•ORLOmtUDEI illiard De situatie van Syrië ZATERDAG 7 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BRTSCHE VLOOT VOOR SYRISCHE KUST Volgens de laatste te Vichy uit Beiroet ontvangen berichten heerscht voor de Syrische kust een druk verkeer van de Britsche vloot, dat den schijn wekt, of een vlootcordon voor de kust wordt gelegd en tegelijkertijd landingsmanoeuvres worden ondernomen. Men merkt hierbij op, dat de kruisende eenheden schijnen te steunen op een bijzonder sterken luchtafweer en met het oog hierop zijn uitgezocht. In bevoegde Fransche kringen volgt men aandachtig maar volkomen rustig de ontwikkeling der gebeurtenissen in het Nabije Oosten. In het bijzonder heeft de Engelsche propaganda in pers en radio de aandacht der kringen te Vichy getrokken. Men is van meening, dat de Engelsche pers en de Engelsche omroep klaarblijke lijk de Britsche openbare meening voor bereiden op militaire eventualiteiten in Syrië. Men verklaart verder, dat de En gelsche bladen en nieuwsagentschappen op een gegeven parool het onmiddellijk uit breken van een conflict in het onder Fransche mandaat staande gebied doen vermoeden. Men vraagt zich hier af, of de ze berichten werkelijke bedoelingen ver raden, dan wel of zij slechts dreigementen vormen, om Frankrijk te in timideeren. De toon van de artikelen bewijst in ieder ge val, dat deze tot oorlog ophitsende agitatie hoofdzakelijk uitgaat van politici, die door de nederlaag van Kreta zijn gecompro mitteerd en die zich trachten te rehabili- teeren door een militaire operatie, welker risico's zij niet inzien. De Fransche strijd krachten in Syrië zijn in ieder geval be reid iederen aanval te beantwoorden. De verklaringen van generaal Dentz laten in dit opzicht geen twijfel over. Deze verkla ringen zijn afgelegd in volledige overeen stemming met de regeering van Vichy. Frankrijk zal in het bewustzijn van zijn goede recht Syrië verdedigen, evenals ieder ander gebied van zijn imperium, waar tegen een aanval mocht worden onder nomen. TOESPRAAK VAN GENERAAL DENTZ. De hooge commissaris in Syrië, generaal Dentz, heeft naar Ofi uit Beiroet meldt, voor dè Fransche troepen in den Levant een toespraak gehouden, waarin hij o.k. het volgende verklaarde: „Ik wil allereerst den nevel Wegvagen, waarmede een dwaze propaganda tracht uwen horizon te verduisteren. Men heeft gezegd, dat Frankrijk Syrië in den steek laat. Dit is onjuist, Men heeft gezegd, dat Duitsche regimenten de Fransche regimen ten hebben afgelost en dat de Fransche. re gimenten zich terugtrokken. Dit is onjuist, en gij weet het wel. Thans evenmin als vroeger zijn er Duitsche troepen in Syrië en den Libanon. Men heeft gezegd, dat Duitsche troepen in Lattaquieh aan land zijn gezet. Dit is onjuist. Men heeft gezegd, dat een afdeeling van 600 soldaten met een hospitaalschip in Beiroet is aangekomen. Dit is onjuist en gij weet het precies zoo als ik. Wat blijft er van al deze leugens over? Niets. De horizon' is thans* gezuiverd en de weg is duidelijk. Waar leidt hij ons heen? Ik zal het u zeggen. Dé regeering heeft besloten haar politiek tegenover Duitschland te veranderen. Waarom? Omdat zij wil, dat het door de blokkade uitgehongerde, door de demarca tielijn verscheurde en door de gevangen schap van honderdduizenden zijner zonen in zijn toekomst getroffen Frankrijk kan leven. Wat verwacht de regeering van de nieu we politiek? Zij verwacht heel eenvoudig, dat Frankrijk in den komenden winter niet van honger, koude en ellende sterft. Het is allereerst noodig, dat Frankrijk leeft. Dit ia de werkelijkheid. Wat verlangt men daarvoor van ons? Verlangt men, dat wij de wapens tegen den een of hnder zullen opnemen? Neen. Ver langt men van ons, dat wij iemand te hulp roepen? Neen. Men verlangt heel eenvou dig van ona dit eischt de maarschalk dat wij het bezit