RIJNSTREEK PAM BIJ DE MAANAPEN LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 19 APRIL 1941 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 OMGEVING KATWIJK Geboren Jacoba d. van J. Harteveld en T. v. d. Does Willem z. van A. Ket ting en P. v. Duyvenvoorde Cornelis z. van W. Schaap en P. Harteveld Leen- dert z. van A. Kalsbeek en M. J. v. Tuyl Catharina Gerarda Maria d. van Chr. Moerkerk en P. v. Schooten Celestina Jeanne d. van S. H. v. Eij bergen en A. J. de Jong Maria d. van A. Ouwehand en G. C. Vooys Bastiaan z. van W. v. Dijk en L. v. Duyvenvoorde Cornelis Adria- nus Geertrudes Maria z. van G. C. Ouds- lioorn en H. J. v. Dijk Ondertrouwd: H. J. Lit en J. Ouwehand C. Kuyt en C. v. d. Plas N. C. v. d. Gugten en C. C. v. d. Burg J. v. Delft en M. C. de Best J. Koemans en J. J. Ravensbergen H. H. v. Maanen en S. G. Kroon N. Ouwehand en A. Baai- bergen. Getrouwd: C. Kuyt en C. v. d. Plas. Overleden: Pietje de Mol, 42 j. Geertruida Rebecca Storm, 75 j. Anto- nius Cornelis v. Mill echtgenoot van M. C. v. BemmeL L1SSE Hanze-handelsavondschool. In het café-restaurant „de Nachtegaal" vond gis terenavond een bijeenkomst plaats van de Hanze-handelsavondschool ter sluiting van den cursus. De voorzitter der Hanze, de heer C. W. Barnhoorn, sprak een openings woord, dat getuigde van tevredenheid. Het aantal geslaagden bedraagt 7, doch niet vergeten mag worden dat nog 7 cursisten het middenstandsdiploma moeten afleggen. De voorzitter memoreerde het feit, dat de heer C. Strik in het afgeloopen seizoen, gedurende 12 lA jaar directeur is geweest van dezen cursus. De directeur bracht hierop verslag uit van het verloop der cursus. De eerste moeilijkheid was de verduistering en daar na de weersomstandigheden enz. Hiervan was het gevolg dat 8 cursisten werden ver speeld. De eerste klasse begon met 16 cur sisten. De splitsing tusschen de opleiding voor het middenstandsdiploma en ons eigen diploma was noodzakelijk en behoor de gescheiden te worden. Het cursusbezoek was goed. De 2e klasse begon eveneens met 14 cursisten. Hiervan zijn slechts 10 cursisten overgegan. Spr. wenschte na mens allen de cursisten geluk met hun be haalde diploma, t.w. de cursisten F. Brou wer uit Hillegom; J. Hoes en J. Warmer dam uit Lisse; B. Vester en J. van Zonne veld uit Voorhout, M. Verdegaal uit Noord wij kerhout en C. Straathof uit Haarlem mermeer. Burgemeester van Rijckevorsel prees het enthousiasme van de leerlingen en dat is een genoegdoening voor den directeur en de leeraren. De pastoor- wees op het godsdienstonder wijs van den cursus. De heer Brouwer, cursist, bracht dank aan de directeur en de leeraren voor hun werken voor de cursisten. De voorzitter bracht ook zijn bijzonderen dank aan den directeur en leeraren, voor hun groote ambitie en werkkracht, als mede aan den heer H. van der Eerden, die als secretaris van den cursus veel werk verricht. LEIDSCHENDAM K.J.M.V. Maandag 21 April des avonds om 8.30 uur, houdt de K.J.M.V. haar jaar vergadering aan de Damstraat 10. De agen da vermeldt o.m.: jaarverslagen van secre taris en penningmeester, bestuursverkiezing, prijsuitreiking winterwedstrijd. Kruisvaart. Maandag 21 April te 8 uur ban voor de aspirantleden. Woensdag 23 April ban voor de geïnstalleerde leden. Vrijdag 25 April beoefening vaardigheid seinen. Zondag 27 April te 3.30 tafeltennis club. St. Josephsgezellen. Morgen na het Lof bijeenkomst tot 10 uur. Dinsdag 22 April