RIJNSTREEK Academienieuws RECHTZAKEN Laatste Berichten Marktberichten VRIJDAG 30 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 De heer J. H. KASTEN. foto Leidsche Crt. In de heden gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhouders 'der N.V. Hollandsche Constructiewerk- plaatsen werden het jaarverslag, de balans en de winst- en verliesrekening goedge keurd en het dividend als' voorgesteld be paald. De heer mr. J. Gerritsen te Den Haag werd tot commissaris herkozen. BODEGRAVEN Zwemclub. Woensdag 28 Mei is de clubvlag van den springtoren ontplooid. Op de competitie-rooster 1941 van den kring Gouda, waarbij Bodegraven is aan- gesloten, staat vermeld, dat Bodegraven niet minder dan 26 wedstrijden heeft te verspelen. Op 18 Juni zal een polo-toür- nooi, door den K.N.Z.B. voor den kring Gouda georganiseerd, verspeeld worden. Op 17 Juli zullen de kringkampioenschap pen in het zwembad alhier gehouden wor den. Reeds op 3 Juni zullen de eerste wed strijden aanvangen n.l*B.Z. en P.C. I tegen Elfhoeven I, alsmede B.Z. en P.C. II tegen AZC III. Wij zullen "regelmatig *"dg uitsla gen va nde wedstrijden pufcliceeren. BOSKOOP Gezellenvereeniging. Gisterenavond hield de Gezellenvereeniging haar twee- wekelijksche bijeenkomst in het Zomer huisje vanden heer v. d. Werf. Ondanks de drukte in de kweekerij en andere moei lijkheden was de belangstelling grpot. Door kapelaan B. Voets werd een uiteenzetting gegeven over de strekking der beide Pau selijke zendbrieven: Rerum Novarum en Quadragesimo Anno. Dat dit onderwerp in de volle belangstelling stond moge blijken uit het feit, dat na afloop der voordracht talrijke practische vragen werden gesteld. Voorts werd medegedeeld, dat met in gang van Juni de bijeenkomsten zullen worden gehouden eenmaal per maand, met het oog op den zomer en event: vacantie. Gestimuleerd werd ook nog eens het werk der onderafdeelingen voornamelijk het onderdeel voetballen en andere licha melijke oefening, waarvoor een geschikt terrein is verkregen bij den heer ïdaurits aan de Püttekade. Ook werd nog even her innerd aan de bedevaart naar Heiloo, spe ciaal voor jeugdstandsorganisatie-leden op Maandag 2en Pinksterdag. Verschillende leden zullen deelnemen. 1 HAZERSWCUDE Ambafihtspolder In het café „Het Oude Raadhuis" vex-gaderde het bestuur met de stemgerechtigde ingelanden van den Ambachtspolder, onder leiding van den heer A. v. d. Lelie. De rekening over 1940, die met een bedrag aan uitgaven van 993.92 en inkomsten 1131.48Ys sloot. Batig saldo 137.5614. Óe begrooting 1941 werd vastgèsteld op 1598.1514, met een post voor onvoorziene uitgaven van 273.De polderlasten werden gesteld op 12.—per H.A. OUD-ADE Hanze. Bovengenomde vereeniging hield Dinsdagavond j.l. om acht uur een waarvoor een behoorlijke belangstelling ledenvergadering in café van der Hulst, bestond. De voorzitter 'herdacht het aan de ver eeniging door den dood ontyallen bestuurs lid J. J. Kapteyn. Als volgend punt van de agenda kwam de bondscirculaire ter tafel, die werd voor gelezen en besproken. Besloten werd aan het Chris Jansenfonds een bijdrage te ver- leenen van ƒ5.Ook werd besloten een .bezinningsdag" te houden en wel op Zon dag 8 Juni a.s. Des morgens om acht uur zal een H. Mis worden opgedragen voor het overleden lid J. J. Kapteijn, terwijl des middags om 3 uur een vergadering zal wor den