Academienieuws Laatste Berichten Marktberichten ZATERDAG 31 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD—PAG. 3 derwetse Op Donderdagmiddag 5 Juni zal de offi- cieele ingebruikneming plaats hebben van het Persgasstation te Leiden, dat op initia tief van de Kamer van Koophandel door de Stichting Persgasstation Leiden, is op gericht- De genoodigden worden te half vier in de bovenzaal van het café restaurant „In den Vergulden Turk" ontvangen door het be stuur der Stichting. Na ontvangst aldaar zal per speciale tram gereden worden naar het Persgasstation, Hooge Rijndijk 5, waar de burgemeester, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, het station officieel in gebruik zal stellen. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse alhier: Het heerenhuis met tuin Groenhoven- straat 8 in bod: 7.900, kopore de heer J. J. de Cler qq voor f 8.010. Het winkelhuis met afz. bovenwoning Janvossensteeg 6-6a is uit de hand ver kocht. Het pakhuis Fokkeplein 3 in bod f 260. kooper de heer J. J. de Cler qq voor 280. Het huis en erf te Voorschoten Oranje kade 19 in bod: ƒ4.800, kooper de heer D. Hassefras qq te Hazerswoude voor: ƒ4.800. Het huis en erf te Voorschoten Oranje kade 21 in bod: ƒ4.700, kooper de heer J. Hoogendoorn te Zwammerdam voor: ƒ4.700. Het huis en erf te Voorschoten Oranje kade 23 in bod: 4.650, kooper de heer D. Hassefras qq te Hazerswoude voor 4.650. Het huis er erf te. Voorschoten Oranje kade 25 in bod 5.000, kooper de heeren ,W. en J. Jansen te Voorschoten voor 5.000. DE MOLEN „DE VALK". In de procedure -betreffende de eigen domskwestie van den molen „de Valk", heeft de Haagsche Rechtbank den door haar benoemden deskundige ir. K. Dees te 's-Gravenhage beëedigd. Aan den heer Dees is thans opgedragen een rapport uit te brengen "over den toe stand, waarin de molen verkeert en de waarde er van aan te geven, dit in verband met mogelijke toewijzing van schadevergoe ding door de gemeente. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 3514. Th. Kaptein, Sas- senheim, Hoofdstraat 62, bloembollenkwee- kerij, -handel en -export. Overl. E.: Th. Kaptein, Sassenheim, d.d. 16 Dec. 1940. 3005. Firma W. van den Wijngaard en Zonen, Leiden, Oranjegracht 71, fabriek van banket, chocolade en suikerwerken. Uittr. Venn.: W. van den Wijngaard Sr., d.d. 24 Mei 1941. 1750. M. Bakker, Sassenheim. Hoofd straat 137, kistenfabricage en timmerbe drijf. Deze zaak is omgezet in een naam- loöze vennootschap onder den naam: M. Bakker en Zonen N.V. 381. Duin-Exploitatie-Maatschappij „De Toekomst", Noordwijk, Emmaweg La. Over leden Comm.: Jhr. W. W.~ van Sminia. N. Comm.: B. E. Ruijs, Rotterdam en J. H. Stahl, Rotterdam. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 9008,26 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens 776.16 aan den gemeente-ontvanger. Bioscopen Lid o. MEINE TANTE, DEINE TANTE Ralph Arthur Roberts is sinds eenigen tijd dood, doch hij leeft nog voort in de verschillende rolprenten, welke door zijn medespelen werken van beteekenis konden worden. In de film, welke het Pinksterweek- programma van het Lido-theater vult, speelt hij ditmaal de hoofdrol en dus be hoeft het geen verwondering te wekken, dat het een film is, waarin muziek zit: letterlijk en figuurlijk. Letterlijk: want Ralph Arthur