OMGEVING Wilt U iets welen? DINSDAG 13 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 OP DE BOLLENBEURS Tegen aller verwachting in waren er zeer weinig inzendingen op de keuring. De fa. G. Lubbe en Zoon, Oegstgeest be kwam het eenige toegekende getuigschrift voor haar Barrii-zaailing 11/41, met room wit bloemdek en diep oranje gekroond vlak kroontje. Deze firma had o.m. nog ingezonden Poet. Zurich, met „rood" kroontje cn Polar Ice met witte cup en wit bloemdek. J. A. van Gent, Voorhout had nog een gele trompet ingezonden, die hij Latest Yellow wilde noemen. De Commissie vond de naam niet geschikt, dus moet inzender een andere opzoeken. De bloem is geen verbetering, de eenige „verdienste" is dat zij zeer laat is. O.i. heelemaal geen verdiensten had Poetaz Prinses Ingrid van A. Vis, Limmen. Flod derige bloemen van een smerig vuilwit! P. van Deursen, Sassen'ieim had eenige mooie variëteiten: de Barrii John Dix, Feu Ardent en La Beauté en Inc. Lotario. Van de inzending van de Graaf „Ger- truida", Lisse, noemen wij Red Shadow, een werkelijk heel goede naam voor deze bloem met diep oranje cup. Daarnaast de Gladioli. Van K. Velthuys en Co., Hillegom voor Julisonne, heel licht rose met donkerder vlek. P. Bijvoet en Co., O verveen had buiten eenige variëteiten welke de vorige week reeds genoemd zijn: Jhr. Loudon, rood met donkerder vlek en de steenroode Kapt. Pokanowsky. In de zaal veel menschen. HILLEGOM Personalia. Voor costumière slaagden de dames Nelly van der Aar en Leny FrossèL Voor lingerie: Marie Brouwer, Bets Jonkheer, Anny van der Linden, Bep Peters, Co Warmerdam en Nelly Weijers. Zij werden opgeleid door de Zusters van „St. Teresia" alhier. Geboren: d. van E. J. van Loon-War- merdam d. van W. F. van Beek-Hartman d. van M. C. Versteege-van der Salm z. van M. van der Stelt-de Graaf d. van H. Bakker-Krook. Ondertrouwd: P. J. van der Klugt en E. C. van der Paal J. A. de Bruin en B. M. Assendelft C. van Bemmelen en A. M. Aangeenbrug Getrouwd: C. M. Elfering en P. A. Raamsveld H. J. Pijpers en C. J. Rotte veel. Overleden: C. van den Berg, wed. F. Schipper, vr., 90 j. LISSE DOOR DE TRAM GEGREPEN. Een voetganger stak onverwacht over en werd zwaar gewond. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur wilde de 20-jarige L van Rijssel uit Lisse den rijksstraatweg, ter hoogte van het perceel Heereweeg 304, oversteken, terwijl er een tram in zicht was. Door het onverwachte oversteken kan de bestuurder van de tram zijn vaart niet inhouden en niet tijdig stoppen, zoodat de man, die met een bak fiets reed, werd aangereden en tegen den grond werd geworpen. Hevig bloedend werd hij in het perceel Heereweg 304 binnengedragen, alwaar de doktoren Haase en Holl hem de eerste geneeskun dige hulp verleenden. Zij constateerden een schedelbasisfractuur. De toestand van den heer van Rijssel is ernstig. De bak fiets en de tram bekwamen materieelft schade. Naar wij vernemen treft den be stuurder van de tram geen schuld en is het ongeval te wijten aan het onverwacht oversteken. Jubileum. In Maart j.L was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Beyk Czn. tot penningmeester werd gekozen van het Re traitefonds „St. Ignatius". Dit feest is Zon dagmiddag op eenigszins feestelijke wijze zij het in meer intiemen kring, herdacht. Hierbij waren uitgenoodigd en aanwezig, behalve het bestuur van het fonds, pas toor G. A. v. Zuylen, pater v. Kamp, di recteur van het retraitehuis St. Clemens te Noordwykerhout, het bestuur van den R.K. Volksbond en St. Isidorus en het bestuur van het retraitefonds St. Missiën afd. van den Vrouwenbond. Nadat de jubilaris en zijn