OMGEVING ZATERDAG 17 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 KATWIJK AAN DEN RUN TUINBOUWOVERZICHT Ook in de afgeloopen week stond de waspeen geheel in het teeken der belang stelling. Alhoewel het kwantum nog van beteekenis is, gaat de aanvoer nu wel iets verminderen. De prijzen waren den laat- sten tijd, zooals men die sinds vele jaren niet meer gekend heeft en zijn dan ook voor de tuinders zeer goed, soms best loo- nend. Voor degenen, die geen al te best gewas hadden, is de uitkomst door deze prijzen tenslotte ook nog bevredigend ge worden. De noteering varieerde van 4.40 tot 5.40 per kist van 20 kg., voor een extra partij werd zelfs tot 5.60 per kist betaald. Spinazie kwam op den kouden grond nog slecht vooruit, het kwantum dat geoogst werd was in verhouding van anders te gering, doch de prijs maakte nog iets goed Veelal moest het aangevoerde kwantum onder de kooplieden verdeeld worden. Een prijs van 8.is vrij goed te noemen. Met radijs is het nog slechter gesteld. Hierin zat zoo goed als geen groei en het product is aanmerkelijk later dan vorige jaren. Ook hiervan was de prijs, met 15 stuks per bos, vrij goed te noemen. Witlof was geregeld goed te verkoopen tegen een prijs van 15.— tot 18.— per 100 kg. In tegenstelling met andere jaren worden ook thans de wortels van dit product graag ge kocht tegen een prijs van 1.50 tot 2. per 100 kg., bestemd voor veevoeder. Het vee schijnt dit voer graag te eten. Met achorseneeren zal het spoedig afgeloopen zijn. De opbrengst was geregeld zeer goed de noteering varieerde steeds van 15. tot 17.— per 100 kg. De financieele uit komst is in het algemeen zeer goed ge weest. Overigens zijn, op prei na, die f 8. tot 13.per 100 kg. opbracht, de winter- producten zoo goed als geruimd. KATWUK Looncontract. Na enkele conferenties ten opzichte van een looncontract in de tuinbouwbedrijven te Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg, had gisterenmiddag een laatste bespreking plaats onder vertegen woordigers der arbeidersorganisaties, van vertegenwoordigers der N.C.TH., de L.T.B. en de N.T.B. Vooral werd naar voren ge bracht de door de patroons gewenschte werktijd tot n.m. 7 uur. Tot een algeheele beslissing is men echter nog niet gekomen. Binnen enkele dagen zal de Rijksvertegen woordiger uitspraak doen, waarvan dan schriftelijk mededeeling zal worden gedaan. E. H. B. O. Na afgenomen examen slaagden alhier voor het E.H.B.O. diploma de dames J. M. de Wit, L. Harteveld, L. v. d. Bent, A. van Duyn, W. van Duyn, N. van Leeuwen, P. v. Duynvan der Vugt, J. v. d. Does, J. W. Hopman, A. Seinstra, N. R. Tjebbes, H. A. Hofman, G. Burggraaffde Wal, A. M. Teunis, en de heeren A. van den Oever, J. P. de Boer, Joh. Harteveld, H. Kaai en D. C. van Leeuwen. Examinator was dokter J. Baart te Wassenaar. Tegen woordig waren o.m. de docent dokter J. C. A. Cleveringa, de voorzitter der afdeeling Katwijk E.H.B.O., de heer J. J. van der Kamp, en de secretaris der afdeeling, de heer E. J. Bokma. