RECHTZAKEN SPORT Het meisje handschoen WOENSDAG 7 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Qemeng.de JiexicAten SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Gistermiddag heeft de politie uit de Nieuwe Haven te Schiedam het lichaam op gehaald van den 48-jarigen M. de Ruiter, die sinds 10 April jl. vermist werd. Men vermoedt, dat hij tengevolge van de duis ternis te water is geraakt en verdronken. Het slachtoffer laat een weduwe en drie kinderen achter. BRAND TE NIJKERK In den afgeloopen nacht omstreeks half drie heeft een zeer felle brand gewoed in een schuur aan de Pottesteeg te Nijkerk. Hoewel het vuur krachtig door de brand weer werd bestreden, sloegen vonken over naar de landbouwschuur en hooiberg van van de P., welke totaal afbranden Even eens zijn tien kleinere schuren van wonin gen verloren gegaan. Veel klein vee kwam in de vlammen om. De oorzaak van den brand is vermoedelijk te wijten aan von ken uit een waschfomuis. DIEF VAN DE TWINTIGDUIZEND GULDEN GEGREPEN. Hij was naar Mill gevlucht. De 22-jarige huisknecht J. W. M. de J., wiens opsporing door den commissaris van politie te Den Haag gisteren werd verzocht, is gisteravond te Mill (N.-B.) door den ge meenteveldwachter aldaar aangehouden. Men zal zich herinneren, dat de J. in een onbewaakt oógenblik kans had gezien, twintigduizend gulden weg te nemen uit een openstaande brandkast van de zaak waar hij werkzaam is. Het grootste gedeelte van het geld werd op hem terug gevonden. Nadere gegevens ontbreken nog. Recher cheurs van de Haagsche politie zijn naar Mill vertrokken om een onderzoek in te stellen en den verdachte naar Den Haag over te brengen. INBRAAK IN PASTORIE TE WEERT. ƒ10.000 uit de brandkast gestolen. Gisternacht Js een inbraak gepleegd in de pastorie van deken Souren te Weert, waarbij een bedrag van 10.000 uit de brandkast is ontvreemd, meldt de „Tyd". De daders wisten zich toegang te ver schaffen door een poortje, dat een gange tje tusschen pastorie en kerk afsluit. Van daar uit zijn zij door een venster in het huis binnengedrongen. Zij hebben zich toen rechstreeks naar de slaapkamer van den deken begeven, waar zij de sleutels van de brandkast uit diens kleeren haalden. Daarmede hebben zij toen de brandkast geopend. Daarin lag een be drag van 10.000, dat zij medenamen. Gewoonlijk heeft de deken niet derge lijke groote geldsbedragen in huis, doch door de viering van zijn gouden jubileum was hij nog niet in staat geweest, het geld weg te brengen. De politie heeft de zaak in onderzoek. VERGIFTIGE TARWE GESTOLEN. Waarschuwing, haar niet voor voedsel te gebruiken. De burgemeester van Haarlemmer meer maakt bekend, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag j.l. uit een schuur in de Haarlemmermeer een hoeveelheid tarwe is ontvreemd. Dit was tarwe, voor den zaai bestemd en ontsmet tegen ziekte. Voor die ontsmetting is zwaar vergift gebruikt, zoodat het levsngevaarlijk is, deze zaaitar- we te gebruiken voor voedsel van mensch of dier. Twee boontjes voor de deui wexen den weg. De Utrechtsche politie heeft een zestal mannen aangehouden, dat zich schuldig had gemaakt aan een kettinghaniel in kof fie. Eén hunner, een koopman, leverde on gebrande koffie aan een graanhandelaar, die voor het branden zorgde. Daarna kocht de eerste de koffie terug en via enkele tus- schenpersonen werd zij van de hand ge daan voor twintig gulden per kilo. De re cherche is er ook in geslaagd 4ie opslag plaats te ontdekken. Men had vermoeden, dat de handelswaar in een schuur op een terrein aan den Vleutensche weg opgesla gen was. De