[De Liturgie der Kerk Qetnenfyde ffi&dcMm Het meisje handschoen Land- cn Tuinbouw ZATERDAG 26 APRIL 1941 Ut LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KIND ONDER WAGEN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks een uur reed het levenjarig zoontje van de familie Snellen uit Nederwald bij Lunteren op een kar, ge laden met grind. Toen de voerman bij de woning van de familie Snellen was, tilde hij het kind van den wagen. Het voorwiel ging den man over den voet, waardoor hij schrok en het kind liet vallen. De jongen kreeg toen het achterwiel over het lichaam en werd zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later overleed. CAFé EN BOERDERIJ VERBRAND. Door vonken uit een kookpot ontstond Vrijdagavond brand in het café Keizer te Bellingwolde. Door den feilen wind sloeg het vuur over naar de kapitale boerderij van den heer W. Vrieze. Ondanks assisten tie van de Winschoter brandweer, die met een motorspuit uitrukte, was tegen de vuurzee niets te beginnen. Café en boerde rij brandden uit. Alleen de levende have en wat inventaris werden gered, ALS HET BRANDT IN GENEMUIDEN. Waarschijnlijk doordat kinderen met vuur hebben gespeeld is te Ge-nenvuiden brand uitgebroken in een hooiberg aan den Achterweg. Welke ernstige gevolgen dit had kunnen hebben is duidelijk, als men weet, dat de Achterweg eén straat is, die dwars door alle verzamelde Genemuider hooibergen loopt. De bepaling, dat er geen hooiber gen meer in het stadje mogen staan, is des tijds met het oog op brandgevaar gemaakt Ondanks denkrachtigen wind heeft de brandweer den brand tot vier hooibergen en een wagenschuur kunnen beperken. De gedupeerde veehouders waren slechts ge- gedeeltelijk tegen de aangerichte schade verzekerd. TASCH MET POSTZEGELS VERLOREN. Waarde 2000 gld. Op Donderdag, 24 April, des avonds tus- schen half twaalf en twaalf uur begaf een ongeveer 28-jarige wielrijder zich_ van het Centraal Station te Amsterdam naar zijn woning aan de Sophialaan. Op dit traject verloor hij een zwart lederen tasch, inhou dende bijzondere postzegels, ter waarde van ongeveer ƒ2000. Voor het terugbezorgen van die tasch met inhoud wordt een groote belooning toegezegd. DUIZEND KILOGRAM HAM EN SPEK ACHTERHAALD. Naar aanleiding van geruchten, dat in de gemeente Woudenberg vleesch zou zijn op geslagen, afkomstig van frauduleuze slach ting, werd door de beide gemeenteveld wachters een onderzoek ingesteld, met het gevolg dat een hoeveelheid gerookte ham men en spek tot een gezamenlijk gewicht van ongeveer duizend kg. is achterhaald. Deze voorraad was opgeslagen op een zolder van een schuur van den heer Van W., terwijl ook een zekere van A. in deze zaak betrokken bleek te zijn. De vleeschwaren zijn naar het gemeente huis overgebracht in afwachting van een nadere bestemming. DE BRILLANT, DE RING EN DE ONEERLIJKE VINRER Op verzoek van den commissaris van po litie te Zwolle heeft de recherche te Venlo bij den juwelier P. aldaar een brillant en platina-ring ter gezamenlijke waarde van ongeveer 2500 in beslag genomen. De rechtmatige eigenaar had de. in beslag FEUILLETON met de EEN MODERNE ASSCHEPOESTER HISTORIE van MARIA SAWERSKÏ. 37) De gravin wees op een klein tafeltje bij den muur, waarop een kouden schotel ge reed stond. Senta Bratt voorzag zich van een paar sneedjes toast en een glas wijn en begaf zich, aldus uitgerust, naar Anne en Doddie Hesterberg. Laatstgenoemde zat ijverig over een of ander borduurwerkje 'gebogen. Wat is dat voor een unicum?, infor meerde de schilderes belangstellend! Dat is een kussen en geen unicum! Neem me niet kwalijk, maar het ziet er zoo wonderlijk uit. Zeker een Kerst cadeau voor den stoeren zeevaarder Jens Grottkau, bestemd om zijn troostelooze vrijgezellenkamer wat op te vroolijken. Tjonge