OMGEVING Academienieuws SPORT Laatste berichten Burgerlijke Stand Marktberichten VRIJDAG 16 MEI 1941 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE UITREIKING DER PERSOONS BEWIJZEN. Regeling voor zieken en invaliden. De directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst deelt mede, dat personen, die door ziekte of invaliditeit verhinderd zijn het persoons bewijs ten stadhuize in ontvangst te nemen, hun oproep moeten laten terugbezorgen aan het bureau Bevolking, ingang Visch-y markt, onder opgave van de reden van hun verhindering. Deze personen zullen dan later aan huis bezocht worden. MERKLAPPEN IN „DE LAKENHAL." Nu een deel der zalen van het Stedelijk Museum tengevolge van de tijdsomstandig heden niet in gebruik is, heeft de Directie /an den nood een deugd gemaakt en een kleine tentoonstelling ingericht van zgn. merk- en teekenlappen, welke zich tot nu toe in het museumdepot bevonden. Deze lappen geven blijk van den grooten ijver, waarmee de jonge meisjes uit de vo- rige eeuwen zich bekwaamden niet alleen in het borduren, maar ook in het kunstig stoppen van beschadigde stoffen. Vooral dit, wij zouden .tegenwoordig zeggen, onzicht baar stoppen, moet een bijzondere vaar digheid hebben vereischt. De fraaie en kleurrijke patronen, welke zij hierbij wis ten te verkrijgen, dwingen onze bewonde ring af. De versieringen der merklappen zijn van by zonder belang wegens de zich steeds door de eeuwen heen herhalende mo tieven, welke gerekend moeten worden tot prachtige voorbeelden van Volkskunst. Daar de meeste lappen dezer collectie, v/elke zich uitstrekt van het begin van de 18de tot de tweede helft van de 19de eeuw, gedateerd zijn, kan men'zien, dat niette genstaande het steeds terugkeeren der mo tieven een zekere aanpassing aan den alge- meenen tijdstijl valt te constateeren. Voor het geval -zich nog dergelijke merk lappen in particulier bezit mochten bevin den, zal de Directie gaarne hiervan kennis nemen. BEGRAFENIS DR. A. H. OORT Gisterenmiddag vond onder groote be langstelling op de begraafplaats nabij het Groene Kerkje de begrafenis plaats van wijlen dr. A. H. Oort, oud eerste genees heer van het Sanatorium Rhijngeest te Oegstgeest en tevens waarnemend genees heer-directeur dier inrichting. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: dr. F. J .Stuurman, geneesheer-direc-, teur der gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest, dr. A. W. Borgerhoff Mulder eerste geneesheer van hetSanatorium Rhijngeest, dr. H. C. Jelgersma, eerste ge neesheer van> Endegeest, prof. dr. L. Knap pert uit Oegstgeest, dr. F. P. Muller uit Leiden, prof. dr. E. A. D. E. Carp, uit Oegstgeest, prof. A. H. Blaauw uit Ooster beek, mr. F. D. E. van Osnabruggen uit Den Haag, H. Zunderman, namens het Leidsche Drankweer-Comité, gep. vjce- admiraal A. F. Gooszen uit Oegstgeest, prof. dr. J. J. L. Duyvendak, dr. D. Loenen uit Amsterdam, prof. dr. J..P. Vogel, dr. Y. J. v. d. Meulen en enkele hoofdverpleeg sters der Inrichtingen Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest. Toen de kist, welke met een groot aan tal kransen was bedekt, in het koor der kerk was geplaatst en alle aanwezigen een plaats in de kerk hadden ingenomen, trad* allereerst naar voren "dr. F. J. Stuurman, geneesheer-directeur der gestichten, die namens den wethouder-voorzitter en de leden van de Commissie van Toezicht het woord voerde en vervolgens een persoon lijk woord sprak. Hierna sprak de heer N. Heertjes uit Oegstgeest namens het Medisch-Consultatie-Bureau voor Alcoho listen. Als laatste spreker vperde het woord ds. I. Hooykaas uit Arnhem, die sprak naar aanleiding van Matth. 