STADS NIEUWS Weerbericht Burgerlijke Stand Regeling van de Sportbeoefening ZATERDAG 31 MEI 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per poet 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tariet Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. w i ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.50 uur Zaterdagavond; Zon op 5.25 uur Zondagochtend. Zon onder 9.51 uur Zondagavond. Zon op 5.23 Maandagochtend. Zon onder 9.52 uur Maandagavond. Zon op 5.22 uur Dinsdagochtend. MAANSTANDEN. 31 Mei: De maan komt Zaterdagmorgen om 10.24 uur op en gaat Zondagnacht om I.22 uur onder. 1 Juni: De maan komt Zondagmiddag te II.35 uur op en gaat Maandagnacht om 1.52 uur onder. (Eerste kwartier) 2 Juni: De maan komt Maandagmiddag te 12.46 uur op en gaat Dinsdagnacht te 2.19 uur onder. 3 Juni: De maan komt Dinsdagmiddag te 1.59 uur op en gaat Woensdagnacht te 2.47 uur onder. 4 Juni: De maan komt Woensdagnamid* dag te 3.16 uur op en gaat Donderdagoch tend te 3.14 uur onder. 5 Juni: De maan komt Donderdagnamid dag om 4.35 uur op en gaat Vrijdagochtend om 3.43 uur onder. 6 Juni: De maan komt Vrijdagnamiddag om 5.54 uur op en gaat Zaterdagochtend om 4.15 onder. 7 Juni. De maan komt Zaterdagavond om 7.14 uur op en gaat Zondagochtend om 4.55 onder. 8 Juni. De maan komt Zondagavond om 8.31 uur op en gaat Maandagochtend te 5.41 uur onder. (Volle maan). 9 Juni. De maan komt Maandagavond om 9.41 uur op en gaat Dinsdagochtend om 6.36 onder. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 13 gr. C, De Zijl: 14 gr. C. .pilOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICs 0 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd r moet worden tusschen zonsonder- U 0 gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond U en morgenochtend: 0 ZONSONDERGANG n 9.50 uur q ZONSOPKOMST 5.25 uur Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. -3(1 CD II CD II (=311CDIIOIICDII CDU CD II C=> DE BONNEN Van bevoegde zyde deelt men ons mede, dat de afschaffing van de gewoonte, om bonnen nog eenige dagen na afloop van de distributieperiode, voor welke zij zijn gel dig verklaard te laten gebruiken, geen verdere beperking voor den consument be duidt. Deze maatregel vindt haar uitsluitend motief in administratieve redenen, n.l. dat het bij het vrij groot aantal artikelen, dat onder de distributieregeling valt, samen ongeveer dertig, allengs zoowel voor het publiek als voor den detaillist zeer moeilijk werd hierin orde op zaken te houden. Eenige administratieve vereenvoudiging werd dringend gewenscht. CENTRALE, KEUKENS. Teneinde tegemoet te komen aan de be zwaren ten aanzien van het gebruik van aardappelen voor den Zondag, heeft het rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd bepaald, dat voor het verkrij gen van een knipkaart voor 6 dagen voor- loopig de volgende distributiebons zullen worden ingenomen: 1/2 aardappelbon, 1/3 peulvruchtenbon. 