des avonds te 8 uur Maria-Congrega- tie en daarna bijeenkomst tot 8 uur. Zater dag 26 April bijeenkomst van 8 tot 10 uur. De gashouder. In een door de Licht fabriek uitgebracht rapport schrijft de di recteur, dat de gashouderkuip op de beves tigingsplaatsen van de geleiders verschil lende lekken vertoont, welke niet eenvou- voudig zijn te dichten. Deze geleiders en het vakwerk zijn sterk ingeroest en hier en daar verteerd, ja, op sommige gedeel ten zelf weggevallen. De klokwand is op zeer veel plaatsen verteerd en de lekkage is zoo groot, dat de onderste platen zelfs niet meer boven de waterspiegel zijn te krijgen. Gevaar voor stagnatie van de nor male gasvoorziening en voor ongelukken moeten zelfs niet meer denkbeeldig geacht worden. Aan de hand van dit alarmeerend rap port heeft de gemeenteraad besloten tot grondige reparatie van den gashouderkuip en tot den bouw van een kleinen tweeden gashouder van 800 M3. inhoud, welke tij dens de reparatie dienst kan doen. Woensdagmiddag is voor dezen kleinen gashouder de eerste aanbesteding gehou den nl. voor het graaf-, hei- en metselwerk. Er waren 17 inschrijvingen ingekomen en wel van H. van Wijk, Leidschendam voor 7979, A. Haagen, id. 9158, C. Deeren- berg, Alphen a. d. Rijn 9525, Middelkoop, Gouda 9683, C. Boel, Voorburg 9700, T. Bakker, Naaldwijk 9870, v. Leeuwen en Zn., Nieuwerkerk a. d. IJ. 9994, de Hoo- ge Morsch, Leiden f 10175, Theunis, Rijswijk 10400, v. Deest f 11100, N. Tetteroo, Leid- scheidam ff 11400, de Vries en Loefen, Delft 11500, Gebr. Remmerswaal, Leid schendam 11555, H. W. v. Wijk, Wasse naar 11700, Hooymans, Leidschendam 11790, v. Dongen, Dordrecht 11800, Wan ning en Co., Rotterdam 12200. De gunning zal later bekend gemaakt worden. STOMPWIJK Uitvoering standsorganisaties. Door de Hanze, de L.T.B., de Volksbond en de K.J. M.V. werd gisteren voor gezamenlijke re kening een jaarfeest georganiseerd in den vorm van een tooneelavond. De tooneelvereeniging St. Tarsicius heeft onder leiding van den heer Th. Schrader opgevoerd 't blijspel „Metamorphose". Ka pelaan Klaver opende den avond met den chr. groet en heette de tjokvolle zaal van harte welkom, speciaal pastoor Floor en burgemeester Banning. Spr. achtte een ontspanningsavond voor al in dezen tijd van groot belang, te meer, omdat daardoor het saamhoorigheidsgevoel wordt aangekweekt. De vele aanwezigen hebben zich buiten gewoon geamuseerd en keerden te kwart voor 12 uur welvoldaan huiswaarts. NOORDWIJKERHOUT Vertrokken: G. J. van der Zwet naar 's-Heeerenberg M. B. SchroderVoor- neveld en gezin naar Lisse J. Weijers naar Noordwijk M. de Nie naar War mond H. Barnhoorn naar Warmond P. G. Seijsener naar Haarlem C. M. Berghout naar Den Haag W. G. Granne- man naar Bloemendaal J. H. W. Lut naar Noordwijk J. C. van Bijsterveld naard Noordwijk S. J. Oosterwijk naar Noordwijk D. Dotinga naar Haarlem J. Ehlert naar Noordwijk A. G. L. Harsma naar Groningen J. Schoone naar Bloemendaal H. G. van der Lans naar Lisse G. J. Damen naar Roosendaal C. M. van der Linden naar Den Haag Th. van der MeijMeeuwenoord en gezin naar Amsterdam E. C. Geerlings naar Voorhout H. J. van Haaster naar Lisse W. Broersen naar Bloemendaal C. M. •H. Schone naar HeemstedeC. Duiven voorden naar Amsterdam K. Koomen naar Noordwijk M. de Groot naar Noord wijk C. G. Nulkes naar Heemstede L. Wittekoekde Ridder en gezin naar Haarlemmermeer T. W. Naus naar Ber gen (N.H.) J. HeemskerkWiertz en