O BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 19 APRIL 194i DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE TOESTAND IN EGYPTE. Naar uit Caïro gemeld wordt is in Egyp te de leeftijd voor den militairen dienst verlaagd van 20 op 18 jaar. De binnenlandsche toestand is ernstiger geworden. Naar verluidt doet de Britsche diplomatie wat zij kan om de Egyptische regeering te bewegen tot een oorlogsver klaring aan de spilmogendheden, in weer wil van het groote verzet, dat opnieuiw tot uiting is gekomen in bloedige betoogingen in Egyptische steden. GRIEKSCHE MINISTERPRESIDENT OVERLEDEN. De Grieksche minister president is over leden. De Atheensche omroep heeft hier over op 18 April om 23 uur 20 de volgen de mededeeling uitgezonden: Minister president Koritzis is Vrijdag middag om 4 uur gestorven. De koning heeft reeds in den loop van den avond be sprekingen gevoerd met leidende politieke persoonlijkheden over de opvolging van Koritzis. DE STAKINGEN IN AMERIKA. Uit Trenton, (New Jersey) wordt ge meld, dat een filiaal van de Roeblingfa- Ibrieken, waar voor vele millioenen dollars vliegtuigonderdeel en verwaardigd worden, door een staking is stilgelegd. DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN CHINA Japansche vliegtuigen hebben Vrijdag naar het hoofdkwartier van de Japansche marine in de midden Chineesche wateren bekend maakt, Tsjangsja, een militair en verkeerstechnisch belangrijk centrum in de provincie Hoenan, gebombardeerd. Ver scheidene groote branden werden door de Japansche vliegers waargenomen. Tege lijkertijd hebben in Indochina gestation- neerde Japansche luchtstrijdkrachten in zes formaties Mengtze aan den Kiensjoej in de provincie Joennan met goed gevolg aangevallen, zoo meldt het hoofdkwartier van de Japansche strijdkrachten in Indo china uit Hanoi. KOUDE EN OVERSTROOMINGEN IN TURKIJE. Een plotseling ingetreden kooide heeft den fruitoogst in het gebied -van Malatya Zuidoost-Anatolië) volkomen vernietigd. Ook de helft van de wijnbergen aldaar heeft zwaar onder de koude geleden. Ook de papaverplanten zijn bevroren. De ge zamenlijke schade bedraagt drie millioen Turksche pond. In het dorp Tsjivril bij Smirna zijn 150 huizen en schuren als ge volg van overstroomingen, welke door aan houdende regenbuien ontstaan zijn, inge stort De oogst van in totaal vijftien dor pen staat onder water. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BUITENLAND. HET ITALIAANSCHE WEERMACHT- BERICHT. Het Italiaansche weermachtbericht nummer 216 luidt als volgt: In Joegoslavië hebben de gemotoriseerde colonnes van het tweede legercorps na Mostar te hebben bezet en den laatsten weerstand van den vijand te Metkowitsj te hebben gebroken Ragusa en Dubrovnik bereikt en zijn samengekomen met snelle troepen, komende uit Albanië, die Cettinje en Cattaro hebben bezet. Aan het Grieksche front is de omsinge lingsmanoeuvre tegen de vijandelijke le gers tusschen Osum en de zee in volledige ontwikkeling. Premeti, Argirocastro en Porto Palermo zijn in onze handen. De vijand, achtervolgd door onze troepen, be stookt met mitrailleurvuur en bommen door onze luchteenheden, trekt in wanorde terug en laat talrijke krijgsgevangenen en materiaal van allerlei aard in onze handen achter. In den afgeloopen nacht hebben Italiaan sche en Duitsche vliegtuigen de vlootbasis La Valetta op Malta gebombardeerd. In den nacht van 16 op 17 April is een Ita- liaansch convooi, dat materiaal naar Noord- Afrika transporteerde, aangevallen door "n machtige formatie vijandelijke kruisers en torpedoboot jagers. Tijdens het gevecht dat hierop volgde, werd de Engelsche torpedo- boot jager „Mohawk" tot