Santina ZATERDAG 26 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM DE BOLLENVELDEN OP A.S. ZONDAG. Op grond van verkenningstochten door de bollenvelden kan de A. N. W. B. ieder, voor wien de nog steeds koude voorjaars wind geen beletsel is om een bollentocht te ondernemen, den raad geven dit plan as. Zondag uit te voeren. De narcissen bloeien nog volop; de eerstelingen, die aan het einde van hun kort bestaan raken, zijn inmiddels gevolgd door de later bloeienden. De teere tinten van de hyacinthen 6ieren nu overal de velden en de vroeger tulpen beginnen te kleuren. Het koude weer houdt weliswaar den bloei tegen, maar verlengt tevens het leven van de bloemen, zoodat meer soorten tegelijk in bloei staan dan gewoonlijk. De mooiste uitzichten over de bloeiende velden bieden, naar de A. N. W. B. meldt, de watertoren te Noordwijk aan Zee en de uitzichttoren even buiten Hillegom, die te bereiken is, gaande langs de Hillegommer- beek. Zij, die daartoe in de gelegenheid zijn, moeten zeker niet verzuimen te gaan genieten van het bekende panorama, dat zich uitstrekt aan den voet van den hoog gelegen Koepelweg te Noordwijk aan Zee. Als het weer meewerkt en de temepratuur behoorlijk stijkt, wordt de komende Zon dag Bollenzondag. SCHADE-ENQUETE-COMMISSIE VOOR MILITAIREN TE VELDE. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters medegedeeld, dat bij de schade enquete-commissie voor militairen te velde, sedert zij haar werkzaamheden begon, meer dan 40.000 aanvragen oon toe zending van aangifteformulieren zijn bin nengekomen. De aanvragen worden met zoo groot mo- gelijken spoed en in volgorde vam ont vangst beantwoord door toezending van een formulier. Het behoeft geen betoog, dat bij een zoo groot aantal aanvragen de toezending van dit formulier eenigen tijd kan uitblijven. Ter voorkoming van stagnatie in de werkzaamheden der commissie, is het noodzakelijk, dat de belanghebbende, in dien aan hun verzoek niet spoedig gevolg wordt gegeven, zich onthouden van schrif telijke of telefonische mededeel in'gen hier omtrent. Aangezien voorts gebleken is, dat velen niet op de hoogte zijn van het bestaan van de mogelijkheid vergoeding te vragen voor te velde verloren gegane eigendommen, wordt-nogmaals medegedeeld, dat militai ren van land- en zeemacht, die gedurende de oorlogsdagen in hun mobilisatiestand plaats of aan boord van hun schip particu liere eigendommen verloren, zich per brief of briefkaart kunnen wenden tot den se cretaris van de schade-enquete-commissie voor militairen te velde, Javastraat 4, te 's-Gravenhage, met verzoek om toezending vam een aangifteformulier. Belanghebben den dienen hun naam en adres duidelijk te vermelden. In verband met het vorenstaande, wordt de termijn, binnen welke het aanvragen van aangifteformulieren dient te geschie den, tot 1 Mei 1941 verlengd. Ook de nagelaten betrekkingen vam ge sneuvelde militairen kunnen zich met een verzoek om toezending van een aangifte formulier tot bovenstaand adres wenden. R.K. UNIVERSITEIT. Prof. Dr. E. Drerup. Van officieuze zijde werd ons medege deeld, dat prof. dr. E. Drerup, die reeds ge- ruimen tijd ernstig ziek is en zijn colleges aan de R. K. Universiteit te Nijmegen niet meer kon waarnemen, zijn hoogleeraar- schap in de Grieksche letterkunde, staats kundige geschiedenis en staatsinstellingen van Griekenland heeft beëindigd. Zijn familie had reeds eenigem tijd Nij megen verlaten om zich metterwoon in Münster te vestigen. De toestand van prof. Drerup was mede in verband met zijn vry hoogen leeftijd hij is ruim zestig jaar zóó, dat hij naar zijn nieuwe woonplaats per ziekenauto moest worden vervoerd. Sinds de oprichting van de R.K. Univer siteit was prof. Drerup aan deze hooge- school verbonden. VERVREEMDEN VAN LANDBOUW GRONDEN. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij heeft de toestemming, bedeeld in art. 3 van het be sluit, houdende regelen met betrekking tot het vervreemden van landbouwgronden uitgebreid voor alle overdrachten aan en door: a. gemeenten en waterschappen, voor zoover deze overdrachten noodzakelijk zijn voor een behoorlijke uitoefening van de publiekrechterlijke functie dezer instellin gen, b. de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, voorzoover deze overdrachten noodzakelijk zijn voor en passen in een normale bedrijfs voering. WINTERHULPEN EDERLAND Onder leiding van den Burgemeester, jhr. mr. R. Sand berg van Boelens kwam de Raad gistermiddag bijeen ter behandeling van een agenda van 21 punten. De heer van Zonneveld was met kennisgeving af wezig. Na door den secretaris te zijn binnen geleid legde de heer A. W. Tijssen de bij art. 45 der Gemeentewet voorgeschreven eeden af. De voorzitter wenschte de heer Tijssen geluk met zijn benoeming en vertrouwt, dat hij met de grootst mogelijke onpartij digheid aan de behartiging der gemeente belangen zou deelnemen. De heer Tijssen dankte en vertrouwde, dat hij in het be lang der gemeente zou kunnen werken. Bij de ingekomen stukken wordt mede gedeeld, dat ingevolge de nieuwe Finan- cieele Verhoudingswet onez gemeente een voordeel heeft van f 12.080.53. Van de Gem. Dienst voor Sociale Zaken te Leiden is een mededeeling ingekomen betreffende het verschaffen van een nieuw gebit aan personen, die vanwege hun gebit voor werk in Duitschland zijn afgekeurd. Voorts wordt een mededeeling gedaan omtrent uitkeering bij overlijden van Ne derlandsche arbeiders in Duitschland. Ged. Staten hebben hun beslissing om trent het uitbreidingsplan met 6 maanden verdaagd. Wegens het opheffen der functie wordt den heer J. N. Beekman eervol ontslag verleend als agent der arbeidsbemiddeling. Medegedeeld werd, dat de salarissen voor het personeel van den distributiedienst vanuit den Haag als volgt zijn vastgesteld: leider 900.—, plaatsvervangend-leider ƒ1400.ambtenaar ƒ600.en klerk 400.—. 4. Voorstel tot Invoering van gebed in den Raad. De voorzitter deelt mede, dat hU met de beide fractie-voorzitters het ge bedsformulier zal vaststellen. 5. Invoering Registratuurstelsel en aan stelling ambtenaar ter Secretarie. De heer van Reysen vraagt of de Raad op de benoeming eenige invloed kan uit oefenen. De heer v Ireda wil de invoe ring van het stelse; uitbreiden tot an dere diensten, b.v. politie. De voorzitter anwoordt, dat het college benoemd en dat bij naburige gemeenten omtrent uitbrei ding tot andere diensten zal worden ge ïnformeerd. 6. Sluiting advertentiecontract met firma J. W. de Gruyter. Besloten wordt met de firma de Gruyter een contract te sluiten ter publicatie van officieele mededeelingen tegen 5 cent per regel, met een minimum van 2000 regels per jaar. De heer Verkley wijst er op, dat de ver spreiding niet huis aan huis geschiedt en verzoekt daarop te wijzen. 7. Vaststelling capitulantenverordening. De in de vorige vergadering ingetrokken capitulantenverordening werd, op verzoek van G. S., opnieuw vastgesteld. Een for maliteit. 8. Wijziging Reglement Burgerlijk Arm bestuur. Op uitnoodiging van G. S. wordt de jaarwedde van den administrateur, ad ƒ250.