[De Liturgie der Kerkj Voor de Kinderen PAM BIJ DE MAANAPEN Hvahueneu ZATERDAG 17 MEI 1941 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 CORRESPONDENTIE Rietje Klaver, Leiden. Heerlijk dat nieuws te hooren! Heerom zal ook heel wat te vertellen weten, of zou de oorlog aan de Goudkust voorbijgegaan zijn? Dat versje is niet zelf verzonnen, zeg je en om dat je niet je wil tooien met andermans veeren, laat ik dit mooie en zeer passend versje hier volgen. HELPT ELKAAR! Het zijn twee kleine woordjes maar Die veel zeggen: „helpt elkaar"! Maar al zijn ze nog zoo klein, Groot kan hunne werking zijn. Daarom draag die leus in 't harte. Zij Uw hand bereid en klaar And'ren steunen, liefde geven.... Kind'ren helpt elkaar! Zoo is het! Laten we elkaar helpen en wel zoo, dat de linkerhand niet weet, wat de rechter geeft. Dag Rietje! Groet je ouders en de drie kleinen: Bennie, Wim en Annie. Japie Schrama, Voorschoten. Kees en Rina zijn ingeboekt, Japie en nu hoef je die namen het volgend jaar niet meer door te geven. Zeg dat wel, vent, Rietje heeft die verschrikkelijken tijd niet meegemaakt. Wat zul je schik hebben, als zij loopt en jij met haar aan het handje door den tuin wandelt. Dag jongens! Veel groeten aan vader en moeder! Esther van Benten, Z'woude. Inderdaad Esther, op bed schrijft men niet gemakkelijk. En zijn de kleine zusjes weer heelemaal hersteld. Trouwens het is zoo lang geleden, dat je de raadsels instuurde, dat jij noch je zusjes meer aan dat ziek- zijn van toen denken zullen. Wat waren de Zoeterwoudsche Nichtjes gelukkig ge weest. Ik had zelf schik, dat juist by jullie zooveel prijzen vielen. De school van Zuster Dionysia levert altijd bijzonder mooi werk. Dag Esther! Groet alle huisgenooten van me! Marie v. Amsterdam te R'veen. Ik dacht wel, dat jij van de partij zoudt zijn! Ik was ook over jouw werk zeer goed tevreden. De verjaardagen zijn ingeboekt. Den 24sten Juni zal zeker in R'veen de vlag wapperen. Die datum kan ik ook goed onthouden. Weet je waarom? Dag Marie! Veel groeten aan je ouders en aan Jan en Annie. Daag! Annie v. Amsterdam, R'v e e n. Hé, daar vind ik ook nog een briefje van jou! Had ik hem eerder gezien, dan had ik twee vliegen in één klap kunnen slaan! Weet je waarom? Als het aan mij lag, kre gen jullie allemaal een prijs, nu heb ik alleen de lijst der gelukkigen in ontvangst te nemen, zonder meer, want ik loot niet. Dat is het werk van den Directeur, zie je. Jo is ingeboekt. Met hand en groet voor U allen. Hoor ik nog eens wat van de zusjes van Amsterdam? Jannie van Wieringen. O. We tering. Ik heb alles in dank ontvangen. Het opstel wordt geplaatst. De lange brief verwacht ik nog altijd. Hoe is het examen afgeloopen, of moet dat feest nog plaats hebben? Hoor ik dat eens! Voor 't ULO- examen wordt al heel wat vereischt. Maar jij slaagt wel, let maar eens op. Dag Jannie! Succes! En een lange brief is n.t. op komst! Met hand en groet! Gerda ter Beek, Leiden. Waar om geen geduld om mij een lange brief te schrijven! Dat mag je gerust, hoor! Je zult mij heusch niet vervelen. Ik had je ook zoo graag een armband-horloge gegund, maar volhouden Gerda! Een volgende keer zal het wel lukken. Ik geloof wel, dat ik die aardige juffrouw ken. Zij kan het zeker wel goed met je vinden, is wel? Dag Gerda Maak wederkeerig veel groeten aan Vader, Moeder, Broer en Zus en voor jou speciaal de hand! Alphons Meiman, Leiden. Dat briefje