OMGEVING Laatste berichten PAM BIJ DE MAANAPEN MAANDAG 16 JUNI 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Grosskundgebung der N.S.D.A.P. IN DE LEIDSCHE STADSGEHOORZAAL. Gisteravond vond in de Gehoorzaal een Grosskundgebung plaats, georganiseerd door de Ortsgruppe Leiden van de N. S. D. A. P. Het muziekkorps van het Duitsche lucht- wapen in Nederland luisterde de bijeen komst op met pittige marschmuziek. Nadat de Ortsgruppenleiter, de heer Steffin, de vergadering geopend had en de aanwezigen had verwelkomd, sprak Pg. Scherer van het Gau-propaganda-amt te Berlijn. Hij schetste, hoe de natuur zich telkenjare ver jongt en vernieuwt en in het voorjaar met nieuwe kracht te voorschijn komt. Evenals in het kleinste zaadje, zoo is ook in iederen mensch de drang naar werkzaamheid en arbeid neergelegd. Vooral in de jeugd droomt men van grootsche daden; later merkt men wel, dat alles niet zoo gemak kelijk gaat. En wanneer men een verkeer den kijk op het leven heeft, komt men er zelfs wel eens toe, om zich af te vragen, waartoe men eigenlijk op de wereld is. Voor den Duitscher, die een juisten kijk op het leven heeft, is dat geen vraag meer. Hij heeft de levensbeschouwing van den Führer uit te dragen, welke in één slagzin is sa men te vatten: „Duitschland ontwaak". En dan komt het er niet op aan, welke functie men heeft, hoofdzaak is te zijn een werke lijk levend, bewust en flink mensch. Ieder individu heeft een welhaast goddelijke functie in deze wejreld te vervullen. Alles wat hij aan capaciteiten bezit, heeft hij als erfgoed van zijn voorouders meegekregen en zijn taak is het, dat overgeërfde leven voort te zetten, te verrijken en door te geven. De schepping heeft zijn eeuwige be stemming en midden daarin staat ieder, niet als enkeling, maar tezamen met zijn geheele volk. De Führer, aldus ging spr. voort, is geen heilige, geen bovenaardsche natuur. Hij wil daar ook niet voor worden aangezien. Hij is daarom zoo groot, omdat hij de groot ste, vlijtigste en flinkste arbeider is van het geheele Duitsche volk. Hitier gelooft in het Duitsche volk en alles wat Duitsch bloed in de aderen heeft, is het fundament van zijn kracht. Rondom hem schaarden zich aanvankelijk weinigen, die in hem ge loofden, doch'weldra groeide de kring tot tien- en honderdduizenden en thans is daaruit een krachtstroom geboren, welke het Duitsche volk bezielt en straks de ge heele wereld zal omvatten. Door Adolf Hit ler komt het ware, levende heil over de gansche aarde. Wij staan thans midden in de wederge boorte van het Duitsche volk,- zien wij slechts om ons heen, om te weten wat dat beduidt. Het Duitsche volk verricht thans prestaties, 'welke men kort geleden nog voor onmogelijk had gehouden. De' geweldi ge oorlogsresultaten zijn op de eerste plaats te danken aan den geest, welke den Duit- schen soldaat bezielt. Aan het front staat de Duitsche soldaat niet alleen; met hun en in hem strijdt het geheele Duitsche volk en de geheele rij van voorouders is in den geest bij hem. Dat maakt onze .kracht uit. In het heelal k alles ordelijk ingericht en zoo moet er ook discipline zijn in een staat en in een volk, waarbij men zich vrijwillig ondergeschikt maakt om het grootere te helpen opbouwen. De arbeid is het eenige gebed aan den Schepper in den Duitschen nat. soc. staat. Slechts degene, die zelf ar beidt wordt door God geholpen. Een volk is een in zich gesloten organis me. Zooals de zon de celkern is van ons zonnestelsel, zoo heeft het Duitsche volk in Adolf Hitler wederom zijn gezonde cel kern terug gevonden. Spr. zeide niets te kunnen mededeelen over de groote buiten. landsche politiek, hij wist daar niets van Maar één ding wéten wij allen: wat de Führer doet is juist en daarom zullen wü overwinnen. Wij leven in een groote tijd en moeten zorgen, daarbij niet te achter te blijven. Geld en goud hebben wij niet noo- dig, het vermogen van een volk ligt in zichzelf. Wij, tijdgenooten