—, in het Reglement vastgesteld. Dit beteekent een verhooging met 100. Het college van B. en W. had voorgesteld bij deze verhooging te bepalen, dat de heer Baggen zijn werkzaamheden voor het B. A. alleen des middags of des avonds mocht verrichten, opdat de morgenuren ge heel voor het ontvangerswerk gereserveerd zouden blijven; uitgezonderd de Maandag morgen, waarop de voorzitter steeds aan wezig is. De heer Vogelaar is hier tegen; het is niet aardig tegenover de heer Baggen, die keurig werkt en altijd even bereidwillig is. Men kan van den heer Baggen niet vergen, dat hij voor een salaris van 250.elke middag op het gemeentehuis aanwezig is. Dat de ontvangerszaken onder het werk van het B. A. lijden, betwijfelt spr. Als men op het gemeentehuis ergens moet wachten, is het zeker niet bij den ont vanger. De heer van Reysen sluit zich bij den heer Vogelaar aan en ook weth. Warnaar, gehoord de besprekingen, kan zich met RECHTZAKEN GEVANGENISSTRAF VOOR HET MISHANDELEN VAN EEN PAARD. Heel Maarsen sprak er schande van, zoo als de 19-jarlge landbouwer A. de R. zijn beesten afbeulde. Bij herhaling hadden de buurtbewoners er hun ergernis over uitgesproken, dat de R. zoo onmenschelijk ruw met zijn paard omging. En dat in een tijd, waarin het paard den landbouwers meer van dienst is dan jarenlang het geval is geweest. Som mige Maarssensche boeren, die hun paar den met de uiterste zorgen omringden, kon den het niet langer aanzien, dat de jeugdige de R. zoo wreed met zijn paard omsprong en zij besloten bij de eerste de beste gele genheid, wanneer de R. zijn paard weer eens mishandelde, de zaak in handen van de politie te geven. Op 24 Maart, toen het paard van de R. een heelen, langen dag voor zijn „baas" had gewerkt en doodmoe van het sjouwen de stal wilde biDnen gaan en dat naar den zin van de R. niet vlug ge noeg deed, werd het dier weer zoo geducht afgeranseld, dat de buren eraan te pas moesten komen. De aanwezigheid van de huurlieden werk te op de R. als een roode lap op een stier en, alsof het arme paard er iets aan doen kon, pakte hij een ijzeren hamer en sloeg met volle kracht op het achterlijf van het dier, dat kreunde van de pijn. schrapping dezer bepaling vereenigen. Al dus besloten. 9. De Raad besluit een vaste leening te sluiten van 15.000.met een looptijd van 20 jaar, tegen een rente van 4,125 pet. met de normale verbodsbepaling voor extra aflossing. In verband hiermede wordt langdurig gesproken over den verbouw van de Bur gemeesterswoning, welke pl.m. 15.000. zal bedragen. De heer Schram wordt, op verzoek van eenige leden, verzocht eenige technische uiteenzettingen te geven. De heer Tijssen vraagt of er geen ge schikte woning in de gemeente te koop is voor ongeveer 15.000.en wijst op de recente verkoop van een mooie villa voor 16 mille. Na een korte geheime zitting (7 minu ten) besluit de Raad, dat de verbouw niet meer dan 15.000.mag kosten. 10. Vaststelling gewijzigde verordening veldwachter. Goedgekeurd. 11. Aankoop grond van H. G. C. Vlas veld en G. Vlasveld. Ten behoeve van den aanleg van een trottoir langs de Kerklaan voor de bezittingen van de heeren Vlas veld wordt van hen een stukje grond over genomen. 12. Wachtgeldregeling. Deze wordt na eenige discussie aangehouden. 13. Huur Sporthoff. Aan „Teylingen" en „Ter Leede" wordt, op advies van de Sportcommissie, ontheffing verleend tot het betalen der huurpenningen over het 4de kwartaal 1940. Ook over het 2de en 3de kwartaal '40 was reeds ontheffing ver leend. 14. Overname beheer over dé Teylinger- laan. Ingevolge het raadsbesluit van 1931 komt de onderhoudsplicht en het beheer over de Teylingerlaan, nu de provinciale weg een nieuw tracé volgt, weer aan de gemeente. Voor het onderhoud door de Provincie van de Carolus Clusiuslaan moet de gemeente ƒ600.per K.M. betalen. 15. Steunverleening B voor 1941. Even als vorige jaren zal ook voor 1941 extra hulp kunnen worden verleend aan gesteun- den. Van deze kosten, ad 6.50 per ge steunde, komt ƒ4.50 voor rekening van Soc. Zaken en 12.voor rekening van de gemeente. 16. Aankoop grond naast Bernardus. Ten behoeve van de garage bij de Burgemees terswoning wordt van het R.K. Armbe stuur een stukje grond gekocht. 