MAANDAG 21 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD PAG. 8 R. K. Sportver. „V. V. L. V." V. V. L. V. I toog met vier invallers naar de Roggewoning om daar Graaf Willem te bekampen. Voor de rust speelde V. V. L. V. met den wind in den rug en had toen de rust inging een 30 voorsprong. Na de rust scoorde V. V. L. V. nog 3 maal waar tegen Graaf Willem door toedoen van de V. V. L. V. back de eer redde, zoodat V. V. L. V. met een 61 overwinning in Voor- achtten terugkeerde. Het tweede moest het in een spannend gespeelden wedstrijd met 45 tegen Tey- lingen II afleggen. Het derde stelde danig teleur door met 42 van Alph. Boys III te verliezen. Hier mede is dc mooie kans op de eerste plaats zoo goed als verkeken. De B Jun. wachten tevergeefs op de D. O. S. R. B Jun., zoodat scheidsrechter en spelers weer onverrichter zaken naar huis terug konden keeren. R.K Sportver. „A.V.V." Voor een record aantal toeschouwers, die van een spannenden en mooien wedstrijd getuige zijn geweest, speelde AW op eigen terrein tegen L. en S. 1. Beide elftallen wa ren aan elkaar gewaagd, doch de AW- voorhoede bleek iets sneller dan die van L. en S.f hetgeen den doorslag gaf voor een verdiende 53 overwinning. Onder de zeer keurige leiding van den heer Maquelin wordt direct in een snel tempo begonnen en reeds scpoedig zit de A VV-voorhoede voor het L. en S.-doel, waar echter een prima verdediging telkens met succes ingrijpt. Uit een mooie voorzet van rechts kopt de linksbinnen op magni fieke wijze het le doelpunt langs den ver bluften L. en S.-keeper (10). De Hage naars pakken dan fanatiek aan en gesteund door den straffen wind, zetten zy diverse mooie aanvallen op, doch door treuzelen gaan enkele kansen verloren. Bij AW wil het dan eenigen tijd niet vlotten en L en S profiteert hier handig van, doch dank zij de AW-achterhoede weten zij slechts met veel geluk den gelijkmaker te forceeren (11). Ondanks heftige pogingen aan bei de zijden om de leiding komt met dezen stand rust. Na de rust heeft AW den wind mee en thans beleeft het L. en S.-doel benauwde momenten, vooral ook omdat de L.en S.- keeper zeer zenuwachtig staat te keepen, wanneer de AW-voorhoede naar het voor beeld van L. en S. telkens op hem inloopt. Een penalty wordt dan door AW gemist en dit geeft L. en S. nieuwen moed, doch ook deze tegenslag prikkelt AW en dit brengt succes, want spoedig is de stand dan 31. L. en S. is niet ontmoedigd en weet op fraaie wijze den achterstand te verkleinen (32). Dit verhoogt de span ning en aan beide zijden wordt geestdrif tig gespeeld, waarbij L en S gevaarlijk komt opzetten. Op fortuinlijke wijze ont komt het AW-doel aan doorboring bij een keurig schot van den rechtsbuiten; we had den hier den gelijkmaker reeds geteld. Dit is het sein voor AW nog flinker aan te pakken en met succes, \frant by een cor ner, welke deels wordt afgeslagen, krijgt de linksbinnen den bal en .met een hard en zuiver schot brengt hij den stand op 42. Groote vreugde in het AW-kamp, doch L. en S. tempert spoedig deze pret, want met een keurige kopbal wordt de achterstand tot 4—3 verkleind. Er is dan nog pl.m. 5 minuten te spelen; L. en S. ziet de kans nog op den gelijkmaker, doch spoedig maakt de AW-midvoor aan deze illusie een einde, als hij op een ver naar voren geschoten bal doorloopt en den L. en S.