5)e haatten, die 11 naadig heeft! WOENSDAG 11 JUNI 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. By onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 10.01 uur Woensdagavond. Zon op 5.18 uur Donderdagochtend. MAANSTANDEN. 11 Juni: De maan komt Woensdagavond te 11.31 uur op en gaat Donderdagmorgen om 8.47 uur onder. 12 Juni: De maan komt Donderdagavond om 12.11 uur op en gaat Vrijdagmorgen te 9.57 u:.r onder. 14 Juni: De maan komt Zaterdagnacht om 12.46 uur op en gaat Zaterdagvoormid dag om 11.07 uur onder. 15 Juni: De maan komt Zondagnacht om 1.14 uur op en gaat Zondagmiddag om 12.16 uur onder. 16 Juni: De maan komt Maandagnacht om 1.38 uur op en gaat Maandagmiddag om 1.22 uur onder. (Laatste kwartier). 17 Juni: De maan komt Dinsdagnacht om 2.01 uur op en gaat Dinsdagmiddag te 2.28 uur onder. 18 Juni: De maan komt Woensdagnacht om 2.23 uur op en gaat Woensdagmiddag om 3.30 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 18 gr. C. De Zijl 18 gr. C. 1*311 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11C— - Q 5 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd jr moet worden tusschen zonsonder- U 0 gang en zonsopkomst. r Deze tijden zijn voor hedenavond U U en morgenochtend: q Q ZONSONDERGANG Q n 10.01 uur. - 0 ZONSOPKOMST 5.18 uur. 0 0 Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te frorden. r 0 -TCDIIC3IIC3IIOIIC3IIOIIC3IIOIICD BIJEENKOMST VAN DE DUlTSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL .TE AMSTERDAM. Ter gelegenheid van het bezoek van den staatssecretaris van het Rijkswirtschafts- ministeriuh dr. Landfried heeft de Duit- sche Kamer van Koophandel Maandagavond in het Amstelhotel te Amsterdam een fees telijke bijeenkomst gehouden, waar zeer vele autoriteiten, zoowel Duitsche als Ne- derlandsche, aanwezig waren, onder wie minister dr. Fischboeck, Oberdienstleiter Schmidt, General-Leutnant Siehurg, Kreis- leiter Paustian, Senator dr. Boemcker, de Commissaris bij de Nederlandsche Bank dr Buehler, Mr. Rost van Tonningen, mr. Backer, Commissaris voor de provincie Noord-Holland, regeeringscommissaris en burgemeester van de stad Amsterdam Vou te, Woudenberg, commissaris van het N. V. V en vele militaire en_civiele autoriteiten. Nadat de gasten door den heer Flesche, voorzitter van de Duitsche Kamer van Koophandel welkom waren geheeten en hij het belang van de K. v. K. had geschetst, was het woord aan dr. Landfried, die een duidelijke uiteenzetting gaf van de hoogst belangrijke beteekenis van de Duitsche Kamer van Koophandel in het binnenland. Daarna werd het woord gevoerd door den commissaris-generaal voor financiën en economie dr. H. Fischboeck en vervolgens door den heer Rost van Tonningen. BIJ REICHSFUEHRER S.S. HIMLER. De persdienst van de N. S. B. meldt: Op Dinsdag 10 Juni brachten de plaatsver vangend leider der N. Sv B., C. van Geel kerken en de heeren H. W. Müller Lehning, mr. A. J. Zondervan, commandant der W.A. en J. P. Wolffram, plaatsvervangend voor man der Ned. S.S. een bezoek aan den Reichsfuehrer der S.S. Heinrich Himmler te Berlijn. LAND- EN TUINARBEIDERSLOONEN. Naar blijkt uit het verslag van den Raad van Toezicht, bedoeld