gezin naar Noordwijk C. C. van der Ploeg naar Hillegom M. A. V. Warmer dam naar Beverwijk D. W. Klinkenberg naar Voorhout N. Passchier naar Voor hout J. J. Pijpers naar Heemstede. Gevestigd: C. R. Bakker van Am sterdam W. F. B. Slot van Lichtenvoorde J. Tilipiak van Katwijk J. P. C. van Puijenbroek van Venray F. H. A. van Neijenhoff van Poortugaal B. Kolde way van Den Haag J. J. Bergman van Alke made C. W. van der Putten van Heem stede N. Passchier van Wassenaar M. Liepelt van Bodegraven M. C. Spierings van Ter Aar J. Visser van Rotterdam Q. van Teijlingen van Hazerswoude E. van Bree van Eindhoven F. J. Impens van Rotterdam J. H. Berloth van Al phen a. d. Rijn C. Duivenvoorden van Heemstede A. Meeuwissen van Haarlem J. de Waard van Rotterdam A. van den BergSchroten en gezin van Zand- voort D. van Soeren van Haarlemmer meer A. J. van der Voet van Leiden S. W. I. M. Regout van Oss A. A. Wier- sema van Den Haag. OEGSTGEEST Melkdistributie. Verwezen wordt naar een advertentie van den leider van den dis- trigutiedienst, waarin de ingezetenen at tent worden gemaakt op de aangeplakte bulletins inzake de melk-distributie. R.K. Sportvereen. „St. Willibrord". Tot onze groote spijt moeten wij de leden van de wandelsport berichten, dat wij morgen door bijzondere omstandigheden niet aan de bloembollenmarsch kunnen deelnemen. Wij begrijpen, dat dit voor velen een teleurstelling zal zijn, maar vertrouwen, dat al de leden zich bij dit besluit zullen neer leggen en strikt de aanwijzingen van het bestuur zullen volgen. RIJNSBURG Bloemenhandel. Rond de Paaschdagen waren alle bloemensoorten duur, zelfs bij een vrij grooten aanvoer en geen export. Dat was voor kweekers en handelaren een meevaller. En al zijn na de Paaschdagen de prijzen een weinig gezakt, ze zijn niette min nog zeer goed en voor de trekkers goed loonend. Niemand had zulks in het najaar bij de opplant durven verwachten. Er komen al heel wat bloemen uit de warenhuizen. Het zonnetje dat zich de laatste dagen nogal eens liet zien, bevor dert de groei der bloemen onder het glas ten zeerste. De eerste buitenbloemen kwa men ook reeds. Gele Margrieten, de groote gingen voor f 1.20 tot 1.50, de kleine voor 0.70 tot 1.00. Voor tulpen was de noteering per dozijn: William Pitt 4247, La Matalos 2426, Murillo 2124, Dia deem 2426, Prins van Oostenrijk 3038, Witte Valk 32—35, Telescopium 35—38, Crown Imperial 3740, Couleur de Cardi nal 4447, Peach Blossom 2832, Gene raal de Wet 3740, Sonja 2933, Tourne- so) 2630, Ibis 2932, Rijzende Zon 44 52, Prosperity 2225, Carrara 3639, Sul tane 3335, Zenober 3133, Grand due 4853, Oranje Nassau 4245, El Toreador 3235, Brillant Star 2325, Pelikaan 33 35, Victoir d'Olivierre 3943, Corona 35 38, Nansen 3841, Mr. v. d. Hoeff 4245, Krelage 3639, Fabiola 3234, La Reine 2427, Couronne d'or 3740, Goudvink 3437, Duchesse de Parma 3843, Marchal Niel 3236, Mozart 2934, Le Notre 39 42, King of the Yellow 3235, La Reine Max 3235, Will. Copland 3640, Zenith 3740, Theeroos 2832, Princese Elisabeth 4245, Vuurbaak 4750, Albino 4548, Ael. Pierson 2124, Rose Copland 4143, Fred Moore 2831, Mr. Tubergen 3134, Edith Eddy 41—44, Cordell Hull 36—39, Alberio 3033, Elis. Evers 3841, Golden Harvest-4550. Narcissen: Laurens Koster 1820, E. Surprise 68, Victoria 1216, King Alfred 1921, Helios 57, P. Arnatus 13—18, Golden Spur 6—8, Glory 12—14, P. Pierson 1618. Hyacinthen per 100: 3.105.10, Convalaria per 100 f 2.40 