17. Benoeming lid Commissie van Advies Pompstation. Benoemd wordt de Burge meester 18. Sluiting kapperszaken op een middag in de week. Kappers en kapsters in de ge meente hebben verzocht bij verordening vast te stellen, dat hun zaken op Maandag middag gesloten moeten zijn. Slechts 1 kapper (de Jong) heeft het verzoek niet onderteekend. Na ampele discussie werd dit voorstel verworpen. Voor de heeren Tijssen. Schrama, van Reysen en Bader; tegen de heeren Warnaar, Verschoor, Beye, van Breda, Vogelaar en Verkley. 19. Onderhandsche aanbesteding centrale verwarming. Goedgekeurd. 20. Wijziging begrooting 1940 en 1941. Goedgekeurd. 21. Vaststelling bedragen waarop inge volge art. 101 der L.O.-wet 1920 de School besturen over 1940 aanspraak hebben en vaststelling bedragen, welke voor vergoe ding in aanmerking komen. Goedgekeurd. Rondvraag. De heer Beye wijst er op, dat een dameskapsalon soms op Zondag klan ten helpt. De politie zal hierop letten. De heer Verkley verzoekt politietoezicht voor den Warmonderdam. Daar liggen al lerlei takken verspreid. De heer Vogelaar verzoekt de Warmonderdam eens op te knappen. De heer Beye verzoekt te trach ten de eigenaars van grond langs de Rust- hofflaan te bewegen grond af te staan voor aanleg van een trottoir. De heer Verschoor verzoekt de agenda niet zoo te overladen. Gistermiddag moest de R. voor den Utr. politierechter mr. Visser terecht staan en verantwoording afleggen van zijn wan daad. Uit het rapport van den veearts bleek, 'dat hij het paard wat men noemt „beurs" geslagen had, waardoor het deer lijk verwond was geworden. Tot bloedens toe had verdachte zijn viervoeter afgerost en door de harde slagen van den hamer was het dier niet meer in staat om een been te verzetten. Achtereenvolgens werden per sonen gehoord, die van deze schandelijke mishandeling getuige waren geweest en ieder op zijn beurt sprak zijn ergernis er over uit, dat verdachte zoo beestachtig met zijn dieren omging „Het is een ruwe klant, die nooit anders dan de zweep weet te ge bruiken, als hij wat van zijn paard gedaan wil hebben", zoo beklaagde een oude boer zich en in gelijken toonaard legden de an dere getuigen hiervan getuigenis af. De officier van justitie, mr. Camphuïs, vond hetgeen verdachte had gedaan zoo schandalig, dat er geen sprake van was, dat hij er met een geldboete zou kunnen afkomen. Verdachte moet zelf maar eens voelen, wat het beteekent, straf te moeten ondergaan. Zijn jeugd nog in aanmerking nemend eischte spr. een gevangenisstraf voor den tijd van zes weken. De politierechter, mr. Visser, vond den eisch van den officier nog uiterst clement. Het was mijn bedoeling, aldus spr„ ver dachte tot een hoogere straf te veroordee- len, doch nu de officier zes weken heeft geëischt, wil ik niet hooger gaan. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld. „Waar zij nu is, schijnt de zon altijd, mijnheer!" Giovanni Cancion veegde een traan uit zijn oogen. Ik ontmoette hem toe vallig en vroeg hem. hoe hij en zijn vrouw het maakten. Toen ik hem voor het laatst zag, was hij juist getrouwd en had zijn vrouw uit het zonnige Italië meegenomen naar het gure Holland. Nu was zij over leden. Twee jaar na hun huwelijk. Ik schrok ervan. Ik kon me haar nog zeer goed voorstellen, al had ik haar maar kort gekend. Een klein, tenger vrouwtje, zwart van haar en oogen, met een fijn, teer gezichtje. Een figuurtje om te bloeien onder een blauwen hemel, in warmen zon neschijn, en te wandelen onder de olijven, die ook de volle zon noodig hebben. Als je haar zag, dacht je aan de madonna's, die in honderden kerken in Italië geschilderd zijn op glas in lood, en begreep je, hoe de schilders aan hun model kwamen. „Ze paste hier niet, evenmin als