OMGEVING Laatste Berichten Marktberichten WOENSDAG 16 APRIL 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 KATWIJK AAN DEN RIJN Uitvoering;. De Jeugdorganisatie heeft om meerdere redenen zich in langen tijd niet in het openbaar kunnen laten zien. De afdeeling tooneel was sinds lang sluime rend. Met de reorganisatie van de St. Jo- sephsgezellenver. in K.J.M.C. heeft zich dat ook gewijzigd en dientengevolge werd gisterenavond in het Parochiehuis door de tooneelisten van de K.J.M.C. een uitvoe ring gegeven en werd opgevoerd „De ge heimzinnige Boeddha" spel in drie bedrij ven, een stuk waarmede succes te voren reeds verzkerd was. Een dankbaar applaus na ieder bedrijf was het doorslaand bewijs, dat de vele aanwezigen van het spel ge noten hadden. Als attractiewas er in de pauze een gratis verloting van vier mooie prijzen. L1SSE Aangehouden. Door de gemeente-po- litie alhier is in samenwerking met de po litie der gemeente Noordwijkerhout alhier aangehouden een zekere V., verdacht van de ontvreemding van een rijwiel. Hij is naar de gemeente Noordwijkerhout overge bracht voor verder verhoor. VOORSCHOTEN Bonte K.J.M.V.-avoad. Tweeden Paaschdag vierde de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" haar jaarfeest in het Vereenigings- gebouw alhier. Na een openingswoord door den voorzitter, den heer D. Stikvoort, werd het verbondslied gezongen, waarna kape laan P. Zoutenbier, moderator van de ver- eeniging, een kort woord sprak tot de tal rijke aanwezigen. Nog zelden hebben wij de groote zaal van ons verenigingsgebouw zoo -gevuld gezien als juist dezen avond, want geen plaats was onbezet. Het pro gramma voor dezen feestavond was vol verscheidenheid. Het bevatte ernst, humor, muziek, tooneel en zang. Na het woord van den moderator zongen de St. Laurens zan gertjes onder leiding van den heer M. La- keman een ^weetal liederen, n.l. „Zingen" van W. T. Nicolai en „Het Zandmannetje van J. Brahms, welke liederen uitstekend werden vertolkt en zeer in den smaak vie len. Toen kwam het tooneel aan het woord met het opvoeren van het spel van God fried Bomans, getiteld: „Een eeuw achter", een satire op de moderne jeugd. Dit spel werd met groote aandacht gevolgd en be vatte een diepe levensles voor de moderne jeugd. Na dit boeiende tooneelspel zongen de Laurens Zangertjes wederom twee liederen en wel „Het Stervende Kind" van C. A. Witte en „De pastoor zijn koe". Het ap plaus bewees, dat men genoot. Ook de sportclub trad voor het voetlicht order leiding van D. Stikvoort en toonde aam wat oefening op dit gebied vermag. Nadat de Laurens zangertjes nog-maal; twee liederen, n.l. het lied „Lentezucht' en „Vive Maria", muziek van J. A. S. van Schaik, woorden van Guido Gezelle, op su blieme wijze hadden gezongen, kwam een gemengde zanggroep, bestaande uit KJ- M.V.'ers, leden der Vrouwelijke Jeugdbe weging voor K. A. en St. Josephsgezellen onder leiding van kapelaan P. Zoutenbier, op het tooneel en zongen de liederen „Mij ne Moeder heeft ganzen" en „Nachtigal- len-Canon." Ook deze groep maakte een goed figuur. Nadat de zang was verstomd, werd wederom aan het tooneel de aandacht geschonken met de opvoering van een sen- sationeele klucht, getiteld: „De geheimzin nige bierkelder"; er werd flink gelachen. Nadat de sportgroep de „Matrozendans" hadden uitgevoerd, op uitstekende wijze, werd opgevoerd een detective-story, geti teld: „De man, met het lidteeken", waarin de onthulling van een moord werd uitge beeld, waarvan de commissaris van politie de schuldige bleek te zijn. De sportgr ep voerde nog een lichte acrobatiek uit, waarna door twee heeren een samenspraak van- „Twee oude Voor schotenaren op een bank in het Wilhelmi- napark" werd gehouden, waarin mendgen kwinkslag ten