echtgenoote benevens zijn vader had den plaats genomen sprak de voorzitter van „St. Ignatius", de heer S. Langelaan, eeni ge hartelijke woorden van felicitatie, waar bij hij lof bracht voor de vele arbeid door den feesteling verricht. Na een hartelijke felicitatie deed pater v. Kempen uitkomen de onschatbare waarde van de godsvrucht, die ook door zijn arbeid tot stand is ge bracht Als blijk van waardeering werd den jubilaris namens bet fonds een schilde rij van den 9- Clemens Maria Hofbauer, patroon van het Retraitehuis, aangeboden. Ook de pastoor sprok eenige hartelijke woorden van felicitatie, terwijl de heer J. P de Koning een woord van gelukwensch tot den jubilaris richtte, daarbij wijzend op de vruchten voor een retraite in onzen be wogen tijd. Nadat de jubilaris zijn dank bad betuigd voor deze hartelijke huldiging bleef men nog eenigen tijd gezellig bij een. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan de N.V. Potman's Woningmaatschappij te Lisse vergunning verleend tot het bouwen van een werk plaats aan de Kanaalstraat 29. Uitvoerder van dit werk is de aannemer G. Horsman te Lisse. Gegund. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan de fa. Daudeij en Co's te Lisse voor den door hen ingeschreven prijs van 2910.gegund het verbouwen van het pand Heereweg 304 tot politie bureau. LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Gisterenavond organiseer de de K.J.M.V. St. Albertus Magnus in haar clublokaal aan de Damstraat een eigen werkavond. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer Wim Bleijs, werd door 5 K.J.M.V.-leden gedurende pl.m. 5 minuten gesproken over hun „arbeid" in hun bedrijf. Jac. van Vliet sprak over het autobedrijf en schetste de ontwikkeling van de automobiel; J. v. d. Kleij behandelde het brandstoffenbedrijf; C. Vader het wagen bouwbedrijf, Jac. v. Bohemen sprak over den arbeid op de boerderij, terwijl tot slot D. Dudink het slagersbedrijf behandelde. Ofschoon de spreekbeurten geen daverend succes brachten, mag het resultaat niet on bevredigend genoemd worden en zal met een beetje oefening zeker iets bereikt wor den. Daar er geen voldoende deelremers waren voor den declamatiewedstrijd, werd deze uitgesteld tot de volgende bijeenkomst. Hierna werd de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze gesloten, nadat de voorzitter de 5 heeren dank had gebracht voor hun werk en anderen had aangespoord dit voor beeld na te volgen. Dood gebleven. Tijdens zijn bezighe den is gisterenmiddag de heer H., portier van de Ned. Spoorwegen te Leidschendam plotseling onwel geworden. Dr. van Dor sten van Voorburg, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood 'door hartver lamming constateeren. Door de politie is het lijk per brancard naar St. Antoniushove vervoerd. Sport. Voor een zeer talrijk publiek speelde AW I op eigen terrein tegen VVP II. Wederom wist AVV, dat in dezen wed strijd het 100e doelpunt dezer competitie scoorde, een groote overwinning te behalen doch het spel is niet medegevallen; er wordt te slordig gespeeld en het plaatsen laat nog al eens te wenschen over. Wan neer hieraan meer aandacht geschonken wordt, belooft dit elftal nog veel goeds voor de toekomst. Na het beginsignaal zijn de eerste aanvallen voor AVV, doch deze zijn te onsamenhangend, om succes te kun nen brengen. VVP probeert het dan met enkele snelle uitvallen, doch vindt de AW achterhoede op haar post. Geruimen tyd gaat het spel van doel tot doel, waar bij AW echter het meest in den aanval is. Ondanks herhaalde aanvallen blijven doelpunten uit, vooral ook door het keurige werk van den WP-keeper, die een schit