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer T. Meijvogel jr. i3 te 's-Gravenhage ge slaagd voor acte Wiskunde (W.NA), ter wijl hij te Utrecht het diploma bouwkundig opzichter W.N.A. verwierf. LISSE Geboren: Gerardus Wilhelmus, zoon van G. W. Baars en G. C. J. Beijk Jo hanna Maria dochter van M. J. van Steijn en M. C. de Roode. Ondertrouwd: Leendert Tibboel, 27 jaar en Johanna Geertruida de Lange, 27 jaren, beiden te Lisse. Getrouwd: C. Paardekooper te Haar lemmermeer en J. H. Lindaard te Lisse K. A. L van Turenhoüt te Lisse met H. Terpstra te Hillegom J. Goldberg met J. J. Potman beiden te Lisse J. C. van der Poel te Voorhout met E. Berbee te Lisse J. Groenewegen met J. van Tol, beiden te Lisse A. P. den Elzen met M. P. Opdam, beiden te Lisse C. Pleiter te Peize met C. E. Faas te Lisse. Overleden: I. van Rijssel, 46 jaar echtg. van L. A. Roodenburg. Gevestigd! M. A. Bruggeman uit Leiden N. H. Kortekaas uit Noordwijker- hout W. J. M. Ruigrok uit Hilversum E A. W. Sleeboom uit Noordwijk G. W. Zijlstra uit 's Gravenhage G. J. Water uit Leiden S. K. Korver uit Velsen H. Korver uit Heemstede C. G. de Jong uit Weesperkarspel J. W. Rusman en gezin uit Hillegom P. A. Raamsveld uit Hillegom M. Cornet uit Bloemendaal M. Rotteveel uit Sassenheim D. J. Riet mulder uit Heemstere, Vertrokken: W. van der Bent naar Ermelo G. van Luik naar Hillegom P. Eisenga naar 's Gravenhage H. Cozijn wed. L. Bodewijk naar Alkemade J. M. Zonneveld naar Hillegom P. J. van den Berg naar Leiden H. C. Kinkel naar Woubrugge C. J. Zonneveld naar Voor hout C. G. de Groot naar Gaasterland. RUNSBURG Bloemenhandel. Het weer was de bloe- mentelers dok deze week weer gunstig. Het koele weer met de zeer koude nachten en soms nachtvorst belemmerde den groei der buiten staande bloemen. Hierdoor was de aanvoer niet overmatig groot zooals deze in dezen tijd van het jaar soms zijn kan. De vroege tulpen zijn op enkele uitzonde- VOORHOUT Gouden jubileum broeder Clemens Broeder Clemens (M. G. W. de Goede) herdacht op 23 Februari 1941 in de Bis schoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout zijn gouden kloosterjubileum, waarvan de eigenlijke viering door interne omstandig heden verzet werd op Hemelvaartsdag 22 Mei a.s. De jubilaris ontving 22 Februari 1891 het kJeed der Broeders-congregatie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en bracht zijn noviciaat door in het klooster te Heyt- huizen, waarna hij werd geplaatst in ver schillende functies van Opvoeding en On derwijs te Rotterdam, Heythuizen, Harre- veld en Amsterdam. In 1920 richtte hü op verlangen van zijn overheid de Grafische Vakschool St. Joseph te Harre veld op. Réeds na twee jaren slaag den de acht eerste leerlingen bij het typo grafisch examen, in 15 jaren gevolgd door een zeer groot aantal, waarvan meerderen een districts-eereprijs en in 1933 zelfs één de eerste landelijke eereprijs verwierven. De grafische vakschool geeft nog steeds het weekblad „Roomsch Leven'' uit, het welk ook door den jubilaris werd opgericht en geredigeerd. Intusschen was Br. Clemens jarenlang examinator, later voorzitter bij de typogra fische examens. In 1935 werd hij overste in Huize St. Aloysius te Amsterdam; na zijn aftreden vertrok hij naar het moederhuis te Voorhout, waar hij zijn laatste levens jaren nog verdienstelijk hoopt te maken door opvoedend en administratief werk. ringen na, geruimd doch er komt nog een flink kwantum Darsyinnen en late Tulpen en ook nog van de laatbloeiende variëteiten