Weerbericht VRIJDAG 9 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd "ondagsblad 1 0.52 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.18 uur Vrijdagavond. Zon op 4.54 uur Zaterdagochtend, MAANSTANDEN. 9 Mei: De maan komt Vrijdagavond om 7.01 uur op en gaat Zaterdagmorgen om 6 45 uur onder. 10 Mei: De maan komt Zaterdagavond te 8.23 uur op en gaat Zondagochtend om 6.22 uur onder. (Volle maan) 11 Mei: De maan komt Zondagavond te 9.43 uur op en gaat Maandagochtend te 7.C6 uur onder. 12 Mei: De maan komt Maandagavond te 10.56 uur op en gaat Dinsdagmorgen te 7.57 uur onder. 13 Mei: De maan komt Dinsdagavond te 12 uur op en gaat Woensdagmorgen te 8.56 uur onder. 14 en 15 Mei: De maan komt Donderdag nacht om 12.54 uur op en gaat Donderdag ochtend om 10.01 uur onder. 16 Mei: De maan komt Vrijdagnacht om I.38 uur op en gaat Vrijdagvormiddag om II.09 uur onder. WATERTEMPERATUUR: Poelmeer 10 gr. C. ^OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC]- 5 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden 2ijn voor hedenavond r jr en morgenochtend: U D ZONSONDERGANG S q 9.18 uur 5 ZONSOPKOMST Q r 5.54 uur q 5 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. - Oil Oil OIIOII Oil Oil Oil oil CD C. C. RAIFFEISENBANK. Aan het jaarverslag der Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank over 1940 ont- leenen wij het volgende: Uit den aard der zaak ondervond ons "bedrijf door de bijzondere omstandighe den groote moeilijkheden. Desondanks wa ren wij in staat het bedrijf van de Cen trale Bank en der aangesloten Boerenleen banken, zelfs in de Meidagen, dank zij den getroffen voorzorgsmaatregelen, vrijwel ongestoord te doen functionneeren. Daar bij kunnen de behaalde resultaten onzes Inziens nog tot tevredenheid stemmen. Ket aantal aangesloten Banken bedroeg op 31 December 730 (v.j. 729). De rente in rekening-courant bedroeg voor de aangesloten Banken: 2 3/4 pet. voor credit en 4 pet. voor debet, terwijl de rente voor jaardepots bleef vastgesteld op 2 3/4 pet. Op effecten werd een koerswinst ge maakt van ƒ268.641. Hiervan is ƒ250.000, zijnde in hoofdzaak de koerswinst op aan- deelen, overgeboekt naar de rekening „Re serve voor risico op effecten" en het over blijvende bedrag ad 18.641, zijnde de winst bij uitloting van obligaties, ten bate der verlies- en winstrekening gebracht. In 1940 werden verstrekt 11 hypothe caire leeningen tot een bedrag van 128.085, waardoor het totaal steeg tot 535 leeningen ad 6.705.387. Na aflossingen stonden op 31 December nog 5.982.844 uit. Op 31 December 1940 was door de Lo cale Banken gedeponeerd, In rekening- courant en voor 1 jaar vast 106.685.217 (71.299.001); voorschotten aan Locale Banken beliepen ƒ764.758 (3.571.287), zoo dat op dien datum meer was gedepo neerd dan aan voorschotten verstrekt ƒ105.920.549. De „Verlies- en Winstrekening" wijst dit jaar een winstcijfer aan van f 421.981 f469.032), waaronder is begrepen het sal do ad ƒ131.032 (218.664) van het vorige jaar. Wij stellen voor van dit bedrag 200.000 (300.000) aan de „Reserve" toe te voegen, waardoor deze zal stijgen tot ƒ3.700.000 (met inbegrip van de „Reserve voor Risi co Effecten" ad 1.250.000, dus totaal tot 4.950.000), bovendien voor „Uitbreiding kantoorgebouwen" te reserveeren 24.894 (38.000) en. in verband met de te betalen winstbelasting het dan nog resteerende be drag ad 197 085 (131.032) naar nieuwe rekening over te brengen. TEXTIELINDUSTRIE. Wat is op de texticlkaart en wat op speciale punten verkrijgbaar? De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart deelt mede, dat in de laatste ali nea's van het persbericht d.d. 1 Mei j.L inzake de