Nieuwe bonnen fMomentje. VRIJDAG 13 JUNI 1941 32ste Jaargang No. 9972 Ste £ekUeli£(5outaMit Telefoon: Redactie 20015. Administratie 20935. Bureaux Papengracht 32. Giro 103003. Postbus 11. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Leiden. Bestrijding der we kloosheld. Het maandblad der R.K. Staatspartij van 31 Mei jl. wijdt een beschouwing aan den stand der werkloosheid in Neder land en concludeert dan, „dat de geheele, althans vrijwel de geheele „oorlogswerk- loosheid"' is weggewerkt door maatregelen welke eveneens rechtstreeks met den oor log verband houden en uiteraard een tijde lijk karakter zullen dragen. Alles wat tot dusverre in dit opzicht geschiedde hoe prijzenswaardig het op zich ook zijn mag heeft het vraagstuk der nationale wérkloos- heid, zooals w.ij dit kenden vóórdat Neder land in den strijd der volken gewikkeld werd, dus nauwelijks een stap nader tot zijn oplossing gebracht". En het maandblad vervolgt zijn beschouwing: „Het moet erkend, dat wij ons hierover niet al te zeer verwonderen. Slechts wie de mogelijkheden overschatte en de moeilijk heden al te licht telde, kon in het verle den ten aanzien van de (eenzijdig-) natio nale, algeheele en onverwijlde oplossing van dit brandende probleem hooggespannen verwachtingen koesteren. En gelijk in het verleden, zal ook na het eind van den oorlog dit vraagstuk wederom van de overheid de allergrootste zorg en toewijding vereischen. Zeker zal dit het geval zijn, wanneer en zoolang eenerzij ds tengevolge van het sluiten van den vrede en de daarmede gepaard gaande demobili satie van de Duitsche weermacht de werk gelegenheid voor velen, die thans arbeiden, aanzienlijk zal verminderen, en ander zijds het herstel van onze nationale wel vaart door opleving in handel en industrie slechts geleidelijk zal kunnen tot stand komen. Van den anderen kant mogen wij hopen, dat na dezen Oorlog een grondig gewijzigde orde van internationale zaken de kansen, om tot een fundamenteele bestrijding van het wërkloosheidseuvel te geraken, niet weinig zal begunstigen. Met het oog daarop is het tijdstip van billijk oordeelen thans nog niet aangebroken". Twee opmerkingen willen wij graag hierbij maken. Dat de geheele „oorlogswerkloosheid" waarom gebruikt de schrijver de uitdruk king o o r 1 o g s werkloosheid? is „weg gewerkt" door maatregelen, die een t ij de- lijk karakter hebben, is hèèl wat minder erg, dan dat die werkloosheid zou hebben voortgeduurd envoortgekankerd. Be ter en véél beter is het, werkloosheid weg j te werken, zij 't dan ook door maatregelen, i die een t ij d e 1 ij k karakter dragen (in- dien deze maatregelen onder de feitelijke omstandigheden verantwoord zijn, redelijk zijn, een nuttig effect hebben), dan werk loosheid te laten voortbestaan. De tweede opmerking, die wij willen ma ken, betreft de laatste alinea. Met wat daar in staat zijn wij het vierkant eens, inzoo- verre daar wordt uitgesproken de hoop, dat na dezen oorlog èén grondig gewijzigde orde de werkloosheid zal bestrijden en ver nietigen in haar fundamenten, in haar oor zaken. Die fundamenten en oorzaken zijn ge legen in de plutocratie, in het kapitalisme, zooals dit de economie heeft beheerscht. Wij hopen, wij verwachten na dezen oor log een fundamenteele bestrijding- van het werkloosheidseuvel, omdat wij verwach ten een einde van het kapitalistisch stel sel, dat de oorzaken van de werkloosheid in zich droeg. AARDAPPELEN. Bqd „06" van de aardappelen distribu tiebonkaart: 16 Juni tot en met 22 Juni 1 y2 kg. per bon. MELK. Bon „21" van de melkkaart: 16 tot en met 22 Juni. 1 3/4 liter, per bon. EIEREN. Bon „36" en „98" van de „bonkaart al gemeen": 16 tot en met 22 Juni. één ei per bon. KAAS. Bon „68" en „78" van de „bonkaart al gemeen": 16 tot en met 29 Juni: 100 gram kaas per bon. De bonnen blijven geldig tot en met 13 Juli a.s. VLEESCH. Bon „19 vleesch" van de vleeschkaart: 16 tot en met 23 Juni. Per twee bonnen 100 gram vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwaren, Bon „19 worst, vleeschwaren" van de vleeschkaart: 16 tot en met 23 Juni:. per twee bonnen één rantsoen vleeschwa ren. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN SAMENWERKING. Uit de Volkskrant: Wij vragen gedachten wisseling, overleg, samenwerking. We hebben thans tegenstellingen, waar uit men als het ware leeft en die onwille keurig en niet onwillekeurig worden toe gespitst. En wij willen toch allen een beter, een meer welvarend Nederland. Wij willen allen de uitzonderingen tellen niet mee aan den arbeid zijn plaats en zijn eer geven. Wij erkennen, dat de boerenstand de kern en het merg van ons volk is. Wij hebben geen respect voor de plu tocraten en nog minder voor de plutoc- cratie. Er moet omtrent de groote vraagstuk- ,ken de kleine tellen niet mee overeen stemming mogelijk zijn, en als ze moge lijk is, dient er ook naar te worden ge streefd. Herhaaldelijk lezen we, dat men lid kan worden van dit en kan toetreden tot dat, zonder N.S.B.'er te zijn. Dit zijn daar men onbehoorlijke po gingen tot werving moet uitsluiten aan wijzingen, dat men samenwerking op be paalde terreinen mogelijk acht. Kunnen die terreinen niet worden ver breed? Wat is meer nationaal en meer vader landslievend: de afstanden tusschen de groe pen en partijen vergrooten, zelfs opblazen, of naar inkrimping trachten; mijlen van elkaar af gaan staan of naar toenadering streven? Aan alle weidenkenden laten wij het ant woord. Eduard van Beinum dirigeert in Duitschland. De NederlandschDuitsche cultuuruit wisseling -beweegt zich in steeds opgaande lijn. Talrijke Nederlandsche kunstenaars zijn den laatsten tijd naar Duitschland ver trokken om daar te exposeeren en te con certeeren en van den anderen kant worden de Duitsche kunstenaars in Nederland zeer goed ontvangen en beoordeèld. De bekende dirigent van het Amstcr- damsche Concertgebouworkest, Eduard van Beinum, bevindt zich thans in Duitschland om te Dresden met de Dresdener philharmonie te concertee ven. Dit orkest is in ons land niet onbe kend, want de Nederlandsche musicus Paul van Kempen is er de vaste diri gent van. Eduard van Beinum heeft dan ook zijn verzoek om op 12 Juni een concert te leiden gaarne aanvaard. Het programma vermeldt de symphonie in bes. gr. t. van Mozart en de zevende symphonie van Bruckner. OPBRENGST DER P.T.T. Ruim anderhalf millioen meer dan het vorig jaar. De diensten der P.T.T. hebben in de eer ste vier maanden van dit jaar ongeveer 33.3 millioen opgebracht of 1.6 millioen meer dan het vorig jaar. De posterijen ga ven 7 1/2 ton meer, de telegrafie 1.6 mil lioen minder, de telefoon bijna 11 ton meer, de postchéque- en girodienst ruim 1.4 mil lioen meer. RIJST ENZ. Bon „43" van de „bonkaart algemeen": 16 Juni tót en met 13 Juli. 250 gram rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijste- gries of gruttemeel (gemengd meel) per bon. HAVERMOUT ENZ. Bon „44" van de „bonkaart algemeen": 16 Juni tot en met 10 Augustus. 250 gram havermout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gort- mout of grutten per bon. GORT ENZ. Bon „45" van de „bonkaart algemqen": 16 Juni tot en met 10 Augustus. 250 gram gort, gortmout of grutten per bon. VERMICELLI ENZ. Bon „54" van de „bonkaart algemeen": 16 Juni tot en met 10 Augustus: 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti per bon. MAÏZENA, ENZ. Bon „55" van de „bonkaart algemeen": 16 Juni tot en met 10 Augustus: 100 gram maizena, sago,-aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zet meel bevat, met uitzondering van rijstgries (dat eveneens onder de benaming van pud dingpoeder in den handel is), welk artikel op dsn rijst bon verkrijgbaar is. De hoeveel- Distributie van vaste brandstoffen. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt inzake de distributie van vaste brandstoffen het volgende bekend: Zooals bekend, zijn of worden dezer da gen de nieuwe bonkaarten voor vaste brandstoffen uitgereikt. De reden, waarom hiertoe reeds thans is overgegaan, is gelegen in het feit, dat een regeling is ontworpen, waarbij zoo mogelijk de verbruikers in de gelegenheid worden gesteld een gedeelte van het hun toeko mende rantsoen tijdens de zomermaanden aan te schaffen. Over de wijze, waarop een en ander zal worden uitgevoerd, zullen binnenkort nadere mededeelingen in de pers verschijnen. Tevens zal het tengevolge van deze vroe ge uitreiking mogelijk zijn gedurende den zomer op ruime schaal de juistheid van de gegeven inlichtingen en mededeelingen op de enquêteformulieren te controleeren. In dien bij de controle blijkt, dat een ver bruiker onjuiste opgaven heeft verstrekt, zullen vanzelfsprekend de bonnen, waarop de betrokkene geen recht heeft, worden ingenomen, terwijl bij frauduleuze opgaven een strafvervolging zal worden ingesteld. Thans volgen enkele bijzonderheden over de algemeene strekking der komende regeling. De verdeeling der verbruikers in de groe pen A, B. C, D en E blijft gehandhaafd evenals de onderscheiding of gestookt wordt met haarden en kachels dan wel door middel van centrale verwarming. Echter heeft deze laatste onderscheiding voor het komende seizoen alleen nog maar betrekking op de hoeveelheid vaste brandstoffen, wélke wordt toegewezen, en niet meer op de s o o r t. Alle verbruikers ontvangen thans bon nen of toewijzingen, waarop per eenheid het volgende kan worden betrokken: 1 H.L. anthr&ciet of steenkolen of indus trie- of eierbriketten (max. 75 K.G.) of 110 K.G. bruinkoolbriketten, of 2 H.L. cokes, of gascokes, of 150 K.G. cokesbries of cokesgruis, of 175 K.G. fabrieksturf, of 195 K.G. persturf (300 stuks) of 200 K.G. baggerturf (450 stuks), of 275 K.G. uit de Peel afkomstige turf, of 200 K.G. turf briketten, of 200 K.G. overige soorten turf (aanmaak- turf is vrijgesteld), of 100 K.G. briketten, geheel of gedeeltelijk van uitval en/of afval van vaste brand stoffen (mits niet vaïï turfvervaardigd, of 250 K.G. briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en afval van turf. Voor de uitreiking van de bonkaarten voor verbruikers in de categorie A komen alleen in aanmerking gezinshoofden, die een afzonderlijke huishouding voeren, dus niet op kamers, of en pension, of in een hotel wonen. Personen, die stoken met haarden en kachels, ontvangen naar gelang hun wo ning 1 tot en met 4 dan wel 5 of meer ver trekken bevat, een bonkaart J of K, res pectievelijk met 15 bonnen en 20 bonnen. Onder woningen worden verstaan: het pen ceel, of perceelsgedeelte, dat door betrok kene wordt bewoond. Voor de berekening van het aantal vertrekken worden niet meegerekend: gangen, portalen, trapruim ten. toiletten, zolders, kelders en garages. Keukens en bijkeukens tellen tezamen vo^r één vertrek. In de nieuwe distributieregeling zijn enkele aanvullingen in vergelijking met die van het vorige seizoen, aangebracht, welke, naar aangenomen mag worden, ver beteringen zullen blijken te zijn. In bijzondere omstandigheden zullen extra-rantsoenen worden verstrekt. Als zulke „bijzondere omstandigheden" zullen gelden: 1. Wanneer men voor kookdoeleinden uitsluitend op het gebruik van vaste brand stoffen al dan niet gecombineerd met petroleum is aangewezen. Hierover zijn reeds nadere mededeelingen gedaan in de dagbladen van 30 April 1941; 2. Wanneer het een groot gezin betreft heid puddingpoeders mag verdeeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 gram zetmeel bevat, dan wel drie pakjes, waarvan elk ten hoogste 35 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsauspoeders, welke op één bon wordt gekocht, mag ongeacht de samenstelling over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. De bonnen van de bloemkaart, welke