in artikel 32 der Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet 1922, omtrent den toestand van de bedrijfsver- eenigingen, bedroeg het verplicht verze kerde loonbedrag bij de 8 landibouwbe- drijfsvereenigingen over 1940 totaal 137.2 millioen gulden tegen 130.8 millioen gulden over 1939. Een vermeerdering dus van 6.4 millioen gulden. In het tijdvak 19231940 was het verzekerde loonbedrag het hoogst in 1930 en wel 163.2 millioen en het laagst in 1934, zijnde 112.6 millioen gulden. Een daling dus met ruim 50 millioen gulden per jaar. Nadien is het verzekerde loon ge stegen tot 117.4 millioen in 1937 en tot 126.7 millioen gld. in 1938. SPORT VOETBAL NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zondag 8 Juni. Afdeeling Leiden. 3e kl. A: Sportman 3LFC 5 70; AOV 2Leidsche B. 2 00. 3e kl. B: UVS 7Morschkw. 2 13. 4e kl. A: Sportman 5Bereteijn 2 50; Roodenburg 5Rouwkoop 3 40; ASC 7 LDWS 5 1—3. Adspir. B: Roodenburg bUVS c 50; UVS cRoodenburg b 11. Afdeeling R.K. Elftallen. 2e klasse; VCH 1Lisse 3, afgekeurd. 3e kl. A: UDO 2Meerburg 2 32. 3e kl. B- Alph. Boys 3Foreholte 2 12. Foreholte 2 kampioen. WATERPOLO DE ZIJL—D.J.K. 4—6. De Zijl is gisteren de zomercompetitie begonnen voor de afdeeling N. van den K.N Z.B. De indeeling in deze groep is ge schied in verband met gemakkelijker reis gelegenheid. Hoe men daartoe gekomen is, begrijpen we niet goed. De Zijl moet nu driemaal naar Haarlem reizen (V.Z.V.. H. V.G.B. en Haarlem) en naar Amsterdam (D.J.K.Vorig jaar was de Zijl ingedeeld bij L.Z.C. en Poelmeer, terwijl slechts één of twee uitreizen gemaakt behoefden te worden. De opening der competitie was niet be paald slecht te noemen. Een 64 neder laag tegen het altijd nog sterke D.J.K. is altijd nog een goed resultaat. Toch was er ondanks de Zijl aanvankelijk steeds het initiatief had een aanmerkelijk ver schil tusschen beide ploegen en beider spel merkbaar. D.J.K. zoekt haar kracht voor namelijk in snelheid, terwijl bij de Zijl de lichaamskracht een factor van beteekenis was. Hierop liep de snelheid der Amster dammers aanvankelijk dood en eerst in de tweede helft kreeg de snelheidflfactor de overhand en was de kracht van de Zijl aan haar einde. Het meest merkwaardige van het spel van de Zijl was evenwel, dat de door v. Egmond gescoorde doelpunten zeker niet het gevolg waren van kracht- spel, doch geheel in de lijn van het D. J.K.-spel gebaseerd waren op snelheid van handelen, waarop de D.J K.-verdedi- ging maar al te laksch reageerde. Over den wedstrijd zelf het volgende: De ploegen stelden zich als volgt op: De Zijl: Keyser v. Weizen Key H. Blansjaar de Looff v. Egmond J. Blansjaar J. C. Scheffer J. P. Senff D. v. Schouwen D. Franken A. Hartz B. Raavé D.J.K. Mousset De eerste aanval was voor de gasten, doch de bal ging terzijde out. Uit een vrijen worp aan de Looff stopte Mousset den bal, doch hij wierp den bal over de helft. H. Blansjaar plaatste goed naar v. Egmond, die onmiddellijk snel inschoot (10). Even gaan de partijen gelijk op en nadat ook D.J.K. een vrijen worp had toe gewezen gekregen, maakte Senff gelijk (11). De Zijl forceert dan een corner, maar deze levert niets