1/4 boter- of vetbon, en 3 vleeschbonnen. Voor al deze categorieën worden wisselbons uitsluitend geldig bij de centrale keukens afgegeven. LEIDEN. Ondertrouwd: J. Janse jm. 24 j. en C. M. van den Burgh jd. 24 j. W. H. Die ben jm. 41 j. en A. J. M. Baijer jd. 38 j. J. van Rralingen jm. 30 j. en J. Klunder jr. 24 j. E. J. Roodakker jm. 24 j. en J. M. Heijmans jd. 21 j. Geboren: Catharina Hendrika Anna d. van H. den Hoed en A. M. van der VeMt. Gretha Jacoba d. v. G. Houtman en G. de Jong. Arie z. van A. Stijger en E. M. Hoogweg. Jannetje Wilhelmina d. v. F.A Langeza.al en J. de Boer. Eli sabeth d. v. W. van Rossum en G. A. Lasschuijt. Anna Petronella d. v. S. Schraa en E. M. Spierenburg. Frans Hen drik z. v. K. J. Calsijn en J. Montagne. Anna d. v. P. van Poelgeest en M. van Ton geren. Johanna Helena Martina d. v. J. Ligtvoet en E. Binnendijk. Johannes z. v. J. de Wolf en A. Vreeken. Apolonia Jacoba Maria d. v. R. H. Jaspers en P. M. Ouwerkerk. Overleden: M. J. Doncker vr. 65 j. M. de Jong m. 77 j. J. van Rijn m. 48 j. Benoeming van een college van drie gevolmachtigden Het Verordeningenblad bevat een be sluit van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming betreffende het re gelen van de sportbeoefening in Nederland. Hierin wordt het volgende bepaald. Artikel 1. (1) De regeling van de sportbeoefening en van het sport weds tr ij dwezen in Neder land behoort tot de zorg van het departe ment van opvoeding, wetenschap en cul- tuurbeschenm ing. (2) Sportbeoefening in den zin van dit besluit is iedere 'bezigheid op het gebied van de lichamelijke opvoeding. Artikel 2. (1) De Secretaris-generaal van het de partement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming vaardigt de voorschrif ten, welke tot regeling van de sportbeoefe ning en van het sport weds trij dwezen in Ne derland noodig zijn, uit, met name wat be treft den organ isatorisehen opbouw der af zonderlijke takken van sport, voorts wat betreft de voorwaarden, waaronder sport beoefening in Nederland is toegestaan, als mede de wijze, waarop de sport wordt be oefend en sportwedstrijden worden gehou den. (2) In de dienovereenkomstig uit te vaardigen voorschriften kan worden be paald, dat vereenigingen of personen, die in strijd met de bepalingen dier voorschrif ten sport beoefenen, voor bepaalden of onibepaalden tijd van het beoefenen van een bepaalden dan wel van eiken tak van sport worden uitgesloten. Artikel 3. (1) De secretaris-generaal van het de partement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming wordt bij de vervul ling van zijn taak bijgestaan door een col lege van gevolmachtigden voor het sport- wezen, hetwelk uit drie leden bestaat. (2) Alvorens voorschriften, als bedoeld in artikel 2, uit te vaardigen, wordt dit college gehooid. Artikel 4. De bepalingen van de verordening no. 41/1941, teneinde te komen tot een heror dening op het gebied van de niet commer cieel vereenigingen en stichtingen, blij ven onverminderd van kracht. Artikel 5, Dit besluit treedt heden in werking. In verband met bovenstaand besluit deelt de secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbe scherming het volgende mede: De opvatting, welke sedert eenige jaren in ons land steeds meer aanhangers vond, dat de beteekenis van een harmonische lichaamsontwikkeling en het nut van de sportbeoefening in het algemeen werden onderschat, en dat op deze gebieden inmen ging van de overheid gerechtvaardigd moest worden geacht, heeft den laatsten tijd een steeds sterker verbreiding gevon den. De aandrang op de overheid uitge oefend, om op deze gebieden leiding te ge ven, voerde reeds tot het. hemen van eeni ge maatregelen, die in het algemeen be kend zijn. Nu een inspectie voor de lichamelijke opvoeding bij het onderwijs in het leven is geroepen en dezer dagen haar werk zal