van de gebieden, die ons toebehooren of die ons zijn toevertrouwd, .handhaven. Is dit iets, dat het teerste ge weten zou kunnen kwetsen? Iets, wat strijdig ia met de eer? Neen. Het bevel is duidelijk. Onze bezittingen Verdedigen, verdedigen met onze eigen strijdkrachten. Ik weet, dat gij dit bevel 2ult uitvoeren, omdat het zoo duidelijk is als de degen van den maarschalk. Wanneer het noodig is, zullen uwe vuisten het geweer en het stuurwiel van de tankwagen omklemmen en zult gij in de vliegtuigen stappen en de vlag laten wapperen, de vlag, die naast de Libaneesche vlag en naast de Syrische vlag* wappert. Gij zult haar vast in handen hou den, omdat het een plicht is, omdat het eén eer is en omdat het de wensch van de Libaneesche en Syrische volken is, die nie mand anders aan hun zijde willen hebben dan u. Gij hebt mij gehoord, gij hebt mij begrepen; aldus zeide generaal Dentz ten slotte aan de soldaten, „gaat' thans naar uwe posten". DE BESPREKINGEN TE BATAVIA JOSJIZAWA EN VAN MOOK BIJEEN. Naar Domei uit Batavia verneemt, zijn Jenkitsji Josjizawa, de leider van de Ja- pansche delegatie voor de handelsbespre kingen en H. J. van Mook, directeur van oeconomische zaken van het Nederlandsch- Indische bestuur, gistermorgen om tien uur bijeengekomen. In een telefonisch intemiew van de To kio Nisji Nisji met den leider der Japan- sche delegatie te Batavia, Josjizawa. heeft deze verklaard, dat de onderhandelingen van gisteren met Van Mook en den chef van de handelsafdeeling, Van Hoogstra ten, anderhalf uur hebben geduurd. Het antwoord van Nederlandsch-ïndië was op talrijke punten niet bevredigend geweest., zoodat van Japansehe zijde ophelderingen werden gevraagd. Mocht men Japan's goe den wil en oprechtheid niet begrijpen, dan blijft alleen het vertrek van de Japansehe delegatie over. GEEN INVASIEGEVAAR VOOR AMERIKA EEN ONDERHOUD MET HITLER. De „New York Times" maakt melding van een onderhoud, dat de Fuehrer op 23 Mei heeft gehad met den Amerika anechen journalist Gudahy. Oudahy, aldus dit bericht, heeft den Fuehrer gezegd, dat de oppositie tegen Duitschland in de Vereenigde Staten in hoofdzaak berust op de vrees, dat de vei ligheid van het Westelijke halfrond be dreigd -wordt door een Duitschen aanval. Hitier lachte daarom en zeide, dat het denkbeeld van een inval op het Westelijk halfrond! even fantastisch is als dat van een invasie op de maan, Hij Zeide eer. te hooge Opvatting van het verstand der Amerikanen te hebben, dan dat hij kon gelooven; dat een Amerikaan, die nadenkt, werkelijk iets dergelijks zou kunnen vree2en. Hij was er van overtuigd, dat de invasie-praatjes te gen beter weten in in omloop waren ge bracht door- oorlogsdrijvers, die een oorlog een winstgevende aangelegenheid achten. De Amerikaansche vloot- en legercomman danten, aldus Hitier, zijn ongetwijfeld evenals de Duitsche deskundigen van mee ning, dat een dergelijke inval onmogelijk is. De gezam enlij ke scheepsruim te van En geland!, de Vereenigde Staten en Duitsch land zou volkomen ontoereikend zijn om een millioenen leger, dat noodig zou zijn voor de verovering van het Westelijk half rond, over te brengen. Als de aanval op Kreta reeds moeilijk scheen, is een aanval over een open zeegebied van 2500 mijl iets, dat men zich niet kan voorstellen. De Fuehrer Zeide nooit gehoord te hebben, dat iemand in Duitschland de Mississippi Duitsche grens noemde, zooals de Austra lische ministerpresident den Rijn de grens van Australië genoemd had. Duitschland heeft te veel ernstige vraagstukken in Eu ropa, dan dat het ooit aan een inval in Amerika zou denken. Oudahy verklaarde daarop, dat vele Amerikanen van bordeel zijn dat een Duit sche overwinning een ramp voor de Ver. Staten zou zijn, doordat de lage levens standaard van den Duitschen arbeider het de Amerikaansche nijverheid