Roberts speelt hier de rol van een muzikalen baron, die een muzikalen neef heeft op het con servatorium, die evenwel voor de zoete muziek minder voelt dan voor de jazz en dit natuurlijk niet onder stoelen of banken steekt. Figuurlijk zit er muziek in deze film, omdat de baron door zijn neef en diens verloofde weder in contact komt met zijn vroegere bruid, de moeder van het meisje. Het mooiste van alles evenwel is, dat de baron verliefd werd pp het jonge meisje en als hij zich heeft „opgemaakt" om haar zijn liefde te gaan verklaren, vindt hij niet haar, doch haar moeder, zeer tot genoegen natuurlijk mede van deze ver loofde van het meisje. Het „Meine TanteDeine Tante" wordt er na deze verwikkelingen heel wat duide lijker op. Ralph Arthur Roberts ziet in deze film als helpers naast zich beplaatst Johan Heesters, (fly Holzmann, Kathe Kühl, Leo Peukert en yele anderen, zoodat het geheel een uurtje van vroolijk amusement biedt. In het voorprogramma wordt een film vertoond van „Het circus komt", welke de aankomst laat zien in een stad van het groote circus Busch en waarbij men kan zien hoe een circus wordt opgebouwd en hoe tenslotte de voorstellingen een feit wordt. Luxor. MERIJNTJE GÏJZEN'S JEUGD. Indien de Pinksteren zoo zonneloos en koel wordt, als de vigilie voorspelt, zullen velen op den tweeden' dag een „bioscopie pikken", en dan kunnen zij niet beter doen, dan naar Luxor te gaan en „Merijntje Gij- zen's Jeugd" mee te maken. Het boek, waaruit deze film is afgetrokken, is genoeg bekend, zoodat een inhouds-opgave over bodige moeite is. Het is een van de best- geslaagde Nederlandsche films, zich afspe lend in Noord-Brabant. De landelijke toon is wel aardig getroffen. Ook degenen, die A. M. de Jong's boek niet gelezen hebben, zullen onmiddellijk geïnteresseerd zijn voor de dorpsche lotgevallen van Merijntje, een brutaal maar goedhartig jongske van een jaar of zeven, die vriendschap sluit met „de Kruik", een ongelikte beer, die be rucht staat als strooper en door al de' be woners met een scheel oog wordt nageke ken. Maar over Merijntje waakt de Kruik als een engelbewaarder, en, al vinden de plaatsgenooten het slechts matig, de pa stoor heeft reeds lang door, dat de Kruik de kwaaiste niet is. En zelfs als de Kruik een moord begaat, houdt pastoor hem de hand boven het hoofd. De Kruik draait de gevangenis in, een andere vriend van Me rijntje, de organist van de kerk Flure fluiter (die in de film slechts weinig op den voorgrond treedt) vertrekt naar Breda en de goede pastoor vertrekt naar betere gewesten zoodat Merijntje zich, verlaten door zijn eigen vriendinnetje, verschrikke lijk eenzaam voelt en de wijde wereld in trekt. De figuur van Merijntje wordt echt jongensachtig vertolkt door Marcel Krols. Er is niets zoetelijks aan hem, het is een frisch ventje met een leelijk snuit. En de Kruik met zijn stoppelbaard is werkelijk een man om bang van te worden, en som migen, zooals de grensjager, die hem zijn meisje afhandig maakt, hadden ook inder daad reden om bang te zijn. De oude pa stoor werd door den schrijver zelf gespeeld een beminnelijke en in 't leven ervaren dorpsherder. Het is een prettige, goed-loo- pende film, waarin ernst en vroolijkheid dooreen-gemengd zijn. Een film, waarvan jong en oud genieten zal, en die wij van