OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 31 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM SPOED EISCHEND E RAADS VERGADERING. De Raad der gemeente Hillegom hield gisterenavond een spoedeischende verga dering. Afwezig met kennisgeving de heer C. de Wreede. Er is één vacature. De voorzitter zegt, dat door Ged. Staten geweigerd werd de toelage aan de heeren Lyclama en Schouten, respectievelijk plaatsvervangend gem.-ontvanger en secre taris goed te keuren en dat verzocht werd, deze in te trekken. Door den Raad werd aan dit verzoek voldaan. De beide heeren zijn in beroep gegaan en door het plaatse lijk scheidsgerecht in het gelijk gesteld. B. en W. hebben daarvan kennis gegeven aan het departement. Dit verzoekt ons, in be roep te gaan bij den Centralen Raad van Beroep. Daartoe is echter de machtiging van den Raad noodig, welke B. en W. thans vragen. Na eenige bespreking wordt met alg. st. de machtiging verleend. De voorz. zegt, dat het crediet bij de Bank voor Ned. Gemeenten moet verhoogd worden en wel met f 215.000. De gelden zijn noodig voor de brandweer, het centrale alarmsysteem en de luchtbescherming. De heer Paase vraagt of de nieuwe brandspuit er al is. De voorz. antwoordt bevestigend; spr. hoopt de werking voor de heeren spoe dig te demonstreeren. De heer Freriks vraagt, of de aanvrage om meer geld even redig is aan de uitgaven daarvan. De voorz. zegt: er moet opgegeven worden, waarvoor het geld noodig is, althans in groote lijnen. Na nog enkele korte opmerkingen wordt de gevraagde credietverhooging met alge- meene stemmen verleend. Hierna sluiting. Stroo ln plaats van aardappelen. Toen de heer R. alhier zijn pet opende, waarin hij nog ongeveer 3 H.L. aardappelen meen de te- hebben, bleek, dat de aardappels wa ren verdwenen. In hun plaats was stroo neergelegd. HAARLEMMERMEER Geboren: Hendrikus Franciscus Hu- bertua, z. van A, Wijfjes en M. C. Boeijen Cornells Maarten, z. van J. Spaargaren en M. Vellekoop Cornelis, z. van H. Wit te en A. van der Wilt Hilda Maria, d. van J, van Tionderen en J. E. Resoort Jacob Georg, z. van K. Koese en E. B. Göa Hendrik, z. van J. Langhout en L. de Jong Gerardus Marinus, z. van P. Hal- lewas en J. C. van Aarle en B. van Leeu wen Cornelis, z. van C. Hoekman en M. Verburg Petronella Johanna, d. van C. J. Blom en M. E. Stokman Cornelis, z. van H. Lagemaat en M. van Uperen Margina Antje, d. van H. J. Scheeper en H. J. Griekspoor Dirk, z. van D. Schreu- der ©n M. van der Roest Arie, z. van B< Roubos en J. de Cloa Christina Mar- grietha, d. van L. Visser en N. Hemelrood Kees Jack, z. van J. Rooker en C. A. van Twuiver. Ondertrouwd: H. Brander 27 j. en N. Houcoop 28 j. C. Bokhörst 24 i. en A. M. Schutte 21 j. P. de Boot 23 j. en A. Bruinsma 21 j. G. Verhoog 24 j. en A. Witte 19 j. Getrouwd: W. A. van Wees 29 j. en M. J. Veldt 27 j. F. F. Witteman 26 j. en J. Schrama 29 j. J. P. van der Voort van der Kleij 27 j. en G. M. Boelaars 27 j. J. van Hemert 28 j. en L. de Smit 25 j. J. Korthals 35 j. en G. Rietbroek 28 j. J. Schellingerhout 25 j. en W. Roodzand 23 j. T. de Vries 35 J. en J. van t Hof 39 j. D. Rijlaarsdam 32 j. en C. A. van den Heuvel 25 J. Overleden: Arentje Elisabeth Note- boom 71 J., ongeh. M. Th. Loogman 61 echtgenoot van C. Hoogkramer C. oogkramer 46 j., echtgenoote van M. T. Loogman J. Loogman 15 j., d. van M. T. Loogman M. J. Loogman 12 j., d. van M. T. Loogman F. M. Loogman 9 j., d. van M. T. Loogman C. J. Hoogen- dam 2 j., d. van A. Hoogendam. KATWIJK Contractloon. De besturen te KatwtJk en Valkenburg van de C.B.T.B., de L.T.B., de N.T.B., de Ned. R. K. Arb. Bond, de Ned. Christ. Arb. Bond, de Ned. Bond van Arb. in het Land- en THiinb.bedrijf hebben thans een officieele schriftelijke uitspraak ont vangen van den bedrijfsraad voor het Tuin bouwbedrijf in Z.