Weerbericht RECHTZAKEN RIJNSTREEK STADS Burgerlijke Stand PAM BIJ DE MAANAPEN WOENSDAG 16 APRIL 1941 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.38 uur Woensdagavond. Zon op 6.39 uur Donderdagochtend. MAANSTANDEN. 16 April: De maan komt Woensdagnacht om 1.15 uur op en gaat Woensdagochtend om 10.13 onder. 17 April: De naam komt Donderdagnacht om 2.12 op en gaat Donderdagvoormiddag om 11.13 onder. 18 April: De maan komt Vrijdagnacht om 3 uur op en gaat Vrijdagmiddag om 12.17 onder. (Laatste kwartier) 19 April: De maan komt Zaterdagnacht om 3.38 uur op en gaat Zaterdagmiddag om 1 22 uur onder. 20 April: De maan komt Zondagmorgen om 4.12 uur op en gaat Zondagmiddag om 2.29 uur onder. 21 April: De maan komt Maandagmorgen om 4.39 op en gaat Maandagmiddag om 3.35 uur onder. 22 April. De maan komt Dinsdagoohtend om 5.04 uur op en gaat Dinsdagmiddag 4.40 uur onder. 23 April: De maan komt Woensdagoch tend 5.27 mor op en gaat Woensdagnamid dag te 5.43 uur onder. 0 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- U 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tyden zijn voor hedenavond r en morgenochtend: U 0 ZONSONDERGANG 8.38 uur. y n r ZONSOPKOMST 0 6.39 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. 0 -3110110110110110110110110110 ALG. VEREEN. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR Gistermorgen kwamen de leden van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur in het gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond in de Tempelierstraat te Haarlem bijeen voor het houden van de 194e algemeene vergadering. Na de rede van den voorzitter, herdacht de algemeen secretaris-penningmeester, de heer H. J. Voors, in zijn jaarverslag mr. dr. A. Baron Röell, die sedert 1925 eerelid van de ver eeniging was. Dankbaar herinnert de vereeniging zich de persoonlijke mede werking van den overledene bij de laatste twee groote tentoonstellingen in 1925 en 1935. De lijst der eereleden telt thans nog 16 namen. Op 31 December 1940 had de ver eeniging in totaal 4229 contribuanten; het aantal leden liep met 280 terug. Hoewel verscheidene leden overleden, is het aan tal, dat in verband met de omstandigheden het lidmaatschap opzegde, zeer groot. De oorlogstoestand heeft ook een neerdruk- kenden invloed uitgeoefend op het werk der vereeniging, maar niettemin was 1940 een zeer druk jaar, vooral in verband met de moeilijke vraagstukken der organisatie. De rekening over 1940 werd door de vergadering goedgekeurd. Bij de rond vraag beantwoordde dr. Verhage verschil lende vragen, die door de afdeeling schrif telijk ingediend waren. Hierbij consta teerde de voorzitter o.a., dat er een groote vraag is naar pootaardappelen er» dat er nog geen prijs is vastgesteld voor de zandaardappelen. De onderhandelingen, die hierover gevoerd worden en reeds ge- ruimen tijd duren, geven goede hoop op slagen. Er worden pogingen gedaan om een definitieve beslissing te krygen over de minimumprijzen. Om deze vast te stellen zullen echter eerst de exportmogelijkheden bezien moeten worden. De prijsregeling voor gladiolen, welke vastgesteld wordt door den Prij zencommissaris, zal ook van toepassing worden op andere artikelen in Nederland. Zij heeft echter niets te maken met de saneeringsmaatregelen. Bloembollenbedrijven, die hun land reeds verhuurd hebben aan anderen, kun nen zich niet onttrekken aan de bepalin gen van de verplichte teelt. Wat de soorten der gewassen betreft, deze zijn uitgekozen door contractanten, die reeds jaren met de zaadteelt op de hoogte zijn. Er zal rekening gehouden worden met den grond en andere omstan digheden. Na de rondvraag werd de ver- gadéring gesloten. HAAGSCHE RECHTBANK INBRAAK IN EEN LEVENSMIDDELEN- BEDRIJF. Zware straffen opgelegd. De rechtbank veroordeelde een vijftal personen, die te zamen een inbraak had den uitgevoerd in het levensmiddelenbedrijf van de firma de Gruyter te Den Haag. De rechtbank veroordeelde den hoofdda der G. M. tot 2 jaar en 6 maanden gevan genisstraf. Degene, die de inlichtingen ver schaft had, M. G. B. hoorde zich veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. C. J. M., P. M. en J. K. S., die meege holpen hadden aan het wegsleepen van de koffie, thee enz. werden resp. veroordeeld tot één jaar, 8 maanden, en 9 maanden ge vangenisstraf. Rijwieldiefstallen. De timmerman F. M., afkomstig uit Lei den, had in verschillende plaatsen rijwie len weggenomen, hetgeen hij volmondig had erkend. Het ingewonnen rapport vertelde, dat verdachte dermate verminderd toereke ningsvatbaar geacht moet worden, dat de feiten hem niet kunnen worden aangere kend. De Officier eischte daarom ontslag van rechtsvervolging en de plaatsing van ver dachte in een krankzinnigengesticht voor den tijd van één jaar. Uitspraak over 14 dagen. ALPHEN AAN DEN RIJN Diefstal. Door den landbouwer V is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van konijnen. WOERDEN BIJ HET EEUWFEEST VAN HET PENSIONAAT ST. JOSEPH I. Zooals we reeds eenige tijd geleden ge- meldt hebben zal het Pensionaat „St. Joseph" alhier op 11 Mei a.s. 100 jaar be staan. Een eeuw lang hebben de Zusters derhalve in Woerden gewerkt ten bate van het zieleheil der pensionairen, die uit Woerden zelf, maar ook ver daarbuiten hier haar gedeeltelijke opvoeding hebben genoten. Daarom achten wij het wel de moeite waard een korte blik te slaan op de historie van het Woerdens pensionaat en de zusters van Rozendaal die daar de leiding hebben. De tegenwoordige rector, pater Rosarius v. Berkel O.F.M. was zoo vriendelijk om ons hiervoor uitgebreide gegevens te ver schaffen. Allereerst over het gebouw, dat ge legen is aan de Groenendaal en de Meul- mansweg. Het is niet modern, al heeft het in de laatste jaren op sommige punten wat veranderingen ondergaan. Het valt ook niet op door lijn en stijl. Maar wel heb ben we hier oude eerbiedwaardige her inneringen aan wat Woerdens Katholieken hebben geleden, gestreden en overwonnen. Hier ter plaatse waar nu de pensiónaats- kapel is, stond eens het huis van de leeken- apostel Jasper Hendriksz. van Nes, die uit Utrecht was gekomen om Woerden, waar in 60 jaren geen priester de H. Mis had op gedragen, aan priesters te helpen. Die ruim 40 jaren lang zijn moeite, zijn geld, zijn persoon gaf voor de Katholieke zaak en na zijn dood zijn eigen huis tot eerste schuilkerk vermaakte aan zijn zoon pater Dominicus van Nes O.F.M. Deze werd in 1670 de grondlegger van de Franciscaan- sche parochiekerk, welke tot 1891 de parochiekerk van Woerden bleef. (Deze oude parochiekerk uit het einde der 13e eeuw is sedert 1572 in protestantsche han den overgegaan). Waar nu de zieken- afdeeling van Zusters en kinderen is, stond eens het huis van een dominee en later de pastorie van den pastoor. Waar nu de speelzaal der kinderen is, stond een eeuw geleden de remonstrantsche kerk, terwijl de refter de pastorie van den dominee was. Op de plaats voor de groote cour stond de Spaarbank en de scholen toebehoorend aan het Nut van het Algemeen. Zoo is het pensionaat van 1841 een monument, het centraal punt van Woerdens geschie denis, dat oud en nieuw in zich vereenigt. Het begin. Hoe is het pensionaat tot stand ge komen? Vaêr Joannes v. d. Burg, geboren te Amsterdam in 1806, kwam in 1830 als kapelaan te Woerden, waar hij 10 jaar later pastoor werd. Hij zocht middelen om het noodlijdende „Weezenhuis" (naast de kerk), waar ook ouden van dagen onder bestuur van een vader en moeder ver pleegd werden, vooruit te helpen. Toevallig hoorde hij, dat in Rotterdam de 3e Juni 1840 Zusters uit Rozendaal waren ge komen voor het onderwijs. (Een tragische bijzonderheid is, dat dit gesticht op de Goudsche Singel kort voor het Euwfeest op 14 Mei 1940 geheel in vlammen opging bij het bombardement. Zoodat Woerden de eerste stichting van Rozendaal is boven de Moerdijk). Onmiddellijk wendde hij zich tot Mère Marie Joseph, de stichteres van de Fran ciscanessen te Rozendaal met het gevolg, dat op 9 Mei 1841 de eerste Zusters hier aankwamen, die de 11e Mei het pensio naat openden, dat voorloopig onderge bracht werd in het weeshu s naast de kerk. Het volgend jaar bouwde de Vaêr een nieuw