niet mogelijk zou maken tegen Duitschland te conour- reeren. Hitier antwoordde, dat het natio naal socialistische streven naar verhooging van het levenspeil der arbeiders door den oorlog onderbroken is, dat het na den vrede echter met verdubbelde kracht hervat zal worden. Hij zeide zich af te vragen, waar om men Duitschland heeft uitverkoren als economische bedreiging van Amerika, of schoon Duitschland slechts eenbevolking van 85 millioen zielen op een oppervlakte van slechts 600.000 tot 700.000 vierkanten km. heeft, terwijl het Britsche rijk een be volking van 400 millioen, Japan een van 100 millioen, Rusland een Van 170 millioen en de andere landen een van 500 millioen zielen hebben. Hitier stelde Voorts de vraag, waarom men Duitschland van zijn koloniën beroofd heeft, ofschoon de ontginning der koloniën den afzet voor Duitsche industrie en pro ductie beteekende en waarom de Vereenig de Staten zich verzetten tegen een organi satie van Europa, die in Europa afzetmark ten voor Duitsche goederen wil scheppen en daardoor de waarschijnlijkheid van con currentie met de Vereenigde Staten ver kleint. Op de vraag van Cudahy, of Hitier voor Europa een handélsunie wilde tot stand brengen met afschaffing van tolmuren, Va luta-beperk imgen enz. antwoordde de Fuehrer, dat naar zijn oordeel alle han delsbetrekkingen verzekerd kunnen wor den door handelsverdragen op langen ter mijn, welke voor beide partijen voordeelig zijn en het element van speculatie uitscha kelen. De toekomstige Duitsche handel zal niet gebaseerd Zijn op papier, maar op goe- derenruil. Duitschland is door de herstel betalingen van alle goud beroofd, het is daardoor gedwongen, een stelsel van inter nationalen handel Zonder goud te ontwer pen. Hitier verklaarde echter te beseffen, dat goud nuttig is voor een meer elastisch handelsverkeer tusschen de staten en ook als grondslag van crediet. Oudahy zeide nog, dat vele Amerikanen gelooven, dat de Duitsche hegemonie in Europa een onderdrukking van de moeder taal, de nationale gebruiken en instellingen beteekent. Het is eigenaardig, aldus ant woordde Hitier, wanneer men de Engel- schen hoort spreken over de beheersching der wereld, terwijl zijzelf millioenen onder danen in Britsch Indië, Egypte en Arabie onderdrukkeh. Duitschland zal de betrek kingen zoo regelen, dat allen kunnen leven en zich in voorspoed verheugen. Duitsch land heeft er geen belang bijeen volk tot slaaf te maken. FRANKRIJK EN AMERIKA DE STRIJD IN IRAK MOSSOEL BEZET Over den toestand in Irak zijn te Vichy via Beiroet berichten ontvangen, waarin verklaard wordt, dat bij Mossoel op het oogenblik verbitterde gevechten aan den gang zijn. Bijzonderheden zijn échter niet bekend. Uit Engelsche bron verluidt, dat de be zetting van Mossoel is uitgevoerd door valschermjagers en luchtlandingstroepen. De Iraksche troepen hadden feilen tegen stand geboden en eenige petroleumbronnen hebben schade geleden. Sedert 48 uur Is ieder telegrafisch verkeer met Irak ver broken. Ook de in Damascus zittende jour nalisten hebben geen mogelijkheid tot tele- grafeeren. BRITSCHE DUIKBOOT VERLOREN GEGAAN Reuter publiceert het volgende offlci- eele communiqué der Britsche admirali teit. De raad der admiraliteit betreurt te moe ten medcdeelen, dat de duikboot der Ko ninklijke marine „Undaunted" over tijd Js en als verloren moet worden beschouwd. De familieleden der slachtoffers zijn in kennis gesteld van het gebeurde. VICHY GEEFT EEN OFFICIEEL COMMUNIQUé UIT Betreffende de persverklaring van Huil over de Fransch-Amerikaansche betrekkin gen is gisteravond in Vichy het Volgende officieele communiqué uitgegeven: De Amerikaansche minister van buiten- landsche zaken, Huil, heeft op de perscon ferentie een verklaring afgelegd betreffen de de Fransch-Amerikaansche betrekkin gen, waarin hij heeft