-Holland, welke beslis sing hierop neerkomt: Werktijd: voor zoover het daglicht zulks toelaat van 16 Mei—31 Aug. van 6—6 uur en van 1 Sept.15 Mei van 6.306.30 uur, met inbegrip van 2 uur schafttijd. Zater dags in beide perioden eindiging van den werktijd te n.m. 4 uur. Arbeidsloon: voor 22-jarigen en ouderen van 1 Mei30 Nov. alsmede van 1 April 30 April 21.per week of f 3.75 per dag en van 1 Dec.31 Maart 20 per week of 3.50 per dag. Voor 21-jarigen van 1 Mei tot 30 Nov. alsmede van 1—30 April f 20 p. week en van 1 Dec.31 Maart f 19 per week. Voor 20-jarigen van 1 Mei30 Nov. alsmede van 130 April f 18 per week en van 1 Dec.31 Maart f 17 per week. Over werk 0.50 per uur. Voor de velen in de tuinbouwbedrijven te Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg een belangrijke mededeeling. Geboren: Laurens Rein Jacobus z. van R. J. Huysman en A. v. d. Molen Petronella Cornelia d. van W. Rijsdam en M. v. d. Marei Harmen z. van W. Krijgs man en A. Zuyderduin Nicolaas z. van K. Guyt en J. Vis Wilhelm Julius Bern- hard z. van M. Souverijn en G. v. d. Niet. Ondertrouwd: J. v. Duyvenvoorde on M. Schaap M. v. d. Marei en C. v. d. Plas J. v. Duyvenbode en D. v. Duyn J. R. Bloot en A. Parlevliet. Getrouwd: N. v. Maren en J. C. v. d. Drift J. Zwaan en C. Bekker. Overleden: Gerardus Adrianus v. d. Putte 52 j. Willem Schaap 71 j. LISSE Geboren: Hendrikus Johannes An dreas, z. van F. Th. Jelierse en J. S. de Gtoot Magdalena Maria, d. van G. van de Wetering. Ondertrouwd: G. M. Kerkvliet 20 j. en C. M. J. Kortekaas 20 j., beiden te Lisse. Getrouwd: L. Tibboel en J. G. de Lange, beiden te Lisse. NOORDWIJKERHOUT GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Noordwijkerhout kwam gisteravond in vergadering bijeen. Tegenwoordig 12 raadsleden. Afwezig met kennisgeving de heer J. P. Warmerdam. Aan J. Duivenvoorde wordt een per- ceetje weiland verhuurd voor ƒ5. per jaar. Aan Gebrs. A. J. en C. J. Möllers te Leimuiden wordt een gedeelte van de losplaats aan Keukendel verhuurd voor 50 per 3 maanden, benevens voor 20 per maand voor zoover de losplaats langer dan 3 maanden in gebruik is. Tevens zal een waarborgsom van 50 worden betaald voor eventueel extra baggerwerk indien te veel zand in de haven wordt gemorst. Aan L. v. d. Burg. wonende Zeestraat 5, wordt recht van uitweg gegeven over een per ceeltje grond van de gemeente tegen een recognitie van 1 per jaar. Op verlangen van den Secretaris-Generaal van het de partement van Binnenlandsche Zaken wordt de verordening op de publieke ver makelijkheden aldus gewijzigd, dat de mi nimum-belastingbedragen daaruit worden verwijderd. Op voorstel van B. en W. wor den de woningen Zeestraat 51 en 81 en de woningen 's Gravendamsche weg 36 en 38 onbewoonbaar verklaard. De voorzitter merkt naar aanleiding hiervan op, dat er nog wel meer woningen zijn, die eigenlijk door ohbewoonbaarverklaring in aanmer king komen, doch dat in deze tijden nu de materiaalpositie zoo slecht is onbe woonbaarverklaring tot de noodzakelijke gevallen moet worden beperkt. De heer A. H. v. Noort vraagt, of B. en W. nu werke lijk ook zullen zorg dragen, dat de onbe woonbaar verklaarde woningen zullen worden ontruimd. De voorzitter zegt, dat voor de bewoners der onbewoonbaar ver klaarde woningen andere woningen zullen wqrden beschikbaar gesteld. Ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen zal zonder pardon geschieden. Ook tegen over hen, die thans nog in een onbewoon baar verklaarde woning zitten, zullen maatregelen worden genomen. Op de verzoeken van het R.K. Schoolbe stuur in de Zilk om toestemming voor de aanschaffing van enkele leermiddelen voor het vak lichamelijke oefening benevens tot betegeling van de speelplaats wordt gun stig beschikt, met dien verstande, dat het aantal springstandaards en springsnoeren bltjft beperkt tot één stel. De hoofd-inspec teur van het Lager Onderwijs is namelijk van oordeel, dat bij het springen een streng toezicht noodzakelijk is en het daarom niet wenschelijk is 2 kinderen tegelijk te laten springen. Tevens wordt besloten me dewerking te verleenen aan de St. Hiero- nymu8-Aemilianu9stichting te Amsterdam tot aanschaffing van leermiddelen voor het onderwijs in de lichamelijke opvoeding voor de onder het bestuur van genoemde stichting staande school aan de Kerkstraat 97 in deze gemeente. Daarna gaat de Raad over in geheim comité ter behandeling van het volgende punt der agenda: reclames belastingen". OEGSTGEEST „WAT MAAK IK VAN MIJN LEVEN" Pinksteren! Sluitingsdag van de Vor- mingsweek. Mooier dag is moeilijk denk baar, als schakel tusschen theorie en prac- tijk. Pinksteren, de komst van den H. Geest over de Apostelen en ook over ons. Drie lange jaren waren de Apostelen door Christus voorbereid op hun groote taak en ze waren tenslotte enthousiast om te gaan beginnen. Maar toen Christus hun verlaten had, verdween hun geestdrift en ontzonk £un de moed en ze sloten zich op uit vrees voor de Joden. Bang waren ze, bang bleven ze, totdat de H. Geest hun de kracht gaf om alles te trotseeren. Eerst toen waren ze voor 100 be rekend voor hun taak. En zoo gaat het ook met ons. In de voorbije dagen heb je je verhou ding tot God beter leeren kennen, zooals die was en zooals die feitelijk zyn moet. Je hebt ingezien, dat je in veel dingen je meer aan God kunt geven en je bent ook vast van plan dit te doen. Maar alleen kan je dat niet. Hulp "heb je noodig van God zelf. Laten wij daarom op deze Pinkster dag veel voor elkaar bidden, vooral bij ons gezamenlijk Misoffer en onze alge- meene H. Communie. Bidden wij voor el kander, opdat de H. Geest steeds ons ver stand verlichte om Gods bedoelingen in ons leven te zien en onze wil zoo versterke, dat Hij onder alle omstandigheden dat plan in ons kan uitwerken. Dan wordt het voor een ieder 'n Zalig Pinksteren! L. T. B. Donderdagavond j.l. kwam de L. T. B.-afdeeling alhier, in vergadering bijeen. Doordat er nog geen voorzitter was gekozen nam de pastoor de leiding en open de de vergadering met een woord van wel kom. Hierop las de secretaris de notulen voor, welke onveranderd en onder dank werden vastgesteld. Het woord was vervol gens aan den heer C. P. Vergouwen, die in e^n onderhoudende causerie het nut van ensileeren besprak. In dit verband meende spr. het nuttig te wijzen op het verschil tusschen de waarde en kosten der onderscheidene voedermiddelen in den v/inter. Meel is het meest kostbaar en straks maar zeer matig te verkrijgen. Dan volgt het gedroogde gras, waarvoor al evenzeer hooge prijzen worden betaald. Dan volgt hooi, terwijl het meest voed zaam en het minst kostbaar is het inge kuilde of geënsileerde gras. Aldus komen de op zijn onderwerp noemde de heer Ver gouwen de verschillende systemen, welke er bestaan. De oude-Hollandsche methode wordt in Zuid-Holland wel toegepast en kan goed zijn, mits de meeste accuratesse aan den dag wordt gelegd. Spr. somde de verschillende