gehouden, waarbij als sprekers zullen optreden kapelaan Klaver te Alphen aan den Rijn en de heer J. Bakker. Na eenige bespreking werd besloten de processie naar Heiloo dit jaar te- doen plaats vinden' op 6 Juli a.s. Het vertrek zal om 8-40 uur uit Leiden plaats vinden. Wegens de opengevallen plaats achter de bestuurstafel door het overlijden- ,van den heer J. J. Kapteijn werd overgegaan tot verkiezing van een bestuurslid. Gekozen werd de heer J. P. van der Voorn te Hoog- made. Pastoor Lips, geestelijk adviseur, hield hier in aansluiting op zijn vorige toe spraken, een toespraak over de naasten liefde en de rechtvaardigheid. WADDINXVEEN BURGEMEESTER TROOST GAAT-HEEN. In de gisteren gehoudén Raadsvergade ring werd mededeeling gedaan van een schrijven van den heer'P. A. Troost, dat hij wegens doorloopende ziekte zich ge noodzaakt ziet pntslag te vragen als bur gemeester van Waddinxyeen. De voorzitter, de heer Herfst, herdacht hetgeen de burgemeester in zijn 21-jarige loopbaan tot stand heeft gebracht Hij wist te spreken namens den Raad, als hij zijn spijt uitdrukt over dit vertrek. Spr. hoopte dat de burgemeester, zoowel als mevrouw Troost spoedig geheel hersteld zullen zijn, opdat beiden nog langen tijd van hun rust kunnen genieten. Burgemeester. P. Troost is geboren te Spijkenisse op 13 September 1877 en werd op 9 Juni 1920 benoemd tot burgemeester van Waddinxveen. ZOETERWOUDE Een tooneelavond. Het Patronaatsbe- stuur heeft gisteravond aan de weldoeners van het jeugdwerk in de beideparochies, de schapenweiders, een heerlijke tooneei- avond aangeboden. Wel het beste wat gegeven kon wórdep was uit dankbaarheid geboden; de Ver- eenigde Haagsche Spelers onder leiding van Pierre Balledux kwamen op de planken met „Verliefd en. Jaloersch", blijspel door Jac. Ballings. De dubbele ligging van Zoeterwoude had yoor de zooveelste keer parten gespeeld; het gezelschap was in plaats van op het Dorp aan den H. Rijndijk aangekomen en bij gebrek aan een verkeersmiddewerd toen per pedes apostolorum de lange weg langs de Weipoort naar het Dorp geno men. Gelukkig kwam de brik van de graanhandelaar Tijssen halverwege de pechvogels tegen en werd de wagen volge laden met de artisten om naar het Pa+ro- naatsgebouw aan den Sctienke'-weg te rij den wasr een stampvolle zaal een uurtje zat te* wachten wat er zou komen. Einde lijk werden de gasten en niet minder de gastheeren gerustgesteld, enom negen uur vingert de spelers zéér vermoeid hun mooie spel aan. Deken Jonckbloedt sprak een vroolijk welkomstwoord en de Patronaatsdirec teur, kapelaan Vroom, mocht vol dank baarheid goede financieele resultaten van het schapenweiden mededeeïén. Over het blijspel zelf, en bovenal over de speelkracht van' de actrices en acteurs Jan van der Linden, Erna BalleduxHaf- fert, Pierre Balledux, Jan Apon en Lien Lachapelle—de Jong was het publiek op getogen en vol bewondering. Wat is er nog eens echt vroolijk ge lachen in het Patronaat; als een weldaad in deze triestige tijd ging het heerlijk spel, geschreven en meegeleefd in de Vlaamsche humor, er zoo goed in dat herhaalde malen de lachlust niet tot bedaren was te bren- gen. Het is nu voor de tweede keer, dat Pier re Balledux een daverend succes in Zoe- terwoude te boeken heeft en er is goede hoop, dat het niet de laatste keer zal zijn. Dan hopen wij voor onz^ Zoeterwouders, dat het