beste werd gegeven. Tot slot werd ons een tableau gegeven, voor stellende het graf van een gesneuvelde in den oorlog, waarbij door den moderator der K.M.J.V. een gedicht werd gedecla meerd, herdenkende de soldaten, die voor de verdediging van ons Vaderland 't leven lieten, welke declamatie een diepen in druk maakte. Met een woord van dank tot den mode rator voor het vele werk -door hem ver richt om dezen avond aldus te doen slagen en tot allen, die hunne medewerking had den verleend, werd deze feestavond ge sloten. Werkelijk was deze avond uitste kend geslaagd, Binnenland DOOR VALLENDE BOOM GEDOOD. Gistermiddag is de 70-jarige E. H. Erummen, bij het rooien van boomen door een vallenden boom getroffen. De man was op slag doel. DIEFSTAL VAN ANTHRACIET. Wegens diefstal van anthraciet heeft de politie te Delft aangehouden drie gebroe ders V. Zij hebben brandstoffen uit een opslagplaats gestolen en afgeleverd aan de klanten. In totaal hebben zij 100 mud ont vreemd. Buitenland HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 16 April. (D. N. B.). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „De overblijfselen vaii het Servische le ger gaan de ontbinding tegemoet. Duitsche jemotoriseerde troepen 'drongen tot Sera- jewo op en bezetten de stad. Duizenden Serviërs legden de wapens neer. Het aantal gevangenen en de buit nemen met het uur ice. Het luchtwapen bombardeerde de spoorweginstallaties en militaire steunpun ten in het Zuiden van de Herzegowina, als. mede een vlootsteunpunt aan de Adriati- sche Zee. Duikbommenwerpers plaatsten voor de Dalmatische kust voltreffers op een groot gewapend vrachtschip, dat na aen aanval met slagzij bleef liggen. Een ander groot koopvaardijschip werd bij het eiland Brazza zwaar beschadigd en een vliegboot door mitrailleurvuur vernield. In Griekenland hebben snelle troepen met de teruggaande Britsche en Grieksche formaties door scherpe achtervolging aan den Voet van den Olympus en de bergen ten Westen hiervan strijd geleverd. Aan het Grieksche front brachten forma ties duikbommenwerpers den ten Zuiden de Servia terugwijkenden vijand zware verliezen toe. In luchtgevechten werden arie Britsche vliegtuigen omlaaggeschoten en op Grieksche vliegvelden zeventien vijandelijke vliegtuigen in brand gescho ten. In de haven van Piraeus werden op- negen groote schepen door bommen Zwaar beschadigd. In Noord-Afrika werd een door oorlogs schepen ondersteunde aanval van Britsche pantserstrijdkrachten op Solloem afgesla gen. In den afigeloopen nacht vielen sterke formaties gevechtsvliegers de belangrijke Britsche ravitailleerkigshaven en scheeps- bouwstad Belfast in Noord-Ierland aan. Reeds de eerste aanvalsgolven plaatsten voltreffers in het havengebied en op de wapenfabrieken der stad. Taltij-ke brisant brandbommen dieden op de Harland- Wolffwerven uitgebreidei branden ont staan. Tegelijkertijd vielen andere forma ties gevechtvliegtuigen voor den oorlog belangrijke doelen,' vooral havensteden aan de Engelsche Oost- en Zuidkust doel treffend aan. Bij pogingen om overdag naar de bezet te gebieden te vliegen en door eigen acties van jachtvliegtuigen tegen de Britsche Zuidkust verloor de vijand op 15 April in luchtgevechten zes jachtvliegtuigen en een gevechtsvliegtuig. Eigen verliezen deden zich hierbij niet voor. In den nacht \an 15 op 16 April heeft de vijand alleen storingsaanvallen onder nomen op het Noord-Duitsche kustgebied. Door neergeworpen bommen ontstond slechts geringe materieele schade. De ma rine-artillerie schoot een vijandelijk vlieg tuig neer. In de periode van 11 tot 15 April verloor de vijand 135 vliegtuigen en vier versperringsballons. Hiervan werden 24 vliegtuigen in luchtgevechten, 11 door de luchtdoelartillerie, 3 door de marine neer geschoten. 