5 vers 10. Hierna werd gezamenlijk gezongen Ps. 103, vers 5 10, waarna spr. in gebed voor ging. De zoon van den overledene prof. J. K. Oort uit Leiden heeft namens zijn moeder en verdere familie dank gezegd voor de betoonde belangstelling. Hierna werd het stoffelijk overschot in het familiegraf bijgezet, waarna bloemen in het graf werden gestrooid. KATWIJK AAN DEN RIJN „Katholiek Katwijk". Gisteravond hield „Katholiek Katwijk" de jaarverga dering in het Parochiehuis onder voorzit terschap van Pastoor Hesp. Na opening op de gebruikelijke vrijze las de secretaris, de heer C. v. d. Marei, de notulen. Door de omstandigheden was er geen vergadering. Dan het finantieel verslag van den pen ningmeester, den heer Jac. P. Rietveld. De :i.komsten waren 57.72 de uitgaven f 23.35, batig saïdo 23.35. De rekening werd goedgekeurd. De periodiek aftre dende bestuursleden, de heeren Nic. J. Winters en C. van der Marei, werden ljer- kozen. Als volgende agendapunt, bespre king bollénveiling". Het bestuur had met de commissie 1940 overleg gepleegd en stelde dientengevolge voor om niet zooals voorheen in Mei een veiling te houden van te veld staande bloembollen, doch een vei ling van droge bollen en te houden ep Dinsdag 19 Augustus. De bedoeling is, dat de bollen dan in papieren zakken in het Parochiehuis aanwezig zullen zijn. De ver gadering kon zich na bespreking met dit denkbeeld zeer goed vereenigén. Tot leden der commissie voor deze aangelegenheid worden benoemd de heeren P. H. Casten- miller, G. Braun, Hub. N. van Paridon en L. J. v. d. Valk. De verdere aangelegen heden werden aan deze commissie overge laten. Na rondvraag sluiting met gebed. LEIDSCHENDAM Geschenken voor het nieuwe raddhuis. B. en W. stellen den raad voor de hier onder volgende geschenken voor het nieu we raadhuis te aanvaarden en daarvan na goedkeuring door Ged. Staten aan de ge vers of wie hen Vertegenwoordigen mede- deeling te doen. Schilderij van D. Nijland te Wassenaar, voorstellende de kom der gemeente Leid- schendam bij de sluizen (Rijn-Schiekanaal) benevens een gedenkboek en een gasten boek, aangeboden door: organisaties en ingezetenen van Leidschendam; een tafel met 3 stoelen in de kamer van den burge meester, aangeboden door Coöp. Tuinbouw veiling „Veur en Omstreken", R. Kp Land en Tuinbouwbond, afd.- Leidschendam en de afdeeling Leidschendam van de HolL Maatschappij voor Landbouw; de glas-in- lood ramen in de kamer van den burge meester, aangeboden door de raadsleden, de.glas-in-lood ramen in de kamer van den secretaris, aangeboden door B. en W. en den secretaris; lichtkroon van gedreven Koper in de kamer van den burgemeester, aangeboden door organisaties én inge'zete- nen uit het dorp Stompwijk: smeedijzeren lichtkroon in de trouwkamer, aangeboden door de R. K. vereeniging voor ziekenhuis. verpleging, afd. Leidschendam; een. inkt- rtel vaft tin in de trouwkamer, aangebo den door de N.V. Handelsmaatschappij Gestetner te Amsterdam en 3 tabakspotten in Makkummerbl^uw in de kamer van den burgemeester, aangeboden door de veree niging van uitgevers voor de gemeente administratie te Voorburg. De officieele aanbieding van deze geschenken heeft plaats na afloop der raadsvergadering van a.s. Dinsdag. VARIéTé-VOORSTELLING VAN „VREUGDE EN ARBEID." Het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen, afdeeling „Vreugde en Arbeid" Leeft in de maand Mei in een aantal plaat sen groote variété-voorstellingen georgani seerd, welke onder persoonlijke leiding staan van Theo Bouwmeester en waaraan een twintigtal van de beste cabaret- en variété-artisten medewerken. Op Maandag 26 Mei a.s. te half acht komt Theo Bouwmeester met een wereldpro- gramm'a in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Als conférencier zal optreden Roland Wagter, terwijl een groot orkest eveneens zijn medewerking verleent. Nadat reeds in een aantal plaatsen, goed- koope zwemavonden door de Werkgemeen schap van het N. V. V. „Vreugde