op. Bij een nieu wen Zijl-aanval plaatste de Looff aan v. Egmond,, die een doorslagbal wilde geven, maar zijn partner Hartz sloeg tegelijker tijd en de bal verdween in het doel (21). Op een ver naar voren geplaatsten bal trok v. Schouwen er itusschen uit, terwijl keeper Keyser mede uitzwom. Beiden wa ren tegelijk bij het leer, maar de Amster dammer bemachtigde het en plaatste zon der moeite in het verlaten doel (22). Uit een vrijen worp van J. Blansjaar scoorde v. Fffmond voor de derde maal (32) en nadat midvoor Senff wegens 2 M. spel uit het water was gestuurd, slaag de J. Blansjaar erin den voorsprong te ver- grooten (42), met welken stand de rust inging. Jammer genoeg bleek de thuisclub al haar kruit in de eerste helft te hebben verschoten en was het nu de beurt aan D. J.K. om vier doelpunten te maken. Het eerste leek ons echter niet geheel zuiver toe. want bij den D.J.K.-aanval, die toen plaats had. werd de bal onder water ge duwd en met een sprong verdween hij in het doel (4—3). Wegens herhaaldelijk te zwaar dekken moest Key het water uit. De toegestane strafworp werd door Senff tegen de deklat geplaatst, maar hij schoot opnieuw en thans met beter resultaat (44). Nog even volede een opleving bij de Zijl, doch toen de Looff een mooi schot via de hoekpunt over de outlijn zag ver dwijnen was het met de aanvalskracht der gastheeren gedaan. Scheffer scoorde daar na 45 en uit een vrijen worp maakte hij er tenslotte 46 van, waarmede dus het einde kwam. ATHLETIEK Op 6 Juli te Rotterdam. Zondagmiddag 6 Juli zal de Rotterdam- sche Athletiekvereeniging Pro Patria de wedstrijden om het clubkampioenschap van Nederland organiseeren op de Nenijto- sintelbaan aan de Bentincklaan. Deze wedstrijden, welke dan voor de 24ste maal gehouden zullen worden, heb ben nog geen enkelen keer te Rotterdam plaats gehad. De wedstrijden om het club kampioenschap van Nederland hebben als inzet den P. H. beker. In 1940 werd de Haagsche vereeniging Trekvogels na zwaren strijd met de andere ploegen, kampioen, direct gevolgd door de zoo geduchte ploeg van Haarlem, welke laatste vereeniging zal trachten dit jaar de Trekvogels te onttronen. De wedstrijden zullen dit jaar zeer spannend zijn. Osen- darp bewees immers op de wedstrijden van Minerva op 1 Juni in prima conditie te zijn en dat is ook het geval met ver schillende andere cracks. Het is zeer waarschijnlijk, dat het groot- sche duel tusschen Osendarp van de Trek vogels en Nota van Holland op de 100 me ter, dat oorspronkelijk zou plaats hebben op de wedstrijden van i Juni, doch dat toen geen doorgang kon vinden wegens niet starten van Nota, op de wedstrijden van Pro Patria te bewonderen zal zijn. De vereenigingen Trekvogels, V. en L. A. V. '23, A. A. C., Hellas, Haarlem, Hol land, Pro Patria enz. zullen haar uiterste best doen het zoo begeerde kampioenschap STADSNIEUWS Een nieuwe richting in de gobelinkunst. In de weverij van Edmond de Cneudt te Soest staan, zooals Zaterdag bij een foto reeds in ons blad gemeld, gobelins op de getouwen, bestemd voor het nieuwe Leid sche Stadhuis. Hun gezamenlijke opper vlakte zal 90 vierk. meter beslaan. Het is een heel groot werk. waarmede