KERKNIEUWS OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 14 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ALGEMEENE VREDESNOVENE Men verzoeke ons opname van het vol gende: In de Votiefkerk, toegewijd aan O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Sant poort, wordt wederom de jaarJLijksche Maria-Novene-gehouden en wel van 21 Juni tot en met 29 Juni a.s. Wij vieren daaronder het Titelfeest van Maria van Altijddurende Bijstand op Vrijdag 27 Juni. De oefeningen zijn iederen avond half 8. 'Tevens herdenken wij hef feit, dat de wonderdadige schilderij vóór 75 jaar werd teruggeven aan de openbare vereering. De algemeene intentie is: herstel van de wereldvrede in christelijk liefde en rechtvaardigheid. Bij deze algemeene intentie kunt U zich aansluiten door de oefeningen bij te wonen in onze Maria-kerk of door U met de Novene in den geest te vereenigen in Uw huisgezin, Uw heiligdom van God. Uw bijzondere intenties, die wij gaarne schriftelijk ontvangen, worden 's avonds aanbevolen door de vele Maria vereerders en vereersters, die onze kerk gedurende deze negen dagen komen bezoeken en daar persoonlijk deelnemen aan ons gemeen schappelijk gebed. U kunt ook lid worden van onze Broederschap van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand, welke ten doel heeft „de godsvrucht tot en de vereering van Maria, onder dezen titel aangeroepen, te be vorderen. Men kan intenties voor deze Novene op zenden aan de R.K. Pastorie, Frans Netscherlaan 12, Santpoort (Dorp). katwijk Geboren: Adriaan, z. van C. v. Bee- len en A. Schaap Klasina, d. van J. Heemskerk en D. Kulk Albertus Wil helmus, z. van T. v. Duyn en M. Hou- waart Jesprina, d. van J. Dusoswa en P. v. Rijn Bernhard Julius, z. van H. Mol en C. v. Leeuwen Jan, z. van H. M. Flinterman en A. Olieman Klasina, d. van J. Paap en K. Hoek Betje, d. van J. de Krijger en J. v. Bergedijk. Ondertrouwd: J. v. d. Plas en F. v. Duyn K. Wilbrink en H. Spieren burg D. Ouwehand en J. v. Rooyen. Getrouwd: J. v. Duyvenbode en D. v. Duyn M. v. Koeveringe en L. Bou- terse C. J. Zuyderduyn en A. Schaap J. R. Bloot en A. Parlevliet. Overleden: Willem Kuyt 50 j. M. de Man wedr. van P. v. d. Star 86 j. noordwijk Reddend zwemmen. In „De Overdek te" badinrichting te Leiden werden exa mens gehouden voor het diploma „Red dend Zwemmen". Aan deze examens die werden afgenomen door de Technische Commissie Zuid-Holland van de Neder- landsche Bond tot Redden van Drenke lingen werd met succes deelgenomen door mej. A. N. Plaatser, lid van de Noordwijk- sche Reddingsbrigade. Aan haar werd het diploma A uitgereikt. Op Maandag 30 Juni a.s. zullen nieuwe examens plaats vinden en hieraan hopen verschillende andere leden van de N. R. Br. deel te nemen. Er zijn dan ook candidaten voor diplma B. Aangezien er voortdurend met den grootsten ijver en onder leiding van bekwame instructeurs geoefend wordt, zien wij de uitslag van deze proeven met vertrouwen tegemoet. nootdorp TOEDIENING VITAMINESTOOT Zooals wij reeds eenigen tijd geleden schreven had. de gemeenteraad een oedrag uitgetrokken om aan kinderen van Vi tot 6 jaar oud en a.s. moeders een z.g. vita- minestoot toe te dienen. Veelal is het men- schelyk lichaam bij a.s. moeders en jonge kinderen niet in staat voldoende vitamine D te produceeren in verband met het snel groeiende beenderstel en Engeische ziekte is er dan het gevolg van. De huidige moei lijkheden op het gebied der voeding doen vreezen, dat deze ziekte zich in meerdere mate zal kunnen voordoen. Om dit te voor komen zal vanwege het Gemeentebestuur in èén keer een groote hoeveelheid vita mine D worden toegediend, welke zich in het lichaam opstapelt en naar behoefte wordt verbruikt. Dit