Weerbericht o j 0 o 0 0 0 0 0 0 0 0 Nieuwe uitgaven Will U Iets weten? Plaatst een Telefoontje STADSNIEUWS Burgerlijke Stand DONDERDAG 5 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad f 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingendubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.55 uur Donderdagavond. Zon op 5,21 uur Vrijdagochtend. MAANSTANDEN. 5 Juni: De maan komt Donderdagnamid dag om 4.35 uur op en gaat Vrijdagochtend om 3.43 uur onder. 6 Juni: De maan komt Vrijdagnamiddag om 5.54 uur op en gaat Zaterdagochtend om 4.15 onder. 7 Juni. De maan komt Zaterdagavond om 7.14 uur op en gaat Zondagochtend om 4.55 onder. 8 Juni. De maan komt Zondagavond om 8.31 uur op en gaat Maandagochtend te 5.41 uur onder. (Volle maan). 9 Juni. De maan komt Maandagavond om 9.41 uur op en gaat Dinsdagochtend om 6.36 onder. 10 Juni: De maan komt Dinsdagavond te 10.41 uur op en gaat Woensdagochtend te 7.39 uur onder. 11 Juni: De maan komt Woensdagavond te 11.31 uur op en feaat Donderdagmorgen om 8.47 uur onder. 12 Juni: De maan komt Donderdagavond om 12.11 uur op en gaat Vrijdagmorgen te 9.57 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 20 gr. C. De Zijl 19 gr. C. 11 CD 11011 CD 11 CD 11 Cp 11011 CD 11 CD 11C- Verduisteringstijden I 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden, tusschen zonsonder- 0 gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond 0 en morgenochtend: Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. rb II CD II CDU CD II CD II CD II CD II CD II CD II CD ZONSONDERGANG 9.55 uur. ZONSOPKOMST 5.21 uur. Het Schild. Apologetisch Maand schrift. Uitg. der A. V. Petrus Ca- nisius. '1 De twaalfde aflevering van het Schild is in deze maand verschenen en daarmede is wederom een jaargang 'afgesloten, de 22ste. Aan het einde van dit Jur«i-nummer is een inhouds-opgave opgenomen, welke over zichtelijk een blik gunt op den rijken in houd en de veelzijdigheid der behandelde onderwerpen in den afgeloopen jaargang. Ondanks de moeilijkheid der tijden zet de Schild-redactie haar arbeid onverdroten en onvermoeid voort en leert ons de waarden van het Katholicisme beter inzien en gron diger begrijpen. Het Juni-nummer vangt aan met een Pinkster-beschouwing van prof. dr. N. Grei- temann, waarin hij de beteekenis van het Pinksterfeest voor de Katholieke Kerk verklaart, vooral aan de hand van h'et een voudige verhaal uit de Handelingen der Apostelen. Over den „irenischen apologeet" le Sage ten "Broek schrijft dr. Th. Piket S.J. Wat is deze man, die in de vorige eeuw de groote emancioator was van de Nederland- sche katholieke pers, in het vergeetboek geraakt. Hij is geen geweldenaar zooals Schaepman en daarom spreekt hij minder tot de verbeelding van de massa, doch pater Piket heeft een goed werk gedaan dezen /eminenten journalist uit de eerste helft van de 19e eeuw weer eens in de- herïrne ring terug te roeoen. Pater Pauwels O P. zet voorts zijn artikelenserie over het Gods vertrouwen voort en bespreekt thans, hoe het ware Godsvertrouwen het midden moet houden tusschen wanhoop en vermetel ver trouwen. De gewone rubrieken „Op den Uitkijk", Vragenbus, Boekbespreking en Correspon dentie zijn ditmaal wat bescheidener uitge vallen dan doorgaans, waarschijnlijk met het oog op de omvangrijke inhoudsopgave. Land- en Tuinbouwgewassen, door R. M.