verschei dene jaren gemoeid zyn. Het blijkt niet de bedoeling te zijn de Leidsche wandtapijten, die indertijd met den brand van het oude stadhuis grootendeels wérden verwoest, in oude glorie te herstellen. Dat zou ook niet wel mogelijk zijn geweest ómdat de indee ling van het nieuwe stadhuis totaal ver anderd is, zoodat ook de zaak waarvoor de nieuwe wandtapijten bestemd zijn, in vrijwel geen enkel opzicht op een der oude zalen gelijkt. De kunstenaars, die het tapijt moesten ontwerpen en weven, hebben dus van den bouwmeester een volkomen nieuwe op dracht gekregen en in overleg met hem wordt thans een geheel nieuwe werkwij ze toegepast, zoodat men als het ware een vernieuwing der gobelinkunst krijgt, wel ke past in het beeld van dezen tijd. In de eerste plaats moest er natuurlijk rekening worden gehouden met de indee ling van de zaal. Tegenover den langsten wand zijn vijf ramen en in den langsten wand zijn twee deuren. Voor de beide klei ne wanden is een soort podium aange bracht. De ontwerper Christiaan de Moor heeft nu de oplossing zoo gezocht, dat hij op soortgelijke wijze als met de moderne wandschildering het 'geval is ter verge lijking denke men aan het werk van Joep Nicolas, Charles Eyk of Wim Bosma ook voor het gobelin „kernpunten" heeft ge zocht. Die kernpunten kan men zich het beste voorstellen door te denken aan figu- rale, ingewikkelde voorstellingen op een achtergrond, op een fond van meer egale kleur. Dus eigenlijk een vast omlijnde voorstelling, die in het oog springt. Als het niet in strijd was met het typische karak ter van het gobelin, zou men kunnen spre ken van een silhouet, alleen om het nog wat duidelijker te maken. Een kernpunt is voor een gobelin on gewoon. Tot dusver was het altijd gebrui kelijk alle beschikbare muurvlakte met go belin op te vullen zoodat het gobelin des noods doorging in de smalle strook langs een deur. De noodzakelijke ruimten voor deuren e.d. werden in de voorstelling, die den geheelen wand besloeg, daarbij dus uitgespaard. Met deze wijze van uitvoeren wordt in de nieuwe Leidsche gobelins ge broken. Wel wordt overal gobelinstof aan gebracht, maar déze wordt niet overal van een voorstelling voorzien. Men krijgt hier door een moderner wandversiering en hoewel dit niet de opzet was het werk wordt ook veeLminder kostbaar in uitvoe ring. In tegenstelling met oude gobelins zijn de voorstellingen van de nieuwe wand tapijten in het Leidsche stadhuis geheel be rekend op ruimte-werking, hetgeen voor gobelins een modern begrip is, daarmede zijn dus ook nieuwe mogelijkheden voor het prachtige handwerk geopend. De voor stellingen, die de drie wanden zullen sie ren, zijn wijsbegeerte en wetenschap, kunst en techniek, sociale voorzorg, de tijd (voorgesteld door een doodendans) en ge in eenschapsarbeid In de groote Burchtzaal. In de groote zaal van „Den Burcht" heeft de Nederlandsch S. S. gisteravond een openbare vergadering gehouden, waar S. S. opperschaarleider Ir. P. S. Heerema het doel en streven der Nederlandsche S. S. nader uiteenzette. De aanwezigen werden welkom geheeten door den plaatselijk leider der Ned. S.S., den heer P. J. L. Hederik, die