-keeper voor de 5e maal passeert (5 3). Doelpunten komen er dan niet meer en met 5—3 voor AW fluit de scheidsrech ter het einde van dezen spannenden, mooien en prettigen wedstrijd, welke o.L door de best spelende ploeg gewonnen is R. K. Sportver. „Alph. Boys". Het eerste elftal der A. B. heeft zich thuis tegen Lisse II een 32 nederlaag moeten getroosten. Al spoedig na aanvang namen de bezoekers de leiding maar hun over wicht duurde niet lang. Reeds 10 minuten later wist J. Winkel voor de A. B. den ge lijkmaker te scoren (11) en direct daar op bracht dezelfde speler met een fraaien kopbal voor de A. B. den stand op 21. Hiermede kwam de rust. Het verdere ver loop van den wedstrijd was aldus voor de thuisclub, hoopvol, doch het is anders uit gekomen. De bezoekers kwamen er gelei delijk beter in en wisten niet alleen gelijk te maken, maar door een derde doelpunt de overwinning te behalen. Door een betere tweede helft was de overwinning voor Lisse verdiend. A. B. III deed het beter en wist uit te gen V. V. L. Ill een "42 overwinning te behalen. Voor de rust wisten zij met een tweetal uitstekende doelpunten van Griet een 20 voorsprong te boeken. Nadat in de tweede helft de thuisclub gelijk wist te maken, maakten Pouw en Haverkamp met 2 doelpunten aan alle onzekerheid een einde en had A. B. verdiend gewonnen. R.K Sportver. „Meerburg". Gisteren speelde Meerburg II op eigen terrein tegen SMC II uit Warmond. SMC speelt met den wind in den rug en zette al spoedig gevaarlijke aanvallen op, tot op een gegeven oogenblik de midvoor van SMC het leder in de touwen jaagt (01). Deze vreugde was echter van korten duur. Meerburg scoorde den gelijkmaker (11). Na de rust wederzijdsche aanvallen, maar gedoelpunt werd er niet meer., zoo dat men met een gelijk'spel tevreden moest zijn (11). De wedstrijd Meerburg aSMC a is niet doorgegaan, daar de gasten niet versche nen. Meerburg m was te gast bij Forehol- te II te Voorhout. Meerburg moest zich hier 'tevreden stellen met een 31 neder laag. R.K. Sportver. „Sint Bavo". De bezoekers zetten den eersten aanval op, maar de Bavo-backs weten het gevaar te keeren. Nu neemt de thuisclub het heft in handen en ze belagen langen tijd het VCH-doel. Kort na elkaar krijgen ze twee strafschoppen te nemen, die evenveel doel punten opleveren (2—0). Na 35 minuten lost Schouten een prachtig schot, van Schooten verandert de bal van richting en de bal vliegt onhoudbaar tusschen de pa len (30). Nog voor de rust maken de gastfieeren er 40 van door Beyens, wiens keurig schot den VCH-keeper te machtig blijkt. Ook in de tweede helft heeft WSB voortdurend den toon aangegeven. Van Schooten maakt kort na elkaar twee doel punten, één uit een strafschop, waardoor de stand op 60 wordt gebracht. Dit is de VCITers toch te bar, mar hun aanvallen zijn te doorzichtig. Voor een overtreding in het strafschopgebied krijgen de WSB'ers hun vierde strafschop te nemen en weer verdwijnt de bal in de touwen (70). Twee minuten voor het einde be nut N. de Jong op prachtige wijze een pracht-voorzet van Rolvers door de bal, die onder den vallenden keeper naast dreig de te gaan, in