en Ar beid" zijn georganiseerd, zal ook in Leiden •voortaan de gelegenheid bestaan voor den by het N. V. V. aangesloten arbeider en zijn gezin voor den prijs van slechts 15 cent per bad dagelijks in de Overdekte Bad- en Zweminrichting aan de Haarlemmerstraat te zwemmen. Gisteravond tegen half negen is het 10- jarige meisje J. v. d. L. uit de Hazebroek- straat, bij het spelen op de Potgieterlaan tegen een rijwiel geloopen bestuurd door W. v. R. Het kind viel en brak het linker been. Door den E.H.D. werd het meisje^ maar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. SASSENHEIM Jubileum. Zooals we "ïeeds gisteren vermeldden, herdacht de heer E. Smit, zijn zilveren jubileum als melkslijter bij den heer H. Gerrits, zuivelfabriek „Holland" alhier. De jubilaris, die dezen dag in den huise- "lijken kring mocht doorbrengen, werd ten huize van zijn patroon gecomplimenteerd en ontving een stoffelijk blijk van waar deering. Ook vele anderen deden van hun belangstelling blijken. VOORSCHOTEN JONGEN HING AAN VRACHTAUTO Liet zich los en werd aangereden door achterwiel Gistermiddag heeft in de Treubstraat te Voorschoten een ongeluk plaats gehad, dat naar omstandigheden nog goed afgeloopen is. De zesjarige H. G. S., wonende aan de Molenlaan hield zich vast aan de rechter-, zijde van een vrachtauto," bestuurd door J. H. v. d. B. uit Koudekerk aan den Rijn. Toen de auto iets sneller ging rijden, liet de jongen los, met het gevolg dat hij werd aangereden door het achterWieL Dr. C. J. Kerkhof verleende de eerste hulp; direct levensgevaar was niet aanwezig. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat den chauffeur geen schuld treft. Diefstal. De heer N. Rijndijk, alhier, heeft aangifte gedaan dat in den afgeloo pen nacht 6 konijnen, 2 groote en 4 kleine zyn ontvreemd. Een onderzoek wordt inge steld. WASSENAAR Tabak uit peukjes. Omtrent de in beslagname van tabak meldt het „Vad." nog de volgende bijzonderheden. De Wassenaarsche politie bemerkte, dat een viertal jongens in het bezit was van eenige halve pondeh tabak zonder bande rolles. Toen zij naar de herkomst vroeg, zeiden 'de jongens de tab^k gekocht te hebben van S. te Wassenaar, bij wien toen een onderzoek werd ingesteld en 56 pak ken werden gevonden. Naar S. verklaarde was de tabak hem geleverd door. A. De politie naar A., waar zij in een zolder kamertje 33 pakken tabak aantrof naast kisten vol met eindjes sigaar en sigaret. LEIDEN. Geslaagd: voor het Doctoraal examen rechten P. de Graaff, Den Haag; Candidaafs-examen Wis- en Natuurkun de: R. Hartono Wignjodisastro, Leiden (L.); C. F. A. Bruijning, Haarlem (K.), en P. Leentvaart, Haarlem (K.). Candidaatsexamen Arische taal- en let terkunde, mej. J. E. de Leeuw, Leiden. Doctoraal examen Semietisclie taal- en letterkunde de heer dr. W. H. Gispen, te Delft. Doctoraal examen Geneeskunde mej. M. E. Polak Daniëls, Den Haag, en de heeren L. H. Geerdes, Dinksland en P. W. Boer, Boskoop. Artsexamen le gedeelte: mej. C. M. C&l- jouw, Vlissingen, en de heeren J. L. van Wermeskerken, Alphen a. d. R ij n, A. Kievit, Sommelsdijk, O. J. G. Kronig, te Oegstgeest en H. J. van Wiechen, Den Haag. Bevorderd tot arts: mej. A. C. de Groot, L e i d e n, en de heeren D. Akerhuis, Maas sluis, F. M. van Gent, Schiedam, F.