allen ver welkomde vooral den commissaris van po litie, den heer R. Meijer, den commissaris der W.A., hopman van Duren, den kring leider der N.S.B. en kameraad H. Steffïn, ortsgruppenfiihrer der N.S.D.A.P Spr. zeide, dat deze avond was belegd om het doel en streven der Ned. S.S. uiteen te zetten, daar dit doel nog veel te weinig bekend is en er zelfs nog wel misverstand omtrent heerscht ook in eigen kring. Hierna gaf hij het woord aan opper schaarleider Heerema. Deze ving aan met een korte verklaring der letters S.S., af korting van Schutzstaffel, welke letters echter een begrip für sich geworden zijn. Het SS-teeken is de SS-rune, het zegetee- ken, zinnebeeld voor de Germaansohe Noordsche wereldbeschouwing. Spr. be handelde eerst in het kort de organisatie. Het SS-corps is voor jongemannen van 18- 30 jaar, die eerst na keuring in het corps worden opgenomen. Zij krijgen dan twee oefenavonden per week, waar vooral de geestelijke vorming geschiedt n.L tot doel bewuste strijders voor de nieuwe orde. Daarbij komen exerceeren, sport, zang enz. Zij die wegens leeftijd, lichaamsgebre ken of om andere redenen niet in het corps kupnen worden opgenomen kunnen ge- gunstigende leden (B.L.) worden en nemen als zoodanig aan de vorming deel. Zij mar- cheeren mee in den geest. Zij worden ook gevormd op het fundament van rasbe- wustzijn, waarvoor noodig is rassenken- van Nederland in de wacht te sleepen en zij zullen dus met haar beste athleten aan den start verschijnen. BILJARTEN LISSER BILJART KRING. De verdere uitslagen van de persoonlij ke wedstrijden van den Lisser Biljart Kring 2de klasse waren: pnt. brt. h.s. gem. Jac. Wassenaar 100 45 7 2.22 M. v. Eewijk 93 45 11 2.06 H. v. Dijk 100 45 12 2.22 W. P. kerkvliet 76 45 8 1.40 J. Schoone 100 32 13 3.12 H. v. Dijk 71 32 9 2.22 M. Eewijk 100 38 9 2.65 J. Schoone 86 38 13 2.26 H. v. d. Ploeg 100 49 7 2.04 W. Kerkvliet 93 49 16 1.90 L. Hereygers 100 25 20 4. J. v. Kampen 23 25 6 0.92 A. Vink 100 43 7 2.32 T. Eewijk 63 43 9 1.46 •nis, een speciale kijk op de geschiedenis van uit eigen standpunt eri de leer van het nationalisme. Ook vrouwen hebben toegang tot de SS-kameraadschapsavonden en lee- ren in de SS moeder- en bruidisscholen practische dingen, den practischen kant van het leven. Hierna kwam spr. tot de S.S.-gedachte. Wat wil de S.S.? Zich bezinnen op eigen aard, eigen aard ontdekken en leeren ken nen. Deze eigen aard is in de laatste eeuwen overdekt met een vreemde korst. De eigen aard komt het eerst weer boven in- de Guldensporenslag, in de Geuzen en in alle Germanen. Sindsdien is weer ge komen het nieuwe inzicht van bloed, om dat gebleven is het Germaansche bloed. In Europa is de volledige bewustwording ge komen' van ras en cultuur. Over de rich ting waarin deze cultuur zich bewoog gaf spr. een uitvoerige uiteenzetting waarvan de grondtoon was, dat alles wat wij cul tuur noemen een product is van het Noord sche ras. Het Germanen dom is cultuur- brengend, cultuur brengen is een uiting, een drang van den Arisch en mensch. Ons volk werd echter de laatste twaalf eeuwen ontwikkeld in neergaande richting, in ver deeldheid en haat in plaats van opgang naar