Weerbericht OMGEVING VRIJDAG 25 APRIL 1941 U£ LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. By onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd "ondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.53 uur Vrijdagavond. Zon op 6.21 uur Zaterdagmorgen, MAANSTANDEN. 25 April: De maan komt Vrijdagmorgen om 6.13 uur op en gaat Vrijdagavond om 7.49 uur onder. 26 April: De maan komt Zaterdagochtend om 0.37 uur op en gaat Zaterdagavond om 9.01 uur onder. (Nieuwe maan). 27 April: De maan komt Zondagochtend om 7.04 op en gaat Zondagavond om 8.52 uur onder. 28 April: De maan komt Maandagochtend te 7.35 op en gaat Maandagavond te 10.51 or. der. 29 April: De maan komt Dinsdagmorgen te 8.09 uur op en gaat Dinsdagavond te 11.47 uur onder. 30 April: De maan komt Woensdagmor gen te 8.49 uur op en gaat Woensdagavond te 12.39 uur onder. 1 Mei: De maan komt Donderdagochtend te 9.36 uur op en gaat Vrijdagnacht om 1.26 uur onder. 2 Mei: De maan komt Vrijdagmorgen om 10.31 uur op en gaat Zaterdagnacht om 2.08 uur onder. .OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC^ - Verduistsringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd r - moet worden tusschen zonsonder- U 0 gang en zonsopkomst. jj 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: U 0 ZONSONDERGANG Z 8.53 uur. - n 7ZONSOPKOMST y 6.21 uur. Q 2 Tusschen deze beide tijden dient Q ft er dus verduisterd te worden. - 0 ■J3HC3IIOIIC3IIOIIOIIOIIC3IIOIIO GEMEENTERAAD VAN KATWIJK INGEZONDEN STUKKEN R.-K. Kappcrsbediendenbond St. Cosmas, Afdeeling Leiden. Bovengenoemde bond heeft van het hoofdbestuur een aantal exemplaren ont vangen voor propaganda. In deze kleurigen folder wordt nog eens duidelijk gewezen op da beteeken is van de principieele vakor ganisatie en op het werk van den R.-K. Kappersbediendenbond. Katholieke kappersbedienden, juist nu in dezen tijd de sociale nieuwbouw op hechte fundamenten, zoowel in eigen vakbelan gen als principieel. Juist in dezen tijd, waarin meer dan ooit om verbetering van de sociale toestanden in het kappersbedrijf geroepen wordt. Juist nu ziet iedere be- drijfsgenoot, zoowel patroon als bediende, verlangend uit naar een wettige regeling van tarieven en loonen, de regeling van vakschoolopleiding, en tal van andere pun ten. Katholieke kappersbedienden, dit kun nen wij enkel en alleen bereiken als wij allen vereenigd zijn in den R.-K. Kappers bedienden bond. Op de voorpagina van de propaganda- brochure staat: Katholieke kappersbedien den, sociale nieuwbouw op hechte funda menten. Inderdaad, de bond staat op hech te fundamenten en wij zijn nu aan den op bouw. Alle bedienden die reeds lid zijn, werken daaraan mede. Maar alle katholie ke bedienden, die geen lid zijn, moeten óók daaraan mede werken. Want het is óók hun •belang. Het is ons een genoegen te kunnen mede- deelen, dat de bedrijfsraad, waarin ook de R.-K. Kappersbediendenbond zitting heeft, een ontwerp van tarief en loonen hééft sa mengesteld. Wanneer deze poging slaagt, dan profiteert ook de niet-georganiseerde kappersbediende van het werk, dat door den bond gepresteerd is, hetgeen niet in den haak is. Alle katholieke kappersbedienden van Leiden en Omstreken organiseert u zich nü, opdat gij ook kunt zeggen: „dat hebben wij gedaan" door onzen bond. katholieke kappersbedienden, geeft u nu op als lid in uw eigen belang, in het be lang van uw collega's, in het belang van het bedrijf. gen namens den R.