AUTO SUGGESTIE DONDERDAG 5 JUNI 1941 OMGEVING LEIDSCHENDAM EERSTE PLECHTIGE H. MISSEN Zaterdag 7 Juni a.s. zullen de eerw. heeren P. J. van Vliet en Th. Seholtes uit de handen van mgr. Huibers de H. Priester wijding ontvangen. Des avonds te 6.30 uur zullen de neomisten feestelijk worden in gehaald vanaf de Electrische Spoor aan den Vlietweg. Hier zullen de diverse ver- eenigingen, gymnasten, de deelnemers met versierde fietsen, ruiters te paard staan opgesteld om de feestelingen in optocht naar nun ouderlijke woningen te begelei den. Door bruidjes zal allereerst aan de neomisten bloemen worden aangeboden, waarna burgemeester Banning een wel koms woord zal spreken. Zeer waarschijn lijk door muziek voorafgegaan zal de stoet door het dorp -trekken naar het ouderlijk huis van den eerw. heer van Vliet aan den Veurschen straatw'eg, waarna de stoet gaat naar het Sluisplein om den eerw. heer Seholtes naar het ouderlijk huis te bege leiden. Zondag 8 Juni zal om 8.30 uur de eerw. heer van Vliet zijn eerste plechtige H. Mis opdragen, terwijl te 10.15 uur de eerw. heer Seholtes zijn le plechtige H. Mis zal opdragen. Des middags zal in het Patronaat een receptie worden gehouden, terwijl een plechtig lof de feestelijkheden zal be sluiten. STOMPWIJK Aangehouden. Door den gem. veld wachter Pauwels is de minderjarige v. B. aangehouden, daar deze verdacht werd een portemonnaie met inhoud van 20, ten na- deele van zijn patroon V. te hebben weg genomen. Na eerst verklaard te hebben on schuldig te zijn, bekende v. B. later de diefstal gepleegd te hebben. De portemon naie is met het grootste gedeelte van den inhoud teruggevonden in een sloot. NOORDWIJK GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Gisteren herdacht het gouden huwelijks- paar G. SteenvoordenBrederode onder groote belangstelling zijn 50-jarige echt- vereeniging. In den avond bracht het fan farecorps een serenade, waarbij het gouden paar nog een eere-ronde meedanste en glunderden van genoegen» op dezen voor hen zoo gedenkwaardigen dag. VOORSCHOTEN Aanrijding. Gisteravond omstreeks 8 uur had op den Lefdscheweg_ een aanrij ding plaats tusschen een bakfiets, be stuurd door F. L. uit Leiden, en een rij wiel, bereden dor v. d. V. uit Voorschoten. Beide personen kwamen er goed af, doch het rijwiel werd zwaar beschadigd. Geboren: Gerrit Marinus, z. van A. Feijnenbuik en E. van der Vos Anna Gerarda Cornelia, d. van, Th. de Bruyn en M. C, Parlevliet Thea Marita, d. van J. Wijntjes en H. A. Bogert Adriana, d. van K. Vlasblom en N. A. Kreling. Overleden: Jacobus Magielse, 70 j., echtgenoot van J. Hundersmarck. RIJNSTREEK REEUWIJK EERSTE PLECHTIGE H. MISSEN De eerw. heeren Joannes Adrianus Blonk en Gerardus "de Bot zullen op Zaterdag a.s. in de kathedraal de priester wijding ontvangen. De eerw. heer Blonk is te Reeuwijk ge boren; de eerw. heep de Bot is geboren te Rotterdam, zijn familie verblijft sinds Mei van het vorig jaar te Reeuwijk. De eerw. heer Blonk zal op Zondag 8 Juni zijn eerste plechtige Mis opdragen om half elf in de parochiekerk St. Petrus en Pau- lus te Reeuwijk. De eerw. heer G. de Bot za,l 's Zondags zijn eerste H. Mis opdragen té Rotterdam, doch Dinsdagmorgen te negen uür in de parochiekerk te Reeuwijk. Kranige redding. Het 7-jarig dochtertje van den heer W. J. Blom aan den Nieuw- dorperweg g'eraakte spelenderwijs van de draai voor de woning te water. Het kind lag midden in de wetering en. verkeerde weldra in een hachelijke positie. Het onge val werd opgemerkt door de tegenover wo nende mej. 