Weerbericht 'lonoiioiioiicaiioiioiioMeP Burgerlijke Stand Plaatst een Telefoontje STADS NIEUWS PROVINCIALE PUBLICATIE DONDERDAG 8 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummer* 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontje* hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.16 uur Donderdagavond. Zon op 5.56 uur Vrijdagmorgen. MAANSTANDEN. 8 Mei: De maan komt Donderdagnamid dag te 5.38 uur op en gaat Vrijdagmorgen om 5.13 uur onder. 9 Mei: De maan komt Vrijdagavond om 7.01 uur op en gaat Zaterdagmorgen om 8 45 uur onder. 10 Mei: De maan komt Zaterdagavond te 8.23 uur op en gaat Zondagochtend om 6.22 uur onder. (Volle maan) 11 Mei: De maan komt Zondagavond te 9.43 uur op en gaat Maandagochtend te 7.06 uur onder. 12 Mei: De maan komt Maandagavond te 10.56 uur op en gaat Dinsdagmorgen te 7.57 uur onder. 13 Mei: De maan komt Dinsdagavond te 12 uur op en gaat Woensdagmorgen te 8.56 uur onder. 14 en 15 Mei: De maan komt Donderdag nacht om 12.54 uur op en gaat Donderdag ochtend om 10.01 uur onder. WATERTEMPERATUUR: Poelmeer 9 gr. C. fpilOIIOIIOIIOIIOIIOllOIIOlIC^ Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet v/order. tusschen zonsonder- 0 gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: U ZONSONDERGANG 9.16 uur. ZONSOPKOMST 5.56 uur. 0 Tusschen dezo beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. - LEIDEN. Geboren: Jan Hendrik z. van G. J. Flim en J. J. Lahr Johannes Petrus z. van D. Bergman en M. E. C. Langezaal Jansje Frederika d. van C. van der Vlist en P. J. Redel Eleonora Maria d. van V. G. Cancian en M. Bosman Carla Jeannette d. van P. Snik en J. Kapaan Nico z. van J. N. Korswagen en G. A. den Ambtman Jacob z. van H. van Egmond en J. van Bee- len Huibert z. van J. Stoof en J. P. Par don Antonie z. van A. Jongepier en A. W. Kerkhove Amarentia Christina d. van L. C. van Leeuwen en A. C. van Ton geren Cornelia Johanna d. van W. Pijn akker en S. S. Kok Ineke d. van J. G. van Evert en C. Corpel. Ondertrouwd: A. Vreeken jm. 27 j. en J. M. Guleij jd. 23 j. W. F. Nap Jm. 26 j. en E. W. van de Berg jd. 23 j. Gehuwd: I. Heijmans jm. en J. van Cittert jd. J. W. Hoogervorst jm. en C. F. Marsman jd. C. J. van der Meer jm. en A. M. J. van Grieken jd. W. H. van der Plas jm. en G. K. Verstraaten jd. A. de Witte jm. en S. M. Ouwerkerk ,id. F. van der Velden jm. en M. C. van Es jd. Overleden: A. M. Zwarts vr. 68 j. D. M. van Walcheren hsvr. van C. Houtman, 76 j. C. E. Preenen wed. van H. Wasse naar. 63 j. J. Vijlbrlef m. 75 j. H. M. Sagaar wed. van W. Zwaan, 81 J. WERKSTfR. Officieele opening van Melkuitgiftestation. TEN BEHOEVE VAN DE VEREENIGDE LEIDSCHE MELKHANDELAREN. Het mag zonder twijfel algemeen bekend worden geacht, dat de melk- voorziening in het kader der algeheele voedselvoorziening een zeer belang rijke plaats bij alle volkeren inneemt, doch in het bijzonder zeker in de westersche landen, die de melk als een der voornaamste voedingsmiddelen beschouwen en mede daardoor al die producten, welke uit de melk ver kregen worden. Is het in deze tijden eerste eisch, dat de productie zoo hoog mogelijk worde opgevoerd, van den anderen kant is het noodzaak het verkregen product zoo degelijk mogelijk te doen zijn en met de beschikbare middelen moeten daarom alle krachten worden ingespannen, om de melkkwaliteit zoo danig te doen zyn, dat er ook de hoogste voedingswaarde uit wordt verkregen. Vroeger de boer, nu melk- uitgifte-station. Toen dan ook aan het einde van het vorig jaar de plannen tot standaardisatie van de melk vasten vorm gingen aan nemen, was het duidelijk, dat de melk handel voor zeer