Academienieuws Laatste Berichten Marktberichten ZATERDAG 7 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Muziek MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Einduitvoering der Muziekschool De einduitvoering van de Leidsche Mu ziekschool in de geheel gevulde zaal van Schuttershof is een waar succes geworden, en met veel eftthousiasme kunnen wij schrijven over wat wij ten gehoore ge kregen hebben. Onder de zeer gewaardeerde leiding van Jan van Epenhuysen speelde het Kamer orkest der Maatschappij voor Toonkunst niet alleen „con amore" maar wat ge presteerd werd mocht er wezen. Wij kun nen niet anders zeggen dan dat dit orkest, dat Uit dilettantenIs saattigesteld, hai'd vooruitgegaan is. De groepen van het strijkkwartet spelen bëschaafd van toon, en wöar blaasinstrumenten solieeren, valt meermalen de aanleg van deii speler op en 'de zin voor uitbeelding. De dirigent houdt de leiding stevig in handen, leidt met zorg langs de moeilijke punten en be reikt al aardig wat met zijn jölig orkest. Te rechter plaats waren dan ook de waar- deerende woorden, die een van de orkest leden tot van Epenhuysen sprak. Twee jeugdige debutanten de dames Thors en Westra speelden „concert d kl t." van Each voor twee violen; een zeer moei lijke opgaaf, waar de twee violisten zich kranig doorheen sloegen en Waarbij het orkest hen actief ter zijde stond. Een warm applaus getuigde van waardeéfing voor de mooie muziek en het duo-spel der beide dames. Met alleen dit tweetal streeft naai' iets góeds en moois. Dit streven is op vallend aan deze school, waarvoor lof toe komt aan directie en leerkrachten. Als no. 2 speelde het orkest de mooie tintelende „symphonie d gr. t. van Haydn". Het toegewijd werken had een geslaagde uitvoering als gevolg mooi van klank levendig en met stuwing. Ook het allegro maësta van het „concert m c gr. t". voor 2 piano's van Each, was d begeleiding zeer geslaagd, maar niet min der muntten de twee pianisten mejuffrouw Schoen en jhr. von Weiier uit door tech nisch muzikaal spel, door stijlbegrip eli evenwichtig ensemble. Met genoegen hoorden wij de twee voor treffelijke Mozartliederen door mejuffrouw Smink zingen. Behalve een mooie heldere sopraanstem heeft deze zangeres éen goe den muzikalen smaak, een gespierde arti culatie en vooral in „die Zufriëdenheid" blijkt, dat zij haar dictie verzorgt. Na de pauze speelde de heer van Heus- den het „Allegro aperto van Mozart's vioolconcert a gr. t. De heer van Heusden is met rêuzeschreden vooruitgegaan. Zijn frissche zuivere opvatting en de lichte toon deed ons heel aardig in de Mozart sfeer belanden, waaraan het orkest het zijne bij droeg. De heer van Zoen demonstreerde de noodige vaardigheid in het 5e piano concert in „es gr t" van Beethoven. Ook bij hem was de noodige toewijding aan wezig ohi van het beste te geven, dat hij heeft. Mejuffrouw Belia Keyzer Zong twee liederen van Schubert. Wij bewonderen de gevoelige donkere en toch zoo buigzame stem van deze alt, die aan het muzikale haar accent weet te geven. De twee voortreffelijke liederen van Duparc waren door mejuffrouw van Rijn- bach terdege bestudeerd. Haar stem is niet groot, niet kleurrijk of dramatisch, maar juist in dezen eenvoud ligt haar muzikaal, beschaafd gevoel. De klavier begeleiding werd door een van de leeraren met mooie klank en aanvullend gespeeld. De ouverture „La Princesse jaune" van Saint-Saëns Vormde een mooi en effectvol slot. Van Epenhuijsen leidde het orkest met vaste hahd, ervaring en tempera ment. De enthousiaste toewijding, waarmee allen het beste van zich hebben geschonken vond Weerklank in een geestdriftig suc ces. De toehoorders hebben alle vertol kers, waar onder ook den dirigent, harte lijk en lang toegejuicht. Een aanmoediging voor allen om op den goeden weg door te gaan en de muziek te blijven dienen. J.K. Agenda. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulohrl Studio", 7.30 uur (Zaal 6). Dinsdag: Bestuursraad is uitge steld. Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Om streken op het Kantoor van het Bondag e- bouw, Steenschuur 15, nam. van 6.307.30 uur Dag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. (Kantoor). Woensdag: Biljpartelub „De Poedelaars", 8 uur (Zaal 9) Donderdag: Bestuuursvergadering •.Metaalbewerkersbond, 8 uur Ledenver gadering Bakkersgezellenbond „St. Huber- tus", 8 uur. Vr-dag: Uitbetalingen te 6 uur Metaalbewerkersbond; te 7 uur Trans portarbeidersbond Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur! Uitbetalingen: te 10 uur v.m. Fabrieksarbeidesibond; te 10 uur Textie 1 arbeidersbond3.30 uur nam. Houtbewerkersbond; 56 uur Bouwvak ar_ beiodercbond; 5—6 uur Fabrieksarbeiders bond. Mededeeling: Wij vestigen er de aandacht op, dat de Bestuursraad-bijeen komst, welke Dinsdag 10 Juni was vastge steld, GEEN DOORGANG kan vinden daar de .sprekervan den avond, de heer J. A. Andriessen verhinderd is. De bijeenkomst zal op een nader te bepalen datum weder worden vastgesteld. Zegt het voort!! INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLEN VEREENIGING. Heden Zaterdag: van 8—9 uur Biblio theek Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel J. Hillenaar en J. v. d. Post; Maandag: C. Goddijn en A. vgn Haarlem; Dinsdag; ver valt; Donderdag: H. Devilee en S. v. d. Aar; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort Zondag: Feestrecollectie voor de Oud-Re- tratanten. Te 8 uur in de St. Lodewijks- kerk de H. Mis tot intentie der leden. Na de H. Mis Algemeene H. Communie. Men verlate niet eerder de kerk, dan nadat het Aflaatgebed gebeden is. Hierna in het ge- zellenhuis ontbijt met attracties; daarna volgt de Jaarvergadering met verkiezing van bestuur. Wie verzuimd heeft zich op te geven wordt niet bij het ontbijt ver wacht. De zaal is geopend van 12.30 2.30 uur en van 710 uur. Van 12 uur Bibliotheek Van 8.159.45 uur verplich te bijeenkomst voor de gezellen 8.30 uur Pfijsbiljarten met als hoofdprijs op veel vuldig verzoek een fototoestel. Om 10 uur precies wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur 8.30 uur Maandelijksche afrekening zelateurs St. Petrus Liefdewerk en Zelatrices van het Kempermanfonds 8 uur Tennisclübavond 8 uur Bijeen komst voor de Dam- en Schaakclub Dinsdag: 8.30 uur Verplichte bijeenkomst afd. gehuwden Woensdag: 8 uur Repeti tie Muziekgezelschap Frans Schweitzer 8 uur Jaarvergadering Biljartclub „TEP", Jaarverslagen secretaris en penningmees ter en Verkiezing bestuur. Aller opkomst dringend gewenscht. Donderdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810 uur 8 uur" Biljart- en Tafeltennisciub Zater dag: Bijeenkbmst voor de gezellen van 8 10 uur; 89 uur Bibliotheek 8 uur Ke gelclub „De Poedelaars" Mededeetingen: Bestuursleden van onderafdeelingen spre ken met den Eerw. Vice-Praeses af den da tum voor de Jaarvergadering. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volkszangmis Schola-leden vol gens afspraak. Lof: St. Gregorius-groep Maandag: kwart voor vijf: Aspiranten kwart over vijf: Cresc. Gr. I (jongeren) Dim-dag: kwart over vijf: Cresc. Gr. II (ouderen) zes uur: Schola Woensdag: Lofbeurt: St. Ambrosiusgroep Donder dag: zooals Dinsdag: (Sacramentsdag). Lof: geheele Schola Vrijdag: zooals Maandag. Zaterdag: Lofbeurt: Pius X Groep. Hallo boys! Heb je de St. Odo-Klok al met de yitslag van de Prijsvraag? Enorm hè? Knal zeg! De Schola denkt goed aan de Lof- beurten, hoor! Verder: Ik heb de groente boer al aangehouden -voor eventueele war me dagen. Zoo onverwacht krijg je een „smelt-ding"snap ie? I Je kunt het ook een „zuigding" noemen., niet bijten, want dan gaan je kiezen eraan! Hallo hoor! Tot kijks! Houdt je maar taail! Kapelaan E. A. M. PAAP. PAROCHIE MARIA HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Morgen Zondag kwart voor fjé\ 7 uur gez. H. Communie. UmAïhU Dinsdag a.s. half 8 M.C. afd. B. Meisjes, als je iets mede te delen hebt, doet het dan n a de oefening, maar niet ervoor. Dat zou de gepaste stemming en 't op tijd be ginnen verstoren. 't Is nu volkomen licht, dus alles kan aanwezig zijn. De intenties van de Euch. sectie zijn ook voor afd. B. Dat daar de werking van God den H. Geest: le. De Kath. actie haar taak zegenrijk volbrengen. 2e. Wij zelf in voorkomende moeilijk heden bijzonder gesterkt zullen worden. A.s. Vrijdag vooral, het H. Misoffer bij'te wonen. Dan kan je meteen voor haar bid den, en aan Jezus Liefde je geheele toe komst nog 'ns aanbevelen. Hij zal zich in liefde niet laten overtreffen. Vrijdag 8 uur Raadsvergadering a. d. pastorie: bespreking van het triduum en de finantien. W. J. A. MULDER pr. KRUISVAART. Cohort St. Petrus. Zondag: 3 uur Officieele opening van do tentoonstelling. De Kruisvaarders wordèn echter niet eerder toegelaten dan na half vier. De tentoonstelling is geopend van 3—6 en van 7.309.30 uur. Maandag is de tentoonstelling geopend van 7.309.30 uur. Verder deze week geen banuren en ringverband. Cohort St. «Pancras. Hedenavond om 9 uur avondwake. Morgen algemeene H. Communie. Des mid dags om 5.30 installatie van 9 aspiranten in de kerk. We komen langs de zijdeur de kerk binnen. Ook ouders en familieleden zijn van harte welkom. Maandag: 7 uur gedialogeerde H. Mis. 's Avonds om 7.30 banbijeenkomst vor de nieuw-geïnstalleer- den. Woensdag:' na het Lof de nieuwe aspiranten. Donderdag: Bonifaciusban. Vrijdag: Willibrordusban. Zaterdag: 6 tot 7 uur afrekenen. De St. Jansknapen zijn opnieuw gegroe peerd. Letten jullie goed op dat je je niet vergist. Degenen die nog geen oproep heb ben gehad houden er den moed nog even in. 't Komt beslist in orde. Cohort Aeternus Pater Zondag: 11 uur Aspirantenban. Maan dag: 7.30 uur Willibrordus-, Bonifatiusban Woensdag: 7.30 uur Paschalis-, Tarcisius- ban. Donderdag: 7 uur Gregorius- Aloysiusban. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph, Maandag 7.309 uur Marg. Sinclair groep Dinsdag 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Com munie Donderdag 7.00—8.30 uur There- siagroep 7.158.45 uur Agnesgroep - 8.30 zang. Nieuwe leden kunnen zich op de clubs aanmelden. Parochie Hartebrug. Dinsdag, 6.307.45 uur Jongste groep Dinsdag 27 Mei, om half 8 uur Propaganda- avond, Dondtrdag, 7.30—9 uur Topgroep Vrijdag, 89.15 uur Middengroep. Parochie St. Petrus. Woensdag, 7.158.30 uur Jongste groep Vrijdag, 7.459 uur Middengroep Za terdag: 2.153.30 uur Mulo-club. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN BIJZONDERE WEEK-AGENDA. Behalve de gewone orde van de week agenda is dit kêêr bijzonder aan te tee kenen: Zondag: 7 Juni: H. Mis om 8 uur in de St. Lodewijkskerk en algemeene H. Com munie voor dc intentie der leden van on ze Retraite-club „St. Clemens". Daarna gezamenlijk ontbijt!! en de jaarvergadering. Alle leden zijn Vanzelfsprekend aanwezig bij H. Mis en vergadering. We Verwachten, dat deze jaarvergadering ook een stoot zal geven aan een flinke propaganda-actie ten gun ste van het retraite-doel. Ook andere ondêrafdeelittgeli hebben binnenkort hun jaarvergadering. Zooals de biljart-club en de m uziek-club. Wat de muziek-club betreft: deze in in zee ge gaan met den nieuwen directeur Gordijn, die met ambitie de leiding op zich heeft genomen. Jammer, dat er nu een tekort is aan violisten. Wie van de Gezellen heeft ambitie om mee Te doen met dit pracht-cultiVeerend werk? Voor de biljart-club is er 'n groote wedstrijd op handen. Van de technische organisatie dezer afdeeling zijn we han dig accuraat werk gewend. Veel Succes. Iets aparts-bijzonders is de voetbal match a.s. Dinsdagavond. Vriendschap pelijke Wedstrijd van onze Gezellen met de Gezellen Van Meerburg. 8 uur op het terrein te Leiderdorp (Meerburg). Komt allen, spelers en supporters, Hoe meer zielen hoe meer vréugd. Het belooft ëen prettige match, een prettige avond te wor den. Deopstelling van het elftal Leidsche Gezellen is als volgt: A. Gieske W. Varkevisser F. Overdijk (aanvoerder) B. Smits A. Kienjet L. v. d. Steen C. v. d. Meel J. Meiman N, Overdijk J. v. d. Post D. Tuithof H. C. A. P. v. DRUNEN, Pr. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechten: F. E. Vlie- lander Hein, Den Haag. B evorderd tot doctör in de Létteren en Wijs begeerte op proefschrift getiteld: Ha- O. V. S. en wonende te Amsterdam; tot arts de heeren: J. J. Spie- Binnenland MAJOOR KRUYT'S PARTIJ OPGEHEVEN. Naar on« medegedeeld wordt, heeft ma joor Kruyt de opheffing van zijn partij met ingang van 6 Juni 1941 bekend gemaakt. Met de opheffing van de N. S. N. A. P.- Kruyt is verdere klaarheid ontstaan inzake de bestaande nationaal-socialistische par tijen. Behalve de N. S. B. bestaat thans slechts neg de groot-Duitsche beweging der N. S. N. A. P.-dr. van Rappard. MAN VERMOORDDE ZIJN VROUW. Beestachtige misdaad. De nadere bijzonderheden, welke de Am- sterdamsche politie hedenochtend aan de pers verstrekte inzake de moord in Amster dam Oost, werpen een somber licht op de gruwelijke wijze, waarop de 52-jarlge werklooze monteur in de' woning aan de Balistraat zijn vrouw „om het leven heeft gebracht, doch tevens zijn zij een bewijs voor de onverflauwde activiteit van de Amsterdamsehe politie, die, met zoo weinig gegevens in handen en geheel op eigen ini tiatief, binnen zoo korten tijd tien da gen deze moord tot volledige klaarheid wist te brengen.. Bijzonder hoofdinspecteur Van Loon, chef van het politiebureau Lin- naeusstraat, onder wiens leiding het onder- Zoek waarin ook de' mobiele brigade een Werkzaam aandeel heeft gehad, stond alsmede inspecteur Bijlsma hébben zich bij dit opsporingswerk onderschelden. Naar men zich zal herinneren kwam op 27 Mei 1.1. bij de politie het bericht binnen, dat in het Merwedekanaal nabij het zwem bad Nieuwe Diep een pakket was gevonden, dat bij opening een vrouwenhoofd bleek te bevatten. Het hoofd, dat tamelijk verminkt was, was opgevuld met een prop, bestaande uit een zakdoek en een stuk windsel, en verpakt in een vaatdoek, welke met steenen was verzwaard. Dit waren alle gegevens, over welke de politie