gezelschap een der groote stukken b.v. „Kinderen van ons Volk" zal mogen geven om in volle ontplooiing te laten zien, hoe hoog het Roomsch tooneel gevoerd kan worden. Geer en Kleinen Blankaart Polder. Gistermorgen wer din het café „Het Blesse Paard" te .Stompwijk de vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den Geer en Kleinen Blankaart Polder gehouden. De voorzitter, de heer J. W. Groenewe- gen Hz. opende de vergadering en deelde mede, dat het bestuur na het uitgebrachte rapport van den heer Jan Dekker een voor stel kon doen inzake het reconstrueeren van het poldergemaal. De heer Dekker lichtte zijn rapport toe en wij ontleenen hieraan het volgende. Het belastbaar oppervlak van den polder is 135 H.A. en het peil komt overeen met 5.30 min. N.A.P. De bemaling geschiedt door een centrifugaalpomp, aangedreven door een oliemotor van pl.m. 50 P.K. De ca paciteit is 2 0M3. per minuut. Het aantal- maaluren is gemiddeld 650 uur per jaar. De motor is weljswaar niet nieuw meer, maar zou nog een aantal jaren dienst kun nen .doen. Alleen de oorlog waarin wij leven en waardoor het bekomen van brandstofolie zeer wordt bemoeilijkt en misschien stil komt te staan, maakt het noodig, verschil lende andere bemalingsmogelijkheden on der de oogen te zien. Eerst is aan electriciteit gedacht; dit geeft het voordeel van lage aansehaffiwgskosten, weinig onderhoud en groote bedrijfszeker heid in normale tijden. Een aanbieding van stroomlevering aan den polder gedaan door de gemeente Leid-^ schendam is echter uit geldelijk oogpunt zeer nadeelig te noemen. De jaarlijksche kosten van een electri- sche aandrijving op de bestaande pomp wor den geraamd op 1637.50. Op de aanbiedingen van een nieuwe zuig gasmotor kan niet worden ingegaan, omdat de levertijd zoo lang is, dat deze voor den a.s. winter niet meer tot stand kan komen. Het bestuur stelt voor op een aanbieding in te gaan van de N.-V. Grossley Motoren voor een Crossley zuiggas-installatie, die eenige jargn heeft dienst gedaan als re serve motor," voor den som van f 4700. Met de bijkomende kosten wordt het werk be groot op 7000. s De jaarlijksche kosten zonder onder houdskosten worden geraamd op 880. De bestaande bemaling worden »in oorlogstijd geraamd op 1440. Na breedvoerige besprekingen wordt met algemeene stemmen besloten ten le. tot het 'stichten van zuiggas-motor-installatie, ten 2fe. het aangaan van een geldleening groot 7000 en ten 3e. to.t het machtigen aan het bestuur tot het verkoopen van de bestaan de motor. De rekening over het jaar 1940 wordt vastgesteld aan inkomsten op 2810.42^» aan uitgaven op 2348.30, batig saldo 462.12H- De begrooting wordt vastgesteld op 10.778. De omslag wordt daarbij ge steld op 20 per H.A. (v. j. 15). Het bestuur wordt gemachtigd tot het verpachten van het vischwater en het jachtrecht. Tijdens deze vergadering werd de ver kiezing gehouden van een voorzitter we gens periodieke aftreding van den heer J. W. Groenewegen, die met algemeene stem men werd herkozen. