RIJNSTREEK ffiif&Mezing, ZATERDAG 3 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 VOORSCHOTEN G e b o r e n: Cornelia Geertruida d. van H. G. van der Poel en P. M. van Wouw Peter Jacobus z. van W. L. van der Ham en M. P. van der Burg Anne d. van Albertus Jean van den Berg en A. C. Tau Martinus z. van Cornells van der Werf en T. van der Poel Jacobus Leonardus z. van F. J. van Vliet en A. P. J. Groene wegen Adriaan z. van P. Ver boon en C. J. Prins Anna Catharina d. van H. van Veen en A. C. Oosterom Johannes Gerardus z. van J. A. S. M. Steinebasch en M. Bol Arend A. z. van A. Teunissen en J. M. van der Bent. Ondertrouwd: Arnoldus Theodorus Hermanus Maria van Elk, 33 j. en Maria Johanna Looijestein, 35 j. Engelberthus Johannes de Jong, 28 j. en Maria Johanna Gregona van Gent, 32 j. Getrouwd: Eldert de Jong, 28 j. en Trijntje Snippe, 23 j. Gevestigd: A. Jansen van Diever A. C. Noordervliet van Wassenaar C. van Vliet van Krimpen aan den IJssel E. S. Snijders van De Bildt J. G. Lep pink van Zierikzee J. Dingemanse van Roosendaal en Nispen Jhr. W. F. Ale- wijn van Utrecht H. M. Rijsdijk van Voorburg H. J. P. van Oijen van Nieuw koop J. J, Schouten van Oegstgeest F. van 't Hof van Woubrugge Vertrokken: C. Lakerveld naar Ede J. Eggink naar Oostvoorne Wed. W. E. Buningh geb. Nobel naar 's-Gravenhage Wed. N. Meyer geb. Daudey naar Lei den T. de Jong geb. Snippe naar Alphen a/d Rijn C. Smit naar Leiden G. Verboon naar Leiden A. M. van Haaren naar Schiedam J. Correljé naar 's-Gra- venhage H. J. van der Veen naar Nij megen A. van der Veen, H. J. J. van der Veen en W. Lentz naar Nijmegen P. W. Schrier naar Leiden. WASSENAAR Geboren: Erik Joos z. van P. C. de Jong en C. van Leeuwen. Antonia Christina d. van A. J. Kars en J. E. den Ouden. Alida Maria Wilehlmina Gem ma d. van F. S. Schroder en M. C. Kort. Johannes Antonius Maria z. van B. H. v. d Heijden en J. G. Valk. Wilhelmus Paulus Petrus Maria z. van B. H. v. d. Heijden en J. G. Valk. Jan Jaul Ber nard Marie z. van J. F. H. Dresser en M. J. T. Kloosterhuis. Nicolaas Martinus z. van N. Oudshoorn en M. C. Zandvliet. Leny Belia d. van H. Hoogendoorn"en L. van Staalduinen. Gehuwd: A. van der Berg en M. J. Feitsma. M. de Graaf en A. Nell. C. G. van Leeuwen en P. E. M. v. d. Kleij. N. J. A. C. Swellengrebel en A. S. K. Gregory. G. W. van Slingerland en J. R. Ruijgrok. W. K. F. Busser en M. C. Hannesset. J. T. v. d. Meer en J. M. Kortekaas. M. E. Witte en C. J. M. Rooij akkers. Overleden Jacob Cornelis Vonk 66 j. ongehuwd. Nathalie Josephina Polis 80 j., wed. van G. A. P. Bax. Barbera Pa ris 68 j., echtgenoote van C. Ringeling. Maria Soer 98 j., ongehuwd. Louisa Frederika Johanna Kiene 78 j., weduwe van J. H. Büchner. Ingekomen: A. A. M. Beerthuizen, uit La Manche. E. H. W. Boeman, uit Rotterdam. D. de Bruin, uit LJsselmon- de. T. van Doorninck, uit Bussum. J. C. van Breda, uit Nijmegen. P. van Cleeff, uit Rotterdam. J. van Dijk, uit Katwijk. L. A. Egelie, uit Overschie. A. Frank, uit Den Haag. J. Frank geb. Heijmann, uit Den Haag. J. A. C. van Gent, uit Rotterdam. A. M. Gerards, uit Vught. K. Gross, uit Den Haag. J. Hartogs, uit Den Haag. V. J. Hellen- doorn, uit