OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 17 APRIL 1941 DE LElDgCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HAARLEMMERMEER AFSCHEID VAN DEN HEER J. C. REINDERS FOLMER. Als dijkgraaf van den Haarlemmermeer» polder. In tegenwoordigheid van vele afgevaar digden van den Provincialen Waterstaat, het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland en andere instellingen, is on een vergadering van hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder gistermor gen op het polderhuis in Hoofddorp offi cieel afscheid genomen van den dijkgraaf, den heer J. C. Reinders Folmer. De schei dende dijkgraaf sprak een afscheidswoord, dat werd beantwoord door zij opvolger, mr. K. J. G. baron van Hardenbroek. Ba ron van Hardenbroek noemde den heer Reinders Folmer den besten dijkgraaf in de geschiedenis van Neerlands grootste waterschap. Spr. schetste de groote verbe teringen die onder leiding van den heer Reinders Folmer tot stand waren gekomen. Namens de hoofdingelanden overhandigde spreker een klok. Jhr. mr. L. U. Rengers Hora Siccama, secretaris van het polderbestuur, zeide o.m.: „U waart de drijfveer van groote verande ringen op administratief en financieel ge bied van welk onschatbaar nut u de ver gadering van hoofdingelanden steeds wist te overtuigen." Spr. bood een fraai blauw bord aan met de afbeelding van de Cru- quius. Een rij van sprekers vertolkte daar op de gevoelens van hoogachting. De vergadering van hoofdingelanden nam tenslotte een motie aan, waarin zij haar leedwezen betuigde over het regle mentair noodzakelijke heengaan van den dijkgraaf. KATWIJK Ambachtsschool.. Het win terleerjaar is weer ten einde en de directeur kon aan de volgende leerlingen prijzen uitreiken: Lijnteekenen 1ste prijs Jac. v. Beelen; 2e pr. C. A. v. d. Plas en P. v. Duyven- bode; 3e pr. C. v. d. Plas, J. Goul? en L. Kuijt. Vakteekenen: I. Nic. v. Leeuwen, W. v. Leeuwen en S. v. Egmond. Metse laars: Ie pr. C. Meyvogel. Timmerlieden: le Jac. Guyt; 2e J. v. Rijn en A. Houwaard. Projectie: le Jac. Gouw; 2e C. v. Tol. Mach. Bankw.: le J. W. Zwart en J. de Boer. Scheepsbouwteekenen: le Jac. v. Duijn; 2e E. Boeraard; Vervolgklasse timmerlieden: le G. Haasnoot; 2e K. v. d. Vis. Handteekenen: le H. Ros en J. Arnol- dus; 2e Jac. v. Beelen; J. Gouda; 3e A. v. d. Plas. Schilders: le E. v. d. Plas; D. v. d. Oever. Letterzetten: 1. A. Zwitzer. Recla meschilder: le W. Zwitzer; 2e M. Plokker; 3e C. v. d. Plas en D. Remmerswaal. Mono gram achter glas: le A. Zwitzer en A. de Best. Marmer-imitatie: le L. Guyt; 3e J. v. d. Wiel, zeer ervolle vermelding A. Zwitzer. Personalia. De hee'ren G. Guijt en K. Bron slaagden voor het diploma vakbe kwaamheid broodbakkers, afgenomen door de Ned. Bakkerij-Stichting. LEIDSCHENDAM EEN GOEDE SLAG GESLAGEN. Na vele naohten in de weer te zijn ge weest is het de gemeentepolitie gelukt de hand te leggen op een inwoner van Leid- schendam, die zich den laatsten tijd schul dig heeft gemaakt aan verschillende kip pen- en konijnendiefstallen. Gisteren waren weer opnieuw bij H. ko nijnen, bij van D., van Z., Z. en de H. kip pen en bij B. kolen gestolen. De politie stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat bij Th. J. alhier en bij S. te Zoeter- woude kippen waren verkocht. Naar aan leiding daarvan stel dei de politie een on derzoek in in de woning van P. te Stom/p- wijk. Hier werden nog twee konijnen, twee kippen, benevens een hakmes afkomstig van diefstal aangetroffen. P. werd gear resteerd en ingesloten. Na een volledige bekentenis te hebben afgelegd is hij op vrije voeten gesteld. SASSENHEIM Wit-Gele Kruis. Bij ontstentenis van den voorzitter, de heer Zijerveld, en den vice-voorzitter, dokter Hueber, leidde de oud-voorzitter, de heer L. Ph. Bisschops, de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis. Van de 481 leden waren er een 7-tal aanwezig. „Met leest het wel in de krant" zeide de voorzitter. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer P. H. Blom, bleek, dat het leden tal van 460 tot 481 is opgeloopen, de con tributie ƒ676.— heeft opgebracht, hetgeen iets meer is dan in 1939; het busje bij de wijkzuster heeft echter teleurgesteld: in 1939 ƒ143.63 en in 1940 slechts ƒ47.31. Het financieel verslag leerde, dat de be zittingen per 31-12-40 107.71 bedroeg. Het „werkverslag" van de Eerw. Zuster geeft het volgende beeld. In de wijk werd aan 242 patiënten 4461 maal hulp verleend. Aan 121 patiënten werden 273 stuks mate riaal qitgeleend 6 keer werden zieken met behulp van een Zuster vervoerd. Aan ster venden werd 15 keer hulp verleend. In de Polikliniek werden 329 patiënten 3266 maal geholpen; 14 keer werd eerste hulp verleend; 16 keer werd geassisteerd bij kleine operaties. Van de hoogtezon maakten 51 patiënten 884 keer gebruik. T.B.C.-bestrijding. Begin 1940 waren er onder toezicht 18 gezinnen en 18 patiën ten, welk cijfer begin 1941, ondanks muta ties, gelijk bleef. Er werden 259 bezoeken afgelegd. De Raad dezer gemeente kwam Woens dagmorgen in openbare vergadering bij een. Aanwezig alle leden. Voorzitter: burgemeester J. A. Bakhui zen. Schrijven van Ged. Staten d.d. 4/6 Maart 1941 waarin medegedeeld wordt, dat-.de Vleëschkeuringskring Alphen aan den Rijn, waartoe ook de gemeente be hoort, spoedig gevormd zal moeten wor den. De voorzitter deelt mede, dat alles thans reeds zoo ver gevorderd is, dat in een volgende vergadering van den Raad alle te nemen besluiten zullen kunnen worden genomen. Schrijven van den waarn. secretaris-ge neraal van het departement van Sociale Zaken, waarmij medegedeeld wordt, dat het totaal der uitgaven wegens werkloo- zenzorg, welke over het dienstjaar 1940 voor de bijdrage uit het werkloosheidssub- sidiefonds in aanmerking komen, voorloo- pig is bepaald op ten hoogste f 3173.33. Het gevolg van een en ander is, dat de bijdrage var. het Rijk in deze kosten, voorshands nihil zal bedragen. Schrijven van de inspectie der Werk verruiming waarin wordt medegedeeld, dat gedurende het tweede kwartaal 1941 weder tien arbeiders kunnen worden ge plaatst bij de werkverschaffing. De voor zitter deelt mede, dat uit de gemeente Leimuiden op het oogen'olik niet meer dan 3 of vier werkloozen bij de werkverschaf fing zijn, in steun is er geen enkele meer. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad aan de Koningin Emmaschool te Al- j phen aan den Rijn, school voor buitenge woon lager onderwijs een vrijwillige sub sidie te verleenen van 15.per jaar zoo lang deze school door een leerling uit de gemeente Leimuiden wordt bezocht. Schrijven van den waarnemend secre taris-generaal van het departement van Sociale Zaken d.d. 4 April 1941 waarbij medegedeeld wordt, dat het totaal der uit gaven wegens werkloozenzorg, welke over het dienstjaar 1941 voor de bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefónds in aan merking komen, voorloopig is bepaald op ten hoogste 2936. Hieruit vloeit voort, dat het percentage, waarmede zal worden re kening gehouden bij het verstrekken van voorschotten op meergenoemde bijdrage, voorshands nihil zal bedragen. Bij de aangeboden besluiten tot wijzi ging der begroot'ng 1941 is met dit schrij ven rekening gehouden. Ingekomen is van den heer J. N. de Ko ning, brugwachter aan de brug te Leimui den, een schrijven waarin deze verzoekt ook te mogen vallen onder de 6 pet. loons- verhooging en onder de kindertoeslag van f 75.per kind. De voorzitter deelt mede, dat het onbil lijk is deze brugwachter buiten de kinder- Op het Consultatiebureau voor Zuigelin gen werd eiken Woensdag hulp verleend. Voor