ge durende het tijdvak van Maandag 16 Juni tot en met Zondag 13 Juli a.s. recht zullen geven op een half rantsoen gebak of 50 gram brood of 50 gram bood of 35 gram meel en bloem, zullen bij afzonderlijke be kendmaking worden aangewezen. De bonnen, welke zijn geldig verklaard voor een op Zondag of Maandag aanvan gende distributieperiode mogen reeds den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt. BONNEN. HEDEN EN MORGEN NOG GELDIG: Bon 05 aardappelen (aardappelk.) Bon 20 melk (melkkaart). Bon 53, 88 eieren (bonk. algem.). Bon 18 vleesch (vleeschkaart). Bon 32 rijst enz. (bonkaart algem.) Bon 24 havermout enz. (bonk. alg.) Bon 25 gort énz. (bonk. algem.) Bon 26 vermicelli enz. (bonk. alg.). Bon 27 maizena enz. (bonk. algem.) (bestaande uit zeven tot tien of meer per sonen); 3. Voor geheel of grootendeels vrijstaan de huizen. Wat de tweede groep, die der groote ge zinnen, betreft, kan het volgende worden medegedeeld. Voor gezinnen, welke uit zeven tot tien personen bestaan, wordt een extra rant soen van drie eenheden beschikbaar ge steld. Gezinnen, welke uit tien of meer personen bestaan, ontvangen daarenboven nog drie eenheden, dus in totaal zes een heden extra. Tenslotte de derde groep, welke voor een extra rantsoen in aanmerking komt, n.l. de bewoners van vrijstaande huizen. Als crite rium of men een vrijstaand huis bewoont, is gesteld, dat het huis drie of vier buiten muren moet hebben. De extra bonnen voor deze groep zullen niet bij de uitreiking der kaarten in ontvangst kunnen worden genomen, doch nadere mededeelingen hierover zullen in de pers geschieden. Hoe is de regeling nu voor hen, die in hun huis een centrale verwarming stoken? Zij ontvangen een bonkaart L met 44 bonnen. Hierbij is uitgegaan van een in houd van 300 M3 van de vertrekken, welke van een radiator zijn voorzien. Hei aan tal vertrekken is derhalve geen basis meer voor de toewijzing. Voor woningen, welke een grooteren inhoud dan 300 M3 hebben, alsmede voor huizen met drie of vier buitenmuren zullen nog nadere voor zieningen worden getroffen, welke zoo spoedig mogelijk bekend zullen worden ge maakt. In gevallen, dat centrale verwarming m een huis aanwezig is, zullen geen extra toewijzingen voor groote gezinnen worden verstrekt. Voor flatgebouwen is een aparte regeling getroffen. Voor alle categorieën geldt, dat de extra toewijzingen zullen plaats hebben met z.g. periodebonnen Of losse rantsoenbonnen. Het is goed er reeds nu op te wijzen, dat het feit, dat de bonkaarten J, K en L res pectievelijk 15, 20 en 44 bonnen bevatten geenszins beteekent, dat al deze bonnen geldig zullen worden verklaard. Van tijd tot tijd zal een bonnummer worden over geslagen, zoodat het afleveren van brand stoffen of bonnen, welke nog niet geldig verklaard zijn, verboden is. Het is van belang vooral de handelaren hier met grooten nadruk op te wijzen, omdat zij op de overgeslagen bonnen vanzelf sprekend geen herbevoorra^ing zullen kunnen krijgen. De bonnen van de bonkaarten J, K en L zullen elk voor h.et tijdvak, dat zij geldig zijn verklaard, recht geven op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. Indien een handelaar niet in de gelegenheid mocht zijn, om gedurende het tijdvak, dat. die bon nen geldig zijn, hierop af te leveren, mag deze aflevering naderhand ook nog plaats vinden, mits de bonnen gedurende den ter mijn van geldigheid bij den handelaar zijn ingeleverd. Bij de uitreiking van dc bonkaarten is geen rekening meer gehouden met eveh- tueele voorraden, welke nog bij de ver bruikers aanwezig mochten zijn. Deze be hoefden bij het indienen van het enquête formulier derhalve niet te worden opgege ven en hiervoor is ook geen korting op het uit te reiken aantal bonnen toegepast. In alle gevallen, waarin verbruikers, die reeds een bonkaart J. K of L ontvangen hebben, nog voor een extra hoeveelheid brandstoffen