bij het begin van het onderzoek be schikte, en allereerst'ging fnen na, of er bij de in den laatsten tijd aangegeven ver miste vrouwen iemand Was, wier eigftele ment eenigszins met het gevonden höofd overeenkwam. Dit Was inderdaad met een vrouw het geval en hoewel de kleur van de oogen niet geheel overeenstemde met de bedoelde vermiste, werd tot huis zoeking op de woning van deze vermiste vrouw besloten. Hier vond de politie nieu we aanwijzingen, n.l. windsel en vaatdoe ken, welke gelijkenis vertoonden met de uit het Water opgehaalde. Deze vondst gaf de politie aanleiding, den man (die n.b. zelf op 8 Mei aangifte Van de vermissing had gedaan) van de vermiste vrouw in Hillegersberg, waar hij zich bij kennissen bevond, te doen arrestee ren. Deze arrestatie geschiedde door de politie aldaar en onmiddellijk daarop to gen inspecteur Bijlsma, vergezeld van de rechercheuurs Becking en Moes, naar Hil legersberg om den man aan den tand te Voelen. Dit had echter weinig succes daar de man volkomen kalm hardnekkig ontkende, iets van den moord op zijn vrouw af te weten. De aanwijzingen tegen den verdachte wa ren ten slotte zoo sterk, dat de man daar voor bezweek en gisteren voor den rech- ter-commissaris bekende, zijn vrouw te hebben vermoord. Dit zou overdag op 5 Mei in de woning zijn geschied. Volgens de lezing van den moordenaar zou er ruzie tusschen hem en zijn vrouw zijn ontstaan, hij zou daarbij de vrouw naar de keel zijn gevlogen en haar in drift hebben gewurgd. Daarop heeft hij het lijk naar den zolder gebracht en in stukken gesneden, welke hij, Verpakt, op verschillende plaatsen in •het water heeft gedeponeerd. Een van deze lichaamsdeelen (behalve wat men reeds eer der gevonden heeft) is gisteren op zijn aanwijzing ergen uit het water opgehaald. Een bewijs Van de geraffineerdheid, waarmee de dader liet lijk heeft laten ver dwijnen, is wel, dat noch zijn zoon ('het echtpaar had twee kinderen, van wie een getrouwd en een nog thuis was) toen hij 's avonds van zijn werk thuis kwam, noch een van de.buren iets bemerkt had van het gruwelijke drama, dat zich in de woning had afgespeeld. DIEFSTAL BIJ DEN ARBEIDSDIENST. Ten nadeele van den arbeidsdienst Is uit een kamp in de omgeving van Amers foort een kist met goederen ontvreemd, welke een waarde van eenige honderden guldens vertegenwoordigde. Er is aangif te bij de politie gedaan, De recherche heeft reeds een spoor gevonden dat naar buiten de ■gemeente leidt. Buitenland DUITSCHE VLIEGTUIGEN IN ACTIE. BERLIJN, 7 Juni (D.N.B.) In den nacht van 6 op 7 Juni hebben afzonderlij ke Duitsohe vliegtuigen belangrijke mili taire doelen aan de Zuidkust van Engeland aangevallen. Fabrieken werden beschadigd en eenige branden werden verwekt. In Lochewe aan de Schotsohe Westkust heeft vannacht een Duitsch gevechtsvlieg tuig een groot koopvaardijschip van 15.000 b.r.t. vernietigd. Het schip kreeg vier 'boon- treffers en stond Weldra met hevige slag zij in lichterlaaie. Duiteche gevechtsvliegtuigen heblben' vannacht aan de monding van de Theems Britsche schepen aangevallen en een koop vaardijschip van 8.000 b.r.t. ernstig bescha digd. Een bom trof het achterdek en ver oorzaakte een ontploffing in het ruim. Een ander koopvaardijschip van 7.000 b.r.t. werd dóór twee treffers zwaar beschadigd. Naar zoo juist bekend wordt, hefbben Duitsche gevechtsvliegtuigen bovendien nog in Lochewe een ander schip van 12.500 b.r.t. tot zinken gebracht. Het schip was blijkbaar met ontplofbare stoffen