zal drie keer, telkens na twee maanden, dienen te geschieden. Hiermede is het Gemeentebestuur van Nootdorp een der eerste gemeentebesturen, die den strijd aanbindt tegen de rachitis. Dex toediening van de eerste stoot heeft plaats op Woensdag, 18 Juni a.S. van 26 uur, in de R.K. Scnool voor degenen, die wonen aan den Veen weg, Polderweg, Kor- telandscheweg en Kerkweg tot aan de brug en voor de overigen in de school met den Bijbel. De leiding van deze toediening berust bij den gemeente-arts N. Versteeg, die bijgestaan wordt door verschillende verpleegsters. Wij spreken de hoop uit, dat een ieder, die in aanmerking komt of die kinderen van genoemden leeftijd bezit, de belang rijkheid van dezen gezondheidsmaatregel beseft en wij wekken hen op zich, even tueel met kinderen, te melden op eerder genoemde plaatsen. De kosten kunnen geen bezwaar zijn, daar voor hen, die behooren tot een gezin, waarvan het hoofd in loon dienst werkt, aan deze toediening geen kosten zijn verbonden en de overigen den kostenden prijs van 20 cent per stoot be talen. K.J.M.V. Donderdagavond zijn de leden onder leiding van dr. Steenweg wezen wandelen. Het weer werkte schitte rend mee en de opkomst was buitengewoon goed. De route, Veenweg, Kortverloren- weg, Veenestraat Damlaan, Voorburgsche- weg, Parkweg, Heerenstraat, Kerkstraat en langs de Vliet'terug over den Broekweg, was nog een heel eind voor beginnelingen, maar de stemming was op zijn best en allen vonden dezen avond een zeer ge slaagden avond. Besloten werd, volgende week met de fiets erop uit te gaan. Alle leden worden weer verwacht, precies acht uur aan het patronaatsgebouw aan den Veenweg. Polder Nootdorp. Bij de j.L Woensdag gehouden verkiezingen is voor den tijd van zes jaren weder als Dijkgraaf van den Polder Nootdorp de heer W. van der Ende gekozen. Paard en wagen te water. Doordat het paard van den heer G. S., gespannen voor een wagen, beladen met 44 bussen melk, niet tegen de hoogte nabij den over weg aan den Veenweg op kon, zijn paard en wagen met inhoud te water geraakt. Hulp was spoedig aanwezig, waarna het met vereende krachten gelukte het paard weder op het droge te krijgen. De melk bussen waren grootendeels gekanteld en gedeeltelijk in.de modder weggezakt, zoo dat 1700 liter van dit zoo kostbare vocht verloren ging. rijnsburg Bloemenhandel. Pyrethrums Progres sion 60—80, Red King ƒ0.90—1.20, Metter- nich ƒ2.20—3.10, James 0.700.90, Gla diolussen extra variëteiten van ƒ9 tot 11.— per 100, gewone soorten van ƒ2.50 tot 5.per 100. Rozen 2540 ct. per bos. Pioenen 2.403.50 per 100, Korenbloe men 0.45—0.70, aMrgrieten 0.250.40, Zinni'as ƒ1.201.40, Campanula's ƒ2.50 3.Anjers 0.400.60, Lathrus 0.20 0.30, Bruidsanjers 0.250.45, Eremurus ƒ0.15—0.21, Ixia's ƒ1.20—2.10, Trollius 0.250.40, Mimi 0.250.40, Lilium Re- gade ƒ5.507.50, Lilium Umbelatum ƒ7.90 8.90, Papavers 1.802.30. stompwijk Maria-Congregatie. Maandag 16 Juni zal in 't Blessepaard een feestavond ge geven worden aan de leden der Maria- Congregaties. Een geluidsfilmprogramma zal vertoond worden met als hoofdfilm „Vadertje Langbeen". Alleen de leden heb ben toegang. Aanvang 8 uur. voorschoten Het comité ter herdenking van den heer H. Wullings, in leven directeur van het in stituut Wullings, huize Beresteyn te Voor schoten, is er in geslaagd de plannen tot oprichting van een monument tot uitvoe ring te brengen. In het gemeentelijk park te Voorschoten is het monument verrezen, gebouwd onder architectuur van den bouwmeester Chr. J. F. Karsten Jr. te Am sterdam. Het ligt in de bedoeling het monument Zaterdag 28 Juni, half twaalf, in het Wil- helminapark, in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur aan de gemeente Voor schoten