'A. Verhoef, die zonder zich een oogenblik te bedenken gekleed te water sprong en het kipd behouden op den kant wist te brengen. WADDINXVEEN AFPERSING. Een Gouwenaar heeft een ergerlijk geval van oplichting gepleegd bij een Waddinx- veqnschen landbouwer. Het was de politie van deze gemeente ter oore gekomen, dat eenigen tijd geleden een landbouwer aard appelen had afgeleverd aan personen uit Gouda waartnede hij had gehandeld in strijd met de distributiebepalingen. Een van deze personen, die, naar het bleek een min der gunstige reputatie bezit, was enkele weken nadaf hij de aardappelen had ver voerd, bij den landbouwer terug gekomen met de boodschap dat de politie hem bij het transport aangehouden en daarna een streng verhoor afgenomen had en opnieuw zou hij worden ondervraagd waarbij het hem wel niet zou gelukken den naam van den landbouwer nog langer te verzwijgen. Onder één voorwaarde, zoo vertelde de Gouwenaar zou hij alles in het werk willen stellen den landbouwer niet in deze zaak te betrekken. Doch dan moest hij hem een bedrag van 20 betalen. Aan deze voor waarde werd voldaan en de zoogenaamde gearresteerde had zijn slag geslagen. Echter was hij nog niet tevreden en den volgenden dag keerde de oplichter terug. Hij deelde hem mede, dat thans ook zijfi zwager in verband met de aardappelaffaire was ge- grepen. De zwager wilde eveneens, maar dan voor de som van f 50 alles doen om den aardappelleverancier buiten schot te houden, en de vijftig gulden gleden in den zak van den oplichter. Na het geheele ge val nog eens te hebben overdacht, meende de landbouwer er toch maar beter aan te doen, de zaak in handen van de Waddinx- veensche politie te stellen. Deze ging on- LEIDERDORP - BpÉflAKING SCHOENENDISTRIBUTIE. .Zij, die in aajamerldmgjwienschen te ko men voor èen jjchoeneuron Aunnen. met ingang van Vrijdag 6 Jruni aA zich dage lijks van 912.30 uur Hbehalve^Zaterdags) op het distributiekantoor vervoaen tot het afhalen van een Volgnummer, j Er worden alldyn schoenenbahnen uitge reikt aan hen die nog ge.s«?'schoenenbon hebben ontvangefii De aandacht wordt er op gevestigd dat dèohts een klein percenta ge aanvragen in Aanmerking kan komen voor' een bon 1 el men dus voor een groot gedeelte aangew^en zal zijn 'op het ge bruik van een paar zomerschoenen. Degenen, die huit br.Adstoffenkaart nog niet hebben afgehaLd Annen deze alsnog afhalen op Maandag1. 0,-Auii a.s. van 9 tot 12.30 uur. I 8230 middellijk op onderzoek uit en slaagde er in den dader in Gouda op te sporen. Bij een scherp verhoor viel de Gouwenaar ten slotte door de mand en bekende de oplich ting te hebben gepleegd. Hij is naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overge bracht; Aeademfenieuws LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Romaansche taal- en letterkunde: J. Brouwer, Voorburg; doctoraal-examen Rechten: mej. J. H. v. d. Vorm, Rotterdam, H. F. Heijting, Den Haag, H. R. Lammers, Wassenaar; doctoraal examen klassieke taal- en let terkunde mej. M. Wilbrink, Leiden; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter i, de heeren H. K. Roessingh, Lei den en C. Francken, Leiden. propaedeutisch examen Theologie: de heer L. van Os, Rijswijk. Het geval van Jan Verheij leek hope loos. Dat was zoowel zijn eigen meening als die van zijn vrienden, met wie hij consult had. De verschijnselen