97 op den grond staande vlieg tuigen werden vernield. In dezelfde perio de gingen 32 eigen vliegtuigen verloren. Luitenant Schutters van een regiment berg jagers heeft zich bijzonder onderschei den door het feit, dat hij met een zwakke verkenningspatrouille diep in de vijande lijke stelling binnendrong, een vijandelijke divisiecommandant en verscheidene offi cieren gevangen nam en zonder verliezen terugkeerde. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT- ERGENS IN ITALIë, 16 Aprjl. (S'.efani) Het Italiaansche weermachtberioht no. 313 luidt als volgt: „In Joegoslavië hebben de gemotoriseer de colonnes van het tweede legercorps, na den tegenstand van den vijand te hebben gebroken. Spalato bezet op 400 kilome ter afstand van de grens, vanwaar zij wa ren vertrokken. Afdeelingen van de konink lijke marine met gewapende detachemen ten en ^warthemden hebben de bezetting van den Dalmatijnschen Archipel ten Noor den van de eilanden van Zara voortgezet, Aan het Grieksche front rukken onze troepen vanaf de streek der meren tot aan de Voloutza op. Na levendige gevechten Erzeke bezet en gepasseerd. Het lucht wapen heeft aanvalsacties uitgevoerd op installaties langs de wegen, gemechani seerde colonnes en op marsch zijnde troe pen. De vliegvelden van Podgourilza, Ja- nina, Paramithia en Korfoe zijn verschei dene malen in scheervlucht aangevallen. Tien vliegtuigen werden op den grond ver. nield en talrijke andere zwaar beschadigd. Tijdens luchtgevechten zijn vier vijande lijke jachttoestellen brandend neergescho ten Een van onze duikbommenwerpers niet op zij-i basis teruggekeerd. In de om geving van Korfoe hebben onze vliegtui gen met mitrailleurvuur twee stoomschepen >an 3000 brt. beschoten. Een der schepen v'oog in brand. In den nacht van 14 op April hebben formaties van het Duitsche v.'iegercorps aanvallen gedaan op de vlieg, velden Mikabba en Venezia en op de wer ven van La Valetta, waarbij zij installaties, startbanen en geschuts'tellingen troffen, denzelfden nacht hebben Duitsche lucht- formaties een aanval ondernomen op het vliegveld Eleusis in Griekenland en schepen, die in de baai van Eleusis voor anker lagen, waarbij zij schade toebrach ten aan de installaties en een schip van 6000 ton met een voltreffer raakten, terwijl twee andere schepen van gelijke tonnage werden beschadigd. In Noord-Afrika worden de operaties de omgeving van Solloem en de aanvallen op de sterkten van Tobroek voortgezet, waar de vijand zich hardnekkig verdedigt met steun van vlooteenheden. Italiaansche en Duitsche luchtformaties zetten hun be- stokingsacties tegen de sterkte en de vijan delijke schepen op de reede voort. Tijdens luchtgevechten zijn vijf Hurricane toestel len neergeschoten. Twee van onze toestel len zijn niet op hun basis teruggekeerd. In het Oosten van de Middellandsche Zee heb ben onze luchteenheden in convooi varen de vijandelijke schepen aangevallen. Een groot schip van 15.000 ton, dat door torpe- was getroffen, is gezonken. Andere schepen, die door bommen getroffen wer den, werden ernstig beschadigd. Een van onze jachtformaties heeft in scheervlucht het vliegveld van Iraklion op Kreta aan gevallen en op den grond twee vijandelijke bommenwerpers in brand geschoten. Een onzer vliegtuigen werd neergeschoten. De piloot bracht zich met zijn valscherm in veiligheid. In Oost-Afrika hebben onze luchtforma ties gemechaniseerde colonnes in den sector van Dessie met mitrailleurvuur en grana ten bestookt. DE AANVALLEN OP ENGELAND. STOCKHOLM, 16 April. (D. N. B.). Het Engelsche ministerie voor de openbare vei ligheid en het hoofdkwartier der R. A. F. Noord-Ierland hebben hedenmorgen het volgende bekend gemaakt: ,Een groote formatie