gezegd, dat wanneer de Fransche regeering een politiek van samenwerking met andere mogendheden aanneemt met het doel aanvallen te doen en dwang te oefenen, deze politiek door de Vereenigde Staten als onvriendelijk be schouwd moet worden. In bevoegde Fransche kringen geeft mên uitdrukking aan zijn verbazing, dat de Amerikaansche staatssecretaris Huil een politiek karakteriseert als politiek van aanval en dwang, terwijl die politiek tegen niemand is gericht, de belangen van geen andere mogendheden schendt en zich al leen laat leiden door het streven betere be trekkingen in Europa tot stand te brengen en de vrijheid van het Fransche imperium en zijn verkeerswegen tegen iederen aan val in stand te houden. Men wijst er op, dat de Fransche regeering van haar kant er grooten prijs op stelt met de Vereenig de Staten vriendschappelijke betrekkingen te behouden. Men verwondert er zich echter over, wanneer de Vereenigde Staten niet kunnen begrijpen, dat de vaste taak der Franschë regeering in den buitenge woon moeilijken toestand, waarin zij zich bevindt, er in bestaat de vitale belangen van Frankrijk en zijn imperium te behar tigen.' PAWELITSJ BIJ HITLER BESPREKINGEN OP BERGHOF Het Kroatische staatshoofd, dr. Ante Pawelitsj, is gistermorgen per specialen trein voor zijn eerste officieele bezoek aan Duitschland te Salzburg aangekomen. De minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, en andere autoriteiten waren ter verwelkoming aanwezig. Von Ribbentrop vergezelde Pawelitsj naar diens hotel en vervolgens hielden de heeren een eerste bespreking in het land huis Fuschl, waarop een dejeuner volgde, waaraan de naaste medewerkers van Rib bentrop deelnamen behevens het gevolg van den Poglavnik, waaronder enkele ministers, militaire en burgerlijke autori teiten. Gistermiddag is Pawelitsj om drie uur door den Führer voor een alleszins uit voerig onderhoud ontvangen, waaraan ook rijksmaarschalk Göringrpn de minister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop deel namen. Pawelitsj begaf zich met de heeren \&n zijn gevolg, den Kroatischen gezant te na zijn bespreking met von Ribbentrop Berlijn en den Duitschen gezant te Zagreb per auto naar den Berghof, waar Hitier, Göring en von Ribbentrop hem op het bordes ontvingen en van harte welkom heetten, terwijl de militaire eerbewijzen werden gebracht en het rood-wit-blauw van de Oestasji's aan den vlaggemast wap perde. De bespreking nam terstond een aanvang in de groote hall van den Berghof. Het onderhoud met den leider van den jongen Kroatischenstaat, welks volk door de overwinning van de mogendheden der spil zich van het juk van Versailles kon bevrijden, Verliep in den geest van de hartelijke vriendschap, die tusschen het Duitsche en het Kroatische volk bestaat. Na de besprekingen overhandigde dr. Pawelitsj den Führer een vlag uit den Zevenjarigen Oorlog en een schaakspel van Frederik den Groote, Vervolgens stelde hij de heeren van zijn gezelschap voor. Vrijdagavond om 19 uur is htf uit Salz burg vertrokken om naar Kroatië terug te keeren. REDE VAN WILKIE. In een redevoering, die Wilkie te Chi- cage heeft uitgesproken, heeft hij o.a. ge- eischt, dat centralisatie van de geheele wapenindustrie en het plaatsen van deze industrie onder één man, die rechtstreeks verantwoordelijk zou moeten zijn aan den president. De afkondiging van den nood-, toestand eischt, zoo zeide hij, ongewone maatregelen zooals de samenvatting van de geheele economie tot één groote ma chine. Ten aanzien van de positie van Enge land verklaarde Willkie, dat wanneer de Engelsche scheepvaartverliezen niet op hielden of ten minste niet aanzienlijk ver minderd werden, Engeland niet kan blij ven voortbestaan. Anders ziet het er uit, wanneer Amerika de noodige leveranties beveiligt. JAPAN GETEISTERD DOOR TYPHOON. Japan is gisternacht en gisterochtend ge teisterd door een typhoon. 