van Adolf Hit ler, hebben een grootsche taak. Wij hebben niet alleen tweeduizend jaar in te halen, maar wij moeten ook voor de toekomst bouwen en ieder van ons heeft tot taak zijn geheele wezen in te zetten voor het eigen volk. Met de handen in elkaar en één van hart en één van willen ontstaat een kracht, welke men niet vermoed zou hebben. En daarin zal ieder zijn geluk vinden, want het geluk woont in-onze eigen borst. Het betoog van den levendigen redenaar werd herhaaldelijk door applaus, onderbro ken. Na de rede werd de groet aan den Führer gebracht en de nationale hymnen, het Deutschlandlied en het Horst Wessellied, gezongen. KATWIJK AAN DEN RIJN Een moedige redder. Het driejarig zoontje van P. v. D. viel in den Rijn. De behanger D.'Hus, Tijmstraat 15 te Katwijk aan Zee, was in de nabijheid en aarzelde niet in den Rijn te springen, deze over te zwemmen en het kind van een anders wis sen dood te redden. Het tragische was ech ter dat H. door onbekende ooi zaak in den Rijn een ernstige beenwond had opgedaan zoodat hij zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen om daarna per ziekenauto naar huis te worden vervoerd. Door zijn moedige daad zal H. thans lan gen tijd zijn werk nier. kunnen doen en alzoo zonder eenige inkomsten zijn. VOORSCHOTEN ZILVEREN PRIESTERFEEST, PATER J. RONSEL, MONTFORTAAN Op plechtige en passende wijze heeft de weleerw. Pater J. Bonsel, Montfortaan, op het met witte bloemen en palmen ver sierde altaar in de kerk van O. L. Vrouw Middelares aan de Haagsche Schouw zijn zilveren priesterfeest gevierd met een plech tige H. Mis van dank voor een vijf en twin tig jarig priesterleven. De jubilaris werd door bruidjes van het klooster afgehaald en de kerk binnengeleid. De kleine, intieme hulpkerk was tot de laatste plaats met geloovigen bezet. Door het koor werd onder leiding van Pater Franssen gezongen de vierstemmige Missa Pontificalis van Lorenzo Perosi. Pater Bonsel werd bij het H. Misoffer geassisteerd door den weleerw. Pater J. Hillen als presbyter assistens, Pater H. Matthijssen, missionaris in de Congo en neef van den jubilaris als diaken en Pater M. Vrehen, missionaris in de Congo als sub diaken. De feestpredicatie werd gehouden door den weelerw. Pater J. Hillen, die tot tekst had gekozen: „Een kracht is van hem uit gegaan" (Luc. 6:19). De gewijde redenaar meende, dat dit feest een voldoende recht vaardiging was voor het feit heden bij afsluiting van 25*jaar priester zijn te spre ken over de hooge waardigheid van het priesterschap. Als sjJr. den jubilaris wil huldigen, past allereerst een woord van dank aan God, een woord van dank voor de instelling van het priesterschap, waar in menschen Gods werk op aarde voortzet ten en de gewijde redenaar zet uitvoerig uiteen, wat de hooge beteekenis is van het priester zijn voor den priester zelf en vooral voor de menschenop aarde. Zoo er op aarde geen priesters waren, zouden de menschen de ervaring leert het ver vallen tot ongeloof en ten gronde gaan. En nu is de priester bij den mensch met de H. Sacramenten van diens geboorte af tot aan de deur der eeuwigheid. En zelfs daarna ver geet de priester den mensch niet en bidt hij voor hem iederen dag in de H. Mis en in het breviergebed. Om zulk een priestefjubilaris danken wij dezen morgen God, die van hem maakte een anderen Christus, die hem verhief tot zoo'n hooge waardigheid. Vijf en twintig jaren lang is hij nu reeds bekleed met goddelijke macht. Sedert zijn eerste H. Mis zijn er vijf en twintig jaar voorbij en alleen dit is re den genoeg om te jubelen en te danken. Maar meer nog is hiervoor reden om de zegen die op deze 25 jaren heeft gerust. Met enkele woorden herinnert spr. aan wat de jubilaris in die 25 jaar heeft gedaan. Hij heeft het priesterschap geheel beleefd. Een kracht is van hem uitgegaan. God alleen weet, hoeveel er door zijn werk in die ja ren is tot stand gekomen, vooral in de ziel zorg, als