was wel wat kort manneke, vind je ook niet? Als je weer eens schrijft, moet je me eens vertellen, hoe het in school gaat; wat je Zondags zoo al doet en wat je verder zooal uitspookt. Vertel me dat maar eens, dan heb je zoo, één, twee, drie, vier bladzijden vol. Dag Alphons! Veel groeten aan de heele familie, vooral aan Pine, die ik bijzonder goed ken. De hand voor U allen! Hierbij zullen we een punt zetten. De volgende week gaan we door. Wie een brief schrijft, krijgt een antwoord terug. Tot ziens maar weer! Oom WIM Wie zijn jarig? Van 18 tot en met 24 Mei. Op 18 Mei. Nicolaas v. d. Ploeg, Hoogmade B 315. Annie Meijer, Zonneveldstr. 12, H'woude. Tini Bakker, St. Aagtenstraat 14. Annie Heuzen, Residastraat 23. Henki Semp, Rijpw. D 140. Betsie Sloothaak, Noordeinde 4, A-veen. Op 19 Meit Corrie v. Elk, Heerenweg 420, LIsse. Nol van Kesterem Hugo de Vriesstr. 13B. Gerard Reichgelt, Vrouwenw. 79. Marie Bijleveld, A 76, Langeraar. Nettie van Mil, Garenmarkt. Riet Heemskerk, Heerenw. 111, Warmond. Erich de Vogel, RijncL 142a, H'woude. tlla Rosier, Haarl.weg 9. Kees Mulder, Boerhavel. 18, Voorhout. Marietje Stuifzand, Kwaakb. 9, O'geest. Rie Mank, A 13!, Langeraar. Menkie Smakma, Kanaabtr. 207, Lisse. Op 20 Mei. Corrie de Hey, Meerl. 55, Stompwijk. Gerard Bakker, Zuidb. B 410, R'veen. Truus de Jong, Geldersw. A 3, Z'woude. Alie Bolting, Berkheistr. 1, Wassenaar. Gonnie van Vonderen, Marislaan 15. Paul v. d. Werf, Haagweg 51. /.nnie v. d. Voort, v. Heemstrastraat 21, Sassenheim. Betsie v. Haasteren, Zijlsingel 71a. Op 21 Mei. Eernardina Roozen, Oosth. 41, S'heim. Julia Otten, Roelof arendsveen. Theo Paardenkooper, N.B. E 142 Z'woude. L*eni v. d. Geest, E 14 Oud-Ade. Theo Kramp, Rijnk. 5. Jacques Verkley, Pr. Hendrikstr. 91, Alphen Nellie le Fèbre, 2de Looijerstr. 21a. Hendrika Looijendijk, Oosterst. 55. Bertie Mulder, Timorstraat 4. Albert Schenk, Haarl.straat 202. Op 22 Mei. Piet van Schie, Kerkp. 5: Noordwijk. Jannie Lagerberg, Bronkhorststr. 33a. Bertha Mank, A 131. Langeraar. Ploontje Bakker, Celebesstraat 21. Rika v. d. Helm, Knipl. 5 Stompwijk. Op 23 Mei. Keesjes van Schie, Kerkhofpl. Noordwijk. Werner Diensberg, Leimuiden. Arie v. d. Hoorn, A 205 Langeraar. Gerard Nieuwsteeg, Cobetstraat Annie Pelgrim, Waardgr. 48. Eduard Guljé, Slingerl. weg 8. Nolly Haverkorn, Verl. Bloemistenl. 45. Lenie den Dubbelen, Wijtenb.weg 111, te Oegstgeest. Op 24 Mei. Nico v. d. Bosch, Meerl. C 2, Stompwijk. Lcuis v. Leeuwen, Watertje D 17, Z'woude. Henkie Alkemade, Pickéstr. 46, Noord wijk Binnen. Hans v. d. Hulst, Rijnsb. weg 24 Voorhout. Jan Witkamp, Jan v. Houtsk. 29. Marietje Mulder, Timorstraat 4. Martien Heuzen, Langebr. 22. Cor Paardenkooper, N. B. E 142 Z'woude. Jacob le Fèbre, Bronkhorststr. 30 a. Laurens Menken, Gemeentew. 11, Z'woude. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam van schoolgaande kinderen in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook wie de school verlaat en van de lijst wenscht afgevoerd te wor den. (Met opgave van den verjaardag!). En evenzoo, wie verandert van plaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een fout entdekt. Oom Wim. 135. De professor legt thans aan Pam uit, wat voor wezens dit zijn. Het zijn de werkelijke bewoners van deze zijde der maan en een soort apen. Maanapen dus. Hun verblijf plaats is hier dicht by. 136. „De bewoners aan de zijde der maan, die steeds naar de aarde is gekeerd, zyn'je reeds bekend Pam", zegt de professor. Het zyn de menschjes waarmede je reeds kennis maakte. Kijk, de maanaap gluurt in de kloof. HEMELVAART DES HEEREN. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. Prefatie van Paschen tot en met Woensdag. Vanaf Don derdag Prefatie en het gebed „Communi- cantes" van Hemelvaart. Kleur: Wit. ZONDAG 18 Mei. Vijfde Zondag na Pa schen. Mis: Vocem. 2e gebed v. d. H. Ve- nantius, Martelaar; 3e voor den vrede. De overwinning van Christus op den dood bij Zijn Verrijzenis heeft ons verlos sing gebracht. Het moet verkondigd tot aan de grenzen van de aarde. (Introitus). Aan ons de plicht om als „verlosten" te leven. Daarom niet alleen „geluisterd" naar de Leer van Christus, ter prediking waarvan Hij van den Vader was uitge gaan, maar ook „leven" volgens de Leer van Christus. Anders bedriegen wij ons zelf. (Epistel). Laten wy in Naam van Christus aan God, van Wien alle goed voortkomt, vragen datgene, wat wij van Christus hebben geleerd, ook in beoefe ning te brengen. (Evangelie en Gebed). MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG zijn de DRIE KRUISDAGEN, in de taal van de Kerk „Biddagen" geheeten. Zij zijn ontstaan in de vijfde eeuw. Wegens de plagen, waarmee het Bisdom Vienne (Frankrijk) in 469 geslagen werd, beloof de de toemalige bisschop, de heilige Ma- mertus, met geestelijken en volk jaarlijks een processie te houden op de drie onmid dellijk aan het feest van 's Heeren Hemel vaart voorafgaande dagen. De overige Fransche bisschoppen volgden het voor beeld van Mamertus en in de 8e eeuw voerde Paus Leo III deze processie in voor geheel de Kerk. Onder de processie wordt de Litanie van alle Heiligen gezongen. Het doel is: Gods zegen afbidden ook en vooral over de vruchten der aarde (vgl. Epistel, zegen; Evangelie, voedsel). MAANDAG 19 Mei. Mis v. d. H. Petrus Coelestinus, Paus en Belijder: Statuit. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. kruisdag (uit de Mis: Exaudivit, te vinden achter de 5e Zondag na Paschen); 3e v. d. H. Pu- den tiana, Maagd en Martelares; 4e voor den vrede. Geen Credo. Of: De Mis v. d. kruisdag: Exaudivit. Geen Gloria. 2e gebed v .d. H. Petrus Coe lestinus; 3e v. d. H. Pudentiana; 4e voor den vrede. Geen Credo. Kleur: Paars. De heilige Petrus Coelestinus heeft een mooi voorbeeld gegeven van ootmoed. Te gen zijn Wil gekozenfrtot Paus, om wille van zijn deugden, moest hy zich deze keuze laten welgevallen. Vier maanden la ter legde hij in een Consistorie te Napels, in tegenwoordigheid van den koning zijn waardigheid neer en ging opnieuw zijn kloosterleven beginnen. DINSDAG 20 Mei. Mis v. d. H. Bernar- dinus van Siëna, Belijder: Os Justi. 2e ge bed v. d. kruisdag; 3e Concede (ter eere van Maria); 4e voor den vrede. Geen Credo. De H. Bernardinus, één van de grootste sieraden van de Kerk in de 15e eeuw, werd 8 September 1380 uit een edele fami lie geboren. Zijn moeder stierf toen hy pas drie jaren oud was. Bernardinus ont ving echter toch een zeer vrome opvoeding van twee zyner tantes, zoodat hy van dag tot dag in godsvrucht, wysheid en liefde jegens God en de menschen opgroeide. In het jaar 1404 legde hy in de Orde van de Capucynen de gelofte af en legde hy zich op verlangen van zyn oversteen toe op het predikambt. Vooral heeft hy den Zoe ten Naam gepredikt in Italië als een tee- ken van verzoening en vrede in die dagen van strijd en verdeeldheid. WOENSDAG 21 Mei. Vigiliedag voor het feest van Hemelvaart. Mis v. d. H. Aufri dus, Bisschop en Beiyder: Statuit. 