pensionaat, dat toen reeds 12 Zusters en 40 pensionairen telde (Nov. 1842). Twee jaren later was dit getal tot 20 zusters en 70 pensionairen gegroeid. Het pensionaat werd te klein en in 1850 kregen de weezen een eigen nieuw ge bouw aan de overkant, waar nu de ingang is v. d. St. Annaschool. Uitbreiding. Alle begin is moeilijk. Pensionaten waren zeldzaam en dus was de toevloed groot. Maar zooals" Vaêr voor financieele .moei lijkheden stond, sukkelde Mère Joseph met gebrek aan zusters bij de uitbreiding. Om liggende terreinen werden successievelijk door de Pastoors aangekocht, o.a. de kerk en de pastorie van de Remonstrantsche gemeente, de Spaarbank en de scholen van het Nut van het Algemeen en andere huisjes. Toen het 50 jarig bestaan gevierd werd (1891) was het pensionaat volgroeid. De viering van dit jubileum vinden we nog vermeld in een plaatselijk blad „De Woer denaar" van Zaterdag 11 Juli 1891. De verslaggever geeft hierin een uitvoerig overzicht van de feestelijkheden, die er plaats vonden. Dit jubileumjaar was ook heel belang rijk, want toen werd de nieuwe parochie kerk gebouwd en kreeg het pensionaat de oude pastorie en de parochiekerk, zoodat deze het volgend jaar pensionaatkapel werd. Toen kwam er een eigen rector voor de Zusters en de kinderen n.l. pater Anto- nius Verhage, oud-pastoor van de Bosch- jes te Rotterdam (18921895). Nu werd ook opgericht de Normaal school, welke tot 1926 bleef bestaan en 188 onderwijzeressen opleidde. In 1914 ZESDE LUSTRUM VAN „CHUNG HWA HUI". Viering te Leiden. De Vereeniging „Chung Hwa Hui" vier de gisteren te Leiden in de bovenzalen van café-restaurant „In den Vergulden Turk" haar zesde lustrum.. De voorzitter der lustrumcommissie, de heer Que Keng Hong begroette in zijn ope ningsrede in het bijzonder den voorzitter en den secretaris der commissie van toe zicht, de heeren W. C. Boonebakker en B. Wilmink, den hoogleeraar in het Chineesch aan de Leidsche universiteit en directeur van het Sinologisch Instituut, prof. dr. J. J. L. Duyvendak, de spreker van dezen middag, prof. dr. R. D. Kollewijn, me vrouw MeyboomFromberg; de dochter van wijlen mr. P. H. Fromberg, aan wien de vereeniging zoo ontzaglijk veel te dan ken heeft, de heeren dr. Hunger en Petit als ondervoorzitter en secretaris der Ver eeniging „Oost en West" en de talrijke ver tegenwoordigers der bevriende studenten corporaties. De voorzitter vaii „Chung Hwa Hui", mr. Oei Kian Hong, gaf vervolgens een uitvoe rig overzicht van de ontwikkeling der ver eeniging, welke in 1911 door veertien Chi- neesche studenten te Amsterdam werd op gericht. Deze gebeurtenis was te beschou wen als de weerklank van het nationaal ontwaken in het Verre Oosten, culminee- rend in de groote revolutie, welke zich dat jaar in China voltrok. Uitvoerig schetste spr. vervolgens, de oprichting van het stu diefonds in 1913. het voortreffelijke werk van de commissie van toezicht, waarvan wijlen mr. G. Visserinf gedurende 24 jaar het presidium bekleedde, de stichting van een eigen orgaan, van het prijsvragen- fonds en van diverse clubgebouwen, om daarna stil te staan bij de werkzaamheid der vereeniging ten behoeve van het on derwijs, de actie voor de door den oorlog getroffen burgerbevolking van China en de stichting van een eigen informatiebu reau, waarbij hij met dankbaarheid gewag maakte van de aangename relaties met de legatie, het consulaat en tal van instel lingen en vereenigingen. Vervolgens hield prof. dr. R. D. Kolle wijn een lezing over „Iets over de regeling der Chineesche adoptie in Nederlandsch- Indië." Na afloop van deze lezing hield het be stuur een druk bezochte receptie, terwijl een gemeenschappelijke maaltijd deze lus trumviering besloot. VEEARTSENIJKUNDIGE DIENST. Met ingang van 1 Mei is aan den heer H. J. Odé, te Heemstede, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst, tevens inspecteur van de Volksgezondheid Als zoodanig is benoemd de heer L. P. de Vries, te Leiden. Door de politie hier ter stede is aange houden de 33-jarige L. v. P., landarbeider te Haarlemmermeer, die een poging deed