het net te deponeeren (8—0). De wedstrijd UDO 1WSB 1 eindigde in een 18 nederlaag der thuisclub. De Adspiranten-wedstrijd Docos aWSB a eindigde in een 04 overwinning der WSB'ers, die hiermede de kampioenstitel behaalden. R. K. Sportver. „Esto". Met een forschen dwarswind werd door Esto gespeeld tegen Overschotje. Het was een wedstrijd met windhinder- nissen, hetwelk de stand tot de rust zoo danig in bedwang had, dat het niet tot doelpunten kon komen. Na de rust doelpunt te Esto door middel van de linksbuiten, waarna er een kwartier later een tweede doelpunt werd gemaakt. Vlak voor het einde redde Overschotje de eer door een tegenpunt te maken. Met een 21 over winning voor Esto kwam het einde. Daar Bodegraven II van D. R. D. n verloor, is de voorsprong van Esto tot vijf punten vergroot. KORFBAL NEDRLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Eerste klas N.-H.: WesterkwartierDVD 12—3; SVKDED 5—7; Swift—Blauw Wit 2—2. Eerste klas Z.-H.: AchillesDeetos 14; HSVHKV 2—1; Het Zuiden—Fluks 4—1. Tweede klasse A.: GymnasiastenOns Eibernest 2 62; Vicus OrientisDe Kweek 5—1. Derde klasse A.: ZuiderkwartierALO 63; Achilles 3Phoenix 27a Derde klasse B.: Gymnasiasten 2Emma 63; DKC 2Olympiaan 14. ZWEMMEN NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN DE A.D.Z. Ned. record 200 M. schoolslag verbeterd. In het Sportfondsenbad Oost te Amster dam werden gistermiddag onder groote be langstelling nationale zwemwedstrijden ge houden, waaraan verschillende beste zwemsters en zwemmers der beste natio nale zwemmers en zwemsters deelnamen. De beste prestatie op dezen middag werd verricht door den Haagschen zwemmer W. Se ton van de vereeniging ZIAN, die er in slaagde het Neder- landsch record op de 200 meter school slag met 0.6 sec. te verbeteren. Dit record stond reeds sinds 26 November 1939 op naam van den Amsterdam- schen zwemmer H. Smitshuyzen. Jam mer was het zeker, dat deze zwemmer dezen middag niet tegelijk met Seton startte, want ongewijfeld zou daardoor de tijd van Seton, welke 2 min. 43.1 bedroeg, nog beter zijn geweest. De wijze, waarop deze zwemmer de keer punten neemt, is ongetwijfeld voor ver betering vatbaar. Het ziet er dan ook naar uit, dat hij in de toekomst een nog beteren tijd kan maken. Overigens vielen de tijden dezen middag, zoowel bij de dames als bij de heeren eenigszins tegen. De uitslagen van dezen middag luiden: 100 M. borstcrawl dames: 1. Alie Stijl (A.D.Z.) 1 min. 6.1 sec.; 2. Bep van Schaik (Meeuwen), 1 min. 8.2 sec.; 3. Annie Leger stee (Gooische zwemcl.) 1 min. 12 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. W. Seton (ZIAN) 2 min. 43.1 sec. (nieuw Ned. record); 2. B. Serier (A.Z. 1870) 2 i 56.6 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Irene van Feg- gelen (de Meeuwen) 1 min. 17.1 sec.; 2. H. Willems (IJ) 1 min. 19.6 sec.; 3. Mevr. N. Scheffer—Senff (A.D.Z.) 1 min. 19.8 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Jopie Waal- berg (A.D.Z.) 3 min. 1 sec.; 2. Tony Bijland (H.Z.C.) 3 min. 5.4 sec.; 3. Gré Sieuwertsen (A.D.Z.) 3 min. 10.8 sec. 200 M. borstcrawl heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 2 min. 22 sec.; 2. J. Hut ting (IJ) 2 min. 27.8 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K) 1 min. 13.4 sec.; 2. J. Ruhl (A.Z. en P.C.) 1 min 17.3 sec.; 3. G. van Daalen (de Meeuwen) 1 min. 17.6 sec. 10 x 50 meter borstcrawl dames: 1. AJD.Z. 5 min. 42.5 sec.; 2. de Meeuwen 6 min. 7.6 sec. Schoonspringen dames: 1. Mej. J. van Engelen (H.D.Z.) 85.02 pnt.; 2. Mej. R. Muytjens (A.D.Z.) 78.21 pnt. 3 x 100 M. wisselslag estafette dames: 1. AJD.Z. 3 min. 53.2 sec.; 2. de Meeuwen 4 min. 3.2 sec.; 3. Het IJ. H.D.S. n—ZUTDWUCK I (HEEREN). 