STADS NIEUWS DINSDAG 29 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd "*->ndagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Ad verten tiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.01 uur Dinsdagavond. Zon op 6.13 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 29 April: De maan komt Dinsdagmorgen te 8.09 uur op en gaat Dinsdagavond te 11.47 uur onder. 30 April: De maan komt Woensdagmor gen te 8.49 uur op en gaat Woensdagavond te 12.39 uur onder. 1 Mei: De maan komt Donderdagochtend te 9.36 uur op en gaat Vrijdagnacht om 1.26 uur onder. 2 Mei: De maan komt Vrijdagmorgen om 10.31 uur op en gaat Zaterdagnacht om 2.08 uur onder. 3 Mei: De maan komt Zaterdagvoormid dag te 11.31 uur op en gaat Zondagnacht om 2.45 uur onder. (Eerste kwartier). 4 Mei: De maan komt Zondagmiddag te 12.37 uur op en gaat Maandagnacht te 3.18 uur onder. 5 Mei: De maan komt Maandagmiddag te 1.48 op en gaat Dinsdagnacht om 3.48 on der. 6 Mei: De maan komt Dinsdagmiddag te 3.02 uur op en gaat Woensdagnacht te 4.17 uur onder. |OIIOIIOIIOIIOIIOIIOllOIIOHC^ Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worder. tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond E en morgenochtend: U ZONSONDERGANG E q 9.01 uur U E ZONSOPKOMST 0 U 6.13 uur q 5 Tusschen dezo beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. Ed IICDIIOII Oil Oil Oil Oil Oil Oil cP SPORT SCHERMEN KAMPIOENSCHAP VAN OEGSTGEEST. Zaterdag werd het kampioenschap voor de zaal Oegstgeest op de floret ver- schermd. Van de 12 ingeschrevenen was één verhinderd, zoodat op twee loopers werd geschermd resp. onder leiding van de hee- ren M. de Troije en J. Dreef. Hoewel de jongeren meermalen goed par tij gaven en zich hevig weerden, ging de strijd om de 1ste plaats voornamelijk tus schen de vier sterksten, te weten Witmans, de Troije, Lancel en van Zuylen. Witmans schermde een snellen wedstrijd en sloeg o.a. van Zuylen en Lancel, doch verloor van de Troye en Smits. Van Zuylen won op het einde van den wedstrijd met 43 van den bekerhouder de Troije die dezen, dat dient gezegd, prachtig verdedigde. Beide schermers ein digden met 9 gewonnen partijen en 12 ont vangen treffers. Na barrage werd deze party met 54 door van Zuylen gewonnen, die dezen thans voor 1941 in zyn bezit heeft. Het was een opgewekte prettige wed strijd met veel mooie partijen. De kracht der jongere schermers wordt steeds groo- ter, maar daar ook de meer ouderen fei telijk nog jong zijn, worden ook deze nog steeds sterker, als gevolg waarvan de jongeren steeds bij hen achterblijven. De heer de Troije reikte met een woord van dank aan de vele aanwezigen, in het byzonder de hoofdscheidrechters, de prij zen met een opwekkend woord uit. De uitslag was als volgt: gew. p. ontv. geg.tr. H. van Zuylen 9 12 39 J. L. de Troije 9 12 39 A. J. Witmans 8 18 J. Lancel 7 27 R. Smits 5 31 K. Hamm 4 26 H. v. Ringen 4 33 P. Smit 3 32 A. Hoekstra 3 35 H. Bouters 3 37 G. Kruisheer 0 40 In het oude Gymnasiumgebouw ondergebracht. Zooals wij reeds eerder meldden zal de arbeidsbemiddeling met ingang van 1 Mei a.s. overgaan naar het rijk. Dientengevolge zal de Gemeentelijke Arbeidsbeurs als zoodanig worden opgeheven, terwijl het daarvoor in de plaats komende Rijksar beidsbureau een gewestelijken omvang zal hebben, afgezien van den verderen taak, welke aan dit bureau zal worden opge- legd. De afdeeling arbeidsbemiddeling zal dus met ingang van a.s. Woensdag uit den ge meentelijken dienst verdwijnen, zoodat