terende wedstrijd speelde. Eindelijk heeft AVV succes, als uit een voorzet onhoud baar wordt ingeschoten 10. Spoedig daarop wordt het 20 uit een penalty en nog voor de rust wordt de stand opgevoerd tot 30. WP weet hier tegenover geen enkele doelpunt te maken, zoodat met 30 voor AW. gedraaid wordt Direct na de rust wordt de WP-keeper voor de 4e maal gepasseerd, als een hard schot van den linksbinnen door een der backs van richting wordt veranderd en onhoudbaar in de touwen vliegt. Dit doel punt inspireert VVP en de AW-achter- hoede krijgt het zwaar te verantwoorden en het duurt niet lang, of den achterstand wordt met een goed doelpunt verkleind 41. Dan is de beurt weder aan AVV, doch daar de WP-achterhoede handig den buitenspelval opzet, stranden vrijwel alle aanvallen op buitenspel, hetgeen het spel niet ten goede komt. AW weet toch nog driemaal te. doelpunten, terwijl VVP geen succes meer boeken kan, zoodat AVV een 71 overwinning behaalde. Het 2e elftal speelde te Den Haag tegen Quick Steps II en verloor wederom, thans met 43, zoodat de laatste wedstrijden nog de beslissing voor het kampioenschap zul len moeten brengen. Het 3e elftal speelde op eigen terrein tegen RIA III en won met 82. Geboren: Johanna Antonia Maria d. van M. G. v. d. Pijl en J. Starrenburg. Ondertrouwd: Petrus C. Blokland en Cornelia J. Scheenaard. Getrouwd: P. J. v. d. Broek en Cl. Tr. Roest. Overleden: Adrianus Kruik, 85 j. NOORDWIJK Volkstuintjes. Na de bekendmaking van de vorige week, dat er een perceel bosch beschikbaar was gesteld voor de in woners om er volkstuintjes van te maken, hebben zich ruim 260 personen aangemeld. Door deze geweldige toevloed was de com missie niet in staat met het daarvoor aan gewezen terrein aan de noodigste aanvra gen te voldoen. Omdat het de opzet is al leen voor gezinnen, die nog geen stukje grond hebben, een gedeelte beschikbaar te stellen, zal er op het aantal aanvragen een selectie worden toegepast. Daar de commis sie ook na deze selectie geen kans ziet met een terrein van 2 H.A. rond te komen, heeft zij van den heer L. Graaf van Limburg Stirum nogmaals de toezegging gekregen, dat hij voor dit doel nog een perceel bosch wilde beschikbaar stellen ter grootte van 0.78 H.A., terwijl de gemeente eenige per- ceelen bouwterrein aan de van Panhuijs- straat heeft vrijgegeven, ter grootte van ongeveer 0.95 H.A. Het ligt in het voornemen ook deze per- ceelen zoo gauw mogelyk in werkverrui ming te laten diepspitten, zoodat ze bin nen korten tijd teeltklaar zijn in verband met den planttijd. VOORSCHOTEN Ter waarschuwing. Naar aanleiding van ingekomen klachten by de politie, dat jongens in de jjssalon van v. d. M. kaar ten om geld, waarbij soms hun geheele zakgeld verdween, is een onderzoek inge steld en tegen een 20-tal jongens in den leeftijd van 13 tot 18 jaar is procesverbaal opgemaakt, terwijl tegen v. d. M., die ge legenheid gaf voor deze gokpartijen, even eens procesverbaal zal worden opgemaakt. Volkstuintjes. 186 inwoners hebben van het gemeentebestuur een stukje grond De Raad van de gemeente Alphen aan den Rijn kv/am gisteravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemees ter P. A. Colyn, aanwezig alle leden. De heer C. Verduyn werd geïnstalleerd in legde de vereische eeden af. Voorstel van B. en W. in zake samen werking met omliggende gemeenten voor de uitvoering van de Vleeschkeuringswet 1919 (Stbl. no. 524). De heer Ruyssenaars betuigde zyn in stemming met de opheffing van den half om ttelij ken keuringsdiensl. De heer Ver donk bepleitte een noodslachtplaats te Aar- Janderveen. Spr. bepleitte ook een ruimere ,.nood-vleesch"-bedeeling