zuigelingen werden 317 bezoeken af gelegd. Er werden 143 kinderen ingeschreven, waarvan 112 uit Sassenheim en 31 uit an dere gemeenten. Naar aanleiding van deze verslagen werd allereerst dank gebracht aan de Eerw. Zuster voor haar hard werken; dank aan den penningmeester voor zijn accuraat be heer en dank aan den secretaris voor al het werk door hem verricht. Mededeeling werd gedaan, dat de toe lage voor den bode eenigszins is verhoogd; het blijft echter nog éen zeer kleine ver goeding. De heeren dokter A. A. Hueber en P. H. Blom werden als bestuurslid herkozen, waarna sluiting VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 18 April, des namiddags om 4 uur. De agenda omvat o.m.: Uitbreiding electriciteitsnet Knip- laan. Werkverruimingsobject A. A. van den Bos. Adres Maandagmiddag-sluiting vleeschwinkels. Verhuur volkstuintjes. Aankoop verbreeding Schoolstraat. Bouw verordening. Straatnamen. Overdracht grond aan de provincie voor aanleg weg Rijswijkde Vink. Subsidie R.K. bewaar school, jaar 1940. Bouw 8 arbeiderswonin gen. Uitbreiding raadhuis. toelage te laten vallen. Hij is toch eigen lijk al de dupe van een vroeger getroffen regeling. Voor de brug te Leimuiden zijn twee brugwachter; in vasten dienst der ge meente is er eigenlijk maar een, welke de helft van zijn wedde aan den ander afstaat. B. en W. stellen voor om deze persoon on der de 6 pet. en onder de kindertoelage te laten vallen. De heeren Meijere en van Ommering vinden, dat deze persoon in dienst van den brugwachter is, die betaald wordt door de gemeente en dat de gemeen te hier zoodoende niets mee uit te staan heeft. De voorziter zegt, dat indertijd deze regeling zoo getroffen is, om dat de pro vincie later slechts een brugwachter zou overnemen en de gemeente bij opheffing der tol niet met een wachtgelder kwam te zitten. Als de tol n.l. weg zal zijn, kan het werk gemakkelijk door een persoon ge schieden. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren P. Meijer en J. van Ommering aangenomen. Vastgesteld worden dan nog eenige be sluiten tot wijziging van de begrooting dienst 1940 en 1941. De voorzitter deelt mede, dat het tekort op den dienst 1941 van ruim 9000 door de meevallers inzake de loonbelasting, verlaging werkloosheids uitgaven en door de restant-uitkeering uit het gementefends over het uitkee- ringsjaar 1939—1940, geheel weggewerkt kan worden. De Raad besluit ter voorziening in de noodige kasmiddelen een kasgeldleening aan te gaan van 7000. Binnenland P. MOLTMAKER OVERLEDEN. Op 59-jarigen leeftijd is te Utrecht over leden de heer P. Moltmaker, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van de Neder- landsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel. De overledene werd geboren te Arnhem op 13 September 1882. Hij kwam reeds jong in dienst bij de Staatsspoorwegen te Utrecht als administratieve kracht op het hoofdad- ministratiegebouw. Hij sloot zich aan bij de sociaal-democratische arbeiderspartij. In 1912 werd de heer Moltmaker tot lid van den gemeenteraad van Utrecht gekozen. Hij bleef dit tot begin 1924. Op 19 September 1923 deed hij zijn intrede in de Eerste Ka mer. Het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen, in welks dagelijksch bestuur de heer Moltmaker meer dan 25 jaar zitting had, vertegenwoordigde hij in den Hoogen Raad van Arbeid. In 1931 bezocht hij na mens het N. V. V. met twee andere be stuursleden Nederlandsch-Indië. ERNSTIG ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVFPWEG. Eén doode, twee gewonden. Op den onbewaakten spoorwegovergang in de buurt van de papierfabriek van den heer Schut te Eerbeek, is gistermiddag een vrachtauto, afkomstig uit Loenen, door een trein gegrepen en vernield. Een twaalfja rig jongetje uit Rotterdam, dat in Loenen logeerde en in