OMGEVING RIJNSTREEK Academienieuws Laètste Berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 27 MEI 1941 OP DE BOLLENBEURS Op de keuring waren gladiolen en tulpen. Twee firma's hadden gladiolen ingezonden nl. P. Bijvoet en Co., Doeveren, de gele variëteiten Jonquil en Amber Glow. Beide half-groote bloemen op mooie volle sten gels. K. Velthuys en Co., Hillegom, exposeer de Mayor of Albury, helde rïicht rood, Pre mier Kenny, zalmkleurig, Millonia, een paarse met donkere vlek en .de zuiver-witte Schoonoord. Onder de tulpen waren een aantal ver zoeken om beslissing betreffende de naam, wélke alleen voor ingewijden van bete'eke- nis zijn. J. F. v. d. Berg, Anna Paulowna, zond eenige afgeplukte bloemen van zaailingen in. Een bloem, met korte steel per variëteit. Waarlijk geen materiaal ter beoordeeling. D. van Egmond, Hillegom, had een aantal gele zaailingen ingezonden, waarvan Zinia, een kruising van Walter F. Ware en Yel low Giant, de beste was. Helder geel, prach tig gesloten bloem. Een mooie collectie late tulpen, in ver schillende rassen, was wederom ingezonden door J. G. Eldering en Co, Overvêen. Het waren allen zeer groote bloemen met stevige lange 'stengels. Ze,r mooi waren Dwt. Breitner, rood met donkere buiten kant, de rose darwin Glory of Overveen en de crème-witte epkele late tulp Princesse Martha. J. W. Seignette, Limmen, liet een vaas met Parkiet Orange Favorieten zien en Gebr. de Weijer, Beverwijk, vroegen de aandacht »voor Cottage Ariadne van Hat- tum, wit-achtig. A. Lefeber, Lisse, had een collectie zaai lingen uit kruisingen tusschen William Pitt en wilde tulp en William Copeland en wilde tulp. De goede eigenschappen van deze zaailingen werden er bijgenoteórd: langer houdbaar, betere kleuren, best in de huid, vroege groeier enz. Deze eigenschappen moeten het doen,- de aapwezige collectie was niets bijzonders zoo op het oog. katwijk Personalia. Tot agent van politie al hier, is benoemd de heer J. de Liefde te 's-Gravezande. KATWMK A 4.N DEN RIJN Groote verbetering. Een grdot getal belanghebbenden zullen zeer spoedig kun nen profiteeren van een belangrijke ver betering, die thans verkregen is, door het aanleggen van een tegelpad via de water toren, door de duinen en het z.g. „Pan- b'osch" naar de Wassenaarschen weg. Deze verbetering die is gemaakt voor wielrijders en bakfietsberijders is verkregen door de welwillende medewerking van de directie der Leidsche Duinwater Mij den heer Jochems, eigenaar van het „Panbosch", én de gemeente die zorgde voor den aanleg van' het tegelpad. De nieuwe brug. Gisterenmiddag is het beweegbare gedeelte van de nieuwe brug over het kanaal ten dienste der groo te provinciale verkeersweg met een ge wicht van.,.35 ton gearriveerd. Des morgens was men van Rotterdam vertrokken en na een voorspoedige tocht kwam men hier in den namiddag aan. Het ongewone trans port trok'in het dorp veel belangstelling. Met de verdere werkzaamheden voor den - bovenbouw worden heden nog begonnen. leidschendam Het gesticht voor geesteszieken. We gens de abnormale omstandigheden staat. nu reeds vast dat de bouwkosten van de Ned. Herv. Stichting voor zenuw"1- en gees teszieken aan den Veurschen Achterweg ongeveer f 600.000.hooger zullen zijn, dan aanvankelijk was geraamd.. In vérband hiermede stellen Ged. Staten van Zuid- Holland voor het bouwkapitaal met 300.000.