groote moeilijkheden en ingrijpende veranderingen kwam te staan. De melkhandelaren immers, althans een zeer groot gedeelte van hen, betrokken voordien de melk steeds versch bij den boer, doch na de invoering der standaardi satie zou zulks niet meer mogelijk zijn en ook de melkhandelaren zouden tot standaardisatie moeten overgaan. De indi- vidueele melkhandelaar zou daartoe echter alleen nimmer in staat zijn, want een be drijf, dat wilde standaardiseeren, moest aan bepaalde eischen van inrichting en hygiene voldoen. Het gevolg hiervan was dan ook, dat de vereenigde handelaren reeds spoedig bijeen kwamen om een uit weg te zoeken, waardoor zij niet aan be paalde fabrieken zouden gebonden worden en dien uitweg vonden zij in de N.V. „Zelandia", fabrieken van melkproducten te Zoetermeer, wiens eigenaar, de heer H. C. Brinkers, bereid gevonden werd voor Leiden een melkuitgifte-station in te richten, waar de daarbij aangesloten handelaren hun melk konden betrekken. Dit station, gevestigd in het perceel Galgewater 18, is dus het steunpunt van de melkhandelaren, die daardoor de be schikking verkregen over een inrichting, die evenals de hoofdfabriek aan alle te stellen eischen op het gebièd van kwaliteit en hygiene kon voldoen. De fabriek te Zoetermeer beschikt over de nieuwste werktuigen en installaties, die op melk- technisch gebied bestaan. De melk wordt vanuit Zoetermeer, gestandaardiseerd en gepasteuriseerd, den geheelen dag aan het station op het Galgewater aangevoerd. De ze melk op zoo hoog mogelijke tempera tuur in tanks aangevoerd, wordt hier zon der met de buitenlucht in aanraking te komen, overgeheveld in andere tanks, ter wijl een complete koelinstallatie is aan gebracht met automatische roerwerken, die de melk op dè juist gewenschte tempe ratuur houden, al naar gelang de weers omstandigheden zulks noodzakelijk maken, hetgeen met het oog op de komende zomermaanden van zeer groot belang is. De officieele opening. Gistermiddag nu heeft de officieele ope ning van dit nieuwe station plaats gehad in tegenwoordigheid van verschillende ge- noodigden. alle nauw betrokkenen by het bedrijf. Aanwezig waren o.m. de heer H. C. Brinkers, eigenaar en M. de Groot, directeur van „Zelandia", T. C. van der Stoel, bedrijfsleider en H. Molenaar, tech nisch bedrijfsleider, de heer A. J. Wendel, secr. der Comm. van Bijstand der A.V.M., de heeren Hulsentop eri Kraak namens het Centraal Bestuur van den Haagschen bond, het bestuur van de AMLO, de heer Dietz, aannemer van de verbouwing en voorts tal van melkhandelaren, aange slotenen bii het nieuwe bedrijf. De heer M. de Groot heette alle aan wezigen hartelijk welkom en dankte tevens al degenen, die door het zenden van bloemen aan deze opening een feestelijk karakter hadden bijgezet. Hierna sprak de heer Brinkers er zijn voldoening over uit, dat dit station tot stand was gekomen, terwijl het tevens een oplossing bracht voor de moeilijkheden, waarvoor de Leidsche melkhandelaren zich door de nieuwe voorschriften geplaatst zagen. Spr. achtte zich gelukkig, dat hij hier de behulpzame hand had kunnen bieden, maar tevens, dat hij als het ware voorzien had wat zou gaan gebeuren, zoo dat hij zich tijdig van de noodige apparaten voor de installatie had kunnen voorzien. Tal van moeilijkheden waren hiervoor te overwinnen geweest, maar ze werden overwonnen en het resultaat stemde spr. tot verheugenis, maar hij was er tevens van overtuigd, dat de totstandkoming van dit station de melkhandelaren uit Leiden en omgeving meer dan tot nu toe het ge val was geweest, zou vereenen in den ge in eenschappelij ken strijd om