33 na tweemaal verlenging. De beslissingswedstrijd HDS IIZuyd- wijck I (heeren) is gisteren na tweemaal een kwartier verlenging in een gelijk spel geëindigd (33). Door een minimum verschil in het doelgemiddelde moet Zuydwijck degradatiewedstrijden spelen. DISTRICT ZUID-HOLLAND. Zuijdwijck HErvea II (Heeren) 30. Onder voortdurende regenbuien werd tovengenoemde wedstrijd Zaterdag ge speeld. Over het algemeen hadden de Rot terdammers het meer te kwaad met het steeds gladder wordende terrein dan de Zuidwijckspelers, die trouwens voor het meerendeel aanmerkelijk lichter waren. Zonder aan het goede spel van het ge- fa eele elftal afbreuk te doen, verdienen de beide achterspelers, Cancrinus en Van Zijp, een extra vermelding voor hun goede ingrijpen, wanneer de vijandelijke aanval gevaarlijk dreigde te worden. Na de rust slaagde Zuidwijck er pas in, het overwicht in doelpunten uit te druk ken. Uit een goeden voorzet van P. Jan sen, die den bal over het geheele veld had upgedreven, doelpuntte Mugge, die goed op dreef was. W. van der Bijl stelde Jan sen in staat, nummer twee te scoren, waar na Mugge het derde doelpunt voor zijn re kening nam. Nu de competitie beëindigd is, en de promotiewedstrijden spoedig een aanvang zullen nemen, heeft de viering plaats ge had van het door het eerste dameselftal ongeslagen behaalde kampioenschap. Za terdagavond vereenigden vrijwel alle Zuid- wijckleden zich aan een maailtijd in Mai- son Bernsen, waar aan de kampioenen de verdiende lof werd toegezwaaid, en waar ook op geestige wijze haar feilen werden gehekeld, zooals o. a. in het huldigingslied, en in een radioreportage van een toekom- stigen kampioenswedstrijd, welke in het op den maaltijd volgende gezellig samen zijn ten beste werd gegeven. Hopelijk is het resultaat der promotie wedstrijden zoodanig, dat ook daarop een huldiging kan volgen. SCHAKEN DE BONDSCOMPETOTE. De A. S. B. wint met 5Hvan den L. S. B. DE I/EIDSCHE PLOEG OP DE TWEEDE PLAATS. Gisteren is in ,,'t Schuttershof" aan den Stationsweg te Leiden de laatste wedstrijd in dit seizoen voor de Bondencompetitie ge speeld. De Leidenaars stonden voor een zware taak, immers zij moesten dezen laatsten wedstrijd spelen tegen den sterksten te genstander, den Amsterdamschen Bond. Wel hadden de Leidenaars in Amsterdam met 5]A4M gewonnen, doch de A. S. B. was vast van plan revanche te nemen en kwam vooral aan de hoogere borden met sterkere spelers uit. Wel kwam de L. S. B. ditmaal ook wederom vrij sterk uit, doch, hoewel het een spanenden wedstrijd is ge worden, was deze dan ook zoo klein mo gelijk 4J45J4. Hierdoor is de A. S. B. dedefitief op de eerste plaats gekomen. De L. S. B. neemt de 2de plaats in, ech ter met slechts een lA punt verschil op den H. G. S. B., die nu onderaan is gekomen. Eerst laten wy thans den volledigen uit slag volgen: L. S. B.