voor rekening van de gemeente alleen de Dienst voor Sociale Zaken overblijft. Hier onder ressorteeren o.m. de steunverlee- ning, de werkverruiming, de werkloos heidsverzekering, de steun aan kleine tuinders enz. Met de leiding van dit ge meentelijk apparaat, dat evenwel eerlang ook in den rijksdienst zal worden opgeno men, 2al worden belast de directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, mr. dr. S. Rozemond. De wnd. directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken, de heer C. R. L. Oost veen, zal met een groot deel van zijn personeel overgaan naar het nieuwe bu reau en dus in rijksdienst geplaatst wor den. Dit nieuwe bureau zal worden onderge bracht in het gebouw van het vroegere Gymnasium aan de Doezastraat. Directeur van het nieuwe bureau is de heer H. Ha- zelhof, die voor zijn benoeming als zooda nig hoofdcommies was aan het Departe ment voor Sociale Zaken. N.Z.H.T.M. GAAT LANGER RIJDEN. Vanaf Zondag 4 Mei a.s. gaat de N.Z.H. T.M. weer des avonds tot 11 uur rijden. Reeds eenigen tijd bestonden er plannen om hiertoe over te gaan, doch men wacht te nog op de officieele goedkeuring, welke thans is afgekomen. De laatste trein van Leiden naar Haar lem vertrekt nu te 21.32 en de tram in om gekeerde richting vertrekt op hetzelfde tydstip. Van de overige tramdiensten kon men ons hedenmorgen de vertrekuren nog niet noemen. KON. VER „LÏTTERIS SACRUM". Het bestuur der Kon. Ver. „Litteris Sa crum" stelt ons in kennis van het besluit der ledenvergadering van 21 dezer om de vereeniging op te heffen. STICHTING LEIDSCH BORGSTELLINGS FONDS. 12e Jaarvergadering. In een dezer dagen onder voorzitterschap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk gehouden jaarvergadering van de Stichting Leiösch Borgstellingsfonds, heeft de secretaris, de heer P. A. van Aggelen, Directeur van de Gemeentelijke Volkscredietbank alhier, het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen: Op den dag, dat het verslas wordt inge bracht, bestaat het fonds 12 Y, jaar, welk feit tevens samenvalt met de behandeling van de 10.000ste aanvraag. Op 26 October 1928 is tot de oprichting van het fonds het initiatief genomen, ten einde den verderfelijken woeker in het volkscredietwezen te Leiden te bestrijden, door positieve hulp te verleenen aan hen, die een maatschappelijk verantwoord cre- diet noodig hebben. Het fonds heeft zijn belangrijke sociale taak in al deze jaren met goede resultaten kunnen vervullen en heeft vooral in de laatste moeilijke jaren het bewijs geeleVerd dat het goede diensten bewijst ter bevorde ring van de zelfhulp. In het verslagjaar werden 1701 (v.j. 1587) aanvragen tot een totaal bedrag van 121449.(v.j. 109990.50) ontvangen. Toegestaan werden 1532 (v.j. 1489) aanvra gen tot een gezamenlijk bedrag van 105526.— v.j. 102526.—). Ingetrokken werden 71 (v.j. 25) aanvragen. Afgewezen wei-den 98 (v.j. 73) aanvragen, wegens niet- credietwaardigheid, d.w.z. omdat van deze aanvragers niet kon worden verwacht, dat zij op grond hunner persoonlijke kwalitei ten en omstandigheden in staat en bereid zouden zijn een aan te gane leening naar behooren terug te betalen. De saneering en bemiddeling geschiedt in gevallen waarbij het financieel even wicht in de gezinnen is verbroken, door de Gemeentelijk, Volkscredietbank te Leiden, met welke bank vanaf den aanvang een goede samenwerking bestaat, waardoor het fonds ten volle aan zijn doel heeft kunnen beantwoorden. Er werden in het verslagjaar 121 leenin gen tot 25.verstrekt tot een totaal van 2924.50; 612 van f 26.