STADS NIEUWS OMGEVING Laatste Berichten Acadeftiienieuws Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN VRIJDAG 23 MEI 1941 DF LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Muziek CONCERT IN DÉ PAULUSKERK Henri Welbooren-Feike Asma Voor een nagenoeg geheel gevuld kerk gebouw hebben 'Welbooren en Asma Woensdagavond geconcerteerd. Van de ge legenheid om een uurtje van gewijde mu ziek te kunnen genieten was dus ruim schoots gebruik gemaakt. De organist Feike Asma begon zijn orgel bespeling met het le deel uit het 2e Con certo- van Handel en zijn-spel getuigde van een opbruisende en aandrijvende impulsieve intelligentie. Handel heeft zoo veel sensitieve weelde en melodische soepelheid, welke Asma telkens weer lok ken tot spontane visies -en accénten, die hem opjagen en aandrijven naar klank expressie. Zijn registratie vondsten zijn verscheiden en zijn zin voor kleur-nuance komt voortdurend naar vooren. Hierna was Henri Welbooren aan de beurt. Deze maakte goede school: eerst bij de bekende zangpaedagoge Cornèlie van Zanten toen bij Willem Ravelli terwijl hij nu nog repertoire studeert bij mevrouw Jo Vïncervt. Van Ravelli heeft Welbooren heel wat opgestoken zoo zegt hij zelf maar, is ook duidelijk waarneembaar aan zijn wijze van zingen. In een reeks van vijf liederen en een aria kon de solist zijn (vooral in het hoogere en medium fraai- getimbreerd geluid, dat een uitgesproken bariton karakter draagt) demdnstreeren. Hij begon met „Vergine tutto amor" van Durante en -„Rëcitativo en Aria" uit de cantate „Ich have genug" van Bach. On tegenzeggelijk heeft Welbooren in deze moeilijke opgaaf nobele dingen gedaan. Dan zong hij twee liederen van van Tette rode „Niet voor niet" en „Geloof" die ons minder bevielen ook als lied. Hij be sloot met „Gebet" van Hiller en „Hosanna" van Granier in welk laatste lied wij- de echt Fransche tournure nog misten. Wel booren lijkt ons meer oratorium - dan wel lieder-zanger zoowel door zijn vocale hoedanigheden als ook door zijn visie. Zoowel de begeleidende organist als d(? zanger bereikten een fijn-getinte een heid. In verscheidene punten is Welbooren gevorderd, als: een vastere toonbeheer- sching, scherpere articulatie. Evenwel niettegenstaande het goede en mooie dat wij waardeeren zal hij nog veel meer zijn zingen moeten vergeestelijken en omzetten in gevoel eh expressie wil hij voldoen aah de éischen, die wij meenen hem te kun nen stellen. Om de capaciteiten van dezen zanger zijn wij verplicht deze bemerkingen te maken. Afwisselénd met de genoemde liederen speelde Asma twee Choral vorspiele van Türke en Schneider, die hij hield in een zekere atmosfeer van Godsvrucht waar door ze opbloeiden tot een stil gebed. Zijn Franck-voordracht „Andante-Allegro- Andante" was een pronkstuk van decora tieve belichtingen en analystische registree- ren, waarmee hij menig subliem moment bereikte. Tot besluit speelde hij de glori- euse „Suite Gothiqué" van Boëllmann die fameus klonk en waarin hij volop zijn voortreffelijke organistische en muzikale eigenschappen ten toon kon spreiden. Be sluiten wij met onze waardeering uit te spreken voor deze uitvoering van gewijde muziek, welke zooals wij al opmerkten veel schoons bevatte. J. K. LEERLINGENAVOND JANNY BOEKKOOI In de' kleine Stadsgehoorzaal, welke na- genoeg geheel door belangstellenden was bezet, hield Woensdag j.l. dé bekende kla- vierpaedagoge mej. Janny Boekkooi een leerlingenavond met welwillende mede werking van de sopraan mevrouw M. Weg- gemansKooy en de pianiste mevroüw - Loek Rosemeier. De heer R. van Eecke heette de aanwe zigen in een hartelijke toespraak welkom en gaf het sein tot den aanvang. Uit de keuze, van he,t materiaal