politie heeft deze schuur open gebroken, nadat men twee koffieboontjes voor de deur had gevonden, waardoor het vermoeden gewettigd was, dat men op het goede spoor was. In de schuur werd een party ongebrande koffie van duizend kilo aangetroffen. De voorraad is in beslag ge nomen. Haagsche Politierechter Het kalf op de fiets. Toen de keuringsveearts V. te Bode graven J. L. J. had aangehouden, om dat deze een dood kalf op zijn fiets ver voerde, was J. boos geworden en had den heer V. zeer onnet, een „vuil varken" ge noemd, mitsgaders nog een aantal andere, nog onnettere, byvoegelijke naamwoorden naar het hoofd geslingerd. De reden, dat J. zoo onbehoorlijk was opgetreden, was volgens den heer V., dat J. het doode kalf niet ter keuring had wil len aanbieden, want hij bewoog zich met het doode kleine koetje in tegenoverge stelde richting dan waar het slachthuis zich bevond. En zoo had J., die verstek liet gaan, zich wegens beleediging te verantwoorden. De Officier achtte dit dan ook bewezen en eischte daarvoor een geldboete van f 25 subs, 25 dagen. De Politierechter was het daar mee eens en veroordeelde J. conform dezen eisch. Maar niet verder gevraagd. De boerenknecht L. van T. te Hazers- woude had op 18 Januari 11 kg. varkens- vleesch, natuurlijk van een frauduleus ge slachte big gekocht. Van wien hij het gekocht had, wilde men weten. „Natuurlijk van een onbekende", stelde de Officier reeds bij voorbaat vast. Toen de Politierechter nog wel iets meer van dezen „meneer X" wilde weten zei de Officier: „Och laten we maar niet verder vragen, want dan moet verdachte zich zoo inspannen om allerlei uitvluchten te be denken". Vijftien gulden of vijftien dagen werd de eisch en de uitspraak werd evenzoo, al leen werd het vleesch nog verbeurd ver klaard. Nog steeds worden er varkens frauduleus geslacht. Al wordt het clandestien slachten van Varkens steeds minder, aangezien het risico steeds grooter en de straf zwaarder wordt, toch zijn en blijven er menschen, die het probeeren. En dan zijn er altijd wel men schen te vinden, die als „boodschappen jongen" willen fungeeren. Zoo ook de koop man P. v. d. H. uit K a t w ij k a. d. R y n. Hij was op 22 Februari aangehouden toen hij 11.5 kg. varkens vleesch vervoerde. De Officier bracht hem onder het oog, dat hij zich regelmatig met dezen onwet- tigen vleeschhandel bezig hield, want de gene, voor wien hij het vleesch wegbracht, zou eerst drie en later vier varkens geslacht hebben, hetgeen door verdachte werd ont kend. Omdat verdachte dus meer geknoeid had eischte de Officier een geldboete van 80 subs. 80 dagen. „U bent aardig bezig een kettinghande laar te worden," oordeelde de Politierech ter, „want u bent al eens veroordeeld voor ten dergelijk geval." De uitspraak werd ten slotte een geld boete van 80.subs. 60 dagen met ver beurdverklaring van het in beslag geno men vleesch. De chauffeur A. J. J. te Voorhout en zijn broer F. J. landarbeider te Haar lemmermeer hadden zich te verant woorden wegens een clandestiene slachting. De dagvaarding vermeldde, dat zulks ge beurd zou zijn 20 Maart te Voorhout. Daar kwamen de verdachten tegen op, want vol gens hen konden ze niet veroordeeld wor den op deze dagvaarding, want ze hadden niet te Voorhout geslacht maar ergens an ders. Waar of dit ergens anders dan geweest was, wilde de Officier weten. Maar dat wilden ze niet vertellen, totdat de Officier hun mededeelde, dat het hun toch niets zou geven. Toen vertelden ze maar, dat het in de Haarlemmermeer ge weest was. De foutieve dagvaarding werd toen dus danig veranderd, dat er