met dons gevuld nog wel! Die knaap wordt bepaald verwend. Waar zit hij eigenlijk? Hij werkt, zei Doddie waardig. Werken? Doen ze dat ook nog bij de marine? RECHTZAKEN Eaagsche Politierechter VAN EEN PSEUDO JONKHEER EN EEN ARGELOOS VERKOOPSTERTJE De „jonkheer" moet zes maanden brommen. Men zou, hetgeen nu volgt, alleen maar in een roman verwachten en niet in het jaar 1941. Maar zoolang de wereld bestaat zullen er wel meisjes zijn, die het „hooger- op" zoeken en droomen eens jonkvrouw te zullen worden. En tevens zullen er steeds individuen zijn, die profiteeren van de ro mantische neigingen van die meisjes. En aangezien we thans leven ons heele be staan staat en valt er mee in een tijd van de distributiebescheiden, hebben de oplich ters hun bakens tevens in die richting ver zet. Zoo was het ook in deze geschiedenis gegaan. Een negentien-jarig verkoopstertje had kennis gemaakt met een jongeling, die zich had voorgesteld als jonkheer van Har- dënberg. Reusachtig vond het verkoopstertje zooiets en ook zij droomde haar droom. Het ontwaken was evenwel minder aangenaam, want de jonkheer vertelde op zekeren dag, dat hij al zijn distributiekaarten verloren had. Hij had evenwel een góede kennis, die wel kon zorgen, dat hij andere kaarten kreeg, aangezien hij op een distributie bureau werkte. Als het verkoopstertje nu eenige dagen haar distributiekaarten wilde afstaan, dan was hij gered. En warempeltje had het verkoopstertje af haar distributiekaarten afgegeven aan den held van haar droomen. Haar ridder bleek echter een roofridder te zijn, want zij had hem nooit weergezien. Op aanraden van een vriendin had zij de politie er in gemengd, die den jonkheer wist op te sporen. Toen bleek het geen jonk heer te zijn, maar een doodgewoon mensch, die bovendien al een aantal jaren wegens oplichting, in de gevangenis had doorge bracht. De distributiekaarten waren niet meer terecht gekomen. Tijdens de zitting kwam, op een vraag van den Politierechter, uit, dat het argelooze verkoopstertje al drie maal om andere distributiekaarten had ge vraagd, maar dat er even zooveel maal af wijzend over was beschikt, zoodat zij zon der bonnen door het leven moet. Voor haar is het een harde les geweest, maar voor den „jonkheer"' werd het een nog harder les, want hij werd conform den eisch veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, de hoogste straf, die een Politierechter kan opleggen. Werden de coupons stof gestolen of gekocht? Eén ding stond vast en wel, dat de fir ma's van Dam en V. en D. te Leiden zeven coupons stof kwijt waren. En vol genomen voorwerpen verloren. Een oneer lijke vinder verkocht ze voor 1000 en de kooper zond ze naar Venlo om daar bij een juwelier een en ander te laten repareeren. De politie' te Zwolle kwam er echter achter en voordat de zending te Venlo bij den juwelier arriveerde was de recherche reeds in den juweliers winkel om het pakje, waarin ring en brillant werden toegezon den in ontvangst te nemen toen de post het enkele oogenblikken later bezorgde. Het pakje met zijn kostbaren inhoud is in beslag genomen en ter beschikking van den commissaris van politie te Zwolle ge steld. EEN VERRASSING IN DEN NOORD OOSTPOLDER. Door het droogvallen van den Noord- Oostpolder is onder de kust van Kuinre het fundament bovengekomen van een ge bouw, dat hier vroeger gestaan heeft en door het water verzwolgen is. De muren zijn ongeveer een meter dik. Men neemt aan, dat .het de resten van een klooster 'zijn. U miskent meneer Grottkau volkomen. Hij is zeer vlijtig en vooruitstrevend. Nou, nou bijt me naar niet! zei Senta Bratt lachend. Laat me dat kussen maar liever eens zien. Hm, rozen en vergeetme- nietjes. Hoe innig. Nu moet je er ook nog een mooie spreuk op borduren. - Is dat noodig, "denkt