- v. d. Hart. Serie Practica, uitgave Urbi et Orbi. Utrecht. In de serie „Practica-Encyclopaedische Bibliotheek" verscheen bij de N.V. „Urbi" et Orbi" te Utrecht als derde deel een boekje getiteld: „Land- en Tuinbouwge wassen", door R. M. van der Hart. Dit werkje geeft een samenvattend over- zich v^n alle gewassen, welke in binnen en buitenland verbouwd worden en die door ons u's voedsel of 'genotmiddel wor den gebruikt. Onder de landbouwgewas sen treffen wij de volgende hoofdstukken aan; meelvruchten, peulvruchten, hak- vruchten, oliezaden, vezelplanten, verf- planten en specerij gewassen. De Tuinge- Koop eerst eet en liefst de duurste die er Is en probeer gend-, witmakend- en schuimend vera andere tandpasta ma Ivorol. Dan neemt U waar hoe Ivorol inreini ftgen v^lle andere "overtreft. Tube 60, 40 en 25 et" wassen worden verdeeld in knol- en wor telgewassen, bladgroenten, vruchtgewas sen, toekruiden, keuken- of specerijkrui den, en inlandsch ooft. Een volgende af deeling behandelt de ingevoerde voedings-, genotmiddelen en specerijen, terwijl in de laatste afdeeling de voornaamste eetbare zwammen worden besproken. Onder de hierboven genoemde afdeelin- gen en hoofdstukken worden 175- gewassen ondergebracht. Naast de meest alledaag- sche voedings- en genotmiddelen, zooals aardappel, wortel, biet, andijvie, sla, spina zie, boon, erwt, appel, peer, aalbes, Kers, pruim, perzik, pinda, banaan, koffie, thee, enz. efiz. treffen wij o.m. ook aan: mais, linzen, cichorei, maanzaad, mosterd, kar- wij, komijn, ramenas, schorseneer, artisjok, asperge, kardoen, melde, tuinkers, auber gine, absinth alsem, anijs, basilicum, b'erna- gie, corjander, dille, dragen, hyssop, ker vel, kruizemunt, paprika, pimpernel, salie, thijm, venkel, zuring, abrikoos, mirabel, mispel, moerbei, morél, vijg, ananas, arro- wroet, cacao, cassave, dadel, foelie, gem ber, kaneel, kruidnagelen, muskaat, noot, olijf, paranoot, peper, sago, sa,ie, spaansche peper, succade, tapioca, vanille, olefstuk- zwam. champignon, eekhoorntjesbrood, ha- nekammetje en morielje. Dit is nog maar een greep uit den zeer omvangrijken en volledigen inhoud. Van ieder der gewassen wordt de Nederland- sche naam of namen, alsmede de Latijnsche naam gegeven, vervolgens volgen er ver schillende' gegevens omtrent het uiterlijk van het gewas, de verschillende rassen, de verbouw, de opbrengst per H.A., de bewer king van het product, e.d. Bewerkte pro ducten. zooals vermicelli, macaroni, stiif- sel. gort, havermout, maizena. peekoffie, opium, morfine, -raapolie, aardappelmeel, wijn, champagne, enz., worden eveneens behandeld. Aan het eind van- dit Practica-deeltje is nog een hoofdstuk opgenomen, over de ver houding. welke bestaat tusschen den oogst en het- zaaizaad. Hier wordt gesproken over de vele methoden, volgens welke men het zaaizaad kan verbeteren (kruising, se lectie, jarowisatie), hetgeen een overvloe- dieen oogst tot gevolg heeft. Het interessante boekje wordt besloten met een uitvoerige alfabetische trefwoor denlijst, welke langdurig zoeken uitsluit en daardoor de practische bruikbaarheid van dit toch reeds handige en overzichtelijke Practica-deeltje aanmerkelijk verhoogt. Vraag: Hoe wordt het woord plutocra tie afgeleid? Antwoord: Van de Grieksche woor den _p 1 o u t o s (rijkdom) en kratein (heerschen). Vraag: Is Schiedam een zelfstandige gemeente of behoort de stad bij de gemeente Rotterdam? Zoo ja, sinds wanneer? Antwoord: Schiedam is'een zelfstan dige gemeente. Vraag: Waar komt azijnhout vandaan? Antwoord: Azijnhout is een eiksoort welke in het Zuiden van Europa groeit. Het hout is harder en taaier dan van onze eiken, en wordt daarom gebruikt voor tim mergereedschap en voor tanden in houten tandwielen. Vraag: 1. Kan men bij Schoonhoven, Gorkum en Heusden resp. de Lek, de Waal en de Bergsche Maas oversteken? Zijn hieraan nog kosten verbonden? 