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (letter F) H. A. Stenfert Kroese, Rotter dam. doctoraal-examen Geneeskunde mej. J. Lievense, 's-Gravenzande en de heeren P. J. Bom, Den Haag, P. J. van Kuyk, Den Haag, W. Storm van Leeuwen, Leiden; doctoraal-examen Chineesch-Japansche 'taal- 'en letterkunde, de heer O. Graf, Leiden; propaedeutisch-examen Theologie de hee ren L. J. v. d. Lof, Amsterdam (cum lau- de), D. H. van Daalen, Haarlem, J. Th. Mackenzie, Amsterdam; doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde mej. E. M, Petri, Den Haag; candidaatsexamen Rechten: de dames G. Sonneveld, Rotterdam, M. Becking, Gouda en de heeren C. A. Crena de Iongh, Am sterdam, J. W. M. Scheltema, Delft, Y. de Wit, Den Haag; arts-examen le gedeelte de heeren W. J. H. Nauta, O e g s t g e e s t, N. C. de Ko ning, Sassenheim, F. Quispel, Rotter dam, S. A. den Oudsten, Den Haag, R. J. Th. P. Niemer, Leiden; Bevorderd: tot arts mej. M. N. Ekker, Den Haag en de heeren E. A. Penrhyn Lowe, Oegst- geest, W. Betist, O e g s t g e e s t, Tj. Kui pers, Den Haag, A. Lubbers, Den Haag, W. W. Muys v. d. Moer, Leiden, J. Th. H. Zuidhof, Den Haag. Duitsche Landgerecht Valsche geruchten verspreid. Een winkelier te 's-Gravenzande en een van zijn klanten hebben zich te verant woorden gehad wegens het verspreiden van valsche geruchten. Zij' hadden namelijk verteld, dat bij een bombardement in die gemeente, de bómmen door Duitsche vlie gers waren uitgeworpen. De winkelier be toogde het gehoord te hebben van den klant, den tweeden verdachte. Deze laat ste ontkende en zeide toen zelfs niet in den betreffenden winkel te zijn geweest. Nadat verscheidene getuigen waren ver hoord, had het gerecht den indruk gekre gen, dat de winkelier de waarheid sprak met het aangeven van de bron, waaruit die geruchten stamden en dat de andere ver dachte loog. Deze laatste zag zich veroor deeld tot een gevangenisstraf van 5 maan den, de winkelier tot een van 3 maanden. Foto's van leden van het Oranjehuis verspreid. De fotohandelaar V. te Bloemendaal en de'rijksambtenaar jhr. van L. te Amster dam stonden terecht wegens het vervaardi gen en verspreiden van foto's van leden van het Huis van Oranje. Jhr. van L. had er 200 a 250 laten maken .bij V. en ver klaarde de foto's gezonden te hebben aan bekenden. Beiden verklaarden niet te heb ben geweten, dat zulks niet mocht. De Staatsanwalt zeide in deze zaak, dat er een Oranje-propaganda bedreven wordt met be paalde bedoelingen. Er is herhaaldelijk te- gén deze soort demonstraties gewaarschuwd omdat het een Duitsch-vijandélijke propa ganda is. Er is geen twijfel aan, dat ver dachten geweten hebben, dat dit niet mocht. Tegen jhr. van L., die actieve propaganda voerde eischte spr. 3 maanden en 2 weken gevangenisstraf, tegen den fotograaf 1 maand, voor beiden met aftrek van pre ventieve hechtenis. Dienovereenkomstig werden verdachten veroordeeld, waarbij jhr. van L. op vrije voeten kwam. De fotograaf was al eer in vrijheid gesteld. Ter toelichting van zijn vonnis wees de rechter er op, dat het'Huis van Oranje den oorlog tegen Duitschland voortzet. Het is duidelijk, dat de bezettingsmacht nimmer dulden kan, dat in bezet gebied propaganda gemaakt wordt voor een vijand van Duitschland. ZWAMMERDAM Herbenoeming burgemeester. Bij be sluit van den secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken is P. Hoogenboom, met ingang van 20 Juli 1941, opnieuw tct burgemeester van de gemeente Zwammerdam benoemd. Binnenland DJSTRIBUTIESTAMK AARTEN. Aangezien het is voorgekomen, dat per sonen, aan wie persoonsbewijzen zijn uit gereikt, de distributiestamkaarten, welke als identiteitsbewijs waren gebruikt, heb ben vernietigd, wordt er voor zoover