Laatste berichten Bekendmaking RIJNSTREEK 1 Marktberichten VRIJDAG 2 MEI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Luxor. OPERETTE Chacun a son goüt! „Eenieder verkiest wat hem lijkt!" is een van de mee- sleepende melodieën in deze film, die brui send en amineerend is als champagne. En iedereen, die het voor het verkiezen heeft, moet deze week eens naar Luxor gaan, om „Operette" te zien. Eén waarschuwing: ga niet op de eerste rij van het balcon zitten (zooals wij deden) want er is groote kans, dat, vervoerd in de luchtige ronde-zwaai van Weensche dansen, mee deinend en meehopsend met het onweer staanbare rhythme van de vroolijke walsen, ge over het randje hopst en midden in de zaal terecht komt. Drie groote componisten van de Weensche operette treden in de film op: Johann Strauss, Franz von Suppé en Millöcker. Hun werken treden op den voorgrond lichte, opwekkende muziek hun persoon treedt op den achtergrond tegen de wedijver, die Jauner (Willy Forst), een in die dagen beroemd regisseur, aan gaat met „die Geistinger", een beeldschoon meisje, (Maria Holst) dat eigenaresse is van het „Theater an der Wien". Het zou niet aardig zijn de afloop van dezen wedijver te voren mede te deelen. De afloop is zeer spannend en wordt aan het begin van de film niet verwacht. Men verwacht, datja, nu zouden wij toch bijna de boel gaan verklappen. Er komt nog een andere lieftallige jongedame in het verhaal voor (Dora Komar), en ook deze twee dames houden een wedloop om den mooien man. De een trouwt met hem en wint het spel, maar een tweede weet toch óók een zegepraal te behalen. Leo Slezak, die de rol vervult van Franz van Suppé, is deze keer van een sikje en andere hangplanten voorzien maar hij is Leo Slezak gebleven, vooral als hij in zijn woede het meubilair kort en klein slaat. Maar het verhaal is niet de hoofdzaak, al is het ook geen bijzaak. Hoofdzaak is de operette, waarvan men telkens nieuwe flitsen te zien krijgt: kwistige versierde decors, grandiose ensceneeringen en bovenal de draaikolk van Weensche ope rettes, aan welken vaart en tempo wel niemand weerstand kan bieden. De toe hoorders toeschouwers worden opge nomen in den wervelwind van dansen en vlotte wijsjes, en zij amuseeren zich zooal? het pret-grage Weenen zich wist te amu seeren rond de ^eeuwwisseling. IN LEIDEN GEVESTIGD. E. VisserBlikman, Morschweg 98. J. van 't HoffBuizer, van 't Hoffstr. 6a. A. M. Crama en fam., chauffeur, Voorstr. 6. A. C. Crena de long, Hooigracht 59. J. J. Degen, Fr. v. Mierisstr. 25. H. Dub- belaar, typograaf, Alexanderstraat 45. J. van Duijssen en fam., Meerburgstraat 10 C. van Ede en fam., arb. blikfabr., Bin- nenlaan 2. D. M. Huijsmans, Noordeinde 50. A. Klinkenberg, verpleegster, Lijs- terstr. 31. F. F. H. S. PijnakerKohl en fam. Langegracht 42a. L. Kuster, Roe mer Visscherstr. 34. J. W. Kwak en fam., agent auto bevr.dienst, Zoeterwk. Singel 104. J. Langerak en fam., koopman in emaille, Hoogl. Kerkch.st. 11. J. Lan- gezaal, tuinder, Pr. Frederikstr. 18a. Wed. H. de BoerLouwrier, huishoudster, Rapenburg 21. W. S. van Manen, Ka- gerstr. 16. R. Meinema, Zoeterw. Singel 99. H. C. Montanus, coupeur, 3 October- straat 37a. G. Nievaart, schoenmaker, Oude Vest 181. A. Pieterse, buffetjuff., Stationspl. 3. W. RielPrins, Bilderdijk- straat 7. H. Raaphorst, hulp. i. d. huish., Groenhovenstr. 12. A. K. M. Rammers, Hooigracht 31. J. Roman en fam., adj.