waren ern stig te noemen: hij vermagerde, had slape- looze nachten, schreef gloeiende brieven, die nooij verzonden werden, ofschoon ze tot èen ander gericht waren: „ik kan niet leven zonder jou" enz., en zei „Elly" tegen zijn vrienden, die Frans en Toon heetten. Het waren symptomen, die "inderdaad een bespreking waard waren. Ze zaten met drieën op de kamer van Jan. „Zooals je er nu voorstaat, Jan, geloof ik, dat we over een. paar weken een uit- noodiging voor je begrafenis zullen krij gen. Je valt met den dag af. Je moet alles uit je hoofd zetten, en dat meisje ver geten. „Je hebt ons om raad gevraagd", ver volgde Toon, „en als vriend, die het goed met je meent behoef ik aan Frans' woor den niets toe te voegen. Elly. schijnt niets om je te geven. Je verspilt je energie, je lijdt aan wat je ziudt kunnen noemen, een hopelooze liefde." „Jullie kletsen' allebei", viel Jan woe dend uit, „je begrijpt de draagkracht van mijn, lief de niet. Maar eens zal voor jullie de tijd komen, dat je denzelfden zielëstrijd zult ondervinden als ik. Ik begrijp nu niet, hoe ik er toe gekomen ben, jullie in te wijden in mijn diepste hartsgeheimen. Je kent mij niet, je kent „het" meisje niet „Ho, ho, 't is toch Elly Verkerk?" ,,'t Is toch, 't is toch? Ne?n mijne hqeren, je moet zeggen „Zij is Elly Verkerk! Maar zoo bedoel ik'het niet. Ik voel, dat zij evenzeer lijdt als ik, en toch kan ik niet %naar haar gaanzij is te hoog...." Toon en Frans keken elkaar eens aan. „Zeer ernstig! De patiënt moet onder voort durende controle gehouden worden!" „Nonsens!" viel Jan in. „Jk ben vol komen normaal, 't Eenige, dat ik jullie vraag, is. een goede raad. Doe me iets aan de hand, waardoor ik haar kan duidelijk maken, dat zij de eenige voor mij is...." „Wat zou je denken van een gedicht? Je weet wel: „vlammende" gevoelens en derge lijke"?" „Of loop haar een keet onderste boven, dan heb je een goed motief om haar aan te kunnen spreken. Je stuurt eiken dag bloemen, bonbons „Stuur een deputatie! „Mejuffrouw Elly,' Jan Verheij valt flauw als hij u aan wil spreken, en zendt daarom een afgezant in rók en hooge hoed. Hebt medelijden met hem. „Allemaal veel te ordinair. Daar staat zij te hoog voor!" „Ik zou mijn zuster een seintje kunnen geven. Zij is vriendin met haar." „Nee, ik heb geen boodschappenmeisje noodig." „Dan weten wij geen oplossing. Als jij vindt, dat ze niet als een gewoon menschen- kind kan behandeld worden, kan een dood gewoon iemand als jij bent, ook geen toe nadering verlangen. Je hebt het ontzettend zwaar te pakken, jongeman. Adieu!" 't Duurde een week vóór ze weer bij el kaar kwamen. Er was geen verandering in de toestand gekomen. Ondanks alle pogin gen van Jan, „haar" te spreken te krijgen, was hij er niet in geslaagd, den knoop door te hakken, en haar te vragen. „Jan", zei Frans, toen de vrienden weer bij elkaar waren, „we weten een oplossing, We hebben geïnformeerd door middel van Toon z'n zuster, en we moeten je de ver schrikkelijke mededeeling doen, dat Elly Verkerk geen zier om je geeft!" „Wat?" Jan sprong op, en wankelde de kamer in. „W.weet je d. .dat zeker? „Ze lachte je gewoon uit, toen ze hoorde, dat jij haar als vrouw wilde hebben. Mijn zuster heeft haar moeten kalmeeren Wit als een doek zonk Jan gebroken en teleurgesteld in zijn stoel terug.'Toon en Frans knipoogden tegen elkaar. „Maar je wist toch een oplossing...." stamelde Jan. „Om er overheen te komen! We hebben DE