2.. Welke is de-kortste weg via deze plaat sen van Leiden naar Eindhoven, en hoe veel km.? 3. Welke is de' kortste weg van Leiden naar Eindhoven via Utrecht en hoeveel km. bedraagt dezen afstand? 4. Welke is de kortste weg, eveneens van Leiden naar Eindhoven via-Rotterdam en Dordrecht? Hoeveel km. bedraagt deze af stand? 5. Komt men, wanneer men een van deze route's volgt, nog door gebieden, waarvoor men een vergunning van Overheidswege noodig heeft? Antwoord: 1. Ja. De drosten zijn- ge ring. Vermoedelijk niet meer dan 10 cent. 2. Leiden, Hazerswoude, Boskoop, Gou da, Haastfëcht, Schoonhoven, Nieuwpoort, Gorinchem, Wijk, Heusden, Drunen, Den Bosch, Vught, Boxtel, Eindhoven. Afstand 147 K-M. 3. Leiden, Alphen, Woerden. Oudenrijn, Vreeswijk, Vianen, Deil, Tuil, Zalt-Bommel, Den Bosch, Vught, Boxtel, Eindhoven. Af stand 133 K.M. 4. Leiden, Zoetermeer, Hillegersberg, Rot- teradm, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk, Ter- heydene Breda, Tilburg, Moergestel, Oir- schot, Best, Eindhoven. Afstand 144 K.M. - 5. Daarover valt van tevoren weinig met zekerheid te zeggen. Op het oogenblik ken nen we geen verboden gebieden op deze routes, maar dit kan iederen dag verande ren. LESS-EN AANGEBODEN Erfelijkheid bij vinger afdrukken ONS VINGERPATROON BLIJFT ONS GEHEELE LEVEN ONGEWIJZIGD. Over vingerafdrukken in dezen tijd van identiteitsbewijzen een actueel onder werp en over de beteekenis der vinger afdrukken in de criminologie is reeds veel geschreven. De lijnen der figuren van onze vinger toppen worden gevormd door verhevenhe den, zg. lijsten, van de vingertophuid. De figuren en de verhouding van deze lijs ten ten opzichte van elkaar blijven het geheele leven standvastig, ook tijdens den groei van den mensch. De breedte en de afstanden van de lijsten vergrooten zich natuurlijk wel, want bij een jong indivi du zijn ze fijner gebouwd en staan ze dichter op elkaar dan op lateren leeftijd bij denzelfden persoon. Indien er letsel aan het vingerpatroon wordt toegebracht, hetzij door verbranding met heet water, hetzij door een snede met een scherp voorwerp, dan keert- na gene zing hetzelfde patroon terug, ook al zijn de oude huidlijsten verdwenen. Nieuwe zijn er dan voor in de plaats getreden. Al leen wanneer de wond zoo diep is, dat er een litteeken ontstaat, keeren de lijsten daar ter plaatse niet meer terug. Het re generatievermogen van den huid is ten slotte ook niet onbeperkt. Het litteeken ech ter blijft dan het geheel leven en is dan een kenmerk des te meer voor de identi- ficeering. Ook na den dood kan men nog vinger afdrukken nemen, die nog steeds onver- derd zijn gebleven. Men heeft op die wij ze ontbonden, lijken van drenkelingen nog kunnen identificeeren door het maken van vingerafdrukken van de nog intact geble ven vingertophuid. Zelfs bij eeuwenoude mummiën heeft men ze nog kunnen ma ken. Bij geen twee individuen zijn de vinger-' afdrukken gelijk-. Niettemin is er toch een zekere erfelijkheid aan te topnen. Dit be treft dan de. hoofdtypes, waarin zich de in- dividueele vingerpatronen laten indeelen. Men onderscheidt aan de vingertopfiguren drie hoofdtypes: de spiraalvorm (votex), de haarspeldvorm (sinus) en de bogvorm (ar- cus). Uit anthropologische onderzoekin gen is gebleken dat bij verschillende vol ken en rassen de frequenties, waarin ,zich deze hoofdtypes voordoen, voor die vol ken en rassen constante z(jn en hen ty peeren. Verwante volken vertoonen ook 'n verwantschap in de percentages, waar in deze drie hoofdtypes bij hen voorkomen. Zoo bezitten de volken van het Mongool- sche ras van alle volken het grootste per centage aan spiraalfiguren en het laagste aan boogvormen. Japanners hebben een zeer groot percentage aan spiraalfiguren, bij de Javanen is dit al wat lager, bij de Ne derlanders en andere volken van Noord én West-Europa is dit het laagst. Omge keerd geldt dit voor de percentages aan boogvormen. Daar de percentages der drie hoofdtypes bij elk volk in constante ver houding tot elkaar staan, moet men dus aannemen, dat hierbij erfelijkheidsfactoren in het spel zijn. Ook bij .familie-onderzoek heeft men er felijkheid in het voorkomen van bepaalde hoofdtypes kunnen aantoonen. Hebben b.v. beide ouders geen spiraalfiguren, dan heeft 70 pet. van de kinderen ze ook niet. Dit percentage daalt bij kinderen van ouders, die beiden wel eenige spiraalfigu ren bezitten. Omtrent de erfelijkheid van de vinger afdrukken, in het bijzonder de wijze waar op deze overerving bij den mensch plaats vindt, weet men nog niet zeer veel, daar vooral in den laatsten tijd pas hieromtrent onderzoekingen zij ngedaan. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. De rekening 1940 vastgesteld. In de gisteren gehouden vereenigde ver gadering van het hoogheemraadschap van Rijnland werd mededeeling gedaan van de beëediging van gekozen hoofdingelanden en hoofdingeland-plaatsvervangers en van het door den heer M. Keyzer te Aarlanderveen genomen ontslag als hoofdingeland-plaats vervanger van het negende district. Kennis werd gegeven van een wijziging van het werk op een deel van den Lekdijk Bovendams tusschen hmp 132 en 136, waar voor in 1939 door Rijnland goedkeuring werd verleend; benevens van een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- en Noord-Holland, waarbij de termijn van herziening van Rijnlands Algemeene Keur met 6 maanden werd verlengd. Besloten werd tot het nemen van be schikkingen op bezwaarschriften tegen aan slagen in Rijnlands bundergeld, tot het vaststellen van den pensioensgrondslag voor den Ingenieur van Rijnland, tot het verhoogen van de bijdrage aan de gemeen te Amsterdam voor de verbetering van eenige wegvakken op den Spaarndamschen dijk onder Sloterdük, tot aankoop van de rechten, welke de Staat mocht hebben óp een gedeelte water van de Leidsche Vaart onder Rijnzaterwoude en tot verkoop van een strookje grond van den Spaarndam schen dijk, ingenomen door een daarop ge- boutvd woonhuis. Daarna werd een besluit genomen tot het doen van af- en overschrijvingen op de'be grooting voor de gewonen dienst 1940 tot een totaal van 32.952.14 én tot het vaststel len van een suppletoire begrooting van 1940 gewone en buitengewone dienst respectie velijk tot gelijke totalen aan uitgaven en ontvangsten van 14453.48 en f 74771.32. Ten slotte werd de rekening van Rijn land over hèt jaar 1940 vastgesteld, weike voor den gewonen dienst sluit met een to taal der ontvangsten ad 456.168,69, een totaal der uitgaven ad 446.504,58 en een batig saldo ad f 9664.li en voor den bui tengewonen dienst met een totaal der ont vangsten ad ff 1.007.548,19, een