4100 huizen zijn overstroomd, zes booten gekenterd en een persoon gedood. Er is tot nog toe geen mel ding gemaakt van zware schade aan den oogst. Gistermiddag klaarde de lucht op. Tijdens een verblindenden regenstorm, die Zuid-Japan met een snelheid van 15 k 16 jneter per seconde heeft geteisterd, ia 72.2 millimeter regen gevallen, hetgeen neer komt op de hóeveelheid regen van een maand in 24 uur. Katholiek Comité van actie „Voor God" God l« on« toevlucht en sterkte, Een machtige hulp In den noodj Dus vreezen wij niets, al wordt de aarde uit haar voegen gerukt. (P«. 45) Onderlinge Verzekering gmj Maatschappij S-GRAVENHAG6 Het in onze gezamenlljlce^afdeelingen verzekerd kapitaal is thans gestegen j WIJ mogen dit tdischrljven aan ons systeem, waarbij sin voorzichtig evenwicht Is betracht tusschen het door verzekerden te brengen oller en een praetlsehe schade-regeling, welke op een te verleenen Rijksbijdrage vooruitloopt en deze aanvult. SPECIALE AANDACHT WORDT THANS GEVRAAGD VOOR onze nieuwe aldeellng G„ waarin gelden, geldswaardige papieren en kostbaarheden tegen molest verzekerd kunnen worden. easi Vraagt inlichtingen aan Uw ASSURAHTIE-BEZORGER! Veredeling van peul vruchten Ir. C. Koopman, hoofd van het verede- lingsbedrijf van het C. B. te Hoofddorp schrijft: Oorspronkelijk kenden we van al onze landbouwgewassen slechts plaatselijke landrassen. Momenteel zijn de2e op enkele uitzonderingen na verdwenen en vervan gen door productievere, aan iniensieve pro ductiemethoden aangepaste veredelde ras sen. Naast enkele factoren van meer on dergeschikt belang, rijn het bij de meeste onzer landbouwgewassen vooral twee hoofdoorzaken, welke de zoo sterk opge voerde oogsten van den tegenwoordigen tijd tot gevolg hadden, n.l, de veredeling en de verbeterde cultuurzorgen, onder welke laatste vooral de stifstofbemesting een zeer voorname plaats inneemt. Bij de meeste gewassen zijn de huidige grootere opbrengsten voor ca. 50 pet. toe te schrijven aan het directe gevolg der be tere raseigenschappen en voor ca. 50 pet. aan de betere cultuurzorgen (V.n.l. dé sterk verhoogde stikstofgiften). Bij de peul vruchten echter, welke hun stikstofbehoef te dekken uit de in de wortelknolletjes door bacteriën verzamelde stikstof, speelt deze laatste factor een meer ondergeschik te rol. De hoogere opbrengsten zijn hier voor een veel grooter gedeelte als direct gevolg der veredeling te beschouwen. Vor men verhoogde bemestingen en andere cul tuurzorgen een ieder jaar weer terugkee- rende bron van uitgaven, de in de nieuwe rassen neergelegde erfelijke eigenschap pen daarentegen vererven zich jaar op jaar kosteloos. Nadat men. zich eenmaal de kos ten van aankoop van het betere zaaizaad heeft getroost, profiteert men jarenlang van deze zoo voordeelig werkende verbete ring. De meeste peulvruchten n.l. zijn prac tised voor de volle 100 pet. zelfbestuivers, zoodat de eenmaal verkregen betere ras eigenschappen zich ook zuiver blijven ver erven. De eenvoudigste vorm van veredeling bestond in het uitzoeken en naverbouwen van de productiefste planten uit de oude landrassen. Binnen een landras toch trof men in dèn regel een groote erfelijke va riabiliteit aan. Door de oude landrassen los te laten voor de er uit geselecteerde pro ductievere zuivere lijnen, leverde, waar de meeste peulvruchten immers zelfbestui vers zijn, verdere selectie in deze eenvor mige zuivere rassen geen resultaat meer op. Verdere vooruitgang was nu nog moge lijk door het müen van verschillende ras sen. Hieruit ontstaan het volgende jaar in dividuen, welke het midden houden tus schen de beide ouders, dan wel uiterlijk op een der ouders gelijken. Doch het daar op volgende jaar ontstaat uit deze fl. (eer ste generatie-) planten een in allerlei ty