2e ge bed v. d. Vigilie: 3e v. d. kruisdag; 4e voor den vrede. Geen Credo. Of: De Mis v. d. Vigilie: Vocem. 2e ge- bed v. d. H. Aufridus; 3e v. d. kruisdag; 4e voor den vrede. Geen Credo. Aufridus, ook wel Ansfried genoemd, was geboren „graaf van Leuven". Zyn op voeding ontving hy van twee bisschoppen, van wie één zyn oom was. Als twintig jarige kwam hy in militairen dienst, waarin, hy altyd geyverd heeft voor eer en deugd. Begunstigd door keizer Otto L die voor Ansfried een bijzondere voorlief de had wegens diens goede hoedanighe den, werd hy zeer spoedig een machtig edelman in de Nederlanden. Hy sloot een huwelijk met Hereswit, gravin van Strijen, die hem een dochter schonk, Be nedicts. Na den dood van zyn echtgenoote vatte Ansfried het plan op, om in een klooster te streven naar hoogere vol maaktheid. Benedicta was reeds in een klooster, door haar ouders gesticht te Thorn, Abdis. Maar keizer Otto verlangde dat Ansfried de opvolger zou zyn van de gestorven bis schop van Utrecht .Balderik. Ansfried ver zette zich. Hoe zou hy, de militair, de bis schopsstaf kunnen voeren! Hij moest even wel zwichten en na zijn heilige bisschops- wyding aanvaardde hij het bisschoppelyk bestuur, dat voortreffelijk geweest is. Het godsdienstig leven van zyn onderdanen werd bevorderd zeer krachtig door eigen voorbeeld. Veel heeft hy hersteld, wat door de invallen der Noormannen was ver woest en veel ook deed hij om zyn Bisdom tegen de Noormannen te beschermen. Ans fried overleed in de door hem gestichtte Abdy „Hohorst" by Amersfoort, den 3en Mei van het jaar 1000. Zyn stoffelijk over schot werd by gezet in de Sint Maarten te Utrecht. DONDERDAG 22 Mei. Feestdag van de Hemelvaart des Heeren: Te vieren als Zondag. Mis: Viri Galileï. Wy gelooven, dat Christus ten hemel is geklommen. Geve God, dat wy, die nog in het lichaam op aarde verblijven, met on zen geest wonen in de hemel (Gebed). N.B. Na het Evangelie v. d. Hoogmis wordt de Paaschkaars, die de verrezen Christus voorstelt, gedoofd. Dit beteekent: Christus is ten hemel opgeklommen. (Evangelie). VRIJDAG 23 Mei. Mis van een dag on der het octaaf van Hemelvaart: Viri Ga lileï (als gisteren). 2e gebed Concede (ter eere van Maria); 3e voor Kerk of Paus; 4e voor den vrede. ZATERDAG 24 Mei. Mis van een dag onder het octaaf van Hemelvaart: Viri Ga lileï. Gebeden als gisteren. ÏN DE KERKEN VAN DB E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. H. Felix van Cantalicië, Belyder; 3e v. d. H. Venantius; 4e voor den vrede. MAANDAG. Mis v. d. H. Theophilus van Corte en Ivo, Belijders: Confiteantur. 2e gebed v. d. H. Petrus Coelestinus; 3e v. d. kruisdag; 4e v. d. H. Pudentiana; 5« voor den vrede. DINSDAG. Eigen Mis v. d. H. Bernardi nus van Siëna: Laudationem. 2e gebed v. d. kruisdag; 3e voor den vrede. WOENSDAG. Mis v. d. Z.Z. Ladlslaos van Gielniow en Cirspinos van Viterbo en Vivaldus, Belijders: Cohfiteantur. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. Vigilie; 3e v. d. kruisdag; 4e voor den vrede. Of: De Mis v. d. Vigilie met 2e gebed v. d. Z.Z. Ladislaus en Vivaldus; 3e v. d. kruisdag; 4e voor den vrede. VRIJDAG. Mis v. d. Z.Z. Bartholomeüs Pucci, Benvenutus van Recanati en Gerar- dus van Villamagna, Belijders: Confitean tur. 2e gebed v. h.' octaaf van Hemelvaart; 3e ter eere van Maria; 4e voor den vrede. ZATERDAG. Mis v. d. Z.Z. Joannes van Prado, Joannes van Cetlna en Petrus van Duenas, Martelaren: Sanctl tui. 2e gebed v. h. octaaf van Hemelvaart; 3e voor den vrede. Kleur: Rood. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 7) Notitie: Harry Goldenburg heeft zeer veel gereisd, en is Amerikaan van geboorte, maar zyn accent is byna onmerkbaar. Hy spreekt verscheidene talen, en heeft ge woond in Parys, Madrid en Rome. Bovenstaande belooning zal worden be taald aan ieder persoon (niet behoorend tot eenig politiecorps in de Vereenigde Sta ten) die zooveel informatie geeft, dat ze leidt tot gevangenneming van bovenge- noemden persoon. Men ziet dat Foyle geen tijd had verspild. ZEVENDE HOOFDSTUK. Het eerste grauwe daglicht had Sir Ralph Fairfield gevonden, terwyl hy met onge- lyke stappen zyn zitkamer op en neer liep, zyn handen op den rug, het stompje van een koude geworden sigaar tusschen zyn iippen. Zijn onderHbud met Heidon Foyle had er niet toe bijgedragen om hem te kal- raeeren. Ik ben een dwaas een dwaas, ver telde hy zichzelf. Waarom zouden zy my verdenken? Wat kan ik winnen by Grell's dood? Het was de houding van een man, die zichzelf wilde overtuigen. Er was een re den, waarom men kon veronderstellen dat hy zyn vriend uit den weg wilde hebben, maar hy durfde die gedachte zelfs geen vorm geven. Er was een ménsch, die het zou kunnen vermoeden en haar lippen hoopte hy te verzegelen. Een panische angst greep hem aan. Stel dat de politie reeds by haar was geweest. De gedachte spoorde hem tot handelen aan. Hij had zelfs nog niet zyn hoed en jas afgelegd se dert zyn terugkeer uit Grosvenor Gar dens. Hy ging naar de straat en liep snel voort tot hy een taxi ontmoette. 507 Berkeley Square, zei hy tot den chauffeur. De lakei die de deur van het huis van den Hertog van Burghley opende, was zeer verbaasd. By den verbaasden blik van den man herinerde Fairfield zich dat hy onge schoren was en dat hy zyn kleeren maar op goed geluk had aangeschoten. Het was een vreemd denkbeeld op zulk een tyd er gens binnen te vallen. Maar hij, was altyd een keurig gekleed man en deze kleinig heid hinderde hem. Lady Eileen Meredith. Ik moet haar daleijk spreken, zei hy bevelend. Sta my n:et aan te staren, man. Je kent my. De lakei kuchte verontschuldigend. Ja, Sir Ralph. Lady Eileen is nog niet op. Als het dringend noodig is, kan ik haar door een kamenier laten roepen. Zal ik Zijn Doorluchtigheid roepen? Neen. Het is van het hoogste belang dat ik haar onmiddellyk spreek. Sir Ralph uitte een zucht van verlich ting toen hij in de koele ontvangkamer werd gelaten en de deur achter hem werd gesloten. In eik geval had de politie haar nog niet gesproken. Hy was de eerste. Dat beteekende dat hy haar de tijding moest meedeelen. Hoe zou zy het opnemen? Arm meisje, mompelde hy. Eileen Meredith stond daar, een rose peignoir van de schouders tot de voeten om haar slank lichaam. U, Sir Ralph, riep zy uit. Wat brengt u zoo vroeg hier? Heeft Bob berouw van zyn besluit en u gezonden, om het op het laatste oogenblik te herroepen? De man zocht naar woorden. Nu hij van aangezicht tot aangezicht met haar was, kon hy de zinnen, die hy zoo netjes had bedacht om haar het nieuws te vertellen, niet vinden. Hy schoof een stoel by haar. Hm, wilt u niet gaan zitten? Hy zocht naar een begin. Zoowel zyn 'worden als zijn toon trokken de aandacht van het meisje