vijandelijke bom bardementstoestellen heeft gedurende ver scheidene uren een aanval gericht op een gebied, dat bijna geheel Noord-Ierland om vatte. In eenige gebieden waren de aanval len fel. Vele industrieele gebouwen leden schade. Nadere bijzonderheden zullen la ter nog worden medegedeeld." BERLIJN, ie April. (D. N. B.). Zwakke strijdkrachten der R. A. F. zijn in den nacht van 15 op 16''April naar Noord- Duitschland gevlogen. In Noord-West - Duitschland kwamen de Engelsche toestel len niet verder dan het gebied vopr de kust. In Sleeswijk-Holstein werd op een vrij groote plaats een gering aantal brand en brisantbommen neergeworpen. De bri- sant-bommen waren zoo slecht gericht, dat drie kwart van de neergeworpen hoeveel heid bommen in het water terecht kwam. De in woonwijken aangerichte schade is slechts gering. Schade van economisch-mi- litairen aard is nergens veroorzaakt. Tien personen werden gewond. DE DUITSCHE OPMARSCH IN NOORD GRIEKENLAND. BERLIJN, 16 April. ID. N. B.). De Duit sche aanval heeft in Noord-West-Grieken land ondanks zwarep. vijandelijken tegen stand opnieuw terrein veroverd. Talrijke gevangenen en groote hoeveelheden oor logsmateriaal zijn binnengebracht. De te rugtocht van de Grieken wordt in een- Reuterbericht van het Britsche hoofdkwar tier gemotiveerd met te zeggen, dat de Grieksche troepen alleen „om strategische redenen" het bevel gekregen hebben, zich uit Noord-West-Griekenland, alsmede uit het aangrenzende grensgebied terug te trekken. Agenda Woensdag, Ver. Oud-Leerlingen Leidsche Ambachtsschool, Showavond door The Ramblers, 7.30 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag April 8 uur tot Zaterdag 19 April 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. DE TERUGTOCHT VAN HET GRIEKSCHE LEGER. BERLIJN, 16 April. (D. N. B.). De te rugtocht van het Grieksche leger in eenige sectoren wordt, naar het D. N. B. verneemt, zoowel door Londen als door Athene toe gegeven. Hieraan wordt toegevoegd, dat de terugtocht geheel ordelijk is verloopen, en dat al het oorlogsmateriaal is medege voerd. Dit gedeelte van het Grieksche bericht, zoo verklaart men hier, komt niet met de feiten overeen, daar groote deelen van het Grieksche leger in wanorde en met achter lating van groote hoeveelheden oorlogs materiaal teruggeweken zijn. ROTTERDAM, 15 April. Vee. Dinsdag werden ter veemarkt aangevoerd 3103 die ren, waaronder 580 vette koeien, 1230 ge- bruiksvee, 71 schapen, 1045 nuchtere kal veren, 104 graskalveren en 69 bokken en zuiglammeren. Prijzen per stuk: melkkoeien 550—430—330; kalf koeien f 540—425— 225; varekoeien 345275225; vaarzen 330—275—190, en pinken 280—200—160 per stuk. Overzicht: De aanvoer van melk en kalfkoeien was als vorige week mete kal- men handel en met onveranderde prijzen. Varekoeien aanvoer onveranderd. luien handel en de prijzen bleven constant. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week met tragen handel en onveranderde prij zen. WOERDEN, 16 April. Kaas. Aanvoer 15 partijen kaas. Ie kwal. 41.50 per 50 kg. Handel vlug. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 16 APRIL. Valuta's (schriftelijke en tel.-transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Brussel 30.1130.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.59—43.75 Radio-programma DONDERDAG 17 APRIL 1941 HILVERSUM I. 415.5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek - 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité: Dagopening 8.10 Gewijde muziek (opn.) 