlingen en \Al d|sj#ormiddags van kwart vóór negen lot hWir tien en uitgezonderd 's WoensAgs enas Zaterdags des namiddags va# kwaif vóór 2 tot kwart na 2 uur. De kinderen moeten op toelating den leeftijd bereikt. Leiden, 21 Juni 1941. Agenda. LEIDEN. VERGADERINGEN. UITVOERINGEN ENZ. Zaterdag, Bjireauzitting R. K. Reclassee- ringsvereeniging Afd. Leiden, St. Vincentiusgeb., Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: P. van Es, Kortmann, Hovens Grève, Lahr en Teeuwen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz. Tel. 390 Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 21 Juni 20 uur tot Zaterdag 28 Juni 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Ra penburg 9, Tel. 24807. en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Marktberichten LEIDEN, 20 Juni. Groentenveiling. Rabarber 6, peen f 1520, andijvie 4 15, sla 2—6, aardbeien f 100—172, snij- boonen 7180, stamboonen f 83107, dop erwten 25—41, peulen 30, postelein 1423, spinazie 223, tomaten 36, alles per 100 K.G.; komkommers 16, bloemkool f 7.2013, salade 0.601.50, aller per 100 stuks; pieterselie 2.107.50, radijs 2.106.70, selderie f 4.507.70, uien 1.208, peen 5.8012, raapstelen 0.601.20, alles per 100 bos. LEIDEN, 21 Juni. Boter. Prijrjen: prima Doerenboter 1.72 1.75 per kg. Aan voer 250 kg. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 20 Juni. Groentenvei ling. Eng. komkommers'le srt 13, 2e srt 10, 3e srt f 6.50, wankleurige f 4 5.60, stek 47, gele komkommers le srt 10.5013. 2e srt 7.20—10, 3e srt 4.50— 6.70, stek 48, kropsla le srt f 1.50, 2e srt 1.25, stoofsla 610.80, peen 12, bloemkool le srt f 13, 2e srt 9.80, uit schot 4.60, tomaten midd. 18, gr. ron den 18, srt 18, 3e srt 18, bonken 18, andijvie per 10 K.G. 0.601.50, spi nazie per 6 K.G. - 0.340.31, postelein 20.1021.60, raapstelen 1.502, rabar ber per 100 K.G. 3.406, nijboonen ƒ0.72 0.76, spercieboonen 1.011.05, radijs 4.107.10, prei 4.606.70, peulen 30, tuinboonen 3640. ROELOFARENDSVEEN, 20 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien gevlakt 2127 ct., idem ongesorteerd 2133 ct., idem kleine 1722 ct., frambozen 37 ct., per doosje; Wagenarsboonen f 4,40, snijboonen 3 3.70, idem stek f 2.102.70, tuinboonen 2.80, prinsesseboonen 5.25, per 10 pond; peulen f 2.403, doperwten 2.753, ca- pucijners 33.15, per 10 K.G.; bloemkool 4.90—9, sla 0.20—1.50 per 100 stuks; augurken D 26^< ct. per stuk. De eerste Veensche augurken werden aangevoerd door den tuinder G. J. v. Leeuwen en ge kocht door de Fruit-Centrale H. Nederstigt te Lisse. TER AAR, 20 Juni. Centrale Veiling. Spinazje 0.830.93, andijvie 0.120.56, sla 0.201.50, vellen 0.050.20, peulen 3, doperwten 2.10—4.15, capucijners 3.454.25, tuinboonen 3.504.50, snij boonen 6.207.40, postelein 0.160.22, waschpeen 0.120.16, prei 0.100.20, ardijs f 3.50, rabarber 6, bospeen 9.60- 12. Seldery 1.30—3.50, bloemkool 0.04— 0.13, komkommers f 0.070.13, tomaten 0.18, aardbeien 0.230.42, peterselie 3.80. KATWIJK a. d. RIJN, 20 Juni. Groenten- veiling. Radijs 2.103, rabarber 4.40 6, sla-uitjes f 1.402.00, raapstelen ƒ6.50 7, bospeen f 10.8012, alles per 100 bos; natuursla f 0.801.50, bloemkool I 10.80 11, idem II 89, per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3