Leiden. A. J. Heijnis, uit Gro ningen. Wed. J. M. Hilaris geb. En- dert en gezin, uit Leiden. P. P. van de Reepe geb. Holm, uit Den Haag. H. Hoogwout en gezin, uit Nieuwer-Amstel. H. Iestra, uit Hennaarderadeel. M. P. Jongejan, uit Boskoop. A. Krol, uit Den Haag. M. A. Krijnen, uit Amster dam. C. van Léeuwen, uit Rotterdam. J. E. van Leeuwen, uit Rotterdam. M. van Leeuwen en gezin, uit Rotterdam. W. S. Lubsen, uit Utrecht J. Meulen- berg en vróuw, uit Eindhoven. T. J. Ophelders en gezin, uit IJsselstein. B. J. von Pritzelwitz van der Horst, uit Drie bergen-Rij senburg. R. A. H. van Soest uit Schiedam. A. L. Wijntjes, uit Bloe- mendaal. Vertrokken: M. C. van den Broek, naar Lisse. J. v. d. Niet, naar Noordwyk. M. H. van den Hoek, naar Katwijk. G. C M. Keiler, naar Katwijk. C. C. van Rossem, naar Den Haag. N. P. van Zwieteren, naar Rotterdam. H. M. Th. Ruiter, naar Voorburg. P. Fruin, naar Den Haag. M. Kottstorfer, naar Den Haag. C. Ouwehand, naar Den Haag J. D. van Dongen, naar Rotterdam. C. M. Galesloot, naar Hilversum. H. Hermsen, naar Nijmegen. P. Zwanen burg naar Gouda. T. S. v. d. Wint, naar Den Haag. P. A. Noyen, naar Voor burg. E. M. v. d. Meer, naar Alkemade. T. J. de Jager, naar Voorburg. A. M. A. van Haeren geb. Kerckhoff, naar Rot terdam. C. J. M. Witte geb. Rooijakkers, naar Maartensdijk. J. Bonefaas, naar Rotterdam. G. Verboon, naar Den Haag. M. T. W. Rijmers, naar Zeve naar. J. M. van Leeuwen, naar Katwijk. E. G. Vroolijk, naar Boskoop. J. P. Pieters, naar 's Heer Arendskerke. J. Raas, naar 'sHeer Arendskerke. J. Hemmelzwaal, naar Katwijk. Wed. A. P. Kromer geb. Franken, naar Den Haag. A. J. v. d. Hoeven, naar Den Haag. J. M. v. d. Meer geb. Kortekaas, naar Leidschendam. J. A. van Slingerland geb. Ruigrok, naar Den Haag. A. S. K. Swellengrebel geb. Gregory, naar Delft. J. G. Summeren, naar Nieuwkoop. W. van Leeuwen, naar Haarlem. G. K. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Marinus z. van C. Krap en S. van den Berge Wilhelmina Juliana Beatrix Irene d. van C. van Koppersluis en C. Hoogerwerff Pieter z. van P. Breeveld en T. P. Koster Cornelis Andreas Nico laas z. van N. A. Hoogeveen en W. M. Ver laan Adrianua z. van P. Honout en E. B. Röling. Gehuwd: Cornelis Jacobus de Heij 27 j. en Johanna Henrika Simmerman Adrianus Hoögerwerf 38 j., te Nieuwkoop, Jacoba Loogman 21 j. Huibert Kwa- kernaak 26 j., te 's-Gravenhage, en Catha rina Stapper 22 j. Gevestigd: J. Broere van Den Haag A. Zeldenrust van Den Haag S. N. Suiker van Heerhugowaard N. Vis van Hillegom M. E. Droog van Leiden J. A. Verheul van Hekendorp J. de Vries en echtg. van Katwijk G. J. van 't Hof van Woubrugge A. J. van Dongen en ge zin van Heemstede Hubertus Schimmel van Utrecht Hendrika M. G. van der Kreeft van IJsselstein D. Bonnecroij van Rotterdam A. C. Vermeulen van Velsen F. H. Vermeulen van idem J. E. F. Vermeulen van idem J. F. Vermeulen van idem J. A. Schiebroek van Leimui- den G. M. Zirkzee van Den Haag C. H. Schrijver van Woerdgn P. Groen hout en gezin van Assendelft P. H. Ver beek van Den Haag S. C. Deurloo van Heusden Ph. A. van Mildert van Den Haag A. A. Vollebregt van Zoetermeer J. J. van Es en gezin