LEIDSCHE COURANT gezwoegd voor je. nu eischen we, dat je ons verder ook volgt. We willen weer een vroolijken vriend aan je hebben!" Jan luisterde verstrooid. De slag was 'raak gew/eest. „We weten het al een paar dagen, maar we misten den moed, het je te zeggen. We zijn nu van plan. je te genezen. Door suggestie, een soort Coué-methode." „Hé?" „Je moet voorloopig gedurende een uur per dag, laten we zeggen van zeven tot acht uur 's avonds, voortdurend herhalen: „Ik hou niet van je Elly, ik hou niet van je Elly!" De èenige manier om er over heen te komen". „Man, je bent gek! Dat zou de grootst mogelijke leugen zijn!" „Weten we wel. Maar na een half uur begin je al te gelooven, dat het toch de ware liefde niet kan zijn. Suggestie, mijn heer. Zeg het met overtuiging, doe dat een week lang, en je bent het ventje weer". Toen ze den volgende avond heel voor zichtig aan de deur van zijn kamer luister den, hoorden Frans en Toon een heel schuchter: „ik houd niet van Elly, Elly. heusch, ik houd niet van je." 't Werd gaandeweg flinker. Toon stoof naar buiten, terwijl Frans bleef luisteren. 't Moest een afspraak zijn, want Frans was binnen vijf minuten terug in gezel schap van zijn zuster en haar vriendin, Elly Verkerk. „We weten heusch- niet, wat het betee- kent, Elly", zei Frans. Jan Verheij moet je absoluut spreken. Wij zullen je chaperon- neeren". „Hé Toon, wat is er?" fluisterde Frans, toen ze bij de kamer waren. „Wist ik het maar", fluisterde Toon terug. „Moet je eens hooren. Zoo is hij al een kwartier lang bezig." Met vieren ston den ze ademloos te luisteren. Monotoon klonk het uit de kamer: „Ik hou niet van je, Elly, werkelijk, ik hou niet van je, mijn kindje, mijn lieveling, ik houd niet van je, Elly', mijn hartedief De twee vrienden knepen elkaar in de arm. „Snap jij er iets van?" Elly werd bleek en zocht steun aan den schouder van haar vriendin. „Annie, laten we weggaan, ik.... ik dacht, dat hij.... Iets om me gaf Toen stoot.Frans de kamerdeur open. „Je gaat te ver, jongeman! Ik vind het niet mooi van je, Jan!" Als zag Jan een visioen, zoo stond hij met opengesperde oogen qaar Elly te kijken. „Durf jij in het schattige gezichtje van dit meisje vol te houden, dat je niet van haar houdt?" „Maarmaar. „Terwijl je ons wekenlang bezworen hebt, dat Elly alles voor je beteekende? Het was Elly voor en Elly na!" Het meisje wilde de 'kamer uitgaan. „Juffrouw VerkerkEllyik houd wél van je...." kwam het als een kreet van Jan's lippen. „Ik dacht.... dat u.... jij niets om mij gaf!" Elly haalde schouders op. „Ik hoorde toch zelf, dat...." „De sphuld van die kerels! Ze hebben me gezegd, da ik dat doen moest, om over mijn verdriet heen te komen". Het heele stel schoot in een lach. „We moesten dat wel verzinnen, Jan! Elly houdt van je! Je krijgt een reuze-bedeesd mannetje, Elly!" Maar toen vergat Jan zijn bleuheid en trok Elly naar zich toe. MARTIN DEVILéE. Laatste berichten Binnenland Engelsche bommen op Nederland In den loop van den vorigen avond vlo gen enkele Britsche toestellen boven ons land. Hier en daar werden brisant- en brandbommen omlaag geworpen. De mees ten deden geenerlei schade. Op een plaats in het Westen des lands werd het empla cement van een station aangevallen en een poging gedaan 'om de spoorbaan te bescha digen en het verkeer te onderbreken. Dit gelukte niet, het verkeer werd slechts zeer kortstondig onderbroken en de spoorbaan was snel hersteld. Wel liepen