over te dragen. Na afloop zal het gemeentebestuur de oud-leerlingen en oud-leeraren ten raad- huize ontvangen, waarna een samenkomst op huize Beresteyn volgt, waar mevrouw A.. Wullings de-gasten aan een koffietafel zal. vef eenigen. warmond St. Josephsgezellen. Zondag boeken inruilen van 1212.30 uur, ook voor de jongens van de Kruisvaart. A.s. Maandag verplichte bijeenkomst na de congregatie. Een van de eigen leden houdt weer een le zing en wel N. v. d. Krogt met als onder werp: De martelaren van Gorcum. Kruisvaart. De ban-uren zijn op de gewone tijden. Zorg op tijd aanwezig te zijn. wassenaar Aanrijding. De 13-jarige wielrijder S., wonende aan de Teijlingerhorstlaan, kwam op den Schouwweg in aanrijding met een anderen wielrijder, tengevolge waarvan hij een diepe kniewond bekwam. Nadat hem in de Politiepost door dr. Doel man de eerste hulp was verleend, is hij per taxi overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal te dep Haag. Diefstal. Mevr. R., geb. R., deed aan gifte van diefstal van twee regenjassen uit de hal van haar woning aan de Bloem- camplaan. ajlphen aan den rijn DE WEEK DER SACRAMENTEN. Een plechtig besluit. De week der Sacramenten, waaraan tot nu toe zeer velen werd deelgenomen, zal a.s. Zondag op plechtige wijze worden be sloten. Te beginnen zijn er te 7 uur en te 8.30 uur twee stille H. Missen. De Hoogmis zal pontificaal zijn en worden gecelebreerd door mgr. H. J. M. Taskin, oud-president- van het Theologicum te Warmond, proto- notarius apstolicus, met assisentie van meerdere .priesters en zal aanvangen te 10.30 uur. Tijdens de Hoogmis zullen de leerlingen van de R.-K. Kerkmuziekschool te Utrecht, onder leiding van den direc-o teur der school, pater dr. Caecilianus Hui- gens, de Schola-dienst verrichten. De Ky rie in het Gregoriaansch en ook de 7e Cre do zullen alleen door de Schola worden gezongen alsook de wisselende gezangen, terwijl de overige vaste gezangen beurt om beurt met schola en volk zullen worden uitgevoerd, onder algeheele leiding van pa ter dr. Huigens. Pater Lohuis, die de zeven conferenties heeft geleid, zal alsdan onder de Hoogmis de feestpredikatie houden. Na de Mis zin gen de geloovigen: „Christus Vincit". Des avonds te 6 uur zal de dag en de Sacramenten-week worden besloten met een plechtig Lof, voorafgegaan door de Vespers, welke gezongen zullen worden door de zangers van de muziekschool, wel ke zich groepeeren in twee koren op htt altaar. Deze plechtigheid wordt geleid door drie priesters in koorkap. Na deze solemneele uitvoering volgt de omwisse ling der gewaden, de uitstelling van het Allerheiligste en het plechtig Lof met pro cessie. De gebruikelijke gezangen tijdens de processie zullen, beurtelings door scho la en volk worden gezongen. Tot slot het Te Deum. De conferentie van heden, Zaterdag avond, waarin gesproken zal worden over het H. Sacrament van het Huwelijk, is al leen toegankelijk voor de parochianen bo ven den leeftijd van zeventien jaar. Aan het einde van deze laatste conferentie zal hulde worden gebracht aan de H. Maagd Maria, wier altaar voor dit doel feestelijk zal worden versierd en verlicht. Moge dit kort samengevat programma van a.s. Zondag, hier nog eens herhaald, er toe bijdragen dat die sluitingsdag van de week der Sacramenten het hoogtepunt moge vormen van een grandioos kerkelijke feestweek. Geboren: Elizabeth Ida, d. van J. Kempen en A. Schellingerhout Geertje Maria, d. van C. Blanken en S. C. M. J. van Delft. Ondertrouwd: A. J. Houtman 29 j., wonende te Ede en A. den Haan 22 j. H. H*. J. Finkenflügel 28 j. en W. C. van der Zon 25 j. aarlanderveen Boerenleenbank. De jaarvergadering der boerenleenbank werd geopend door den directeur P. M. v. Egmond. De kassier, tevens secr. las de notulen en bracht daar na een verslag uit. Uit dit verslag bleek, dat de omzet der Bank had bedragen on geveer 300.000.De boeken en beschei den waren nagezien door de heeren P. Kempen en Jac. v. Egmond en in orde be vonden. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heeren P. M. v. Egmond, J. v. Veen en J. H. Visser; beiden eerstge noemde werden met algemeene stemmen herkozen en in de vacature Visser, die wegens vertrek uit de gemeente niet meer voor herbenoeming in aanmerking kwam, werd met meerderheid van stemmen ge kozen de heer J. Kempen Czn. Als leden der kas-commissie voor het volgend jaar werden benoemd de heeren H. Pennings en M._Klein. Na rondvraag sluiting. hazerswoude Geboren: Jacobus z. van A. P. Voets en M. van Rijn Jacoba Wilhelmina, cL van H. van der Loo en J. W. Kuilenburg Christina Louisa Maria d. van J. L. van Bennekom en L. M. Odijk. Getrouwd: C. J. Timmermans, 26 j. en M. Vink, 25 j. leiderdorp GEMEENTERAAD De Raad kwam in vergadering bijeen. Voorzitter, de burgemeester, de heer K. Brug. Alle leden aanwezig. Enkele voorstellen betreffende le Vast stelling winkelsluitingsverordening voor slagerswinkels; 2e Wijziging alg. politie verordening; 3e Wijziging verordening veldwachters; 4e Wijziging reglement voor het Burgel. armbestuur en 5e Verhuring garage aan den heer A. Pikart conform het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 9 der agenda betrof de herziening van het uitbreidingsplan. Tegen het plan, dat ter inzage heeft gelegen, waren ver schillende bezwaren ingekomen. Deze be zwaren waren doorgezonden naar de ont werpers van het plan, die alles hebben weerlegd. De raad behandelde de bezwaren één voor één en vereenigde zich daarna met het voorstel van B. en W. tot onge wijzigde vaststelling van het nieuwe uit breidingsplan. Na bespreking werd vervolgens vastge steld een regeling voor de exploitatie van bouwterreinen. Deze regeling dient om personen die door het nieuwe uitbreidings plan in de toekomst gedupeerd zouden worden, eenigszins tegemoet te komen. Over het nu volgende punt vaststelling van een plan voor centrale riileering werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Het Hoogheemraadschap „Rijnland" wenscht geen vergunning tot loozing van rioolwater op de Rijn meer te geven terzijn bedoeld plan tot stand. Uit de raad kwamen verschillende be zwaren naar voren in verband met de groote kosten. De heer Deumer vroeg of er van provinciewege geen bijdrage te ver krijgen zou zijn, daar het hier ook vooral een zaak v. d. volksgezondheid betreft. Na verdere bespreking volgde vaststelling van het ontwerp. Voor den bouw van een nieuwe open bare school werd het benoodigde crediet toegestaan. Het wachten is nog op ver gunning van den bouw. Dan zal spoedig de aanbesteding kunnen volgen. Zonder bespreking werden subsidies toe gestaan resp. aan de Koningin Emmaschool te Alphen aan den Rijn, de Lidwinaschool te Leiden en de Vereeniging het Wit-Gele Kruis. Na afdoening van eenige belastingrecla mes volgde sluiting. Verbouwing Raadhuis. De verbou wing van het Raadhuis is op gedragen aan den heer L. de Witt alhier. Personalia. Tot gemeente-werkman is, voorloopig voor een jaar, op arbeidscon tract aangesteld de capitulant G. Engels. leimuiden Kruisvaart. Woensdagavond 8 u. 15 Tarcisiusban. Donderdagavond training voor voetballers. Vrijdagavond Godfried- ban voor het Lof. K.J.M.V. Dinsdagavond bijeenkomst welke begint met Lof in de kerk. Tot se cretaris is voorloopig benoemd Ant. de Graaf. nieuwkoop Kruisvaart. Heden Zaterdag 8 uur Cohortschouw, daarna Godfriedban. Dins dag 7 uur aspiranten groep. Woensdag 7.30 uur Willibrordusban. Zaterdag a.s. 8 uur