geladen, die na de bom treffers terstond vlam vat ten en het schip in verscheidene ontplof fingen uiteenreten. EEN OFFICIEEL ROEMEENSCH COMMUNIQUé. BOEKAREST, 7 Juni. (D.N.B.) In ren officieel comuniqué dat door dc bladen met vette lettor wordt gepubliceerd, wordt medegedeeld, dat een reeks kwaad willige elementen of elementen, die altijd alarmeerende geruchten' verspreiden, on langs geprobeerd hebben onrust onder de bevolking te zaaien. Sinds eenige dagen Wordt door de vijanden van Roemenië steeds aangekondigd en herhaald, dat Roe menië over eenige dagen aan een oorlog zal deelnemen. De argumenten van dr#zc onruststokers zijn de passieve bescher mingsmaatregelen en het oproepen van reservisten. Dit zijn echter slechts maat regelen, welke de regeering met het oog op den tegenwoordigen toestand wel moet nemen. De oproeping van reservisten overschrijdt niet de reeds geruimen tijd geleden vastgestelde grens tot opleiding van reservisten binnen het bestek der re organisatie van het leger. Op de rij af zijri thans in de maanden April, Méi en Juni, een derde deel van de reservisten, die opgeleid moéten wor den, opgeroepen. In het communiqué wordt de bevolking ten slotte opgeroepen, aan dergelijke geruchten geen geloof te hechten. LEIDEN, 6 Juni. Grocntenveiling. Prei f 28.304)0.60, Rabarber f 0.Andijvie f 5,00—14.—. Sla f 3.00—13.—. Aardbeien f 1.10—1.76. Doperwten f 42.0060. Peulen f 52.0090.Raapstelen f 4000. Postelein f 9.0019.Spinazie f 8.00 6.50. Tomaten B f 44. idem CC f. 17.60. Komkommers f 75017.Bloemkool f 5.20—16.—. Salade f 0.50—3.00 per 100 st. Peterselie f 1.30—5.30. Radijs f 1.30—1.00. Selderie f 2.50—5.70. Uien f 2.90—8.60. Peen f 5.13.Per 100 bos. Boter. Boerenlboter. Aangevoerd 460 kg. Prima 1.701.75. Harudiel matig. ROELOFARENDSVEEN, 6 Juni Groen- tenveillïig. Aardbeien 2230 ct. idem klei nen 1828 ct. por doosje. Sla f 0.303.00. Bloemkool f 4.7016.00 per 100 st. Snij- 'boonen f 3.80—4.70, idem stek f 2.502.70. Princebooraên f 7.75. Peulen f 4.204.60. Doperwten f 4.00 per 10 pond. Spinazie f 1.105.50 per 100 kg. De eerste Prince- boonen werden aangevoerddoor de tuin der D. Spruit. TER AAR, 6 Juni. Centrale Veiling. Spinazie f0.05—0.26, Andijvie f 0.26—0.60, Sla f 0.50—3.00, Sla vel Ion f 0.20—0.31, Peulen f4.60—8.40, Dorperwten f8.60, Snij- boonen f6.60—8.20, Postelein f0.140.19, Prei f0.29—0.35, Petercelie f 3.30—4.20, Zuring f 0.23, Radijs f 0.901.40, Bospeen f 0.08—0.13, Rabarber f 1.40—3.90, Selderij f 2.806.00, Raapstelen f 0.50, Bloemkool f 0.030.16, Komkommers f 0.130.15, Aardbeien f0.210.26, Tomaten f0.22. UTRECHT, 7. Juni. Vee. Totaal aan gevoerd 2660 stuks vee. o.a. 425 runderen. Vaarzen f 280420, pinken 200290, melkkoeien f 320520, kalfkoeien 350 540, varekoeien 160—360. Handel prijs houdend. 175 nuchtere kalveren. 160 schrammen f 2334, 700 biggen 1423. Handel matig, prijzen onveranderd. 1200 lammeren: weldelammeren 1625, Texe laars 2230, per stuk. Handel rodelijk, onveranderde prijzen. Zuivel. 200 Kg. kaas f 1.40—1.70, 8000 eieren f 1.07, per Kg. NIEUWERBRUG, 6 Juni. Eicrenvciling. Aanvoer 3808 eieren; prijs wit 67.20, of f 1.07 per Kg.; boter 1—1.02, per halve kilogram. Voor d* verkaveling vor, do gronden In don Noord Ooitpolder ll hot oor,to work begonnen. When Blankenham on Kulnre worden in het nieuwe land poreuze bulzen gepukt, die water kunnen doorlaten en waarmede da, gesteldheid van den bodem kan worden berekend (Pax-Holland)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3