- Vis- soher, Vlaardingen, I. Helleman, Vlaardin- gen, Th. van Wijk, Leidschendam en C. A. Eindhoven, Leiden. OLYMPISCHE SPELEN. OLYMPISCHE SPELEN BLIJVEN EEN WFRELDTOURNOOL )rDe Olympische gedachte leeft zelfs in dezen oorlogstijd onverzwakt voort", al dus uitte zich een dezer dagen de secreta ris-generaal van het Duitsch Olympisch Comité, dr. Karl Diehm, in een rede, welke hij voor een talrijk en aandachtig gehoor te Parijs uitsprak. „Deze gedachte komt vooral tot uiting in de practische uitoefe ning van het internationale sportverkeer óp het geheele vasteland van Europa. Het nationale sportleven werd reeds in de eer ste maanden van den oorlog wederom ge heel opgenomen en heeft zich inmiddels versterkt en ontwikkeld tot op interna tionaal terrein .De verbroedering op sport gebied tusschen Duitschland en Frankrijk is een hecht fundament geworden voor de internationale ontwikkeling van het sport leven". Aan het slot van zijn rede ver klaarde dr. Diehm, dat de Olympische Spe len internationale spelen zullen blijven, waaraan alle lariSen van de wereld zullen blijven deelnemen. Natuurlijk zullen tot de ze spelen alleen die landen kunnen wor den toegelaten, waarvan verwacht kan worden, dat zij bereid zijn op sportieve en eerlijke, wijze zich in den strijd te men gen. Europa echter zal garant moeten blij ven ^oor deze spelen, welke tevens een feest zullen zijn der schoon e kunsten. Binnenland ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP NEDERLAND. In den afgeloopen nacht vlogen enkele Britsche toestellen boven ons land. Een aantal bommen werd neergeworpen. Ge lukkig zijn geen dooden of gewonden te betreuren. De meeste bommen vielen op Let open veld. In een stad in Noord-Holland echter werden eenige woonhuizen min of meer beschadigd. Voorts werden zes koeien gedood. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. Gistermiddag omstreeks 5 uur is de 52- jarige mevr. G. van B., wonende aan de Van Boetzelaerlaan, op den hoek van den Westduinweg en de Douzastraat aangere den door een vrachtauto. Mevr. van B., die op de fiets was, kreeg een schedelbasis- fractuur en werd door den geneeskundigen dienst naar het R. K. Ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. In Men afgeloopen nacht is zy aan haar verwondingen over leden. MOLEN DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Vanmorgen is tijdens een korte onweers bui de bekende molen aan de Roskam van het waterschap Kamperveen, door bliksem inslag afgebrand. De bewoners- konden zichzelf en een gedeelte van den inboedel redden. DE BIBLIOTHEEK VAN WIJLEN Dr. H. MOLLER NAAR LEUVEN. De persdienst van de Stichting Braban- tia Nostra deelt mede: Onze stichting heeft de bibliotheek van wijlen dr. H. Moller aangekocht en ge schonken aan de universiteit van Leuven. De aankoop en het vervoer zyn moge lijk gemaakt door den milden steun van de directie van Philips' Gloeilampenfabrie ken N.V. te Eindhoven en een inzamelings comité, gevormd in Tilburgsche weten schappelijke en industrieele kringen, be heerd door mr. B. J. M. van Spaendonck. De bibliotheek is nog aangevuld kunnen worden. Andere boekenschenkingen, mits van niet te grooten omvang, kunnen worden meegezonden, indien ze onverwijld worden toegestuurd aan den secretaris, mr. P. Mutsaers, Wilhelminapark 143 te -Tilburg. oplichting c.q. verduistering vanverschil lende bedragen van f 500.ten nadeele van personen uit Den Haag en in de pro vincie. F. stelde in verschillende plaatsen in het land filiaalhouders van zijn leeskring aan en wist deze te bewegen een som van f 500 borg te storten, doch dit bedrag zagen zy meestal niet meer terug. De filialen konden op den duur niet in stand worden gehouden, omdat er gebrek san belangstelling was. Bovendien liet hy zich dezer dagen failliet verklaren, het geen voor verschillende filiaalhouders aan leiding was.aangifte bij de politie te doen. Ongeveer tachtig van hen zijn de dupe ge worden van de practijken van F. DIRECTEUR VAN EEN LEESKRING GEARRESTEERD. De 36-jarige C. S. F„ directeur van een ieeskring te 's Gravenhagc, is dezer dagen door de politie gearresteerd, verdacht van HAMSTERAAR WERD GESNAPT. Bij een inwoner van Den Haag werd de zer dagen door de politie een groote ham stervoorraad gevonden. Er kwamen voor den dag: 3 kisten ieder met 48 blikjes ge condenseerde melk, een