-K. Kappersbedienden- Wanneer onze leden u een bezoek bren- bond, wijst hen dan niet van uw deur, maar geeft u op als lid van onzen bond. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt bij den secretaris, C. J. van Rooden, Sophiastraat 66, Leiden. De raad der gemeente Katwijk kwam onder voorzitterschap van burgemeester Woldringh v. d. Hoop gistermiddag in openbare.vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De burgemester bracht dank aan de le den voor de bloemenhulde ter gelegenheid van zijn 50ste verjaardag gebracht. Vaststelling van het vermenigvuldigings- cjjfer tot heffing van straatbelasting voor het jaar 1940. Op de begrooting voor 1941 werd als opbrengst geraamd 67.000.B. en W. stellen voor de bestaande heffing nog dit jaar te bestendigen met dien verstande dat het vermenigvuldigingscijfer van 1 op 9/10 wordt gebracht. De terugslag in de opbrengst door deze verlaging zal naar de meening van B. en W. worden opgevangen door de heffing op de nieuwe perceelen. Goedgekeurd. Voorstel tot huren en verhuren van grond. De gronden bij „het Witte hek" zul len waarschijnlijk voor bebouwing van ar beiderswoningen in gebruik moeten worden genomen. Hieronder ook de voetbalvelden van „Quick Boys" en van „Katwijk". De bebouwing der vroegere voetbalvelden aan den Nieuwen Duinweg zal nog wel eenigen tijd worden uitgesteld. Dientengevolge heb ben B. en W. zich in verbinding gesteld met het bestuur van de Ned. Hervormde Stichtingen voor zenuw- en geesteszieken, en met de besturen der voetbalvereenigin- gen. Eerstgenoemde Stichting wil het ter rein voorloopig verhuren en de voetbal- vereenigingen zijn genegen het te huren tegpn een huurprijs van 28.p. maand plus eenige voorwaarden. De heer Varke- visser zegt, dat de mogelijkheid om mo menteel te bouwen er niet is. De voorzitter meent, dat die er door de woningnood wel is. Als er goedkeuring gegeven wordt om te bouwen komt het materiaal ook wel. Na nog enkele opmerkingen van andere leden wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet tot wijziging van het profiel van den Sluisweg. Tengevolge van de verbete ring van de Sluisweg zijn de pompinstajla- ties voor garage Dijksman in de verkeers- baan komen te staan,, welke toestand niet bestendigd kan blijven. Een nieuwe opstel ling aldaar maakt een verandering van het straatprofiel noodzakelijk en daar zal een dubbele verkeersbaan ontstaan. De kosten aan de uitvoering van een en ander ver bonden worden geschat op 800.Voor het plaatsen van een benzinepomp, een water- en luchtvoorzieningspomp en twee tanks van elk 6000 liter inhoud zal aan precariorechten 90.per jaar moeten worden betaald. B. en W. vragen den raad hen een crediet van 800.voor genoem de veranderingen te willen toestaan waar toe na eenige bespreking wordt besloten. Bouw van gymnastieklokalen. Voorstel tot het verleen en van medewer king in verband met de invoering van het vak lichamelijke oefenng aan de diverse scholen. Afgaande op gegeven richtlijnen zal de beschikking moeten worden verkre gen over vier lokalen, 3 te Katwijk-Zee en 1 te Katwijk a. d. Rijn. Het komt B. en W. gewenscht voor,' dat de gemeente de loka len doet bouwen en eigenaresse blijft en ze aan de schoolbesturen in bruikleen afstaat. Een tweetal schoolbesturen heeft intus- schen een aanvraag voor de stichting van een gymnastieklokaal ingediend. Ook de kwestie der leerkrachten maakt nog een onderwerp van bespreking uit. De Inspec tie is voor vakonderwijzers. Een zestal schoolbesturen heeft medewerking ge vraagd voor de aanschaffing van leermid