missionaris in ons eigen land, waar overal in kerken en kapellen hij den lof zong van God. Het was de vervulling van zijn heilig ideaal, dat de menschen God zouden dienen en liefhebben. Zich tot den jubilaris richtend, zeide spr.: vooral hebt gij aangekweekt een groote Marialiefde, op het voorbeeld van den Z. Grignion de Mont- fort: Per Mariam ad Jesum. Uw 25-jarig Priesterschap was een voortdurende lofzang op de heilige Moeder Maria. Met dankbaar heid en voldoening moogt gij terugzien op uw priesterleven, ondanks kruis, ontkenning en zelfs ondankbaarheid. Dit alles wilt ge vandaag gaarne vergeten, omdat die offers niet vergeefs zijn gebracht. Spr. besloot met dank aan God voor dit priesterleven en beloofde, dat allen voor hem zouden bidden, opdat God hem nog lang zou laten arbeiden tot heil der zielen. Al legt ook het plotselinge verlies van uw jongsten broer een schaduw op dezen dag, aldus de gewijde redenaar tot den jubilaris, ge weet, dat hij met uw ouders in den he mel in uw vreugde deelt. Moogt ge nog vele jaren leven in de vreugde, in de blijheid van uw priesterschap. Hierna werd het -H. Misoffer door den jubilaris voortgezet. Na de heilige Mis werd de jubilaris we derom door de bruidjes naar het klooster terug geleid. Hier werd gelegenheid gege ven den jubilaris geluk te wenschen, waar van door zeer velen gebruik werd gemaakt. Binnenland ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In het afgeloopen weekeinde vloog een aantal Britsche vliegtuigen boven ons land. Een aantal brisant- en brandbommen werd omlaaggeworpen, doch er werd zoo goed als geen schade aangericht. Enkele woonhuizen werden licht beschadigd. Aan de veldvruchten werd door brandbommen eenige schade toegebracht. Dooden of ge wonden zijn niet te betreuren. BABY-SCHOEISEL ZONDER BON SCHOEN-DISTRIBUTIE IETS SOEPELER. De Secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat met ingang van heden de verkoop van een aantal soorten schoeisel, hetwelk tot dusverre op een zg. bon „2" moest worden gekocht, weer vrij van bon zal kunnen geschieden. Het be treft de volgende soorten schoeisel: 1. Babyschbeisel. 2. Pantoffels met een cosy-zool en bo venwerk van stof. 3. Rubberbadschoenen. 4. Klompsokken. Voorts zal, teneinde tegemoet te komen aan den veel geuiten wensch van het pu bliek om meer schoeisel voor "kinderen be schikbaar te stellen, de grens voor kinder schoenen, welke op bon „2" verkrijgbaar zijn, uitgebreid worden van 23 tot maat 2. Vanaf heden is dus kinderschoeisel tot en met maat 27 op bon „2" verkrijgbaar. Bo vendien zullen Sandalen met leeren- of rubberzooi op bon „2" verkrijgbaar zijn. Tenslotte wordt de aandacht er op ge vestigd, dat niet alleen zomerschoeisel en kindersohoeisel op bon „2" verkrijgbaar is, dooh ook een aantal soorten schoeisel, het welk gebruikt kan worden om het norma le schoeisel te sparen voor den komenden winter. In het bijzonder zij hier gewezen op schoenen met houten zool, pantoffels met leeren zoo en gymnasiekschoenen, wel ke gedurende den zomer zeeer goed ge bruikt kunnen worden om het normale schoeisel te vervangen. PATER HULSMAN OVERLEDEN. Gisteren is te Nijmegen op 72-jarigen leef tijd overleden pater A. Hulsman, die van 1900 tot 1915 leeraar was in het Engelsch aan het St. Canisius College te Nijmegen. Daarna was hij kapelaan te Utrecht, Am sterdam en Nijmegen. Later was pater Hulsman ook nog leider aan het retraite huis te Venlo. GROOTE HOEVEELHEID DISTRIBUTIE BONNEN GESTOLEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. is een inbraak gepleegd in het distributie kantoor Amsterdam-Oost, tweede Ooster parkstraat. Nagenoeg alle daar aanwezige distributiebonnen, ten getale van eenige honderdduizenden zijn ontvreemd, o.m.: 2000 Vetkaarten, 1400 vleeschkaarten, 100 halve vleeschkaarten, 1900 aardappelkaar- ten, 500 halve aardappelkaarten, 200 alge- meene distributieboekjes, 500 bloemkaar- ten, 1000 boterkaarten, 1500 