zoowel als uit de wijze waarop dit door de jeug dige pianisten werd uitgevoerd herkent mén oogenblikkeiljk het gedegen vakman schap van de leerares. De ongedwongen manier van musiceeren, waarbij slechts af en toe iets' van plankenkoorts te bespeuren viel, getuigden dat hier een betrouwbare maatstaf geboden werd van het onder vruchtbare leiding bereikte peil. De leer lingen, die reeds langeren tijd piano-onder richt van mej. Boekkooi ontvingen, gaven allen zonder onderscheid, in vergelijking met het op den vorigen leerlingenavond ge presteerde, blijk van opmerkelijke vorde ringen. Een afzonderlijke vermelding ver dient het spel van de meisjes v. Eecke, Willy Sutterland, de,zusjes Burgersdijk en Paul Loeb. De sopraan mevr. M. WeggemansKooy bereidde den aanwezigen een welkome af wisseling door de voordracht van eenige Hollandsche en Duitsche liederen, welke door mej. "Boekkooi onberispelijk aan den 'vlSugel werdan begeleid. De zangeres be schikt over een 4n alle registers gaaf en vol geluid en bewees de Schumann- en Wolf- romantiek op de juiste wijze te interpre teeren, terwijl zij op boeiende wijs onze Hollandsche meesters Zwart, Zagwijn en v. Rennes recht liet wedervaren- Mevr. Loek Rosemeier, oud-leerlinge van mej Boekkooi, vertolkte op voortreffelijke wijsje een Chopiri-nocturne, alsmede het Largo uit het eerste Beethoven-pianocon cert. Leerares en solisten werden prachtige bloemen aangeboden en een der genoodig- den sprak tot slot "een hartelijk dank- en afscheidswoord. Deze zeer geslaagde avond heeft er stel lig <£oe bijgedragen het vertrouwen in de groote paedagogische kwaliteiten van mej. Boekkooi te bestendigen en haar leerlingen te doen volharden in hun ijverige studie. Arie van Wouw. THEO VAN DER PAS GEEFT CHOPIN- RECITAL. Orize vermaarde Nederlandsche pianist Theo van der Pas, die met zijn piano-avon den in verschillende steden van ons land gedurende dit seizoen schitterende succes- serf behaalde, terwijl de belangstelling voor zijn kort geleden in Den Haag, Amsterdam en Utrecht gegeven Chopin-Avonden van dien aard was, dat reeds lang van tevoren de 'zalen in Den Haag en Utrecht tot op de laatste plaats uitverkocht waren en het publiek hem minutenlang staande heeft toe gejuicht, zal thans ook in Leiden een Cho- pin-recital geven en wel op Vrijdag 30 de- zét, half acht in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. Tooneel HET GEHEIM VAN DE KOOMOR. De titel van het spel, dat het St. Pan- cras-cohort van de parochie O. L. Vr. He melvaart en St. Joseph gisteravond in den Leidschen Schouwburg ten tooneele bracht, zag er zwaar avontuurlijk, zelfs exotiscji uit; zij wekte herinneringen aan het verre Indië. Maar zóó fantastisch bleek het ook weer niet te zijn; de geschiedenis, die ove rigens avontuurlijk genoeg was, speelde zich af in een bosch in Nederland ergens langs de grens. Daar in dat bosch zaten drie jongens tè „krimpeeren", zooals Gie-' leke zei, maar hij bedoelde „kampeeren". Die jongens waren vast en zeker Kruis vaarders, want het waren flinke jongens, die voor geen kleintje vervaard waren. Toen zij in de stilte van de bosschen een angstaanjagend gehuil vernamen en een op geheimzinnige wijze aan hun tent ge spelde boodschap kregen, vluchtten zij niet, maar besloten kordaat het geheim van de Koomor te ontsluieren. Die Koomor was een oude ruïne en volgens de verhalen van het oude dorpertje Gieleke Bentink spookt het er geducht en' die spoken zijn kwaad aardig ook, want de waarschuwing, welke de jongens aan hun tent geprikt kregen, luidde: „De drie Ringen; Om, Ok, Or, raden jul lie aan, je tenten ergens anders op te slaan. Ze kunnen een verblijf in het Rensche bosch niet dulden. Daar buiten is