totaal der uitgaven ad 956.140,44 en een batig saldo ad 51.407,75. Naar aanleiding vail een door een der WELKE WATERWEGEN VALLEN IN DE VER BODEN KUSTSTROOK? Begrijpelijkerwijs zijn velen nieuwsgierig te weten hoe nu precies descheidingslijn van de verboden en niet verboden water wegen loopt. Wij laten daarom hier nogmaals volgen het betreffende artikel uit de Verordening,, waarin voor Leiden en omgeving de vol gende grens wordt afgebakend. Van Alkmaar voert de scheidingslijn over den weg (in den Duitschen tekst staat: straat) over Uitgeest, Beverwijk, Velsen, Santpoort, Haarlem, Heemstede, Benne- broek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, War mond, Leiden, tot Voorschoten. Ter nadere verduidelijking wijzen we er op, dat de straatweg van Sassenheim ge deeltelijk door de gemeente Warmond voert, vandaar ten Westen van Oegstgeest naar den Haagschen Schouw, om via den Rijn dijk ten Westen van de beide Vinken over den Leidsche Weg naar Voorschoten te voeren. De scheidingslijn wordt dus ge vormd door den straatweg. Al wat ten oos ten van dezen weg ligt, is vrij gebied, wat ten westen ligt is verboden gebied. Van Leidschendam loopt de scheidings lijn verder over den Veenweg en Vlieland naar Berkel. leden in de vorige vergadering gedane vraag deelde het Bestuur mede, dat aan de besturen der daarvoor in aanrperking komende polders het verzoek zal worden gedaan er op toe. te zien, 'dat geen veen wordt getrokken of gegraven langs water- keeringen. WEDEROM EEN WINKELDIEFSTAL. Door de politie is aangehouden de 34-ja- rige. juffrouw W. R. LÜt Alphen aan den Rijn, die uit eén winkelmagazijn hier ter stede een japon had ontvreemd. De Algemeene Vergadering van het Pro vinciaal Utrechtsch Genootschap van Kun sten en Wetenschappen 'benoemde tot le den in de sectie van natuur- en geneeskun dige wetenschappen: dr. J. van Alphen, conservator aan het organisch-chemisch laboratorium en lector aan de-rijksuniver siteit, dr. N. Tinbergen, lector voor de ex- perimenteele en propraedeutische dier kunde aan de rijksuniversiteit, dr. J. D. Verlinde, hoofd van de bacteriologische afdeeling van het Instituut voor Praeven- tieve Geneeskunde alhier. Muziek CHRISTELIJKE ORATORIUM- VEREENIGING „CON AMORE". 't Was een goed geslaagd kerkconcertj dat „Con Amore" gisterenavond in de Ma- rekerk gaf. Het. gansche kerkgebouw was vol; nagenoeg geen plaatsen waren onbe zet. Het koor had ditmaal niet de grootste taak, want een groote plaats was ingeruimd aan de solisten, in welker keuze de diri gent zeer gelukkig was geweest. Ons is' be kend, dat dirigent Smink een groote voor liefde heeft voor de religieus dramatische muziek van Handel-, voor de kunst, waarin woord en toon samengaan en de meester zich het grootst en meest persoonlijk heeft uitgesproken. Om deze reden begon en ein digde de leider met twee koren uit „Dei: Messias" en met „Psalm 10-0" voor koor en solisten. Een jonge sopraanzangeres uit Amsterdam heeft bijzonder onze belang stelling en bewondering gaande gemaakt. Zij paste zich bij de eerste Handelkoren aan met het onvergelijkelijk mooie .Care Selve" en wij moeten zeggen Handel heeft haar glorieus beïnvloed, zoodat zij zich eerlijk en onomwonden kon uitleven. Gerda Pons is in 't bezit van een mooie glaszuivene sopraanstem, een zangtechniek, die in heel veel opzichten van een uitmun tende verzorging blijkt te zijn, een voor treffelijke adembeheersching, een gedis tingeerde geest en juist gevoel