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gra mofoonmuziek 9.15 Voor de vrouw 9.17 Gramofoonmuziek 10.00 Ensemble Jonny Ombach en solist (10.25—10.40 Gramofoonmuziek) 11.00 Voor de vrouw 11.20 Gramofoonmuziek 12.00 Omroeporkest 12.42 Almanak 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Ensemble Tonny Roxini en piano- intermezzi 2.10 Knip- en naailes 2.30 Haarlemsche Orkestvereeniging en solist (3.153.30 Gramofoonmuziek) 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 Causerie met gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Gramofoonmuziek 6.15 Sport ?n lichamelijke opvoeding 6.30 Zang en orgel 7.00 Vragen van den dag ANP 7.15 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Concert voor de Weermacht 9.45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP, slui ting. HILVERSUM II. 301.5 M. Nederlandsch Programma. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 Gramofoonmuziek 8.30 Nieuwsbe richten ANP 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Christelijke Radio Stichting: Morgen dienst 10.20 Gramofoonmuziek 10.50 Zang en piano 11.30 Declamatie 11.45 Gramofoonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Celesta-ensemble 2.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 De Romancers en soliste 2.00 Pianovoor dracht 2.30 Amusementsorkest en gra mofoonmuziek 3.30 Voor de zieken 4.00 Amabile-sextet 4.30 Voor de kinde ren 5.00 Christelijke Radio- Stichting: Lezen van Christelijke lectuur 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Schrammelkwartet en soliste 6.00 „Geautoriseerde misbaksels", dia loog 6.15 Omroeporkest 6.45 Repor tage 7.00 Persoverzicht voor binnen- en buitenland ANP 7.15 Gramofoon muziek 7.30 Causerie „De stand van het tooneel in Nederland" 7.45 Gramofoon muziek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Spiegel van den dag of gramofoon muziek 8.30 Omroepsymphonie-orkest en soliste 8.55 Causerie over den dichter Rabindranath Tagore 9.05 Vervolg van 8.30 10.00 Nieuwsberichten ANP, slui ting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 6.4522.00 Hollandsch Programma 22.0024.00 Duitsch Pro gramma. 2c Programma: 6.4522.15 Hollandsch Programma 22.1523.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio Cen trales 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitscn Programma. Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart OMWISSELING VAN „KONTROLLNUMMER-AUF- STELLUNG", WAARVAN DE GELDIGHEIDSDUUR IS AFGELOOPEN. De Directie van het Rijksbureau voor ijzer en staal maakt het volgende bekend: 1. Hij, die op grond van de voor het derde en vierde kwar taal 1940 en voor het eerste kwartaal 1941 geldige „kontroll- nummer-aufstellungen" of „kontrollnummern" niet tijdig ma teriaal heeft kunnen bestellen, kan bij de „zentralauftrags- stelle" een verzoek indienen voor de niet betrokken hoeveel heid ijzer en staal een „kontrollnummer-aufstelling" voor het derde kwartaal 1941 te mogen ontvangen. Daartoe strekkende aanvragen moeten uiterlijk den 19den April a.s. in het bezit zijn van de „zentralauftragstelle", ver gezeld van een verklaring, dat de over te schrijven hoeveel heid noch in Nederland, noch van elders werd betrokken. De door de „zentralauftragsstelle" op te maken „kontrollnum- mer-aufstellungen" moeten, ter verificatie met de bestelbrie ven voor de onderleveranciers in Nederland, resp. Duitschland in 3-, resp. 4-voud aan het Rijksbureau voor ijzer en staal- worden ingezonden. De geldigheidsduur van de van de „zentralauftragsstelle" te ontvangen „kontrollnummer-auf- stellungen" voor het derde kwartaal loopt af per 5 Aug. a.s. 2. Hij, die op grond van de door het Rijksbureau voor ijzer en staal geverifieerde bestelbrieven voor het eerste kwartaal 1941 niet tijdig materiaal heeft kunnen bestellen, kan bij het Rijksbureau voor ijzer en staal een verzoek indienen deze ge verifieerde bestelbrieven nog voor het 3e kwartaal van 1941 geldig te verklaren. Een desbetreffend verzoek moet uiterlijk den 19den April a.s. in het bezit van het Rijksbureau zijn, vergezeld van het door het Rijksbureau geverifieerde origi- neele exemplaar van den bestelbrief. 