kwam te staan „te Voorhout, althans in Nederland. Daarna kon de zaak het gewone verloop hebben, al hadden de gebroeders vermoe delijk anders gedacht. A. J. J. werd veroordeeld tot een geld boete van 80 subs. 40 d. met verbeurd verklaring van het vleesch, terwijl F. J. een vergeefsche reis had gemaakt, want hy kon onverrichter zake weer terug gaan, aangezien hij thans terecht zal moeten staan voor de Haarlemsche rechtbank, want het feit was in de Haarlemmermeer ge beurd, waar verdachte woont. Het vervolg. Men zou deze zaak gevoeglijk het ver volg kunnen noemen van de voorafgaande. Immers, de vorige verdachten waren te H i 11 e g o m aangehouden toen ze een 60 70 kg. van het clandestien geslachte var ken vervoerden. Dit vleeesch nu vervoer den ze in opdracht van een juffrouw uit Hillegom. Deze juffrouw nu kreeg nog een geld boete van 60 subs, een maend voor het geven van de opdracht. In den kelder. Nu we toch zoo midden in de varken- carbonaden rondploeteren is het dienstig de volgende zaak nog te vermelden, ze is heel leerzaam. Controleurs hadden bij een inwoner van Hillegom in den kelder 12 kg. onge keurd varkensvleesoh aangetroffen, zijnde ham en spek. De vrouw had het met goedkeuring van haar man gekocht van een onbekende. Over bonnen was natuurlijk niet gesproken. Men had er een „paar centen" meer voor be taald. De man, als hoofd van het gezin, had zich voor dit feit te verantwoorden en hij hoorde een eisch tegen zich van 75. subs. 75 dagen. De Politierechter wilde volstaan met een geldboete van 30 subs. 30 dagen maar met verbeurdverklaring van de ham en het spek. Wel voor zaken, maar niet voor pleizier. De aannemer C. O. te Katwijk aan Zee had een benzinevergunning ten ge- bruike voor een auto, maar alleen voor zyn zaken. Op een Zaterdagmiddag was hij met zyn vrouw en kind met de auto bood schappen gaan doen te Leiden. Daarvoor wordt natuurlijk geen benzine vergunning gegeven en daarom werd hij Ihans veroordeeld tot een geldboete van 15 subs. 15 dagen, hetgeen hij zeer on billijk vond, zoodat daar wel een hooger beroep je op zal volgen. Er is insuline genoeg. Ook aan vitamine A en D is geen gebrek. Het kwaad gerucht, dat men het beste kan doodzwijgen, wil, dat er niet meer ge noeg insuline zou zijn voor onze suikerzie ken en niet genoeg vitamine A en D. voor onze kinderen. Juist omdat het hier onze zieken en onze kinderen betreft, die ons van alle huisgenooten het meest ter harte gaan en te wier aanzien wij, in onze ang stige bezorgdheid, het eerst geneigd zyn geloof te hechten aan geruchten, juist daar om willen wij met den algemeenen regel breken, dat men geruchten moet negee- ren. Wij hebben ons met de N.V. Organon te Oss in verbinding gesteld en juist met die, omdat het gerucht wil, dat de firma wordt verplaatst naar Duitschland en haar productie hier moet staken en de di rectie heeft ons gemachtigd mede te dee- len: De insulinepositie is uitstekend en een re gelmatige voorziening in de behoefte kan worden gegarandeerd. Het vitamineprae- paraat wordt in grooter hoeveelheid Ver vaardigd en omgezet, dan ooit te voren en de grondstoffenpositie daarvoor is uitste kend. En ten slotte de fabriek wordt noch overgeplaatst, noch gesloten en draait op volle toeren. „Vaderland". NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Onderafdeeling Leiden. Uitslagen vah Zaterdag 3 Mei. 2e klasse A.: Rijnsb. Boys 2Leiden 1, 3—1. 2e klasse B.: RCL 2—Alphia, Alphia-niet opgekomen; Ter Leede 2ARC 3, 24. 