de naam, dien zij had. Ze had zoo noodig, onze eigen, warme zon. Ik ben zelf hier al tien jaar. Ik had moeten begrijpen, dat zij alleen in Italië kon leven. Kan iemand, die Santina heet, hier leven? Oh, dat is waar, u kent geen Italiaansch. Het beteekent: „kleine Heilige". Zij was een kleine heili ge, mijnheer!" Ik respecteerde zijn gevoelens, tegenover zijn overleden vrouw, en zweeg. Wij voe len zulke dingen anders. Je weet, dat de klanken van hun taal alleen maar vol kun nen zijn onder hun hemel, en dat zij be- teekenis krijgen in den gloed van zon en bloemen, wanneer beide in overvloed aan wezig zijn. „Een mooie naam om altijd aan te den ken, Cancion...." „Een herinnering, maar niet meer dan dat. „En zij had nog kunnen leven, als.... wilt u de geschiedenis eens hooren? Ga dan mee". In zijn huis heeft hij het verteld, onder het portret van Santina. „Ik kende haar al heel lang, zoo lang als ik uit mijn dorp vertrokken ben. Ik heb haar al dien tijd in gedachtèn gehad. Als ik verlangen had naar mijn land, dacht ik aan haar, had ik moeilijkheden, zij was de eerste in mijn gedachten, die er in mee deelde. En ik heb altijd het gevoel gehad, dat ik evenveel in haar gedachten was. Dat is verkeerd geweest. In acht jaar kan heel veel gebeuren. Vijf jaar geleden ben ik terug geweest in mijn land. Zij heeft toen beloofd, mijn vrouw te zullen worden. Kent u die avonden, als alles rust, en elk woord dat gesproken wordt, een heilige beteekenis krijgt? Maar dat is een geheim tusschen haar en mij, u zoudt ze niet begrijpen. Maar drie jaar heb ik geleefd omdat die avond gekomen was, terwijl er hier tóch niets was wat mij aan haar herinnerde. Alleen de bloemen, de rozen en chrysan ten en mimosa deden mij aan haar denken. Ik wist niet, dat er waren, daar in Italië, die ook aan haar dachten. Zij was een bloem, klaar om geplukt te worden. Zou er dan niemand zijn, die het opgemerkt had? Ik dacht er niet aan, en Santina heeft er ook niet aan gedacht. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN VASTE KLANTEN. Het Volk schrijft naar aanleiding der aardapped-moeilijkheden in sommige plaat sen het volgende. „Het zwakste punt van de distributie is naar onze meening, dat men bij de bestaan de regeling aan de winkeliers een tamelijk willekeurige hoeveelheid van het te distri- bueeren artikel moet toezenden. Men weet immers niet, hoeveel menschen bij dezen of genen winkelier zullen komen koopen, m.a.w. de toezending houdt geen nauw ver band met het aantal klanten van den win kelier. Bij dit systeem is het nooit na te gaan of inderdaad de winkelier te weinig ontvangen heeft om aan de vraag van alle menschen-met-bonnen te voldoen, of dat hij sommige van zijn klanten bevoordeelt. Dat Want zij wist, dat ik wachtte, en ik wist, wat zy beloofd had. Zij heeft die belofte nooit verbroken. Maar de anderen wisten het niet, en in een dorp kijkt de een naar de ander, en de jongemannen vragen de meisjes een wandeling te maken. Zij moet één keer gevraagd zijn. Door Mauro Schiassi. Zij heeft het mij zelf nooit verteld. En Mauro Schiassi weet niet, dat zy het mij nooit gezegd heeft. Het was Mauro Schiassi zelf, die het mij bekend maakte, maar hij weet het niet. Maar als zij toegestemd had, zijn vrouw te wor den. zij had zon noodig, mijnheer, en die is hier niet voldoende. Als zij Mauro Schiassi getrouwd had, was ze in Italië gebleven. Twee jaar geleden zijn we getrouwd. In Italië. Vanuit den trein zagen we de ber gen en boomen en bloemen, we zagen laatste palmen, de laatste leiboomen. Alles verdween. Voor haar voor eeuwig. Hebt u ooit een bloem gezien, die vanuit een warme kamer buiten in de kou ge bracht wordt? Is het niet alsof de schoon heid van die bloem verstart voor een oogenblik, heviger