3. Het Rijksbureau voor ijzer en staal stelt pogingen in het werk om alsnog ijzer en staal terug te ontvangen voor de hoeveelheden, welke in de periode van 23 September t/m 30 November 1940 uit hoofde van Duitsche opdrachten en van vorderingen door Duitsche autoriteiter. zonder „kontrollnum- mer-afstelling" zijn afgestaan. Zij, die dit op grond van vo rige bekendmakingen nog niet hebben gedaan, worden in verband hiermede verzocht thans voor genoemd tijdvak op te geven: 1. naam en adres van de(n) Duitsche(n) opdrachtgever(s) 2. contigentsgewicht(en) aan wals- en of gietijzerproduc ten, hetwelk voor het uitvoeren van de desbetreffende be stellingen, resp. vordering (en) noodig is geweest; 3. datum der bestelling (en), resp. vordering (en). Deze gegevens moeten bij het Rijksbureau uitsluitend wor den verstrekt door hen, die de opdrachten direct van Duitsche zijde ontvingen, zij dienen daarbij uitdrukkelijk te verkla ren, dat door ijlen Duitschen opdrachtgever geen „kontrollnum mer-aufstelling" werd verstrekt. Zij, die een dergelijke opgave reeds vroeger hebben ingediend, rtioeten dit vooral niet nog maals doen. 7045 Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij INNAME VAN DISTRIBUTIEBONNEN DOOR HOTELS. RESTAURANTS e. d. INSTELLINGEN. De secretaris-generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende met betrekkingen tot het in ontvangst nemen van distributiebonnen door hotels, res taurants, café's, cantines en dergelijke instellingen bekend: Het is gebleken, dat een aantal der bovenbedoelde instel- lingeri nog steeds maaltijden, waarin in distributie gebrachte levensmiddelen zijn verwerkt, verstrekt, zonder hiervoor de benoodigde bonnen in ontvangst te nemen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat instel lingen, waar deze handelswijze wordt geconsctateerd, noch vanwege het centraal distributiekantoor, noch vanwege den plaatselijken distributiedienst toewijzingen zullen ontvangen en dat de inschrijving van de betrokken instelling bij het centraal distributiekantoor zal worden opgeheven. In het belang van de instellingen wordt er derhalve nogmaals op aangedrongen zich stipt te houden aan de distributieregelin gen. 7044 Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Het Crisis Uitvoer Bureau brengt ter kennis, dat de hier na genoemde Rijksbureaux, elk voor de onder de desbetref fende instantie ressorteerende artiken, met ingang van 21 April 1941 de dispensaties van uitvoerverboden en vereffe ningscertificaten namens het Crisis Uitvoer Bureau zullen afgeven: Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen, Palcis- straat 7, 's Gravenhage. Rijksbureau voor Genees- en Verbandmiddelen, Vondel straat 11 E, Amsterdam. Sectie Keramische Industrie van het Rijksbureau voor Ver werkende Industrieën, Juliana van Stolberglaan 2729, 's-Gravenhage. Ter verkrijging van de bovengenoemde documenten dienen belanghebbende exporteurs zich derhalve van dien datum af uitsluitend te wenden tot deze Bureaux, alwaar de noodige aanvraagformulieren, zoomede handleidingen nopens de te vervullen formaliteiten kosteloos verkrijgbaar zijn. Reeds bij het Crisis Uitvoer Bureau ingediende verzoeken en aanvragen zullen via de genoemde Rijksbureaux worden afgehandeld. Te dezer zake moeten derhalve geen nieuwe aanvraagformulieren bij deze instanties worden ingediend. Voor verlenging van reeds door het Crisis Uitvoer Bureau verstrekte dispensaties voor de onderhavige artikelen, wende men zich alsnog tot het Crisis Uitvoer Bureau. 7053

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3