zinken gebracht en andere bodems waarschijnlijk bescha digd. Een van onze torpedobooten, die hardnekkig het convooi hebben beschermd, ir tot zinken gebracht en de beide andere zijn beschadigd. Twee stoomschepen wer den in den grond geboord en de andere be schadigd. Een groot deel der bemanningen werd gered. In Noord-Afrika wordt de omsingeling rondom Tobroek steeds meer aangehaald. Vijandelijke vliegtuigen hebben een aan val ondernomen op Derna en Tripolis. Er vielen eenige gewonden en er werd lichte schade aangericht. Te Derna hebben onze jachttoestellen een Blenheim neergescho ten. In Oost-Afrika versterkt de vijand zijn druk in den sector ten Zuiden van Dessie, maar wordt dapper tegen gehouden door onze troepen. Pogingen om binnen te drin gen langs de rivier de Omo en in de zone van Dembidollo zijn afgeslagen. Jeanne Leblanc was niet poëtisch. Ze zou het misschien geweest zijn, op haar leeftijd, als ze opgegroeid was in het Zui den, waar de druiven groeien, of ergens anders, waar de Lente bloemen zendt, om te laten weten, dat de zomer komt. Dan zou ze gedacht hebben in vergelijkingen met druive-bloesem en gezongen hebben over vroege rozen. Maar ze was een Bretonsohe, en geboren aan de zee. En de rotsen zijn daar 's zomers even hard als in den winter. Alleen de wind is in. de Lente anders dan in het gure jaargetijde, en dan kan het gebeuren, dat van ver over de zee iets komt toegewaaid tot een jong meisje. Als ze geboren is aan de zee, kent ze alle fluisteringen, die de golven meevoeren en vasthouden tot er één is, die hoort. Maar een gesprek gaat minstens tusschen twee, en de zee is slechts een middel om het verstaanbaar te maken. De andere was Pierre Leducq. Zijn haar was bleek en verschoten waar het onder zijn baret vandaan kwam, en zijn kop bruin en verweerd door de zon en de win den. Maar zijn lach was gul en wijd als de open zee, met het klaterend geluid van een afloopende golf. Ook hij was niet dichterlijk, zooals de menschen van het land dat vatten. Hy wist niets van mimosa of seringen, maar hij kende de branding, en wist, hoe hy een schuit moest varen door storm en onweer. Als hij in de open zee was, dacht hij aan de kleine Jeanne en sprak met haar. Dat heeft zij gehoord, en daardoor kwam het, dat zy niet verwonderd was, toen op een avond plotseling die Pierre Leducq naast haar kwam stappen. Hij klotste hard over de keien, met groote passen, als om zijn eigen stem wat minder luid te doen klin ken. Ik ga morgen weg, Jeanne. M'n schuit is klaar. Als je vroeg aan het strand komt, kun je me zien wegzeilen. Ja, ja! Hij had gewild, dat-ie iets anders had kunnen zeg gen, iets, waaraan zij meer houvast zou hebben gehad. Maar dat is allemaal gemak kelijk gedacht, als je op zee bent, en je knuisten klemmen om een stuurwiel of als je kracht kunt zetten door een grootzeil te hijschen. Maar als je naast een meisje loopt, en je kijkt naar heur glanzende ha ren, dan krieuwelen je vingers en je zoekt iets om aan vast te houden. Maar 't is er niet. Je handen grijpen in de lucht, en je mond zegt dingen, die anders moesten klinken. „Twee weken geleden ben je ook weg gegaan, Pierre", antwoordde het meisje. „Is de dag van morgen anders?" „Hy kan anders worden. Kijk, als ik te rug kom, ga ik naar je ouders. Ik zeg hun: vader en moeder Leblanc, ik kom om je dochter. Toen ik wegvoer, stond ze me na te wuiven, en wenschte me goede reis. Vin-je goed, dat ik haar trouw? Maar dat kan ik niet zeggen, als jij er morgen niet staat." De groote kerel klapte met zijn 'handen tegen zijn buis, niet in staat er nog iets aan toe te voegen. Hij trok aan zijn baret, en plukte aan zijn mouwen, en