3.10. WASSENAAR Diefstal. Onbevoegden hpbben zich toegang verschaft tot het padvindersclub huis aan de Sparrelaan en daaruit diverse voorwerpen ontvreemd. Inbraak je. Na inbreking van een glas- in-lood-raam en het daarna lichten van een spanjoletsluiting, heeft men zich toegang verschaft tot de woning van mevr. W., geb. D. aan de Jonkerlaan, welke bewoonster tijdelijk afwezig is. Voor zoover kan wor den nagegaan wordt alleen een radiotoe stel vermist. ZOETERMEER Geboren: Johanna, d. van H. de Koo- ter en J. J. Hoogendoorn Jan, z. van P. Jongkind en C. C. Rozenboom Pieter Willem Rijndert, z. van R. den Hertog en W. van Oord van der Vlies. Ondertrouwd: H. A. Persoon 59 j. te 's-Gravenhage en M. H. A. van der Meer 38 j. te Zoetermeer C. H. Opdam 28 j. en C. P. van Staden 31 j. beiden te Zoe termeer. Vertrokken: Neeltje van Wijk naar Voorburg Jan van Reeuwijk naar Delft L. F. M. M. Rietdijk naar Putten. LEIMU1DEN Kruisvaart. Wachtwoord voor deze maand: 't Nieuwe leven. Woensdag 8.15 uur Tarcisiusban. Deze keer zullen we nogmaals probeeren de eisch, verspringen zonder aanloop, afgetee- kend te krijgen. Vrijdag 7.30 uur Godfried- ban. De cohortleiding is er in geslaagd, ook voor deze ban een vaste avond te bekomen, maar dan ook allemaal op tijd present, hoor! K. J. M. V. Dinsdagavond om 8 uur bijeenkomst. Deze avdnd zal een vreemde spreker het woord voeren over een actueel onderwerp. 91.-Professor Heelal neemt Pam mede naar een groote kijker, die in het gevaarte is ingebouwd. „Kijk hier maar eens door," zegt hij. „Wij zijn zoowat op de helft, dus als alles goed verloopt, nog drie dagen." 92, Pam kijkt door het glas en bemerkt nu, dat de aarde veel verder weg is. Zij is nu een bol geworden van onge veer 26 maal de groote van de maan. Wat een wonderbaar lijk gezicht is dat. NIEUWKOOP Kruisvaart. Zondag Cohortschouw, tevens slottornier. Jongens zorgt allen, aan wezig te zijn, want het komt er nu op aan. Doe je best! Dinsdag 7 uur Aspiranfengroep. Woens dag 7 uur Willibrordusban. Wachtwoord ,,'t Nieuwe leven". BODEGRAVEN J. H. Hoeks t Vrijdagmorgen is in den ouderdom van zeventig jaar te zijnen huize overleden de heer J. H. Hoeks. De overledene was begiftigd met het eere-kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Sinds 1910 heeft hij, deels als secr.penn., zitting gehad in het Armbestuur onzer pa rochie, totdat hem wegens zijn gezond heidstoestand op Aschwoensdag van het vorige jaar ontslag werd verleend Sinds dien is hij eere-voorzittér. Gedurende deze jaren heeft hij zich ten volle gegeven aan het liefdewerk. Veel tijd had hij er voor en deze heeft hij met liefde voor dit werk van armenzorg opgeofferd. Sinds de oprichting van de St. Vincen- tiusvereeniging, thans 26 jaar geleden, is hij hiervan lid geweest. Ruim twee en twintig jaar is hij verder Patronaatsheer geweest, terwijl hij van de Rijnlandsche Processie naar Kevelaar vijf en twintig jaar Broedermeester was en sinds 1926 ook Hoofd-Broedermeester. Polder Noordzijde. Het bestuur en stemgerechtigde ingelanden van den Noordzij derpolder kwamen in hotel van Haaften onder voorzitterschap van den heer H. Los in jaarvergadering bijeen. De rekening over 1940 werd, nadat door de fir.ancieele commissie rapport was uitge bracht, vastgesteld aan ontvangsten op 7.709.62, aan uitgaven op 7.613.88, der halve met een batig saldo van 95.74. De begrooting coor 1941 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 