de we reld nog groot genoeg! Als dit bevel niet wordt opgevolgd, driegt gevaar!" Wie zijn die drie Ringen? Waarom moeten de jongens daar van daan? Wat heeft de Koomor-ruïne met dit alles te maken? De drie jongens sluipen 's nachts in de maneschijn voelt u het avontuur, de spanning en de sensatie? naar de brok kelige ruïne en daar zien zij drie schavui ten en nog "weer eens drie gemaskerde in dividuen. Bijna waren zij het slachtoffer geworden, maar op het juiste moment komt de marechaussee de booswichten in rekenen. Het bleken smokkelaars te zijn, die in het dorp woonden en onder de dor pelingen de gruwelijkste verhalen vertel den omtrent de drie spookachtige „Rin gen", die zij zelf waren. Een pracht verhaal is het, voor jongens geschreven door Lambert Meli:sen en door jongens opgevoerd. Zulke avonturen zou elke jongen wel eens willen meemaken en dan zou hij natuurlijk net zoo dapper zijn als Fred, Pirn en Anton! Reken maar. De spelers van het St. Pancras-cohort hebben hun beste beentje voorgezet om het spel te doen slagen en dat is hun gelukt. Verreweg het aardigst was het tweede bedrijf, waar Gieleke den veldwachter komt waarschuwen en deze twee „dappe ren" zitten te rillen van angst bij het ge heimzinnige gevaar, dat hun omringt. Deze twee hébben to.oneel-'bloed in de aderen. Maar ook de drie ferme jongens gaven frisch en levendig spel te zien; vooral het gevangen nemen eri knevelen van bandie ten (in het derde bedrijf) schijnt hun spe cialiteit te zijn! En dan de drie Ringen; zij waren wat zij moesten zijn, geheimzin nig tot aan het démarqué. De jongens van het cohort met hun familie en verdere be langstellenden hebben genoten van het avontuur, dat zoo fijn afliep. „Het geheim van de Koomor" is een suc ces geweest. hartebrug-paRochie. Zondag om 10.15 uur wordt de Hoogmis opgedragen vanwege de processie naar Ke- velaer. Des avonds 6 uur plechtig Lof met processie. HOLL. CONSTRUCTIEWERKPLAATSEN Commissarissen der N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen hebben de door de directie opgemaakte balans en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1940 accoord bevonden en stellen aan de jaar- lijksche alg. vergadering van aandeelhou ders, te houden op 30 Mei, voor deze goed te keuren, en het dividend vast te stellen op 25 pet. en dit betaalbaar te stellen ten kantore van de Vennootschap en de Incas so-Bank N.V. te Amsterdam vanéf 3 Jüni a.s., onder afirek van het reeds betaalde interim-dividend ad 15 pet. Op de debetzijde der rekening zien y/e de volgende cijfers: Onkosten, Salarissen, Van onze Adverteerders ZOMERMODESHOW VAN DE FIRMA GEBR. GERZON. In de Rivièra-hal te Rotterdam. In de Rivièra-hal van de Diergaarde Blijdorp te Rotterdam hebben Dinsdag en Woensdag de groote zomermodeshows van "de firma Gebfï Gerzon plaats gehad. Er was een zeer talrijk publiek, dat de enorme ruimte vrijwel geheel vulde. Toe gelicht door de leidster van de show mevr. H. Smit en afgewisseld door prettige mil tziek van een uitstekende band, heeft een twaalftal mannequins laten zien, wat de komende zomermode voor nieuws^' gaat brengen. Voor sport- en wandelkleeding tussor, shantung en wol. Eenvoud is hier het voornaan^te kenmerk. De mantels hebben als regel twee rijen knoopen, de schouders blijven vierkant, zooals past bij het sporttype. In de middagjaponneh is wat de mouwen betreft een nieuwe mo de aan het opkomen. Er zijn'veel vleer muismouwen en .enkele laag ingezette mouwen. De niiddagtoileften zijn vaak ge garneerd met kant, broderie en applicatie. De rokken zijn strak om de heup, maar ruim van voren, klokkend of geplisseerd. Vrijwel alle rokken blijven nog tot over de knie vallen. Van de algemeen ver wachte