— te verhoogen onder voorwaar de,. dat de Stichting eveneens f 300.000. zal bijpassen. lisse Auto in brand. Gistermorgen geraakte een vrachtauto, die kwam aanrijden uit de richting Leiden en zich voortbewoog in de richtjng Haarlem, op den Rijksstraat weg, in brand, doordat er gas ontsnapte. De inzittenden konden zich uit de auto redden. Het bleek, dat de, motor en de daaronder zich bevindende leidingen in brand waren geraakt. Door snel zand hierop te werpen voorkwam men erger en brandde de auto niet u,it. Per kraanwagen werd de auto naar een garage gesleept. Rijwiel ontvreemd. Terwijl de heer C. v. d. V. zich gedurende enkele minuten ophield in het distributiebureau, ont vreemdde men hem zijn zoo goed als nieuw Fongers-rijwiel. voorschoten E. II. B. O.Werd verleden week aan de vereèniging „E. H. B. O." een subsidie verleend voor het huren van andere loka liteit .voor het geven van cursussen, thans vernemen wij dat mevrouw A. J. E. Wul- lingsv. Merkesteyn het gymnastieklokaal van de H. B. S. 5-jarige cursus „Instituut Wullings" welwillend en gratis ter be schikking heeft gesteld van deze plaatse lijke vereeniging, zoodat de toegezegde subsidie hiervoor niet gebruikt beheeft te worden. wassenaar Konijnen-uittocht. Ten nadeele van de. B, en v. N., alhier, zijn elk 2 "konijnen ont vreemd uit hokken achter hun woningen aan den Oostdorperweg. ZILK Voetbalverecn. „Van Nispen". De re serves speelden thuis tegen Vogelenzang II en wisten een mpoie 72 overwinning te behalen. Gezegd moet worden dat de Zil- kers met dezen uitslag meer kregen, dan hun in feite toekwam, daar de Vogelenzang gers waarlijk niet slecht speelden, maar met tegénslag te kampen hadden. Na 10 mi nuten spelen komt het eerste doelpunt. Vrij spoedig hierna kopt v. d. Drift een voorzet °n rechts iatens in doel (2—0). De thuis- b deelt dan de lakens' uit en dwingt Vo- alphen aan den rijn Geboren: Pieter Frederik z. van F. J. Oostermann .en Maria Van Harskamp. bodegraven ESTO. Esto a heeft Zondag zijn moei lijke uitwedstrijd 'beloond gezien door Donk a met 21 te verslaan. Het eerste elftal kwam op eigen terrein te twee uur tegen Moordrecht III uit. Na tien minuten spelen kon reeds gescoord worden (10). Als'de links buiten van Moordrecht den bal op den vleugel vrij krijgt lost hij een schot op het doel, zoo dat de stand geluk wordt (11). Direct na de hervatting weet Moordrecht met een juweel van een doelpunt van den linksbin nen te scoren (12). Alles wordt door Moordrecht op de verdediging gezet, zoo dat Esto geen kans krijgt om er door te breken. In goed overleg met den midvóer weet de rechtbinnen vijftien minuten voor het einde te doelpunten (22), waarna het einde komt. Het kampioenschap moet dus nog een weekje uitgesteld worden. Polder Reeuwijk. Het bestuur en gé- committeerde ingelanden van den polder Reeuwijk kwamen Maandag, .onder voor zitterschap van den heer A. de Vos, in ho tel ..Zomerzorg" aldaar, in gewone jaar vergadering bijeen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter' de uitslagen van de plaats gehad hebbende stemmingen. Den niet herkozen voorzitter, den heer Joh. Michielen,. bracht hij, onder instemming der aanwezigen, dank voor het vele, dat hij gedurende 'zijn 24-jarig voorzitterschap in het 'belang van den polder