eigen aard. Het groot-kapitalisme ont wikkelde zioh met de joden als leiders om de Germanen van Midden-Europa te ver nietigen. Toen kwam Hitier en het Duitsche volk hervindt zich, het komt in beweging en dan komen de nat. socialistische legers in actie, die geen vernieling najagen, maar een nieuwe orde .inluiden. Deze oorlog is een noodzakelijk procédé 'naar het vrijvechten van Europa. De S.S. is één met den Duitschen strijd voor bezinning op eigen aard en volksont plooiing. Zou hypothetisch gesproken Duitschland verliezen, dan hier totale ver nietiging, maar Hitier komt in Engeland, dat staat voor ons vast. Tenslotte behandelde spr. de taak van de S.S. Het Nederlandsche volk krijgt nu de kans om mee te werken aan den Ger- ma anschen opbouw, om in de Germaan sche levensgemeenschap een bijzondere taak te vervullen. De taak van de S.S. is het, aldus spr., ons volk te zien als onze misleide broeders, met wie wij één gemeenschap vormen. On ze taak is het niet: de macht over te ne men, macht wordt niet gegeven als een pond suiker in een zak, wij moeten de macht veroveren in de harten van onze volksgenooten. Wij bereiden de menschen voor op het rijk in ons, op de groote Ger maansche levensgemeenschap. Wij wen- schen voor ons volk zijn aandeel in de nieuwe ontwikkeling in de nieuwe orde. Onze taak is het, aldus spr., ons volk daar toe voor te bereiden. Na de pauze, die hierop volgde en waar in schriftelijk vragen konden worden ge steld, werden deze vragen door den opper schaarleider uitvoerig beantwoord. Door den pl. S.S.-leider P. J. L. Hemerik werd de bijeenkomst hierna gesloten. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor het eindexamen zijn van het Stede lijk Gymnasium, afd. B, 2e groep, geslaagd: E. Brederveld, Cokkie van Ek, Wiets de Groot, Thea Hoekstra, A. H. Mastenbroek, allen Leiden, A. G. Nouwens, Oegstgeest en W. Veltman, Wassenaar. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS". De examens, afgenomen door de Onder wijs Centrale van den Christelijken Mid denstandsbond, zijn gisteren alhier aange vangen. Geëxamineerd werden 72 candi- daten. Geslaagd zijn de heeren: J. Algera, Lisse, P. N. Alleman, Hillegom, C. van At- •ten, Leiderdorp, mej. M. J. Baalbergen, Noordwijk aan Zee, de heeren D. Bakker, Nieuw Vennep, C. H. Bardelmeyer, Gouda, N. Bamhoorn, Noordwijk aan Zee. T. Be- dijn, Noordwijk aan Zee, E. H. Benda, Bo degraven, G. v. d. Bent, Voorhout, G. Beur se, Leiden, A. P. Blok, Leiden, J. M. Blok, Leiden, E. Boerefijn, Papekop, J. Bonten bal, Gouda, J. P. Bontje, Langeraar, J. H. H. Borgerding, Leiden, E. v. d. Born, Lei den, A. Bouma, Haarlem, P. Brandhorst, Waddinxveen, K. Breedijk, Warmond, mej. J. Breeveld, Nieuwkoop, de heer G. G. Brinks, Leiden, mej. M. Brinks, Leiden, mej. M. E. v. d. Broek, Leiden, de heer C. Brokking, Lage Ruige Weide, mej. M. Bruin, Hillegom, de heeren C. A. de Bruyn, Leiden, I. den Butter, Abbenes, J. Camf- ferman, Woubrugge, G. G. Colin, Leiden, S. van Dam, Oudewater, A. N. T. Delfos, J. A. G. Delfos, Leiden, W. P. Demmenie, Sassenheim, E. Doedens, Loosduinen, W. G. den