harte kunnen aanbevelen. Voor de hoofdfilm draait een één-acter- tje: „Ach, wat hindert 't nou", waarbij de toeschouwers ook medeleven, wat zich achter de coulissen van een film afspeelt. Het gegeven: een kijkje in een film-studio is wel aardig, maar er was wel meer van te maken geweest. Casino DE WILDERNIS ROEPT Een spannende sensatie film, waarin Harry Piel de hoofdrol vervult, wordt deze week in Casino vertoond. De film geeft behalve de ongerepte natuur, prachtige dieren dressuur te zien o.a. de tijger Byla, waarmede Harry Piel omgaat als of het een schoothondje is. Ook met de olifant Bhutan heeft hij trouwe vriendschaps banden, gesloten, die hem daadwerkelijk helpt bij zijn ontginningswerk. De film speelt zich af in de Indische jungle, waar op zekeren dag een Ameri- kaansche, Dina Morrin een tentenkamp besluit op te slaan, in verband met machine averij van haar luxe jacht. In de wildernis leven tusschen een aantal inboorlingen, Professor Helmor een beroemd vlinder onderzoeker en zijn dochter Rosé, die de huishouding van haar vader doet. Een jonge Duitsche farmer Bobby Roeder (Harry Piel) woont niet ver van hen van daan en is bezig de plantage vruchtbaar te maken. Bobby leeft met zijn lieftallig buurmeisje op voet van oorlog, doch heeft met de dieren der wildernis oprechte vriendschaps banden aangeknoopt. Gedurende Dina's eerste uitstapje in de jungle, maakt zij kennis met Bobby en zij noodigt hem uit om .in haar tentenkamp de thee te komen gebruiken. Dit werkt de jalouzie op van Rose, die Bobby meer dan alleen als èen goede buurman beschouwt. Op zekeren dag wordt „de heilige os" door een der leden van het reis gezelschap neerge schoten, Bobby wordt door de inlanders als de moordenaar beschouwd, die hem daarvoor willen straffen, doch hij weet te ontsnappen. Ondanks dit voorval ontwaakt de jacht- woede van den bezoeker opnieuw en hij tracht de tijger Byla neer te schieten, doch Rose door het schieten aangetrokken" plaatst zich beschermend voor Bij la en wordt door den kogel gewond. De schoten zijn voor de dieren der wildernis het sig naal om de roofzuchtigen indringer te ver jagen en zij trekken het tentenkamp bin nen waar zij de boel vernielen, terwijl het gezelschap in panischen schrik naar de booten vlucht. De inboorlingen brengen Bobby naar de gewonde Rose in de jungle, die in Bobby's sterke armen een gelukkige toekomst tegemoet gaat. In het voorprogramma zingt Albert de Booy, begeleid door Cor Steijn, „Laat me toch met rust" en als tweede bij film „Merano en muziek", terwijl het gebruike lijke journaal het geheel voltooit. Alles bij een een uitstekend Pinksterprogramma. Trianon THEO OP HET HUWELIJKSPAD. Theo Lingen bevindt zich in deze film inderdaad op het huwelijkspad. Dat het glibberig is, weet hij zelf niét eens, want de goede kerel is reeds bezig, zich een wo ning in te richten terwijl zijn toekomstige vrouw met allerlei anderen flirt, omdat zij op die manier een groot kunstenares denkt te zullen worden. Hij weet er niets van. Zelfs laat hij haar brief ongelezen, waarin zij hem den bons geeft, en al dien tijd is hij ziels-gelukkig. Totdat de bom met de andere heeren barst en Daisy Delmonte (alias Liesel Hoefnagel) met hangende pootjes bij haar trouwen Theo Lingen te rugkeert. Haar kunstenaressendroom is uit, de