heeft verricht. Vervolgens herdacht hij in eenige treffende woorden het overlijden van den heer J. C, Hagen, met_ wien het bestuur jaren op de meest prettige wijze heeft mogen samen werken en die den polder in vele zaken heeft gedeind. Tenslotte deelde de voorzit ter mede, dat thans oveteenstemming is verkregen tot den bouw van een brug in den Gravenkoopschendijk, Naar azóléiding daarvan werd besloten tot het sluiten van een overeenkomst tot dien bouw met den polder Sluipwijk. De rekening over 1940 werd nadat door het lid "van de financieele •commissie, den heer P, Vis, verslag was uitgebracht, vastgesteld aan ontvangsten op 60068.31, aan. uitgaven 49838.27 j, alzoo met een^batig slot van 10230.03'l? die der plasveeriderij aan ontvangsten op 104.06X-, aan uitgaven op 77.30, batig slot 26.56'De begrpoting voor het dienstjaar 1941 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op 49928.27'A, met een om slag van 11.per H.A. Vorig jaar be droeg de omslag -8.per H.A. De begroo ting der piasveenderij werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op 124.41 X met een omslag van 0.30 (v.j. 0.20) per H.A. Tot leden voor het onderzoek der rekening 1941 werden bij acclamatie benoemd de heeren J. G. Koot, J. van Spengen en A. Zwanenburg en to{ hunne plaatsvervan gers de heeren T. G. Gaikhorst, G. van der Kooij en Joh. Ruitenburg. Tot dekking van de kosten van' voorverbetering van den Nienuwdorperweg werd, op voorstel van het Bestuur, besloten tot het aangaan van een geldleening gropt 4Ö00,ad 4 pet. bij de Boerenleenbank te Bodegraven. nieüwveén Nic, Boys behaalt het kampioenschap. De Nic. Boys hebben onder zeer groote belangstelling het kampioenschap behaald door een gelijk spel 22 tegen Teylingen II Reeds direct na den aanvang blijkt, dat dit geen gemakkelijke partij voor de Groen zwarten is. Zeer snel is het tempo, waarin' gespeeld wordt. De aanvallen der Sassen- heimers zijn goed opgezet, .maar voorloopig stuiten zij op de hechte verdediging der Nic. Boys. Ook de voorhoed'e der Nic. Boys ondernemen aanvallen en wanneer de druk op het Teylingendoel te zwaar wordt, weet een der verdedigers bij een aanval niet be ter te doen dan den bal over eigen outlijn te schppupen. Hierdoor krijgen de Boys een corner te nemen, waarmede Arie van Trigt zich belast. Een prachtige voorzet volgt, en d,e opspringende midvoor weet den bal op fraaie wijze in te koppen (10). Aangemoedigd door dit doelpunt komen de Boys feller opzetten, doch dobr het ver op dringen der verdediging van Teylingen, volgt een serie buitenspelgevallen. Dit zelfde spel geschiedt ook aan de andere zijde, waardoor de strijd zich hoofdzake lijk op het middenspel afspeelde, totdat bij een doorbraak de midhalf der Boys de voorsprong vergroot door op korten af stand onhoudbaar in te schieten (20). Na de rust geven de gasten' voorloopig de toon aan en na tien minuten spelen ontstaat door een misverstand in de verdediging een doelpunt (21). Nog geen'drie minu ten later weet de voorhoede van Teylingen éen dergelijke kans uitstekend te. benutten en keeper Bader ziet zich opnieuw ge passeerd (22). Nu stijgt de spanning ten top. Nog tien minuten zijn te spelen en wie nü scoort is overwinnaar, maar de krachten zijn gelijk en met hetzelfde snelle tempo, waarmede begonnen werd komt het' einde met een