Narcissen. Van tulpen noteerden we per dozijn: Reinland 31 40, Carrara 3343, Alberio 1822, Edith Eddy 3037, Kansas 3034, Couleur de Cardinal 2330, Gene raal de Wet 35—40, Hobbema 20—23, Peach blossom 13—16, Titiaan 11—14, Bartigon 25—35, Krelage 1418, Victoire d'Oliviere 2426. Farncombe Sanders 2529, Wil liam Pitt 3037, Rose Copland 3035, Electra 1317, Prins van Oostenrijk 17 20, Murillo 811, Rijzende Zon 1724, Bouton d'or 3034, Clara But 2635, Son ja 1821, Vuurbaak 1418, Parkiet Fantasie 47—58, Gele Prins 25—33. Hobbema 20—24, Narcissen van den kouden grond kwamen in massa en brachten redelijke prijzen op, naar soort en kwaliteit varieerend van 20 tot 70 ct. per 100. Ook kwamen meer en meer Irissen die gingen voor 2834, Con- valaria's deden van 4055, Margrieten gin gen voor 3555 per 100 en Ixia's 2.10 2.40 per 100. Freesia's van 2025, en La thyrus van 3045. Lelies waren gemakke lijk te verkoopen en brachten op: Lilium Regale voor 6.10 tot f 6.40 en Lilium Em- belatum van 5.90 tot f 6.30. De eerste Muurbloemen gingen voor 1011 per bos. Kleine Papavers van 3543 per 100. Trol- lius was duur en gingen voor 601.05 per 100 in de beste soorten. SASSENHEIM VERDRONKEN. Het 4-jarig zoontje van den heer Th. Wesseling geraakte Vrijdagmid dag al spelende In de Oosthaven. De toepassing van kunstmatige ademhaling mocht, helaas, niet meer haten en dokter Hueber kon niet an ders dan de dood constateeren. VOORSCHOTEN Vrouwenbond. De R. K. Vrouwenbond afd. Leiden heeft de Voorschotensche da mes in de gelegenheid gesteld om Dinsdag avond deel te nemen aan den feestavond, die gehouden wordt in café-restaurant Schuttershof op vertoon van lidmaatschap- kaart. Ieder lid mag een introducée mee brengen tegen vergoeding van 25 cent. WASSENAAR Bekneld. Bij zijn werkzaamheden aan den Rijksstraatweg, kwam de 29-jarige B., uit den Haag, met een wijsvinger onder een met zand geladen lorrie, tengevolge waarvan een lid werd af gekneld. Na eerste hulpverleening door dr. Weeder is B. ter verdere behandeling gegaan naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag. Diefstallen. Ten nadeele van v. d. L., aan de Raaphorstlaan, werden uit de wei de 2 lammeren ontvreemd; voorts van v. V. Eikenhorst, 2 konijnen en 2 rijwielbanden, J. Louisestraat, 6 kippen, en wed. B. Adria- nastraat, 2 konijnen. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Volksbond. Na het Lof vond in de zaal van de St. Josephsgezellen een bijeen komst plaats van de leden van den Volks bond, onder voorzitterschap van den heer J. J. van Capel, die in zijn kort openings woord herdacht het overlijden van het lid, den heer Rademaker. Voorts deelde de voorzitter met dankbaarheid mede, dat de opbrengst van de thermometers van het Kanunnik van Schaikfonds hier ter plaat se ƒ136.83 bedraagt. Hierna besprak spr. de nieuwe wachttijdregeling bij het orgaan van steunverleening, in welke regeling, volgens spr., belangrijke verbeteringen zijn aangebracht ten gunste van de arbei ders. Spr. vestigde nog de aandacht op den Socialen Zondag op 18 Mei ter herdenking van de uitvaardiging der Pauselijke En cyclieken. Besloten werd om als naar ge woonte een jaarlijksche bijdrage te storten in het Kan. van Schaikfonds, ter opleiding van priesters. Nadat de agenda