in Aarlanderveen De heer Tolk prees het voorstel, doch ver langde een schadeloosstelling voor den te- genwoordigen keuringsveearts, indien deze niet wordt herbenoemd. Deze schadeloos stelling zou moeten bedragen het vèrschil tusschen het nu genoten salaris en het te verleenen wachtgeld, en vervolgens een toeslag op het pensioen, wanneer de heer Kuipers den 65-jarigen leeftijd zal hebben bereikt. De heer Den Uyl noemde dit voor. stel een stap in de goede richting, een ra dicale oplossing zou zijn één slachthuis. De heer Geerlof had ook eenige opmerkingen over de verdeeling van het vleesch. De i.eer den Hertog loofde de scherpe keuring in het verleden; spr. hoogt, dat deze niet zal verslappen. De voorzitter beantwoordde de sprekers. Van de zijde der Provincie werd aangedron gen het aantal noodslachtplaatsen te beper ken. Voor iedere gemeente is er echter een verkregen. De Aarlanderveeners kunnen gaan naar Aardam en Nieuwkoop; het is ^én kring. De kwestie van den keurings- jeearts komt aan de orde in een volgende vergadering. Aan de noodvleesch-verdee- dng is aandacht geschonken; spr. hoopt op een bevredigende regeling. De heer Ver duyn bepleitte, dat het vleesch, dat uit Aarlanderveen in de randgemeenten ge keurd wordt, in Aarlanderveen gedistri bueerd wordt. De voorzitter zeide enderzoek ice. Het voorstel werd hierna r. h. st. aan genomen. Voorstel van B. en W. in zake samen voeging van de openbare scholen voor G. L. O. aan de Raadhuisstraat en aan de Schoolstraat. De heer Van Kleef wenschte te weten, waar eventueel een nieuwe school zal wor den gesticht. De heer den Hertog hoopt, dat de nieu we school zal worden gebouwd op de plaats van de oude. Hoofdzaak is dat de school vr de kom der gemeente blijft. De heer Ruyssenaars sloot zich daarbij aan. De voorzitter antwoordde, dat dit ook voor B. en W. vaststaat. Het ontworpen I lan omvat een ,zeer doelmatige verbou wing van de oude. Verbouw of nieuwbouw zullen misschien eenigen tyd worden uit gesteld. Daarom verheugt het spr., dat alle klassen kunnen worden ondergebracht in de Schoolstraat; deze overschietende klasse Kan voorloopig ondergebracht worden in de Trouwzaal. (Huis der Gemeente). Het voorstel werd, na nog eenige bespreking, z h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. in zake het ver leenen van een bijdrage aan de Groote-, Kleine- en Kalkovensche polders in de kosten van verplaatsing van het gemaal en tot aankoop van eigendommen voor ver betering van den Oudshoornschen weg na bij de Heul. De heer den Hertog huldigde B. en W. voor dit voorstel. De heer Ruyssenaars vond de kosten hoog, maar zag het gemeentebe lang in. De heer Tolk bepleitte verbree- gehuurd. z.g. volktuintjes, zoodat een ge zamenlijke oppervlakte van 36.517 M2. voor dit doel is uitgegeven. Diefstallen. Bij de politie deed H. P. D., Veurscheweg, alhier, aangifte van dief stal van 5 kippen, in den nacht van 9 op 10 Mei, terwijl dien zelfden nacht bij G. K., Leidscheweg, een zak, inhoudende 100 K G. kunstmest werd gestolen. De politie stelt een onderzoek ln. Van A. J. alhier werd een rijwiel ont vreemd, dat hij een oogenblik onbeheerd had laten staan in de Schoolstraat ZILK Sport „Van Nispen" speelde thuis te gen Hoofddorpsche Boys I en werd door dit, werkelijk zwakke, elftal met niet min der dan 71 ingemaakt. Wederom ver scheen V.N. onvolledig in het veld, zoodat eenige spelers van het tweede elftal, die reeds een wedstrijd gespeeld hadden, in moesten vallen. Men dient goed te begrij pen dat hiermede het schijnt een ge woonte te worden de geest en de fut by de spelers er uit gaat. Wanneer wordt afgetrapt, gaan de