- commies Belast. Brederostr. 34. H. Stou ten, kleermaker, Schelpenkade 23. A. S. Struijs, Meezenstraat 2. Wed. G. Stro manTeseling, Zoeterw. Singel 104. F. H. O. Theunissen, serveerster, Boerhaave- laan 17. J. van Tongeren, schoenmaker, Binenlaan 12. K. Torin, kantoorbed.. Plantsoen 7. J. Vermond, grondwerker, v. d. Helmstr. 8. E. Vervat, Rapenburg 122. A. E. Vis, secretaresse NRO, Lijsterstr. 4. A. de Vries, machinist, Concientiestr. 19. N. de Water, grondwerker, Medusa straat 14. UIT LEIDEN VERTROKKEN. J. F. Abelman, Den Haag, Wouwerman- straat 1. J. A. M. Averdieck, Den Haag, Pompstraat 10. A. A. van Balen, Naald wijk, Dijkweg 22. A. C. Barentsen Oegstgeest, de Kempenaerstraat 8. W. Beetjer en fam., Eelde Eeldewolde, Oude Dijk C62<i. C. C. Blom, Alkmaar, Linde laan 73. L. A. Bon, Amsterdam, Babao- straat 11. L. Brands, Heemstede, Heemst Dreef 155. J. M. Broeken, Amsterdam, Czaar Peterstr. 197H. F. E. Hederik Bron, Heemskerk, Rijksstr/weg 103R. A. Buitenhuis, Amersfoort, Pauwstraat 30. T. I. M. Dickhoff, Delft, Oude Delft 203. M. E. Droog, Alphen aan den Rijn, Zeil- makerstr. 9. O. Elseman, Dordt, Jac. Catsstraat 11. Wed. J. M. HilariusEn- dert en fam., Wassenaar, Tulpweg 25. M. E. Faes, Gineken en Bavel, Chasséstr. 17. A. C. van Toornde Fouw, Rotter dam, Matthenesserl. 228. M. B. de Geus, Maartensdijk Faiffeisenl. 19bis. E. Groenewegen, Bodegraven, Overtocht C49. I. Heieman, Vlaardingen, Hofsingel 31. V. J. Hellendoorn, Wassenaar, Oostdor- perw. 178. T. Huigen, Oostburg, Oude Stad 84. A. Jongerius, Zoetermeer, Dorpsstr. 65. C. A. M. van Kengen en fam., Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 43. L. M. de Klerk, Dordt., Sumatrastr. lOrd. D. Kleijn, Den Haag, Assendelftstr. 14. J. G. Klinkhamer, Den Haag, C. Speel- manstr. 17. J. Koren, Zwijndrecht, On- derd Rijweg 188. M. MinkLangezaal, Noordwijk, Bronkhorststraat 23. L. L. Limburg, Amsterdam, Meerhuizenpl. 3III. J. G. W. Loos, Rotterdam, Pretoriuslaan 111. L. van der Mandele, Rotterdam, 's-Gravenweg 69. L. H. O. Manuel, Den Haag, Valkenb.kade 653. B. van der Mast, Rotterdam, Br. Hilledijk 225c. F. C. Meijer, Den Haag, A. v. Saksenstr. 56. J. de Mooij en fam., Rijnsburg, Smitstr. 49. W. A. Nieboer, Ommen v. Pal- landths Quakerschool „Eerde". R. Rob bers, Rijnsburg, Smidstr. 49. E. Roest, Den Haag, Ch. de Bourbonstr. 73. G. T. de Ronde, Harderwijk, Leuvenumscheweg 91H. W. G. Schellart, Oegstgeest, Rhijn- geesterstr.w. 20. Slijkhuis, Rotterdam, Belgischestr. 13c. J. J. Spierenburg, Overschie, Blankenburgerpark 164. Wed. J. de GraafTelkamp, Den Haag, Galielei- straat 69. G. Terstall, Alkmaar, Linde laan 73. N. van den Boschvan Varick, Zeist. Steinlaan 50. A. F. A. van Vel- zen, Schiedam, Warande 171. W. A. van der Voort, Hillegom, Haarlemmerstr. 8. C. J. Wassenburg en fam., Ter Aar, Jaag- par C77. T. Wiegers, Hilversum, Leeu- v/enhoekstraat 81. B. van Winkel, Hil legom, Weeresteinstr. 45a. G. van Win kel, Den Haag, Trompstraat 18. H. A. J. M. van Woerden, Oegstgeest, Rhyngstr.w. 38. Th. v. Dijk, Enschede, v. Kolstr. 12. Binnenland MAN VERDRONKEN. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur is te 's-Gravenhage de 39-jarige C. K. uit de van Koetsveldstraat, tengevolge van de duisternis met zijn rijwiel bij de Slachthuis kade in het water van de Laakhaven ge reden. Burgers, die passeerden, hoorden hulpgeroep, waarop een bewoner van een woonschuit uit de Calandkade, zekere L. J. de Graaf en diens zoon met een roeiboot te hulp schoten. Zij slaagden erin het slachtoffer uit het water te halen, waarna een agent van politie kunstmatige adem haling toepaste. Toen de geneeskundige dienst ter plaatse verscheen, bleek echter, dat de drenkeling reeds was overleden. Nog een slachtoffer van de duisternis. Gisteravond is de 25-jarige L. Vons om streeks 11 uur van zijn werk bij de radio- centrale aan de Westhavenkade te Vlaar dingen naar zijn huis vertrokken en ver- moedelijk door de duisternis misleid, in de haven geloopen. Vanmorgen omstreeks vijf uur werd door zijn vrouw bij de po- Ltie aangifte van de vermissing gedaan. Onmiddellijk is deze met dreggen begon nen, doch dit heeft nog geen resultaat op geleverd. Wel hebben menschen in de buurt omstreeks den genoemden tijd hulpgeroep gehoord en ook zijn de handschoenen van het slachtoffer uit de haven opgevischt, zoodat wel met zekerheid kan worden aan genomen, dat de man verdronken is. GROOT GELDSBEDRAG GESTOLEN. Gisternacht bemerkte een nachtwaker, dat er licht brandde in den kelder van een villa aan den Amersfoortscheweg te Bus- sum. Hij belde aan, waarop hem werd toe geroepen: „Ik zal het licht uitdoen". De nachtwaker, geen onraad vermoedende, ging hierop verder, maar toen hij even later weer langs de villa kwam, bleek de keuken deur open te staan. Hij wekte den bewo ner en nu kwam aan het licht, dat inge broken was. Aanvankelijk werd opgege ven, dat niets vermist werd, doch thans blijkt,, dat een zeer belangrijk bedrag aan geld is ontvreemd. Het juiste bedrag kon nog niet worden opgegeven. EEN ONEERLIJKE LOOPKNECHT. Gisterenavond kreeg de Haagsche poli tie aangifte van een kapper aan de Genes- tetlaan aldaar, dat zijn portefeuille, inhou dende zestig gulden en verschillende pa pieren, was gestolen. De kapper was om half vijf thuis geko men en had zijn colbertjasje met de por tefeuille op den kapstok in de gang ge hangen. 's Avonds deed hij toen de onaan gename ontdekking, dat de portefeuille uit het jasje was verdwenen. De politie vernam van den kapper, dat 's middags een loopknecht een pakje had afgeleverd. Men ging nu naar de firma, waar de loopknecht in dienst was en hoor de hier, dat deze in de Repelaerstraat woon de en 18 jaar oud was. De politie toog naar zijn woning, doch ■het jongmensch was niet thuis. Tegen middernacht kwam hij eindelijk, min of meer onder drankinvloed, naar zijn wo ning, waarop hij direct aan een verhoor werd onderworpen. Hij zeide niets van een portefeuille af te weten en bij fouilleering kwam dan ook geen geld voor den dag. Toch besloten de politiemannen hem mee te nemen naar het bureau aan den Rijs- wijkscheweg. Hier vertelde hij, dat hij dien avond met zijn zwager op stap was ge weest. Deze werd vervolgens uit zijn bed gehaald en vertelde, dat hij van den loop knecht 25.— in bewaring had gekregen. Inmiddels was de portefeuille in den loop van den avond door agenten van de bere den politie in de Cuypstraat gevonden. In het binnenvakje bleken nog twee briefjes van tien gulden te zitten. Toen de loopknecht vernam, dat zijn zwager aan een verhoor was onderworpen, bekende hij de portefeuille te hebben ge stolen. Ook had hij nog 10.aan zijn zuster in bewaring gegeven, met de me- dedeeling, dat hij het geld had gevonden. Het Rijkscommissariaat maakt het vol gende bekend: Op grond van