in aanmerking komen, door dat b.v. aan hun woning een winkel is ge bouwd, welke zij exploiteeren, doordat zij kamers verhuren, doordat zij een kan toor aan huis hebben enz., in het algemeen dus de gevallen, waarin het verbruik vol gens de categorie A in hetzelfde perceel gecombineerd is met een verbruik volgens de categorieën B, C en D, zullen de be trokkenen op nader door de distributie diensten bekend te maken tijdstippen in staat worden gesteld een nieuw formulier (MD 112) in te vullen en de hun toekomen de extra bonnen in ontvangst te nemen. Het bovenstaande geldt echter uitsluitend voor die groep van personen, die naast A- verbruiker in hetzelfde perceel tevens B-, C- of D-verbruiker zijn. Verbruikers in de categorieën B, C en D, die niet tevens A- verbruiker zijn, behoeven, indien zij vorig jaar een B, C of D-formulier hebben inge vuld en de hierop vermelde gegevens niet zijn gewijzigd, geen nieuwe enquêteformu lier B, C of D meer in te vullen. Zijn de indertijd vermelde gegevens thans onjuist geworden, doordat zich wij zigingen hebben voorgedaan, dan dienen de B-, C- of D-verbruikers zich wél tot de distributiediensten te wenden ter invulling van een nieuw enquêteformulier. Nieuwe verbruikers in de categorieën B, C en D, die verleden jaar nog geen enquêteformu lier hebben ingediend, kunnen uiteraard eveneens een nieuw enquêteformulier B, C of D aanvragen en inleveren. Verbruikers behoorende tot de categorie E dienen zich rechtstreeks tot de brand stoffen commissie van hun district te rich-* ten. De verbruikers van de groepen B, C en D worden onderscheiden in groot- en kleinverbruikers huisbrand. De kleinver bruikers huisbrand zullen thans echter strooken van twaalfperiodebonnen ont vangen tegenover in het vorige distributie tijdvak bonnen met 6 périoden bedrukt. De nieuwe periodebonnen zullen vanaf den dag, dat zij geldig worden verklaard tot het einde van het stookseizoen recht geven op het koopen van één eenheid brandstoffen. In verband hiermede is de grens tusschen groot- en kleinverbruiker huisbrand teruggebracht van 25 eenheden op 13 eenheden per periode, hierdoor wordt bereikt, dat zij, die in het afgeloopen distributietijdvak tot de categorie groot verbruikers behoorden, thans hieronder gerangschikt blijven. Evenals vorig jaar zullen de kleinverbruikers in deze catego- riën dé bonnen voor het geheele stooksei- zoen tegelijk ontvangen, terwijl de groot verbruikers in deze categoriën op vertoon van identiteitskaarten de toewijzingen per periode dienen af te halen. De distributiediensten zullen de ver- BEHENDIGHEID. Ik heb in de kraait e enige dagen ge leden het bericht gelezen, dat men overweegt de gokkerij in ons lieve land officieel in eere te herstellen. Of ficiéél, want onofficieel was dit reeds lang geschied en eigenlijk behoeJJe er op dit terrein ook niets in eere te worden herstelds daar er geen eer was aangerand. Er was immers geen land, waar zelfs het nietigste loterijtje zoo welig bloeide als hier en alleen de na men reeds van al die loterijen zouden, in een boekwerk verzameld., een waar devolle bijdrage vormen voor onze nationale litteratuur. Bovendien was daar onze hooggeroemde Staatsloterij, die onze goklust en ons geld in goede banen leidde, namelijk naar de broed- zak van den Staat der Nederlanden. Overigens denk ik hierbij even te rug aan het oude Straperlo en andere behendigheidsspelen, een bron van vermaak voor den bloem der jonge lingschap, welig tierende 'op den vruchtbaren bodem der behendigheid. Zij werd bij dat spel om haar be hendigheid geprezen en begreep niet, dat de organisatoren het behendigst waren en den winst opstreken en nog behendiger door hun den kroon der behendigheid op de jeugdige slapen te drukken. En als straks deze geneugten weer hun intrede zouden doen in onze bad plaatsen, zullen wij misschien opnieuw den kroon der behendigheid