voordeelen op van inkuilen en wees op de te volgen werkwijze. In vergelijking van het ensileeren gaat er toch nog veel voedsel door het inkuilen ver loren. Dit beloopt soms 50 pet. Daarom is ensileeren boven alles te prefereeren. Ook hiervoor gaf spr. verschillende behartigens waardige wenken. Ten besluite noodigde spr. de aanwezige veehouders en anderen uit met hem dé theorie te toetsen aan de practijk door het maken van een excursie. De vergadering besloot deze excursie te or- ganiseeren op Maandag 9 Juni a.s. Verza melen des middags om 2 uur voor de pa rochiekerk in Oegstgeest. Daarop werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan zoowel door veehouders als tuinders dankbaar gebruik werd gemaakt. Aan de orde was hierna de keuze van een voorzitter. Met instemming der vergade ring stelde de heer C. J. Hooimans zich als voorzitter beschikbaar. Besloten werd voorts de vaststelling van het afdeelings- reglement en andere organisatorische kwes ties aan te houden tot het najaar. Nadat de vergadering nog eenigen tijd enkele andere zaken besprak sloot de voor zitter de bijeenkomst met den christelij- ken groet. SASSENHEIM Geboren: Franciscus Antonius, z. van J. J. Wesseling en J. L.' van Cassel Jo hannes Bernardus Maria, z. van J. J. Rot teveel en J. M. Timp. Ondertrouwd: A. H. van Ruiten 35 j, en C. M. A. Verklelj 29 j. Getrouwd: C. P. Borst 29 j. en P. E. C. M. van Niekerk 22 j. J. Th. van Bo- hemen 28 j. en C. M. Rotteveel 21 j. Overleden: J. M. Blom 86 j. J. C. Weljers 27 j., echtgen. van J. G. -Vink A. P. Ruijgrok 48 j., echtgen. van E. van der Ploeg. WARMOND Luchtbescherming. Als voorzitter van de afdeeling Warmond' van de Ned. ver een iging voor Luchtbescherming is be noemd de heer P. H. Romijn, alhier. Als hoofd van de afdeeling ,Gas en ontsmettingsdienst" van de luchtbescher ming alhier is door den burgemeester aan gewezen de heer G. van Bentem, Dorps straat Roodvonk. In deze gemeente is^bij de familie K. een geval wan roodvonk gecon stateerd. Maatregelen zijn genomen om uit breiding van deze ziekte tegen te gaan. Personalia. De heer van Geveren al hier is benoemd tot leeraar aan de am bachtsschool te Rotterdam. ZOETERMEER Geboren: Abradina <L van R. Klos en N. Ambachtsheer Arentje d. van J. Blom en P. Burgstad. ALPHEN AAN DEN RIJN Overleden: Arend Seine Boojj, 49 j., gehuwd met Christina van Dam. Gerrit van der We ij den 81 jaar. BODEGRAVEN Geboren: Johannes, z. van G. van Dijk en K. I. Engi Teunis Hendrik Bar tholomew, z. van A. Vis en W. H. van der Vlist Fijs. z. van A. Noordhoek en G. M. Jongenburger. Ondertrouwd: L. A. G. Boekraad 27 j. en P. K. van Eijk 28 j. A. Wolswijk 27 j. en Th. G. van Pelt 24 j. J. C. van der Vlugt 30 j. en A. M. van Zoest 27 i. Getrouwd: A. W. J. van der Heijden 29 j. en G. W. Kromwijk 22 j. J. W. Hillebrand 27 j. en J. van Wensveen 26 j. Overleden: J. H. Verburg 69 j. H. F. Brandt, weduwe van A. Verlaat 68 I. M. Piket, weduwe van P. de Bruin 88 j. M. de Bruin, echtgenoote van Jan Veerman 72 j. M. A. van Dam. weduwe van W. J. Oskam 73 j. R. Veenstra 79 j. M. van Vliet 16 j. KOUDEKERK Overleden: J. A. Bogerd, oud 80 j. wedn. van P. Kraan Th. W. van der Mety, oud 15 dagen. Getrouwd: L. C. Verhagen, oud 39 j. en H. J. Peters, oud 25 j. LEIDERDORP Munnikken-polder. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Munnikken-polder te Leiderdorp werd de rekening over 1940 vastgesteld in ontvang op 1.779.94)4, in uitgaaf op f 1.768.39; het batig slot derhalve op f 11.55)4. De be- grooting voor 1941 werd vastgesteld op 2.130. 