noo dig met nadruk de aandacht op gevestigd, dat de distributiestamkaarten met betrek king tot de distributie onverminderd van waarde blijven. De distributiestamkaarten dienen derhalve zorgvuldig te worden be waard. NATIONALE VIERDAAGS CHE AFSTANDSMARSCHEN Bijzondere omstandigheden voorbehou den zullen de nationale vierdaagsche af- standsmarschen dit jaar worden gehouden van 22 t/m 25 Juli a.s. te Nijmegen. De deelnemers en deelneemsters zullen in eigen voeding en huisvesting moeten vorzien. Alle inlichtingen hieromtrent wor den gaarne verstrekt door het secretariaat van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer „Nijmegen Vooruit", Keizer Karelplein 9 tp Nijmegen. Dit secretariaat verstrekt op aanvraag gratis een lijst -van, hotels en pensions, welke tegen gereduceerde prijzen logies beschikbaar stellen. De inschrijving voor deze marschen sluit op 8 Juli te 12 uur. Door het secretariaat van den Neder- landsche Bond voor Lichamelijke Opvoe ding, Valkenboschplein 18 te 's-Graven- hage (tel. 394846) wordt op aanvraag gratis het reglement voor de Nationale vierdaagsche afstandsmarschen toegezon den. JOHANNA NABER OVERLEDEN. De bekende letterkundige mej. Johanna W. A. Naber, die tevens als strijdster voor de 'vrouwenbeweging grooten naam had verworven, is heden in den hoogen ouder dom van 82 jaren ontslapen. Johanna Naber werd 25 Maart 1859 te Haarlem geboren. Na in Amsterdam, de H.B.S. te hebben doorloopen, bezocht zij de afdeeling kunstnaaldwerk van de rijks- School voorkunstnijverheid en de eerste kook- en huishoudschool aldaar. Mej. Naber is bestuurslid geweest van verschillende onderwijscommissies en van vereenigingen op het gebied der vrouwen beweging. Zij was vice-presidente van den nationalen vrouwenraad van Nederland en oud-lid van den gemeenteraad van Amster dam. Tweemaal werd zij bekroond met Teylers gouden medaille. Voorts was zij eere-lid van de Nederlandsche vereeniging voor vrouwenbelangen, zoomede ridder in de orde van Oranje-Nassau. Vooral in de laatste veertig jaren zijn verscheiden letterkundige werken en ge schiedkundige publicaties van haar hand verschenen. v. Het stoffelijk overschot wordt Dinsdag a.s. te 12 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen in den Haag ter aarde besteld. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 30 Mei. (Stefani). In zijn weermachtsbericht No. 359 maakt het Ita- liaansche opperbevel hetv olgende be kend: In den nacht van 30 Mei hebben Italiaan- sche luchtformaties de havenwerken van Le Valetta op Malita gebombardeerd. In Noord-Afrika: Activiteit van artille rie en patrouilles in den sector van To- broek, Italiaansche luchtformaties bom bardeerden vijandelijke inrichtingen en schepen in de haven van Tobroek. Twee hulpvaartuigen en een schip van 2.000 ton werden tot zinken gebracht. Een benzine-opslagplaats werd vernield, ande re luchtformaties bombardeerden concen traties van gemotoriseerde strijdmiddelen eri munitiedepots in de omgeving van een versterking. Italiaansche jachtvliegtuigen verdreven Britsche toestellen, die Benghasi probeerdén aan te vallen. Twee vijandelij ke machines werden neergehaald. Op Kre ta overvielen onze landingstroepen den vijand en maakten eenige honderden krijgsgevangenen, alsmede een aanzienlijke buit aan wapens en munitie. De krijgsver richtingen worden met doeltreffenden