keek van de lucht naar het meisje, dat naast hem ging. 5 't Viel Jeanne tegen. Ze had meer ver wacht. Zelfs een meisje van de zee kan in de Lente, wanneer zij van liefde droomt, en dagen gewacht heeft op een loskomend woord, hier niet tegen op. Want de Lente wind is teer, en al is er geen druive-bloe sem, en al zijn er geen vroege rozen en geen mimosa en seringen, de lucht is zoet, en vervuld van geuren, en je weet, dat er ergens toch bloemen zijn. Pierre wachtte. Zijn bewegingen waren verlegen en overladen van zenuwen. „Mijn schuit is klaar, Jeanne. Kom je morgen?" Hij had 'haar, midden in de dorpsstraat, wel in zijn armen willen ne men, en willen vertellen van vreemde lan den en heldere sterre-nachten. Maar hy wist alleen te zeggen, dat-ie morgen moest vertrekken. „Nee! Ik kom niet!" En Jeanne draaide zich om, liep de straat uit. Pierre stond stil en keek haar na. Zijn vingers jeukten, en daarom wreef hij ze tegen zijn buis. Den anderen dag vertrok Pierre. Maar aan het strand was geen meisje, dat hem nawuifde. Hij keek lang naar de kust, zoo lang, tot een van zyn knechts hem riep: „Schipper, je roer om, je zit aan den kant" Toen gooide hij het roer om, en zeilde weg, de branding uit. Veertien dagen verstreken. Ergens in de wijde wereld had een jongeman getracht, zyn gedachten opzij te zetten, en ergens anders had een jong meisje geprobeerd niét meer aan Pierre Leducq te denken. Twee menschen, die elkaar noodig hadden, en zich niet -begrepen wisten. Dien dag stond er storm, een hevige Noord-Wester. 't Is de wind, die het meest gevreesd wordt, omdat er onberekenbare vlagen zyn, die de rotsen overdekken met schuimend, kolkend water. Maar Pierre Leducq hoefde niet te denken aan een be zoek of aan een meisje, hij kon dus alle ge dachten houden bij zijn werk. Zijn gezicht stond strak en grimmig, zijn handen waren stijf geklemd om het stuurwiel. De zeilen waren gereefd tot het uiterste. Zijn man nen stonden klaar om bij het minste on raad bij te springen. „Kim je het redden, Pierre?" vroeg er „Vast en zeker! Ik zèl vandaag thuis ko men. Als ik de haven niet kan halen, rij ik 'm op de rotsen! Zeg Mile!.... Hé.... kom eens hier!" De storm raasde door het want, de tou wen sloegen striemend langs de masten. „Hoe zou jy een meisje vragen?...." „Ben je dronken, Pierre?" lachte Mile. „Denk aan je roer en straks om je meisje! Om je roer!" Mile verwijderde zich om een touw vast te sjorren, maar keerde direct terug. „Geeft ze om je?" „Ze heeft me een keer den bons gege ven!" „Hm! Niet zoo mooi! Je zou 't nog 'ns kunnen probeeren met een bosje bloemen! Hup!" Een golf rolde over het dek, en sleepte Mile een eind mee. Pierre keek naar het strand. Er was veel volk, dat angstig uitkeek naar zijn pogingen om binnen te komen. Er waren er, die hem beduidden weg te varen, open zee in. Pier re begreep het, maar lachte. Het schip danste op het schuim, de zeilen sloegen klepperend tegen de masten, de mannen stonden hijgend van inspanning op hun post. Hy wist, dat ze op den wal bereke ningen maakten op zijn kans om binnen te komen of te pletter te slaan, maar hij dacht er niet verder ovef? Zyn harde Bretonsche kop wist slechts één ding: „ik heb gezegd, dat ik over twee weken terug zou komen, hier ben ik! Jij hebt je woord gehouden: je bent niet gekomen, ik hou het mijne!" De strijd was hard. Aan de eenen kant stond de zee met de kracht van een storm achter zich, aan den anderen kant een Bre ton. Hij won. En toen de schuit gemeerd lag, en hij de gelukwenscben van honderden opving, kwam een meisje, doornat en met verwaai de haren, op hem toe loopen. Ze drong de menschen op zy, en greep zijn handen. „Pierre.Pierre.ik ben een beetje laat.... Vader verwacht je vanmiddag." En Pierre Leducq? Hij moet gedacht hebben, dat hij een ton of zooiets te pak ken had, want met zb'm groote handen pak te hij haar beet, en zette haar op zijn schouder, en tot Mile riep hij: „Hé! Ik heb je bosje bloemen niet noodig!" MARTIN DEVILéE. AGENDA NED. R. K. VOLKSBOND, AFDEELING LEIDEN, CENTRALE VAN DE R.