een mensch- waardig bestaan en om in het bijzonder een product aan de clientele te verschaf fen, dat aan de hoogste eischen van kwali teit en hygiene zou voldoen. De heer H. Cnmnier herinnerde er ver volgens aan hoe reeds meermalen was ge tracht te komen tot een algemeene cen trale voor alle aangesloten Leidsche melk handelaren, welk plan thans mede dank zij den heer Brinkers is verwezenlijkt. Hij was de stuwkracht om deze 'plannen door te zetten en aan zijn energie is het te danken, dat deze inrichting tot stand kon komen. Naast een felicitatie aan den Leid- schen melkhandel mocht spr. een woord van gelukwensch, hulde en dank niet ont houden aan den heer Brinkers, die zeer veel werk voor den Leidschen melkhandel heeft verricht. Spr. besloot met het ver trouwen uit te spreken, dat welke moei lijkheden en veranderingen er in de toe komst ook nog mogen komen, deze met de hulp en energie van den heer Brinkers tot een oplossing zullen worden gebracht. Als voorzitter van de AMLO, sprak de heer J. P. van den Holst woorden van gelukwensch tot den heer Brinkers, den heer van der Stoel, de AVM en den melkhandel en hij wees er ver volgens op, dat de voorzorg, die hier be steed is, aan het product, een zoo waarde vol mogelijke consumptiemelk, ten goede zal komen. Spr. zeide het een groote ge ruststelling te achten te weten, dat aan het product, dat men by zijn klanten rond be zorgt, de grootst mogelijke zorg is besteed, maar tevens spoorde hij allen aan ook na de ontvangst van de melk er de grootst mogelijke zorg aan te besteden. Willen de direct betrokkenen den melkhandel ten volle waarborgen, dan moeten zij zich hun taak goed bewust zijn er er naar streven den opzet niet de minste afbreuk te doen. Namens de melkhandelaren uit de buiten gemeenten sprak de heer v. d. Meer uit Rijnsburg dank voor hetgeen thans tot stand is gebracht en voor de wijze, waarop ook in den afgeloopen winter ondanks koude, sneeuw en ijs, de belangen der melkhandelaren waren gediend en daar mede dus tevens die der consumenten. Na een dankwoord van den heer de Groot tot de diverse sprekers, vertrok men naar ,,'t Schuttershof', waar de genoodig- den de gasten waren van den heer Brin kers en waar tevens het nieuwe bedrijf het onderwerp van bespreking vormde. Een technische uiteenzetting. De technisch bedrijfsleider, de heer H. Molenaar, gaf hier n.L een uiteenzetting van de wijze, waarop de N.V. „Zelandia" zich reeds in het vorig jaar heeft voorbe reid op de groote veranderingen, welke ten aanzien van de melkvoorzi^ning te wach ten stonden en op welke wijze de behande ling plaats vindt van de melk, die via het uitgiftestation aan den consument geleverd wordt. De pasteurisatie geschiedt met Spirala- apparaten, een systeem, dat niet alleen op tiieoretische beschouwingen berust, maar voor de aanschaffing getoetst was aan practische ervaringen, welke in andere fa brieken was opgedaan. Spr. meende voorts, dat de ideale combinatie van Spirala met Westphaliacentrifuge, die zoowel als machinale reiniger als centrifuge voor ont- rooming dienst doet en waarbij zoowel röom als ondermelk onder druk het toe stel verlaten, het mogelijk maakt de melk zonder eenige pompinrichting door de Spirala-apparaten te persen en zoodoende te bevorderen, dat een non-stopinrichting zorgt, dat de melk, die voor consumptie geschikt gemaakt wordt, in slechts enkele seconden van de stortplaats via voornoem de apparaten resp. wordt voorgewarmd, gereinigd, gepasteuriseerd op iederen graad beneden 100 graden C., daarna ge- ïegenereerd, gekoeld en diep gekoeld wordt, zoodat men de melk zelfs tot 1 gr. C. kan