van Koudekerk a. d. Rijn A. J. J. Verduin van Hulst. Vertrokken: W. L. Boogaart naar Den Haag A. J. Dwars en gezin naar Den Haag N. A. K. van Wermeskerken naar Rijswijk (Z.H.) A. de Jong naar Rheden J. Kapteijn naar Zevenhoven B, Huisjes naar Hoogeveen Willy van der Helm naar Utrecht P. Bauer naar Ben- nebroek E. van Wilgen en gezin naar Zwammerdam L. van Vliet en gezin naar Barneveld C. Stapper naar Den Haag J. Loogman naar Nieuwkoop C. M. van der Burg naar Wateringen T. Zeistra naar Wassenaar R. H. van Hoorn naar Rotterdam W. M. van der Zon naar Ha- zerswoude M. Th. van der Zon naar Ha- zerswoude J. Bosman naar Zoetermeer T. H. Kroon naar Leiden J. M. de Lo- rijn en gezin naar Wam el. BODEGRAVEN Geboren: Maria Johanna, d. van J. de Groot en E. P. Voordouw Catharina Alida, d. van C. Veldhuijzen en J. Teekens Janny Willy, d. van A. Vroege ei van Muiswinkel. Ondertrouwd: A. van Zeideren, 26 jaar en M. Spijker, 25 jaar W. Veerman, 32 jaar en M. A. Zwaneveld, 22 jaar A. C. van Donk, 29 jaar en G. Verburg, 24 jaar. Getrouwd: J. H. Fabrie, 20 J. en N. de Vlieg, 20 j. Gevestigd: S. van Bergen Braven- boer van Moordrecht A. J. Disseldorp van Zwammerdam H. Tuithof van Lopik Chr. J. de Groot, J. L. de Groot, M. M. L. de Groot en A. M. van Kampen van Hazerswoude N. de Jong van Leiden Vertrokken: G. Boon naar Velsen J. J. de Vlieger naar Schiedam D. Nelemans en gezin naar Haarlemmermeer G. van Donk naar Alphen aan den Rijn G. M. Dorrepaal naar 's Graven- hage H. M. Batelaan naar 's Graven- hage H. Keijdener naar Gouda A. J. Scheer naar Leiden A. Bijman naar Waar der. LEIMUIDEN K. J. M. V. Dinsdagavond om 8 uur worden alle leden in.de kerk verwacht. Hierna bijeenkomst in de zaal waar een ta feltenniswedstrijd gehouden wordt tegen „De Treffers" uit Roelofarendsveen. Kruisvaart. Zondag onder de eerste H. Missen algemeene H. Communie in uni form- Woensdagavond 8 uur 15 Tarcisius- ban. Donderdagavond 7 uur 15 voor de sportliefhebbers voetballen op het sport terrein. Vrijdagavond 7 uru 30 Godfried- ban. Wachtwoord voor de maand Mei Voor Moeder. NIEUWKOOP Kruisvaart. Woensdagavond waren alle kruisvaarders vol spanning in de burcht verzameld om de uitslag van het wintertornier te vernemen. De directeur, pastoor Blom, wees er in een korte toe spraak op, hoe belangrijk zoo'n tornier in de Kruisvaart is, vooral omdat de zelf werkzaamheid der jongens daardoor be vorderd wordt. Voorts prees de dir. de acti viteit der bans, ook van de verliezenden. Deze hebben toch eigenlijk niet zoo erg veel minder punten behaald. De uitslag was: Godfried 229 pnt. (winnaar); Willi- brordusban 225 pnt. en Aspirantengroep 225 pnt. De dir. wenschte de Godfriedban geluk met de overwinning, temeer daar zij het vorige tornier ook al heeft gewonnen, en reikte aan elk lid van deze ban het Kruis vaart-souvenir .uit, hetwelk dezen keer bestond uit het Kruis vaartzan'bundeltje „De Karewiet". Het viel by de overwin naars in den smaak. Hierna werd nog een program van „Stoere jongens" uitgevoerd. Met dezen avond is tevens de 2e slag van het jaar- piogram gesloten. 