-K. ARBEIDERSBEWEGING. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur (Zaal 6). Dinsdag: Rechtskun dig Adviesbureau voor de leden van de afdeeling Leiden en omstreken, op het kantoor van het Bondsgebouw, Steen- schuur 15, nam. van 6.307.30 uur. Woensdag: Biljartclub „De Poedelaars" 8 uur (Zaal 9). Vrijdag: Ledenvergade ring „St. Raphael", 8 uur. Repetitie R.K. Leidsch Symphonie-Orkest, 8.30 uur (Zaal 6). Uitbetalingen: te 6 uur Metaalbewer- kersbond; te 7 uur Transportarbeiders- bond. Zaterdag: Kaarten verkrijgbaar op het kantoor voor de Cultureele avonden van het Alma Materkoor en Pulchri Studio, 68 uur, voor de leden van den R.K. Volksbond. Bibliotheek 6.308 uur (Zaal 5). Spaarbank op het kantoor, 78 uur. THEATER HOOFDFILM INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Zijn twee vrouw. (Erica). Dramatisch lederen avond 8.15 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: De laatste ronde. (Attila Horbiger) Sensationeel lederen avond 8 uur. Zondag 26.30 uur. lederen dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Vaarwel vry gezel (Maria Andergast) Komisch lederen avond 8 u. Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Rex: Onder het asphalt van een wereldstad. (Gustav Fröhlich). Sensationeel lederen avond 8 u. Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: {Kermisgasten (Jo- han Kaart). Vroolyk. lederen avond 8 uur. Zondag 2 uur, 4 Y, en 8 urn- Zaterdag en Woens dag 2J4 uur matinée Goedgekeurd v volwassenen. Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieksarbei- dersbond; te 10 uur Textielarbeidersbond; 3.30 uur nam. Houtbewerkersbond; 56 uur nam. Bouwvakarbeidersbond; 56 uur Fabrieksarbeidersbond. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: J. Post, J. Koper en A. v. Haarlem; Maandag: Th. v. d. Holst en S. v. d. Aar; Dinsdag: C. Goddijn en J. Hillenaar; Donderdag: C. v. d. Meel en H. Key; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: 12 uur Groot Tafeltenniste urnooi, einde ongeveer 7 uur, waarna bijeenkomst voor de gezellen. Van 12 uur Bibliotheek. Van 810 uur Ver plichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs??? Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Tafeltennisclub; 8 uur Laatste aspirantencursus; allen op tijd aanwezig. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur; 8.30 uur Recollectie-oefe ning op de als ingerichte kapel bovenzaal; aller opkomst verzocht. Woensdag: 8 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer"; 8 uur Biljartclub T.E.P.; 8 uur Commissarissenvergadering afd. gezellen. Donderdag: Bijeenkomst voor de gezel len van 810 uur; 8 uur Biljart- en Tafel tennisclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur; 8 uur Kegel club „De Poedelaars"; 89 uur Bibliotheek Mededeelingen: Alle gezellen worden op de Recollectie-oefening verwacht a.s. Dinsdag te 8.30 uur. Laat het zoo zijn, dat de kapel te klein is. ST. ODO-KOORKNAPEN Zondag: Lofbeurt: St. Gregoriusgroep. Maandag: Geen repetities. Dinsdag: kwart over vijf: Crescendogroep II (oude ren); zes uur: Schola; achtuur Bijzondere Leidersraad. Woensdag: Lofbeurt: St. Ambrosiusgroep. Donderdag: kwart over vijf: Cresc. Gr. II (ouderen); zes uur Schola. Vrijdag: kwart voor vijf Aspi ranten; kwart over vijf: Cresc. Gr. I (jongeren); acht uur geheele Schola zingt de Inleiding op de Tweede Conferentie in de Kerk. Zaterdag: Lofbeurt Pius X- groep. Hallo boys! Enkele bijzonderheden in onze agenda, die je wel goed naziet, hè? De Schola wordt deze week aan de kaart verkoop gezet voor het Meispel. Doet je best! De toegangsprijs is vijftig cent. Dins dagavond komt de „Hooge Raad" in bijzon dere zitting bijeen op een nog nader af te spreken „plekje grond". Zeg, hebben jul lie nu allemaal de St. Odo-Klok van April? Nog niet trek Bart dan eens aan z'n jas! In Mei komt er een geweldige Prijs vraag met enorme prijzen! O Zoo! Dag hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A.M. PAAP. KRUISVAART. Cohort St. Pancras. Zondagmiddag om 5 uur Installatie van één onzer aspiranten. Alle Kruisvaarders worden daarbij verwacht, in uniform. Na ftq uiaxia} ;aq do ja }pjo/A ai^en^sur ap oij het jeugdgebouw een foto genomen van het geheele Cohort, alleen geinstalleerden. Maandag om 7 uur gedialogeerde H. Mis. 's avonds om 6 uur komen de as piranten, ook komen dan tevens de nieu we aspiranten. om 7.30 Bonifacius-ban Dinsdag 7.30 uur W. Doyleban Woens dag na het lof Godfriedban Vrijdag 7.30 uur Willibrordusban Zaterdag 67 uur afrekenen. De dienstbans zullen in het ver volg worden bekend gemaakt op de Burcht- vrede. Denken jullie er 'ns goed aan: alles staat in het teelten van den grooten schoon maak. Ook de Burcht! Cohort Aeternus Pater. Zondag: 11 uur: tooneelclub. 3.30 uur: Willibrordus, Bonifaciusban. Maandag: 7 uur: Aspirantenban. - Woensdag: 6.45 nr. Paschalisban en Tarcisiusban. Don derdag: 7 uur: Gregorius-, Aloysiusban. Cohort St. Petrus. Zondag: 11.30 uur: Aantreden voor* de wandelmarsch. Brood en drinken mede brengen. Maandag: 7 uur: Huisvlijtclub. Dinsdag: 7.30 uur: St. Tarcisiusban. Woensdag: 7.15 uur: St. Sebastiaanban. Donderdag: 7.30 uur: Ringverband. Vrijdag: 7.30 uur: Eischen afteekenen. 8.30 uur: St. Petrusban. PAROCHIE MARIA HEMELV. EN ST. JOSEPH. Afdeeling B. (jongeren). Er komt nu teekening in deze afdeeling. In het begin komt alles, was los en vast is, van wege een nieuwe Directeur, nieuwe leden, nieuwe liede ren enz. Maar nu raakt 't „nieuwtje" eraf. Wat is het gevolg? De mindere leden van vroeger gaan weer verzuimen. Er waren Dinsdag b.v. van de 120 leden 35 afwezi gen. Wat „los" is, gaat dus weer verdwijnen. Jammer! In deze tijd vooral, kan een tikje godsdienst erbij en wat onderricht toch geen kwaad. En dan zijn er nog bisschop pelijke bepalingen. Maar toch: beter weg, en 'n kleine 100 goede leden over, dan te gaan tobben, 'n 8-Tal van de allerslecht- sten krijgen nog 1 maal 'n schriftelijk ver maan, helpt dat niet, dan worden ze voor goed geschrapt. Maar we blijven niet somber gesteld! Tegenover deze leden staan de „vaste", 'n Mooie kern. Ik had b.v. 'n Euch. sectie verwacht van 18 leden; nu hebben zich er 28 voor opgegeven. Keurig! Woensdag och- INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN RECOLLECTIE. A.s. Dinsdag Recollectie-oefening. „De aarde is met groote droefheid ver vuld, omdat er niemand is die nadenkt". Men denkt niet, men wikt en weegt niet, men. onderzoekt niet. Zoovelen toeven nooit daarbinnen in hun ziel. De recollectie noodigt uit om na te den ken en wekt het verlangen om beter te zijn, om zich te herstellen en te vernieu wen. Heel de wereld heeft behoefte aan ver nieuwing. Maar dan moet men beginnen met tot God te naderen. Terecht bekommeren de menschen zich om het vele onrecht dat eerzamen bur gers voortdurend wordt aangedaan en men moot het hart in onze dagen wel hoog ver heffen om niet gebukt te gaan onder de somberheid en angst voor al het