artikelen, welke op de textiel- kaart en op de toeslagkaart, en die, welke op speciale punten verkrijgbaar zijn, en kele onjuistheden zijn geslopen. Derhalve volgen hieronder deze laatste alinea's nogmaals in haar geheel: Met nadruk wordt er derhalve de aan dacht op gevestigd, dat alle stoffen aan het stuk, ook de katoenen en wollen stof fen, met uitzondering echter van stoffen voor winterjassen en wintermantels en stoffen voor alle soorten luiers en katoe nen of graslinnen lakens, verkrijgbaar zijn op de punten der textielkaart en/of toeslagkaart. Verder zijn alle stoffen aan het stuk, met uitzondering echter van alle katoe nen en wollen stoffen, op speciale B. G.- punten verkrijgbaar. Deze stoffen mogen niet op andere speciale punten worden betrokken. Katoenen stoffen zijn op spe ciale V.V.A.-punten verkrijgbaar en wol len stoffen op V.V.W.-punten. Deze ka toenen en wollen stoffen mogen derhalve niet op andere speciale punten worden afgeleverd. CA LC^LA TIE VOORSCHRIFTEN VOOR DE CONFECTIE-INDUSTRIE. De staatcourant bevat een beschikking van den secretaris-generaal van het de partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betreffende calculatievoor- schriften voor de confectie-industrie. Deze beschikking betreft artikelen, vervaardigd uti stoffen, geheel of gedeeltelijk gefabri ceerd uit wol, kunstwol, katoen, linnen, zijde, kunstzijde en alle ter vervanging hiervan dienende textielgrondstoffen. Artikel 2 van dit besluit luidt: 1, De prijs, waarvoor een fabrikant zijn artikelen ten hoogste mag verkoopen of te koop aanbieden, bedraagt de som van de volgende factoren: a. den inkoopsprijs van de in deze arti kelen verwerkte grondstoffen. Onder in koopsprijs wordt verstaan de inkoopsprijs franco plaats van bestemming; b. het bedrag aan omzetbelasting, dat hij ter zake van de levering dezer artikelen verschuldigd is; c. de bedragen, welke hij voor het overi- egop 9 Mei 1940 is de prijzen van gelijke of aanverwante artikelen calculeerde. 2. Indien een fabrikant gelijke grond stoffen in voorraad heeft, welke hij tegen verschillende prijzen heeft ingekocht, mag hy bij toepassing van het bepaalde in lid 1 uitgaan van den gemiddelden inkoopsprijs dezer grondstoffen, de onderscheiden hoe veelheden in aanmerking genomen. Artikel 3. Wederverkoopers mogen het bedrag, waarmede hun inkoopsprijzen ten gevolge van het bepaalde in artikel 2 zijn geste gen, aan hun afnemers doorberekenen. Met het bedrag, waarmede hun inkoops prijzen dientengevolge zijn gedaald, moe ten zij hun verkoopprijzen verlagen. Artikel 4. De betalings- en leveringscondities mo gen voor afnemers niet ongunstiger zijn dan die, welke fabrikanten op 9 Mei 1940 toepasten. Deze bepalingen worden geacht op 27 November 1940 in werking te zijn getre den. OVERGANGSEXAMEN DIPLOMA KRANKZINNIGEN-VERPLEGING. Op Huize „Sancta Maria" te Noordwijkerhout. Geslaagd voor het 1ste gedeelte: C. Al- bada Jelgersma, J. Baars, H. Ie Blansch, A. Blom, J. van den Eynde, M. de Jong, J. Kwakkenbos, J. Landman, M. van Noord, E. Spillekom, G. Visseren, J. van Vuuren, J. van der Linde, M. Korsten, J. Scheffer. (Afgewezen 4). Geslaagd voor het 2de gedeelte: K van Baarle, L. Berkhout, A. Bos, M. Coopmans, I. Gartner, J. Hentra, E. Janssen, M. van der Mey, W. van Miltenburg, A. Rij pert, Th. Teeuwen, J. Tieleman, J. van der Vaart, C. van Vlijmen. (Afgewezen 6). Van onze Adverteerders WETENSCHAPPELIJKE BOEKHANDEL. In het bekende par.d Brèestraat 52, hoek Vrouwensteeg, is vanaf heden de Neder - landsche Wetenschappelijke Boekhandel N.V. gevestigd. Het interieur heeft doeltref fende veranderingen ondergaan, waardoor een fraaie en moderne boekwinkel is ont