11 Mei oegint ae derde en laatste slag onder het mutto: Orde en volgzaamheid. Jongens doe' allen je best cm dit jaarprogram in alie opzichten te doen slagen. We beginnen met ons nieuwe wachtwoord „Voor Moeder", tijdens de Meimaand, Moedermaand. Door in deze mr and bizonder onze aavdscne moeder te eeren en te gehoorzamen, kunnen we ge rust aan Maria vragen: „Maak Moeder onze Kruisvaart waard, een glorieuze Hemel vaart!" Zondag Cohortschou w en inspectie. Daar na een korte bespreking over de Godfried ban. Dinsdag 7 uur aspirantengroep. Woensdag 7 uur Wilübrordusban. Donderdag 8 uur Viziaanban. Schild knapen en vlaggewachten op je post! „Voor Moeder!" Ondertrouwd: J. H. van Bemmel, 34 j. en J. van den Bosch, 35 j. J. Fran sen, 25 j. en C. H. van Beek, 24 j. MEIJE-ZEGVELD Personalia. Onze plaatsgenooten J. J. van Zoest en D. Francken, behaalden aan de Veeartsenij kundige Hoogeschool te Utrecht het Rijksdiploma Hoefbeslag. REEUW1JK Kerknieuws Heden 3e Zondag na Paschen. Viering van het het Hoogfeest van St. Joseph. De H.H. Missen om 8 uur jrgt. voor Helena Bouwhuizen, om 10.30 uur tot zekere intentie zilveren huwelijksfeest. Des middags om 3 uur Lof voor den vrede. Onder de H.H. Missen collecte voor arme parochies. Donderdag feest van den H Michael. Zaterdag biechthooren van 2 tot 4 uur en van 6 tot 8 uur. A.s. Zondag 4e na Paschen. Maandag. De H.H. Missen om 7 uur in de kapel bij de Eerw. Zusters voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van de parochie; om 7 uur in de kerk voor Wilhelmus Schinkel. Dinsdag. De H.H. Missen om 7 uur ter eere van St. Antonius voor Michael Blom, lid v. d. Hanze; om 8 uur tot zekere intentie Woensdag. De H.H. Missen om 7 uur voor Joanna Verkleij; om 8 uur jrgt. voor Joannes van Leeuwen Azn. Donderdag. De H.H. Missen om 7 uur voor levende en overledene leden van St. Lodewijk; om 8 uur voor Wilhelmina Mourits. Vrijdag. De H.H. Missen om 7 uur voor Joannes Verkley en echtgenoote; om 9 uur gezongen voor leden van de recomman datie-lijst. Zaterdag. De H.H. Missen om 7 uur jrgt. voor Joannes Adrianus de Jong; om 8 uur te eere van O.L. Vr. tot zekere intentie. Zondag. De H.H. Missen om 8 uur voor de parochie; om 10.30 uur tot intentie van 'n zilveren echtpaar. Ingekomen: S. van de Berg, uit Lei den. G. de Goede, uit Rotterdam. Vertrokken: L. M. Kruijt naar Wa- geningen. C. Mulder naar Haastrecht. J. van Eijk naar Streefkerk. Geboren: Marinus z. van L. W. v. d. Meij en W. Verweij. Klaas z. v. T. Kruit en V. Wortel. Wilhelmus z. van L. Stra- ver en G. M. Koolmees. Egbert z. van G. W. Golverdingen en J. Ernst Ondertrouwd: C. Jongeneel 48 j. en G. de Goede 40 j. Getrouwd: J. M. Overbeeke 27 j. en C. Mulder 24 j. Overleden: Dirkje Hoogedoorn 73 j. door Prof. Dr. N. Greitemann 10e Week, 4—10 MeL Evangelie van Lukas 24 1-27. Handelingen der Apostelen 1:1-2:28. De eerste dagen van deze week lezen we nog het laatste hoofdstuk van Lukas, handelend over de Verrijzenis van Chris tus en Zijn verschijningen aan de leerlin gen. Wanneer men zich weer een oog en - blik bezint op dit geweldige wonder, dan begrijpt men ook, dat nu de groote keer in de geschiedenis der menschheid kan gaan beginnen, dat nu ook naar buiten de geschiedenis van het Christendom een aan vang neemt. Christus