delen voor genoemd.onderwijs in zijn een- voudigsten vorm op de speelplaats, en twee vragen gelden voor de stichting van een lokaal. Besloten wordt de diverse verzoe ken toe te staan. Voorstel tot het verleenen van een tij delijke toelage op de salarieering van het gemeentepersoneel. Na een opmerking van den heer v. d. Marei zegt de voorzitter dat het alleen betrekking heeft op de salarissen onder 1900.Daarna wordt aldus be sloten. De kinderbijslag. In verband met de op 1 Jan. 1.1. Jn wer king getreden Kinderbijslagwet meenen B. en W. deze aangelegenheid voor wat de werklieden en politie-ambtenaren betreft in den raad ter sprake te moeten brengen en ten aanzien daarvan voorstellen te moe ten doen. In een zeer uitvoerig praeadvies zetten B. en W. dan hun meening uiteen en stellen voor een verordening vast te stellen waarin alles uitvoerig omschreven is. Art. 4 zegt: deze toelage is afhankelijk van de bezoldiging, genoten op den lsten Januari van het jaar, of bij latere indiensttreding op den datum van indiensttreding, en be draagt per kind per jaar, bij een bezoldiging van 1200.— en minder 31.20, meer dan 12.00 doch niet meer dan 1800. 46.80; meer dan 1800.doch niet meer dan 2400.62.50, en meer dan 2400. 78.De heer v. d. Marei opent de rij der sprekers die allen van meening zijn, dat het juist andersom zou moeten zijn. De la ger bezoldigden hebben een grooteren toe slag noodig dan de hooger gesalarieerden. Zij achten het een sociaal onrecht. Na zeer uitvoerige discussie wordt uiteindelijk be sloten het voorstel aan te houden. B. en W. zullen een ander voorstel ontwerpen. Voorstel tot vaststelling van het politie- ambtenarenreglerhent. In verband met het verstrijken van den goedkeuringstermijn der bestaande verordening en met de nood zakelijk geachte uitbreiding van het politie korps in deze gemeente bieden B. en W. een ontwerp-besluit tot vaststelling van een gewijzigd politie-ambtenaren-reglement R. aan waarin aangegeven de samenstel ling, bezoldiging, de rangen, enz. Het aan tal bedraagt: 1 hoofdinspecteur, 1 inspec teur, 1 brigadier-majoor, 1 brigadier-re chercheur, ten minste 2 en ten hoogste 3 hoofdagenten, ten minste 14 en ten hoogste 20 agenten, ten hoogste 5 seizoen-agenten; 1 administratief ambtaar of 1 in den rang van klerk. Ook ten opzichte van dit voor stel zijn sommige leden van andere mee ning dan B. en W. Met de nieuwe salariee ring is men het eveneens niet eens, doch na een uitvoerie toelichting door den voor zitter waarbij de voorzitter zegt ernstige bedenking te hebben tegen wijziging, wordt het voorstel aangenomen. Voorstel tot wijziging der verordening, regelende den rang en de bezoldiging van het personeel der gemeentebedrijven. In uitvoerige uiteenzetting toonen B. en W. aan dat wijziging in de bestaande ver ordening wenschelijk is. Bij de bedrijven ontbreekt b.v. de rang van klerk. B. en W. zijn met de commissie van de bedrijven van oordeel dat weder-invoering van dien rang en wel tusschen dien van schrijver en administratief ambtenaar wenschelijk is en dat in deze gelijkschakeling met de secre tarie en het ontvangerskantoor behoort plaats te hebben. Voor het lager admini stratief personeel zal de promotie-kans worden vergroot. Aangenomen. Voorstel tot het koopen van grond van de N. Z. Holl. Tramwegmaatschappij. Nu het Tolhuis is afgebroken kan omlegging der trambaan plaats hebben en kunnen de daar liggende gronden voor bouwterrein in aanmerking komen en kan dortrekking van den Parallelweg vanaf de