3e klasse: Noordwijk 5MSV 2, MSV 2 niet opgekomen; Rijnsb. Boys 3Leiden 2 6—1. Adspiranten:: Koudekerk—Rijnsb. Boys 81; NoordwijkARC 24, ARC kam pioen; RCLKatwijk 22. Uitslagen van Zondag 4 Mei. Ie klasse: Leidsche Boys 1ZLC 0J; UVS 4—DSO 2 5—1; Sportman 1—LDWS 2 0—5. 2e klasse A.: ASC 3—AOV 1 3—0; Al phen 4Lugd. 4 Lugd. 4 niet opgekomen. 2e klasse B.: LFC 4—TONA 2 3—2; UVO 1ZLC 3 52, UVO I kampioen; Lugd. 5 —UVS 5 2—2. 3e klasse A.: LDWS 4Beresteyn I 03, Beresteyn I kampioen; LFC 5ASC 5 14; Sportman 3AOV 2 41. 3e klasse B.: Morschkw. 2Sportman 4 6—1; Lugd. 6—UVS 7 3—1. 4e klasse A.: LDWS 5Rouwkoop 3 24; Alphen 5Sportman 5 40; 4e klasse B.: ASC 8—Kagia 2 7—0; UVS 8—AOV 3 4—1. 4e klasse C.: Roodenburg 7UVO 3 23; ASC 9AZL 3 4-4). Adspiranten A.: Lugd.ASC a 40. Adspiranten B.: ASC b—UVS b 0—2; TONAAlphen 32, protest van Alphen; Roodenburg cSportman b 42. Afdeeling R. K. Elftallen. Ie klasse: DOSR 2Docos 1 22; Lisse 2Foreholte 1 61; Meerburg 1UDO 1 13—1. 2e klasse. Leimuiden 1VVLV 2 64; Nic. Boys 1—WSB 2 2—1; Teylingen 2— Docos 2 05; SJC 3Alph. Boys 2 51; Lisse 3—VCH 1 2—0. 3e klasse A.: Docos 3UDO 2 9—2; DOSR 3—WSB 3 1—0. 3e klasse B.: Foreholte 2Leimuiden 2 3—C Jun. A.- Lisse A—SJC A 2—1; WSB A Teylingen A 02. Junioren C.: Teylingen BVVLV B 03 Lisse BAlph. Boys A 23. Adspiranten A.: Teylingen aDocos a 02; DOSR aWSB a 03; Foreholte a Lisse a 03. MEERBURG—V. V. S. B. Zondag a.s. wordt de Beslissingswedstrijd gespeeld: Meerburg 1WSB 1 te 2.30 uur op het terrein van S. J. C. te Noordwijk. LISSER BILJART KRING. De favoriet in dit tournooi, de heer C. Faas is nog steeds ongeslagen en heeft met een mooi algemeen gemiddelde nog onge slagen de leiding. De verdere uitslagen waren: pnt. brt. hs. gem. C. Faas, Luto 150 13 28 11.53 M. v. d. Berg, P.G. 41 13 9 3.15 J. Wassenaar, Conc. 150 37 29 4.65 Jac. v. Diest, D.K.V. 84 37 13 2.27 C. Faas, Luto 150 15 43 10.— A. van Diemen, V.I.O.S. 99 15 27 6.60 C. Faas, Luto 150 25 33 6.— Fr. v. d. Berg, P.G. 70 25 11 2.80 C. Faas, Luto 150 18 44 8.3? J. Diederiks, V.I.O.S. 149 18 21 8.27 J. Wassenaar, Conc. 150 31 29 4.83 C. v. d. Berg, P.G. 132 31 20 4.è25 J. Diedericks, V.I.O.S. 150 19 28 7.89 Th. v. d. Berg, P.G. 64 19 19 3.36 DAMMEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Hedenavond zal de finale van dezen groo- ten damwedstrijd een aanvang nemen. De heer v. Steenbergen plaatste zich by ver rassing nog in de finale door zyn afgebro ken partij tegen W. Heemskerk met een verrassend clamzetje te winnen. Was het andere jaren steeds „L.D.V.", die de mees te finalisten telde, nu is het „D. C. L." die met niet minder dan 5 spelers in deze finale uitkomt. Voor „L. D. V." is alleen Wim Huisman vertegenwoordigd. Wij durven ons moeilyk aan voorspellingen wagen, maar zijn overtuigd, dat er een felle strijd om den titel geleverd zal worden. De eerste ronde luidt a. v.: W. HuismanH. Kinnegin, I. Laterveer P. Olivier, W. F. Olivier—Th. Zwetsloot L. P. D. NachtegellerL. F. v. Steenbergen. De wedstrijden vangen aan te 7.30 uur in de „Muziekschool", Rapenburg 22, Leiden. Damliefhebbers zijn welkom!! BRIDGB BRIDGECLUB „DE SLEUTELS". De uitslag van den tweeden afval-vler- tallenwedstrijd is als volgt: Afdeeling A Team Reekers tegen team Verboog 02. Team Broekmans tegen team Vrijenhoek- 02. Team Hins Sr tegen team Hins Jr. 20. Team v. Wingen tegen team Slebos 2—0. Afdeeling B Team Dullaart tegen team Sineck 20. Team Keunen tegen team Staal 20. Team Bogaarts tegen team Eichhorn 20. Team Bleuzé tegen team Vogelenzang 2—0. De indeeling voor den derden afvalwed- strijd luidt als volgt: Afdeeling A. Team Verboog tegen team Hins Sr. Team v. Wingen tegen team Vrijenhoek. Afdeeling B Team Reekers tegen team Hins Jr. Team Broekmans tegen team Slebos. Afdeeling C Team Dullaart tegen team Bogaarts. Team Keunen tegen team Bleuzé. Afdeeling D Team Sineck tegen team Eichhorn. Team Staal tegen team Vogelenzang. FEUILLETON met de EEN MODERNE ASSCHEPOESTER HISTORIE van MARIA SAWERSKY. 