u? vroeg Doddie, een en al belangstelling. Stellig. Bijvoorbeeld: Rust zacht op bei de zijden! Woedend trok Doddie het kunstwerk uit de handen van de schilderes en sprong overeind. Rood van kwaadheid duwde ze het kussen in haar borduurmand. Maar Dod, wat ga je doen? Voor m'n oom zorgen, hem z'n avond boterham brengen en naar bed gaan, luidde het bitse antwoord en met een „Wel te rusten, allemaal" verliet Doddie Hesterberg de kamer. Maar Senta, waarom plaag je dat arme kind ook zoo? zei Anne verwijtend. Ze is zoo vermakelijk als ze boos is. Nu is ze kwaad weggeloopen. Maak je maar niet ongerust, Anne, kind. Morgen is Dod haar boosheid al weer vergeten. Pak jij de zaakjes ook maar bij elkaar en ga slapen. Ik begin langzamerhand werkelijk naar m'n bed te verlangen, maar ik wil ge rust nog wat op blijven en op je wachten, Senta. Onschuldig schaap.' Je hebt er geen idee van hoe lang de robbers bij de gra vin plegen te duren. Slaap wel en wacht maar niet op mij. Anne zei allen goeden nacht en nadat ook zij vertrokken was, konden de kaarten dan eindelijk worden geschud. Het bleek, dat Senta Bratt niet te veel had gezegd. gens de dagvaarding zou mej. C. J. huis vrouw H. ze in die winkels weggenomen hebben. In eerste instantie had ze het feit bij de politie erkend, maar deze bekentenis later' weer ingetrokken, terwijl ze thans ook alles ontkende. De coupons waren bij haar thuis aangetroffen en nu wilde de Po litierechter van haar weten wat zij eigen lijk met zeven coupons moest doen, temeer daar haar man zeven jaar werkloos was geweest en zij daarom geen geld heeft ge had om ze te koopen. De juffrouw merkte daarover op, dat haar man weer werk had en dat hij haar het geld er voor gegeven had. „Alle coupons zijn eerlijk betaald", riep ze uit. „Maar een feit is toch, dat u uw doch tertje ook hebt- laten stelen", meende de Politierechter te moeten opmerken. Verder zei de juffrouw, dat men op het politiebureau gezegd had, dat één coupon wel 12.50 kostte, terwijl zij er maar 1.98 voor had betaald. Om haar het volle pond te geven, werd deze zaak aangehouden om den verbalisant er over te hooren. Om herhaling te voorkomen. J. van H die verstek liet gaan, moest terecht staan voor twee feiten. Hij had ten eerste uit de koffiekamer van het Luxor- theater te Leiden een groot aantal kop- pen en schotels, aschbakken, doeken enz. weggenomen en zich ten tweede, te Oegstgeest, schuldig gemaakt aan lood diefstal. De Officier vond de feiten zeer ernstig en eischte vier maanden gevangenisstraf en de onmiddellijke gevangenneming van ver dachte. De Politierechter veroordeelde verdachte bij verstek tot vier maanden gevange nisstraf met bevel tot zijn onmiddellijke ge vangenneming en zijn overbrenging naar het Huis van Bewaring. Een vader, die er een eigen aardige manier van opvoe den op na houdt. Er zijn soms vaders gelukkig zijn het uitzonderingen die het noodig oordeelen om bij het minste geringste, dat hun kinde ren aangedaan wordt, te gaan vechten. Die zijn niet alleen lastig voor zich zeiven, maar nog meer voor anderen. Het zoontje van den vader, waar het hier over gaat, moest van den onderwijzer de klas uit, omdat er geen huis met hem te houden was. Toen de knaap niet wilde, had de onderwijzer hem, heel logisch overigens, bij zijn arm genomen en hem naar de gang gebracht. De weerspannige knaap aan het brullen en nijdig was hij naar huis gehold om te gaan zeggen, dat hij o zoo erg mis handeld was, hetgeen fantasie was. „Bé jij zoo geslage, schaap", had pa ge zegd, „ik sal se". Die ,>se" was dan de on derwijzer. En pa op hooge beenen naar school. Met zijn zoontje aan de hand was hij het lokaal binnengestormd en had gebruld. „Bé jij die mooie schoolmeester, dan sal ik jou er is slaan". En ten aanschouwe van de