de auto zat, werd uit het voertuig geslingerd en op slag gedood. De eigenaar van de auto, de heer Revenberg uit Loenen en diens knecht, werden zwaar gewond naar het ziekenhuis in Apeldoorn vervoerd. KLEEDINGSTUKKEN BIJ INBRAAK ONTVREEMD. In den afgeloopen nacht hebben onge- wenschte bezoekers te Amersfoort zich toe gang verschaft tot het gebouw, waarin een afwikkelingsbureau van den voormaligen opbouwdienst gevestigd was. Alle kisten, die zich in het gebouw bevonden, en waar in zich voornamelijk kleedingstukken be vonden, werden opengebroken. De inhoud werd meegenomen. In het gebouw was nie mand aanwezig. De recherche stelt een onderzoek in naar de daders. ONGEWENSCHTE BEZOEKERS In den afgeloopen nacht hebben inbre kers te Kortenhoef zich toegang verschaft tot de woning van den heer ten Z. aan den Emmaweg. Zij hebben aan den achterkant van het huis een raam opengeschoven, waardoor zij tot het kantoor konden door dringen. Daar hebben zij enkele doozen sigaretten en een hoeveelheid broodbonnen gestolen. Vervolgens hebben zij verschil lende kamers doorzocht en laden en kasten overhoop gehaald. De buit bestond uit een niet groot bedrag aan geld, gouden sieraden en een gouden horloge. Voorts werden nog uit den kelder drie fietsbanden medegeno men. De familie, die op de bovenverdie ping sliep, heeft niets van het ongewensch- te bezoek gehoord. BRAND IN MEUBELFABRIEK TE ZWOLLE. Gisteravond heeft een felle brand ge woed in de meubelfabriek der firma W. Jekel aan de Nieuwstraat 118 te Zwolle. Het vuur greep, door den brandbaren in houd der fabriek, zoo snel om zich heen, dat het geheele, uit drie verdiepingen be staande pand, in minder dan geen tijd in lichterlaaie stond. Het is ondanks het krachtig optreden van de brandweer ge heel uitgebrand. Kostbare machines gin gen daarbij verloren. Enkele belendende perceelen kregen eveneens schade. Voor wat de meubelfabriek der firma Jekel aan gaat, wordt de schade door verzekering gedekt. DE ZES MANTELBAVIANEN IN DEN HAAGSCHEN DIERENTUIN TERUG. De zes mantelbavianen, die gisteravond kans gezien hadden het apenrotseiland in den Haagschen dierentuin te ontvluchten door den ringvijver over te zwemmen, een prestatie, die geen van de vorige bewoners van de apenrots ooit in zijn apenhoofd had gekregen, zijn terug. Na het invallen der duisternis werd, zooals wij elders melden, de achtervolging gestaakt. Hedenochtend half negen is het zestal uit eigen beweging in den tuin te ruggekeerd trek in een stevig ontbijt zal wel een voorname drijfveer zijn ge weest en over een door het personeel klaargelegde plank over den ringvijver in den apenrots binnengegaan, waar hun och tendmaaltijd op de meest aanlokkelijke wijze in de nachthokken was gereedgezet. Daarna wer(*en de deuren van de nacht hokken tijdelijk gesloten en, nadat het personeel zijn taak had verricht, de plank weggenomen. Intusschen zijn maatregelen getroffen om een herhaling van dergelijke ongeoor loofde uitstapjes te voorkomen. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 17 April. (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht no. 314 ïuidt als volgt: In Joegoslavië rukken de gemechaniseer de colonnes van het tweede legercorps op van Spalato naar Ragusa. Marinedetache menten hebben de bezetting der Dalma- tijnsche eilanden voltooid. Uit Albanië zet ten anderen gemechaniseerde colonnes, na Antivari en Cettinje te hebben bezet en na den laatsten weerstand van den tegen stander te hebben gebroken, hun opmarsch naar Cattaro en Ragusa voort met het doel zich te voegen bij de troepen van het tweede legercorps, die uit het Noorden ko men. Aan het Grieksche front wordt ondanks d^n krachtigen weerstand van den vijand en talrijke onderbrekingen in de wegen de opmarsch pnzer troepen vanaf het Presba- meer