verwer ven. Maar niet w ij zullen de behendig - sten zijn V „WINTERHULP" IN DEN ZOMER. De organisatie wordt herzien en verstevigd. „En wat zijn uw plannen voor de zomer maanden, mijnheer Piek?", zoo vroegen wij den directeur-generaal van de „Winter hulp", „met den 15en Mei was toch het winterprogramma afgesloten; begint er nu een zomerslaap tot October?" Wij zaten in de werkkamer van den di recteur-generaal, die' ook nu nog den gan- schen dag zoemt van de telefoontjes, want al is die sluitingsdatum voorbij, het appa raat van „Winterhulp" is, ook al als gevolg van de verloting, druk in bedrijf. „U hoort het antwoord aan de telefoon", zei de heer Piek „als. ik er tien had staan, wouden ze ook alle tien tegelijk gaan. Neen, een zomerslaap beginnen we zeker niet, integendeel, we zullen hard moeten wer ken aan de voorbereiding van de komende winteractie. De vier maanden, die ons van het nieuwe seizoen scheiden, hebben we zelfs heel hard noodig. U moet niet verge ten, dat ik de vorige winter, onmiddellijk na mijn benoeming, die omstreeks half Oc tober viel, met het practische werk moest beginnen. Er bestond geen organisatie, geen voorbereiding, geen ervaring eigenlijk was er alleen maar de naam „Winterhulp". Met het in groote snelheid opgebouwde getimmerte hebben we dezen eersten win ter kunnen wei-ken, maar het spreekt van zelf, dat wij het apparaat nu bij de eerste adempauze geheel onder handen gaan ne men. Het voorloopig bouwwerk heeft be hoorlijk voldaan, maar het kan en zal groote verbeteringen ondergaan in de ko mende maanden. Zoowel de methoden van inzameling, als de indeeling van het land worden verbeterd, ten einde het nuttig ef fect zoo hoog mogelijk op te voeren. De ervaring met de waardebons is zeer gun stig geweest. Het systeem voldeed uitste kend en fraude is niet voorgekomen. Een vraagstuk op zichzelf vormen de eischen. die aan het speldje moeten wor den gesteld. Een te groot teekentje voldoet niet, omdat de Nederlander niet met een „quitantie" op zijn jas wil loopen. De slui ting moet niet ingewikkeld zijn en toch betrouwbaar genoeg om verlies te voorko men. Al dergelijke kleinigheden moeten bestudeerd worden, want ze bepalen mede het succes van de actie. Aan den anderen kant wil „Winterhulp" niet voor dén dag komen met een niets zeggend en op zichzelf waardeloos teeken tje. Een papiertje aan een speld staat be neden de eischen, die „Winterhulp" aan zijn emblemen stelt. Voor de komende win ter zoekt men in de richting van opdrach ten, o.a. aan de houtsnij-industrie, een bedrijf, dat bijvoorbeeld inheemsch is in Brabant, m^ör al sinds jaren een kwijnend bestaan leidt. Op die wijze wordt elk deel van het Winterhulpwerk dienstbaar ge maakt aan de welvaart en het cultureele peil van het volk. Ook bij deze opdrachten wordt gearbeid volgens het devies: „Voor het volk, door het volk". „U zult nu wel begrijpen", zoo besloot de heer Piek, „waarom de zomermaanden voor ons geen rustmaanden zullen zijn, maar integendeel maanden .van ingespan nen arbeid, die, naar wij hopen en vertrou wen. in de volgende winter, mede doordat meer en meer menschen de waarde en be- teekenis van „Winterhulp" als algemeene instelling van sociale zorg gaan beseffen en waardeeren, een rijke oogst zal opleve ren. Het feit, dat ..Winterhulp" bestaande nooden zonder voorkeur en zonder aanzien des persoons lenigt, is iets, waarvoor op den duur geen warmvoelende Nederlander ongevoelig kan blijven". „Vooruit". bruikers tot het in ontvangstnemen van. bonnen of toewijzingen oproeoen. Ver bruikers in de categorieën b. c en d. die in aanmerking komen voor toewijzingen voor zomerverbruik hebben deze reeds van de distributiediensten ontvangen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de hun toegewezen holeveelhjeid bestemd is voor het totale zamerverbruik.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 1