wordt, feller in vorm en kleur? Breng haar dan weer in de ka mer, en zij sterft. Zóó was Santina. Een bloem, die de zon noodig had. Oh. Holland is goedHol land is mooi. Voor iemand, die er geboren is, en gewend aan den kouden regen en de storm, en gewend aan de klanken van uw taal. De menschen hier glimlachten tegen haar. Ze waren vriendelijk en zeiden: „dag, mevrouw Cancion". En Santina glimlachte terug, niet wetend wat zij zeiden. Zij miste den rijkdom van onze taal en de warmte ervan. Zij schrompelde ineen, maar zij wist, dat ik haar noodig had. En daarom sleepte zij zich voort. Als ik haar vroeg: „Ben je ziek, Santina?" Dan lachte zij en zeide: „Hoe kan ik ziek zijn, als jij bij mij bent". Ze was wèl ziek. Héél ziek, en ik begreep het niet, omdat ik haar hier noodig had bij mijn werk". Cancion zat stil en treurig voor zich uit te staren. „Ze had de campagna noodig en de zonde zon". „Toen ze stierf was ze heel wit, en toen zei ze: Ga nog eens naar Italië, Giovanni, en groet de zon, misschien geeft ze mij óók nog warmte, maar waar zij nu is, schijnt de zon altijd, mijnheer!" U wilt nog weten van Mauro Schiassi? Toen zij gestorven was, vond ik een brief, die nog niet opengemaakt was. Toch was hij al heel oud, ik zag het aan het post stempel. Hij was van Schiassi. Hij schreef: „je zegt, dat je Giovanni je woord gege ven hebt? Maar Holland is 'te koud voor jou. Blijf hier en word mijn vrouw...." Dat schreef Mauro Schiassi. Maar nee, ze zou zijn raad niet opgevolgd hebben, want zij had mij beloofd Een buurmeisje kwam kloppen aan de kamer, waar wij zaten. '„Mijnheer Can cionoh.... kleine Santina is wakker, en zegt „Papa!" Hy liet mij zitten, want soms is een naam méér dan herinnering. MARTIN DEVTLéE. de verantwoording achteraf van de ontvan gen bonnen geen voldoende controle ople vert is algemeen bekend en, voorzoover deze controle wèl werkt, is zij een schrale troost voor de klanten, die weken tevoren hun portie niet konden ontvangen. Om dit te ondervangen kan men slechts één maatregel toepassen en dat is het 6ys- steem van vaste klanten. Men zal er toe moeten overgaan de verbruikers bij be paalde winkeliers op een klantenlijst in te schrijven. Slechts bij den winkelier, op wiens lijst men staat, kan men dan zijn bonnentoe wij zing krijgen. Eén vast adres dus voor vleesch, één voor aardappelen en zoo vervolgens, zoo spoedig blijkt, dat de eerlijke verdeeling van een of ander nood zakelijk levensmiddel hapert. Deze winkeliers ontvangen dan precies zooveel voorraad als zij volgens hun klan tenlijst noodig hebben en iedere klant kan dan verzekerd zijn, dat hij inderdaad zijn rechtmatig aandeel ontvangt. Om de middenstand niet te veel te du peeren, zal men dit systeem echter tot het strikt noodzakelijke moeten beperken." BIOSCOPEN TE LEIDEN THEATER HOOFDFILM INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Verdachte ontkent (Olga Techechowa). Moordproces lederen avond 8.15 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matin ée 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Congo-Expres (Wil ly Birgel). Romantisch- avontuurlijk lederen avond 8 uur. Zondag 26 30 uur. tederen dag 2 uur rnatinée. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Hartstocht (Olga Tschechowa) Dramatisch lederen avond 8 u. Zondag van 20.30 uur. lederen dag rnatinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Met volle muziek (Watt en Half Watt) Klucht lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 en 8 uur Zaterdag en Woens dag 2 V, uur rnatinée Goedgekeurd Rex: De vrouw met de blauwvos. Speelfilm lederen avond 8 u. Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur rnatinée. Ontraden

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6