Wyborghstraat plaats hebben. Medewerking van de Direc tie der N.Z.H. Tramw.mij. was noodig en is bereids verkregen. De hierop komende kosten zullen natuurlijk ten laste der ge meente komen. Met aankoop van 1700 M2. van de N.Z.H.T.M. 0.30 per M2. zullen de totale kosten bedragen 5000.waar voor B. en W. de goedkeuring van den raad vragen. Aldus wordt besloten. Presentiegeld voor commissie vergaderingen. Voorstel tot het toekennen van een pre sentiegeld voor het bijwonen van com missievergaderingen. Voor het bijwonen van raadsvergaderingen wordt een presen tiegeld toegestaan van f 3.per vergade ring. Voor het bijwonen van vergaderin gen der commissiën van voorbereiding en die véin bijstand is tot dusverre geen ver goeding gegeven. Hierdoor derven een aantal leden loon, waartegenover geen en kele compensatie kan worden gesteld. De ze situatie kan er toe leiden, dat de mid dagvergaderingen der commissies minder goed worden bezocht, waarmede uiteraard het gemeentebelang niet gediend wordt. Uit dien hoofde achten B. en W. het vol komen gemotiveerd voor te stellen dat voor het bijwonen der commissie-vergade ringen een vergoeding wordt vastgesteld mits deze vergaderingen Zijn aangevangen vóór 6 uur n.m. B. en W. stellen voor het presentiegeld voor dergelijke vergaderin gen te bepalen op 2.per vergadering. De heer v. d. Marei heeft bezwaar en de heer Schoneveld wengcht 6 uur te veran deren in 7 uur. Met deze wijziging wordt het voorstel aangenomen. Voorstel tot het verleenen van een cre diet tot het verstrekken van extra hulp aan werkloozen gedurende het jaar 1941. Dit betreft de z.g. B.-steun als extra hulp aan werkloozen in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel. Over 1941 mag ten hoogste worden besteed 6.50 per werk- looze en 3.25 per B-tuinder. Hiervan komt resp. 4.50 en 2.25 ten laste van het De partement van Sociale Zaken en blijft er 2.en 1,ten laste der gemeente. B. en W. adviseeren hiertoe te besluiten. Be sloten. Praeadvies op ingekomen adressen om toepassing te geven aan art. 6 der Win kelsluitingswet. Het betreft de afdeeling Katwijk van. den Ned. Kappersbond welke verzoekt om bij verordening vast te stel len dat deze zaken Dinsdagmiddag!, geslo ten moeten zijn en van de Slager^ om te bepalen dat op Woensdagmiddag geen vleesch mag worden verkocht Voorts vraagt de Kappersbond voor de Zaterdag de sluiting te bepalen op des avonds 9 uur. Daar dit laatste verzoek niet nader gemo tiveerd wordt' en B. en W. geen feiten of omstandigheden bekend zijn, die een be sluit in deze richting wenschelijk maken, kan dit college geen vrijheid vinden op dit punt gunstig te'adviseeren. Voor dit deel der andere verzoeken stellen B. en W. voor tot inwilliging te besluiten. De heer Bloot zou de voorkeur geven aan den Maandag middag voor de sluiting der kapperszaken, doch de raad meent dat de kappers het zelf het beste kunnen beoordeel en en mitsdien worden beide verzoeken toegestaan. Voorstel tot het geven en wijzigen van straatnamen. Het complex op „Het Witte Hek", wordt de zeeheldenbuurt; we noemen hiervan b.v. Korten aerkade, Jan v. Brakel- straat. Witte de Withstraat, Adm. de Ruy- terstraat, M, H. Tromplaan, Jan Evertsen- laan, enz. In de z.g. „Roode buurt" tref fen we aan; Friezenstraat, Frankenstraat, Saksenstraat, Kaninefatenstraat, Tubanten- straat, enz. Verder nog een reeks van nieuwe namen en wijzigingen van bestaan de namen in nieuwe namen. Na eenige dis- cusies over de hier uit voortvloeiende moei lijkheden ten