Cohortschouw, waarna Godfriedban. Komt allen en op tijd! Wachtwoord: „Alleen kan ik 't niet!" Personalia. Bij besluit van den Secre taris Generaal van Justitie is de burge door Prof. Dr. N. Greitemann 16e Week 15—21 Juni. Handelingen 15 116 40. In hoofdstuk 10 en 11 werd uiteengezet aan de hand van de bekeering van den heiden Cornelius, dat de heidenen in de Kerk konden worden opgenomen, zonder eerst tot het Jodendom te zijn toegetreden. Zij behoefden zich niet te laten besnijden en waren niet verplicht tot het onderhou den van de Joodsche reinigingswetten. Door dit besluit, dat Petrus op gezag van God mededeelde, werd de Kerk behoed voor het gevaar'van bekrompenheid en kon zij zich aandienen als echt katholiek, dat is algemeen. Na het besluit van Pe trus berustte men in de oplossing, maar het gevaar bleef dreigen. Dit blijkt reeds dadelijk na de eerste missiereis van Pau- lus. De Judaisanten treden op en verkon digen, dat de heidenen zich moeten laten besnijden. Het gevolg hiervan is een groote onzekerheid onder de Christenen. Daarom beleggen de Apostelen een kerkvergade ring, om deze aangelegenheid te onderzoe ken en een besluit te nemen. De eerste die het woord voert is Petrus. Hij beroept zich op het vizioen waarbij hij door God werd aangespoord om Cornelius en zijn huis in de Kerk op te nemen, zonder be snijdenis. Petrus verdedigt de rechten der heidenen met kracht en duidelijk en laat ons klaar zien, dat wij gered worden, dat wil zeggen: van onze zonden gereinigd en door God als kinderen aangenomen, niet door de besnijdenis, maar door te gelooven in Jesus Christus, in welk geloof dan ook het Doopsel wordt ontvangen. (Zondag). Heel opmerkelijk is nu de toespraak van Jakobus, den bisschop van Jerusalem. Hij begint met zich geheel accoord te verkla ren met den uitspraak van Petrus. Daar voor beroept hij zich bovendien nog op een uitspraak van den profeet Amos uit het Oude Testament. Dit laatste is zeer begrijpelijk. Jakobus was bisschop van Jerusalem, mei andere woorden van een kerk, die vrijwel uitsluitend uit bekeerde Joden bestond. Na het gezagvolle woord van Petrus, maakte op deze menschen vooral een bewijs uit het Oude Testament indruk. Daarmee zou dus ook voor de be keerde Joden de zaak zijn afgedaan, en zouden zij zich hebben moeten neerleggen bij de verklaring, dat men bekeerde heide nen niet kon verplichten tot het onderhou den van de Joodsche wet en het ondergaan der besnijdenis. Maar Jakobus was een taktisch zieleleider; hij wist dat zijn geloo vigen, die dus vroeger Joden waren ge weest enkele gevoeligheden hadden, die telkens aanleiding tot misverstand en wrij ving konden geven tusschen bekeerde Jo den en heidenen. Deze menschen moesten met elkaar samenleven en moesten der halve eikaars gevoeligheden ontzien. Tot de Joodsche gevoeligheden behoorden nu vooral drie dingen, en nu vraagt Jakobus (het is geen bevel, maar louter een vraag van praktisch beleid) dat de heidenen deze gevoeligheden (zie de uitleg van de 3 punten in de aanteekening) van hun broeders in het geloof, die vroeger Joden waren, zullen ontzien. (Maandag). Het is duidelijk dat de vraag principieel reeds beslist was, maar voor de praktische uitvoering is er soms wel wat takt noodig. Hiermee is de vergadering het eens. Er wordt een verklaring opgesteld, waarin eerst het optreden van Paulus en Barnabas wordt geprezen, met andere woorden: men keurt het officieel goed, dat zij de be keerde heidenen niet dwongen tot het on dergaan van de besnijdenis. Maar van den anderen kant gaf men den heidenen toch ook in overweging om, terwille van den vrede en de liefdevolle samenleving, zich te onthouden van de drie gevoeligheden waaraan de bekeerde Joden moeilijk