47) Je bent een prachtkerel, Grottkau! Dat wist ik al lang, waarde heer. Waar zit de kleindochter? Is ze hier? Stil, fluisterde Falke je zult een mooie verrassing beleven, maar daarover straks. Ui geloof, dat de gravin daar aankomt. Gravin Grundtvig verscheen in de hall en lachte, tben zij de verzamelde menigte rond den notaris als sneeuwpop ont waarde. Wel beste menschen hoe zit 't, willen jullie op de trap Kerstmis vieren? Vooruit allemaal naar binnen! Het is hier koud en het tocht, Anne, jy ziet er zoo stralend uit, alsof je het Kerstmannetje al gezien hebt. En dat is zeker jonkheer Falke? Wel kom hier. Waar is uw kleindochter. Die wordt straks bezorgd, mevrouw, klonk Grottkau's stem boven alles uit en daarmee redde hij Falke onbewust uit een moeilijke positie. En nu naar binnen. Het is hier gewoon om te bevriezen. Uw arm mevrouw de gravin. De Kerstboom straalde, de geschenken waren verdeeld. Remus Falke had zijn gastvrouw reeds 's morgens een keurig bloemstuk gestuurd. Doddie Hesterberg ging haast geheel schuil achter de vele doozen en papieren. Haar oom bewonderde zijn boeken en notaris Hamsen hal een van zijn feestsigaren ont stoken. Het was een vroolijk, bijna uitge laten gezelschap, vervuld van wederzijd- sche genegenheid en waardeering voor alle goede gaven. Senta Bratt amuseerde zich in stilte om den jongen graaf Grundtvig en Anne. Het tweetal had zich wat afgezonderd van de anderen. Nu leidde Grundtvig het meisje achter den Kerstboom. In zijn linkerhand hield hij het geborduurde boekomslag, dat hij zich van Anne gewenscht had, in zijn rechter hield hij een klein pakje. Gravin Grundtvig trad heimelijk op de schilderes toe. Zeg Senta, fluisterde ze ik sta min of meer voor een raadsel. Ik had Falke verzocht zijn kleindochter mee te brengen, maar tot dusver is ze nog steeds niet ver schenen. Heb jij er eenig idee van, wat daarvan de oorzaak is? Falke zelf schijnt er geen verklaring van te willen geven. Die kleindochter is al lang hier. Al hieT? Maak toch geen grapjes, Senta! Op dit oogenblik klonk achter de kerst boom een uitroep van schrik. Senta Bratt sprong van haar stoel op, liet de gastvrouw staan en liep naar den boom. Daar stond Anne, starend op den hand schoen, dien zij op het bal in Elmshorn had verloren. Ernst, stamelde ze, totaal in de war, weet jeheb je.... Senta Bratt gaf Gundtvig een wenk, die hem het zwijgen oplegde. Ja, Anne, zei ze haastig, je bent al sinds lang ontdekt. Je hebt den scherpen blik van dezen jongeman onderschat en alle moeite, die je je gegeven hebt, om je incognito te bewaren, is tevergeefsch ge weest. Aangezien een zeeman tegenover dames nogal verlegen is, heb ik hem gead viseerd je met Kerstmis je handschoen te rug te geven om eindelijk eens een beetje gang achter de zaak te zetten. Waarop Senta Bratt, zonder .eenig ant woord af te wachten, zich naar den vleugel begaf en de- eerste accoorden van het „Stille nacht, heilige nacht" aansloeg. Allemaal hier komen en meezingen! beval ze. Het paar achter den Kerstboom scheen dat echter niet te hooren. Anne, zei Grundvig, ik houd van je. Ik kan je niet meer uit mijn leven wegden ken. Je bent myn tweede ik. Wil je myn vrouw worden? Het meisje sloeg met een blijden lach haar oogen op, die glinsterden van niet meer