Weerbericht OMGEVING KERKNIEUWS STADS NIEUWS Burgerlijke Stand VRIJDAG 2 MEI 1941 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad f 0.52 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 9.05 uur Vrijdagavond. Zon op 6.07 uur Zaterdagochtend, MAANSTANDEN. 2 Mei: De maan komt Vrijdagmorgen om 10.31 uur op en gaat Zaterdagnacht om 2.08 uur onder. 3 Mei: De maan komt Zaterdagvoormid dag te 11.31 uur op en gaat Zondagnacht om 2.45 uur onder. (Eerste kwartier). 4 Mei: De maan komt Zondagmiddag te 12.37 uur op en gaat Maandagnacht te 3.18 uur onder. 5 Mei: De maan komt Maandagmiddag te 1.48 op en gaat Dinsdagnacht om 3.48 on der. 6 Mei: De maan komt Dinsdagmiddag te 3.02 uur op en gaat Woensdagnacht te 4.17 uur onder. 7 Mei: De maan komt Woensdagmiddag te 4.18 uur op en gaat Donderdagochtend om 4.43 uur onder. 8 Mei: De maan komt Donderdagnamid dag te 5.38 uur op en gaat Vrijdagmorgen om 5.13 uur onder. 9 Mei: De maan komt Vrijdagavond om 7.01 uur op en gaat Zaterdagmorgen om 5.45 uur onder. |rDIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC^ Verduisteringstijden 3 Er is bepaald, dat er verduisterd - moet worden tusschen zonsonder- 0 3 gang en zonsopkomst. 3 Deze tijden zijn voor hedenavond r ■r en morgenochtend: U 3 ZONSONDERGANG 9.05 uur. U Z ZONSOPKOMST Q J 6.07 uur. Q Tusschen deze beide tijden dient Q f) er dus verduisterd ,te worden. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWO VERZICHT De weersomstandigheden waren nog steeds van dien aard dat de koudegronds- producten niet of zeer weinig in groei vooruit kwamen zoodat het glas allen de jonge groente moet leveren en aangezien er wel al heel wat wordt aangevoerd doch er geen overvloed is, blijven ook de winter terproducten goed aan den prijs. Vooral de waspeen bracht den laatsten tijd een heel goede prijs op, zooals men die in langen tijd niet heeft gekend. Voor de beste kwa liteit werd soms ruim 5.20 per kist van 20 kg. besteed en zelfs wat niet best was kon toch nog gemakkelijk van 3.10 tot 3.40 per kist opbrengen. En er is nog een flinke voorraad van dit artikel. Jammer maar dat de aanvoer slechts door een be perkt aantal tuinders kan plaats hebben omdat sommigen al sinds enkele weken geleden, wegens de minder goede houd baarheid van het product dit zijn gaan af zetten. Doch in het algemeen is de teelt van dit product loonend geweest en die konden wachten tot deze dagen hebben een best loonende uitkomst Witlof ging de laatste week wat in prijs naar beneden. V/as deze vorige week soms nog tot 30. per kg., na deze daling moest men zich tevreden stellen met 16.tot f 19.per 100 kg. wat niettemin nog niet slecht is, al kost dit product ook veel aan arbeids loon. Met de koolsoorten kan men ook thans wel de uiën uitschakelen. In deze omgeving zijn deze niet meer voorradig. Prei van minstens 10 mm. doorsnee no teerde de afgeloopen week tot hoogstens 8.50 per 100 kg. Breekpeen noteerde nog idem als vorige week, ongewasschen 4.50, gewasschen 5.50 per 100 kg., een goede prijs. Schorseneeren in de A soort van ten minste 20 stuks per kg. noteerden tot hoostens f 17.