ge- heele klas had hij den onderwijzer links en rechts in zijn gelaat geslagen om vervolgens met een stoel te gaan zwaaien. De onder wijzer had zich onder geneeskundige be handeling moeten stellen. Zeer terecht werd de vader voor dit op treden door den Politierechter veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. Maar papa had nog meer op zijn geweten, want in die zelfde opvoedkundige bui was hij maar doorgetippeld naar de woning van een amb tenaar van de steunverleening, die hem vol gens zijn idee, onrechtmatig had behandeld. Hij had daar op een dusdanige manier tegen de deur geschopt, dat het paneel ge spleten was en de ruit uit het bovenlicht naar beneden gekomen was. Voor dit gevalletje kreeg hij nog eens een week gevangenisstraf. Alzoo in totaal een maand om na te den ken over het onderwerp: opvoedkunde. De gravin bood zoo hoog, dat zij voort durend down ging en het was dan ook reeds ver na middernacht, toen de eerste robber kon worden beëindigd. De gravin becijferde het resultaat op een bloc note. Daar heb ik toch zoowaar bijna zes kronen verloren, klaagde ze. En honger heb ik als een beer. Ernst, geef die schaal eens even aan. Brr, die zalm is heelemaal verdroogd. Notaris, een glas wijn alstu blieft. Die is ten minste niet droog, lachte Hamsen, zijn glas tegen het licht houdend. Kostelijke, oude Bourgonje; die alleen maakt het al tot een bijzonder voorrecht zich tot uw intieme kenissen te mogen rekenen. Als dat een compliment moet betee- kenen beste vriend, kan ik niet zeggen, dat het bijster gelukkig gekozen is. bent een veel te verstandige vrouw om eepige waarde te hechten aan compli menten. Dat klinkt al wat beter. Maar verstan dig of niet, iedere vrouw hoort nu een maal graag iets aardig van zichzelf. Dan zult u van den ouden Grottkau nog pleizier kunnen beleven. Die is van nature een charmeur, schertste Hamsen. Werkelijk? Afgaande op Jens' beschrij vingen, heb ik hem me vast maar als een ouden bon vivant voorgesteld. Dat veelomvattende woord past niet op hem. Hij is opgewekt, levenslustig van t.aid en maakt het zwakke geslacht graag een complimentje. Een origineel type, dat zult u eens zienl «=- En wie is de andere cliënt, die u verwacht, notaris? Jonkheer Remus Falke behoort tot de cavaliers van de oude school, op en top FEEST VAN DEN H. JOSEPH N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. Prefatie van Paschen (invullen: vooral in deze tijd). ZONDAG 27 April. Tweede Zondag na Paschen. Mis; Misericordia. 2e gebed v. d. H. Petrus Canisius, Belijder en Kerk- leeraad; 3e voor de vrede. Kleur:Wit. Van de barmhartigheid des Heer en is de geheele aarde vervuld. (Introitus). Boven alles schittert de barmhartigheid van God uit in de bovennatuurlijke orde van de ge nade. Christus, ons voorgesteld onder het beeld van de goede Herder, (Alleluja-vers, Evangelie, Communio) heeft in Zijn barm hartigheid en liefde gedaan wat Hij kon doen, om ons, Zijn verdwaalde schaapjes tusschen de doornen van de zonden, weer terug te brengen in de weide van Zijn God delijke genade. Daarvoor heeft Hij veel ge leden (Epistel) ja zelfs Zijn leven gege ven. (Evangelie). Laat ons dankbaar vol gen de voetstappen van den goeden Opper herder van de zielen (Epistel), naar Zijn stem luisteren (Evangelie), iedere dag weer opnieuw, reeds bij ons ontwaken onze ziel tot Hem verheffen (Offertorium), op dat wij na dit leven ons eeuwig mogen verheugen over de genade, genade het ge schenk van Gods barmhartige liefde. (Postcommunio) MAANDAG 28 ApriL Mis v. d. H. Pau- lus van het Kruis, Belijder: Christo. 2e gebed v. d. H. Vitalis, Martelaar; 3e voor den vrede. Geen Credo. Kleur: Wit. De heilige Paulus was een groot vereer der van het heilig Lijden van Christus, ter vereering waarvan hij stichtte de Orde van de Passionisten Passio lijden). DINSDAG 29 April. Mis van den H. Pe trus van Verona, Martelaar: Protexisti. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Rood. In het begin van de 13e eeuw werd de heilige Petrus geboren uit niet-katholie- ke ouders. De leermeester, aan wie zijn vader hem voor zijn wetenschappelijke vor ming toevertrouwde, was een ijverig ka tholiek. Aan hem dankt de heilige zijn ge loof. Op 15-jarigen leeftijd ontving Petrus uit de handen van den H. Dominicus zelf het Ordeskleed van de Dominicanen. Pries ter geworden, trad hij met buitengewone ijver op tegen de dwaling. Zeer veel dwaal leeraars wist hij weer te brengen op de goede weg. De hardnekkig en waren na tuurlijk zijn grootste vijanden. Zij bedreig den zijn leven en op weg van Como naar Milaan werd hij door een paar gehuurde moordenaars overvallen en wreed ver moord. Eerst brachtten zjj hem een paar (houwen toe aan het hoofd en toen de hei lige zich oprichtte en de geloofsbelijdenis bad, staken zij een dolk in zijn zijde. Al dus stierf de heilige Petrus van Verona een roemvollen marteldood voor het geloof. WOENSDAG 30 April. Feestdag van den H. Joseph, patroon van de geheele H. Kerk. Mis: Adjutor. 2e gebed (alleen in stille H. H. Missen) v. d. H. Catharina van SILOBOUW. De commissie dr. F. E. Posthuma deelt het volgende mede: Van den directeur-generaal van den landbouw ontvingen wij bericht, dat het al gemeen commissariaat voor den wederop bouw het voornemen heeft voor silobouw materialen als betonijzer en cement be schikbaar te stellen. De voorraad bitumen voor afdekking van het beton tegen inwer king van zuren is echter zeer beperkt. In verband met de aanmerkelijk hooge- aristocraat en zeer kunstzinig. Jammer, dat hij zich opsluit in dien Falksburcht, maar ongelukkige familie-omstandigheden hebben veel van zijn krachten gevergd. Het verwondert me werkelijk, dat hij be sloten heeft een bezoek aan de hoofdstad te brengen. Zoover ik wéét, is dat sinds menschenheugenis niet meer gebeurd. Senta Bratt had bij het hooren van den naam Falke plotseling geïnteresseerd op gekeken. Ze vocht legen den slaap, maar die was nu eensklaps verdwenen. Jonkheer Falke? Die naam komt me bekend voor, zei ze. Best mogelijk, antwoordde de notaris. De Falkes zijn van een bekend adellijk geslacht Remus Falke was vroeger een enthousiaste verzamelaar van goede schil derijen en daardoor in kunstenaarskringen zeer gezien. Misschien hebt u in dit ver band al eens van hem gehoord, juffrouw Bratt? Neen, maar ik heb me eens laten ver tellen, dat de eenige zoon van Falke tegen den wil van zijn vader is gehuwd met een vrouw beneden zijn stand. Is dat uw Cliënt, of betreft dat een andere familie Falke? Er is maar een familie. Falke stierf kort nadat hij getrouwd was en liet een dochtertje achter, niet waar? Notaris Hamsen keek de schilderes on derzoekend over zijn brilleglazen aan. Dat klopt inderdaad, ze hij bedacht zaam. Maar hoe komt het, dat u zoo nauw keurig op de hoogte bent van de familie omstandigheden van mijn cliënt, juffrouw Bratt? O, dat is gauw genoeg verteld. Ik heb dezen zomer langen tijd in Elmshorn door Siëna, Maagd. Prefatie van d'en H. Joseph. Kleur: Wit. De heilige Joseph, tijdens zijn leven be schermer van hét menschelijk lichaam van Christus, is door Paus Pius IX, z.g. in 1870 verheven tot Beschermer van het geheim zinnig lichaam van Christus, de H. Kerk, door vele vijanden omsloten en door zware rampen- bedreigd. H. Joseph, wees onzer indachtig en treed bij uw Goddelijk Voedsterkind voor ons op met de hulp van uw gebed. DONDERDAG 1 Mei. Feestdag van de H.H. Phllippus en Jacobus, Apostelen. Mis: Clamavcrunt. 2e gebed voor den vrede. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. De heilige Philippus won bijna geheel het volk van de Scythen voor Jesus Chris tus. Aan het kruis opgehangen werd zijn lichaam gesteenigd. De H. Jacobus was de eerste bisschop van Jeruzalem. Eerst gesteenigd en daarna van den hootgen tempel naar beneden ge worpen, stierf de heilige apostel op 99-ja- rige leeftijd den marteldood, na de Kerk van Jeruzalem 33 jaar bestuurd te heb ben. VRIJDAG 2 Mei. Gedenkdag van de wij ding van de Kathedrale Kerk te Haarlem. Mis; Terribilis (Zie het Gemeenschappe lijke van Kerkwijding). 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Athanasius, Bisschop en Kerkleeraar. Kleur: Wit. ZATERDAG 3 Mei. Mis van de vinding van het H. Kruis: Nos autem. 2e gebed (alleen in 6tille H.H. Missen) v. d. H.H. Alexander en Gezellen, Martelaren; 3e voor den vrede. Prefatie van het H. Kruis. Kleur: Rood. v In een droom daartoe aangespoord ging de (heilige Helena, moeder van keizer Con- stantijn de Groote, naar Jeruzalem om het heilig Kruis te zoeken. Drie kruisen werden gevonden. Wel-k was nu het Kruis van Christus? Een wonder nam de twijfel weg. Want een doodzieke vrouw werden de kruisen één voor één opgelegd. Alleen het derde kruis bracht genezing. Deze gebeur tenis herdenkt de H. Kerk op deze dag. Uit eerbied voor het heilig Kruis heeft keizer Constanten sindsdien de kruisdood afgeschaft. IN DE KERKEN VAN DE E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender van 'het Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. Z. Luchesius, Be lijder; Justus. 2e gebed v, d. Paulus v. fa. Kruis; 3e v. d. H. Vitalis; 4e voor de vrede. WOENSDAG. 2e gebed v. d. Z. Benedic- tus van Cottolengo, Belijder; 3e v. d. H. Catharina van Siëna (alleen in stille H.H. Missen). Amsterdam. ALB, M. KOK, pr. re kosten van silobouw vergeleken bij vroeger jaren, wordt het geven van een premie per kubieke meter silo overwogen, welke gebaseerd zal zijn op de tegenwoor dige kosten. Een onderzoek hiernaar wordt thans ingesteld. Voorts deelde hij mede, dat van het rijks bureau voor chemische producten bericht is ontvangen, dat in de behoefte van zuur voor het conserveeren van groenvoeder kan worden voorzien. Het is dus volkomen verantwoord een sterke actie te voeren voor het inkuilen met zuur. Ook waar land bouwers niet tot silobouw overgaan moet deze actie worden aangevat, omdat dan een belangrijk betere kwaliteit kuilvoer kan worden gewonnen, gebracht, waar ik in pension was bij een zekere mevrouw Staniecki. Zij was de weduwe van Egon Falke, haar eersten man. Heeft ze u dat zelf verteld? Senta Bratt lachte. Nee! Die dame liet over haar eerste huwelijk niet veel los, maar des te meer sprak ze van haar tweeden man. Over Egon Falke hoorde ik alleen maar een en ander van diens dochter, die bij mevrouw Staniecki min of meer een Asschepoester- bestaan leidde. Ik had diep medelijden met het kind, waarmee ik het uitstekend kon vinden. Daardoor werd ik in de familie verhoudingen ingewijd. Zoo heeft elk huisje zijn kruisje, zei de gravin, die met moeite een geeuw ach ter haar hand verborg. Zeg kinderen, wordt het niet langzamerhand tijd om naar bed te gaan? Ernst Grundtvig stond onmiddellijk op, maar de notaris nam geen notitie van den duidelijken wenk van zijn gastvrouw. Wederom keek hij Senta Bratt onder zoekend aan. De kleindochter van mijn cliënt een Asschepoester bij mevrouw Staniecki? vroeg hij, op elk woord den klemtoon leg gend. ja. dat kan men gerust zeggen, zon der overdrijving. Zij moest koken, schrob ben, bakken, naaien en de wasch in orde houder Haar leven was niet veel beter dan dat van een dienstbode, alleen kreeg ze geen loon. Bovendien mocht ze nooit eens aan een of ander pretje deelnemen en werd ze zeer liefdeloos behandeld. Notaris Hamsen lachte. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 9