nuchtere zakelijkheid van den radio winkel gaat beginnen. Intusschen heeft de relatie met de beide andere heeren een groote chaos opgeleverd. De eene had haar een eigen flatje beloofd en deze werd ingericht op haar wensch door een vrouwelijke binnenhuisarchitecte (HildetKrahl). Daar het ijl-hoofdige vrouw tje alles even oppervlakkig behandelde, had zij zich in het nummer vergist en ging de binnenhuisarchitecte met haar personeel lustig aan den arbeid in het huis van een jongen man, die niets met Daisy te maken had. De meeste chaos veroorzaakte zij even wel op het tooneel, waar zij op voorspraak van. den zanger, die haar „bewonderde", moest invallen voor een koor-girl. Onge looflijk welk een ravage een domme gans tijdens een opvoering kan veroorzaken! Toch was de-chaos bij de binnenhuisar chitecte ook van beteekenis. Die verwarring ontstond n.l. in haar hart, dat in hevige beroering kwam, toen de jonge man, wiens huis zij abusievelijk aan 't inrichten was, zijn gevoelens niet verborgen hield. Er moesten echter eerst heel wat vergissingen en misverstanden uit den weg geruimd worden, alvorens Hilde Krahl kon gelooven aan de werkelijkheid, dat zij niet voor Daisy maar voor zichzelf een eigen home had ingericht. Het is een komische geschiedenis, uit stekend gespeeld, vol humor en malle ver wikkelingen. Iets voor de koele Pinkster dagen! Vóór de pauze de gebruikelijke nieuws berichten in beeld en een fraai opgenomen filmpje van de ziel-school aan de Chiemsee in Beieren, waar zon en water, wind en bollende zeilen een hoofdrol spelen. Rex. DE BAAS IN HUIS De humoristische film „De baas in huis", welke deze week in „Rex" wordt vertoond, zal het met de Pinksterdagen wel doen. Hans Moser, die deze film bijna geheel draagt, weet zooals altijd zijn rol op zulk een oer-komische wijze te spelen, dat de prettige en vermakelijke historie, hierin verwerkt, lach-salvo's aan de aanwezigen ontlokt. Op goede wijze wordt Hans Moser hierin bijgestaan door de bekende film spelers Maria Andergast, Leo Slezak, Her mann Brix en vele anderen. De vermake lijke klucht speelt zich grootendeels af in het artistenhuis, waar Bader als factotum in dit excentrieke wereldje de scepter zwaait. De beroemde zanger Schellenberg, heeft een zwak om te gelooven aan de voorspellingen van Dumarek, die als ster renkundige zijn horoscoop trekt en die van zijn bekoorlijke dochter Christel. Achteraf blijkt echter, dat Dumarek in het geheel geen sterrenkundige, doch een groote op lichter is. Schellenberg heeft echter het grootste vertrouwen in hem en beschouwt hem als een wereldwonder en zijn grootste wensch is dat Christel met hem zal trou wen. Christel voelt hier niets voor, temefer daar zij liefde heeft opgevat voor den jon gen zanger Frank. Wat is begrijpelijker dan dat zij de hulp van Bader inroept. Deze had allang de intriges van Dumarek door en te samen met Frank weten zij op komi sche wijze Dumarek, juist voordat deze met de buit de vlucht zal nemen, te ontmaske ren. Men moet schateren van het lachen om de dolle situaties, welke zich hierbij voor doen, terwijl Bader tevens zorg draagt, dat Christel en Frank een paar worden. Met een goed voorprogram zal het geheel aan velen een vroolijke avond bezorgen. Agenda. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. Centrale van de R. K. Arbeidersbeweging. Zondag en Maandag: lsten en 2een Pink sterdag is het Gebouw den geheelen dag gesloten. Dinsdag: Rechtskundig Advies bureau voor de leden van de afdeeling Lei den en omstreken op het kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6.307.30 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur (zaal 6). Bestuursvergadering Graf. Bond, 8 uur Woensdag: Biljartclub De Poedelaars, 8 uur (zaal 9). Vrijdag: Uit betalingen te 6 uur Metaalbewerkersbond; te 7 uur Transportarbeidersbond. Zater dag: Vergadering D.I.C.H., 3 uur (zaal 6). Groepsvergadering Metaalbewerkers- bond, 4 uur (zaal 8). Spaarbank op het kantoor, 78 uur. Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieksarbeidersbond; te 10 uur Tex tielarbeidersbon d'; 3.30 uur nam. Houtbe- werkersbond; 56 uur Bouwvakarbeiders- bond; 56 uur Fabrieksarbeidersbond. Mededeeling: Wij vestigen er de aandacht op dat op Dinsdag 10 Juni a.s. des nam. te 7 uur een Bestuürsraad zal worden gehou den. Wij verzoeken deze datum vrij te hou den. ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R.K. jongemannen vanaf 17 jaren iederen derden Maandag van de maand des avonds te half negen in de Pre sidentskamer van het Gezellenhuis, Rapen burg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgangers Ra penburg 52. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel, A. v. Haarlem en S. v. d. Aar; Maandag: H. De- vilée en J. Hillenaar; Dinsdag: alle commis sarissen present; Donderdag: A. Koper en J. v. d. Post; Zaterdag: G. Bot en P. Reize voort. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. De zaal is geopend voqr de gezellen van 12.302.30 uur en van 710 uur. Van 12 uur bibliotheek. Van 8.159.45 uur ver plichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur prijsbiljarten, hoofdprijs Maan dag: Bijeenkomst voor de gezellen van 12.302.30 uur en van 710 uur. 8.30 uur prijsbiljarten, hoofdprijs Tafeltennis- avond. Dinsdag: Bijeenkomst voor de ge zellen. 8.30 uur verplichte vergadering der gezellen. Alle gezellen moeten er aan den ken, dat deze bijeenkomsten verplichtend zijn. Woensdag: 8 uur vergadering Raad van Beestuur. 8 uur Biljartclub „T.E.P." 8 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. Donderdag: 810 uur bijeen komst voor de gezellen. 8 uur Biljartclub „T.E.P." en Tafeltennisclub. Van 810 uur examen voor Senioren en Commissarissen van het District Leiden. Vrijdag: Van 810 uur examen voor Senioren en Com missarissen van het District Leiden. Za terdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. Van 89 uur bibliotheek. 8 uur Kegelclub „De Poedelaars". Mede deeling: Zondag 8 Juni a.s. 's morgens te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis tot intentie voor de leden der Retraite- en Re collectieclub „St. Clemens Maria Hofbou wer". Na de H. Mis Algemeene H. Commu nie, waarna in eigen huis ontbijt met at tractie. Tevens jaarvergadering. Opgave tot deelname tot Dinsdag 3 Juni a.s. Ver goeding 35 cents. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: De geheele Schola zingt in de plechtige Hoogmis en in het plechtig Lof. Des middags om half vier zingt een kleine groep Schola-leden „ergens in Leiden" kwart over drie aldaar aanwezig. Maan dag: Schola zingt in de Hoogmis. Dins dag: kwart over vijf Cresc. Gr. II (<5uderen) zes uur Schola. Woensdag: 7 uur Lof- beurt voor de St. Gregoriusgroep. Don derdag: kwart over vijf Cresc. Gr. n (oude ren), zes uur Schola. Vrijdag: kwart vdbr vijf Aspiranten, kwart over vijf Gresc. Gr. I (jongeren). Zaterdag: Lof beurt Pius X- groep. Hallo boys! Ik zit tot over mijn ooren in de woordjes met één A! Bij elkaar zijn er bijna honderd duizend woordjes inge stuurd! Hoe bestaat het! De hoogste inzen ders van alle groepen had er 6000! Hoe krijgt de vent het bij elkaar. Jullie snapt, dat ik er gewoon „zeeziek" van word! Het dwarrelt voor mijn oogen: stapels papier in groote zakken. Wie zijn de winnaars! Zeg ik nog niet. Lees de St. Odo-Klok, welke Donderdag verschijnt! In ieder geval: iedere inzender krijgt een prijs, want dat hebben ze wel verdiend. Hallo hoor! Tot kijks maar weer! Kapelaan E. A. M. PAAP. PAROCHIE MARIA HEMELVAART EN ST. JOSEPH. .a. We kunnen deze week kort zijn. Zondag: 1ste Pinksterdag is er Euch. sectie in de Peli kaanstraat. 't Is een van de grootste feestdagen in het jaar, en daags daarna is 't weer 'n j, warop je wat genieten kunt van Gods mooie natuur. Weest dus 1ste Pink sterdag allen present. Dinsdag: M. C. afd. A om 8 uur Conferentie over de H. Geest en 't H. Vormsel. Donderdag: 7 uur H. Mis voor Martha Dijt; n.m. om 8 uur zangrepetitie. De opkomst van afd. B. Dinsdag was goed. Het te laat komen zou echter 'n ge woonte gaan worden. Dat dóen we niet meer hoor! Ook het „Ave, Maria" Donderdag morgen was *in orde. Nu gaan we het tri duüm voorbereiden. W. J. A. MULDER, pr. Alg. H. Communie Mannelijke Jeugd. Mogen we er jullie nog even aan herin neren Morgen onder de H. Mis van half acht alg. H. Communie van de geheele manne lijke jeugd van onze parochie, zoowel jon gens als jongemannen. De jongens nemen plaats in de kinder kapel aan de Epistelzijde, de jongemannen aan de Evangeliezijde, en voor zoover daar nog plaats is ook aan de Epistelzijde. Deze H. Mis wordt gedialogeerd, neem dus zoo veel mogelijk een Missaal mee. De congre- ganjsten denken aan hun lint. KRUISVAART. St Pancras-Cohort. Kruisvaarders. Zondag vieren we weer een mooi parochiefeest. Eén van onze pa rochianen zal op dien dag voor het eerst in onze kerk plechtig het H. Misoffer op dragen. We zijn present. Om 7.30 Alge meene H. Communie. Daarna volgt een gemeenschappelijk onlsijt in den Burcht. In verband met de distributie eigen brood meebrengen. Denk ook aan je mok. Om 10 uur pl. H. Mis, waaronder de Eere- wacht wordt ingenomen door de Kruis vaart. Alleen degenen, die de repetitie hebben meegemaakt worden verwacht. Dinsdag 6.30 uur komen de oude aspiran ten, die waarschijnlijk volgende week ge- installeerd worden. Om 7.30 Willebrordus- ban (in nieuwe samenstelling) Woens dag 7.30 Godfried-ban Donderdag 6.30 nieuwe aspiranten, en degenen, die nog niet geïnstalleerd worden r— Donderdag 7.30 Bonifacius-ban Zaterdag 6—7 uur afrekenen. Om 9 uur voor alle Michiels- knapen, een kwartier avondwake, als voor bereiding op de installatie. Zie verder agenda volgende week. Cohort Aeternus Pater. Maandag 11 uur: Aspiranten. Dinsdag 7 uur: Gregorius Aolysiusban. 7.45 uur bij het poortje Maredijk Willibrordus Boni- faciusban. Woensdag 7.30 uur: Paschalis Tarcisiusban. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph. Maanda: 7.309 uur Marg. Sinclair groep. Dinsdag, 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Com munie Donderdag, 7.309.00 uur Agnes- groep 7.309.00 uur Theresiagroep 8.30 uur Zang. Parochie Hartebrug. Dinsdag. 6.307.45 uur Jongste groep Dinsdag, 27 Mei om half 8 uur Propaganda- aVond Donderdag, 7.309 uur Top-groep Vrijdag, 89.15 uur Middengroep. Parochie St. Petrus. Woensdag 7.158.30 jongste groep Vrijdag 7.459 uur middengroep Zater dag 2.153.30 uur Mulogroep. Aanmel ding van nieuwe leden op de clubs, Club huis Hoogewoerd 53. LEIDEN. Geslaagd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: De Warmtegeleiding in vloeibaar Helium II, de heer B. F. Saris, geboren te Rotterdam en wonende te Lei den; tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: Vrijwaring teen ge breke bij koop in Suid-Afrika de heer P. van Warmelo, geboren te Pretoria en wo nende te Amsterdam. Geslaagd: Doctoraal examen rechten: Mej. W. J. Stehouwer, Bloemendaal, en de heeren K. W. Cuperus, Bilthoven en D. A. W. van Tets, Den Haag. Doctoraal examen Nederlandsche taai en letterkunde: J. G. M. v. d. Sandt, A1- phen a. d. Rijn; Doctoraal examen Wis. en Natuurkunde (Sterrekunde): A. Blaauw, Groningen; Voorbereidend kerkelijk examen: A. Verstraaten, Leiden; Candidaatsexamen klassieke taal- en let terkunde: mej. H. Hijmans, Leiden en F. W. Saas, Amersfoort; Candidaatsexamen Theologie: H._ C. Kra nendonk, Den Haag. WARMOND St. Josephsgezellen. Zondag, eerste Zondag der maand, om half negen gene rale H. Communie. Verder voor de leden van de L.T.-groep op Zaterdag 8 Juni ver gadering. Al de leden, ook de ouders van de leden, worden verwacht in de burcht om 8 uur. De spreker van dezen avond is de heer Vergouwen over de grondverbe tering. Er bestaat gelegenheid tot het stel len van vragen.. Jongens, niemand ver- zuime het Lof vanavond voor de sluiting van de Meimaand. Kruisvaart. Zondag, eerste Zondag der maand, dus om 7 uur algem. H. Com munie en op tijd aanwezig en in uniform. Wegens feest van het Veertigurengebed gaan wij niet naar het tornier. Laten wij deze dagen van aanbidding een druk be zoek brengen bij onzen Koning en Hem niet teleur stellen. Woensdag 8 uur ban voor de adspiranten. Niemand mag afwe zig zijn, daar we gaan werken voor de in stallatie. Vrijdag 8 uür bijeenkomst voor de jongste vrienden. De andere bans op den gewonen tijd, dus om half acht. Buitenland GROOTE BRAND IN ROEMENIë. BOEKAREST, 31 Mei (D. N. B.) In de gemeente Garbovi, 80 K.m. van Boekarest, is Vrijdag een brand uitgebroken, die zich door den snellen wind snel uitbreidde. Hoewel uit Boekarest en andere plaatsen de brandweer te hulp kwam, waren des avonds reeds 125 boerenhuizen afgebrand, waarvan 51 volkomen en 4 grootendeels vernietigd waren. Ruim dertig stuks groot vee zijn in de vlammen omgekomen, ver scheidene kinderen die in de huizen door den brand overvallen werden, kregen ern stige brandwonden. LEIDEN, 30 Mei. Groentenveiling. Prei ƒ32.80—48.—Rabarber ƒ1.90—8.—, Andijvie ƒ917.Sla 319.Aard beien 140190./, Doperwten 7686. Raapstelen ƒ0.60.40, Witloof 6—29.