— tot f 50 tot een totaal van 28315.704 van 51.tot 100.tot een totaal van 60151.50; 95 van 101.tot 300.—r tot een totaal van 141.35.—. Het verloop der borgstellingen is zeer gunstig. Het saldo op 1 Januari 1940 bedroe? 1221 borgstellingen tot een bedrag v. ƒ47927.80; in 1940 werden verleend 1532 borsstellin- gen voor 105526.in 1940 werden afge daan 1516 gevallen voor 105808.29, zoodat op 31 December 1940 uitstonden 1237 pos ten tot een totaal van f 47645.51. Een in het verslag oDgenomen overzicht vanaf de oprichting laat zien, dat in 12 jaar 8372 aanvragen tot een bedrag van 628598.50 zijn ingewilligd en dat op dit totaal slechts 0.38 pet. als oninbaar be hoefde te worden afgeschreven. Ondanks de zeer bijzondere omstandighe den is de arbeid van het fonds niet behoe ven te worden ingekrompen; integendeel kon het werk nog verder worden ontplooid. Het fonds heeft in het verslagjaar wederom velen in de gelegenheid gesteld een leening aan te gaan tot bestr'idine van uitgaven ineens, welke de gezinnen van tijd tot tijd moeten doen voor aanschaffing van nood zakelijk beddegoed, kleeding, huisraad, enz. hetgeen uit de wekelijksche inkomsten niet zonder ontwrichting van het budget kan worden bekostigd. Ook in gezinnen, waar het financieel evenwicht door ziekte, werk loosheid of andere omstandigheden was verstoord, werd door middel van een borg stelling saneering mogelijk gemaakt. De arbeid van het fonds is er niet gemak kelijker op geworden, omdat bij de crediet- verleening niet alleen aan de persoonlijke omstandigheden van de aanvragers volle aandacht moet worden geschonken, maar ook omdat bil de huidige omstandigheden meer dan ooit moet worden gelet oo het feit, dat de hulp bliift binnen de draag kracht van het gezin. In nauwe samenwerking met de Gemeen telijke Volkscredietbank alhier werd met vele aanvragers een juiste verdeeling van het inkomen besDroken. oodat de betaling van de vaste lasten zooals huishuur, fond sen, lichtrekening enz. en het voldoen van leverancier van levensmiddelen geregeld zou kunnen nlaats bobben. Het bestuur zegt dank aan allen, die het fonds oo eenigerlei wiize hebben gesteund. SPORTSTICHTING LEIDEN. Aan het verslag van de werkzaamheden over het jaar 1940 ontleenen wy het vol gende: Bij den aanvang van het jaar 1940 be schikte de Sportstichting over de navolgen de terreinen: le. het sportterrein aan den Zoeter- woudsche Singel, 2e. het sportterrein aan den Haagweg, 3e. de twee sportvelden achter „Porno- na", terwyl bij besluit van den gemeente raad d.d. 2 September 1940 de terreinen van het sportpark nabij den Leidschen Hout ter exploitatie bij de Sportstichting werden ingebracht, waardoor de werk zaamheden de organisatie van de gemeen telijke bemoeiingen terzake van de beoefe ning van sport en spel, aanmerkelijk zijn uitgebreid. Niettegenstaande de moeilijke tijdsom standigheden, waardoor ook de sportwe reld en wel in het byzonder de sportver- eenigingen gebukt gaan, werd het sport park „Leidsche Hout" op 7/8 September 1940 feestelijk geopend. De in het sportpark aanwezige drie ten- BIOSCOPEN TE LEIDEN THEATER HOOFDFILM INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Verdachte ontkent (Olga Tschechowa). Moordproces lederen'avond 8.15 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Congo-Expres (Wil ly Birgel). Romantisch- avontuurlijk lederen avond 8 uur. Zondag 26 30 uur cederen dag 2 uur matinée Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Hartstocht (Olga Tschechowa) Dramatisch lederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Met volle muziek (Watt en Half Watt) Klucht lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4)4 en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2)4 uur matinée Goedgekeurd Rex: De vtouw met de blauwvos. Speelfilm lederen avond 8 u. Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Ontraden r.lsfoanen zijn verpacht aan den heer C. Vredenburg. De terreinen naby den Leidschen Hout verheugen zich in de belangstelling van de Leidsche sportbeoefenaren en ongetwijfeld gaat er van de aanwezigheid dezer terrei nen een groote invloed uit ten goede van de sportbeoefening in Leiden. Uit de bezetting van de bij de Sport stichting ingebrachte terreinen blijkt hoe zeer er in Leiden behoefte bestaat aan sportvelden! Door zoo zorgvuldig mogelijk de verschillende tijden, waarop de clubs terreinen willen huren, in elkaar te pas sen, kon aan vele behoeften worden vol daan. Toch zullen op den duur nog meer sportvelden noodig zijn om te voorzien in de vraag; eenige goede terreinen, desnoods sober van aanleg, zouden al spoedig geheel bezet zijn en daaraan bestaat dan ook nog steeds behoefte. In het afgeloopen jaar werden op de sportterreinen „Zoeterwoudsche Singel" en „Sportpark" de navolgende wedstrijden ge speeld: L. F. C.Woerden: 350 betalende bezoe kers; L. F. C.Schoonhoven: 281; L. F. C. A. S. C.: 1406; L. F. C.-Olympia: 466; Lug- dunumSportman: 249; A. S. C.Rooden- burg: 313; L. F. C.Alphen: 559; A. S. C. L. D. W. S.: 405; A. S, C.—Lugdunum: 615; L. F. C.—U. V. S.: 820; 1ste Sportdag (L. Hout): 2089; 2e Sportdag (L. Hout): 5265; L. F. C.—R. V. C.: 444; L. F. C.— Laakkwartier: 958; L. F. C.A. S. C.: 1360; L. F. C.—Hillinen: 885; L. F. C.—To- negido: 612. De overkapping van de zittribune van het terrein Zoeterwoudsche Singel, waar onder de terreinbezoekers beschutting zul len kunnen vinden tegen regen en wind, bleef ook dit jaar weder een vrome wensch. De opening van het Sportpark nabij den Leidschen Hout, wordt in den breede ver meld: Met de vele en velerlei werkzaamheden aan de vier sportterreinen van het Sport park is een terreinchef belast, die geduren de de wintermaanden daarbij geassisteerd wordt door den pachter vaft de tennisba nen. De nog jonge, kort geleden gezaaide gras velden behoeven in het voorjaar allé zorg, aangezien den middenterreinen van deze velden, welke door hunne drukke bezet ting weinig rust voor herstel wordt gege ven, veel te lijden hebben. Slechts een goe de bemesting zal kunnen voorkomen, dat de terreinen ten gevolge van grastekort moeten worden stilgelegd. Met de besturen van den Polder Mare- dijk en de Stichting Leidsche Hout heeft de Sportstichting een voorloopige schik king getroffen inzake het in- en afvoeren van water, de bemaling en de bediening van de verschillende duikers van het sportpark. Bij het intreden van het regentijdperk (medio September) bleek al spoedig, dat de diverse toegangen tot de terreinen in een modderpoel worden herschapen, welk euvel afdoende verholpen werde door het in eigen beheer aanbrengen en inwalsen van een laag kolenasch. Ock in de onmid dellijke omgeving van de kleedhuisjes werd een soortgelijke verharding aange bracht. CONCERTAVOND ACCORDEON- VEREENIGING D. V. V. Gisteravond hield de accordeonvereenl- ging D.V.V. in de groote zaal der Stadsge hoorzaal een concertavond. Bij den aanvang van den avond