voor de Bondsraads-vergadering was besproken, werd de heer A. C. van Holsteyn tot af gevaardigde aangewezen. Voorstellen wer den gedaan om in het vervolg ook eens agn leden gelegenheid te bieden in gezel schap van een bestuurslid zulk een bonds raadvergadering bij te wonen voor reke ning van de plaatselijke afdeeling. De voorziter gaf vervolgens overzicht van het verloop van de ontstane bode-kwestie, waarna door vele leden hierover het woord werd gevoerd. Toen er tot stem ming was overgegaan bleek, dat de candi- daat Jac. Winkel Jr. was gekozen. De col lecte voor „Hulp in Nood" bracht 1.52 1/2 op. Gevestigd: G. D. Steenman van Zaandam M. P. Meindertsma van Zeist P. A. Bun nik van Hazerswoude A. de Heer van Zwammerdam Anna M. van der Leek van De Bildt H. Chr. Bergs- hoeff van Amsterdam C. Roodenburg van Sassenheim Cornelia G. Bakker van Leerdam L. P. Rietveld van Nieuwveen P. L. Soumokil van Zeist Elisa P. Soumokil van Zeist Jacob H. Soumokil van Zeist W. Tollig van Hillegersberg. Vertrokken J. M. de Blanken naar Noordwijk B. T. de Vrij naar Benthuizen HAZERSWOUDE Ondertrouwd: J.J. van Wageningen 26 j. en K. Bol 30 j. P. J. Groen 24 j. en C. Meyer 25 j. Gehuwd: N. P. Captein 29 j. en J. S. Heemskerk 28 j. HOOGMADE L. T. B. Evenals andere jaren heeft het bestuur van den L. T. B. de bedoeling gehad in een ledenvergadering het col lectief contract te bespreken voor de land- arbeidersloonen. Voorgesteld is het mini mumloon voor een volslagen vasten ar beider te stellen op ƒ21.per week. Voor een lossen arbeider wordt gesteld ƒ4. per dag gedurende de maanden 15 Maart tot en met 15 October en voor den overi gen tijd ƒ3.25 per dag. Tijdens de hooi bouw zou dan uitgekeerd moeten worden 4.50 per dag. Bespreking in een ledenvergadering vond nog niet plaats, omdat het bestuur bezig is met het zoeken van een oplossing voor de z.g. baggerlieden, die weliswaar niet direct in loondienst zijn, doch toch als arbeider aangemerkt kunnen worden. Het ligt in de- bedoeling voor deze arbei ders een zoodanige regeling te treffen, dat zij als arbeider aangemerkt worden en hierdoor in aanmerking komen voor de verschillende sociale voordeelen, welke voor arbeiders gesteld zijn. De leden doen echter goed reeds nu rekening te houden met de door het bestuur geadviseerde nor men van het loon. Hierbij zij opgemerkt, dat volgens verkregen inlichtingen, ook de niet-leden van een organisatie verplicht kunnen worden het contractloon aan te houden. KOUDEKERK Geboren: Theodoras Wilhelmus, z. van C. J. van der Meij en C. L. Loos. Ondertrouwd: Leendert Verhagen 39 jaar wonende te Hazerswoude en Hu- berdina Jacoba Peters 25 jaar alhier. LEIMUIDEN Kruisvaart. Tarcisiusban Donderdag om 2 uur allen aantreden voor 'n groote confetti-tocht. Het einddoel van deze tocht mag je zelf zoeken. Op de plaats van be stemming zullen we 'n kort kerkbezoek houden, vervolgens spelen en de inwen dige mensch versterken. Te ongeveer 6 uur wordt de terugtocht aanvaard langs een andere weg. Neem verder goed notitie van hetgeen er op je deelnemerskaart is aan gegeven. Godfriedban op Vrijdagavond maar, eerst als echte Maria-kinderen naar het Meimaandlof waar weplaats zullen nemen in de voorste banken. KJJH.V. Dinsdagavond verwachten we nu eens