par. 5 van het besluit van den Führer over de uitoefening van de regeeringsbevoegdheden in Ne derland van 18 Mei 1940 (Reichsge- setzblatt I bladzijde 778) en in aan merking nemend par. I van verordening 20 van 7 Februari 1941, vaardigt de hoogere S.S. en Polizeifiihrer de vol gende bekendmaking uit: 1. Het openbare dragen en toonen van afbeeldingen van levende leden van het Huis van Oranje-Nassau, op welke wijze en in welken vorm dan ook, alsook het demonstratieve dragen en toonen van de kleuren van het Oranjehuis, wordt hierbij verboden. Ditzelfde geldt van het al of niet te gen betaling verder verspreiden van dergelijke voorwerpen. 2. Handelingen in strijd hiermee worden voorzoover niet strengere straffen bepaald zijn ingevolge par. 1 der verordening nr. 20 1941 van 7 Februari 1941 bestraft. De volgende officieele commentaar werd bij deze bekendmaking gegeven: „Verschillende incidenten van den laat- sten tijd brachten het bewijs, dat afbeel dingen van levende leden van het huis van Oranje-Nassau, alsook de kleufen van dit huis, tot een demonstratie tegen de bezet- tingsacht misbruikt werden, en wel zeer opmerkelijk het meest door kleine groepen uit het sociaal democratische en Roomseh Katholieke kamp, die voor heen slechts in zeer bijzondere gevallen bereid waren, om de zaak van het huis van Oranje-Nassau tot de hunne te maken. Daarbij werd geenszins aan een erkenning van de ver diensten van vroegere leden van het huis van Oranje-Nassau gedacht, een erken ning, voor welke een algemeene waardee ring aangenomen kan worden, aan welke deze bekendbaking geenszins te kort doen wil. Het geval ligt bij het puibliek toonen van afbeeldingen van levende leden van het huis Oranje-Nassau echter geheel an ders. Reeds op grond van het feit, dat deze leden van genoemd huis, nadat zij haar land en volk verlieten, zonder uitzondering geheel naar de zijde der Engelschen zijn overgegaan, moet dit als demonstratie worden opgevat. Dit demonstratieve toonen heeft dan ook tot verstoringen der orde geleid, die tot het boven weergegeven ver bod leiden moesten. De bekendmaking der politie heeft in het bijzonder ook betrek king op het dragen van uitgezaagde geld stukken (van 10 en 25 cents) en het neer zetten van afbeeldingen in etalages. Niet door de bekendmaking getroffen worden de ook als „Prinsenvlag" bekende oranje- blanje-'bleu-vlaggen, daar deze heden als een uitdrukking van den volkschen wil kunnen worden beschouwd." De rest van het geld had hij met zijn zwa ger opgemaakt. Voorts kwam nog aan het licht, dat hij de firma, waar hij in betrekking was, voor 10.had benadeeld. Hij had een week geleden een kwitantie moeten innen van 39.De klant had toen 10.afbetaald en dit met potlood op de kwitantie ver meld. De jongen had deze mededeeling ech ter uitgewist en het geld in zijn zak ge stoken. Hij is voorloopig in politiebewaring gesteld. 1200 K.G. AARDAPPELEN GESTOLEN. Woensdagnacht werden uit een kelder van den koopman A. te Maastricht 1200 kg. aardappelen gestolen. De diefstal werd door de politie ontdekt. Gisteren werden aangehouden de Gebr. D. uit Noordschar- woude, benevens zekere S. en B., beiden uit Maastricht, verdacht van dezen diefstal. In den kelder van een der gebroeders S. werd een partij van ongeveer 1200 kg. aardappelen gevonden. De politie zet het onderzoek voort. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 2 Mei. (Stefani). Het Italiaansche weermaohtsbericht no. 331 luidt als volgt: Onze vliegtuigen hebben de haveninrich tingen van La Valletta gebombardeerd. Buitsche jagers hebben drie Hurricanes neergeschoten tijdens luchtgevechten bo ven het eiland Malta. In Noord-Afrika meldt men uit den sector /an Solloem activiteit van Italiaansch-Duit- sche detachementen en van Duitsohe vlieg tuigen, die in scheervlucht vijandelijke auto's, troepenconcentraties en batterijen hebben aangevallen. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen zijn voortgegaan met intensief bombardeeren van Tobroek, waar onze druk steeds ster ker wordt. Vier vijandelijke vliegtuigen werden door Duitsche jagers neergescho ten. De vijand heeft luchtaanvallen gedaan op Dema en Benghasi. Er werd lichte scha de aangericht, er viel geen enkel slacht offer. Uit Oost-Afrika valt niets te melden. DE PELOPONNESUS BEZET. BERLIJN, 2 Mei. (D. N. B.). In Grie kenland hebben, naar aan het D. N. B. wordt gemeld, afdeelingen van het Duitsche leger de bezetting van den Peloponnesus voltooid. Op het vaste land van Griekenland bevindt zich geen vechtende Brit meer. DE TOESTAND IN IRAK. ROME, 2 Mei. (D. N. B.). De „Messag- gero" meldt omtrent den toestand in Irak, dat de Iraksche regeering de lichting 1916 en alle klassen der specialistentroepen heeft opgeroepen. Sedert Woensdag zoo meldt Stefani uit Bagdad bezetten de Iraksche strijdkrachten systematisch alle strategische punten van het land, met in begrip van de haven Basrah. De olievelden van Mossoel staan eveneens onder controle van de Iraksche specialistentroepen. De in Irak wonende Engelschen zijn bijeenge bracht op het vliegveld Habanija, het eenige punt des lands, dat tot dusver nog niet door de Iraksche troepen is bezet. Gelande Brit- sche troepen zijn geplaatst binnen een cor don van Iraksche strijdkrachten. Het schijnt echter nog niet tot ernstige incidenten te zijn gekomen. Een aantal Engelsch-Indi- sche contingenten van de kortelings gelan de troepen is. naar Stefani verder meldt, naar de Iraksche troepen overgeloopen. DE GEVECHTSHANDELINGEN IN NOORD-AFRIKA. BERLIJN, 2 Mei. (D. N. B.). In Afrika heeft het Duitsche luchtwapen ook giste ren zijn gevechtsactiviteit met vrij sterke formaties succesvol voortgezet. In verschil lende op elkaar volgende aanvallen wer den Pilastrino en Giaila rondom Tobroek gebombardeerd. Er ontstonden hevige ont ploffingen en er konden verscheidene vol treffers in de forten en verdedigingswerken worden geplaatst. Verschillende gevechts- en afweerbatterijen van den vijand werden tot zwijgen gebracht. In de hierna volgen de luchtgevechten' tusschen Duitsche en Britsche jagers werden in totaal vier Hur ricane vliegtuigen neergeschoten. Boven dien werd een Hurricane op den grond vernield. Duitsche vliegtuigverliezen ont stonden hierbij niet. DEELEN VAN DE SERVISCHE KROON* SCHAT GEVONDEN. BERLIJN, 2 Mei. (D. N. B.). Het is Duitschen soldaten gelukt in het klooster Ostrog deelen van den Servischen kroon- schat en de bagage van het gezelschap van koning Peter te vinden. Omtrent de daar bij gedane ontdekkingen en de arrestatie van den Servischen Patriarch Gavrilo ver neemt het D. N. B. het volgende. Het rotsklooster Ostrog, niet ver van Nik- sitsj, was het laatste toevluchtsoord van den vroegeren koning. Van hier vertrok hij, slechts vergezeld door enkele personen uit zijn naaste