7.150.34, met een omslag van 6.50 per H.A. Niettegen staande voor kosten van bemaling een be langrijk bedrag meer is geraamd dan vorig jaar, kon de omslag op f 6.50 gehandhaafd blijven. Tot leden der kascommissie wer den benoemd de heeren J. van Briemen, H. W. Speelman en J. H. de Bruijn en tot hun plaatsvervangers de heeren A. de Graaf. M. G. Stolwijk en A. Vroege Czn. Geboren: Thomas Gerardus, z. van C. T. Steenbergen en A. G. M. Vermeulen Geertruida Pietronella d. van W. N. de Wit en P. N. Verduijn Elisabeth Irene d. van M. van der Weiden en J. van Spen- gen Ondertrouwd: J. H. Fabrie, 20 j. en N. de Vlieg, 20 j. Getrouwd: G. van Dijk, 23 j. en K. I. Engi, 21 j. Gevestigd: A. Peters van Voor schoten A. Heemskerk van Ter Aar G. J. J. Peters van Vinkeveen H. B. Korn van Rotterdam Vertrokken: Wed. J. Schoonhoven geb. A. W. J. Vetter naar Zwammerdam C. J. van Dam en gezin naar Echteld. BOSKOOP Groene Kruis Gisterenavond had in hotel Neuf de jaarvergadering plaats van de Zuid-Holl. Vereen. „Het Groene Kruis" Geopend werd deze bijeenkomst door voorzitter J. W. E. Ebbinge. De heer C. Plaatsman gaf verslag van den loop der financiën. De begrooting 1941 werd vast gesteld in inkomsten en uitgaven op 2224.84. Aftredend waren de heeren J. W. E. Ebbinge en D. C. Jongejan, die bei den werd herkozen. In de vacature van den dokter J. Hamburger werd gekozen dokter J. A. Zwartendijk. Na de bestuurs verkiezing kreeg de secretaris, de heer J. H. v. Osnabrugge het woord voor zijn jaarverslag, dat op de eerste plaats ver meldde dat de afdeeling Boskoop dit jaar haar 40 jarig bestaan viert. In korte trek ken schetste de secr. het ontstaan en de groei der vereeniging en al het lief en leed, dat in den lóóp der jaren werd mede gemaakt. Als eenige overlevende van de oprichters is nog in leven de oud-voorzit ter P. A. Ottolander. Was aanvankelijk een lokaliteit van het Weeshuis onderdak voor het materiaal, door de gestadige arbeid van bestuur en leden was het mogelijk in 1939 een eigen Wijkgebouwtje te bouwen aan de Galerij, hoek Voorkade, waar be halve bergplaats voor het materiaal ook een mooie woongelegenheid werd ingericht voor de Wijkzuster. Hierna kwamen de verschillende onderafdeelingen aan het word. De heer J. G. Mens bracht verslag uit van de Wijkverpleging. In de bestuurs- vacature van de onderafdeeling werd ge kozen dokter Flim. De heer K. Jongejan bracht verslag uit over de financien der T.B.C.-bestrijding, welke onveranderd v/erden goedgekeurd. Eveneens het ver slag van mevr. Kromhout-v. <L Broek die van deze onderafdeeling het zakelijke ge deelte vefzorgd had. In vele gevallen wer den versterkende middelen verstrekt. De bestuursverkiezing van deze onderafdee ling had tot resultaat, dat de heer K. Jon gejan werd herkozen en in de vacature van dokter J. Hamburger Jr. werd gekozen dokter Jongeneel. De onderafdeeling huis zorg werd behandeld door mevr. de MoL De bestuursverkiezing van deze onderaf deeling had tot resultaat, dat in de vaca ture van mevr. Houtzagers werd gekozen mevr. C. Wezelenburg. Na de rondvraag, die een gemoedelijk verloop had sprak de voorzitter nog een warm woord van hulde aan den dokter J. Hamburger Jr. die voor zijn bestuursfunctie had bedankt, voor zijn jarenlange arbeid en zijn steeds bereid willige medewerking. Hierna werd de vergadering gesloten. MEIJE-ZEGVELD Parochieel© Jongemannenvereeniging „St Jan". Op de gehouden vergadering, die de