pen uitbestaardeerende (mendelende) na komelingschap. De meeste der hieruit ont stane planten hebben nog een echte bas- taardnatuur (heterozygoot), heel ankele echter geven reeds een raszuivere nakome lingschap (homozygoot). Daar deze enkele homozygoten in den regel niet zijn te on derscheiden van de bastaarden en in de volgende generaties het percentage hbmo- zygoten of zuivere (feitelijk: rasmengsel) begint te selecteeren. Is hij eenmaal zoover, dan handelt hij evenals vroeger met het landras, Hij zoekt n.l. een groot aantal der hem het mooist lijkende planten uit, verbouwt de nakome lingschap hiervan enkele jaren zorgvuldig van elkaar gescheiden na. en zoodra hij voldoende zaad hiervoor heeft, begint hij ze op nauwkeurig behandelde evengroote Hoofdpijn-Kies ooo" Helpen veilig en v proefvéldjes, liefst minstens in 3-voudige herhaling, te vergelijken met het oude standaardras, hetwelk hij wil verbeteren. Krijgt hij na minstens een driejal jaren proefveldvergelijking, aanwijzingen, dat hem dit met een of meer nakomeling schappen is, gelukt, dan worden deze ver gelijkende proeven op diverse andere proefvelden in het land herhaald, op ver schillende grondsoorten en onder diverse omstandigheden. Blijkt ook hier, dat de kweeker succes heeft gehad, dan wordt het nieuwe ras ingeschreven in de rassenlijst van het instituut voor plantenveredeling, en na enkele jaren vermeerderd te zijn aan de practijk afgegeven. Behalve op hooge opbrengst dient op bogstzekerheid en op resistentie tegen ver schillende ziektes te worden gelet. Doch ook dient te worden gelet op vorm en kleur van het zaad en op kookkwaliteit en andere eigenschappen, welke de,consument aan het zaad stelt. Dus moet de kweeker ook van deze eischen op de hoogte zijn. Waar echter dikwijls noch de boer, noch de plaatselijke handelaar de uiteindelijke bestemming der geoogste peulvruchten kent, is het begrijpelijk, dat de kweeker dikwijls heel verkeerd omtrent de eischen wercLingelicht, welke de uiteindelijke con sument aan het product stelt. Groot nut hééft daarom nu reeds sinds haar korte bestaan de peulvruchten studie combinatie opgeleverd door het contact, hetwelk rij heeft weten te leggen tusschen kweekers, boeren, peulvruchten-handela ren, conservenfabrikanten, zouterijen, splitterijen, snelvriesinrichtingen, expor teurs en andere verwerkers van peul vruchten. Op reêds gehouden vergaderin gen, waar al deze categorieën waren ver tegenwoordigd. hébben reeds vele waarde volle gedachtenwisselingen plaatsgevon den, welke zeer zeker hun verdere uitwer king niet zullen missen. Wanneer de kweeker de eischen maar kent, welke aan dë producten worden ge steld, dan is het nog slechts een kwestie van tijd en wij kunnen in den regel het ras leveren, waarin al die eigenschappen zijn gecombineerd, welke men wenscht. Vooral waar het kleur, vorm of grootte van het zaad betreft, gaat dit meestal zeer ge- makeklijk. Moeilijker is meestal de pro ductiviteit nog verder op te voeren ^dan momenteel het géval is, doch ook dit is nog zeer goed mogelijk. Het moeilijke is, dat men meestal zoowel het eene als het andere wil, b.v. mooie groene kleur, ko gelronden vorm, immuniteit tegen alle denkbare ziekten, hoogste opbrengst en de grootst mogelijke oogstzekërheid onder al lerlei omstandigheden. Doch al is deze opgave moeilijk, wanneer wij de ons gestelde eischen maar kennen, is het meestal mogelijk het artikel met al deze gunstige eigenschappen te leveren, dan wel het zeer dicht te benaderen. Zeer zeker zal de P. S. C. voor ons kweekers van nieuwe peulvruchtenrassen en groote steun zijn. en de mogelijkheid openen de juiste soorten te onwikkelen. WIELRIJDERS, laat U in Uw belang toch radent Maakt gebruik van rijwielpaden. Vereeniging voor Veilig Verkeer.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6