uitslag 22. Een stand waar mede iedere sportsman tevreden was. Een gelijk spel Was echter voldoende om de kampioensvlag te doen wapperen. Na den wedstrijd wordt de 'aanvoerder omhangen met kransen en bloemen, Spon taan aangeboden door verschillende sup porters. De aanvoerder wordt vervolgens in triumf naar de „Keet"gedragen. De heer H. Hoogervorst, lid van het- hoofdbe stuur der V. B, sprak het kampioens team in een kort woord toe, en bracht hul- de aan het kranige elftal, dat zich vooral gelenzang tot verdedigen. Nog voor de rus.t weten beide elftallen eenmaal te doelpun ten (31). Na rust,een sterker v. Nispen- elftal; de -aanvallen zijn niet van de lucht. Wanneer v. d. Ploeg 'de stand op 41 heeft gebracht, komt er meer leven in de Voge lenzanggelederen' en wordt de V. N. ver dediging op de proef gesteld Een gemakke lijk weg te werken bal wordt gemist en de Vogelenzang midvoor schiet kalm in (42). v. N, gooit er thans een schepje op en trekt onophoudelijk ten aanval. Vooral de bui tenspelers zijn bijzonder actief en zetten steeds fraai v'oor. Doelpunten kunnen niet uitblijven en v. N. voert den stand regel matig op zoodat einde aanbreekt met een fraaie 72 overwinning. DE LEIDSCHE COURANT in de wintermaanden bij alle seriewed.- strijden zooveel moeite getroost had bij gebrek aan reisgelegenheid, maar dat deze taaie volharding uiteindelijk beloond ziet met het kampioenschap.' Na afloop wachtte het overwinnende elf tal een versierde wagen, waarmede met de kampioensvlag in .top naar het -Hotel Schreuder werd koers gezet. Met een korte gezellige bijeenkomst werd deze belangrijke sportdag besloten. reeuwijk Voetbalver. R.V.C. Zondag leed R.V.C. II in Gouda bij Olympia V een zware 80 nederlaag, welke nederlaag hoofdzakelijk hieraan te wijten, is dat een tweetal spe lers zonder kennisgeving niet waren ver schenen, waardoor het elftal sterk gedu peerd was. In de eerste helft boden de R.V.C.'ers nog vrij goed tegenstand, alhoe wel de stand reeds 30 was, doch in de tweede helft raakte de fut er bij de R.V.C.- ers volkomen uit, zoodat de gastheèren de stand op gemakkelijke wijze tot 80 kon den opvoeren. ter aar Ondertrouwd: W. Kalshoven 40 j. e» KL de Ridder 37 j. A. de Vos 31 j. en M. Elsveld 31 j. waddinxveen Bouw van arbeiderswoningen. De wov ningbouw-vereeniging Waddinxveen heeft den Raad medegedeeld, dat'zij gaarne wil overgaan tot den bouw van 50 arbeidswo- ningen. In verband hiermede vei'zdekt zij den Raad hiervoor den benoodigden grond beschikbaar te stellen en er aan mede te werken, dat het Rijk een voorschot zal ver- leenen van 250.000 of zooveel meer of minder als noodig is om den 'bouw der hui zen te financieren, Indien noodig, wil dë vereeniging ook een bijdrage in het exploi tatie tekort geven, opdat de wortingeiy te gen normale prijzen kunnen worden ver huurd.. In het verzoek wordt gewezen op het woning 'tekort in deze gemeente, te meer doordat de Raad een 60-tal'"huizen onitffewoonbaar heeft verklaard. De door het bestuur samengesteld exploitatiere kening betijfert. per woning den prijs van grond op .300 en de 'bouwkosten op 4700. De huur is [becijferd op 3.60 per week. Per woning is een tekort berekend van 104. B. en W. deelën den Raad mede, dat zij deze zaak in onderzoek hebben en er spoe dig praeadvies over zullen uitbrengen. LEIDEN. Ges'laagd: Voorbereidend kerkelijk examen: R. H. van Ajpeldoorn, Leiden, F. v. d. Heij den, Amsterdam. Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (Fharmacie) M. H. M. Evers. Schiedam, J. H. Innemee, Den Haag. L. H. Kuitert, Voor burg. Candidaatsexamen Indisch recht: de hee ren J. A. L^mers L e i d e n, J. G. Plat- teeuw. Den Haag, A. Kruyt, Den Haag, C. E. de Korver, Den\Haag, A. P. J. Boom, Oegstge.est. Doctoraal examen Wis- en Natuurkun de, hoofdvak Pharmacie, de heeren J. v. d. Berg, Sliedrecnt, J. A. Cats, Den Haag. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BUITENLAND. ITALIAANSCH WEERMACHTSBERICHT. ROME, 26 Mei (Stefarii). In zijn weer» machtsbericht no. 355 maakt het Italiaan- sche opperbevel |jet volgende bekend: In Noord-Afrika hebben wij tijdens een verkenningsactie aan "het front van Tobroek automatische wapens en anti-taïikgeschut buitgemaakt. Italiaansohe en Duitsche vliegtuigen hebben in duikvluchten vijan- delijke schepen in ^de haven, van Tobroek gebombardeerd. Vier scheden van tezamen 11.000 ton werden tot zinken gebracht. For maties Italia ansche vliegtuigen bestook ten verscheidene malen militaire doelen op het eiland Kreta met bommen en ma chinegeweervuur. In Oost-Afrika hebben onze troepen aan den linkeroever van de rivier Omo succes- vollè gevechten volgehouden. DE VERLIEZEN DER BRITSCHE VLOOT BIJ KRETA. BERLIJN, 26 Mei. (D. N. B.). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maajet bekend: In den strijd om Kreta heeft het lucht- wapenj zooals reeds gedeeltelijk bekend ge maakt, buitengewone successen op de Britsche Middellandsche Zeevloot behaald. Alleen de Duitsche luchtstrijdkracrten heb ben sinds den 20sten Mei zeven vijande lijke kruisers en acht torpedojagers als mede een duikboot en vijf motortorpedo- booten tot zinken gebracht. Door bomtref- fers werden verder een slagschip en ver scheidene kruisers en torpedojagers ernstig beschadigd. PROTEST TEGEN DIENSTPLICHT IN NOORD-IERLAND. NEW YORK, 26 Mei (D.N.B.) In een te Londonderry gehouden prolestvergade- ring tegen den dienstplicht in Noord-Ier- land, heeft het gemeenteraadslid MacCourt gezegd: „Wij zullen Churchill 'zijn dienst plichtwet in het gezicht slingeren. Wan neer* hij oorlog wil hebben, karr hij hem krijgen." In heel Noord-Ierland zijn Zon dag protestvergaderingen tegen den dienst plicht gehouden. De politie-verloven waren ingetrokken. In een -massa-bijeenkomst in het Corrigan-park waren 10.000 menschen aanwezig. Er werd eqn protestbrief voor gelezen van "kardinaal MacRory. ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN DE V, S. NEW YORK, 26 Mei. (D.N.B.)In Up- per-Sandusky (Ohio) is gisteren een ern stig verkeersongeluk gebeurd. Een snel trein is met een auto in botsing gekomen. Van de inzittenden van Be auto werden negen persohen gedood, onder wie vijf kin deren. Binnenland DE BRAND TE DOETINCHEM. Omtrent den brand te Doetinchem ver nemen wij, dat deze werd ontdekt door de 20-jarige dochter van het echtpaar G. J. Smit. Het meisje waarschuwde een sur- veilleerenden agent, die' op zijn beurt de hulp van de brandweer inriep. Het was echter onmogelijk man en vrouw uit het brandende perceel te halen. Tóen de brand gebluscht was, vond men dc verkoolde res ten. De slachtoffers waren 62 jaar oud. De dochter was door het gebeurde