staan, welke een aanwinst voor onze stad genoemd kan worden. Uit den naam van den boekhandel komt tot uiting, dat het voorr.aamste doel is de verkoop van weten schappelijke en populair-wetenschappelijke werken, alsmede leerboeken voor alle soor ten van onderwijs. Bijzondere aandacht is besteed aan vaktijdschriften, waarvoor een afzonderlijke afdeeling is gereserveerd. Zooals uit de in dit blad opgenomen of- ficieele kennisgeving blijkt, heeft de Bur gemeester dezer gemeente besloten om de door de afschaffing der rijwielbelasting overbodig geworden rijwielbelastingplaat- jes, langs de huizen der ingezetenen te doen inzamelen, opdat, na verkoop, de op brengst van het metaal kan worden be stemd voor leniging van den nood van be- hoeftigen door W. H. N. Op de collectanten, die -bij de verschillen de collecten hunne medewerking hebben verleend, zal ook voor dit doel weder een beroep worden gedaan, terwijl zij, die zich speciaal voor dit werk beschikbaar willen stellen, zich hiervoor kunnen aanmelden op het Plaatselijk Bureau Leiden W. H. N. Stadhuis, kamer 27, le verdieping. In het belang van de betrokken personen, die zich met het afhalen vrijwillig hebben belast en ter bevordering van een vlugge afdoening, dóet de Burgemeester een vrien delijk beroep op de ingezetenen om de rij wielplaatjes zooveel mogelijk tevoren ge reed te leggen. VOORDRACHT MARY POS VOOR DE VER. VAN HUISVROUWEN. Over haar wereldreizeen en de positie der vrouw. Mej. Marie Pos is bij velen geen onbe kende. In couranten en tijdschriften, door lezingen en radiovoordrachten heeft men kennis kunnen nemen van de belevenis sen dezer moderne wereldreizigster, die al le werelddeelen doorkruiste en in een groot aantal landen indrukken opdeed van al wat zich aan haar geoefend oog ver toonde. Dat haar bijzondere interesse daar bij uitging naar de positie der vrouw in di verse landen, valt niet te verwonderen. Van haar belevenissen en indrukken heeft zij gistermiddag een en ander ver teld in de voordracht, welke zij op ver zoek van de afd. Leiden der Ned. Ver- eeniging voor Huisvrouwen hield in het V.C.F.-huis aan het Gerecht. Na door de vice-presidente, 'zulks we gens ontstentenis wegens ziekte van mevr. Vriend te zijn ingeleid, deelde mej. Ma ry Pos mede, dat zij. haar toehoorsters wil de meenemen op een reis naar warmere landen, naar Amerika, Australië en Zui delijk Europa, om na de pauze een en an der te vertellen over Rusland. De Amerikaansche vrouw is de belang stelling, aldus spieekster, overwaard. Zij weet van aanpakken en aanpassen, zij is actief en practisch. Bij haar bezoek aan Amerika kwam zij terecht in een gezin, waarvan de man door verschillende omstandigheden al zijn geld èn zijn' betrekking verloren had, maar waar de vrouw, die in haar huwelijk nimmer had behoeven te werken, haar vroeger beroep van onderwijzeres weer had opgenomen, terwijl haar dochters, die aan een universi teit hadden gestudeerd, resp. verpleegster en onderwijzeres waren geworden. De Amerikaansche vrouw werkt in het algeméén, de heel-rijken uitgesloten, zon der eenig dienstpersoneel. De Amerikanen leven veelal bij de straat; de hirskamer, het geluk van het echte huiselijke leven is er onbekend. Het clubleven, zoowel voor de vrouw als voor den man, tiert er welig en daaraan is het wellicht te wijten, dat er zooveel echt scheidingen voorkomen. De Amerikaansche vrouw is echter ook een bewuste vrouw, die de saamhoorig- heid verstaat. Zij bekleedt evenals de man belangrijke posten, in verband waarmede spreekster b.v. verwees naar miss Per kins, de minister van Arbeid in Roose velt's regeering, die reeds verschillende malen ontheffing uit haar ambt