aanvangen, mag worden verwacht, dat via de Nederlandsche jeugd 't verlangen naar lichaamsontwikkeling nog aanmerkelijk zal toenemen, en derhalve is het thans geboden de algemeene richtlijnen, welke de over heid in acht wenscht te nemen en te doen nemen, duidelijker vast te stellen. De lichamelijke opvoeding en de sport beoefening zullen worden beschouwd als één geheel, met erkenning weiswaar van bepaalde verschillen, welke deze twee be grippen eigen zijn. Tezamen zullen zij worden gezien als een hulpmiddel, dat be hoort te worden aangewend en dat wel met alle kracht en in de meest ruime ma te om de gezondheid van onze bevol king te bevorderen, de zelfbewuste kracht van de natie te wekken en te verstevigen en om tot de rechtmatige levensvreugde van allen een positieve bijdrage te leveren. De algemeene leiding van de lichamelijke opvoeding en de sport berust bij den secre taris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescher ming. Deze doet zich bij de uitoefening van deze taak door een afdeelipg van zijn depar tement bijstaan. De bevoegdheden, waar over de genoemde sceretaris-generaal eer lang, op grond van te geven bindende voor schriften, zal kunnen beschikken, ver- eischen evenwel niet enkel administratie ve voorlichting en medewerking, doch wel zeer in het bijzonder medewerking van des kundigen op hot gebied van de lichamelijke opvoeding en de sport. Op het gebied van dé sport zal de voorlichting worden ontvangen van een college van drie deskundigen, welke als rijksgevolmachtigden voor de sport zullen optreden. Voor deze functie zijn de volgende heeren bereid gevonden: K. J. J. Lotsy te Dordrecht, H. A. Sta ling te Groningen en J. de Valk te Am sterdam. De bevoegdheden van dit college van rijksgevolmachtigden zullen nader worden omschreven en ter algemeene kennis wor den gebracht. De ontwikkeling van zaken brengt thans mede, dat de functie van adviseur voor sportzaken bij' het departement van opvoe ding, wetenschap en cultuurbescherming komt te vervallen. ZUSTER JOLENTA IN HET ZILVER Zusters plegen niet vaak voor het publie ke forum te treden; zeker niet wanneer het haar eigen feest betreft en heelemaal niet, wanneer haar werkzaamheden binnen de kloostermuren liggen. Zuster Jolenta's werkzaamheid ligt zoo'n beetje,op de grens tusschen klooster en we reld, ligt zelfs in de bres, welke ook een klooster in zijn muren moet laten schieten: de groote buitenpoort en de bescheiden deur van klooster naar rectorat. Zuster Jolenta draagt al zes jaren lang in het Liduinahuis de zorg voor het rectoraat en omdat dit rectoraat door den Bisschop gemaakt is tot een brandpunt van jeugdbe weging kennen vele leiders en leden de gastvrijheid, de vriendelijkheid, de voorko mendheid en de onvermoeidheid van Zus ter Jolenta. Of er nu honderd man voor de Recollec tie kwamen, of er nu onverwachts gasten binnen vallen, of de rector nu eens een uur te vroeg dan weer enkele uren te laat of soms heelemaal niet eten komt, of er nu 's ochtends, 's middags en 's avonds ver gadering is, of men nu vlaggen komt halen of allerlei telefonische boodschapjes af geeft of inlichtingen vraagt, Zuster Jolen ta opent wel de deur, noteert de bood schappen, verstrekt de inlichtingen, sjouwt naar zolder, verzorgt de logeerkamer, draagt thee en koffie en tegenwoordig ook wel surrogaat aan en altijd met een vriendelijk gezicht en