zoo overstuur, dat zij naar het ziekenhuis werd overgebracht. De brand is vermoedelijk ontstaan door een defect aan de electrische installatie. Het huis brandde gedeeltelijk af. Buitenland DE AANVALLEN OP ENGELAND BERLIJN, 27 Mei, (D.N.B.) In Zuid- Engeland zijn, naar aan het D.N.B. "wordt gemeld, twee fabrieken van de Engelsche vliegtuig-industrie in den nacht van Maandag op Dinsdag gebombardeerd. Hierbij werd een constructiefabriek voor vliegtuigen zwaar getroffen en in een deel van dezelfde fabriek aanzienlijke vernie lingen. aangericht. Als gevolg van de tal rijke neergeworpen brisant- en brand bommen vaii alle kalibers ontstonde/i er verscheiden'e ontploffingen met hardnekki ge branden. De tweede faBriek, een fabriek van vliegtuigonderdeelen, is door een groep Duitsche vliegtuigen succesvol met bommen bestookt. DE GEVECHTSACTIES IN NOORD- AFRIKA BERLIJN, 27 Mei (D.N.B.) Ten Zui den van Solloem hebben, naar het D.N.B. verneemt, Duitsche gevechtsvliegtuigen een automobielpark gebombardeerd en tal rijke voertuigen vernietigd of beschadigd. Een Lysander-vliegboot werd neerge schoten. Katholiek Comité van actie „Voor God" God, Gij weet, dat wij in zoo groote gevaren vferkeeren, dat wij ze met onze menschelijke zwakheid niet kunnen door» staan; geef ons Uw hulp naar ziel en lichaam, opdat wij met Uw hulp te boven komen, wat Vij O»" onze zonden moeten lijden. (4e Zondag na Driekoningen) LEIDEN, 26 Mei. Groentenveiling. Per 100 kg,: prei 39.6041.10, rababrer 6.40 S.Ofr, andijvie 1218,. sla f 616, aard beien 1.30L52, peulen 6080 cent, raapstelen 1.90—10.00 v/itlof 19—31, postelein 1623, spinazie 67, pér 100 stuks: komkommers 7.60—19.bloem kool 7.40—20, salade f 1,50—7.00 per 100 bos: pieterselie 4.808,70, radijs 1,40 —1.80, selderie 3.508.50, uien 2.80 6.30, peen f 1215 BODEGRAVEN, 27 Mei. Kaas. Aanvoer: 148 partijen, Goudsche kaas, waaronder 8660 met rijksmerk, wegende 59940 kg. Prijzen: met rijksmerk le soort f 4141.50, 2e soort 40—40.50 per 50 kg. Handel ma tig,, .KATWIJK a. d. RIJN, 26 Mei. Groenten- veiling. Per 100' kg.: waschpeen f 28.50 35.10, witlof 22—27.50, prei 36—42, ra barber 7..50—8.00, spinazie 27, per 100 bos: radijs 1.70—1.80, sla per 100 3.50 —5.00, ROTTERDAM, 26 Mei. \ardappelen. Bintjes, Alphals, Industrie f 3.69 per H.L., Redstar, Fufore f 4.39 per H-L., Eigenhei mers, Bevelanders, Noordelingen f 4.04 per H.L., Zandaardappelen 3.34 per H.L., aan voer: voldoende, hapdel: tegen vastgestelde prijzen. ROELOFARENDSVEEN, 26 Mei. Groen tenveiling. Aardbeien 1824 cent en idem kleinen 16-25 cent per doosje. peulen 2.50—4.50, doperwten 4.10, snijboonen 3.90—4.60, idem stek 3.00—3.20 per 10 pond, sla 0.705.00 per 100 stuks, bloem kool 420 cent; per stuk, andijvie 7.00, spinazie "5.60 per 100 kg., peen 12 cent per bos, radijs 1.001.30 per 100 bos. TER AAR, 26 Mei. Centrale Veiling. •Spinazie 526 cent. andijvie 4372 cent, sla 1.005.Q0, radijs f 1.80, peulen 4,60 8.80, snijboonen 7.208.40, postelein 1518 cent, prèi 3336 cent, pieterselie 5.60, rabarber 4.907.00, bospeen 15 ct. selderie 4.306.50, raapstelen 1.202.30 bloemkool 520 cent, komkommers 17 cent, aardbeien 21—24 cent.. LEIDSCHENDAM, 26 Mei. Groentenvei ling. Platglas komkommers le soort f 19, 2e soort 14.50, 3e soort 9.50, stek 10 14„ gele komkommers le soort f 11.70 15.