doos met 25 blik jes gecondenseerde melk, 25 blikjes kof fiemelk, 7 k.g. Siroop, 5 kg. perensiroop, 29 blikken appelsiroop en 20 pakken meel. De geheele voorraad werd in beslag ge nomen en procesverbaal tegen hem opge maakt. Buitenland HET DUITSCKE WELRMACHTSBERICHT BERLIJN, 16 Mei. (D. N. P.). Het opper- Level van de Duitsche weermacht maakt bekend: Een duikboot rapporteert als gezamen lijk resultaat van haar gevechtsactie het tot zinken brengen van 26.000 brt. scheeps- ruimte. Daarvan werd 18.000 brt. reeds in vórige berichten vermeld. Het luchtwapen vernietigde in het zeegebied rondom En geland twee schepen met tezamen 500 brt. en beschadigde een ander schip in een dok door voltreffers van zv/aar kali ber. Gevechts- en jachtvliegtuigen vielen overdag en des nachts verscheidene Brit sche vliegvelden aan en vernielden een aantal vijandelijke vliegtuigen op den be- ganen grond. Andere geslaagde luchtaan vallen waren in den afgeloopen nacht ge richt op havensteden in Schotland en Zuid. Engeland. In Noord-Afrika sloegen Italiaansche af- deelingen van het Afrikacorps een aanval van den vijand bij Tobroek af. Met gebruik making van talrijke pantserwagens rukten vrij sterke Britsche strij4krachten naar fort Cappuzzo en Solloem, en drongen met dee pen val! hun strijdkracht Solloem binnen. De vijand leed hierbij sterke verliezen. Er werd een aantal gevangenen gemaakt. Lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen namen met succes deel aan de gevechten bij To broek en Solloem. In het gebied van de Middellandsche Zee bestookten formaties van het Duitsche luchtwapen in herhaalde aanvallen het vliegveld Lucca op het eiland Malta met brisant- en brandbommen, welke groote branden en verscheidene ontploffingen ver wekten. Op het eiland Kreta v/erden ka zernes van den vijand in brand geworpen en op een vliegveld werden drie toestellen op den beganen grond vernield. In het zeegebied om Kreta plaatsten x^uitsche gevechtsvliegtuigen voltreffers van bommen op drie groote koopvaardij schepen. Bij de poging om in den loop van den dag de Duitsche Bocht en de bezette gebieden binnen te vliegen, verloor de vijand by elkaar vijf vliegtuigen. In den afgeloopen nacht vloog de vijand niet vry sterke strijdkrachten naar Noord» en Noord-West Duitschland en deed o.a. een aanval op Hannover. Afzonderlijke vliegtuigen drongen door tot Berlijn, ner gens ontstond noemenswaardige militaire schade. Onder de burgerbevolking werden eenige personen gedood en gewond. Drie der aanvallende Britsche vliegtuigen wer den omlaaggeschoten. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 16 Mei. (Stefani). Het Italiaan sche legerbericht nummei 345 luidt als volgt: In den nacht van 14 op 15 Mei hebben Italiaansche en Duitsche formatie^ vlieg tuigen belangrijke doelen/ vliegvelden en vlootsteunpunten op Malta met zichtbaar succes aangevallen. In den loop van den dag werden de aanvallen door Duitsche eenheden herhaald. Tijdens een gevecht met vijandelijke jagers is een Hurricane- vliegtuig neergeschoten. In Noord-Afrika zijn gevechten aan den gang in de buurt van Solloem. Door Ita liaansche jachtvliegtuigen vergezelde for maties Stuka's hebben in den sector yan Solloem vijandelijke stellingen gebombar deerd. Andere Italiaansche en Duitsche formaties hebben Tobroek gebombardeerd, waarbij een luchtdoelbatterij en het pomp- tation door voltreffers worden geraakt en gToote uitgestrekte branden werden ver oorzaakt. In het Oostelijk deel van de Middelland sche Zee hebben onze vliegtuigen vlieg velden en spoorweginstallaties op Cyprus gebombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben eenige bommen geworpen op Rho- dos, zonder slachtoffers of scbade te ver oorzaken. In Oost-Afrika duurt de heldhaftige te genstand van onze troepen bij Amba