vele huizen in de omgeving glasschade op en waren daar onder de burgerbevolking ook tien gekwetsten te betreuren. Buitenland HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN. 5 Juni. (D. N. B.). Het opper- bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Onze duikbooten hebben in het Noorden en in het centrale deel van den Atlantischen Oceaan vijandelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 24.400 brt. tot zinken gebracht. Motortorpedoboo- ten vielen aan de Ehgelsciie kust een for matie lichte Britsche zeestrijdkrachten aan en brachten uit deze formatie in een stout- moedigen aanval een door torpedojagers krachtig beschermd Britsoh hulpoorlogs schip van ongeveer 6000 brt. tot zinken. Tegenaanvallen van de vijandelijke torpe dojagers bleven zonder succes. Het. luchtwapen bombardeerde in den afgeloopen nacht voor den oorlog belang rijke installaties in Midden, en Zuid-Enge- land. Bijzonder doeltreffend waren de aan vallen op de industrieels installaties van Birmingham en de haveninstallaties van Chatham. Overdag werd aan de Schotsche rOostkust het vliegveld Wiek succesvol met bommen bestookt. Bij den aanval op een fa- I trieksinstallatie in Noord-Schotland werd een werkplaats door voltreffers vernield. Het aantal gevangenen en de hoeveel heid oorlogsbuit op Kreta nemen toe. In Noord-Afrika hebben batterijen van het Duitsche Afrikacorps concentraties vijandelijke voertuigen bij Tobroek, alsme de verscheidene in de haven liggende Brit sche transportschepen doeltreffend onder vuur genomen'. Aan het front van Solloem werd een vijandelijke stootttroep afgesla gen. Duitsche luchtdoelartillerie en jacht- vliegers hebben op 2 Juni Britsche aan vallen op een vliegveld bij Tobroek afge slagen en drie der aanvallende vijandelijke jachtvilegtuigen vernietigd. De vijand heeft gistermiddag en gister avond tevergeefs getracht naar de bezette gfebieden te vliegen. Hierbij kwam het tot verschillende luchtgevechten, in het ver loop waarvan zes vijandelijke gevechts vliegtuigen werden neergeschoten. Een enkel vliegtuig drong tot Slees wijk Hol- stein door. In den afgeloopen nacht heeeft de vijand noch boven het Duitsche rijksge bied, noch boven de bezette gebieden ge vlogen. HET ITALIAAHSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 5 Juni (Stefani) In het weer- machtbericht nummer 365 maakt het Ita- liaansche opperbevel het volgende bekend: In Noord-Afrika heeft onze artillerie aanzienlijke schade veroorzaakt aan de. in stallaties en de versterkingen van de ves ting Tobroek. Onze vliegtuigen hebben op nieuw scheperf en installaties van die basis gebombardeerd In de Aegïsche Zee hebben vijandelijke vliegtuigen vannacht bommen geworpen op het eiland Rhodos en eenige schade aan gericht. In Oost-Afrika hebben twee van onze colonnes in een gezamenlijk optreden de vijandelijke strijdkrachten op de vlucht gedreven in het gebied van Galla en Sida- mo. In een anderen aanval hebben onze koloniale ^fdeelingen zware verliezen toe gebracht aan het regiment Nigeria. Onze jagers hebben een vliegtuig van het type Hurricane neergeschoten. Een ander vlieg tuig is door onze machinegeweien neerge haald. DUITSCH PERSCOMMENTAAR BIJ DEN DOOD VAN DEN EX-KEIZER. BERLIJN, 5 Juni. (D. N. B.). Bij het overlijden van den, vroegeren Duitschen keizer wijst het blad van de beweging, de „Voelkischer Beobachter", op de tegenstel lingen, waarvoor de jeugdige 29-jarige kei zer reeds