— per 100 kg. en in de B kwaliteit, van 20 tot 45 stuks per kg. deed dit artikel 10.50 per 100 kg. Ook in kroten was geen wijziging wat de prijs be treft 3.70 per 100 kg. in de maat 610 mm. lengte, tot kg. per stuk en ten minste 3 mm. doorsnee. Een enkele regenbui en een paar dagen malsch weer en de koude- grond spinazie en Radijs komen afzetten. De eerste spinazie werd gisteren -aange voerd, een klein kwantum. Vorig jaar kwam er op deze data al volop spinazie en radijs. Maar de winter producten stonden allen aanmerkelijk lager in prijs dan thans het geval is. Nog meer succes. Behalve het succes, dat ten oprichte van het vervoer vanaf de Wassen.weg en uit „de Pan" behaald is en dat we reeds vermeldde, heeft de com missie in een onderhoud met den comman dant van het vliegveld gedaan gekregen, dat de voerlieden P. v. d. G., en P. v. d. G. Johzn., toestemming krijgen om de tuin bouwproducten vanaf bedoelde landerijen langs den Wasenaarschen weg ter be stemder plaatse te brengen. De kosten van den aanleg van het tegelpad komen voor rekening der gemeente. OEGSTGEEST LAURENTIUSGILDE voor alle jongemannen boven de 17 jaar. Sins de vormingsweek vatten wij onder den naam „Sint Laurentiusgilde" alle jon gemannen boven de 17 jaar tezamen. Het is geen congregatie, geen vak- of stands- organisatie, doch slechts een benaming van een groep, die een onderdeel vormt van de geheele parochie. Welnu voor het Laurentiusgilde wordt op den avond van iederen eersten Zaterdag der maand een kerkelijke bijeenkomst gehou den. Het is dus de bedoeling, dat hierin alle jongemannen van welken rang of stand ook, aanwezig zijn. Deze bijeenkomsten zijn gewijd aan geestelijke onderrichting en bovenal aan gemeenschappelijk gebed. Zoo wordt morgenavond om 9 uur weer een kerkelijke bijeenkomst gehouden in de kerk. Het onderwerp van overweging zal zijn: Maria, de Koningin van het Godsrijk en de Koningin des Vredes. Alle jongemannen boven de 17 jaar, die in onze. parochie wonen, worden verzocht aanwezig te zijn en hun parochiebundel mede te brengen. Op Dinsdag 13 Mei zal om 6.45 uur voor het Laurentiusgilde een gemeenschappe lijke H. Mis met algemeene Communie worden opgedragen tot intentie van de ge sneuvelden in den oorlog. Ook hier wor den dus alle jongemannen verwacht. In den loop van deze maand zullen allen het zomerprogram van het Sint Laurentius gilde ontvangen met een lijst tot deelname. A. SANDERS, Pr. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert 7 Mei des namiddags 7 uur. De agenda bevat: Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond. Idem inzake verlenging van de overeenkomst betref fende het gebruik van de begraafplaats het Groene Kerkje. Vaststelling van de kosten per leerling voor het vakonderwijs in gymnastiek en vaststelling voorsc'^-t aan bijzondere scholen. Voorstel tot uitgif te van wandelkaarten voor de buitenplaats „Oud Poelgeest". Voorstel tot verstrek- ktng van een bouwcrediet onder hypothe cair verband en een voorschot voor her bouw van een tijdens de oorlogsdagen vernielde woning. Geboren: Johannes Gijsbertus Anto- nius, z. van P. J. v. d. Meer en A. K. Hoo- genboom Elisabeth Willemina Doleida, d. van A. Versteeg en W. E. Verhoeven. Ondertrouwd: B. Wijsman en J. G. C. Kroi H. G. Hagens en H. A. Smits. Overleden: C. W. P. Oostveen-Hak kenberg 67 j. C. M. Wissenburgh geb. van der Heijde 67 j. WARMOND Winterhulp. In overleg met de com missie Werkgemeenschap zal op Zaterdag 3 Mei a.s. des namiddags 7 uur door de Warmondsche Fanfare en de R.K. Muziek- vereeniging „St. Matthias" een muzikale rondgang worden gemaakt door het dorp, bij welke gelegenheid zal worden gecollec teerd voor de stichting „Winterhulp Nederland". Wij twijfelen niet, of deze laatste inzameling van dit seizoen zal voor deze gemeente een waardig slot vormen en een ieder zal naar vermogen bijdragen om deze instelling, die in een groote sociale behoefte voorziet, te steunen. Ziekenhuisverpleging. Aan het ver slag van de R.K. Ziekenhuisverpleging ont- leenen wij het volgende: Aan contributie werd ontvangen een be drag van 3235.74, terwijl aan rente werd ontvangen