afkoelen met een capaciteit van meer dan 10.000 liter per uur. Dat de bezwaren, welke vroeger by een dergelijke diepe koeling naar voren traden, ook by deze toestellen uitgesloten zijn, 's eveneens te danken aan den hoogen druk, waaronder een en ander plaats vindt en het insluiten van luchtzuurstof ook hier is uitgesloten. Van de gelegenheid om over het bedrijf nog meerdere bijzonderheden te vernemen, werd door enkelen der aanwezigen dank baar gebruikt gemaakt, zoodat men ten slotte een leerzamen middag over het uiterst moderne bedrijf heeft kunnen mee maken, waarvoor ieder zich dankbaar ge voelde. R. K. ALMA MATERKOOR. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de opvoering van het Meispel „De Blanke dageraad", welke hedenavond zal plaats vinden in de Stadsgehoorzaal precies te 8 uur zal aanvangen. Een ieder wordt daarom verzocht tijdig in de zaal aanwezig te zijn, INVAL IN SPEELGELEGENHEID. Twintig personen gaven zich aan hazard spel over. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft de politie een inval gedaan in een perceel aan de Haarlemmerstraat, waar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. Reeds geruimen tyd bestond het vermoe den, dat hier in het geheim gelegenheid tot spelen werd gegeven. Toen gistermiddag een rechercheur van politie opvallend veel menschen het per ceel zag binnengaan, waarschuwde hij het hoofdbureau. Men trok er met den over valwagen op uit en de betrokkenen, een twintigtal personen, werden aan de speel tafel aangetroffen. Geld en roulette werden in beslaggeno men, terwijl de bezoekers naar het politie bureau werden vervoerd, alwaar zij na ver hoor op vrije voeten werden gesteld. DRIE JAAR MIDZA Onder voorzitterschap van den heer B. de Koning kwam de Midza-Combinatie- Leiden gisteravond in algemeene vergade ring in de bovenzaal van café rest. „In den Vergulden Turk" De voorz. opende deze zevende vergade ring der Midza met een kort openings woord waarna de notulen der vorige ver gadering, door den heer Joh. Geytenbeek gelezen, onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens gaf de heer B. de Koning een uitvoerig overzicht over de afgeloopen „Drie jaar Midza". Spr. begon met de herdenking van die leden, die sinds de vorige vergadering waren overleden en voorts degenen, die voor het vaderland hun leven lieten. Voor hen werd een oogenblik stilte betracht. Sinds de vorige vergadering, aldus spr., is heel wat gebeurd doch de Midza bleef, werd sterker en staat hooger aangeschre ven dan in de twee eerste jaren het geval kon zijn. De groot3ch opgezette Pinkster-reclame van vorig jaar leverde doof de tijdsom standigheden niet het succes op, dat men er zich van voorgesteld had. De aan de klanten beloofde Pinkster-premies werden desondanks toch bij allen bezorgd. Tal van nieuwe moeilijkhedeA deden zich aan het bestuur voor, maar eenparig be sloot men onverdroten voort te gaan op den ingeslagen weg, omdat men het een- rhaal begonnen werk niet mocht stop zetten. De meening, dat het publiek toch wel zou komen, mocht geen ingang vin oen, omdat de middenstand zich zijn plicht getrouw wilde zijn en in het bijzonder zijn taak: dienaar van het publiek te zijn en een service te geven, welken men ook in normalen tyd wilde toegepast zien, tot het einde wilde vullen. Deze tyden krijgen weer andere tijden, tijden waarin de klant weer koning zal zijn, doch spr. hoopt,dat het publiek zich dan zal herinneren, hoe de middenstand in moeilijke tijden de belangen van de clientèle heeft gediend. Het is waar, de middenstander beleeft moeilijke tijden, doch spr. vroeg zijn toe hoorders niet