bij het aarwaarden van het be wind kwam té staan. Al was de keizer met den besten wil be zield, schrijft het blaid om Duitschlands po sitie als groote mogendheid te beschermen en zijn economische welvaart omhoog te brengen, toch kon hij niet blijvend stand houden tegen den slappen geest van dien tijd, welke zich verzette tegen de volledige gebruikmaking van de Duitsche defensieve kracht. De „Voelkischer Beobachter'' her innert aan den noodlottigen strijd der par tijen, waarin de inwendige tegenstellingen van het Duitsche volk met toenemende scherpte aan het licht traden en aan het bin nenlandsche conflict, dat op deze wijze ontstond. Ook zonder den wereldoorlog zou het toenmalige leiderssysteem aan een ernstige beproeving zijn blootgesteld. De taak van onzen tijd, zoo schrijft het blad, om de uit elkaar loopènde deelen des volks tot een nieuwe volksgemeenschap aaneen te sluiten, kon noch door het oonstitutio- neele noch door het parlementaire liberalis me opgelost worden. Pas de frontsoldaten van den wereldoorlog konden de noodza kelijke consequenties daaruit trekken door in het nationaal-socialisme een nieuw denk beeld te scheppen. Dat Wilhelm II den vrede wilde bewaren, staat buiten twijfel. Zoowel de gebreken van de Duitsche be wapening, als het feit van de omsingeling weerleggen ten duidelijkste de infame op hitsing' van de schuld aan den oorlog. Het is kenmerkend, dat de politici van de En tente het niet hebben aangedurfd 't groote próces tegen den keizer te beginnen, dat zij als handige demagogen hadden aangekon digd. Het blad sluit zijn commentaar met de verklaring: In den wereldoorlog is bevestigd gewor- den, dat van Wilhelm II geen leidende kracht uitging.De noodlottige spanning tusschen de militaire leiding en de onbe kwame kanseliers bewees de zwakte van een stelsel, wiens vertegenwoordiger op 9 November naar het buitenland ging en op 28 November afstand deed van de troon. Daarmede was de streep gezet onder een episode van de Duitsche geschiedenis, wel ke wij heden slechts, nu wij hierop terug zien, moeten waardeeren ais een tijd, die ongeacht voortreffelijke individueele pres taties ook in het goede slechts in staat was tot halfslachtigheden, een tijd, die uit den afkeer voor het realisme van de politiek van Bismarck bittere vruchten moest pluk ken en die in den persoon van Wilhelm II toch de met zijn wezen overeenstemmende uitdrukking vond. KONING BORIS BIJ HITLER EN GOERÏMG. WEENEN, 5 Juni. (D. N. B.). Naar men hier verneemt, heeft koning Boris van Bul- garijes tijdens zijn particulier verblijf in Duitschland in aansluiting aan een bezoek aan zijn vader, die,, zooals bekend, een de- -zer dagen op zijn landgoed in Slowakije zijn naamdag heeft gevierd, gisteren een be zoek gebracht aan Weenen. Naar men van particuliere zijde hierover nog verneemt, heeft koning Boris ook aan den Fuehrer en rijksmaarschalk Goering een bezoek gebracht. BARDOSSY BIJ DEN PAUS. VATIC A AN, 5 Juni. (Stefani). Z. H. de Paus heeft hedenochtend om 12.00 uur den Hongaarschen minister-president Bardossy' ontvangen en met hem een langdurig en hartelijk onderhoud gehad. Na de'audiëntie begaf de Hongaarsche minister-president zich naar den kardinaal, staatssecretaris. Voorts heeft Z. H. de Paus in particuliere audiëntie ontvangen den hoogen commissaris voor D&lmatië Giusep- pi Bastianini en diens £ézin. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 27, rabarber f 1.806.00, an- dijvi ef 5—13, sla 818, aardbeien 158176, doperwten 30, peulen 52 90, raapstelen 0.703.60, postelein 13 22, spinazie 5.206.50, Tomaten A, B en C 4.per. 100 stuks: komkommers 7.80 18,bloemkool 4.6016, salade 1—3 en perziken 827; per 100 bos; pieterselie 2.10—3.30, radijs 1.30—1.60, selderie 1.00—4.70, uien 3.90—6.60 en peen f 3.40 13.—. EERSTE BUD PAG. 3 f" 486e STAATSLOTERIJ i (Niet officieel) 5de klasse, 11de Ujst Trekking van Donderdag 5 Juni 1941 Hooge Prijzen t 1500-— 2127 f 1000.— 3190 10799 15122 16006 18423 400;1972 2052 13512 13873 18338 f 200— 1407 3242 4550 .8470 12217 f 100.— 2002 6804 7303 13182 13706 14229 16377 17936 18119 18361 20072 20735 21013 Prijzen van f 70. 1047 1067 1133 1169 1220 1221 1286 1390 1449 1519 1589 1635 1672 1785 1809* 1914 1928 1938 2187 2425 - 2647 2977 3091 3118 3172 3182 3281 3299 3335 3402 3548 $745 3899 3972 4121 4285 4309 4326 4467 4539 4547 4570 4601 4606 4618 4634 4755 5023 5024 5142 5158 5381 5449 5557 5617 5805 6188 6204 6226 6314 6561 6596 6894 6964 6971 7090 7161 7263 7416 7493 7501 7531 7587 7613 7711 7773 7777 7809 8054 8078 8081 8121 8443 8560 8601 8709 8959 9016 9082 9097 9222 9275 9434 0479 9490 9512 9533 9536 9573 9588 9612 9669 9720 9742 9764 9766 9932 10091 10097 10104 10107 10119 10150 10336 10400 10600 10640 10782 10993 11185 11195 11304 11360 11472 11486 11567 11573 11656 11670 11798 11855 11875 11951 12079 12121 12151 12187 12257 12284 12295 12300 12387 12503 12602 12861 13021 13200 13329 13334 13507 13549 13709 13785 13787 13857 1408714104 14U1 14124 14256 14365 14533 14558 14635 14704 14714 14717 14983 15106 15166 15277 15529 15577 15666 ,15831 15877 15944 16050 16189 16358 16366 16483 16563 16679 16853 16864 16928 16973 16989 17050 17079 17105 17111 17217 17259 17278 17519 17595 17771 17776 17779 17885 17893 17894 18006 18008 18052 18091 18121 18128 18177 18213 18236 18356 18599 18611 18646 18746 18815 18945 19038 19115 19293 19298 19518 19549 19585 19613 19668 19689 19707 19997 20001 20051 20131 20164 20230 20543 20553 20586 ?0671 20739 20838 20919 20931 20937 20956 20969 21076 21273 21330 21412 21548 21631 21049 21695 LI 898 21964 Nieten 1044 1056 1062 1063 1086 1156 1174 1216 1259 1325 1358 1445 1452 1458 1523 1536 1546 1565 1569 1662 1707 1869 1874 1911 1994 2036 2051 2134 2146 2155 2157 2180 2182 2185 2190 2208 2253 2315 2338 2350 2387 2390 2449 2502 2604 2617 2625 2627 2674 2704 2717 2730 2732 2735 2744 2798 2801 2811 2815 2817 2833 2846 2867 2878 2953 2982 2987 2992 3034 3111 3145 3149 3156 3170 3187 3191 3198 3244 3283 3321 3340 '3350 3353 3505 3537 3543 3561 3564 3589 3635 3658 3714 3738 3799 3818 3333 3897 3906 3916 3964 4006 4017 4052 4066 4129 4154 4155 4159 4163 4171 4191 4246 4263 4269 4282 4318 4325 4328 4336 4355 4359 4413 4424 4438 4497 4564 4644 4706 4718 4781 4792 4804 4830 4871 4879 4951 4961 4971 4980 4982 4984 4988 5041 5066 5183 5199 5228 5253 5269 5283 5296 5303 6311 6342 5422 5430 5575 5608 5624. 