opzichte van nieuwe num mering, schade wegens foutieve drukwer ken met oude namen, eenz. wordt ten slot te besloten als in het voorstel staat aange geven. Voorstel tot onbewoonbaar-verklaring van de woning Zuidstraat 1 te Katwijk aan Zee, bewoond door L. van Duyvenbode, eigenaar H. C. W. J. Bouman, Zoeterwoud- sche Singel 66 te Leiden. Een zevental re denen worden genoemd, waarvoor deze woning voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komt. De heer Wassenaar pleit er voor det de bewoner het eerst in aanmerking zal komen voor .een woning der bouwvereeniging. Dan wordt conform het voorstel besloten. Na rondvraag die minder belangrijk was, sluiting met gebed. HILLEGOM Hanze. Gisteravond hield de Hanze een ledenvergaderfing un „Flora" onder voorzitterschap van den heer B. Kroon. Uit het jaarverslag vernamen we, dat het ledental thans 87 bedraagt. De voorzitter herdenkt hierna het overleden bestuurslid, den heer J. C. Veenman. De penningm. werd met alg. st. herkozen. Ge ruimen tijd vroeg het punt: winkel sluiting. Dienaangaande liepen de mee ningen nog al uiteen, zoodat de zienswijzen aan de Hill. Midd. Centrale zal worden overgebracht. De geest. adv. hield een korte geestelijke beschouwing. LISSE M. .1 V. A. In het Vereenigingsge- touw van de porochie van de H.H. Engel bewaarders was het Woensdagavond druk en de zaal was geheel bezet. Een MIVA- actie was ingezet en hiertoe waren vele menschen uitgenoodigd en opgekomen. Aangevangen werd met de M. I. V. A.- film. Na de eerste acte verkreeg het woord de zeeieerw. heer H. de Greeve, die het verfilmde beeld eenigszins toelichtte en be toogde, dat de motoriseering van de mis sie veeleer had dienen te worden aange pakt. De missonaris heeft het moeilijkste deel verkozen en zijn leven moet daar niet versleten worden door op primitieve wijze te reizen, indien de techniek het mogelijk maakt om een veel vlugger vervoermid del te gebruiken in zijn heerlijk missie werk. IEIDSCHENDAM Collectief arbeidscontract. Verschenen is het collectief arbeidscon tract, dat te eener zijde gesloten is tus schen den Dioc. Land- en Tuinbouwbond, den Chr. Boeren- en Tuindersbond en den Ned. Tuindersbond en ter andere zijde tus- :chen St. Deus Dedit en den Chr. Landar- beidersbond. In deze overeenkomst is be paald, dat het loon voor een volslagen ar beiders zal bedragen gemiddeld 22.50 per week hetgeen als volgt zal worden uitbe taald: Van 1 Febr. tot 30 April ƒ22.50; van 1 Mei tot 31 Juli 32.50; van 1 Aug. tot 31 Oct. ƒ22.50; van 1 Nov. tot 31 Jan. ƒ21.50 per week. Voor losse arbeiders zal gedurende de maanden Juni en Juli het loon ƒ1.per week hooger zijn. Voor overwerk zal 50 cent per uur worden betaald. Voor nood zakelijken arbeid op Zondag te verrichten, 60 cent en voorts 100 pet. boven het ge wone uurloon. In ovfrleg met den patroon zullen in de maand Augustus 4 verlofdagen gegeven worden mits de arbeider minstens 6 maan den bij denzelfden patroon in dienst is ge weest. Van deze verlofdagen mogen niet worden afgetrokken die dagen, welke om andere redenen reeds vrijgegeven waren, tenzij uitdrukkelijk als verlofdagen waren toegekend. Het loon voor de jongere arbeiders zal in de hierboven genoemde tijdvakken zijn: bij 17 jaar resp. ƒ10.35, ƒ10.55, ƒ10.30, 9.35; bij 18 jaar resp. 12.65, 13.85, 12.65, 11.65; bij 19 jaar 16.20. 