onzekere. Dat hart moet worden opgebeurd. Hoe kleiner nu de afstand is tusschen God en' den mensch, des te meer is de mensch op gebeurd en bemoedigd. Ruim een eeuw geleden scheen alles ten doode opgeschreven en zoo s c h ij n t het heden ten dage ook. Maar opwekking tot nieuw leven kost geen moeite aan Hem, die Zelf uit den dood tot onsterfelijk leven is opgestaar^ En de Kerk begint telkens met nieuwen moed, zooals zij voor 20 eeuwen is begon nen en voortdurend zal blijven beginnen, telkens weer, tot aan het eind der tijden. Ook heden bereidt Christus een nieuwe overwinning aan de Kerk! Hij bereidt ons een nieuwe jeugd, die nu opbloeit onder het oog en aan het hart van God! Goo. is het die steeds het laatste woord zal spreken. Die zekerheid wordt ons nooit ontrukt en vervult onze ziel met vertrou wen. Het doet ons leed te zien hoe de men schen elkander haten, terwijl ons hart voor de liefde is geschapen. Wij roepen tot Hem, die weet lief te hebben, omdat Hij Zelf de Liefde is, tot Hem, die vrede brengt, omdat Hij Zelf vrede is, tot Hem, die weet bijeen te brengen, omdat Hij Zelf Eén, in Wezen is. Hoe meer de menschen tot God nade ren, des te meer komen zij ook tot elkan der. En nog een gedachte: als de menschheid lijdt, heeft zij geen behoefte aan mensche- lijke leiding, maar aan bestuur van God. „Mijn volk werd gelukkig, zeide de Pas toor van Ars, zoodra het begon te begrij pen, dat er geen beter bestuur was, dan dat van den goeden God". Maar hoe God te doen heerschen over de massa? De massa is zooveel waard als de een heden waard zijn, die de massa vormen. Welnu, ook wij zijn vein die eenheden. En wij kunnen van ons maken wat wy willen. Ons eigen belang vraagt het, ons aller belang vraagt het, het is algemeen belang en onze plicht, dat wij beantwoorden aan de inzichten van God. A.s. Dinsdag: Recollectie, (dus geen ont wikkelingsclub H. C. A. P. VAN DRUNEN, Vice-Praeses. tend zijn we begonnen voor 'n half jaar. Dan zien we verder. Meisjes, je kent je plaats; weest 'n voorbeeld tot zegen van de parochie. Voor allen nog 'n verzoek: Denkt in de Congr. aan je vaste plaats. Die achterin of verkeerd zitten worden niet genoteerd. En als de bestuursleden 't niet bemerken wor den er door foutieve controle andere meis jes de dupe van. Je weet het: 'n Bloeiende Congregatie door een goede organisatie; maar met aller medewerking. Paaschmorgen was bij afd. A. best. 'n Pracht gezicht, als dat voorstuk van de kerk heelemaal vol is met leden. Zoo hoort het ook. Nu het programma van deze week: Dinsdag 8 uur M. C. afd. A. Woensdag 7 uur Alg. H. C. V. d. Euch. sectie afd. B. Donderdag 8 uur Zangrepetitie. Ja we beginnen weer; allen vóór 8 uur aanwezig. Directeur W. J. A. MULDER. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O.L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Maandag: 7.309 uur Marg. Sinclair- groep. Dinsdag: 7.45 uur H. Mis en Alg. H. Communie. Vrijdag: 78.30 uur Agnesgroep; 7—8.30 uur Theresia-groep; 8.15 uur Zang. Nieuwe leden kunnen zich op de clubs aanmelden. Parochie St. Petrus Maandag: 7.159.30 uur Repetitie Mei spel aan den Heerensingel. Dinsdag: 7.159.30 uur Repetitie Meispel aan den den Heerensingel. Woensdag: 7.158.30 uur Jongstegroep. Vrijdag: 7.308.45 uur Middengroep. Zaterdag: 2.153.30 uur Mulo-club. Aanmelding van nieuwe leden op de clubs. Clubhuis Hoogewoerd 53 Parochie Hartebrug. Zondag: 34.30 uur Top-groep, 45.30 uur Midden-groep Maandag: 6.307.45 uur Jongste groep; Zaterdag: 2.304 uur Mulo-groep. Aanmelden van nieu we leden op de clubmiddagen, of bij Pater Booms Dinsdag: 7.158.30 uur Midden groep.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6