een bedrag van 29.84.Het aantal verpleegdagen bedroeg 951, terwijl het aantal ziekte gevallen bedroeg 52. Aan het Academisch Ziekenhuis werd uitge keerd een bedrag van 1275.aan het St. Elisabethziekenhuis een bedrag van 1177.30 en aan de Anna-kliniek een be drag van 27.50. Het batig saldo heeft be dragen 761.72 waarvan een bedrag van 11.72 werd uitgekeerd aan de gemeente als aflossing van een door haar aan deze instelling vertrekt renteloos voorschot. Audiëntie Bisschop van Haarlem. Z. H, Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week geen audiëntie verlee- nen. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP De Raad dezer gemeente kwam in vol tallige zitting bijeen. Na opening, gebed en notulen deelt de voorz. mede, dat de begrooting voor 1941 door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. Aankoop gymnastieklokaal De besprekingen worden in besloten zitting gevoerd. Besloten werd van G. de Rooij aan te koopen het pand in het dorp, eerder bewoond door H. van Haselen, om dit in te richten tot gymnastieklokaal voor de vier verschillende scholen. Een voorstel tot het benoemen van een vakleeraar voor het te geven gymnastiek onderwijs kon geen meerderheid vinden. Keuringskring Alphen a. d. Rijn Voor de uitvoering van den vleeschkeu- ringsdienst ressorteert deze gemeente on der de centrale van Nieuwveen. Wegens een versterkte centralisatie, met voorna melijk de strekking om zuiver ambtelijke keuringsdiensten in het leven te roepen, worden in de provincie verschillende nieu we kringen gevormd, waarbij Nieuwkoop met nog 6 andere gemeente is onderge bracht bij Alphen a. d. Rijn. De regeling, zooals deze in ontwerp is toegezonden, wordt met algemeene stemmen goedge keurd, waarbij men uitgaat van de ver wachting dat de plaatselijk aanwezige slagers zich van hun eigen slachtplaats mogen blijven bedienen, terwijl men ver der bij hoogere instanties zal aandringen op afschaffing van de invoerkeuring. Woonschepen. In de vorige vergadering werd aange houden een voorstel tot aanvulling van de Algemeené Politieverordening met de volgende bepaling: Het is aan eigenaren en gebruikers van woonschepen verboden daarmede ligplaats in te nemen anders dan in de Ringvaart achter dorp en Zuid einde. B. en W. zijn bevoegd daarvan ont heffing te verleenen voor hen, die op den dag van het raadsbesluit in de gemeente met een woonschip aanwezig zijn, met de bevoegdheid een andere plaats aan te wij zen. Voor de toepassing van dit artikel worden onder „woonschepen" verstaan woonschepen als bedoeld in artikel 1, eer ste lid der wet op de woonwagens en woonschepen. Zeer uitvoering wordt over dit voorstel van gedachte gewisseld. Men was het er o.a. over eens, dat de aanwezige woon schuit aan den Noordschen weg niet ge tolereerd kon worden. Men wilde liever een tusschen weg bewandelen, terwijl de voorz. zeide, dat B. en W. reeds gegaan waren zoover als hun mogelijk leek. Ten slotte werd het voorstel met alge meene stemmen aangenomen, waarbij voor een viertal nog een uitzondering zal wor den gemaakt en vacantiegangers tot maxi maal zes weken ook ontheffing kunnen krijgen. Onbewoonbaar verklaring. Het in de vorige vergadering aangehou den voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van een tweetal krotwoningen komt nu andermaal aan de orde. De mee ningen waren niet tot elkaar te brengen tot bij stemming daarvoor beslist werd. Met 6 tegen 5 stemmen werd het voor stel aangenomen. Tegen de heer Augusti- nus, Stam, Nell, Bodegraven en Den Hartog. Arbeidsovereenkomstbesluit. De Rijksinspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen le Den Haag zond toe een model-contract voor het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. Op deze wijze wil men de materieele rechtspositie van dit personeel regelen volgens voor schriften, welke voor alle arbeidscontrac tanten bij den luchtbeschermingsdienst in het geheele land gelijk zullen zijn. De Inspecteur acht het hiervoor noodig, dat bij raadsbesluit wordt bepaald, dat het Arbeidsovereenkomstbesluit niet van toe passing is op het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. Dit besluit wordt eenparig aangenomen. Een comptabiliteitsbesluit wordt goedge keurd. Hierna sluiting. VOLKSBOND NIEUWS. De cultureele avonden. Voor deze avonden, te geven door „Pul- chri Studio" en het „Alma Mater-koor op resp. Zondag 4 en Dohderdag 8 Mei, zijn voor de leden van den Volksbond nog een beperkt aantal plaatsen verkrijgbaar. Deze zijn te bekomen Zaterdag a.s. des nam. van 68 uur op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15. Wie het eerst komt, kan nog geholpen worden!! De Wethouder van Fabricage, de heer Jac. Wilbrink, is verhinderd morgen spreek uur te houden. 70 DOZIJN SOKKEN ZOEK. J. v. d. L. uit Hillegersberg heeft aan gifte gedaan, dat uit een zending manu facturen, die van Leiden naar Rotterdam was gezondenj 70 dozijn sokken waren vermist, ter waarde van 700. Bioscopen FROU SEXTA Het Lido-programma voor de komend week brengt een verhaal uit de bergen van Tirol, in het grensgebied der Duitsche en Italiaansche Tiroler alpen. Het eerste wat in deze film de bijzondere belangstelling verdient is de pracht der bergen, in het bij zonder die der Stubaier Alpen, waarin deze film is opgenomen. De onvolprezen schoon heid der grillige bergketens komt hierop duidelijker naar voren. De toeschouwer on dergaat de serene rust der machtige berg ketens, die zich fier verheffen naar de ijle luchten en waarvan het aanschouwen de schoonste herinneringen aan vroegere be zoeken bij ons wakker riepen. „Frou Sixta", de schrijfwijze zegt het reeds, wordt in de platte landstaal gespro ken, is daarom somtijds wat onwennig en moeilijker te verstaan, maar daarom ook veelpikanter. Onder regie van Gustav Ucicky, die reeds verschillende groote, be kende films op zijn naam heeft men den- ke b.v. aan „de Postmeester", „Moeder", ,,Een Leven Lang" wordt hier de geschie denis verhaald van een jonge weduwe, wiens echtgenoot postmeester was op een eenzaam plekje in de Alpen. Reeds tijdens zijn leven nam de vrouw het ambt groo- tendeels waar, doch daarna werd zij er offi cieel mee belast. Use Werner vertolkt de rol dezer vrouw, die voor haar taak bere kend is en daarin door een van haar ver trouwd personeel wordt bijgestaan. Dat verandert evenwel wanneer zij een vreem deling in dienst neemt, die door het overig personeel met den nek wordt aan aangeke ken. Dat wordt nog erger wanneer men bemerkt, dat deze vreemdeling de jonge weduwe het hof maakt, maar de postmees- teres blijft de baas, weet haar positie veilig te stellen en te verbeteren, wanneer haar kantoor aangesloten wordt op den ijldienst InnsbrückMilaan. (Het verhaal speelt rond de jaren 1860). Evenwel, als haar dochter van de kostschool komt, bemerkt zij, dat de liefde van den „vreemdeling" voor haar dochter grooter is dan voor haar. Zij lijdt niet weinig daar onder, doch uit eindelijk geeft zij toe, mede om haar per soneel de baas te blijven en tevens omdat hierdoor een gunstige oplossing voor het verder verloop van het bedrijf èn voor haar teleurgestelde liefde wordt verkre gen. Ilse Werner en Gustav Fröhlich spelen in deze rolprent de hoofdrollen, daarin bijge staan door