om de din gen tot hooger schoon op te voeren. De jonge alt-soliste Belia Keyzer stu deert aan de Muziekschool der Maatschap pij voor Toonkunst te Leiden onder leiding van mevrouw Suze Luger. Zij heeft nog niet de hoogte van haar medesoliste be reikt, maar heeft een mooie sympathieke stem en in de mooie Bach-aria „Vergiss mein nicht" wist zij wel tot expressie en spanning te geraken. Het' daaropvolgende duet van Bach, daar sloot niet alles, spe ciaal wat de klank betreft. Voortreffelijk zong de sopraan Mozart's sierlijk meesterwerk „Laudate Dominum", waarbij het koor haar zeer geïnspireerd ter zijde stond. De derde solist was een jong hoboïst uit Den Haag. Kees van der Kraan, die de „g moll sonate" van Telemann speelde door den organist Wim Bulthuis vaardig gese- cundeerd. Deze sonate is een interessant sierlijk en in de' gedragen deelen aan Han del herinnerend werk. Kees van der Kraan zoo wil ons voorkomen is muzikaal, ontwikkelt vo ral in de middelligging e^n weiluidenden toon en streeft naar een voor dracht, zuiver van aanvoeling. Technisch is hij er nog niet heel en al, zoodat ook niet alles gelukte. Maar er is -temperament aanwezig en dat is. al een groot bezit. Kla- roenhelder zong de sopraan boven het volle koor uit in „psalm 134'' van Richter. Ook in de béide aria's van Bach waren de so praansoliste en de hoboïst,- die het obligaat speelde in beste conditie. Vergissen wij ons niet, dan gaat deze jonge s'opraan bij voort gezette studie een goede toekomst tege moet. De grootsche Psalm 100 van Handel vormde een waardig besluit aan dit ge slaagd concert. Drie solostemmen-sopraan, alt en bas (onvermeld) mengden zich in ensembles in het geheel. Ongetwijfeld komt een woord van veel waardéeren toe aan den organist Bulthuis, die onvermoeid steeds paraat en met kennis van zaken elke solo en elk koor op groot of klein prgel begeleidde een niet te onderschatten taak. De voorzitter der vereeniging, mr. Geel kerken, sprak een openingswoord en wees op het ingetogen karakter van dezen avond, waarna hij een kort gebed zeide. Als naar gewoonte beëindigde „Con Amore" 'haar concert met het fraaie ko-raal „Halle luja eeuwig dank en eere." J. K. Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VAN VASTE BRAND STOFFEN. Zij, 4ie om welke redenen ook tot nu toe geen bonkaart voor huisbrand hebben af gehaald, worden daartoe alsnog in de ge legenheid gesteld op Maandag 9. Dinsdag 10-en Woensdag 11 Juni a.s. van 8 uur tot 12.30 en van 2tot 5.30 uur. (kamerver huurders, winkelexploitanten, bezitters van spreek, of behandelkamers enz. hebben zich te onthouden). Het bureau van uitreiking zal gevestigd zijn Stille Rijn no. 3. De oproeping ge schiedt ditmaai niet straatSgewijze maar in de alphabetische volgo/df der familie namen en wel: Op Maandag 9 Jugp'ó.s. zij 'ier familie- F, G, H.; /ier familie- iN, O. P, Q; vier fajnilie- W, X. Y. Z. tot en met ichels wordt tn bonkaart f 5 of meer Iknart K. uitgereikt. of 9 personen worr ht op kamer naam begint met Op Dinsdag 10 naam begint met J Op Woensdag II naam begint méfft Bewoners vaf een \uis van} 4 kamers, dat met haa%len of 1 verwarmd, hebben re-"* J., bedraagt het aanti dan wordt hun een 'bc Voor een gezin van 7, u personen wurr den 3 losse bonnen, voor gezinnen van 10 personen of meer worden 6 losse bonnen verstrekt behalve de bonkaart. Voor huizen, waar met centrale verwar ming wordt gestookt, wordt een 'bonkaart L. uitgereikt. Als vertrekken