heette de voorzitter de heer Zwanenburg de aan wezigen van harte welkom. Het verheugde hem te zien, dat de zaal zoo goed bezet was, want na 12)4 jaar hard werken, staat D.V.V. eindelijk aan de spits. Dit is in de eerste plaats te danken aan den heer van Wouw, want onder zijn leiding is D.V.V. met rassche schreden vooruitgegaan. Maar dan zou deze avond ook toonen wat D.V.V. waard was. Spreker maakte er attent op, dat drie stukken, welke dezen avond ge speeld zouden worden, nimmer door een accordeonvereeniging in Nederland uitge voerd waren. Hierna was het „woord" aan D.V.V. De muzikanten maakten hun entree met de ouverture „La dame de coeur", welke voortreffelijk werd uitgevoerd. Het tweede nummer „Traum Ideal" van Jol. Fucik werd op prachtige wijze naar voren gebracht. Erg jammer is het echter, dat het onder sommige zelfs zware stukken, die toch zooveel inspanning kostten erg rumoe rig in de zaal was. De orkestouverture „Sous l'Ombrage", een der zwaarste stuk ken voor accordeon, werd op prachtige wijze uitgevoerd, waarbij een aparte hulde voor diverse solospelers hier op zijn plaats is. Tot slot van het eerste optreden van D.V.V. een fantasie uit de opera „Trouba dour" van Verdi, een prachtig stuk werk van den heer van Wouw, die dit geheel voor accordeon heeft omgezet. Onze aandacht werd vervolgens gevraagd voor Fred Johnson, de best gekleede man van Amerika. Men begrijpt onze verbazing toen we een verdorde en verwaaide „sjap" zagen opkomen. Nadat hij z'n „toilet" ge maakt had, gaf hij een paar adembenemen de „ritjes" op een fiets zonder frame. Met een daverend applaus oogstte hij succes voor zijn kunst. Een kwintet van vijf da mes, die nu voor orts optraden, bleken een onmisbaar gedeelte voor D.V.V. te zijn. Na de pauze volgde het optreden van het duo BouwenFlippo, die hun program openden met „Monte Video". Maar de hee- ren hadden andere plannen, want op voor treffelijke wijze voerden ze „De leichte Ca- vallerie" uit. Het gemeend applaus was zéér zeker op zijn plaats. Toen daarna het doek openging, zagen en hoorden we de vyf benjamins van D.V.V. feilloos „Die Mühle im Schwarzwald" spe len, zonder ook maar een maat in de zoo talrijk moeilijke gedeelten te falen. Van deze jonge artisten zal D.V.V. nog pleizier beleven. De beurt was toen aan Prof. Benka, die Gemeentel. Aankondiging AARDAPPELKAARTEN. Met Ingang Donderdag, 1 Mei a.s. tot en met Vrydag 9 Mei, zullen aan het publiek aardappelkaarten worden uitgereikt. Zij zullen, voor zoover de houders den leeftijd van 3 jaar te boven en dus vóór 2 Mei 1937 geboren zyn, recht geven op 11/2 K.G. (1500) gram consumptieaardappelen per week. De kinderen, die op of na 2 Mei 1937 geboren zijn, zullen slechts een halve kaart ontvangen. Voor de heele kaart zal het vakje V3, voor de halve het vakje V2 vande stamkaart worden afgekruist. Bij de uitreiking dient mondeling opgave te worden gedaan van de aardap pelen, waarover men uit eigen teelt of uit voorraad beschikt. Zij, wier voorraad min der bedraagt dan 15 K.G. per gezinslid, behoeven deze niet op te geven. Aangezien controle op deze voorraden zal worden toe gepast, zorge men ervoor een juiste op gave te verstrekken, wie dit niet doet, stelt zich aan strafvervolging bloot Personen, die zwaren lichamely- ken arbeid verrichte* en dus in het genot zyn van extra ran oenen, zul len 11/2 aardappelkaart <$1 angen. Zij, die zeer zwaren arbeid verrich ten, zullen tvjpaFMBjJra aaïd; jpelenkaar- ten ontvangen^- Voor bwde /cat