zooveel mogelijk leden om 8 uur in het Lof. Laten zij die eenigszins kun nen, toch minstens een avond in de week de Meimaand-oefening bijwonen. Hierna bijeenkomst in de zaal. Dinsdagavond te vens bestuursvergadering. Woensdagavond gaan een zestal K.J.M.V.'ers een tafel tennis wedstrijd spelen tegen de Treffers te Roelofarendsveen. „De Rare" De uitgestelde opvoering van „De Rare" door de ILK. Tooneelver- eeniging „St. Genesius" zal a.s. Zondag 18 Mei plaats vinden in de zaal van mej. de wed. Sneeboer. Een ieder, die houdt van 'n mooi Vlaamsch toorieelspel met pittige humor, brengt deze avond door bij St. Genesius. NIEUWKOOP Kruisvaart. Hedenavond (Zaterdag) na het Marialof Godfriedban. Rangpro gram. Zondag geen bijeenkomsten. Dins dag 7 u. Aspirantengroep. Woensdag 7 u. Willibrordusban. (Rangpr.). Zaterdag a.s. na het Lof cohortschouw, daarna God friedban. Wachtwoord: Voor Moeder. Geboren: Henri Johanens, z. van J. Kwakkenbos en P. M. de Jong Jacobus Theodoras, z. van G. Th. J. Nieuwenhui- zen en A. J. Baars. Ondertrouwd: H. P. Kuijer 23 j.f won. te Nieuwveen en P. J. Bakker 26 j. J. Molenaar 24 j. en J. E. de Bruin 26 j. Getrouwd: J. M. Baas 31 j. en H. J. Pieterse 22 j. J. H. van Bemmel 34 j. en J. van den Bosch 33 j. NIEUWVEEN Collecte. De op 2 Mei j.l. gehouden speldjescollecte voor de W.H.N. heeft op gebracht 35.59. Geboren: Johannes Marie, z. van J. H. van Leeuwen en A. Noordam Helena Geertruida Wilhelmina, d. van C. Lek en J. Markman Ger, d. van J. van der Leden en N. H. Jonker Adriaan Philip, z. van A. P. Visser en A. Tuijtel. Overleden: H. Roodsant 72 j. J. A. de Vries 75 j. B. van Veen 51 j. R. H. Breddels 59 J. Vertrokken: L. P. Rietveld naar Alphen a. d. Rijn H. J. Gouwelauw naar Bergschenhoek. REEUWIJK GEMEENTERAAD. De Raad kwam in vergadering bijeen. Van Ged. Staten een schrijven, waarbij nie tig verklaard wordt een raadsbesluit van verkoop van grond en water aan de d'Aumerielaan. Ged. Staten vonden de prijs van 2000 te laag. De Raad kon er niet mede accoord gaan. Ged. Staten voerden aan, dat er destijds een taxatierapport was geweest van 6000, waarom nu voor 2000. De Raad was van oordeel, dat de prijs van 2000 welletjes was, er moet voor de heer Zanenveld de mogelijkheid bestaan om zijn brood te verdienen, en men kan wel veel vragen, maar krijgen is de hoofdzaak, en wat is de waarde van het water. De Raad zou aan Ged. Staten vragen om de Prov. taxateur, water en grond te laten taxeeren. Van mej. Verheem een dankbetuiging voor de subsidie Kath. Kinderaitzending. De kinderbijslagverordening werd gewijzigd. Aangezien verschillende menschen overal hun booten maar vastleggen, werd een po litieverordening vastgesteld, waarin het verboden is, booten te meeren, zonder schriftelijke toestemming van den eigenaar. Voor het personeel van den distributie- dienst werd een arbeidsovereenkomstbe- sluit aangenomen. Aan de ver. „de Proef tuin" te Boskoop werd een subsidie van 50 toegekend. Een reclame schoolgeld werd ingewilligd, en enkele posten licht oninbaar verklaard. Een verordening sneeuw- en ijs ruim en werd vastgesteld. De slagers vroegen winkelsluiting van 's Maan dags voormiddag tot een uur namiddag; werd ingewilligd. Verordening benoeming veldwachters en bezoldiging werd gewij zigd. Dr. du Pon was aangesteld als gem.