worden niet medegere- kend gangen, portalen, .trapruimten, toi letten, zolders, kelders, garages, serres, hal len, badkamertjes met uitsluitend 'douche (douchecellen), keukenkasten of kastkeu- kens. Een keiiken met bijkeuken en een z. g. n. alcoof gelden als één vertrek, zol derkamers mogen alleen opgegeven worden indien zij geheel afgetimmerd zijn en daad werkelijk als slaap- of woonvertrek worden gebruikt. Badkamers met ligbad mogen op gegeven -worden. Alles stamkaarten van het gezin moeten medegebracht worden. Men zorge ervoor ditmaal op tijd te ko men. want or> deze uitreiking zal geen an dere meer volgen. Leiden, 4 Juni 1941. De burgemeester van Leiden, STEVENINCK. LEIDEN. Geboren: Jannetjes Wilhelmina d. v. J. H. Barends en J. G. Siebert. Barbara d. v. B. Bekoóij en C. Wassing. Wouter Jacobus z. van B. Bekooij en C. Wassing. Johannes Albertus z. v. P. J. Tegelaar en E. de Geus. Gerardus Bernardus Cor nelius z. v. C. Th. Ruigrok v. d. Werve en M. J. Brentsen. Antonius Leonardus z. v. A. v. Deuren en J. C. dte Prie. Anna Agatha d. v. B. Lubach en G. Heemskerk. Hendrik z. v. L. Labordus en N. vf Hofe. Geertruida Cornelia Gerarda d. v. G. Homringhausen en J. C. L. v. d. Tuijn. Alida d. v. C. Hoogweg en A. Janssen. Gerritje d, v. J. Klaij en L. J. Hulsman. Bastiaan z. v. W. v. Gellecum en J. Uyt- tenboogaard. Willeming d. v. A. Gouds waard en A. P. v. Gemerden. Cornelia Jphanna d. v. A. Goudkuil en C. J. de Jong. Helena Catharina d. v. H. J. Tegelaar en J. v. d. Reijden. Jacobus Franciscus Petrus z. v. J. Oqwerkerk en C. P. v. Wens- veen. Teunisje Aagje d. v. H. y. Duijn en P. E. Wassenaar. Ondertrouwd: B. Kenter jm. 25 j. en G. Haker jd. 23 j. C. J. Boot jm. 23 j. en M. Molnar gesch. 28 j. C. Zierikzee jm. 22 j. en C. M. v. Kalkeren jd. 19 j. Gehuwd: J. E. Brederveld jm. en A. H. de Kort jd. W. L. Gerrits jm. en M. '- A. v. Zijp jd. i— N. J. C. Koot jm. en A. C. Bouwman jd. I. A. Groot jm. en E. v. Egmond jd. M. v. d. Kaay jm. en M. S. la Lau jd. A. Kuiper jm.. en N. H^aze- windus jd. D. P. R. Kuijvenhoven" jm. en M. J. Klootwijk gesch. G. Spêel jm. en A. Paats jd. A. Vreeken jm. en J. M. Guleen jd. W. Vreeken jm. en T. v. d. Vegte jd. J. P. de Wit jm. en E. G. Sto ter jd.'L. de Wit jm. en P. S .Nauwen jd. Overleden: H. P. A. Kemperman m. 39 j. G. H. Bouma hsvr. van C. Spieren burg 34 j. J. A. Ouwendijk d. 2 mnd. Agenda LEIDEN. BIOSCOPEN,' Lido: „Meine Tante, deine Tante". Goed gekeurd voor volwassenen. Casino: „De wildernis roept". Goedge keurd. Luxor: „Marijntje Gijzen's jeugd". Goed gekeurd voor volwassenen. Trianon: „Theo op het huwelijkspad". Goedgekeurd voor volwassenen. Rex: „De baas in huis". Goedgekeurd. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apothoken te Leiden word.t van Maandag 2 Juni 8 uur tot Zaterdag 7 Juni 8 uur waargenomen door: de"Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, TeL 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Zaterdag a.s. herdenkt de heer P. van Ede, brugwachter bij de Nederlandsche Spoorwegen, dienstdoende op de spoorweg brug over het Galgewater alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar by de Ned. Spoor wegen in dienst trad. Voor het machinisten-examen eerste ge deelte van diploma B is te Den Haag ge slaagd de heer H. J. Wijkenburg, alhier. Hedenavond te 7.45 uur wordt op het terrein Zoeterwoudsche Singel de wedstrijd ZaalbergE.A.B. gespeeld.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2