is verrezen. Hij ver schijnt aan Zijn Apostelen, en zij zullen van dit wonder getuigenis moeten afleggen voor de wereld. Want eens en voor altijd dient dit ge zegd te worden, dat de eerste en allervoor naamste taak der Apostelen bestaat in het getuigenis afleggen van datgene wat zij ge zien en gehoord hebben. De Apostelen dat be teekent Gezondenen zij zy-n uit gezonden door Christus. Zij trekken niet op eigen gezag de wereld in, doch zij doen dit in opdracht van Christus. Zij prediken een leer, maar niet een stelsel dat zij zelf hebben uitgedacht, doch een leer die zij hebben opgenomen uit datgene wat zij héb ben gehoord en gezien van Christus, hun Leermeester. Zij zijn slechts getuigen. Christus had drie jaar lang schijnbaar zonder succes gewerkt, de Apostelen wa ren Hem gevolgd, doch hadden Heim niet begrepen. Em toch in al dien tijd hadden Christus' voorbeeld en zijn leer reeds on gemerkt hun sporen in de Apostelen ach tergelaten. De tijd van optreden was voor hen nog niet gekomen; wat zij hadden ge zien en gehoord, herinnerden zij zich niet meer zoo klaar, zij zagen het nog niet dui delijk in zyn juiste beteekenis. Maar nu, na Christus' verrijzenis en Zijn hemelvaart is de tijd aangebroken. Het licht van boven begint te stralen, de H. Geest gaat komen en zal de Apostelen op zoodanige wijze verlichten, dat zy zich al les herinneren, wat Christus deed, en al les doorschouwen waarom Hij het deed en sprak. Zy zien alles in het licht van den verheerlijkten Christus en kunnen nu „getuigen". Het werk van Christus, stil be gonnen in het hart der Apostelen en leer lingen, slaat nu uit naar buiten. Nu ook openbaart zich de Kerk van Christus in de wereld. De Handelingen der Apostelen gaan beginnen. Er is in dezen tijd nauwelijks een boek denkbaar, dat actueeler, troostvoller en op- bouwender is! Men kan veilig zeggen, dat de omstandigheden waarin wij leven, het niet eens zoo noodig maken om dit groot- sche verhaal van den groei, den strijd en ten slotte de overwinning der Kerk te ver klaren. De geschiedenis waarin wy leven geeft de beste verklaring, het duidelijkste kommentaar. Wij kunnen dan ook de toe passingen, die voor het grijpen liggen* ge voegelijk aan de lezers overlaten. Wat hier, evenals vroeger, geboden wordt is slechts een korte aanwijzing. Daarom is het we derom aanbevelenswaardig, de inleiding op dit nieuwe boek rustig te lezen (Blad zijde 267) en vooral wederom te letten op het doel en de belang rijkheid WADDINXVEEN E. H. B. O. Door de vereeniging E. H. B O. alhier is een examen gehouden, het welk werd afgenomen vanwege de Neder- landsche Vereeniging E. H. B. O. waar voor slaagden de dames: Jo. de Rooy, N. de Boon. C. v. d. Put, Ch. Hekman, A. v. d. Bas, M. de Jong en de heeren A. Breed ijk, J. Noorland, W. J. Hardendood, D. Pol derman, J. Sol en E. F. Bezoen, zoodat hun vanwege bovengenoemde bond het diplo ma met insigne zal worden uitgereikt. Examinator was dokter Schneider uit Rot terdam. Zwemmen. Binnen enkele wéken wordt het zwembad weer geopend. In een land als het onze, waar een groot deel der bevolking, ouderen zoowel als jongeren, op en langs het water zijn bestaan vindt en zijn