Franziska Kinz, Heidemarie Ha- theyer en Gustav Waldau. Een gevarieerd programma gaat aan de hoofdfilm vooraf. Casino CONCERT IN TIROL Meer dan andere films van de „Wiener Sanger-Knaben" is de zeer onderhoudende rolprent „Concert in Tyrol", welke Casino deze week voor haar hoofdfilm heeft ge kozen, om dit beroemde koor opgebouwd. Hun geluid klinkt dan ook telkens door de zaal en doet het publiek genieten. Onder deze omstandigheden kan men verwachten een product te zien, en te hooren, dat in muzikalen zin van groote beteekenis is, welke belofte ten volle wordt vervuld. Het heele filmgeval draait om een gedwongen en een echte liefde, van een dorpsschoone. Deze laatste betreft den hulponderwijzer, die door een gerechtelijke dwaling in arrest gehouden wordt wegens brandstichting. Zijn klas (bestaande uit Wiener Sanger- Knaben) zoekt een manier om hem op vrije voeten te krijgen, en besluiten een concert te geven, waarvan de financieele baten ten goede komen voor de kosten van een. advocaat. Het scenario heeft er nog al wat verwikkelingen om geschapen, waaruit ten slotte toch een happy-end komt met een gelukkig verloofd paartje. Het is een uitmuntend gespeelde film, waarvoor de Tyrolsche bergen met haar mooie natuur, als achtergrond dienen. Wij mogen „Concert in Tyrol" rangschikken onder de beste amusementsfilms. Voor de pauze de gebruikelijke journaals en een aardig voorprogramma. T rianon. „ROSEN IN TIROL". De film, welke het hoofdbestanddeel vormt van het gisteravond in Trianon aan gevangen nieuwe programma, „Rosen in Tirol", is ontleend aan de operette van Carl Zeiler „De Vogelkoopman". Het is een van di^ prettige, lichte en luchtige ge schiedenissen, zich afspelend in het oude Tirolerland, waardoor het Oostenrijk van een eeuw of twee geleden een vermaard heid heeft gekregen. De meeste van die operettes spelen zich of in of rondom het hof van den een of anderen kleinen vorst, met welke toestanden dan op uiterst ge moedelijke wijze de spot wordt gedreven. Misschien valt in de operette blijkens den titel meer den'nadruk op de Tiroler vogelhandelaars, die ter gelegenheid van het Rozenfeest van hun bergweiden ko men afdalen met hun zingende vogeltjes, maar in het filmverhaal staat de figuur van den vorstin in het midden. Zij is met zijne doorluchtige hoogheid den vorst al lerminst gelukkig, wat niet te verwonde ren is, als men ziet, welk een oude schuins marcheerder „Durchlaucht" is. Daarom knijpt zij er eens twee dagen tusschen uit, om incognito het Rozenfeest in het Tiroler plaatsje Haller mee te maken. Nu gebeu ren er in een operette allerlei toevallighe den. Zijne doorluchtige hoogheid, die offi cieel naar Innsbruck was afgereisd, maar inofficieel in München vertoefde, besluit plotseling om in Haller op gemzen te gaan jagen, wat onvoorziene verwikkelingen met zich meebrengt. Waar haalt men bijv. Gemeentel. Aankondiging SCHOEISHLDISTRIBUTIE Met ingang vanjmorgen, Zaterdag 3 Mei. is de Afdeeling Schoenen van het Distri butiekantoor voorl uitreiking, tot nadere aankondiging gesloten. Voor houderi van de volgnummers: 571 600 wit en 211 240 geel zal nader den dag, waarop zy aan de beurt zjjn, worden bekend gemaakt. INSCHRIJVING SCHOENHERSTELLERS EN MAATSCHOENMAKERS Formulieren, voor \inschrijving by het Rijksbureau voor Himdem en Leder te Amsterdam, kunen aaki eins kantoor, Bree- straat 117, afd. schoenendistributie, tot en met Dinsdag 6 Mei worden afgehaald. Leiden, 2 Mei 1941. 