Alads- j« voort en zal in de geschiedenis als een nieuw zinnebeeld van de dapperheid en den roem van de Italiaansche soldaten voortle ven. Ons garnizoen, van alle kanten door sterke formaties aangevallen, tsrijdj onder het permanent vuren der artillerie en het neerwerpen van bommen door den vijand met ontembaren moed verder eri brengt den aanvaller zware verliezen toe. Uit de overige sectoren valt niets bijzon ders te melden. LEIDEN. Geboren: Juliana, dochter van C. de Koning en S. Slappendel. Elisabeth, dochter van W. Stavleu en G. van Kam pen. Gerrit Nicolaas, zoon van W. C. Nagtegaal en J. Holswilder. Ondertrouwd: N. A. Blöte jm. 53 j. en M. Oskam \<red. 52 j. Getrouw d: J. J. Okker jm. en M. J. Vrolijk jd. Overleden: F. van der Wallen M. 64 j. P. Neuteboom wédn. 69 j. LEIDEN, 16 Mei. Vee. Aanvoer 22 stieren 111 kalf- en melkkoeien 290530, handel tnatig; 36 varekoeien e. a. 200370, han del ma jig; 28 pinken 160270 handel ma tig; 4 graskalveren, 18 vette kalveren, 168 nuchtere slachtkalveren* 195 weidescha- pen 3448 handel matig; 978 lammeren f '1724, 39 zeugen 6695, 252 mestvar- kens f 3050, 695 biggen 1624, -handel matig. 42 bokken of geiten 3095 handel tamelijk. Kaas. Aanvoer 38 partijen waarvan 33 partijen .Goudsche kaas le soort f 40.50 41.50 en 2e soort 3940, 5 partijen Leid sche kaas le soort 39 per 50 kg. Handel flauw. LEIDSCHENDAM, 15 Mei. Groentenvet- ling. Platglas komkommers le soort 20, 2e soort f 15, 3e soort 10, kropsla 4.50 6.00, stoofsla 718,"peen 17, bloemkool le soort 23,2e soort 17.30, uitschot 5—12. tomaten A f 27, B 27. C 27, CC 20, bonken 20, Andijvie per kg. 1421 cent, spinazie per 4 kg. 1028 cent, pos telein 2031 cent, raapstelen 11 cent, ra barber per bos 9 cent, radijs 2 cent, sel derie f 3.00—7.50. NIEUWERBRUG, 14 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 4331 eieren. Pr ij zen:, kippeneieren wit 5.607.10 of 1.05 per kg., eenden eieren 6.507.00 per 100 stuks, boter 1.001.01 per pond. LEEUWARDEN, 16 Mei. Vee. Aanvoer: 37 stieren, 240 vette koeien, 764 melk- en kdlfkoeien 165400, 110 pinken 95285, 5 vette kalveren, 16 graskalveren, 828 nuch tere kalveren, 841 vette en weideschapen, '542 lammeren 1324, 40 vette varkens, drachtige f 135235 en loopers 2462, 202 kleine biggen, 75 bokken of geiten. To taal aanvoer 4743 stuks. Overzicht: Melk en kalfkoeien en biggen aanvoer minder, handel kalm, prijzen lager. Drachtige var kens, magere varkens en loopers aanvoer kort, handel kalm, prijshoudend. Biggen aanvoer redelijk, handel kalm, prijshou dend, Lammeren aanvoer ruim, handel vlug, prijzen duur. De N. V. C. nam onge veer 250 koeien, 700 nuchtere kalveren, 70 varkeps en enkele schapen over. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 16 MEI. Valuta's (schriftelijke en. tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Brussel .30.11—30.17 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: v Dollars 1.86 1/2—1.90 1/4 Belg. francs 30.0830.20 Zweedsche Kronen 44.7644.94 Zwitsersche francs 43.5943.75 Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een lang en geduldig lij den, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in.den ouder dom van 68 jaren onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootva6er GODEFRIDUS VAN IÉER POEL Wedrii Va^ ELfSMLBETH HUBÊRT* i ^de Fai POE] v. d. ^OEL M. v.td. POEL— ft MEIJER J. v. d. POEL J. v. d. ^OEL DUIVENVOORDEN G. v. d. POEL C. v. d. POEL VAN AMSTERDAM Oegstgeest, 16 Mei 1941. Hooge Morsch 27. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de St. Willi- brorduskerk te Oegst geest op Maandag 19 Mei a.s. de stille H. Mis om kv/art over 8 en de ge zongen Requiem om half tien waarna de begrafe nis op het R. K. Kerkhof aldaar. 7769 Eenige en algemeene kennisgeving.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3