tot aan de Adriatische Zee voortgezet. De troepen van het elfde legercorps hebben na een verbeten gevecht Klisoera bezet en rukken voorbij dit centrum op. De vijand heeft aanzienlijke verliezen geleden en tal rijke gevangenen benevens'een aanzienlij ke hoeveelheid oorlogsmateriaal in onze handen achtergelaten. Twee Britsche bom menwerpers, die boven Albaneesch 'gebied trachten te vliegen, wérden door onze jachttoestellen aangevallen: een toestel van het type Blenheim werd neergeschoten. Op den Piraeus hebben onze vliegtuigen in den nacht van 15 op 16 April een feilen aanval gericht op de haveninstallaties en gemeer de schepen. De torpedeering uit een vlieg tuig, waarvan melding is gemaakt in het weermachtsbericht van gisteren en waarbij een groot schip van 15.000 ton tot zinken werd gebracht, is ten uitvoer gelegd door den kapitein-piloot Buscaglia en luitenant ter zee Castagnacci als waarnemer. In Cyrenaica wordt de druk der Duitsch. Italiaansche troepen op Tobroek en Solloem voortgezet. Het opruimen van de vijande lijke detachementen, die afgesneden wer den tijdens onzen krachtigen opmarsch, wordt voortgezet in de richting van Djebel. In Oost-Afrika is op de vijandelijke strijdkrachten, die poogden de rivier Baro in Galla Sidamo over te steken, een krach tigen tegenaanval ondernomen. Zij werden op de vlucht gedreven en lieten hun kam pement in onze handen achter. Tijdens felle gevechten ten Westen van Dembidollo in Noord-Gambella hebben wij den vijand zware verliezen toegebracht. DE AANVAL OP LONDEN. BERLIJN, 17 April. (D. N. B.) De Duit- sche luchtaanval op Londen in den afgeloo pen nacht is ondernomen djor verscheide ne honderden gevechtsvliegtuigen. Honder den brisantbommen en ru:m 100.000 brand bommen werden tusschen 22 uur des avonds en 4.30 uur des nachts neergeworpen op de voor den oorlog belangrijke objecten der hoofdstad. Het was de zwaarste luchtaanval, die tot dusver door formaties Duitsche gevechts vliegers op Londen was gericht. Er was goed zicht op den grond en de aanval was in de eerste plaats gericht op de havenin stallaties. De laatste gevechtstoestellen, die aan den aanval hadden deelgenomen, telden ongeveer tachtig groote branden en een groot aantal reusachtige oppervlaktebran- den. Er deden zich verscheidene explosies vroor, die zoo geweldig waren, dat zij zelfs door de Duitsche posten aan de Kanaal- kust werden waargenomen. Ook de Tilbu- rydocks en Chatham aan de monding van de Theems werden door de aanvallen zwaar geteisterd. ENGELSCHE EISCH AAN EGYPTE? ROME, 17 April. (D. N. B.). Naar de Popola di Roma" meldt, heeft generaal Wavell van de Egyptische regeering ge- eischt, dat het uitvoerende gezag aan de Engelsche strijdkrachten wordt overgedra gen. De Egyptische regeering heeft, naar het blad verder meldt, deze eisch van de hand gewezen door te wijzen op de hier mede gepaard gaande schending van het souvereine gezag van den Egyptischen staat. Voor het Britsche opperbevel te Cairo zijn, naar het blad verder meldt, anti-En- gelsche betoogingen gehouden. Engelsche militairen hebben hieraan een einde ge maakt. Onder de politie en demonstranten vielen talrijke gewonden. DE AMERIKAANSCHE IIULP AAN ENGELAND. TOKIO, 17 April. (D. N. B.). Volgens van het blad „Tokio Asahi" ontwikkelt Manilla zich tot verzamelplaats voor transporten oorlogsmateriaal naar Engeland. Volgens dit blad hebben Amerikaansche transport vliegtuigen reeds het verkeer met Singa pore geopend. Voor het geval, dat de trans portwegen via den Atlantischen Oceaan nog moeilijker zouden worden, zal in de toe komst Amerikaansch materiaal via den Stillen Oceaan en Indische Oceaan naar het Suezkanaal worden vervoerd. Het blad schrijft, dat men in Tokio de zen nieuwen toestand met groote aandacht volgt. JAPAN EN NEDERLANÜSCH-INDIc. TOKIO. 