steun van* de luchtformaties voortgezet. Vijandelijke vlootstrijdkraehtén, herhaal de malen aangevallen door de Italiaan sche luchtmacht in het Oostelijk deel van de Middelliandsche Zee zooals vermeld in het weermachtsbericht van gisteren zijn bezig zich ijlings terug te trekken naar Alexandrië. Zij staan bloot aan voortdu rende bombardementen door onze vlieg tuigen. De vijandelijke torpedojager „Harward" werd door onze tóestellen ernstig getrof fen en is in de lucht, gevlogen. Men is be zig de drenkelingen te redden. Tot dusver werden 229 zeelieden uit het water opge haald, 'van wie 26 ernstig gewond waren. Ten zuiden van Syracuse werd het tot een convooi behoorende schip „C'onte Rosso" getorpedeerd en tot zinken gebracht. Het grootste deel van de opvarenden is gered. In Qost-Afrika heeft de vijand, gesteund door vliegtuigen, opnieuw onze verschan sing yan Uolchefit, ten Noorden van Gon- dai% aangevallen. Onze troepen deden een snellen tegenaanval waarbij zij den vijand verdreven en hem zware verliezen toe brachten. Strifd oin Kreta beslist DE ENGELSCHEN OP DEN AFTOCHT. I BERLIJN, 30 Mei. (D.N.B.) De strijd om Kreta is beslist. De Engelschen bevin- den zjch volkomen op den aftocht, aldus de jongste door het D.N.B. ontvangen berich ten. N, Verscheidene duizenden Britsche en Grieksche gevangenen zijn volgens deze be richten, binnengebracht. Een groot aantal stukken zwaar en licht geschut, pantserwa gens, auto's en oorlogsmateriaal werd buit gemaakt. -Op 27 en 28 Mei werd de hardnekkige af weer van de Britsche en Grieksche forma ties door de Duitsche troepen gebroken. Op 29 Mei achtervolgden de Duitschers in gloeiende hitte en ondanks groote ter reinmoeilijkheden onvermoeid den versla gen vijand. TWEE BRITSCHE TORPEDOJAGERS VERNIETIGD.. BERLIJN, 30 Mei. (D.N.B.) Duitsche ge vechtsvliegtuigen hebben gisteren over dag Britsche zeestrijdkrachten in de wate ren van Kreta aangevallen en twee torpe dojagers tot zinken gebracht. Duitsche en Italiaansche artillerie heeft gisteren Britsche concentraties vaartuigen bij Tobroek met succes beschoten. Daarby geraakten verseheidene Britsche auto's in brand. Voorts vernietigden Duitsche bat terijen een Britsch munitiedepot bij To broek, dat onder geweldige' ontploffingèn in de lucht vloog. PORTORICO, VOORPOST VAN AMERIKAANSCHE CONTINENT. BERLIJN, 30 Mei. (D.N.B.) De eerste divisie van het Amerikaansche leger die, zooals gemeld, bevel gekregen heeft, naar Portorico in zee te gaan,, is volgens berich ten van den Britschen nieuwsdienst volle dig gemotoriseerd en geldt als de sterkste troep der Ver. Staten. Zij staat op het oogenblik in Massachusetts en zou aan de zomermanoeuvres hebben deelgenomen. De Engelsche berichten zeggen in dit verband, Katholiek Comité van actie „Voor God" HET VOORTDUREND PINKSTERWONDER De Kerk is in haar wezen en leven niets anders dan een voort* durende openbaring van de krachten van den Verrezene.de voortdurende schepping en openbaring van den H. Geest, het voortdurend Pinksterwon» der. In en door de Kerk worden wij historisch onverbreekbaar verbonden met de Verrijzenis, de Hemelvaart en de zending van den H. Geest, in zooverre wij door de ononderbroken rij van haar Pausen en Bisschoppen over tijd en ruimte heen in de tegenwoordigheid der Apos» telen worden verplaatst en hun getuigenis rechtstreeks veme» men. Adam dat Portorico de voorpost van het Ameri kaansche continent tegenover de Kaap Ver- dische eilanden' en de Westkust van Afrika is, en brengen de verscheping der divisie naar Portorico in verband met het feit, dat aan het s.s. „America" bevel is gegeven naar Newport-News op te stoomen. LEIDEN, 30 Mei. Vee. Aanvoer 9 Stieren, 114 Kalf- en Melkkoeien 280 540. Handel matig. 