—, 2e soort 7.80—10.30, 3e soort f 4.60 —5.90, stek 912, kropsla 3.505.00, doofsla 4.609.00, peen 17.bloem kool le soort 23, 2e soort f 15.uitschot 712, tomaten A f 25.50. idqm B, f 25.50. dem C 25.50, idem CC 2021, bonken f 25.öf);- andijvie per 5 kg. 0.701.06. spi nazie .f 2024, postelein 11.6017.50.' raapstelen 10.rabarber per 100 bos f 8, snijboonen 0.961.00., radijs .1.601.80, prei per kg. 4042 cent, selderie f 8.00 9.50. VINKEVEEN, 26 Mei. Groentenveiling. Peulen 64100, tomaten 3251, stoof- sla 5.006.30, rabarber f 8.spinazie 15, .postelein 916 per 100 kg.; bloem kool 520, komkommers 1317, en kropsla 1 405.00 per 100 stuks; radijs 1.80 per 100 bos, aardbeien 2028 per 100 doosjes. 1 EERSTE BLAD PAG. 3 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 26 Mei 1941 Hooge Prijzen f 1000.— 3666 15815 f 400.— 3135 3511 6549 11300 12412 13809 11053 18412 f 200.— 2677 3865 4255 8874 9571 18622 f 100.— 2123 6089 6868 6906 10044 15437 19523 20881 Pryzen van f 70. 1143 1208 1309 1352 1391 1486 1524 1537 1570 1799 1862 1959 1979 1982 2077 2004 2132 2207 229,0 2332 2360 2413 2840 2851 3076 3106 3163 3201 3464 3502 3514 3532 3581 3645 3723 3795 3868 3871, 4008 4079 4250 4357 4475 4491 4532 4611 4613 4693 4733 4813 4814 4838 4940 4969 5007 5093 5106 5109 5151 5202 5302 5457 ^5629 5652 5676 5872 5873 5928 6032 6033 6263 6297 6364 6384 6416 6421 6663 7004 7024 7132 7211 7217 7230 7269 7290 7374 7432 7571 7707 7822 7939 8000 8019 8061 8319 8432 8521 8533 8562 8729 8841- 8883 9013 9083 9403 9407 9458 9599 9739 9836 9929 9946 9966 10036 10117 10215 10278 10446 10811 10831 10902 10918 10978 11034 11043 11417 11446 11511 11537 11591 11651 11787 11792 11829 11848 1193.3 12072 12189 12231 12296 12569 12588 12596 12678 12742 12831 12889 12927 12981 13065 13173 13251 13309 13424 13530 13585 13701 13724 14057 14298 14471 14552 14809 14877 14895 14901 14905 15066 15113 15203 15208 15317 15539 15856 15853 15856 15920 15927 15937 16098 16262 16287 16398 16548 16604 16611 16636 16879 17108 17168 17219 17248 17265 17290 17399 17470 17557 17702 17735 17850 17856 18180 18219 18261 18263 18328 18501 18601 18682 18990 19189 19225 19286 19287 19412 19468 19726 19744 19798 19834 19862 19863 19869 19924 29197 20262 20286 20405 20426 205x7 20859 20885 21005 210^7 21087 21186 21189 21262 21386 21337 21432 21489 21642 21669 21980 21981 Nieten 1028 1171 1205 1207 1258 1261 1279 1282 13oO 1326 1410 1412 1428 1456 1478 1433 1485 1503 1508 1555 1562 1592 1600 1624 1636 1676 1702 1705 1728 1733 1758 J846 1857 1896 1929 1985 1997 1999 2014 2015 2022 2059 2080 2159 2160 2161 2166 2175 2203 2258 2289 2388 2411 2501 2504 2514 2541 267Z 267' 2697 2781 2787 2800 r 2802 2832 2836 2890 2904 2913 2962 2969 2986 3049 3072 3174 3195 3228 3245 3270 3327 3330 3479 3494 3585 3593 3631 3637 3639 3640 3644 3713 3743 3810 3815 334T 3853 3862 3874 3877 3885 3930 3933 3959 3966 3988 3993 4012 4032 4039 4060 4113 4116 4137 4267 4277 4298 4308 4327 4308 4416 4418 4461 .4508 4554 4557 4654 4660 4679 4735 4771 4869 4899 4933 4952 4956 4959 4970 5094 5134 5182 5214 5284 5349 5365 5398 5522 5529 5566 5573 5600 5601 5647 5673 5718 5732 5813 5853 5959 &961 5974 5989 6069 6084 6125 6175 6194 6239 6276 6328 6375 6399 6417 6540 6551 6573 6648 6673 6745 6857 6858 6871 6920 6924 6945 7003 7014 7054 7102 7116 7191 '7339 