laatste in dit seizoen is, werd allereerst een propagandistisch woord gesproken door den heer C. van der Maat, naar aan leiding van de retraite, die hij met de Paaschdagen had gemaakt. Hierna sprak pastoor Van Kampenhout, die in groote lijnen de punten besprak, waarop ons christelijk geloofsleven steunt. Hij zeide, dat wij ons in het dagelijksch leven ons goede gemeenschapsmenschen moeten toonen. Hierna werden de leden op een consumptie getracteerd. REEUWIJK Kerknieuws Parochie Petrus en Paulus. Heden Beloken. Paschen, einde van den Paaschtijd. De H.H. Missen om 8 uur voor het geestelijk en-tijdelijk welzijn van de parochie, om 10.30 uur voor familie Hoo- genest en C. Steenland. Onder de H. Missen collecte voor onze armen. Des avonds om 7 uur Lof voor den vrede. Maandag feest van de H. Liduina. Vrijdag feest van den H. Marcus, Evangelist, voor de H. Mis van 9 uur Kruisprocessie. Zaterdag biechthoo- ren van 2 tot 4 uur en van 6 tot 8 uur. A.s. Zondag 2e na Paschen, de H. Missen om 8 en 10.30 uur. Maandag. De H. Missen om 7 uur in de kapel bij de Eerw. Zusters voor Wilhelmus Schinkel; om 7 uur in de kerk voor Joanna Verkleij. Dinsdag. De H. Missen om 7 uur ter eere van St. Antonius voor Elisabeth Goe- mans; om 8 uur voor Cornelis Blonk echt- genoote en kinderen. Woensdag. De H. Missen om 7 uur ter eere van St. Joseph tot zekere intentie; om 8 uur voor Joanna Maria van Leeuwen. Donderdag. De H. Missen om 7 uur voor Joanna Verkleij en echtgenoote; om 8 uur jrgt. voor familie Verbeij en NobeL Vrijdag. De H. Missen om 7 uur voor Joannes Bunnink; om 9 uur gezongen jrgt voor Theodorus Mourits en echtgenoote. Zaterdag. De H. Missen om 7 uur voor Antonius Groenendijk, echtgenoote en Cor nelia van Riet; om 8 uur voor overleden priesters. Zondag. De H. Missen om 8 uur jrgt. voor Sophia Rademaker; om 10.30 uur voor de' parochie. ZOETERWOUDE Geboren: Teuntje d. van C. van Soest en J. de Jonge Gerdina Alize d. van P. W. van Burik en K. van Veen Johanna Catharina Maria d. van J. H. J. Welp en E. M. J. Janmaat. Ondertrouwd: Th. de Vette 36 j. en E. J. M. Hoogeveen 35 j. L. van Vliet 29 j. en J. Schenkeveld 23 j. J. C. van der Krogt 26 j. en E. de Haan 24 j. SCHOONMAAK Zij zeggen nu: het huis is vuil, Daar moet wat aan gedaan; Ik zie dat niet; ik ben een uil En 't gaat mij ook niet aan. Ik snap niet, dat het noodig is En zeg ook ongestoord, Dat schoonmaak overbodig is, Maar ik word niet gehoord. Zij luisteren eenvoudig niet Naar alles wat ik zeg En 'k denk tenslotte: mijn een biet! Ik ga eenvoudig weg. Maar daarmee is dan ook meteen Het hek weer van den dam, En in een huis zoo koud als steen Eet ik mijn boterham. Maar als ik thuis kom,, weet ik niet, Wat in mijn huis gebeurt, Er moet iets vrees'lijks zijn geschied, Dit is geen schoonmaakbeurt. De heele boel ligt door elkaar, Het is wel desolaat, Was het zoo vraag ik enkel maar Een bom of een granaat? Ben ik wel in mijn eigen home? Hier wordt verhuisd, naar 'k meen, Ik weet niet of ik waak of droom En schud verbaasd van neen. Er hangt in 't huis een rare lucht, Ik weet niet wat het is, En eind'lijk snap ik met een zucht, Dat 't oorlogsboenwas is. Ach, huisvrouw, het is hier op aard Al ongezellig zat, Alleen dat plekje bij de haard Dat geeft je nu nog wat. Bewaar die eene kleine plek, Daar gaat de liefde schuil; Toe, laat ons dat (al klinkt het gek) Desnoods een beetje vuil. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 12