17.30, 16.20, 15; bij 20 jaar resp. 18.45, 19.80, ƒ18.40, ƒ17.05. Feestavond Groene Kruis. Als slot van de viering van het 25-jarig bestaan van het Groene Kruis werd gisteravond in hotel „De Zwaan" een feestavond georga niseerd, welke in alle opzichten schitterend geslaagd mag heeten en den velen belang stellenden de zaal was tot in alle hoe ken bezet een aangenamen en pretti- gen avond heeft gebracht. De feestavond werd met een hartelijk welkomstwoord geopend door den voorzit ter, den heer J. Koerts, die hierna een zeer duidelijk overzicht geeft van de vereeni- ging vanaf de oprichting tot den dag van heden, waarbij hij hulde brengt aan de op richters en allen, die de vereeniging heb ben groot gemaakt. Thans, aldus besluit de voorzitter, is de vereeniging hecht en sterk en heeft deze de sympathie der leden, en hij vertrouwt, dat allen met woord en daad steeds het Groene Kruis zullen steu nen, opdat nog veel en vruchtbaar werk kan worden verricht in het belang der lij dende menschheid. Met een aardig nummer werd bet vroo- lijke gedeelte van den avond ingezet door de jazzband „The streng Hoppers", die ver der den avond met aardige muziek opluis terden. Mr. Janno met zijn assistente heeft de aanwezigen werkelijk doen genieten en al len eenige prettige en spannende oogen- blikken bezorgd. Als humorist wist hij de lachspieren danig te doen werken en even eens met zijn buikspreken. Zijn snelteeke- nen werd vol belangstelling en aandacht gevolgd, terwijl zijn goochelkunsten prima waren; zeer zeker neeft deze veelzijdige kunstenaar veel tot het succes van dezen avond bijgedragen. Door eenige meisjes van de meisjesver- eeniging werd nog opgevoerd „De mislukte dienstbodenvergadering", welke vrij aar dig spel te zien gaven. De voorzitter doet nog mededeeling, dat een telegram van gelukwensch is ingeko men van het hoofdbestuur, terwijl diverse schriftelijke felicitaties en bloemstukken waren ontvangen. Met een hartelijk dankwoord voor het welslagen van dezen avond en van de ge houden bazar aan allen, die hieraan mede werkten, werd deze feestavond, waarop de vereeniging met genoegen mag terugzien, door den voorzitter gesloten. Opheffing school. Door den Secretaris- Generaal is goedkeuring gehecht aan het besluit van den raad van Leidschendam en dat van Ged. Staten, bij welk besluit de O. L. school aan den Prinses Julianaweg met ingang van 1 April 1941 is opgeheven. Procesverbaal wegens beleediging. Door de gemeente-politie van Leidschen dam is tegen een aantal personen proces verbaal opgemaakt wegens het bezigen van beleedigende uitingen tegen leden der N.S.B. Rijwieldiefstallen. Door de heeren v. d. B. en U. alhier werd bü de politie aan gifte gedaan van diefstal van hun rijwie len, welke eenige oogenblikken onbeheerd hadden gestaan, resp. voor hun woning aan den Veurschenstraatweg en Westvlietweg. NOORDWIJKERHOUT 121/2-jarig bestaan „Sancta Maria". In intiemen kring werd Donderdag in de Psychiatrische Inrichting „Sancta Maria", alhier, het 121/2-jarig bestaansfeest der inrichting gevierd. Des morgens droeg de Rector van „Sancta Maria", de weleerw. heer Lampe in de kapel een plechtige H. Mis op, uit dankbaarheid. Voor de patiën ten was er een feestje, terwijl heden een uitvoering gegeven wordt. Talrijke felici taties kwamen binnen en vele bloemstuk ken o.a. van de aan het gesticht verbon den geneesheer en, het personeel en van oud-leerlingen-verpleegsters. OEGSTGEEST Ledenvergadering ,tPoelmeer". Gister avond hield de Oegstgeester Zwemvereeni- ging „Poelmeer" haar jaarlijksche algemee- ne ledenvergadering in hotel „Het Witte Huis" onder voorzitterschap van den heer dr. H. Borgerhoff Mulder. Aan