te vergeten dat de tyden voor het publiek wellicht nog zwaarder zijn. De voorz. deelde vervolgens een en ander mede over het afgeloopen jaar, waaruit hy opnieuw concludeerde dat de Midza alle reden van bestaan heeft. Ten bewijze hiervan gaf spr. het woord aan den penningmeester der Midza, den heer C. Fortmann, die in een uitvoerig overzicht een duidelijk beeld gaf van de geweldige omzetten, die de Midza te ver werken krygt. Dit zal iedereen duidelijk zijn, wanneer men hoort, dat in het afgeloopen jaar niet minder dan 24.431 premies werden uitge loofd, waarop een bedrag van niet minder dan 94.094 werd uitgekeerd, waarbij nog kwam een bedrag van 4600 aan extra ver rassingen, als taarten, bonbons enz. Het finantieel beheer van den penning meester was gecontroleerd door den accountant den heer mr. D. Knol. Het uit voerig rapport luidde gunstig. Na het aanhooren der diverse cijfers kon de vorz. niet nalaten een warm woord van waardeering te richten aan het adres van den penningmeester, die het meest ver antwoordelijke deel van de comité-taak nu reeds drie jaar heeft verricht. Verder gaande, zeide spr., dat de Midza gaarna nog iets meer voor het publiek had gedaan, doch de tijden werkten ook hier tegen. Ter afwisseling werd een kleurenwed- stryd voor de jeugd gehouden, welke veel bijdroeg om de populariteit der Midza te vergrooten. De wyze, waarop de prijs winnaars zich uitten over de verrassingen van dezen wedstrijd, bewijst tenslotte wel hoe zeer het bestaan der Midza op prijs gesteld wordt. Spr. wees vervolgens op de taak der mid denstanders ten aanzien van de Midza en herinnert betrokkenen bij herhaling aan hun verplichtingen te dien aanzien. In het bijzonder betreft dit het uitgeven van waar debons aan alle koopers. Dat de winnaars der premies de uitgeloofde premies ten zeerste op prijs stelt blijkt wel uit de vele brieven, welke het comité herhaaldelijk ortvangt en waaruit de voorz. er eenige voorlas. Aan het einde dankte spr. de heeren Pierrot en Donkers voor het verkcopen der Midza-bonnen nu reeds drie jaar lang en de heeren de Groot en v. Eek, de bushou ders der waardebonnen. Ten slotte wenschte spr. allen Midza-le- den een voorspoedig jaar. dat de vrede en rust spoedig mogen terugkeeren en dat al len het devies voor oogen zul'.en houden: „alles voor onze klanten brengt alles voor cns". Na een gezellig onderonsje met gratis verloting deelde de voorz. mede, dat nog steeds waardebons ter verzilvering worden aangeboden bij de fa. Pierrot Spr. zeide, dat zulks verkeerd is. Deze bonnen kun nen alleen ingewisseld worden by de Mid- denstandsbank. Bij de rondvraag bracht de heer M. Brinks namens de leden hartelijk dank aan den voorzitter en het geheele bestuur voor het vele werk, ook in het afgelooen jaar. Spi. nerinnerde er daarbij aan hoe hij op een vorige vergadering gesproken had van het Midza-vuur, dat den voorzitter bezielde en dat hij trachtte over te brengen op de Midza-leden. Spr. wenschte dit ook voor de toekomst doch hy voegde er den wensch aan toe, dat de voorz. in den vervolge niet meer gewag behoefde te maken van de halfslachtigheid, welke helaas nog bij vele Midza-leden wordt aangetroffen. Spr. be sloot met den wensch, dat voorzitter en be stuur nog vele jaren onder Gods zegen htm taak voor de Midza mogen blyven vervul len. Hierna volgde sluiting der geanimeerde bijeenkomst met een dankwoord tot de aanwezigen. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN. Gouden doctoraat. Dinsdag 13 Mei a.s. zal het vijftig jaar ge leden zijn, dat mr. A. v. d. Hoeven, oud lid le Kamer, oud-wethouder van Financiën van Rotterdam, oud-dijkgraaf van Schie- land, thans wonende te Rotterdam, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doc tor in de Rechtswetenschap. Diamanten doctoraat. Zondag 11 Mei a.s. zal mr. P.M. J. E. Bloemarts, oud-president der Arrondisse- ments Rechtbank te Breda, thans wonende te Dén Haag, het feit herdenken, dat hij zestig jaar geleden aan de Leidsche Univer siteit promoveerde tot doctor in de Rechts wetenschap. GOED AFGELOOPEN. Gistermiddag is de 40-jarige glazenwas- scher W. A. D. T., die voor een woning aan de Langebrug glazen stond te zeemen van 4 M. hoogte gevallen, toen de ladder uitgleed. De man klaagde over pijn in de heup, maar kon zijn werk voortzetten. De 6-jarige J. G., wonende in de Druckerstraat, is gisteren van een 4 M. hoog balcon gevallen. Het kind kwam in den tuin terecht, doch de E. H. D. kon geen let sel constateeren. DE K. F. A.-FILMVOOR STELLING. Op Donderdag 22 Mei geeft de Katho lieke Film Actie (K. F. A.) wederom een filmvoorstelling voor haar leden. Men heeft juist den datum op Hemelvaartsdag geno men om een ieder in de gelegenheid te stellen de filmvoorstelling te bezoeken, ook hen die buiten Leiden wonen. Het uur van aanvang blijft bepaald op half twaalf. De filmvoorstelling begint precies op tijd, daar men anders met het middagprogramma in gedrang komt. Men zorge er dus voor op tyd te zijn. Het steeds groeiende aantal be zoekers voor de filmvoorstellingen be wijst wel, dat de programma's in den smaak vallen. Op verzoek wordt er nu eens een Hollandsche sprekende film gegeven en wel „de Spooktrein" met Jan Musch. Wij vertrouwen, dat de belangstelling we derom zeer groot zal zijn en raden de le den aan toch vooral hun plaatsen te be spreken bij den vertegenwoordiger der K. F. A., P. Rijsbergen, Pasteurstraat 28a. Dit voorkomt absoluut teleurstelling en men is verzekerd van een goede plaats. De laat ste keer was de zaal bijna geheel uitver kocht, laat het nu zoo zijn, dat het Tria- non-theater te klein blijkt te zijn. Een ieder geve blijk van zijn belangstelling voor het werk der K. F. A. WINKELDIEVEGGE AANGEHOUDEN. Door de politie is aangehouden mej. A. C. T. W., die in een winkelmagazijn hier ter stede zich een japon onrechtmatig had toegeëigend. Handelsregister K. v. K. W (j z I g i n g: 628. A. v. d. Berg, Noord- wijk, Hoofdstraat 78. schoenmakerij en -winkel. N. E.: Wed. M. E. A. van den Berg- Zoutenbier, Noordwijk. Voor het examen van apothekersassistent zijn geslaagd mej. A. Koolsbergen, Maas sluis en de heeren H. A. Baggelaer, Den Haag, J. N. Sloof, Poortugaal en G. Vonk Noordegraaf, Oudekerk a. d .IJseL In de examencommissie voor de Fransche taal zijn voor dit jaar benoemd tot leden prof. dr. C. de Beer en mej. dr. C. Serru- rier, beiden alhier, tot plaatsvervangend lid in de commissie voor de Engelsche taal en letterkunde dr. A. A. Prins, alhier. VAN DEK GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE PRIJZEN. Bericht No. 8. In het wettelijk consumptie-melkgëbied gelden uitsluitend de volgende prijzen voor: Taptemelk los verkocht 7 cent per liter in flesschen 9 cent per liter Zooals bekend omvat het wettelijk consumptie-melkgebied een groot deel van de provincies Zuid-Holland en Utrecht, alsmede het Zuidelijk deel van de provincie Noord-Holland. In dit gebied liggen o. a. de steden Amsterdam, Haarlem. Leiden, 's Gravenhage, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Gouda, Utrecht, Amersfoort en Hilversum HET VRAGEN VAN ANDERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kr^üen de vroegere ongeldig maken. 7584

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2