onvermoeid gemoed! Daarom mag ik op haar zilveren feest Maandag, Pinkster twee van alle leiders en leden der mannelijke jeugdbeweging wel een bijzonder gebedje vragen, een in tentie bij de H. Communie, om aan haar een beetje te vergelden wat de jeugdbewe ging van haar stille, onbetaalde, onopge smukte zorgen geniet! L. BEUNE, Pr. ZILVEREN JUBILEUM. De heer A. Beekes. opzichter der T. en T. hier ter stede vierde gisteren onder zeer veel belangstelling het feit, dat hij op 1 Juni a.s. 25 jaar in dienst van het P. T. T.- bedrijf zal zijn. De jubilaris met zijn gezin werd 's mid dags van zijn woning aan de Emmalaan te Oegstgeest afgehaald en naar de nieuwe telefooncentrale aan de Boommarkt ge bracht. Daar werd de jubilaris, bij ontsten tenis van het districtshoofd, op hartelijke wijze namens de bedrijfsleiding door het adjunct-districtshoofd A. D., den heer de Boer gecomplimenteerd. Deze bood den jubilaris namens het be drijf een oorkonde in lijst aan en overhan digde een persoonlijk schrijven van het dis trictshoofd. Het adjunct-districtshoofd T. D., de lieer Bloembergen, sprak daarna den jubilaris toe en memoreerde verschillende markan te punten uit zijn loopbaan. O.a. memo reerde hij het belangrijke aandeel, dat de heer Beekes in de laatste uitbreiding en wiiziging van de belangrijke telefooncen trale te Haarlem heeft gehad, wat mede aanleiding is geweest van zijn benoeming tot chef van de eveneens belangrijke tele fooncentrale en sector Leiden. Spreker noemde den heer Beekes een vader voor zijn personeel en betoogde, dat de binnen dienst teLeiden in beste handen was. Daarna sprak namens het personeel de instrumentmaker le kl. F. H. Kuit. Hij hoopte, dat hij nog vele jaren onder den heer Beekes zou mogen werken. Als stoffelijk aandenken bood hij van directie en personeel een compleet postze gelalbum aan. Vele bloemstukken waren gezonden o.a. door de Chr. P. T. T.-organisatie „Dooh plicht tot recht" en door de Ned. Standaard Electriciteit Mij. De heer Beekes dankte op hartelijke en geestige wijze voor de hem gebrachte hul de, waarbij hij niet verzuimde zijn vrouw en vader hulde te brengen voor de inspira tie en het goede voorbeeld. LEGAAT VOOR DE LAKENHAL. Wijlen mejuffrouw Th. C. de Gijselaar heeft aan het Stedelijk Museum te Leiden zes zilveren kandelaars en een zilveren bouilloir gelegateerd. Deze fraaie in Lode- wijk XVI-stijl vervaardigde stukken zijn vanaf heden samen met de door wijlen bur gemeester Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar vermaakte empire-kandelaars en familie portretten, in het museum te bezichtigen. De tentoonstelling van merk-, teeken- en stoplappen, welke süids eenige weken in het museum wordt gehouden mag zich in den steeds toenemende belangstelling ver heugen. E.H.B.O.-EXAMENS Door dr. M. D. Horst en dr. C. J. Swart werd dezer dagen het examen, ter ver krijging van het Eenheidsdiploma E.H.B.O. afgenomen van de cursisten van de Ned. Ver. E.H.B.O. afdeeling Leiden. Daarvan slaagden: afd. dames: (Docente dr. G. J. Verbrugge) A. D. F. Brouwers, W. Kooiker, B. Philipse van Saas, H. v. d. Post de Ruiter; afd. heeren: (Docent dr. G. J. Swart) W. B. van Bemmel, J. Bekke ring, J. E. van Biezen. H. C. F. de Greef, J. v. d. Hoeven, G. Hüsen, R. W. Liebert, J. Ligtvoet en G. Verheul. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREEN. Retraite- en Recollectieclub Alle oud-retraitanten worden opgeroepen tot het bijwonen der H. Mis op Zondag 8 Juni a.s. Na de H. Mis Algemeene H. Com munie. Hierna gaan we naar het Gezellen- huis, waar het verdere programma zal worden afgewerkt. Vergoeding 35 cent. Op gaven worden ingewacht tot Dinsdag 3 Juni. VEREENIGING „OOST EN WEST*. Do heer J. Tljssen over zijn ervaringen op oogheelkundig gebied in Ned.-Indlë. Op uitnoodiging van de Vereeniging „Oost en West" werd gisteravond in ,,'t Schuttershof" door den heer J. Ty'ssen, rondreizend oogarts in Ned.-Indië, een voordracht met lichtbeelden gehouden over zijn ervaringen op oogheelkundig gebied in de dorpen van Nederlandsch-Indië. Na een kort welkomstwoord van den den voorzitter der afdeeling Leiden van Oost en West, den heer Slothouwer, zette de heer Tyssen uiteen met welke moeilijk heden de oogheelkunde in Indië te kam pen heeft. Gaat men in de Europeesche landen het aantal blinden na, dan vindt men overal het constante getal van 50 per 100.000. Zoo gauw men echter in inheem- sche kringen in de Orient dit getal onder zoekt, blijkt het overal ongeveer 10 maal zoo hoog te zijn. Deze blinden vindt men op bepaalde wijze verspreid over de be volking. De meest primitieve bevolking, de nomaden, kennen geen blindheid, het geen voornamelijk te wijten is aan het feit, dat de ongunstige omstandigheden het voortbestaan van de blinde leden van een stam onmogelijk maken. Zij worden aan hun lot overgelaten, als de stam weer ver der trekt, zoodat zij meerendeels om het leven komen. Het intellectueelste deel van de inheemsche bevolking vindt steeds op een of andere wijze den weg naar den oogarts, indien zich de eerste teekenen van een komende blindheid gaan voordoen, waardoor de kwaal dikwijls kan worden voorkomen. De groote middenmassa ech ter vindt dien weg niet, ten gevolge waar van hier de meeste blindheid voorkomt. Een deel van de oogziekten, die men in Indië aantreft, zijn ongeneeslijk, zooals zij dat ook hier zijn. Dit gebied is echter voor den practiseerend oogarts niet het belang rijkste. De bestrijding van de ziekten, die wei* te genezen zijn, of waarvan de gevol gen voorkomen kunnen worden, eischt de gcheele aandacht op, Drie ziekten, die tot blindheid leiden kunnen zijn de meest voorkomende. Spreker wijdde aan twee van deze ziekten, de Trachoom en de Staar bijzonder aandacht. De behandeling van de Staar is van deze twee de meest dank bare. aangezien resultaten bereikt kunnen worden, die voor de inlanders groote ge volgen hebbenrBlinden kunnen namelijk, indien hun kwaal door Staar veroorzaakt is, met een kleine operatie en het dragen van een bril weer in staat worden gesteld, te zien, dus werk te verrichten en in eigen onderhoud te voorzien. Ook op de ambte naren van het Binnenlandsch Bestuur heeft dit een goede uitwerking. Hun steun i3 bij alle werkzaamheden op dit gebied onontbeerlijk, en de zoo duidelijke resul taten van Staarbehandeling laat hen de noodzaak zien van goede oogheelkundige zorg. Een groot deel van den avond besteed de spreker aan het vertoon en van licht beelden, die ten volle de vele merkwaar dige moeilijkheden illustreerden waarvoor de oogarts in Indië zich geplaatst ziet en de omstandigheden belichtten, waarin de inheemsche bevolking leeft. De heldere uiteenzetting en de goed ge kozen lichtbeelden toonden op duidelijke wijze, dat de oogarts in Indië niet