het jaarverslag ontleenen we: De inrichting is aan de gemeente Oegstgeest in eigendom overgegaan, zoodat de ver eeniging van eigenaresse huurster der in richting is geworden. Het saldo der exploi tatierekening hetzij batig of nadeelig komt geheel voor rekening van de ge meente Oegstgeest. Het jaar 1940 behoort, wat de exploitatie betreft, tot de slechtste jaren van „Poelmeer", hetgeen wel te wij ten is aan de oorlogsgebeurtenissen in het voorjaar van het seizoen. Het ledental liep terug van 960 tot 855. Het rattenbestrij- dingswerk op de inrichting en in de omge ving er van werd wederom voortgezet en met goed, resultaat. Het financieel over zicht der vereeniging over 1940 vermeldt een batig saldo van 282.52, terwijl daar entegen het financieel overzicht der ex ploitatie een nadeelig saldo van ƒ374.89 ertoont. Dit vindt zijn oorzaak in de be langrijke vermindering van het aantal ba den, dat van 25.561 in 1939 terugliep tot 13.804 in 1940. Jaarverslag en financieel verslag werden vervolgens goedgekeurd. Blijkens het rapport van de kascommissie werden kas en bescheiden van den pen ningmeester in orde bevonden, waarop ook dit rapport werd goedgekeurd. In de kas commissie 1941 werden benoemd de heeren J. W. v. d. Post en A. Kruyt. Bij de nu vol gende bestuursverkiezing werden de beide aftredende bestuursleden mevr. van Rin- gelenstein en den heer Witmans herkozen. Hierna doet de voorzitter nog eenige me dedeelingen, o.a. dat blijkens bericht van dén burgemeester de borgstelling is ver vallen. Verder is overgegaan tot aanschaf fing van een gironummer en wel het num mer 130962 ten name van den penning meester der Zwemver. „Poelmeer", waar op vóór 1 Febr. de contributie gestort kan worden. Tot verplaatsing van de spiegels in de kleedkamers is niet overgegaan. Ver der moet er dit jaar begonnen worden met op alle toegangskaaren, abonnementen enz. omzetbelasting te heffen. Ook hebben er eenige mutaties in het personeel plaats gehad. Als controleur heeft de heer Gra- vendaal zijn ontslag gekregen, waarvoor de heer Koekenbier in de plaats gekomen is; als badknecht is de heer Neuteboom vervangen door den heer Nachtegeller, ter wijl diens plaats als rij wiel verzorger is in genomen door den heer Ten Wol de. Van de rondvraag wordt geen gebruik ge maakt. SASSENHEIM Aanbesteding verbouw burgemeesters- woning. Namens B. en W. is aanbesteed het verbouwen van huize „Sassem". Inge schreven werd als volgt: C. J. Kiebert 10.070, E. Dykstra 10.130,Gebrs. M. en A. v. Breda 10.190, N. Kieft 10.327, J. P. Oudshoorn en Zn. ƒ10.445, Th. Reeuwijk 10.567, C. Meiman ƒ10.630, Th. Matze ƒ11.220, C. J. v. Nieuwkoop 11.750, Wed. J. van Nieuwkoop ƒ11.900. De gunning is aangehouden. VOORSCHOTEN Brand. Donderdagavond ongeveer te 9 uur nam. werd de brandweer gealarmeerd Ei' was brand uitgebroken in één der lood sen van de aardewerkfabriek van den heer Groeneveld aan de Donklaan alhier. De brandweer was spoedig ter plaatse, waar door de brand sterk beperkt werd. De oor zaak is onbekend. Diefstal. H. J. H. te V. (ty del ijk hier woonachtig) deed aangifte van vermoede lijke diefstal van een heerenrywiel „Ga zelle A." WASSENAAR St. Jacobusstichting. Door de examen commissie van de R.-K. Gestichtsartsen- vereeniging werden de overgangsexamens afgenomen in de St. Jacobusstichting te Wassenaar. De uitslag der examen luidt: tweede overgangsexamen vijf candidaten. Geslaagd: F. M. van Lingen, C. Lentering, A. van Pelt.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2