gorieën zal het vakje JrlO van de |st#mk;§irt worden afgekruist. De kantdhen van uitreillng zillen geves tigd zijn a|n de volgend<Skdre: e; [ere Christelijke IV litaire Te- helvroe ere Bureau Stjfid: S 11e Rijn 3, )u< Vest 36, gebouw~v3Jï^p Bw-gerwacht: lestuursgebouw van de WoAngbouwvereo^iging: „de Een dracht": LoiAbokstraat jff, het bestuursge bouw van Wgmngbouwvereeniging „Tuinstadswijk":TÏyacinthenstraat 18. De kantoren zullen op de werkdagen ge opend zijn van 9 tot 12 u. v.m. en van 2 tot 5 u. n.m. en op Zaterdag, 3 Mei a.s. van 9 u. v.m. tot 1 u. n.m. Ieder gezin dient vertegenwoordigd te zijn door een persoon van 18 jaar of ouder, die behoorlijk inlichtingen kan verstrek ken over den aanwezigen voorraad van aardappelen. De stamkaarten moeten weer worden overgereikt in de bekende volg orde, vader en moeder bovenop, de Va deren volgens den leeftijd eronder. Het publiek heeft zich aan de posten van uitreiking te melden in de alphabeti- sche volgorde der familienamen en wel: Donderdag1 Mei a.s. zij wier familie naam begint met A en B, Vrijdag 2 Mei a.s. zij wier familienaam begint met C, D, E, F en G, Zaterdag 3 Mei a.s. zij wier familienaam begint met H, I en J, Maandag 5 Mei a.s. zij wier familienaam begint met K en L, Dinsdag 6 Mei a.s. zij wier familienaam begint met M, N en O, Woensdag 7 Mei a.s. zij wier familie naam begint met P. Q en R, Donderdag 8 Mei a.s. zij wier familie naam begint met S, T en U, Vrijdag 9 Mei a.s. zij wier familienaam begint met V, W X, IJ en Z. ïn stellingen als ziekenhuizen, kloosters enz. en verder ophaaldien sten worden verwacht aan de post Stille Rijn no. 3. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Lelden. 28 April 1941. AANVULLENDE MEL i^ERSTREKKING. De directi Dienst vestig dat zij die re'! zondere voedi strekking van distributieformu] het Distributiek vorens zich bij ■eeskundigen ndacht op, bezit 3$n van bij- aanvijlende ver- eerst hun .alen aan 117, al- vervöëgen. 7329 Burgerlijke Stand LEIDEN, Geboren: Geertruida Tine Juliana d. van K. F. C. Bösecke en H. Eikelenboom Jozef Stephanus z. van N. J. Winters en G. J. Borst Bastiaan z. van J. T. Naaktge boren en S. J. Hartman Johannes z. van J. v. Leeuwen en H. Honders Hendrik z. van J. v. d. Berg en A. C. v. Dop Wil- helmina Hendrika Theodora d. van W. Gal- jaard en Th. de Wolf Albertus z. van M. v. d. Meij en A. C. Roodakker Jacobus Willem Johannes z. van J. W. J. v. d. Stelt en J. M. Mulder Johannes Wilhelmus z. van J. W. J. v. d. Stelt en J. M. Mulder Joke d. van C. J. den Edel en M. Friesema Catharina d. van A. Labordus en C. Smit Aagje Jacoba d. van N. v. d. Bent en G. de Jong Arie Willem Johannes Dingeman z. van H. J. Verhoeven en C. J. Stange. Gehuwd: Mas Soewarso jm. en J. C. Lancel jd. Overleden: M. Meijers wedn. 93 j. op mysterieuze wijze eenige goocheltoeren demonstreerde. Ook hij oogstte een warm applaus. Vervolgens traden op mej. Gressie en de heer Flippo. Op een fraaie manier brachten ze de „Czardas" van Monti ten ge- hoore. Deze Czardas stelde vooral mej. Gres sie in staat haar vingervlugheid te toonen. D.V.V. sloot den avond met een karakter stuk „Heinzelmanchens Wachtoarade" en de D.V.V.-Jubileum-marsch. Een woord van oprechte hulde mogen we niet onthou den aan den heer van Wouw, want aan zijn toewijding en zijn arbeid is het te danken, dat de leden, donateurs en verdere belang stellenden kunnen terugzien op een zeer geslaagden avond.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2