halve boter- kaarten, 1480 bran dstoff enkaar ten J., 1300 idem K., 195 idem L., 400 idem M., 200 idem N., 500 halve broodkaarten, 400 ca- caokaarten, 100 melkkaarten, 300 benzine vergunningen van 60 liter, 100 idem voor S0 liter, 100 papkaarten, 700 sceries petro- leumzegels, 800 schoenenbonnen I, 800 idem II en voorts een zeer groot aantal bonnen voor aardappelen, boter, brandstoffen, brood, eieren, havermout, kaas, koffie of thee, maizena, margarine, peulvruchten, rijst, spijsolie, suiker, tarwebloem, toilet zeep, vermicelli, vleesch, vleeschwaren, zeep terpentijn, generator-anthraciet en genera tor-turf, kaas, lijnolie,- melk, textiel Ha en G. Tevens is een aantal reductiebewijzen a 1.50 en 15.— ontvreemd, alsook een aantal stempels, o.a.: „distributiekantoor Amsterdam (O.)", „Amsterdam (O) D.K. 602 handteekening: P. J. A. Blansjaar" en ,;advies gegrond op schriftelijke bewijsstuk, ken, gebaseerd op normen, vastgesteld bij circulaire dd. 6/2 '41 no. 161556/b. 1. 1. 1. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat mej. Th. in de Spilstraat te Maastricht een natuurlijken dood is gestorven. Aanvan kelijk is gemeld, dat mej. Th. aan vischver- giftiging zou zijn overleden. Buitenland HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 16 Juni. (D. N. B.). Het op- perbevel van de weermacht maakt bekend: In den strijd tegen de Britsche scheep vaart heeft het luchtwapen nieuwe suc cessen behaald. In den Atlantischen Oceaan ten Westen van Gibraltar bestreden ge vechtsvliegtuigen een krachtig beschermd konvooi en vernietigden vijf vrachtschepen met tezamen 21.000 brt. In Noord-Afrika viel de vijand aan het front van Solloem met vrij sterke strijd krachten aan. De aanval werd verijdeld door het afweervuur van de Doiitsch-Ita- liaansche troepen in samenwerking met het luchtwapen. Volgens de voorloopige berich ten werden zestig Britsche pantserwagens vernietigd. De gevechten duren voort. Duitsche duikbommenwerpers vielen met bijzonder resultaat sterke vijandelijke co lonnes en concentraties voertuigen aan. Duitsche jagers schoten in felle luchtge vechten boven het gevechtsterrein negen Britsche jacht- en twee gevechtsvliegtui gen omlaag. In het Oostelijke bekken van de Middel- landsche Zee bestreden Duitsche gevechts vliegtuigen onder bevel van kapitein Kol- lewe met bijzonder succes een formatie Britsche oorlogsschepen. Zij brachten een lichten kruiser tot zinken door vier bom- treffers van zwaar kaliber en beschadig den een zwaren kruiser. Andere Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen op het eiland Cyprus verscheidene vliegvelden doeltref fend met bommen en boordwapens aan. Pogingen van den vijand om overdag de bezette gebieden binnen te vliegen mis lukten. Jagers schoten drie van de aanval lende Britschevliegtuigen omlaag. Twee Britsche gevechtsvliegtuigen werden door een patrouillevaartuig en een mijnenveger een ander door marine-artillerie neerge schoten. De vijand wierp vannacht op ver scheidene plaatsen in West-Duitschland brisant- en brandbommen. De burgerbe volking leed geringe verliezen. Op eenige plaatsen ontstond onbeteekenende materiee- le schade in woonwijken. Nachtjagers scho ten twee Britsche vliegtuigen omlaag. Bij den afweer van vijandelijke lucht aanvallen heeft zich de onder bevel van den luitenant ter zee eerste klasse Heim- berg staande patrouilleboot door het om- laagschieten van vier vijandelijke vlieg tuigen onderscheiden. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 16" Juni. (Stefani). Het 376ste communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „In Noord-Afrika heeft de vijand, die sedert verscheidene dagen een offensief voorbereidde, gisteren aan het front van Solloem een massalen aanval ingezet. Overal werd hij met aanzienlijke verliezen teruggedreven. De slag duurt voort. Duit sche en Italiaansche vliegtuigen hebben herhaaldelijk de havenwerken, de verster kingen en de kampementen van Tobroek getroffen. Te Mersamatroeh zijn opslag plaatsen en verdedigingswerken door onze vliegtuigen gebombardeerd. Uit Oost-Afrika wordt niets van beteeke nis gemeld". DUITSCHE VLIEGTUIGEN IN ACTIE AAN SYRISCHE KUST BERLIJN, 16 Juni (D.N.B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren over dag aan de Syrische kust een aanval ge daan op een vrij sterk Britsch konvooi. Daarbij werd een lichte kruiser vernietigd en een zware Britsche kruiser beschadigd. De Duitsche vliegtuigen keerden zonder eigen verliezen op hun uitgangspunt terug. DE VERWOESTINGEN TE LONDEN NEW YORK, 16 Juni (D.N.B.) De correspondent van Associated Press, die van vacantie in de Vereenigde Staten te Londen is teruggekeerd, meldt, dat in de laatste drie maanden de verwoestingen te Londen vervijfvoudigd zijn. Terwijl men in Maart nog langs vijf tot tien onbescha digde huizenblokken kon loopen, ziet men thans op iederen hoek puinhoopen. Het heeft geen zin te beweren, dat het leven zijn gewonen gang gaat. Duizenden hebben hun woning moeten verlaten en hun leef wijze moeten veranderen. Londen heeft meer respect voor de Duitsche luchtmacht dan het ooit gehad heeft. Er zijn maar wei nigen, die in hun eigen bed slapen. Duizen den leven onder den grond. De puinhoopen van Londen maken op een bezoeker, die na een afwezigheid van enkele weken terug keert, een ontstellenden indruk. In den afgeloopen winter heeft men nog getracht het puin op te ruimen en de venters met karton af te sluiten. Nu zal men maanden en wellicht jaren noodig hebben alleen al om de schade op te ne men. Het zal jaren duren, voor de stad herbouwd zal zijn. Gemeentel. Aankondiging GEVECHTEN BIJ SOLLOEM. BERLIJN, 16 Juni. (D. N. B.). Naar het D. N. B. verneemt, zijn de Engelschen gis teren aan het front van Solloem met ster ke strijdkrachten tot den aanval overge gaan. De strijd duurt voort. Een afdeeling Duitsche Stuka's greep met buitengewoon groot succes in. Vooral vijandelijke colon nes en concentraties van voertuigen wer den gebombardeerd. De vijand heeft aan zienlijke verliezen aan menschen en mate riaal geleden. Talrijke voertuigen raakten in brand, andere werden door bommen ver nield. Bij luchtgevechten werden zeker ne gen Britsche Hurricanes en twee bommen werpers neergeschoten, waarschijnlijk zijn nog twee andere Britsche toestellen neer gehaald. BERLIJN, 16 Juni. (D. N. B.). Naar het D. N. B. verneemt, zijn volgens de tot dusverre ontvangen berichten gisteren bij de gevechten aan het front van Solloem zes tig Engelsche pantserwagens vernield. WASSENAAR Diefstallen. Na verbreking van een ruit in de keukendeur heeft men zich toe- j gang verschaft tot een perceel van den heer V., aan den Buurtweg. Diverse voor- 1 werpen en levensmiddelen zijn ontvreemd. Mej. H., alhier, deed aangifte van dief stal van haar rijwiel, dat geplaatst was voor een perceel aan de Prinses Marielaan. Ten.nadeele.van G. aan den Oostdor- perweg zijn uit een hok aan de Ruigelaan 10 kippen en een haan ontvreemd. In ver band hiermede is door den Haagsche Po litie aangehouden een zekere v. R., aldaar, die heeft bekend. 179. Nu wordt het een moeilijke situatie voor Pam. Hij neemt een paar reuzesprongen, doch er zijn zooveel apen, dat hij telkens weer tusschen nieuwe groepen aanvallers belandt 180. Zoodra hij weer op den grond komt, vallen ze op hem aan, en grijpen zijn b eenen, zoodat hij niet meer springen kan. Ze probeeren tegen hem op te klauteren en hoeveel moeite hij doet, hij kan zijn aanvallers niet kwijt raken. (Uitknippen en bewaren). De in de dagbladen aangekondigde uit reiking van nieuwe distributiekaarten A, B, E, P en Q zal plaatsvinden van Don derdag 19 Juni tot en met Zaterdag 28 Juni 1941. Voor deze uitreiking kan men zich ver voegen aan de volgende adressen (op al deze dagen van 8 u. 3012 u. 30 en van 14 u.