Zil- kers op verkenning uit en weten vrij spoe dig te doelpunten (10). De Boys die. zooals reeds gezegd, er ook niet veel van terecht brachten, konden het toch beter dan V.N. en wisten vrij spoedig gelijk te maken (1—1). Bij V.N. is het inmiddels hopeloos om aan te zien en is het vooral de achterspeler Zonneveld, die de eerste twee door de Boys gemaakte doelpunten had kunnen voorkomen (13). Na de rust speelt V.N. voor den wind, maar ook dit helpt niets. De Boys namen hun kansen waar, terwijl bij V.N. slechts twee of drie voorhoede-spelers een be hoorlijk partijtje voetbalden. Vooral de kleine Drift heeft er zin in, maar vrouwe Fortuna is niet met hem en zijn schoten gaan juist over of naast. Wanneer inmid dels door de Boys een strafschop achter den doelman is gedeponeerd, voeren deze den stand op tot 7—1, met welke stand einde aanbreekt van een zeer onbenullig partijtje voetbal, hetgeen wij van de Zil- kers niet gewend zijn en hetgeen ook niet noodig is. Het tweede deed voor het eerste niet on der en verloor van Geel Wit 3 met 75. VAN ALPHEN AAN DEN RIJN ciing van den straatweg en een trottoir vanaf de Heul- tot 's Molenaarsburg. De heer Dekker betuigde zijn instemming. Na een woordje var wethouder den Ouden werd het voorstel aangenomen. Voorstel van B. en W. in zake het ver leenen van subsidie aan de vereeniging tot bestrijding der tuberculose alhier. De heer Dekker stelde voor, dat de pen ningmeester maandelijks B. en W. rekening en verantwoording zal doen, opdat subsi die kan worden verleend, zoodat tijdig de sanatoriumrekeningen kunnen worden be taald. De voorzitter zeide, dat de zaak er niet /oordeelig uitziet. B. en W. doen, wat noo dig is. Tegen een volgende vergadering ko men B. en W. met nog uitgebreider voor stellen. De heer Verdonk vroeg hoe het staat met de particuliere bijdragen. Weth. Sprey zeide, dat de gemeente meer aan de tuberculose-testryding behoort te doen; vandaar deze voorstellen. Echter dient er ook door particulieren te worden bijge dragen. De heer den Hertog antwoordde, dat men niet altijd bij dezelfde goedgeefsche men schen kan aankloppen. Daarom is het beter Ie kosten der bestrijding via de belasting te verdeelen De heer Van Kleef achtte t. b. c.-bestrij ding Rijkszaak. De heer den Uyl verheugde zich over de stemming in den Raad. De voorzitter besloot met te zeggen, dat B. en 7v. aan de t b. c.-bestrijding de noodlge middelen niet zullen onthouden. Het voor stel werd z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. in zake dekking der tekorten van de woningbouwvereeni- gingen en -stichting, over het exploitatie jaar 1939/1940. Z. h. st. goedgekeurd Voorstel van B. en W. in zake het be schikbaar stellen van een crediet voor het uitvoeren van een verbouwing -ten behoe ve van de water- en lichtbedrijven. De heer Koren vroeg, of er materiaal be schikbaar is. De voorzitter antwoordde, dat de heer \V aardenburg bezig is de materialen te ver zamelen. Na nog eenige bespreking z. h. st. aan genomen. Voorstel van B. en W. in zake den bouw van een brandweergarage. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. in zake de ge meentereiniging. Wordt verschoven tot het einde der agenda. Voorstel van B. en W. in zake verhuring v?n het pand Raadhuisstraat 102. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. in zake verkoop van enkele panden. De heer Tolk bepleitte het openhouden van een gemeentelijke los- en laadplaats, in Oudshoorn. Daarom wil spr. het Raad- buis niet verkoopen, doch afbreken. De heer Gesman merkte op, dat er 100 M. verder wel een los- en laadplaats is. De heer Dekker vroeg, dat het wapen van Oudshoorn uit den gevel van het voor malige raadhuis door de gemeente zal wor den bewaard. De voorzitter zeide dit toe. Weth. Den Ouden zou een los. en laad plaats in het centrum van het dorp zeer ontsierend vinden. De heer Tolk hield echter voet bij stuk; het voorstel werd evenwel niet ondersteund Het voorstel van B. en W. werd z. h. st. aangenomen. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. in zake het ver leenen van medewerking voor den aan koop van schoolbanken voor de bijzondere scholen Julianastraat en Hoorn. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. in "zake het ver leenen van medewerking voor den aankoop van schoolbanken voor de R.K. School te Aarlanderveen. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der gemeentebegrootingen voor 1940 en 1941. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. in zake het ver leenen van extra-hulp aan werkloozen (B- steun) over 1941. De; heer den Uyl uitte een klacht niet jegens B. en W., doch jegens de betreffen de autoriteiten, over de geringheid van deze extra-hulp. Het is een druppel in de emmer. De voorzitter merkte eveneens op, dat deze bijdrage van hooger hand wordt opgelegd. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel, van B. en W. in zake wijziging van de salarisverordening. De heer Ruyssenaars bestreed, dat vol gens déze regeling alleen jongelui met Mulo of H.B.S.-opleiding bij de gemeentelijke bureaux geplaatst kunnen worden. De heer Geerlof was het daar roerend mee eens, evenals de heer Koren. De heer Van Kleef gaf in overweging, jongelui op lagere salarissen te binden aan een bepaalde leeftijdsgrens, dat zij óf be vorderd worden óf een andere betrekking moeten zoeken. De voorzitter antwoordde, dat als iemand verder wil komen in de gemeente administratie en examens wil maken, hij minstens Ulo of 3-j. H.B.S. moet hebben. In 't algemeen willen B. en W. deze regel ook toepassen. Op de teekenkamer wordt echter 3-j. ambachtsschool gevraagd. Uit zonderingen zijn echter mogelijk. Iemand, die niet anders heeft genoten dan 7-jarig schoolonderwijs kan zeer moeilijk met vrucht het werk op het gemeentehuis vol voeren. De heer den Uyl beaamde, dat door de gestelde eischen, kinderen uit de arbei dersklasse vrijwel niet voor deze betrek kingen in aanmerking komen. Spr. hoopt, dat het onderwijs zoo veranderd wordt, dat ook deze kinderen gemakkelijker U.l.o. kunnen halen. Spr. erkent- echter, dat B. en W. goed deden eischen te stellen. De voorzitter zegt een ruime toepassing Vraag: 1. Hoe laat vertrekt er een boot van Amsterdam naar Zwolle, 's morgens en 's avonds? 2. Hoeveel K.M. is het per fiets van Zwolle naar Witteveen? Antwoord: 1. Des morgens en des avonds te 9 uur vertrekt er een boot van Amsterdam naar Zwolle. 2. Afstand 61 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Voorschoten naar Uithoorn? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorschoten, Leiden, Leiderdorp, Woubrugge, Ter Aar, Nieuw- veen, Uithoorn. Afstand 38 K.M. Vraag: Kunt U ook zeggen of er in de omstreken van Oss (N.B.) een R.K. Jeugd1 Herberg of een Centrale Jeugd Herberg is, of zoo iets om te overnachten? Kunt U mij ook de kosten mede deelen. Antwoord: Ons is niet bekend, dat op het oogenblik de Jeugdherbergen ge opend zijn. Misschien weet iemand van onze* lezers hierop een antwoord? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Stompwijk naar Rhenen? Hoe veel K.M.? 2. Welke is de kortste weg van Voor- nout naar Rhenen? Hoeveel K.M.? Hoe veel uur ongeveer? 