omgeving, per vliegtuig voor zijn vlucht naar het buitenland. Aan het hoofd van de samenzweerders, die Zuid- slavië wilden brengen tot een oorlog tegen Duitschland, staat de patriarch Gavrilo. Bij de bagage van den koninklijken staf werden gegevens voor de militaire en po litieke voorstellen van de raadgevers van den jongen Peter gevonden: schamele bij zonderheden bijv, over het Italiaansche koloniale rijk en de mogelijkheden van een kolonialen oorlog, die niet eens voldoende zouden zijn voor een schoolboek, emigran tengeruchten van Angelsaksische sensatie bladen, enz. Toen de Duitsche troepen vlak bij Niksitsj stonden en koning Peter met achterlating van talrijke ministers, gene raals en vertrouwden, benevens van vele geldzakken en kisten goud, met eenige nog beschikbare vliegtuigen naar het buiten land was gevlucht, verlieten ook eenige begeleiders van den oud-koning het rots- klooster en leidden in de bergen een jam merlijk bestaan. Tenslotte waren zij blij door de Duitsche troepen gegrepen te wor den en bij Duitsche veldkeukens weer eens een warmen maaltijd te krijgen. De patriarch, Gravilo, had zich laten opsluiten in geheime vertrekken. De Ser vische staatsschat lag in rotskelders en tal rijke holen verborgen. Een groot deel, 15 millioen, had Gavrilo terstond terzijde ge legd of aan goede vrienden doorgegeven. Een paar dagen waande Gavrilo zidh reeds m veiligheid en leefde hij bij wijn en gra- mofoonmuziek niet kwaad. Op een goeden morgen werd Gravilo door ruwe kolfslagen tegen zijn deur gewekt. Gekleed in een hemd en onderbroek opende hij de deur. Voor hem stond een S.S.-Sturmbann-fueh- rer met eenige Duitsche soldaten. Met Gra- vrilo arresteerden de Duitsche soldaten een der voornaamste verantwoordelijken voor de oorlogspolitiek der kringen rondom den jongen koning. Met hem tezamen werden verscheidene andere priesters en hooge ambtenaren van de ministeries te Belgrado gearresteerd. Toen men den patriarch een opengesneden bankbiljettenzak voorlegde, waaruit 15 millioen dinaren waren ver dwenen, trachtte hij eerst te ontkennen. Door een tolk werd hem echter medege deeld, 'dat intusschen 10 millioen bij het beddegöed, in liturgische gewaden, achter kasten, enz. gevonden waren. Daarop be weerde Gavrilo, dat hij de rest had weg geschonken. HAZERSWOUDE Koperen jubileum. Gisteren herdacht mej. W. M. Ballering het feit, dat zij voor 121/2 jaar werd aangesteld als bewaar- sctioolonderwijzeres aan de R.K. School (dorp). Toen zij 's morgens het schoollo kaal betrad, werd haar door de kleinen een welkomstlied toegezongen. Door de goede zorgen van mevrouw de Ruiter en het overige schoolpersoneel was het lokaal feestelijk versierd. De heer A. Th. de Ruiter complimenteer de mej. Ballering met haar jubileum en hoopte, dat zij nog vele jaren als bewaar schoolonderwijzeres zou werkzaam zijn. Een drietal kinderen hield aardige toe spraakjes. Eenige geschenken werden haar aangeboden, waaronder een damesfau teuil, een Mariabeeld en vele bloemen. Geboren: Pietje Maria, d. van H. Tim merman en M. C. v. Rijssel Johannes, z. van J. den Hertog en T. S. de Groot. Ondertrouwd: Th. Verkleij 28 j. en C. J. de Jong 24 j. N. P. Captein 29 j. en J. S. Heemskerk 28 j. Gehuwd: A. L. de Bruyn 43 j. en A. M. Kraan 38 j. T. van Zanten 25 j. en A. v. d. Haven 27 j. N. de Wit 27 j. en A. Luiten 22 j. Overleden: J. Immerzëel 51 j.. echtgenoote van C. v. Schie Wilhelmina Toets 4 j. TER AAR Gouden huwelijksfeest. Op den 2en Mei hoopt het echtpaar D. v. Vliet-de Boer zijn vijftig-jarige echtvereeniging te ge denken. Geboren: Leida Wilhelmina Irene, d. van S. Valk—Rietveld Johannes Pe trus Maria, z. van A. J. Nieuwenhuizen- Egberts. Overleden: C. v. d. Vlugt 81 j. A. Wildenburg 69 j., echtgen. van J. Koele- map. LEIDEN, 2 Mei. Vee. Aanvoer: 16 stieren. 