heeft ge vraagd, doch onmisbaar schijnt te zijn. Mary Pos vertelt dan een en ander over Helen Keiler, een blinde en doove vrouw, die verklaarde: het geluk, dat wij mis sen, is het geluk van de huiskamer. De oppervlakkigheid in Amerik is groot, maar, naar spreekster meent, te vergeven, om dat men er zoo gejaagd leeft. Ook in Australië kent men die opper vlakkigheid, doch daar is zij minder te ver geven, omdat daar niet in Amerikaansch, doch in Engelsch tempo wordt gele,efd. De Australische vrouw houdt van op schik. Wanneer zij gaat winkelen in den ochtend, dan ziet ze er uit of bij naar een tuinfeest gaat. Australië is nog een jong land, men kan er nog geen maat houden, zoodat spreek ster daar voor allerlei verrassingen kwam te staan. Toen zij op een van haar toch ten, heel eenvoudig gekleed, in de ge stroomlijnde auto van den nu overleden vroegeren president van Australië op be zoek ging naar een boerenfamilie, welke haar zou afhalen, kwam de vrouw des hui zes haar tegemoet, niet zooals zij had ge dacht in een oud Fordje op hooge wielen, maar eveneens in een gestroomlijnden wa gen en bovendien zelf keurig uitgedost. Die rijkdom toont zich evenwel niet overal, ,want Australië, zoo groot als 7/9 deel van Europa met Siberië inbegrepen, •telt maar 7 millioen menschen. Men vindt er eindelooze prairiën, waar de schapen- boeren landerijen bezitten zoo groot als Nederland. Daar in die prairiën vindt men een lotsverbondenheid van man en vrouw, zooals men zelden vindt. De vrouwen vol gen er hun man en deelen met hem alle zwaarte van den arbeid, waardoor zy op de eenzame posten, verstoken van alle we- reldsche gemakken, ware heldinnen wor den. De inleldster wees hierbij op den band, dien men heeft door het Leger des Heils. Spr. maakt met waardeering mel ding van het werk van de Graal. Het geestelijk contact met de Vrouwen van Nazareth is daar zeer groot en haar populariteit staat er zeer hoog. Met deernis maakte zij daarbij melding van het heengaan van Deborah Rouman, de Graal-leidster in Australië, die op een van haar zendingstochten veron gelukte en als het ware in het harnas gestorven is. Ten slotte wees spreekster nog op het geestelyk contact, dat men middels de ra dio met elkaar heeft en waardoor velen ge sterkt worden in den moeilijken strijd te gen het leven. Dan reisde Mary Pos terug naar Euro pa, bezocht daarbij allereerst de zuidelijke landen Italië en Portugal, beschreef het binnenstoomen van de vrachtboot, waarmee zij ïeisdc te Lissabon op de schilderachtige Taag en schetste vervolgens het zware werk van de Portugeesche vrouwen en meisjes in de havens, en ook haar opof feringsgezindheid, haar' moederlijkheid en goedhartigheid en ondanks alles haar blij zijn. In Italië vertoefde Mary Pos temidden der Waldenzen, zij bezocht Mussolini en mevr. Marconi en leerde vooral het vrouwenkarakter kennen bij de echtgenoo- t» van den president der Italiaansche oor logsinvaliden Delcroix, ch» een toonbeeld van opofferingsgezindheid is. Na de pauze nam de inleidster haar luis teraars mede naar Rusland, gaf zij een idee van de Ruésisehe vrouw en haar positie om ten slotte te eindigen met een vers, waarin gezegd wordt, dat elke vrouw een moe derhart is ingeschapen, dat zij zich zoo heerlijk kan uitleven in alles wat van de vrouw gevraagd wordt, hetgeen te berei ken is door zelf-overgave, eenheid, saam- hoorigheia. De aanvang van dit vers Is: De heerlijkheid van heel het leven Is niet ontvangen, maar zich geven. Met een hartelijk dankwoord aan de in leidster werd de bijeenkomst ten slotte gesloten. HERSCHOLINGSCURSUS HOTEL-, CAFé- EN RESTAURANT- PERSONEEL. Uitreiking der diploma's. In café-restaurant „Royal" aan de Doe- zastraat alhier had gistermiddag de uitrei king plaats der diploma's aan de geslaag den van den Herscholingscursus van ho tel-, café- en restaurantpersoneel. De voorz. der herhalingscommissie, de heer P. J. B. de Haas, heette de aanwezi gen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Gerritsen, namens het Dep. van Sociale Zaken, den heer Hazelhof, direc teur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, den heer C. R. L. Oostveen, hoofdcommies pl.verv. directeur van dit bureau, weth. v. Stralen, den commissaris van politie, den heer R. J. Meyer, de heeren v. Hilst en Bijsterveld, afgevaardigden van de perso- neelsbonden, den heer Cornelissen, chef van den civielendienst der K.P.M. uit Am sterdam, e.a. De voorz. gaf hierna een kort overzicht van het ontstaan van dezen cursus. Deze werd begonnen met 24 candid aten. Spoe dig vielen er 9 af, omdat zij in een an dere stad een betrekking hadden gevon den. Later vielen er nog enkele af en drie cursisten' trokken zich terug, zoodat negen candidaten aan het examen deelnamen, die allen slaagden. Spr. feliciteerde hen allen hartelijk met dit succes en hij sprak de hoop uit, dat zij allen een emplooi zullen vinden. Het di ploma, vergezeld met de Bos' zakgids, werd vervolgens uitgereikt aan de heeren: H. Hoek (Noordwijk), G. Borgerding, J. H. Holl, B. Sporre, G. Houwer, N. v. Put ten, P. Hansen, W. J. Brittijn en C. v. d. Star, allen alhier. De examencommissie bestond uit de heeren K. L. de Lussanet de Sablonière en C. J. Vermaire. De voorz. dankte hierna al degenen, die tot dit succes der cursisten hadden mede gewerkt voornamelijk de heeren A. Th. Doove, directeur van den .cursus, F. v. d. Brink,' leeraar serveerkunde en Strijbos, taallecraar. Spr. dankte vervolgens den heer Gerritsen en weth. van Stralen voor de medewerking resp. van het Dep. van Sociale Zaken en van B. en W. dezer ge meente ondervonden. Ook den examinato ren zegde spr. hartelijk dank. Hierna sprak de directeur, de heer A. Th. Doove, woorden van gelukwensch tot de geslaagden, doch voegde er de aan~ sporing aan toe in de toekomst te blijven werken om hun vakkennis te vermeerde- ren. De heer Gerritsen uitte er zijn voldoe ning over, dat hij namens de afd. Werk verruiming van het Departement voor So ciale Zaken, de commissie kon bedanken voor al hetgeen voor de cursisten gedaan was. Voor de cursisten hoopte spr., dat de geslaagden spoedig in het bedrijf een plaats zullen verkrijgen. Spr. besloot met een bijzonder woord van dank tot den heer de Haas, voorzitter der commissie, Gemeentel. Aankondiging WINTERHULP-NEDERLAND, De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat door .hem besloten is om de rijvdelbelastingmeiicen, welke in verband mafa^op 1 Mei j.lJvervallen ry- wielbelastmg «verbot ig zjn geworden, langs de Wuiven Ie doe na verkocfc,jae ofbrenj >tv bestemmeiy^yDorlWinte "hufp llederlar.d. Hij doet een vAende ijk belpep o"p de in gezetenen om d4 bela tingplratjes zooveel mogelijk gereed |e wijlen leggen en deze aan de personen, piejftch daartoe, voorzien iuwen band om de zullen aanmelden, te van den rood-wil mouw, aan de hi| willen afgeven. De Burgemeester van Leiden, Plaatselijk Directeur. Leiden Winterhulp-Nederland, STEVENINCK. Leiden, 9 Mei 1941. in wien spr. een uitstekend medewerker voor het streven van het Departement heeft mogen leeren kennen. Namens het gemeentebestuur uitte weth. v. Stralen zijn gelukwenschen aan de com missie en de geslaagden. Scholing en vak bekwaamheid zijn meer dan ooit een tee- ken des tijds en gaarne wenschte spr. de commissie de kroon op haar werk: een plaatsing der geslaagden. De heer