—17 u. 30. Morschweg 34 (vm. Militair Tehuis). Lombokstraat No. 49 (gebouw „De Een dracht"). Stille Rijn No. 3 (dubbelpost) (vm. Bu reau van Bevolking). Utrechtsche Veer No, 3 (vm. gebouw v. d. Leidsche Burgerwacht). Hyacinthenstraat No. 18 (gebouw „De Tuinstadwijk"). De kaarten behoeven niet door den ge rechtigde persoonlijk te worden afgehaald, afgifte aan kinderen die den leeftijd van 15 jaar nog niet hebben bereikt, is even wel verboden. Degene die de kaarten in ontvangst neemt is verplicht, de ontvangstbewijzen welke achter aan het bundeltje kaarten zijn bevestigd te teekenen, alvorens deze door den uitreikambtenaar van de kaar ten worden verwijderd. Om een vlotte uitreiking te bevorderen wordt er op gewezen dat de stamkaarten bij het overhandigen aan den uitreikamb tenaar naar den leeftijd moeten worden gerangschikt, dus die van de oudste boven op, die van de jongste geheel onderaan. Voor de verstrekte kaarten zullen de volgende vakjes van de distributiestam kaart worden afgekruist: kaart A vakje V6 kaart B vakje V7 kaart E vakje W1 kaart P vakje W2 kaart Q vakje W3 De opkomst van het publiek dient te geschieden in onderstaande volgorde: Op Donderdag 19 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen A, B tot en met Bo. Op Vrijdag 20 Juni a.s. zij, wier ge slachtsnamen beginnen Bra, C 1-4 Op Zaterdag 21 Juni a.s. slachtsnamen beginnen met Ho. Op Maandag slacntsnam* t/m. Ko. Op Dinsi slachtsnami t/m Mey. Op Woens slachtnamen Q. R, t/ Ra. Op Donderd: slachtnamen bi Op Vrijdag slachtnamen bi t/m We. Op Zaterdag slachtsnamen t/m Z. Pluimveehoudel Pluimveehouder moeten op de hierbo- vengenoemde dat» zich vervoegen op de iiitreikpcst Instellingen en Pluimveehou ders Stille Rijn no. 3 om de bonkaar ten A. B. E. P. en Q. waarvoor zij in aan merking komen in ontvangst te nemen. Wanneer zij ook in de toekomst voor kippenvoer in aanmerking wenschen te komen, worden op deze uitreikpost de met „eieren" gemerkte bonnen van de kaarten „Diversen" van henzelf, hun inwonende gezinsleden en inwonend personeel inge nomen. x Uitreiking van kaarten C. en D. (Cate gorie Zware en Zeer Zware Arbeid). De uitreiking van bonkaarten C. en D. zal plaats vinden op het Distributiekan toor Breestraat 119, afd. Brood, van Maan dag 23 Juni tot en met Zondag 2 Juli en wel voor arbeiders werkzaam in: a. Industrie. Maandag 23 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met A t/m. L. Dinsdag 24 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met M t/m. Z. b. Bouwvakken. Woensdag 25 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met A t/m. L. Donderdag 26 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met M t/m. Z. e. Grondwerk. Vrijdag 27 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met A t/m. Z. d. Transport. Zaterdag £8 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met A t/m. M. Maandag 30 Juni, wier geslachtsnamen beginnen met N t/m. Z. e. Werkverruiming. Dinsdag 1 Juli, wier geslachtsnamen be ginnen met A t/m. Z. f. Landbouw. Woensdag 2 Juli a.s. zij, wier geslachts namen beginnen met A t/m Z. Zij, die reeds in het bezit zijn extra kaarten voor zware en zeer zware arbeid en bij de a.s. uitreiking van nieuwe kaar ten C en D daarvoor weer in aanmerking wenschen te komen moeten in het bezit zijn van een door den werkgever ge- teekende bruine kaart. Indien men nog.niet in het bezit is van een bruine kaart, kan men deze vanaf 17 Juni afhalen aan het Distributiekantoor, Breestraat 119, afd. Brood. Leiden, 16 Juni 1941. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Marktberichten TER AAR, 14 Juni. Centrale Veiling. Spinazie 0.521.02, andijvie 1952 cent, capucijners 4.40, tuinboonen 8.80, snij- boonen 78, waschpeen 13 cent, prei 35 —40 cent, pieterselie 3.003.40, snijbiet 20 cent, radijs 1.60, rabarber 1.506.00, bospeen 1013 cent, selderiee 4.30, sla 0.201.10, bloemkool 314 cent, kom kommers 1214 cent, aardbeien 2441 cent, tomaten 22 cent, r.--1 n 3 605.00.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3