ontspanning zoekt, moet iedereen kun nen zwemmen. De zwemclub stelt zich op Vrijdagavond disponibel om aan jongens van 10—14 jaar gratis les te geven, terwijl de reddingsbrigade zich meer toelegt op het zwemmend redden. Ook aan de hoof den der scholen is verzocht, om het zwem men in te lasschen in het leervak lichame lijke oefening. Voetbal. A.s. Zondag is voor Wad- dinxveen I geen competitiewedstrijd vast gesteld. Voor Zondag 11 Mei komt op het programma voor de wedstrijd Gouderak IWaddinxveen L van dit boek al: na in de Evangeliën Christus te hebben gevolgd in zyn physieke leven, gaat de lezer nu doordringen in het mystieke leven van Christus, dat Hij voort zet in Zijn Kerk. Het verhaal begint met de Hemelvaart, om te laten zien dat Chris tus dit aardsche leven verlaat, maar tevens aan te toonen dat Hij mystiek is ach ter gebleven in de Apostelen en in de Kerk. Het is niet alleen by deze gelegenheid, dat de Apostelen „eensgezind volharden in het gebed". Het gemeenschapsleven begint zich te ontwikkelen, en de eerste en de voornaamste vorm daarvan is die van het gebed. Daar is de mystieke Christus ze ker het middelpunt. En Hij blijft dat ook nu, vooral als de geest van het gemeen schappelijk gebed maar bij ons bewaard bly'ft. (Woensdag). Dan volgt de keuze van Matthias, die de plaats van Judas inneemt Men ziet nu reeds het optreden van Petrus. HU is de leider. Verder ziet men hpe de Aposte len hier beschouwd worden als mennschen, die al den tijd met Christus samen waren en die daarna getuigenis kunnen afleggen van Christus' Verrijzenis. (Donderdag). Het oorspronkelijke twaalftal is weer volledig, de tijd door God bepaald is ge komen, en de H. Geest daalt neer op het Pinksterfeest om de Apostelen te verlich ten op zulk een wijze, dat zij hun taak als getuigen van Christus kunnen vervul len. De H. Geest stond met zijn licht de Apostelen ter zyde. En ook nu nog doet Hij hetzelfde. Hij verlicht Paus en bis schoppen, want de Kerk van toen is dezelf de als nu. En als symbool van de wereld omspannende werkzaamheid der Kerk, be ginnen de Apostelen allerlei talen te spre ken. Want de Kerk is er voor de geheele wereld. Zij is niet aan één taal of volk gebonden. Christus zond haar uit om te prediken onder alle volkeren. (Vrijdag). Het Pinstervuur gloeit, en wederom is het Petrus die de leiding neemt In het eerste gedeelte van zyn toespraak laat hij zien, dat Christus niet zoo maar toe vallig gestorven Is, of alleen gevallen is als slachtoffer van haat en wreedheid. Neen. dit alles is gebeurd, omdat God het zoo had bepaald. Er is dan ook bij Petrus bijna geen spoor van verwijt tegen de Joden, hij geeft geen voedsel aan haat- of wraakge voelens om den moord op Gods Zoon. Wel ziet men echter, dat hier het rustige klare inzicht aan het woord is van iemand, die alles in grooter verband ziét, die weet, dat alles wat gebeurt zoo gesohiedt omdat God het wil of toelaat, en dat God uit alles het goede weet te trekken. Dit heldere, boven natuurlijke inzicht bij Petrus, dat uitgaat iboven alle persoonlijke gevoelens, is het gevolg van de inwerking van den H. Geest. Die H. Geest werkt ook nu! De geheele Kerkgeschiedenis bewijst