—A. S. B. C. B. v. d. BergE. v. Amerongen HM L. TummersW. Knip 1—0 W. H. v. d. Nat—J. Been 0—1 A. BarkemaJ. W. Jongedyk 01 G. BosschaG. Papsenberg 10 D. PosthumaC. Dekker 01 W. F. SchüssG. H. Loman Jr. 01 J. OrmaanW. Kamp 10 R. PosthumaJ. Boas 10 Totaa 4Vt—5^ Over het verloop der partijen kunnen wij het volgende mededeelen: le bord: v. d. Berg—v. Amerongen: Een Siciliaansche partij met de Drakenva- riant. Op den 6ij zet week v. d. Berg van de theorie af met de zetten Lg5 en Dd2. Zwart maakte geen bepaalde fouten, toch kwam hij langzamerhand in het nadeel, v. d. Berg wist nu door afruil en gunstig eindspel af te dwingen, doch later deed hij een zwakken zet, waardoor een remiestel- ling ontstond. 2e bord: KnipTummers Eveneens een Sicilaansche partij, doch met de Rich tervariant. Tummers kreeg na de lange rochade een soliede stelling. Eenig initia tief behield Knip aanvankelijk wel, doch Tummers wist door afruil een gelijke stel ling te verkrijgen. Enkele zetten later won zwart een pion, later nog een pion op den damevleugel. Nadat de Koninginnen ge ruild waren, kon Tummers het eindspel ge makkelijk winnen. 3e bord: Van der NatBeen. Een Da megambiet, met een weinig gebruikelijke variant der Niemzotwitsch-verdediging. Al spoedig kreeg Van der Nat voordeel ih stand, de damevleugel van zijn tegenstan der werd bedenkelijk zwak, doch op het moment, dat wit's Koningin een paar pion nen zou kunnen veroveren, bracht Been een paar doffer, v. d. Nat nam het offer aan, doch nu dreigde een vijandelijke pion mat te geven. Wit speelde nu met zijn raadsheer, doch dit bleek niet goed gezien, de zwarte pion rukte met schaak naar de 8e lijn en dit was niet meer te pareeren. v. d. Nat moest de partij opgeven. 4e bord: JongedijkBarkema. Een on regelmatige opening c2c4. Reeds in de eerste zetten verloor Barkema enkele tem pi en kwam daardoor al spoedig in moei- Op de golvende akkers van het Lim'ourgsche heuvelland vindt de arbeid gestadig voortgang. - Voorjaarswerk tn de nabijheid van Schimmert (Foto Het Zuiden) lykheden. Hij geraakte in ontwikkeling achter en zijn koning kwam onveilig te staan. De vijandelijke koningin drong zyn stelling binnen, zoodat na een korten tijd Barkema de party moest opgeven. 5e bord: BosschaKapsenberg. Een Siciliaansche party volgens de theorie ge speeld tot den 12en zet, toen Kapsenberg hiervan afweek, door niet Lc4, doch Td8 te spelen. Er volgden nu in het middenspel interessante verwikkelingen, waarbij de partijen in evenwicht bleven. Later offer de zwart, om aanval te krijgen, doch wel een weinig riskant, de kwaliteit. Hij had nu remise in handen door eeuwig schaak, doch toen hij dit verzuimde forceerde Bos scha met enkele fraaie zetten de winst. bord: DekerD. Posthuma. Dit was een Fransche partij, waarbij het cen trum werd vastgelegd, doch wit's koning stelling eenigszins zwakker werd. By de pauze moest een zet worden afgegeven en nu bleek Posthuma een zwakken zet te hebben gedaan, waardoor Dekker spoedig een winnenden aanval wist te krijgen. 7e bord: SchüssLoman. Een Pf3 ,Reti) opening. Het duurde maar kort, of Schüss verloor veel terrein. Daardoor kwam hy slechter te staan en een zwakke zet maakte al gauw aan allen tegenstand een einde. 