zéér korte rok is geen sprake. Bij de mantels, complets, bontmantels en avondjaponnen is alles wel ongeveer bij het oude gebleven. Eén ding echter viel op: de avondjaponnen zijn veel minder gedecolleteerd dan voorheen en mogen bijna ingetogen genoemd worden. Met uit zondering van enkele zeer groote witte hoeden, schrijft de hoedenmode in het al gemeen het kleine, soms zelfs zeer kleine model voor. Sommige der mannequins werden bege leid door prachtige barzois, een andere een jong leeuwtje, attracties die veel bekijks hadden. Wij willen met deze beschrijving vol staan, daar wij kort geleden reeds een uitvoerige beschrijving van modeflitsen der firma Gerzon gaven. Met deze shows heeft Gerzon zijn groote reputatie op mo degebied nog eens bevestigd. enz. ƒ299.063,20. Saldo-Winst vóór afschrij vingen 400.936.70. Te bestemmen tils volgt: Afschrijvingen ƒ67.706.30, Reserve fonds ƒ35 000. Dividend 25 pet. 125.000, Tantièmes Directie en Commissarissen ƒ54.143,44, Winstbelasting ƒ118.000, Saldo naar Nieuwe Rekening 1.086,96, tezamen ƒ400.936.70. Totaal ƒ699.999.90. Op de creditzijde: Onverdeeld Saldo A.P. ƒ4.752,30, Bruto-Winst op Werken ƒ610.958,32, Baten uit Deelname in 'Aan verwante Ondernemingen 45.000, Intrest ƒ2.717,54, Diverse Baten ƒ36.571,74. Totaal ƒ699.999,90. „DE LAKENHAL.'' Tentoonstelling van merklappen. De tentoonstelling van merk-, stop- en teekenlappen, welke thans in het Stedelijk Museum gehouden wordt, mag zich in een groote belangstelling verheugen. Uit alle kringen van de stad k'wam een groot aan tal exemplaren te voorschijn. Deze lappen, waarvan er eènige tegelij kertijd aan het museum werden geschon ken, konden nog aan de tentoonstelling worden toegevoegd. De Directie houdt zich nog steeds aanbevolen voor eventueele me- dedeelingen omtrent hier ter stede aanwe zige lappen, in het bijzonder voor exempla ren voor 1850.' Handelsregister K. v. K. Wijziging: 21 Mei. 7101. N.V. Pana- gro, Maatschappij tot Uitvoering van Nieuw bouw- en Onderhoudswerken, Warmond. Procuratie verleend aan: M. J. E. Fihcken (Secretaris v. d. Directie) Rijswijk. 756. Naamlooze Vennootschap Hout bouw- en Houthandelmaatschappij „Padox" Warmond, Veerpolder. Proc. verl. aan: M. J. E. Fincken-(Secretaris v. d.,Directie), Rijswijk. Door de politie is aangehouden mej. A. P v. d. B., die uit een winkelmagazijn hier ter stede eert japonhad ontvreemd. Na verhoor is zij heengezonden.. Voor het eenheidsdiploma voor E. H. B. O., afgenomen door het Roode Kruis, slaag de de heer L. Bokern. (Herplaatst wegens nrsstelling). GEGSTGEEST Geboren: Cornelia Hendrika Irpnp, d. van J. v. d. Luit en C. H. G. v. Velsen Dirk Stienus, z. van W. Anholts en K- v. Esch Geertruida Louise Wilhelmina, d. van A. A. B. Portheine en J. G. Gre gory Joharina Maria, d. van L. J. Ho- gervorst en A. Vink. O v e r 1 e d e n: "A. H. Oort (overleden 1e Leiden), 72 j. D. M. Wildeboer geb. Hoos 85 j. G. van der Poel 67 j. Fl. van Duijn 77 j. Ondertrouwd: H. Valk en F. J. Verboon. - LEIDSCHENDAM Bezichtiging Raadhuis. Op mor gen 24 Mei van 3 tot 6 uur en Dinsdag 27 Mei "a.s. van 6 tot 9 uur zal het nieuwe raadhuis ter bezichtiging voor de ingezete nen worden opengesteld- Binnenland 1 HET FRIJSAANDUIDINGSBSLUIT MORGEN IN WERKING. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er uitdrukkelijk de aandacht op, dat met ingang van. morgen, Zaterdag 24 Mei, het prijsaanduidingsbesluit in werking treedt. Dit beteekent, dat voor voedings- en genot middelen, textielwaren en lederwaren de verplichting geldt, dat alle adfeielen in de etalages en winkelruimten geprijsd moe ten zijn. Bollenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 23 Mei. (Stefanij. In zijn weer- machtsbericht no. 352 maakt het Italiaan- .che opperbevel het volgende bekend: ln den nacht van 21 op 22 Mei .hebben Laliaansche vliegtuigen een vliegveld op het eiland Malta gebombardeerd. In Noord-Afrika: bedrijvigheid van verkenners. De vijand ondernam een lucht aanval op Berghasi. In het Oostelijke bekken van de Middel- landsche Zee hebben Italiaansche torpedo- motorbooten in den nacht van 20 op 21 Mei twee kruisers getorpedeerd. De booten keerden behouden op haar steunpunten te rug. Op 21 Mei viel een formatie Italiaan sche gevechtsvliegtuigen onder bevel van oen eersten luitenant Mario Morassuti een vijandelijke Vlootformatie aan en bracht een kruiser van 5000 ton tot zinken. In den nacht van 21 op 22 Mei viel een Italiaan sche torpedoboot onder bevel van fregatten- kapitein Francesco Mimbelli, dat zes En- gelsche kruisers en tprpedojagers ontmoet had, ondanks het vuur van den tegenstan der den vijand aan en torpedeerde een kruiser. Het gelukte de torpedoboot, van den vijand los te komen. In Óost-Afrika zette de vijand in Galla en Sidamo zijn druk op de Italiaansche strijdkrachten voort, die dapper verzet bie den. DE SLAG OP DEN OCEAAN. BERLIJN, 23 Mei. (D. N. B.). In zake de reeds gemelde actie van de Duitsche duikbopten aan de kust van West-Afrika en het gebied van het centrale deel van den Atlantischen Oceaan wordt nog vernomen, dat 21.400 brt. en in een afzonderlijke actie nog 18.000 brt. vijandelijke koopvaardij- scheepsruimte tot zinken is gebracht. In toaal hebben dus de Duitsche duikbooten bij de operaties van de laatste dagen in het Noorden en midden van den Atlantischen Oceaan alsmede aan de kust van West- Afrika 110.300 brt. vijandelijke koopvaar- dijscheepsruimte vernietigd. SOLLOEM STEVIG IN HANDEN VAN DE AS. BERLIJN,-23 Mei. (D. N. B.). In tegen-, stelling tot de herhaalde Engelsche bewe ringen is Solloem sinds den middag van den zestienden Mei stevig in handen van de Duitsche en Italiaansche troepen. In den loop van den 22sten Mei kwam de groo te gevechtsbedrijvigheid voor Solloem tot stilstand. ENGELSCH SCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. BERLIJN. 23 Mei. (D. N. B Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren aan 'de Engelsche Zuidkust een koopvaardij schip van 5000 -brt. door voltreffers tot 'zinken gebracht. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: Bijzondere invo lutes van den derden graad en den eer sten rang in het platte vlak en haar uit breiding op de ruimte, de heer E. T. Stel ler, geboren, te Manganitoe en wonende te Den Haag: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: The charophyta of' malaiysia and adjacent countries, de heer J. 6. Zaneveld, geboren te Scheveningen en wonende aldaar; tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: Katalytische exy- datie van Mathaan, de heer G. Henneman, geboren te Salatiga en wonende te Bilt- hoven. Geslaagd: doctoraal examen Recnten: G. M. van Exter, Leiden, H. S. Catz, Rotterdam, M. E. van -Nievelt, Overveen. doctoraal examen Rechten: de heer F. Simons, Amsterdam. artsexamen le gedeelte: mej. M. A. M. 'Meijer, Voorschoten, en de heeren H. Olthuis, Den Haag, A. B. Spanjaard, Den Haag, J. C. v. d. Graaf, Rotterdam; tot arts mejuffrouw E. H. Mühleisen, Rotterdam en de heeren L. L. Kreling, P o s k o o p, W. G. M. v. d. Valk, Maastricht R. Slotema, Den Haag, J. H. Weeink, Den Haag, C. H. W. Heusdens, Maartensdijk bij Utrecht. Agenda LEIDEN. VERGADERING. TOONEEL EN CONCERT. Zondag, Tooneeluitvoering „Vondel", Stads-* gehoorzaal, 7.3Q uur. BIOSCOPEN. Luxor: „Tusschen Hamburg en Haiti". Toelaatbaar voor volwassenen. Lido: „Scheiding op korten termijn". Ontraden. Trianon: „In de schaduw der bergen." Goedgekeurd voor volwassenen. Rexi „Parkstraat 13". Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: „Millionaire". Goedgekeurd. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Woensdag '21 Mei 20 uur tot Zaterdag 24 Mei '8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Ra penburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 24060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeeslsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LEIDEN. Geboren: Nelly, dochter van J. A. van Gent en J. de Frel Johannes, zoon van L. Dompeling en J. Huisman Marius zoon van J. Dorrepaal en A. van der Boon. Getrouwd: H. Collé jm. en J. Breijer jd. J. van Duynhoven wedn. en J. Kraan jd. W. van, der Lelie jm en A. Redel jd A. Overmeer jm en A. van Egmond jd J. L. H. Schreurs jm en M. de Keijzer jd. K. Smit jm en C. M. van der Waals jd W. Veniet jm. en M. Keus jd H. W. van der Vlugt wedn. en J. C. van Hoorn jd J. W. de Water jm. en. W. Gresse jd. Overleden: D. de Bruijn m. 68 jaar D. Bosman wedn. 74 jaar J. Rompel- man wed. v. W. Rakhorst 92 jaar C. de Vriend vr. 67 jaar L. J. Sloots wedn. 83 jaar E. Sierat wed. van J. Veretraa- ten 87 jaar M. M. Dijs dr. 17 jaar J. c. Wijers huisvr. van J. G. Vink 27 jaar. LEIDEN, 23 Mei. Vee. Aanvoer: 19 stie ren; 106 kalf- en melkkoeien 280540 handel tamelijk; 86 varekoeien e.a. 190— 370, handel matig; 130 vette koeien; 21 pinken 180260, handel matig; 3 gras kalveren; 19 vette kalveren; 202 nuchtere slachtkalveren; 136 weideschapen 3448, handel tamelijk; 2594 lammeren 1728, handel tamelijk, 42 zeugen 6080, 95 mestvarkens 3050 en 553 biggen 14 —21, handel maiig; 92 bokken of geiten 2070, handel matig. Kaas. Aanvoer 34 partijen waarvan 27 partijen Goudsche kaas le soort 40.50 41.50 en 2e soort 3940, en 7 partijen Leidsche kaas le soort 39 per 50 kg. Handel flauw. LEIDEN, 21 Mei. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 30.1035, rabarber 8. andijvie f 616, sla 514, peulen 72 -74, raapstelen 2.40—10.00 witloof 16 -28, postelein i326, spinazie f 67, per 100 stuks: komkommers 7.6021, bloem kool 7—20. salade 1.50—5.00, per 100 bos: pieterselie 7.3013.70, radijs f 1.10 1.80, selderie f 3.7011.10, uien 4.20 7.70, peen 15. LEEUWARDEN, 23 Mei. Vee. Aanvoer: 52 Enterstieren, J75 vette koeien, 514 melk en kalfkoeien 165—410, 48 pinken 100 300, 39 graskalveren, 431 nuchtere kal veren, 608 vette schapen, 608 weideschapen, 1193 lammeren 1324, 89 loopers en drachtige varkens: loopers 2462. drach tige 135235, 370 kleine biggen 1422 per stuk. Totaal aanvoer 3590 stuks. Overzicht: melk- en kalfkoeien aanvoer minder, handel vlug, prijzen hooger, pinken aanvoer minder, handel vlug, prijzen duur der Drachtige, magere varkens en loopers aanvoer kort, handel kalm, prijzen prijshou dend. Biggen aanvoer ruim, handel kalm, prijzen prijshoudend. Lammeren aanvoer ruim, handel kalm,' prijzen prijshoudend. De N. V,. C. nam heden 200 koeien, 400 nuchtere kalveren en 100 varkens over. Eieren. Aanvoer: kippeneieren 17500 kg. prijs 58 1/4 cent uer stuk, handels- prijs 1.051.07 per kg. Eendeneieren 160 kg. prijs 7.58 cent per stuk. Kaas. Vereen, van Zuivel Mij. Prijzen: Edammer kaas 20 plus f 44. idem 40 plus 67.50, Goudsche kaas 20 plus f 44, idem 40 plus 67.50, broodkaas 40 plus f 67.50 per 100 kg. OFFÏCIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 23 MEI. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties); New York 1.88 3/161.88 9/16 Brussel 30.11—30.17 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: Dollars 1.86 1/2—1.90 1/4 Belg. Francs 30.0830.20 Zweedsche Kronen 44.7644.94 Zwitsersche Francs 43.5943.75

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3