Dubbelden, Leiden, J. v. Dijk, Nieuw- veen, N. v. Dijk, Zevenhoven, J. Dijkster- huis, J. J. Dijksterhuis, Wassenaar, J. van Egmond, Katwijk a. Zee, J. P. v. Egmond, Alphen a. d. Rijn, A. C. Elfering, Lisse, G. J. Elve, Loosduinen, F. van Engelen, Al phen aan den Rijn, mej. S. H. Flandrijn, Leiden, de heeren D. C. Flinterman, Den Haag, G. van Gaaien, Loosduinen, J. Ge- link, Loosduinen, J. C. Geuzebroek, Haarlem, mej. G. de Gier, Zevenhoven, de heeren C. D. v. Goeverden, Sassenheim, G. v. Gogh, 's-Gravenhage, M. N. de Graaf, Leiden, mej. G. de Graaff, Alphen aan den Rijn, de heeren W. de Graaf, N. J. Graaf land, Alphen aan den Rijn, mej. M. de Groot, Den Haag, de heer A. J. Versteegt, Hillegom. Afgewezen 12. Voor het examen akte L.O. is aan de Rijkskweekschool te Den Haag geslaagd de heer J. M. Galjaard, aliher. De door de firma Vroom en Dreesmann georganiseerde Kinderteekenwedstrijd mag voor zoover het aantal inzendingen be treft zeker geslaagd genoemd worden. Niet minder dan 1137 inzendingen kwamen binnen, waarvan 83 in de categorie A (leeftijd beneden 7 jaar), 736 in de cate gorie B (leeftijd 7 t/m 12 jaar), 318 in de categorie C (leeftijd 13 tot 18 jaar). De tentoonstelling der ingezonden stuk ken zal vanaf Zaterdag 14 Juni a.s. voor het publiek geopend zijn en gedurende 14 dagen voor de beoordeeling door het pu bliek geopend blijven. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 2522. L. J. van den Berg. Noordwijk-Binnen, Pickéstraat 2. Slijterij. Met ingang van 14 Juni a.s. is benoemd in vasten dienst tot besteller bij den PTT- diienst, de heer J. L. van der Boog, thans besteller by de PTT in tijdelijken dienst alhier. BON WAREN GELDIG HOEVEELHEID 22 24 Brood of gebak 9—22 Juni 26 Mei22 Juni 200 gram brood, gebak of 140 gram tarwebloem, tarwemeel, rogge bloem, roggemeel of zelfrijzend bak meel (bloem t/m 31 Mei), 2 rant soenen gebak. 100 gram brood, 1 rantsoen gebak. 05 Aardappelen 915 Juni IK Kg. (kinderen beneden 4 jaar 3/4 kg.) 8 iBloemkaart) Meel, brood enz. IS Mei—15 Juni. 35 gram tarwe-meel of -bloem, roggemeel of 50 gram wittebrood of 1/2 rantsoen gebak 19 20 (Boterkaart) boter, 1229 Juni. (bon 17 en 18 nog tot en met 14 Juni) 250 gram boter 19 20 (vetkaart) boter 1229 Juni (bon 17 en 18 nog tot en met 14 Juni) 250 gram boter (met reductie) 42 Suiker 9 Juni22 Juni. 1 kilogram 20 Melk 915 Juni 1 3/4 liter. 18 Vleesch en Vleeschwaren 8—15 Juni 50 gram vleesch, half rantsoen vleeschwaren. 34 Koffiesurr. Thee 26 Mei—22 Juni 250 gram koffie-surrogaat of 40 gram thee. 67,77 Kaas 2 Juni15 Juni (29 Juni) Elk der bonnen 100 gram kaas. 53 88 Eieren 9—15 Juni 1 ei 1 ei 52 Peulvruchten 2 Juni22 Juni extra rantsoen 500 gram. 32 Rijst enz. 19 Mei—15 Juni 250 gram 27 Maïzena enz. 21 Apr.15 Juni. 100 gram (op 2 bonnen 1 pakje) 24 Havermout enz. 21 Apr.15 Juni. 250 gram 25 Gort enz. 21 Apr.—15 Juni. 250 gram 26 Macaroni enz. 21 Apr.15 Juni. 100 gram K Scheerzeep Textielkaart 1 Mei31 Aug. 50 gram scheerzeep 35 Zeep 1 Juni29 Juni 150 gram toiletzeep, 120 gram huis houdzeep, enz. Per. 10 Petroleum t.m. 15 Juni voor de keuken 2 liter Men knippe deze lijst uit, om rt steeds te kunnen raadplegen

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2