3. Kunt u mededeelen, of de Grebbe- berg op Hemelvaartsdag voor iedereen toegankelijk is? A n t w o o r d: 1 en 2. De eerste vragen laten zich gemakkelijk samen beantwoor den. Van Voorhout via Leiden naar Kou dekerk, Alphen aan den Rijn en van Stompwijk via Weipoort (Zoeterwoude) naar den Rijn, Koudekerk, Alphen aan den Ryn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen Doorn, Leersum, Amerongen, Rhenen. Afstand VoorhoutRhenen 101 K.M., afstand Stompwijk—Rhenen 99 K.m. 3. Voor zoover we weten is daarop geen verbod, zoodat men met inachtneming van de daar getroffen regeling vrij een bezoek kan brengen. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Hellevoetsluis? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Zoeterwoude Stompwijk, Zoetermeer, Hillegersberg, Rot terdam, Rhoon, Hoogvliet, Spijkenisse, lleenvliet, Hellevoetsluit. Afstand 70 K.M. Vraag 1. Welke is de kortste weg pier fiets van Bodegraven naar Breezand? Hoeveel K.M.? 2. Is het toegestaan over den Afsluit dijk te fietsen? 3. Zoo ja, welke is dan de mooiste weg van Breezand over den Afsluitdijk terug naar Bodegraven? Antwoord: 1. Bodegraven, Alphen, Leimuiden, door de Haarlemmermeer naar Heemstede, Haarlem, Schoten, Velsen, Lim men, Heilo, Alkmaar, Schagen, Oude Sluis, Anna Paulowna, Breezand. Afstand 95 K.M. 2. Ja. 3. Breezand, Westerland, St. Hippolitus- hoef, Den Oever, Afsluitdijk, Kornwerder- zand, Bolsward. Sneek, Haskerhorne, Hee- rer.veen, Wolvega, Steen wijk, Meppel, Zwole, Wezep, Oldebroek, Nunspeet, Har derwijk, Nykerk, Amersfoort, Utrecht, Woerden Bodengraven. Afstand 255 K.M. V raag: Hoe verwijder ik melkvlekken uit een heerencostuum en van zwarte schoenen? Antwoord: Wij raden U aan de vlek ken uit het costuum met lauw water te verwijderen. Tracht U de vlekken uit de schoenen op dezelfde wijze te verwijderen. Lukt dit niet probeert U dan een vet oplos middel zooals benzine, tetra of alcohol. Daarna de schoenen dik met was inwrijven en even laten intrekken. Vraag: Hoe moet een tijk om een veerenbed worden geprepareerd? Antwoord: Gewoonlijk wordt bedde- tijk met was geprepareerd, doch die zult U waarschijnlijk niet meer kunnen koopen. Probeert U eens een oplossing van Ara bische gom. U lost de gom op in kokend wster en kunt daarna koud water toevoe gen. Neemt U als proef een lapje en strijkt dit droog om de styfte te onderzoeken. van de gestelde bepalingen toe; in dien geest werd het voorste] nader omschreven en daarna z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. in zake de gemeen tereiniging. De heer Geerlof diende een amende ment in, om in gunstiger tijden de gemeen telijke reinigingsdienst opnieuw aan de orde te stellen. De heer Ruyssenaars wil ook afwachten tot gunstiger tijden. De heer den Uyl geeft toe, dat het thans onmogelijk is een ge meentelijke dienst in te richten. Spr. on dersteunt het amendement van den heer Geerlof. Ook de heer Gesman bepleitte uitstel; in denzelfden geest sprak de heer Tolk. Deze wilde echter thans in beginsel tot instelling van een gemeentelijken dienst besluiten. De voorz. had hier wel bezwaar tegen. De toestand is zoo onzeker, dat iemand die stemt voor een gemeentelijke reini gingsdienst, eigenlijk niet weet waarvoor hij stemt. De zaak moet echter niet in de doofpot. Daarvoor voelt spr. voor het amendement van den heer Geerlof, dat B. en W. de instelling van een gemeentelijken reinigingsdienst te zijner tijd opnieuw aan de orde te stellen. Het amendement, door B. en W. overge nomen, werd z. h. st. geaccepteerd. De voorzitter sprak eenige vriendelijke woorden aan het adres van den heer Van 't Riet, wiens plaats thans wordt ingeno men door den heer Verduyn. Hierna ge heime zitting.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6