het, vanaf de Handelingen der Apostelen tot aan onzen tijd. Alleen: men moet kunnen wachten, gelijk de Kerk dit kan. De Kerk verstaat dez» kunst, omdat zij weet, dat alles ge beurt „naar het vaste raadsbesluit en de voorkennis van God." (Zaterdag). De Kerkgeschiedenis uit Hande lingen is onze Kerkgeschiedenis. Zondag 4 Mei: Lukas 24 1-12 Maandag 5 Mei: Lukas 24 13-35 Dinsdag 6 Mei: Lukas 24 36-53 Woensdag 7 Mei: Hand. 1 1-14 Donderdag 8 Mei: Hand. 115-26 Vrydag 9 Mei: Hand. 2 1-13 Zaterdag 10 Mei: Hand. 2 14-28 Geboren: Ida d. van C. Tiele en L. de Vlieg. Cornelis z. van C. van den Berg en T. Evendijk. Pieter z. van A. Molenaar en M. Hofman. Nicolaas Teunis z. van A. Hilgers en W. L. Noorlander. Marinus Dirk z. van J. H. G. Smith en A. de Haan. Maria d. van W. A. Kraanen N. Noor lander. O v e r 1 e d e n: A. de Vries 4 j. C. Kus- ter echtgenoote van K. Broer 69 j. Gehhuwd: W. j. de Wit en W. van Eijk. P. de Jong en J. Visser. Ondertro uwd: H- K. Snoeij en N. v. Rhijn. C. P. van Os en C. A. Zoethout- maar. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 8 Mei a.s., des voormiddags 9.30 uur. De agenda ver meldt o.m.: Verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool, Schenkelweg, om be schikbaarstelling van de noodige gelden voor aanschaffing van schoolmeubelen. Voorstellen van B. en W. met betrekking tot de invoering van het vak lichamelijke oefeningen op de lagere scholen in deze gemeente. Voorstel van B. en W. tot in trekking der verordening op het Agent schap der Arbeidsbemiddeling. Alsvoren tot het verleenen van eervol ontslag aan den agent der arbeidsbemiddeling, wegens opheffing der betrekking. Alsvoren tot verhooging der gratificaties van de volon tair ter secretarie. Alsvoren tot het be schikbaarstellen van een crediet in ver band met de storting van asch en vuilnis aan de Noord Aa. Alsvoren tot het be schikbaarstellen van grond voor den ver bouw van tuinbouwgewassen. Alsvoren tot wijziging der verordening op de heffing en invordering van kadegeld. Alsvoren tot intrekking van het raadsbesluit van 30 Januari 1941, tot toekenning van kinder bijslag aan het personeel van de vaste kern der luchtbescherming. Alsvoren tot overdracht aan het Rijk van een gedeelte voetpad aan den Hooge Rijndijk. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP St. Josephsgezellen. Deze week kan men zich opgeven voor deelname aan de verschillende clubs, waarover Vrijdag j.l. is gesproken. Voor fiets- en wandelclub aan den senior C. Heemskerk. Voor gym nastiek aan. Jac. v. d. Hoeven. Voor tafel tennis en volley-bal aan C. van Breuke- len. Voor muziek en zang aan P. v. Mil. Bijzonder vestig ik de aandacht op de Retraite-spaarclub, waarvoor u zich kunt melden aan mij. Zondag a.s. is er Algemeene H. Com munie voor alle Gezellen. Verder is er deze week, zonder nader bericht, geen bijeenkomst. Ontwikkeling s-cursus. Maandagavond mondeling examen. Aan vang om 7a precies. Eenieder kome op den hem aanwezen tijd. Woensdagavond: Uitreiking van de di ploma's door den Z.E. heer Pastoor. Fa milieleden en belangstellenden worden verwacht. J. A. M. ROHDE, Pr.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7