7342 7356 7372 74 J 5 7442 7480 7502 7564 7565 7602 7614 7686 7696 7*703 7703 7726 7745 7850 7886 7921 7974 7987 7990 8004 8966 8067 8094 8117 8137"' 8169 8176 8202 8218 8229 8375 8409 8456 8508 8544 8567 8585 8649 8664 8700 8720 8758 8781 8892 8909 8919 8951 8952 8986 9009 9114 9155 9194 S198 9243 9249 9252 9258 9269 9286 9368 9394 9433 9437 9440 9471 9482 9499 9509" 9539' 9572 9633 9640 9644 9653 9685 9692 9735 9773 9818 9837 9908 10007 10018 10060 10100 10114 10152 10158 10162 10166 10282 10365 10387 10402 10414 10453 10454 10491 10569 10629 10647 10686 10701 10751 10752 10783 10786 10787 10832 10834 10839 10877 10882 10941 10946 10981 10983 11058 11130 11156 11171 11181 11211 11226 11256 12266 11276 11291 11303 11362 11396 .11474 11494 11499 11502 11521 11544 11547 11584 11603 11615 11650 11681 11687 11745 11783 11815 11851 11903 11975 11988 11991 11998 12028 12043 12057 12061 12062 12124 12160 12332 12335 12338 12357 12377 12407 12446 12471 12504 125Ö6 12517 12562 12603 12634 12673 12688 12716 12731 12756 12781 12827 12848 12851 12866 12882 12887 12971 12988 13027 13070 13087 13096 13100 13155 13201 13267 13294 13355 13358 13371 13408 13415 13417 13431 13433 13449 13453 13469 13486 13490 13517 13570 13603 13669 13766 13782 13804 13839 13853 13872 13889 13900 13916 13964 13993 14003 14008 14031 14038 14045 14129 14235 14288 14320 14329 14343 14356 14368 14385 14495 14543 14567 14588 14599 14618 14670 14692 14716 14731 14766 14768 14790 14801 14810 14817 14886 15009 15062 15086 15103 15104 15148 15149 15201 15249 15264 15265 15274 15281 15297 15337 15344 15388 15391 15427 15549 15553 15557 15570 15573 15597 15600 15613 15665 15689 15695 15702 15729 15760 15776 15824 15887 15899 16017 16024 16091 16110 16156 16195 16216 16221 16223 16231 16233 16306 16364 16442 16457 16459 16478 16484 16490 16495 16501 16561 16620 16641 16649 16673 16682 16689 16706 16742 16766 16800 16816 16848 16876 16884 16956 169G8 16979 17028 17057 17098 17135 17193 17198 17204 17264 17272 17281 17320 17333 17436 17500 17508 17515 17550 17555 17610 17614 176W 17644 17648 17658 17695 17720 17751 17867 17871 17903 17926 17940 17943 17974 18004 18071 18107 18161 18162 18185 18223 18255 18332 18403 18405 18458 18552 18558 18596 18610 18612 18620 1852, 18641 18659 18692 18735 18753 18830 18832 18874 18877 18900 18941 18954 18955 18958 18996 19002 19Ó51 19064 19070 19136 19228 19232 19243 19244 19321 19384 19464 19472 19496 19508 19627 19665 19700 19709 19720 19767 f9780 19843 19883 19895 20003 20007 2Ó012 20030 20083 20085 20145 20264 20333 20375 20387 20500 20534 20557 20684 20593 20655 20670 20673 20683 20706 20714 20732 20745 20755 20876 20892 20909 20927 20962 21010 21020 21062 210G6 21080 21138 21346 21363 21383 21504 21515 21540 21550 21555 21566 21585 21600 21689 21730 21791 21858 21897 21961 Verbetering 5e Klasse 4e Lijst: 17818 m. z. 7818 OFFICIEELE VALUTANOTEERINGEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 26 MEI. Valuta's (schriftelijke en tel. transac- '■es). .lew-York 1.88 3/16—1.88 9/16 Brussel 30.11—30.17 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 43.63—4'3.71 Bankpapier: Dollars 1.86 1/2—1.90 1/4 Belg. francs 30.08—30.20 Zweedsch'e kronen 44 7644,94 Zwitsersche francs 43.5943.75

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3