zou den kunnen wennen. (Dinsdag). Voorloopig is het gevaar dus weer ge weken, en Paulus, die eenigen tijd rust heeft genojen, voelt weer den drang in zich om te gaan prediken. Hij kan moei lijk stil zitten. Zoo is nu eenmaal zijn ka rakter, evenals anderen weer rustig en kalm zijn. God weet de verschillende ka rakters te gebruiken en te plaatsen op posten die het meest met hun geaardheid stroken. Zoo maakt Paulus dus weer plannen om te vertrekken, en hij vraagt Barnabas om weer mee te gaan. Maar Barnabas wil zijn neef Joannes Markus, die op de eerste reis was achter gebleven, weer meenemen (zie 13 13). Men komt niet tot een accoord en zoo gaan Paulus en Barnabas ieder hun eigen weg. Ook onder de Apostelen is er dus gelegenheid voor meeningsverschil. Het schijnt dat Paulus den jongen Joannes Markus ongeschikt oordeelde, terwijl de mildere Barnabas zijn zwakken neef ijog een kans wilde geven. Het teekent echt Paulus, dat hij het geen tweede keer met een wankelmoedigen jongen wil wagen. Maar later treffen wij Markus dikwijls in het gezelschap van Paulus aan. Dan heeft hij zich gevormd en ontstaat er tusschen hen een band van vriendschap en aanhan kelijkheid, zooals we maar 2elden aantref fen. Maar dat moest de tijd leeren. Intus- schen zag Paulus zich verplicht om zijn besten vriend Barnabas op te geven. Het is een bewijs, dat ook het menschelijke aan de Apostelen niet vreemd was. (Woensdag). De tweede missiereis begint. Zij onder scheidt zich van de eerste hierin, dat zij niet beperkt blijft tot Klein-Azië, maar zich uitstrekt tot Europa, speciaal tot Grieken land. Opvallend is hierbij echter, dat niet Paulus op deze idee is gekomen, maar dat een vizioen hem hiertoe bracht. Zoo ver trekt Paulus vanuit Klein-Azië naar Ma cedonië, ten Noorden van Griekenland. Hij is vergezeld van Silas en Timoteus. Over dë besnijdenis van dezen laatsten leze men de aanteekening op bladzijde 311. (Donderdag). Het bezoek van Paulus in Filippi brengt ons in kennis met Ludia, een welgestelde vrouw, die als het ware het eerste voor beeld is van vrouwelijk apostolaat. Boven dien valt het op, dat deze vrouw haar echt vrouwelijke of moederlijke zorgzaamheid ook in het pastolaat kan blijven bewaren. Lukas zegt bij voorbeeld, dat zij heel sterk bij de apostelen aandrong om bij haar hun intrek te nemen. Men lette er ook op, dat in dit stuk telkens gesproken wordt van „wij"; dat wil dus zeggen, dat de schrij ver, Lukas zelf, ook in het gezelschap van Paulus was. Het bezoek in Filippi eindigt echter met gevangenschap. Deze straf was zwaar, want Paulus en Silas werden in de binnenste afdeeling ondergebracht, en ver volgens in het blok vastgezet. (Vrijdag). Ondanks deze ongunstige omstandighe den bewaren de Apostelen niet alleen hun Godsvertrouwen, maar ook hun goede hu meur. Hun vertrouwen is zoo groot, dat zij midden in den nacht psalmen beginnen te zingen, en dit gezang is zoo stemmig en indrukwekkend, dat de medegevangenen niet geirriteerd worden, maar aandachtig toeluisteren. Dit Godsvertrouwen brengt weer de be vrijding, zooals de Handelingen nu uiterst levendig beschrijven. Daarna verlaten zij de stad, maar zij doen dit niet zonder eerst Ludia gegroet te hebben. (Zaterdag). Zondag, 15 Juni Hand. 15: 1—11 Maandag, 16 Juni Hand. 15:12—21 Dinsdag, 17 Juni Hand. 15:22—29 Woensdag, 18 Juni Hand. 15:30—41 Donderdag, 19 Juni Hand. 16: 1—10 Vrijdag, 20 Juni Hand. 16:11—24 Zaterdag, 21 Juni Hand. 16:25—40 meester dezer gemeente, de heer P. M. M. van der Weijden, benoemd tot lid van den Voogdijraad te Leiden. Geboren: Nicolaas, z. van P. Tijster man en W. van der Leden Johanna Theodora Maria d. van J. de Beer en C. H. Bakker. Ondertrouwd: C. J. v. d. Haven, 32 