— Postelein 9-17.Spinazie 61. Tomaten ƒ48.per 100 K.G. Komkom mers 8.5017.Bloemkool 6.2018. Salade 14.per 100 stuks. Pieterselie 1.70—4.60, Radijs 1.30—1.60, Selderie ƒ1—5.50, Uien ƒ4.70—8.70, Peen ƒ5.30— 14.per 100 bos. LEIDEN, 31 Mei. Boter. Boerenboter prima 1.7214—1.75 per kg.; aanvoer 360 kg.; handel vlug. LEEUWARDEN, 30 Mei. Vee. Aange voerd 128 vettè koeien, 764 melk- en kalf- koeien 170420, 105 pinken f 110—300, 55 graskalveren, 425 nuchtere kalveren, 621 weideschapen, 1070 lammeren 1427, 45 vette varkens, 42 drachtige varkens en loopers, drachtige 135235, loopers 24 60, 270 kleine biggen 12—20; totaal aan voer 3687 st. Melk- en kalfkoeien en pinken aanvoer stationnair, handel iets vlugger, prijshou dend. Drachtige varkens aanvoer ruimer, handel kalm, prijshoudend. Magere var kens, loopers en biggen aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen iets minder. Lamme ren aanvoer ruim, handel vlug, prijzen hooger. De Nederlandsche Veehouderij Centrale nam 80 koeien, 400 nuchtere kal veren en 45 varkens over. Kaas. (Ver. v. Zuivelmaatschappijen). Edammer 20 plus 44, 40 plus f 67.50, Goudsche 20 plus 44, 40 plus 67.50, broodkaas 40 plus 67.50. LEIDSCHENDAM, 30 Mei. Groentenvei ling. Platglas komkommers le srt. 17, 2e srt 13, 3e srt f 8.50, stek 10—12, gele komkommers le srt f 14.5017, 2e srt 10.60r—14, 3e srt 8.20—10.90, stek 10— 15, kropsla 34, stoofsla f 5.5012, pecen 14, bloemkool le srt. 1 18, 2e srt 13.50, uitschot 812, tomaten A 24. B f 24, C 24, CC 24, andijvie, per 5 Kg. 0.50 0.78, spinazie, per 4 Kg. 1224 ct., postelein 12—14 ct., raapstelen 23, rabarber, per 100 bos 8, snijboonen 0.901.04, radijs 1.60, prei f 0.410.44, seldery710. ROELOFARENDSVEEN, 30 Mei. Groen tenveiling. Aardbeien 2128 ct., idem kleine 1729 ct., per doosje, sla 0.604,- bloemkool f 2.9018, per 100 stuks; peulen 3.405.60, doperwten 4.10, snijboonen 55.50, idem stek 3.203.40, per 10 pond; radijs 0.500.80, peen 8, per 100 bos; spinazie 5.60 per 100 Kg. TER AAR, 30 Mei. Centrale veiling. Spinazie 515 ct., andijvie 3052 ct., sla 14, radijs 1.40, slavellen 1540 ct., peulen 6.8011, snijboonen f 89.40, postelein 915 ct., prei 3336 ct., zuring 17 ct., bospeen 14 ct., rabarber 16, sel dery 36.70, peterselie 3.506.10, raap stelen 0.601.30, bloemkool 318 ct., komkommers 15 ct., tomaten 24 ct., aard beien 2023 ct. KATWIJK ad. RIJN, 30 Mei. Groenten- veiling. Witlof ƒ25—28.—Prei ƒ34— 42.—, Spinazie ƒ4—6.10, per 100 K.G. Ra dijs 1.30—1,60, Rabarber ƒ7.40— 8.—, Raapstelen 910.per 100 bos, Sla ƒ3' 5.Bloemkool II en I 14—18.per 100 stuks. RIJNSBURG, 1 Juni. Bloemen. Pyre- thrums ƒ2.404.70, Irissen 1825 ct., Trol- lius 3245 ct.. Rozen 2247 ct., Tunefo- lium ƒ3.504.10, Muurbloemen 571/2 ct., Centaurea's 2541 ct.. Mimi's 3945 ct., Margrieten 2345 ct., Convalaria's 13 24 ct., Lelie's f 7.909.10, Bruidsanjers 4348 ct.. Anemonen ƒ0.701.40, Ixcia's 1.501.80. Lathyrus 18—26 ct., Papaver- tjes 2138 ct., Narcissen 3347 ct., Dar win- en Late tulpen per dozijn 1122 ct., Parkiettulpen 2330 ct. UTRECHT, 31 Mei. Vee. Totaal aange voerd 2830 stuks vee, 400 runderen. Vaar zen ƒ290—430, Pinken 200—290, Melk koeien 320—510, Kalfkoeien 340—530, Varekoeien 160330. Handel kalm onver anderde prijzen. 250 Nuchteren kalveren. 130 Schrammen 2034. 600 Biggen ƒ12 20. Handel Schrammen flauw, biggen matig. ene. 1450 Weidelammeren 16—25. Kaas. 300 K.g. ƒ1.40—1.70 per K.g. Fleren 100000 st. f 1.07 per 100 st.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3