Hazeihof, directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau, wees op de be- teekenis van dit nieuwe bureau. Het be doelt te zijn ook in normale tijden de in termediair tusschen werkgeveer en werk nemer. In deze tijden evenwel moet de taak ook bestaan in de bestrijding der werkloosheid door zooveel mogelijk uitge- stootenen weer in het bedrijf te brengen. Om daarin naar behooren te slagen zal een goede scholing zeker noodig zijn, voor al voor hen, die reeds op zekeren leeftijd gekomen zijn, omdat de jongens nog op andere wijze opleiding kunnen verkrijgen. Hetgeen nu reeds voor de derde maal hier ter stede geschiedde heeft de volle belang stelling va nhet gewestelijk arbeidsbu reau en de arbeidsbemiddeling zal nu niet meer locaal, doch regionaal en landelijK geregeld worden, zoodat op elk bureau een overzicht beschikbaar zal zijn van de vraag- en aanbodkwestie in alle bedrij ven. De heer v. d. Voort bracht, als vertegen woordiger van de werkgeversorganisaties, hartelijk dank aan de commissie voor het verrichtte werk. De heer Bijsterveld sprak tenslotte na mens den R.K. Bond van hotel-, café- en restaurant-geëmployeerden „St. Antonius" dank aan de commissie en stelde drie exem plaren van „Uit de chaos'' ter beschikking voor de drie cursisten, die met lof geslaagd zijn. Spr. zeide, dat hij deze cursussen nooit anders gezien had dan als een begin voor een te beginnen school en nu het zoo ver komen. Immers, op 10 October, zal de eerste school geopend kunnen worden en o phet lesrooster daarvan heeft spr. niet minder dan 26 leervakken gezien, waar van sommige nog gesplitst. Spr. wees er voorts op, dat we eerlang weer menschen noodig zullen hebben, die den naam van het hotelbedrijf in Nederland weer hoog zullen moeten houden, niet alleen hier in ons land, waar immer zoovele vreemde lingen komen, maar ook op de zeeën, wel ke door onze schepen zullen bevaren wor den. Daarvoor zijn deze cursussen onmis baar en spr. hoopt, dat er ook het volgend seizoen weer velen zich. zullen opgeven. Namens den Ned. Bond van hotelperso neel sprak de heer van Hilst woorden van opwekking tot de geslaagden om op den ingeslagen weg voort te gaan. Tenslotte sprak de oudste der cursisten, de heer H. Ho^'c uit Noordwijk, een woord van dank tot de commissie, tot den direc teur, den heer A. Th. Doove en de heeren v. d. Brink en Strijbos, wien spr. namens de cursisten een bewijs van waardeering als herinnering aanbood. De heer de Haas sloot hierna met een woord van dank tot alle aanwezigen. E.H.B.O.-CURSUS De E.H.B.O.-cursus 1940—1941, uitgaan de van de Eerste Leidsche E.H.B.Ó.-brigade, docent dr. E. J. J. C. Renaud, werd beslo ten met het afnemen van de examens ter verkrijging van het E.H.B.O.-diploma. Hiervoor slaagden de volgende dames: A. P. Keesom, M. T. Caspari, K. Schijfsma, M. Wassenaar, L. Wassenaar, J. Kiers, P. Fokke, E. P. S. Veldhuys, G. DekkerStee- ke, C. v. Heel, E. de Ru, C. P. Ponsteyn, M. E. Houthof, J. C. v. d. Tocht—Hofman, H. Roosjes, E. Neytzel de Wilde, M. v. d. Berg, M. Timmermans, Th. C. Ebregt, D. de Graaf, J. Doolv. d. Lucht, Ch. Bos, T. J. M. Koekenbier; en de heeren: L. de Boer, J. W. Jansen, J. H. Holswilder, K. W. Holswilder, A. G. v. Leeuwen, J. Meyer, J. Trouwee, H. A. Mulder. De examens werden afgenomen door dr. M. D. Horst, dir. van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst. Een nieuwe cursus vangt onmiddellijk weder aan. Handelsregister K. v. K. W ij z 1 g i n g: 288. N.V. Houthandel v.h. Firma Jacob Sprey, Alphen a. d. Rijn, Wijk Hoorn 194. N. Comm.: mr. dr. L. Sprey, Oegstgeest en dr. K. Sprey, Hilver sum.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2