67)4, in ontvang en uitgaaf. De omslag wera in verband hiermede be paald op per H.A., tegen het vorige jaar van 7. De tegelijkertijd gehouden besturen- verkiezfng had tot resultaat dat de heer J. J. de Graaf werd herkozen als be stuurslid. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP St. Josephsgezellen vereeniging. De Meimaand ligt alweer achter ons. De nieu we maand Juni beginnen wij goed. Het Pinksterfeest staat ook voor ons in het teeken van de plechtige Geloofsbelijdenis. Wy gaan fier op ons H. Geloof, dat door de eeuwen heen onveranderd tot ons is gekomen. Dat H. Geloof biedt ons ook nu de hechtste steun in de onrust van dezen tijd. Wij belijden het gaarne, omdat wij het willen beleven. Wat dat H, Geloof voor ons, Jonge man nen, beteekent, wordt u in een nabeschou wing gezegd op Donderdag a.s. 5 Juni, 's avonds te 8.15 u. in de kerk. Alle jonge mannen zijn hierbij aanwezig. Geeft u op voor onze gymnastiekver- eeniging, en wordt lid van onze Retraite- club. V i c e-P r a e s e s. NIEUWKOOP Sleutelbeen gebroken. De 12-jarige T. R. had op het schoolplein het ongeluk bij het spelen over een stok te vallen. De jon gen kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn sleutelbeen brak. Overleden: J. N. de Beer, z. 1 jaar. KAAG GOUDEN BRUILOFT, Foto L. Crt. Het echtpaar Jac. Groen in 't Woud en Cornelia Duinhoven hoopt op 3 Juni a.s. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De bruid is 76 jaar en de bruidegom 74 jaar. Beiden genieten nog een goede ge zondheid en verrichten nog hun dagelijk- sche werkzaamheden. Doch de bruid kan wegens het beperkte autoverkeer de kerk niet meer bezoeken. Vanaf de oprichting der Leidsche Courant is Jac. Groen in 't Woud agent geweest te de Kaag. Te hunner intentie zal op iondag 8 Juni in de Kaagkerk eeen plechtige H. Mis wor den opgedragen, terwijl, wegens de tijds omstandigheden, op dien dag het feest in naaste familiekring zal worden gevierd. NOORDWIJK GOUDEN HUWELIJKSFEEST I 1 Foto L. Crt. Op 4 Juni a.s. zullen Gerardus Steen voorden en Maria Steenvoorden-Brederode, Offenweg 73, hun gouden huwelijksfeest vieren. De bruid is 71 jaar en den bruide gom 75 jaar, beiden zijn nog zeer kras en vervullen hun werk nog steeds met lust. Het zal voor het populaire gouden paar dien dag zeker feest worden. LEIMUIDEN K. J. M. V. Dinsdagavond bijeenkomst om 8 uur. Bij voldoende deelname wordt er een korte inleiding gehouden door den Moderator, waarna er vermoedelijk nog een wedstrijd wordt gehouden. Kruisvaart, le Pinksterdag onder de eerste H. Missen algemeene H. Commu nie voor alle Kruisvaarders. Woensdag 8 uur Tarcisiusban. Afrekenen eischenkaar- ten van Mei. Vrijdagavond 7.30 uur God- friedban. Bij goed weer spel buiten. WADDINXVEEN GEMEENTERAAD. ïri den gemeenteraad van Waddinxveen heeft de voorzitter, nadat de afscheidsbrief van burg. Troost was voorgelezen, een har telijk dankwoord gesproken. Vervolgens heeft de voorzitterde vraag aan de orde gesteld, of de raad wenscht terug te ko men op zijn vroeger genomen besluit geen molestrisico-verzekering aan te gaan. B. en W. adviseeren hierop niet in te gaan. De heer Hijkoop en de heer Bremmer waarschuwen den raad ernstig voor de verantwoordelijkheid* dié zij neemt door een dergelijke verzekering niet aan te gaan. Het resultaat is, dat het advies van B. en W. met 8 tegen en 4 stemmen voor wordt goedgekeurd. Tegen de heeren Hij- koop, Bremmer, Bonefaas en Gerts. De agenda wordt vervolgens zonder discussie afgewerkt. Besloten wordt het zwembad aan de zwemvereeniging de Gouwe in huur te geven voor 50. in plaats van f 