te weerhouden tranen en met een onderdrukten juichkreet sloot Grundtvig zijn Asschepoester in zijn armen. Senta Bratt had het Kerstlied beëindigd, maar zij was niet van plan een ander in te zetten. Het paar achter den Kerstboom kon het nu toch wel eens zijn geworden en anders was Grundtvig de onhandigste vrijer, dien ze ooit gezien had. Ze keerde zich om en op hetzelfde oogenblik kwam het tweetal van achter den Kerstboom te voorschijn. Ik heb de eer de aanwezigen kennis te geven van mijn verloving met mejuf frouw Anne Farö,'zei Grundtvig wat ver legen, maar met stralende oogen. Doddie slaakte een gilletje, Jens Grott kau omhelsde zyn vriend, Grottkau senior klopte den gelukkigen jongeman op zijn schouder en de gravin mompelde: Daar hebben we 't al! Zy heeft niets en hij niet veel. Enfin, het geld voor den uitzet zal ik wel bij elkaar zien te krijgen en voor den eerste ntijd een kleine toe lage geven. Als ze samen maar gelukkig v/orden. Daarna ging ze op haar neef toe om hem te omhelzen, maar Remus Falke trad haar in den weg en stak den jongen graaf zijn hand toe. Grundtvig, zei hij ernstig, als mijn kleindochter van je houdt, dan heb ik er geen bezwaar tegen. Geef me je hand en beloof me Anne Falke gelukkig te zullen maken. Het werd zoo stil in het ruime vertrek, dat men de dennenaalden van den Kerst boom kon hooren vallen. Mevrouw de gravin, ik ben u en uw vrienden een verklaring schuldig, ging Fal ke voort, zich tot de gastvrouw richte* d. U hebt mij en mijn kleindochter voor het Kerstfeest uitgenoodigd. Anne is mijn kleindochter. En als u een half uur geduld wilt hebben, dan zal notaris Hamsen u al les uitleggen. Daar moet ik bij gaan zitten, zei de gravin. Verrassingen schieten me altijd in m'n beenen. Vooruit notaris, steekt u eens gauw van wal en leg ons niet op de pijn bank. Ik brand van nieuwsgierigheid. Voor de tweede maal op dezen gedenk- waardigen dag vertelde Hamsen, gesecun- deerd door Senta Bratt, het geheele ver haal. Toen hij daarmee aan het eind was, riep Doddie Hesterberg: Dat is gewoon een roman! Wat zeg ik? Een sprookje! Het is eenvoudig het ver haal van Asschepoester! Senta Bratt heeft Asschepoester ge schilderd en ontdekt! Asschepoester heeft een handschoen verloren! De booze stielfzuster ontbreekt zelfs niet op het appèl! En de verliefde prins is een graaf, maar dat scheelt niet zoo heel veel en anders was het plagiaat! Kinderen, als je het ergens las, zou je het eenvoudig niet gelooven! In dat geval zou ik den ongeloovigen Thomas meenemen naar mijn kantoor en hem het dossier Staniecki-Falke te lezen geven, besloot de notaris de uitroepen van verbazing. In de archieven van rechtsge leerden ligt meer stof voor een roman dan men wel vermoedt. Allen omringden Anne en haar verloofde en Senta Bratt maakte van deze gelegen heid gebruik den notaris even apart te ne men. Wat hebt u met Vera Staniecki en baar moeder gedaan? wilde 2e weten. Allereerst ben ik naar consul Eschen- tal .gegaan om hem onder vier oogen kla ren wijn te schenken. De man moest ten slotte toch van de gedragingen van zijn vrouw op de hoogte worden gestold. Ik heb hem ook Vera's brief laten zien. Hij was niet zoo verrast als ik dacht. Zijn vrouw had hem al een en ander van haar dochter verteld, maar waar hij nu eenmaal met haar getrouwd was, gaf hij er orrt be grijpelijke redenen de voorkeur aan het verleden te laten rusten. Ik heb hem geluk kig de toezegging kunnen doen, dat van elke vervolging zal worden afgezien, wan neer ze zich verder rustig gedraagt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5