5644 5672 5735 5801 5824 5884 5893 5905 6949 5957 6004 6007 6021 6036 6043 6071 6082 6086 6088 6110 6284 6294 6306 6307 6321 6338 6346 6348 6359 6443 6447 6488 6529 6530 6539 6594 6608 6627 6681 6704 6750 6767 6847 6852 6854 6897 6903 6929 6942 6976 7007 7015 7026 7044 7077 7117 7248 7267 7272 7276 7361 7533 7534 7537 7563 7599 7757 7823 7837 7854 7959 7991 7992 7998 8018 8025 8048 8084 8098 8101 8106 8273 8276 8365 8377 8383 8410 8428 8430 8433 8441 8573 8603 8648 8671 8674 8673 8684 8707 8718 8721 8744 8792 8801 8849 8877 8881 8897 8918 8931 8981 8982 9027 9038 9098 9127 9162 9207 9246 9292 9312 9369 9388 9426 9462 9488 9493 9561 9622 9629 9656 9665 9861 9975 10011 10149 10202 10214 10323 10376 10385 10393 10395 10409 10434 $0450 10490 10495 10501 10532 10542 10554 10619 10692 10695 10697 10727 19762 10796 10803 10826 10872 10891 10933 10984 10992 11037 11040 11042 11067 11084 11094 11116 11140 11159 11166 11178 11338 11339 11353 11378 11435 11443 11471 11478 (11488 11490 11496 11534 11548 11571 11585 11639 11672 11767 11797 11833 1840 11929 11941 11972 11979 12006 12063 12105 12109 12132 12150 12159 12170 12176 12191 12193 12202 12221 12246 12251 12305 12313 12342 12361 12386 12399 12405 12434 12486 12502 12597 12728 12786 12787 12800 12809 12845 12864 12885 12967 12975 12997 13004 13C06 13017 13094 13170 13199 13223 13234 13244 13249 13252 13261 13265 13304 13325 13365 13339 13388 13401 13435 13487 13502 13541 13562 13590 13593 13649 13697 13717 13728 13735 13767 13778 13784 13800 13827 13828 13837 13850 13861 13864 13865 13866 13893 13947 14029 14048 14067 14082 14088 14089 14094 14169 14177 14221 14251 14261 14305 14319 14328 14429 14510 14527 1453S 14545 14615 14629 14646 14675 14696 14712 14788 14800 14837 14868 14891 14925 14928 14935 14943 14943 14951 14982 15013 15022 15097 15116 15223 15237 15243 15283 152C7 15369 15373 15379 15394 15477 15482'15485 15521 15544 15561 15567 15594 15625 15660 15661 15675 15676 15809 15935 15968 16003 26037 16123 16263 16264 16267 16318 16380 16396 16456 16476 16503 16525 16551 16571 16599 16659 jl6677 16711 16828 16900 16918 16960 16996 17007 17054 17056 17063 17063 17089 17122 17136 17137 17197 17280 17312 17323 17325 17335 17347 17352 17356 17370 17380 17389 17490 17503 17520 17547 17587 17592 17596 17605 17637 17822 17854 17888 17989 18026 18045 18067 18093 18130 18159 18198 18306 18307 18319 18335 18336 18351 18402 18406 18419 18425 18446 18449 18460 18496 18511 18518 18556 18598 18615 18625 18629 18639 18664 18667 18675 18691 18720 18752 18787 18Ö12 18856 18871 18944 13962 19046 19093 19111 19164 19170 19174 19217 19231 10267 19319 19338 19344 19382 19515 19520 19590 19625 19644 19712 19753 19781 19849 19858 19893 19903 19930 19983 19996 20006 20041 20298 20310 20325 20353 20394 20473 20540 20601 20682 20694 20777 20866 20958 21001 21003 21011 21016 21021 21047 21072 21085 21094 21160 21197 21246 21296 21327 21353 21356 21447 21460 21465 21479 21516 21520 21535 21626 21638 21711 21712 21731 21763 21775 21776 21840 21948 21988 Verbetering 5e klasse, 10e HJst: 6618 moet zijn 6618 dus niet 8618. 5e klasse, 11e lijsfc: 10934 m. z. 10954. GOUDA, 5 Juni. Vee. Aangevoeld in to taal 1227 stuks, waarvan: 42 magere var kens 2535, 662 biggen 1820, Geider- sche biggen 2023 per Stuk, 108 runderen en 56 nuchtere kalveren overgenomen door veehouderij-centrale, 334 lammeren 23 30, 25 bokken of geiten 2080. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 79 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 4141.50 en 2e kwal. 3940 per 50 kg. Handel matig. DELFT, 5 Juni. Vee. Aanvoer: 244 run deren, 1 graskalf, 100 nuchtere kalveren, 98 magere varkens, 510 biggen, 826 weide- lammeren, 39 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien 250525, varekoeien 175 1 325, magere varkens f 1646, biggen 12 22, weidelammeren 1730 per stuk.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3