alleen een moeilijke en noodzakelijke, doch te vens een zeer dankbare taak vervult, en dat dit arbeidsterrein ook in de toekomst nog groote mogelijkheden biedt. De heer Slothouwer sloot den avond met hartelijke woorden van dank aan den spre ker, en een kort propagandistisch woord tot de belangstellenden. Muziek THEO VAN DER PAS Chopin-avond Theo van der Pas heeft zich een triomf gespeeld met dit Chopin-concert. Niet alleen is dit te Leiden gebeurd, maar ook elders, waar hij speelde. De Hollanders beginnen blijkbaar goed te begrijpen, dat van der Pas een groot pianist is en dat hij vooral Chopin bijzonder weet te benaderen. Bui ten de Gehoorzaal stond een groote schaar van menschen, die entrée's wilden koopen, in de vestibule was het al even druk en de groote zaal geraakte nagenoeg vol. Op zich zelf al een succes! Van der Pas studeerde eerst aan het Haagsche conservatorium bij Carl Oberstadt, ging daarna naar Percy Grainger en eindigde zijn studie bij Robert Casadesus. Toen de stroom van. concertbezoekers bin nen was (waardoor van der Pas veel te laat kon beginnen), begon hij zijn omvangrijk programma. Hij, die feitelijk maar zelden solistisch optreedt, maar steeds de dienende en aanvullende geest is van vocaal of in strumentaal solisten, heeft groot succes be haald op zijn eerste recital. Ik meen hier mede niet alleen uiterlijk succes (het aan tal toehoorders), maar ook een innerlijk succes, voortkomend uit sensibele aanvoel- baarheid van den pianist voor Chopin. Het programma voor de pauze bevatte: Ballade As gr. t. op. 17, Nocturne Fis gr. t. op. 15 no. 2, Impromptu As gr. t. op. 29, Scherzo bes kl. t .op. 31, Prélude Des gr. t. op. 28, Mazudka cis kl. t. op 63 no. 3, Phan- tasie f kl. t. op. 49; en na de pauze: Etude As gr. t. op. 25 no. 1, Ges gr. t. op. 10 no. 5, c. kl. t. op. 10 no. 12, As gr. t., f. W. t. (com- posées pour le methode de Moschelès, a. kl. t. op. 25 no. 11, E. gr. t. op. 10 no. 3; c. kl. t. op. 25 no. 12. Aanvankelijk kon de pianist ons niet heel en al veroveren. Wij gevoelden een zeker gemis aan vrijheid, een zekere strakheid, maar al heel gauw liep van der Pas warm en verkeerde zijn Chopin-voordracht in bla- kenden welstand, hetgeen na de pauze steeds toenam. De pianistische en groot- muzikale capaciteiten van den virtuoos kon .men analyseerend niet beter vaststellen dan in de prachtige reeks études. Kenmerkend opgevallen is het hoe hij zijn vertakte visie, fel opbruisend of vaag wegdoezelend be- mediteerend, doet verstaan en hoe hij de uiteenloopende karakteristiek weet te rangschikken en te verdiepen tot een ware karakter-uitbeelding. Ten volle heeft van der Pas zich gegeven aan zijn lijvig pro gramma. Hij was daarbij uitstekend gedis poneerd, gaf blijk van energie en kunnen. Vooral de serie études vormde een hoogte punt door dichterlijk, toegewijd en bezield spel. Hij maakte ze tot één huisgezin met kinderen, individueel verschillend van we zen, maar allen van denzelfden vader. De expansieve Chopin-vertolking bracht de menschen in verrukking. Aan de ovatio- neele huldiging kwam nagenoeg geen eind Gemeentel. Aankondiging WINTERHTJP NI ERLAND De Burgemeester van Directeur Leidefi r" maakt bekend, {lat toegewezen waafdeflens voor in aanmer^injLkï geven. Nieuwe aanvragen; vo< voor dit seizoen\kuftnen, waardebons meèrlbelchikl leedwezen niet nifeejf in den genomen. Leiden, 