132 kalf- en melkkoeien 300550, en 162 varekoeien e. a. 200360 per stuk, han del tamelijk; 35 pinken 160270, handel' tamelijk; 4 graskalveren, 203 nuchtere slachtkalveren, 357 weideschapen 34—50, handel tamelijk vlug; 260 lammeren, 307 mestvarkens 2550, handel tamelijk vlug: 568 biggen 16—25, 1 paard, 26 bokken of geiten 30—70, handel matig. Kaas. Aanvoer 20 partijen totaal waar van 18 partijen Goudsche kaas le soort 4.05041.50 en 2e soort f 38—40 per 50 kg.; 2 partijen Leidsche kaas le soort f 39 ptr 50 kg. LEEUWARDEN, 2 Mei. Vee. Aanvoer: 54 Twenter stieren, 295 vette koeien, 1393 melk- en kalfkoeien 180—480, 244 pinken 10030, 24 graskalveren, 850 nuchtere kalveren, 433 vette schapen en weidescha pen, 225 lammeren 13—22, 33 Drachtige varkens en loopers, drachtige f 135—225, ioopers 2462, 133 kleine biggen 15— 24, 60 bokken of geiten en 8 paarden, per stuk. Totaal aanvoer 3752 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer stationnair, handel kalm, prijzen niet hooger. Pinken aanvoer stationnair, handel kalm, prijzen niet hooger. Drachtige, magere varkens en ioopers aanvoer kort, handel iets vlugger, prijzen duurder. Biggen aanvoer iets min der, handel vlug, prijzen hooger. Lamme ren aanvoer ruim, handel redelijk en prij zen hooger. Voor de Nederlandsche Veehou derij Centrale werden 170 koeien, 950 nuchtere kalveren, 100 varkens en eenige schapen overgenomen. Eieren. Aangevoerd 20.000 kg. kippen eieren 5.68.1 cent per stuk, handelsprijs 1.05—1.07 per kg. 200 kg. eendeneieren, prijs 7 1/48 cent per stuk. Kaas. Vereen, van Zuivel Mij. Edam mer kaas 20 plus 44, idem 40 plus f 67.50. Goudsche kaas 20 plus f 44, idem 40 plus 67.50. volvette 40 plus f 67.50, Broodkaas 40 plus f 67.50 en Leidsche kaas 20 plus 46 per 100 kg. LEIDSCHENDAM, 1 Mei. Groentenvei- ling. Kropsla le soort f 8.2e soort 6.50, 3e soort f 2.50—5.00, stoofsla 12—18 cent, spinazie per 4 kg. 44 cent, postelein 3238, raapstelen 14.—, rabarber per 100 kg. 11.—, radijs 2.50, prei 16—22. selderie 1 3.506.50. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Mei Groenten veiling, per 100 stuks: knolselderie A 13.40 14.schorseneeren A 16.1017, per kist van 20 kg.: waschpeen 4.50—5.20, kroten 7074, per 100 kg.: roode kool 8.50—9.00, gele kool f 7.00—7.50, knol rapen 78, spruitkool 1,uien 5.80 —6.00. prei f 8.40—8.50, witlof 17—20. TER AAR, 1 Mei. Centrale Veiling. Spinazie 44 cent, andijvie 0.901.24, sla f 1.00—8.00, vellen 45—55 cent, witlof 6 --24.60, radijs 2.50, rabarber 6.0027. selderie 6.607.50, raapstelen 1 3.60, bloemkool 326 cent, komkommers 26 ct. NIEUWERBRUG, 30 April. Eierenveiding Aanvoer 5014 stuks. Prijzen: wit 6.10 V.30 of gemiddeld f 1.07 per kg. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 2 MEL Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.880/16 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4. Erussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.5943.75

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3