8e bord: HeynTeleng. Ook dit was een Siciliaansche party, die Teleng eenigs zins onregelmatig verdedigde. Toch was zyn stelling bevredigend te noemen. Heyn begon nu een krachtigen aanval op den koninginnevleugel. Hy won daarbij een pion en rukte daarna met zijn vrijpionnen naar voren. Zwart stond er nu niet te best voor en gebruikte te veel tijd, om een goe den zet te vinden. Heyn won de partij door tij do verschrij ding. 9e bord: OrbaanKamp. Dit was een Franshe partij met als derden zet Pbl naar d2. Na de opening stond Orbaan goed, doch door een foutzet kon zwart een officier winnen voor 2 pionnen. Kamp durfde dit echter niet te doen, waarop wit een paard wist te winnen. De torens werden geruild en Orbaan kreeg een gewonnen eindspel, toen ook nog de koninginnen van het bord gingen. De rest was een kwestie van tech niek. 10e bord: BoasR. Posthuma. Een Scandinavische verdediging. Door opoffe ring van een pion kreeg Posthuma de be tere stelling. Hij maakte daarop een fraaie combinatie, die hem de kwaliteit en een pion opleverde. Enkele zetten later moest Boas de partij opgeven. De Bondencompetitie is dus in dit sei zoen wederom afgeloopen. Ditmaal bleef succes voor het Leidsche tiental niet ge heel uit, immers 1 wedstrijd werd gewon nen van den sterken Amsterdamschen Schaakbond en één gelijk gespeeld tegen den St. G. S. B. en de tweede plaats werd bezet. Den vorigen keer is geen enkele wed strijd gewonnen en kwam het tiental on deraan. Niet vergeten moet men daarby, dat de L. S. B. slechts pl.m. 350 leden telt en de beide andere bonden ver over de 1000, zoodat deze veel ruimer keuze uit sterke spelers hebben. Doch de Leidsche ploeg heeft dit voor, dat de spelers met enthousiasme zich vrijwillig hebben opge geven en met moed hebben gestreden, al was het succes van enkelen dan ook nog gering. De leiding berustte bij het bestuurslid, den heer A. E. J. Modderman in goede han- cien. De verstandhouding onderling en met de tegenstanders liet niets te wenschen over, dus waren deze wedstrijden een moie reclame voor het schaakspel. PROMOTIEWEDSTRIJD VAN ALPHEN L Alphen heeft zich aangemeld voor de promotiewedstrijden naar de le kl. B. van den Nederl. Schaakbond. Het aantal lief hebbers is dit jaar groot, niet minder dan 10 inschrijvingen. De eerste wedstrijden zullen te Utrecht gespeeld worden op Zon dag 4 Mei a.s. Alphen moet dan uitkomen tegen V. V. G. A. te Amsterdam. Alphen heeft echter verzocht den wedstrijd te hou den op den Zaterdag daaraan voorafgaan de, dus op 3 Mei. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses zijn als volgt: Bacarole-prijs gewonnen door Bon Esprit (eig. J. Klarenbeel) k.m.-tijd: 1.36; 2. Doctor Scott (eig. G. J. v. d. Elshout); 3. Diadema (eig. Stal de Wildhoef). Totalisatorcalls: Bon Esprit winnend 3.90, plaats 1.40; Doctor Scott plaats 1.40; Diadema plaats f 2.90. Butterfly-prijs: gewonnen door Baro nesse Hollo (eig. E. G. in 't Veen) k.m.-tijd 1.29.5; 2. Caesar S. (eig. stal Gruno). Totalisator-calls: Baronesse Hollo win nend 4.50, plaats 1.40; Caesar S. plaats 2.30. Voor j aars-handicap: gewonnen door Petite Artiste (eig. P. van Weelden); 2. Grand Prix (eig. H. G. Dekkers). Totalisator-calls: Petite Artiste winnend 3.10, plaats 1.90; Grand Prix plaats 3.10. Bellagio-prijs: gewonnen door Y Kernel (eig. J. Haan), k.m.