7439 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK Agenda LEIDEN. Vrijdag, Derde bijeenkomst Conferenties voor niet-Katholieken door pater Wijnand Sluys, Kerk Heerensin gel, 8 uur. Zondag, uitvoering van de operette „Zi geunerleven", door „Pulchri Stu dio", Stadsgehoorzaal, 7 uur. Zaterdag, bureauzitting R. K. Reclassee- ringsver. Leiden, St. Vinc.-geb., Hoogl. Kerkgracht 32, 4 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 26 April 20 uur tot* Zaterdag 3 Mei 8 uur waargenomen door: Apotheek Herdingh en Blanken, Hooge- woerd 171, Tel. 20502. Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, TeL 26274. LEIDEN. Gebo'ren: Jonathan, zoon van J. J. H Volbeda en M. Roeloffs Petrus Johan nes, zoon van P. J. Fasel en C. W. de No bel Anton Marinus, zoon van J. G. Im- mink en M. Stavleu Clara Stientje, d. van B. Boonstra en S. Bremmer Elisa beth, dochter van J. Kluivers en J. Visser. O v e r 1 e de n J. P. Verstraten m. 53 jaar M. van Schaik m. 56 jaar J. G. Vreeswijk m. 76 jaar G. van der Wiel m. 37 jaar H. Warmenhoven wed. van L. B. den Houter 78 jaar. Geetrouwd: G. W. van Lommei jm. en P. W. Stuurman jd. zoo gauw een gems vandaan, als alle gerp- zen in de omgeving reeds door de wüd- stroopers zijn weggeschoten? Maar ook „hare" doorluchtigheid komt in den knel, omdat zij inmiddels verliefd is geworden op een officier, die later adjudant wordt van „zijne" doorluchtigheid. Het gekste is, dat deze adjudant weet, dat de vorst in München was en dat wil de vorst niet weten voor de vorstin. Kort en goed, het wordt een ingewikkelde historie, welke het komische trio Hans Moser (kamerdie naar van den vorst), Theo Lingen (adju dant) en Leo Slezak (opperjachtmeester of iets dergelijks) veel hoofdbreken kost, uit welke moeilijkheden zij zich op hun eigen ingenieuze wijze weten te redden. On danks de bekende luchthartigheid, waar mede in operettes met liefdesavonturen wordt omgesprongen, is de klucht zóó overwegend, is het geheele verhaal en zijn entourage zóó speelsch, dat men zich kos telijk amuseert en den gemoedelijken Oos tenrijkers moeilijk iets kwalijk kan nemen. Vóór de pauze gaat behalve de ge bruikelijke' journaals- een uitstekende cul tuurfilm over het Japansche leven, waarbij vooral de rijstteelt en het varen met de houtvlotten op de snelstroomende Japan sche rivieren bijzonder interessant zijn. Rex. WATT EN HALF WATT ALS DAKLOOZEN. Het aantal creaties waarin het duo Watt en Half Watt op het witte doek is versche nen, is legio! In ontelbare rollen en ver mommingen hebben zij vroolijkheid gewekt en ook in de film, welke deze week als hoofdnummer in het Haarlemmerstraat- theater wordt vertoond, geven zij weer zooveel grollen en grappen ten beste, dat men er herhaaldelijk hartelijk om moet lachen. Men ziet ze hier aan het werk als dakloozen, die in een tijdelijk leegstaand huis hun intrek nemen. Ze gevoelen zich hier wonderwel thuis, zoo zelfs, dat ze het als hun eigen- home beschouwen en den eigenaar bij zijn terugkeer hartelijk wel kom heeten, uiteraard niet beseffende, dat do heer des huizes voor hen staat. Deze is evenwel een begrijpend jongmensch en neemt het tweetal als huisknechten in zijn huis op. Een liefdesgeschiedenis van hun meester doet bij hen het plan rijpen geld te verdienen teneinde hem in staat te stel len zijn aangebedene op te sporen. Zij be landen daarbij op een kermis en op welke wijze zij er in slagen hun kostje op te ha- _en, zullen wij ter wille van de verrassin gen niet verklappen. Wij volstaan met te zeggen, dat alles ten slotte tot aller tevre denheid wordt opgelost. In het voorprogramma draait behalve het wereldnieuws een interessant filmpje over dierlijke bouwmeesters, dat zeer de moeite waard is.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2