37 Varekoeien e.d. 180370.Handel iets vlotter. 11 Pin ken ƒ160280.Handel matig. 14 Vette kalveren, 168 Nuchtere slacht- en fokkal- veren, 154 Weideschapen 3450.—. Han del tameiyk vlot. 3957 Lammeren ƒ17 28.Handel tamelijk vlot. 46 Zeugen ƒ65 90.155 Mestvarkens 3450.505 Biggen 1420.Handel tameiyk. 85 Bokken en geiten ƒ3070.Handel ma tig. Kaas. 48 partijen Goudsche kaas le soort ƒ40.50, 2e soort .f39.6 partijen Leidsche kaas, le soort 39.Handel flauw. LEEUWARDEN, 30 Mei. Vee. 40 En- terstipren 128 Vette koeien, 764 Melk- en kalfkoeien 170—420, 105 Pinken 110 300, 55 Graskalveren, 425 Nuchtere kalve ren, 621 Weideschapen, 1070 Lammeren 1427, .45 Vette varkens, 42 drachtige varkens en loopers, drachtige 135235, loopers 2460, 270 Kleine biggen 12 20. Totaal aanvoer 3687 stuks. Eieren: aanvoer 17000 K.G. Pry's: 58.1 cent per stuk, Handelsprijs 1.051.07 per K.G. Eendeneieren: .aanvoer: 150 K.G. Prijs: 7 1/28 ct. per stuk. Zuivel: Edammer kaas 20 plus ƒ44, id. 40 plus 67.50, Goud sche. kaas 20 plus ƒ44, id, 40 plus ƒ67.50, Broodkaas 40 plus 67.50 per 100 K.G. Melk- en kalfkoeien en pinken aanvoer stationnair, handel iets vlugger, prijzen prijshoudend, drachtige varkens aanvoer x-uimer,. handel kalm, prijzen prijshoudend. Magere varkens, loopers en biggen aan voer ruimer, handel kalm, prijzen iets min der. Lammeren aanvoer ruim, handel vlug, prijzen hooger. De Nederlandsche veehou derij centrale ham 80 koeien, 400 nuchtere kalveren en 45 varkens over. r ROELOFARENDSVEEN, 29 Mei. Groen- tenveiling. Aardbeien 1722 ct., idem kleine 1323 ct., per doosje, sla 1.30— 4.00, bloemkool 3.1018, per 100 stuks; peulen 3.80—4.40, doperwten 3.60, per 10 pond, radys 7090 ct. per 100 bos, NIEÜWERBRUG, 30 Mei Eierenveiling. Aanvoer 3974 stuks; prijs wit 67.20, bruin 1.07 'per K.G.; eendeneieren 7. LEIDSCHENDAM, 29 Mei. Groentenvci- ling. Platglas komkommers le srt 17, 2e srt 13, 3e srt'8.50, stek 57, gele komkommers le srt 11.1014.30, 2e srt 8.90—10.50', 3e srt 6.50—7.80, stek 4—6 kropsla 34, stoofsla f 5.207.50, peen 14, bloemkool le srt 18, 2e-srt f 13.50, uitschot 710.30, tomaten A 24, B 24, CC 1619, bonken 20, andyvie per 5 K.G. 5178 ct., spinazie per 4 K.G. 1624 ct., postelein 710 ct., raapstelen 2.604.90, rabarber per 100 Kg.-8, snij- boonen 8792 'ct, radijs 1.6Q1.80, prei 3841 ct., seldery 7.5010. VINKEVEEN, 28 Mei. Groenlenveiling. Peulen f 62—72, tomaten f 48, stoofsla 1.802.90, rabarber 8, spinazie 16, postelein 1113, alles per - 100 K.G.: bloemkool 118, kropsla f 14, per 100 stuks; peen 14, radijs f 1.60, per 100 bos; aardbeien 2030, per 100 doosjes. Hedep overleed, tot onze diepe droefheid, dooreen noodlottig ongevaLtms lief' Broertje en^£®lo?t- kind yd THEO^wdisELlNGI in dei/leeftjfd vm 13 i TH. J/-WESfiEL%ïGH Hazer^roud^\ifn/) 2fr|Mfliyi941 De R. Uitvaartdienst zal gehouden worden op 3 Juni to 9.30 u. in de Parochiekerk van St. Ber- nardus te Groenendijk, waarna de begrafenis. Eenige

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3