-tijd 1.35; 2. Bob Scott; 3. Senator Norris. Totalisator-calles: Y Kernel winnend 3.plaats 1.20; Bob Scott plaats 1.30; Senator Norris plaats 2.10. Lente-prijs: gewonnen door Icare (eig. jhr. J. H. Englebert); 2. Gracques (eig. stal Carolinahoeve). Totalisator-calls: Icare winnend 1.40, plaats 1.80; Gracques plaats 3. Bambino-prys, geloopen in vier heats. Eerste heat:gewonnen door Crack, k.m.- tijd 1.29.5; 2. Admiral Guyv Totalisator-calles: Crack winnend 1.50, plaats 1.20; Admiral Guy plaats 1.10. Tweede heat: gewonnen door Bonnie's Norton (eig. stal Gruno), k.m.-tyd 1.31; 2. Admiral Guy. Totalisator-calls: Bonnie's Norton win nend 1.70, plaats 1.20; Admiral Guy plaats 1.30. Derde Heat: gewonnen door Admiraal Guy (eig. E. G. in't Veen), k.m.-tyd 1.31.8, totalisator-call winnend 2.20. Vierde heat: gewonnen door Bonnie's Norton (eig. stal Gruno), k.m.-tijd 1.25.1, totalisator-call winnend 2.20. Alle prijzen hebben betrekking op inzetten van 1.—. WANDELSPORT BLOEMBOLLENMARSCHEN L. W. S. V. Onder groote belangstelling heeft de Leidsche Wandelsportver. Zaterdag en gis teren bloembollenmarschen over een af stand van 35 KM. en 20 KM. door de stad en de mooie bloembollenstreek gehouden. Aan de tocht werd Zaterdag door 'n der tiental vereenigingen deelgenomen. De toe kenning der prijzen door de jury had gis teren plaats. Aan de tweede bloembollen- marsch nam een gelijk aantal vereenigin gen deel, met in totaal 255 personen over 35 KM. en 100 personen over 20 KM. Onder applaus deelde de voorz. der jury na afloop mede, dat de eerste prijs voor het parcours van 20 KM. (zilveren beker) was toegekend aan Nieuw Brunhilde te Leiden met 153 punten, 2de prijs W.E.G. te Alphen a. d. Rijn. kleine zilveren beker 147 punten. 35 K.M. 1ste prijs Quick uit Delft, zilveren bocaal, 156 p., 2de prijs Princevlag Leiden, zilveren beker, 152 p„ 3de prijs „Endegeest", kleine zilveren be ker", 140 p. Chr. H. B. S., Alphen a. d. Rijn, zilveren lauwertak, groepsprijs 148 p. 4de prijs. Voorts ontvingen alle deelnemers een extra mooi herinneringskruis. Als een groote bijzonderheid zij nog gemeld, dat de bekende 70-jarige Leidsche tippelaar, de heer W. Broeksema, gisteren aan de 35 KM. heeft deelgenomen, waarvoor het be stuur hem een warme hulde bracht. Ook de 10-jarige Johan Cavé alhier, die gaarne aan de 20 KM.-tocht wilde deelnemen, maar niet ingeschreven kon worden, heeft toch aan de 20 K.M.-tocht opklompen deelgenomen en goed volbracht, waarvoor hem door mevr. van Ingen Schenau een ilveren medaille werd aangeboden. BILJARTEN BILJARTCLUB T.V.B. Zaterdag 19 April j.l. speelde T.V.B. te gen de biljartclub Zoeterwoude en moest met een 41 nederlaag genoegen nemen. De uitslag was als volgt: brt.carb. h.s.gemid. J. Luk Zoeterwoude 17 60 10 3.53 C. v. d. Werf T.V.B. 17 22 6 1.29 B. Klink 30 60 8 2.00 C. Gerrits 30 43 11 1.43 J. Aammerlaan 29 60 8 2.07 W. Gerrits 29 49 8 1.70 G. Koek 24 43 7 1.87 P. van Noort 24 60 8 2.50 C. Roeleven 26 60 13 2.31 J. Niersman 26 48 8 1.92

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8