75. Het arbeidscontract van de school-schoon- maakster W. C. H. Both wordt voor on- bepaalden tijd verlengd. De naam van den gemeente-opzichter zal voortaan luiden ge meente-architect. Aan de vereeniging „De Proeftuin" te Boskoop wordt tot wederop zegging een subsidie verleend van 25 per jaar. De vereeniging voor ziekenhuisver- pleging krijgt een subsidie toegezegd van 1000. Afgestaan in bruikleen wordt een lokaal van de openbare lagere school A aan de Ned. Herv. Schoolvereeniging. De jaarrekening van het armbestuur en van de woningbouwvereeniging worden goed gekeurd. Uitgetrokken wordt een bedrag van 138.50 wegens schadevergoeding voor ingeworpen ruiten. Nadat voorts nog is aangenomen het voorstel tot wijziging van ..den kinderbijslag voor de gemeente-amb tenaren, gaat de raad nog een oogenblik in besloten zitting, in verband met een be lastingreclame. REEUWIJK Kerknieuws. Heden Hoogfeest van Pinksteren, feest der neder daling van den H. Geest. De H.H. Missen om 8 uur voor ZijneExc. Mr. Gose- ling, om 10.30 uur voor het geestelijk en, tijdelijk welzijn van de parochie. Onder de H. Missen collecte voor onze Koloniale Missiën Oost en West-Wdië. Des avonds Lof van den H. Geest voor den vrede. Maandag 2en Pinksterdag, Zondag uit ge woonte zonder eenige verplichting. De H, Missen om 8 en 10.30 uur. Des avonds Lof van het H. Hart voor den vrede. Woens dag, Vrijdag en Zaterdag quatertemperda gen geboden vasten en onthouding. Vrij dag eerste Vrijdag van de maand. Zater dag biechthooren alleen van 2 tot 5 uur. Plechtige intocht der 2 neomisten, des avonds om 7 uur plechtig Lof. Zondag feest der allerh. Drieëenheid, de H. Mis sen om 8 uur en 10.30 u,ur. Plechtige H. Mis opgedragen door den pasgewijden priester, onzen parochiaan den weleerw. heer J. A. Blonk| terwijl Dinsdag 10 Juni te 9 uur de plechtige H. Mis zal worden öpr gedragen 'door den anderen pasgewijden parochiaan den weleerw. heer G. A. de Bot. Maandag: De H. Missen om 8 uur jrgt. voor Jan Schalkwijk. Om 10.30 uur Re- rum Novarum-herdenking tot' intentie varf den R.-K. Volksbond.. Dinsdag: De H. Missen om 7 uur ter eere van St. Anto nius voor Wilhelmus Schinkel en echtge noote. Om 8 uur jrgt. voor Maria Magda lena Vink. Woensdag: De H. Missen om 7 uur voor Joes van Zoest. Om 9 uur ge zongen bij gelegenheid van een 40-jarig hu welijksfeest tot intentie. Donderdag: De H. Missen om 7 uur voor Cornelis Bunnik en Joes Matth. Moons. Om 8 uur jrgt. voor Joannes van der Werf en Maria Mil tenburg. Vrijdag: De H. Missen om 7 uur vor Joanna Verkleij. Om 9 uur stille Mis voor Joes Verkleij en echtgenoote. Za terdag: De H. Missen om 7 uur voor fami lie Groenendijk en Steenbergen. k Om 8 uur voor overleden priesters. Zondag: om 8 uur voor de parochie. Om 10.30 uur jrgh. voor Joannes Stolwijk, echtge noote en kinderen. VOETGANGERS, laat U in Uw belang toch raden: Maakt gebruik van rijwielpaden. Vereeniging voor VeiligVerkeer, De Raad der gemeente Zwammerdam kwam in openbare vergadering bij een. De voorz. herdenkt in treffende en waar- deerende woorden het overleden lid van den Raad, den heer H. L. v. Bunningen, die dé vorige vergadering door ongesteld heid niet kon tegenwoordig zijn en kort daarop vrij plotseling is overleden, welke toespraak door de leden staande wordt aangehoord. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven van den commissaris der provincie Zuid-Holland, waarin deze op verzoek van den gevolmachtigde van den Rijkscommis-t saris van Zuid-Holland de burgemeesters uitnoodigt het zooveel mogelijk daarheen te leiden, dat de z.g. rondvraag in de raads vergaderingen komt tte vervallen. De voorz. zegt zich aan dit verzoek te zullen houden. De heer Linschoten vraagt of er nog ge legenheid blijft om schriftelijk vragen te stellen. De voorz. antwoordt hierop bevestigend. De ingekomen vragen zullen dan onder aan de agenda worden geplaatst. Voorts is ingekomen de goedkeuring der Begrooting over 1940. De voorz. biedt de begrooting voor 1941 aan, welke voor on derzoek zal worden gesteld in handen der 1 daarvoor aangewezen commissie. Op verzoek van de vereen. „De Proef tuin" te Boskoop om een jaarlijksohe sub sidie van 50.wordt op voorstel van B. en W., na een gunstig advies van den heer Edelman als deskundige, besloten voor 1941 een subsidie van 25.te ver leenen. Een verzoek van de Middelbare Handels avondschool met 3-jarigen cursus te Bos koop om een subsidie van f 12.50 per leer ling uit deze gemeente, wordt als pas inge komen in handen van B. W. gesteld voor advies. De geloofsbrief van den heer J. G. Koot. nieuw benoemd raadslid in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer v. Bunningen, wordt voor onderzoek ge steld in handen een er commissie bestaande uit de heeren Edelman, v. Leeuwen en Linschoten en in orde bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1939, in ontvangst en uitgaaf sluitende tot een totaal bedrag van 8113.93, waaronder een gemeentelijke rERAAD VAN ZWAMMERDAM bijdrage van f 7667.07 wordt na enkele vragen conform vastgesteld. Op verzoek van het R.K. school- en kerkbestuur van de parochie St. Willebror- dus alhier om overeenkomstig art. 72 der Lager-orfderwijswet de benoodigde gelden ad 700.beschikbaar te willen stellen voor aanschaffing van nieuwe leermidde len ten behoeve der R.K. Jongensschool, wordt na een opmerking vap den heer Linschoten, op voorstel van/B. W. be sloten tot inwilliging. Eveneens wordt zJls. besloten in begin sel medewerking te verleenen aan een ver zoek van de R.K. Meisjesscholen voor La ger en uitgebreid lager onderwijs om de benoodigde gelden beschikbaar te willen stellen voor aanschaffing van de leermid delen, noodig geworden door de verplichte invoering van het vak lichamelijke oefe ning. Naar aanleiding van een circulaire van het departement van sociale zaken, wordt besloten om ook dit jaar weder aan onder steunde en tewerk gestelde werkloozen en daarmede gelijk te stellen kléine tuinders extra hulp te verleenen in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel tot een be drag van 6.50 per werklooze en f 3.26 per kleine tuinder, van welke steun respectie velijk 2.per werklooze en 1.per kleine tuinder voor rekening der gemeente komt Voor dezen steun komen 49 werkloo zen en 1» kleine grondbezitter of tuinder in aanmerking. Overeenkomstig de circulaire van den se cretaris-generaal van het departement van Binn. Zaken wordt besloten om évenals aan het gehuwde rijkspersoneel ook aan het gehuwde lager bezoldigde personeel der gemeente met een salaris van minder dan 1900 'sjaars een tijdelijk toelage van 6 pet. van hun bruto jaarwedde te verleenen ingaande 1 Deo. 1940 en met ingang van 1 Jan. 1941 eveneens bij wijze van tijdelijke maatregel het minimumbedrag van de kin dertoelage te verhoogen tot f 75.per kind en per jaar. De voorz. zegt dat het distributieperso-, neel buiten deze regeling valt, doch B. en W. zijn voornemens voor hen een salaris herziening voor te bereiden in verband met uitbreiding der werkzaamheden. Na vast stelling van het kohier Hondenbelasting volgt sluiting door den voorzitter.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 10