op zijn verwrongen gelaat en zyn koortsige oogen. Oogenblikkelyk greep vrees haar aan. Zy keek hem met half geopende lippen aan en greep driftig zyn arm. Er is iets gebeurd, riep zy angstig. Waarom kijkt u zoo? Wat is er? Haar stem werd luider en zy trachtte den zwijgenden man wakker te schudden. Antwoord! Waarom antwoordt u niet? Is hy ziek dood? Het antwoord kneep Sir Ralph's keel dicht. Hy is. vannacht gedood vermoord. Het was er uit. Hy had het zeer onhan dig gedaan en hy wist het. Alle kleur ver dween uit Eileen's gezicht en zy stond een oogenblik zoo onbeweeglyk als een stand beeld. Toen viel zy langzaam voorover. Hy strekte zyn armen uit om te voorkomen, dat zy viel. Zwijgend wenkte zij hem ter zijde en wankelde naar een sofa. Zyn plot seling bericht was barmhartiger dan hy had verwacht. Zy was verdoofd, versuft door de noodlottige gebeurtenis. Het zwij gen maakte den man bang. Zy zat recht overeind, haar hand slap op haar schoot liggend en haa.r doffe oogen niet ziende in de ruimte starend. Een klokje op den schoorsteen tikte luid. Dood!, fluisterde zij eindelyk. Er was geen spoor van leven in haar stem en haar oogen waren droog. Zy sprak werktuigelijk. En het is onze trouwdag! Dood! Bob is dood! Haar haar was los over haar schouders gevallen, en schoon in haar verdriet, boe zemde zij den man bijna bovennatuurly- ken eerbied in. Hij was naar den schoor steenmantel gegaan, liet zijn arm er op rus ten en met een voet op het haardyzer, keek hy op haar neer. Hij wachtte tot de eerste verdooving van den schoq voorby was. De kleine klok op den schoorsteen had tien minuten getikt voor ze weer sprak. Maar haar stem klonk naturulijker en haar gezicht had wat meer kleur ge kregen. Hoe was het gebeurd? Stamelend gaf hij haar alle bijzonderhe den, die hij wist. Haar oogen waren op zyn gelaat gericht, terwijl hy zijn verhaal deed. Hy aarzelde, toen hy vertelde van zijn te lefoongesprek met haar. In haar heldere oogen zag hy uitdagenden toorn en hy zweeg plotseling. Zegt u, dat Bob u heeft gevraagd my voor te liegen?, vroeg zij. Niet in het bijzonder. Iedereen, die op- schelde. Ik kon niet weten of hy wenschte dat zyn instructies ook u betroffen. Neen, neen, dat spreekt vanzelf, viel zy hem snel in de rede, maar zyn hart kromp ineen, toen hy de bitterheid van haar toon hoorde. By al haar zachte fijnheid, was er iets van de tijgerin in Eileen Meredith. De man, dien zy liefhad, was dood. Wel nu, zy zou zich wreken hoe dan ook, op wien dan ook. Zy was gereed te verdenken zonder nadenken. En Sir Ralph had haar argwaan opgewekt. Hy is even voor elven vermoord, ver volgde zy onbarmhartig, en u hebt my verteld, dat hy op dien tijd met u in de club was. U gelooft my niet. Smeekend stak hy zyn armen naar haar uit en liet ze toen slap langs zUn zyde vallen. Ik geef u myn eerewoord, dat alles wat ik u heb verteld de waarheid is. Waar om zou ik nu liegen? Driftig keerde zy zich naar hem toe. Vraagt u my dat?, sprak zy met klem. U, die dacht dat hy u in den weg stond dat u my niet kon winnen, terwijl' hy leefde en misschien kon krijgen na zijn dood. Gelooft u dat uw gladde huichelarij mij nu om den tuin leidt? U deed alsof u mijn weigering had aanvaard, alsof u nog mijn vriend waart en de zyne. Haar woede bracht den man nog meer buiten zichzelf dan haar verdriet had ge daan. Zijn gdem ging snel. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 9