17 April. (D. N. B.). De plaats vervangende minister van buitenlandsche zaken, Ohasji, heeft gisteren met minister president Konoje een vrij langdurig onder houd gehad over vraagstukken betreffende de buitenlandsche politiek. Het blad „Tokio Nitsji Nitsji" schrijft in verband met deze conferentie, dat de vol gende punten de voornaamste onderwerpen van gesprek zullen zijn bij de komende be raadslagingen van het kabinet: Ten eerste: De kwestie Nederlandsch- Indië, dat in een steeds grootere afhanke lijkheid van Engeland en de Vereenigde Staten schijnt te geraken. Japan zal echter desondanks eerst nog probeeren, de onder handelingen met Batavia tot een einde te brengen. Ten tweede: De problemen, die in ver- oand staan met Fransch-Indo-China en Thailand zullen besproken worden, Japan heeft niet het plan politieke compensaties voor de succesvolle regeling van het grens conflict te verlangen, daarentegen ver wacht het een volkomen opheldering van de handelsbetrekkingen tusschen Japan en deze beide landen. Men verwacht dat bin nenkort desbetreffende onderhandelingen in Tokio, Hanoi en Bangkok gevoerd zul len worden. Ten derde: De betrekkingen tusschen Ja pan én de Vereenigde Staten zullen be sproken worden. Het is niet aan te nemen, dat de Veree nigde Staten ondanks de overeenkomst van Japan met Rusland hun houding tegenover Engeland of Tsjoengking zullen veranderen Japan zal echter voorloopig pogingen in het werk stellen om een verdere verscherping van den toestand te verhinderen. Verder zal gesproken worden gyer het conflict met China en over de toekomstige ontwikkeling van de betrekkingen met Sovjet-Rusland na de sluiting van het pact. LEIDEN, 16 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: boerenkool 1012, rapen f 2.90 3.30, prei 8.50, kroten 3.70, kroten ge kookt f 15—20, peen 9.20—21.70, andijvie 12—21, sla 12—25. witloof 16—33, spi nazie 8—18, per 100 stuks: bloemkool 1535, salade 2.509.00, per 100 bos: pieterselie f 7.107.90, radijs 2.603.20, selderie* 1.003.30, rabarber 614, en raapstelen 1.302.10. i GOUDA, 17 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1064 stuks, waarvan: 206 magere var kens 30—45, 381 biggen 16—22, 259 run deren en 116 nuchtere kalveren, overgeno men door Veehouderij Centrale; 22 bokken of geiten 1545. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 15 partijen. Prijzen: 4041.50 per 50 kg. Handel zwaar. Eieren. Aanvoer 2000 partijen. Regee- ringsprijzen. Handel vlug. Coöp. Z.-Holl. Eierenveiling. Aan voer 8500 stuks kikkeneien volgens regee- ringsprijzen. DELFT, 17 April. Vee. Aanvoer: 304 runderen, 4 graskalveren, 202 nuchtere kal veren, 108 magere varkens, 324 biggen, 122 schapen of lammeren, 10 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoien 250525, varekoeien 150325, magere varkens 2040. big gen 1226, schapen met lam 7093 per stuk. Theater Hoofdfilm Inhoud Aanvangsuur Keuring Lido: Amor doet in kou sen. (Hannelore Schroth). Komisch lederen avond 8.15 u. Zondag en Maandag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Hoera, er is een stamhouder. (Fitha Benkhoff, Theo Lin. gen). Komisch lederen avond 8 uur Zondag en Maandag 27 uur. lederen dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Traum-musik Ben jam in o Gigli, Lizzi Waldmuller). Muzikaal-ro- mantisch. lederen avond 8 uur. Zondag en Maandag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Rcx: Robert en Bertram op ski's. (Guzzi Laut- schner). Klucht. lederen avond 8 uur Zondag en Maandag van 26.30 uur. lederen werdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Casino: CKermisgasten (Jo- han Kaart). Vroolijk. lederen avond 8 uur Zondag en Maandag 2 uur, 4.30 en 8 uur. Zaterdag en -Woens dag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3