j. en B. Meijer, 24 j. J. L. Koek, 27 j. en J. H. Baas, 22 j. W. Boekensteijn, 25 j. en E. Slotboom, 28 j. A. J. de Jong, 29 j. en P. van Capel, 24 j. nieuwveen Nic. Boys. Gisteravond heeft de R.K. sportvereeniging. Nic. Boys een vergade ring gehouden in café Uyttewaal aan het Tolhuis. Door het voor eenige weken be haalde kampioenschap was het tevens een vergadering met een feestelijk tintje. Na opening en lezing der notulen werd over gegaan tot verkiezing. De aftr. heeren L. v. Vliet, A. v. Trigt, en C. Hoogervorst werden herkozen. Vervolgens werd een elftalcommissie gekozen, en daartoe wer den uitverkoren de heeren I. M. Schoorl, W. Spekman en C. Hoogervorst. Vervol gens werd mededeeling gedaan dat Theo Stouten de juniorenleiding op zich heeft genomen. Binnenkort zal wederom met de training worden begonnen. Den leden wordt dan ook met klem aanbevolen hier bij aanwezig te zijn. Voorts wordt besloten op 29 Juni a.s. een grooten sportdag te or- ganiseeren. Als dan zullen er 4 elftallen in 't veld komen, van welke de winnaars daarna wederom tegen elkaar zullen uit komen, waarna deze dag met een feest avond voor de leden van Nic. Boys be sloten zal worden. reeuwijk Kerknieuws Heden de Zondag onder het octaaf van H. Sacramentsdag, propaganda Zondag voor de veelvuldige H. Communie. De H.H. Missen om 8 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie, om 10.30 uur voor Hermanus Ballering en echtgenoote. Des avonds om 7.30 uur Lof met processie. Vrijdag feest van het H. Hart van Jezus. Zaterdag biechthooren van 2 tot 4 en van 6 tot 8 uur. A.s. Zondag de Zondag onder het octaaf van Jezus H. Hart. Maandag. De H.H. Missen om 7 uur in de kapel bij de Eerw. Zusters voor Wilhel mus Schinkel en echtgenoote. Om 7 uur elders voor1 Joanna Verkleij. Dinsdag. De H.H. Missen om 7 uur ter eere van St, Antonius voor Cornelis Blonk echtgenoote en kinderen. Om 8 uur voor levende en overledene leden van de St. Lodewijk Vereeniging. Woensdag. De H.H. Missen om 7 uur voor alle weldoeners. Om 8 uur voor Fhi- lippus Kemp en echtgenoote. Donderdag. De H.H. Missen om 7 uur voor Catharina Stigter. Om 8 uur voor Adriana van Zuilen. Vrijdag. De H.H. Missen om 7 uur voor Joes. Verkleij en echtgenoote. Om 9 uur voor levende en overledene leden van de Boerenleenbank. Zaterdag. De H.H. Missen om 7 uur voor Gerardus Vermeulen echtgenoote en kin deren. Om 8 uur voor overleden familie Kool en Blonk. Zondag. De H.H. Missen om 8 uur voor de parochie. Om 10.30 uur voor Elisabeth Goemans. woubrugge Geboren: Annigje Catharina, d. van A. Noordam en M. van Rjjn Cornelis Gerrit, z. van J. van Klaveren en J. E. Nell Helena Maria, d. van L. J. v. d. Berg en M. A. Colijn Neeltje Adriana, d. van Anth. Kempenaar en N. C. Verha gen Eldert Joh an Marinus, z. van H. van Luiing en I. Kelderman. Gehuwd: F. L. N. Volwater jm. 26 j. en G. A. Bax jd. 25 j. J. Th. Volwater jm. 27 j. en M. C. v. d. Ploeg jd. 23 j. J. Hoogenboom jm. 27 j. en G. J. van Tol jd. 24 j. L. H. Kerkvliet jm. 31 j. en C. M. Opdam jd. 25 j. zoeterwoude Benoeming. De heer J. H. Visser, 3e ambtenaar ter secretarie, is met ingang van 23 Juni benoemd tot .adj.-commies aan de Rijksinspectie van het Bevolkingsregis ter te 's Gravenhage. De alhier gestationeerde Rijksveld wachter R. Zijlstra is benoemd tot ge meenteveldwachter alhier. B. en W. hebben benoemd tot 3e ambtenaar ter secretarie H. A. Reiger te Koevorden, thans ambt. ter secr. te Schoonebeek. zevenhoven Geboren: Neeltje, d. van L. J. Slin gerland en A. Hendriksen. Gehuwd: J. J. G. v. d. Weijden en A. A. M. Bus J. J. Kok en H. M. Lelie veld W. v. Peet en A. de Boer. Overleden: Joh. Dom. Verlaan 52 j.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7