- arts op een salaris van 375.en f 50. voor vaccinatie. Deze 50.was gevonden door de 100.van dr. Batelaan te hal- veeren. Deze verzet zich, en zal gelijk krij gen. Voorgesteld werd, de salarissen voor beiden te bepalen op 475.gezien een ambtenaar niet terug gezet mag worden in salaris. De heer v. Boon maakte de opmer king, dat de concierge wel teruggezet is, maar dat is zeker de kleine man. Gem. be grooting 1940 werd gewijzigd, wegens groenteverkoop. Bij voorkomende zaken kwam nogmaals de zaak van de jachthaven aan de orde. De heer Rijlaarsdam was te gen verkoop van grond en'water. Er komt maar meer Zondagsontheiliging. De Raad vond dat deze man geholpen moest worden, er is geen plaats, om de jachthaven ergens anders te plaatsen. De Raad zal nader actie ondernemen, de heer Rijlaarsdam stemde tegen. Kerknieuws Heden 5e Zondag na Paschen. De H.H. Missen om 8 uur jrgt. voor Josina Heems kerk, om 10.30 uur bij een zilveren huwe lijksfeest tot zekere intentie. Onder de H.H. Missen collecte ter aanvulling der kosten van het gouden Consecratie-feest der kerk. Des avonds om half acht Lof voor den vrede. Maandag, Dinsdag, Woensdag Kruis dagen, om 8 uur Kruisprocessie, om 8.30 uur gezongen H.H. Missen. Donderdag Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag. De H.H. Missen om 8 en 10.30 uur. Des avonds om 7 uur Lof. Woensdag biechthooren van 6 tot 8 uur. Zaterdag biechthooren van 2 tot 4 en van 6 tot 8 uur. A.s. Zondag de Zondag onder het Octaaf van Hemelvaarts dag. Dinsdag 20 Mei komt Mgr. de Bisschop het H. Vormsel toedienen, des morgens te 10.30 uur. Maandag. De H.H. Missen om 7 uur voor overleden familie Verkleij en van Velzen; om 8.30 uur gezongen tot intentie van een 30-jarig huwelijksfeest. Dinsdag. De H. Missen om 7 uur ter eere van St. Antonius voor een overleden vader om 8.30 uur gezongen jrgt. voor Elisabeth Janmaat. Woensdag. De H.H. Missen om 7 uur voor Adrianus van der Wal en echtgenoote; om 9.30 uur gezongen voor Joannes Bunnik Donderdag. De H. Missen om 8 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; om 10.30 uur voor Elisabeth Goemans. Vrijdag. De H.H. Missen om 7 uur jrgt. voor Cornelis Vergeer; om 9 uur gezongen voor Ignatia Maria de Jong. Zaterdag. De H.H. Missen om 7 uur ln de kapel bij de Eerw. Zusters voor Wil helmus Schinke; om 8 uur voor Jan Schalk wijk en echtgenoote. Zondag. De H.H. Missen om 8 uur voor Michael Blom; om 10.30 uur voor de parochie. TER AAR Verpachting vischwater. Het visch- water, toebehoor^nde aan de gemeente, werd opnieuw verpacht voor drie jaar van de Leidsche Vaart werd pachter B. Kraan, voor 131.00, 's jaars; van de Oude Aar R. Verkade, voor 40.00; en van de Hoek- sche Aar, Gebr. v. Eyk, voor 15.00. UITHOORN Geboren: Alberta Johanna Maria, dochter van J. J. Lauwers en Th. C. Ver- meij Harry Christiaan Leopold, zoon van J. J. Pauw en S. A. Heij Wilhelmina Suzanna Henriëta, dochter van G. A. M. Dirks en C. E. M. Sandfort Johannes Ja cobus, zoon van J. Meijer en A. M. van der Tagt Henricus Lambertus, zoon van W. T. van Bunningen en C. A. M. A. van Heusden. Overleden: te Haarlem: Apolonla van Kints, echtgen. van A. Snabel, 56 jaar. Ondertrou wd L. van der Weijden, 25 jaar en C. Maas 23 jaar. Getrouwd: W. van dijk en G. F. van Geffen W. van de Ruit, en H. J. Ven- drik W. van Spengen en R. de Jong. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 21 Mei des v.m. 10 uur ten gemeentehuize. Aan de orde zullen o.a. worden gesteld de vol gende punten: Opening en notulen. Voor stel inzake het treffen van een regeling voor de behartiging van gemeenschappe lijke belangen inzake het woningbouwtoe- zicht in de gemeenten Leiderdorp, Kou dekerk a. d. Rijn en Woubrugge. Vestiging van een crediet-hypotheek en overneming van een eerste hypotheek. Wijziging ar- beidsovereenkomstenbesluit in verband met de luchtbeschermingsdienst. Poldervergadering. In de vergade ring van Stemgerechtigde Ingelanden werd de begrooting voor het dienstjaar 1941 vastgesteld, waarbij de omslag ge steld werd op 13.per H.A. in plaats van 12.in het vorige jaar. De reke ning 1940 sloot in ontvangsten met 27.129.31 en in uitgaaf met 28.736. het nadeelig saldo beloopt derhalve 1606.69. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren W. den Hertog Wzn. en J. M. Heenk. WADDINXVEEN Zwembad. De gemeentelijke bad- en zweminrichting zal dit jaar worden ge opend op Maandag 19 Mei. De tarieven zijn ongewijzigd gehandhaafd. Evenals vorige jaren wordt tot 31 Mei 10 korting ge geven op de abonnementsgelden. Getrouwd: M. J. de Jong en W. de Mul C. P. van Os en C. A. Zoethoutmaar J. Wortman en J. H. de Zeeuw Overleden: M. E. van LonkhuJjsen, echtgen. van H. v. d. Graaf, 25 j. Ondertrouwd: P. Meerburg en J. Noordam J. van Erk en N. de Roojj. ZOETERWOUDE Hofpolder. Gisteravond werd de ver gadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den Hofpolder gehouden. De rekening over 1940 werd vastgesteld aan inkomsten op 1602.44, aan uitgaven op 1572.58, batig saldo 29.86. De begrooting voor 1941 werd vastge steld aan inkomsten en uitgaven op 2882.72. De omslag werd daarbij be paald op ƒ9.per H.A. (v. j. ƒ6. De voorzitter, de heer H. J. van der Krogt, die aan de beurt van aftreden was, kon wegens het bereiken van den 70-jarI- gen leeftijd niet meer herkozen worden. Er werden woorden van hulde en dank gesproken voor hetgeen de heer van der Krogt gedurende 47 jaar las bestuurslid en 28 jaar als voorzitter voor het belang van den Polder heeft gedaan. In het bijzonder werd daarbij het initia tief voor de stichting van de electrische bemaling bij den aanvang van het voor zitterschap in 1914 geprezen. De heer van der Krogt dankte voor het groote vertrouwen, dat hij steeds in zoo ruime mate van bestuur en Ingelanden bij de vervulling van zijn taak mocht ge nieten. Blijmoedig legt spr. zijn werk •'eer, wetende dat de tijd is gekomen zijn plaats aan anderen over te geven. Met belang stelling zal spr, steeds de behartiging van het polderbelang blijven volgen. Met bijna algemeene stemmen werd tot voorzitter gekozen de heer P. M. van der Krogt. ZEVENHOVEN Geboren: Gijsbertha M. d. van H. D. Mur en C. G. Hoogeboom. Vertrokken: J. P. v. d. Weijden en gezin naar Nieuwkoop Catharina de Jong naar Zoeterwoude Adrianus v. Steijn naar Ter Aar Wed. J. Baas en kinde ren naar Kamerik. Ge v e s t i g d: C. Hoogervorst van Nieuw veen Mattheus van Rijn uit Woubrugge.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 10