31 Mei »4l iden, Plaatselijk tulp Nederland, i deze gemeente tn hen, die daar- en, zijn uitge- De Burjjjem^estet valt Leiden, PlaatseljJk Dlre<%ui£ Leiden Winterhulp Ne&Brland, STEVENINCK SCHOEISELDISTRIBUTIE. Dinsdag, 3 Juni a.s. zullen, tusschen 9 en 12 uur, wederom volgnummers worden uit gereikt zoowel voor schoenenbonnen No. 1 als voor schoenenbonnen No. 2 (z.g. Zo- mersohoeisel) en wel voor: Dinsdag 3 Juni No. 1180 rood. Woensdagmorgen 4 Juni No. 181270 rood. a Woensdagnamiddag 190 oranje. Donderdag 5 Juni 271450 rood. Donderdagavond 1M. 91>150 oranje. Vrijdag 6 Juni Jtfb. 45!630 rood. Zaterdagmorgen 7 Juni No. 631720 rood. f Zaterctagnan»ï|da% Nfe/^51240 oranje. Om ttleursMlingJte vooï men er attmt gdfriaakt, hoogstnoodzakeïnke ^gevalle! 1 zullen •voorden %%egeven :omen wordt jat slechts in bonnen No. Wan nog aan enbon héb- per maand, diegenen, ïie no%if £en sch< iben ontvaren, <weiteens k< slechts aanéén lid(yaéi een gefin een schoe- nenfoon No.il w«me|i versteekt. Om het 1 erv_vfeak nO&deloQze wach ten te voorkomen vVëdt men dringend, ver zocht niet voor 9-4-ur een file voor het Distributiekantoor t^Twillen vormen. Men wordt er nogmaals aan herinnerd, dat iedereen persoonlij^, onder overlegging van zijn stamkaart, een schoenenbon kan komen afhalen, kinderen onder 14 jaar on der begeleiding van één van de ouders; uitgezonderd kinderen beneden de 3 jaar, waarvoor men kan volstaan met overleg ging van de stamkaart- De Woensdag- en Zaterdagnamiddagen zijn hoofdzakelijk bestemd voor 'kinderen, terwijl de Donderdagavonden uitsluitend dienen voor diegenen, die overdag geen ge legenheid hebben een sohoenenbon aan te vragen. LEIDEN, 31 Mei 1941. 8118 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Agenda LEIDEN. VERGADERING, TOONEEL EN CONCERT. Woensdag, Kerkconcert „Con Amore Ma- rekerk, 8 uur. Lido: „Meine Tante, deine Tante". Goed gekeurd voor volwassenén. Luxor: „Marijntje Gijzen's jeugd". Goed gekeurd voor volwassenen. Trianon: „Theo op het huwelijkspad". Goedgekeurd voor volwassenen. Rex: „De baas in huis". Goedgekeurd. Zondagdienst der huisartsen te Leiden: De Zondagsdienst der Huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Zondag 1 Juni (le Pinksterdag) v. Alphen, v. d. Hoeven, v. Boekei, Kors, Jasperse en Simons. Maandag 2 Juni (2e Pinksterdag)Mey- Iboom, Nieuwzwaaig, Poortman, Renaud, Stoffers, Flu. Zondagdienst der huisartsen te Oegstgeest: Zondag le Pinksterdag: Dr. Hugenhotz, Tel. 390. Maandag 2e Pinksterdag: Dr. Vanekamp, Tel. 1916. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 31 Mei 20 uur tot Maandag 2 Juni 8 uur waar genomen door de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, Tel. 26274. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apothoken te Leiden wordt van Maandag 2 Juni 8 uur tot Zaterdag 7 Juni 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, Tel. 26274. en niettegenstaande het zware programma werden de 3 Ecossaises nog gespeeld. Nog maals ving 't gejubel aan en van der Pas speelde opnieuw de Valse in e. Fijn muzi kaal genot heeft hij zijn toehoorders bereid. Wij verheugen ons in het geweldig succes van een Nederlandschen kunstenaar! J. K. Op Eersten Pinksterdag zal van 12.15 1.15 het carillon op de Stadhuis-toren door den beiaardier, den heer R. Heering, wor den bespeeld.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2