een rijwiel te ontvreemden. De aangehou dene werd reeds eerder veroordeeld we gens diefstal van rijwielen. kwam de U.L.O. school tot stand, welke diende als voorbereiding voor de Normaal en ook voor externen toegankelijk was. Dat deze school alleszins aan de examen- eischen voldoet, bewijst wel het feit, dat in de laatste 10 jaar (19311940) van de 129 candidaten er 125 het U.L.O. diploma haalden. Daarby bedienen de Zusters be halve het St. Annagesticht ook de parochi ale meisjesscholen met 'n 300 kinderen. Deze nieuwe scholen, alsook de bewaar school werden in 1934 gebouwd en aange past aan de moderne eischen. Ook het St. Annagesticht, waar nu voornamelijk schip perskinderen een passende opvoeding ge nieten, werd toen aanmerkelijk verbeterd. Daarenboven bestaat er onder leiding der Zusters een Huishoudschool, die in 1925 werd opgericht. Het hoogste getal inwoonsters werd be reikt in J916, toen het pensionaat telde 75 pensionairen, 48 normalisten, 62 St. Anna-kinderen en 62 zusters, dus 185 „ge- interneerde" kinderen. (Wordt vervolgd). ROELOFARENDSVEEN De eerste aardbeien. Door den tuinder P. Jac. Bakker werden heden ter veiling de eerste aardbeien aan gevoerd. Kooper was P. Heemskerk, groen- tenhandelaar te Roelofarendsveen. BEGRAFENIS A. O. G. DE TIIOUARS. Gistermiddag vond onder groote belang stelling op Rijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wij len den heer A. O. G. de Thouars, in leven oud-leeraar aan de voormalige Kweek school alhier, die de vorige week op 63-ja- rigen leeftijd overleed. In 1918 werd de overledene benoemd tot ieeraar in de Nederlandsche en de Duit- sohe taal aan de Gemeentelijke Kweek school alhier, welk ambt hij tot de ophef fing in 1936 vervulde. Onder de aanwezigen merkten wij o. a. op de heeren A. J. M. van Dijk uit Leiden, hoofdbestuurslid Ned. Ver. Schoonheid in opvoeding en onderwijs, B. M. Noach, Ieeraar H. B. S„ C. W. Hubregtsen namens de Ver. voor Voorb. Onderwijs uit Leiden, K. Koops, als oud-leeraar der voormalige kweetkschool en oud-hoofd van de voor malige Leerschool alhier, M^. H. J. Romijn uit Den Haag. Dr. A. J. Knuttel alhier, Dr. A. A. Prins uit Leiden, alsmede verschil lende oud-leerlingen van den overledene. Aan het graf werd het woord gevoerd door den heer Van Slooten, directeur van de voormalige Kweekschool, door een zwager van den overledene, vervolgens door den heer C. W. Huibregtsen namens het bestuur van de Vereeniging voor Voor bereidend Onderwijs, en als laatste spre ker door den heer H. Baron uit Leiden. Vele kransen dekten de kist. Een zwager van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7398. F. J. van Seumeren. Hazerswoude, Rijndijk A310. Slooperijbe- drijf, handel in afbrak en oude metalen. Bovengenoemde zaak is met ingang van 13 Maart 1941 omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: Gebr. van Seumeren. Venn.: F. J. van Seume ren, Hazerswoude en G. J. van Seumeren, Utrecht. Proc.: H- F. A. Miltenburg, Utrecht. Nieuwe inschrijving. 7639. N.V. Bouw-, Handel- en Exploitatiemaatschap pij, Stagar. Oegstgeest, Leidsche Straat weg 8. Afkomstig uit Gouda. TE LEIDEN GEVESTIGD. A. van Aken, Vinkestraat 4. J. F. An- driessen, koopman diversen, Levendaal 47 C. J. Bergman, juffr. i. d. huislu, Fr. v. Mierisstraat 11. A/C. Boer, verpleegster, Leeuwerikstraat 18. H. van Bommel en .fam. electricien, Lokhorststraat 21. J. Bronger en fam., chef pharm. fabr. Melch. Treublaan 47. J. M. E. Buffin, "hoog- leeraar, Roomburgerweg 2a. - W. J. C. Eichhoff, filmregisseur, Zoeterw.singel 31. J. Erades en fam. metselaar, Poelgeest straat 1. M. J. Gillis, Noordeinde 50. T. E. van Harberden, Pelikaanstraat 7. J. G. Hensels, secretaresse Nat. Dagbl., Zeemanlaan 14a. H. E. Horn, vol. Rijks waterstaat, Jac. Catslaan 32. G. de Jong en fam., ass. universiteits bib., Melch. Treublaan 46. J. Joragedijk en fam., aan nemer, Tib. Siegenbeekstraat 30. M. de LEIDEN Geboren: Catharina Hendrika d. v. A. van Tongeren en C. H. Roodakker. Johanna Helena Alie d. v. P. G. Laterveer en A. van der Zanden. Josephuó Mar- tinus Maria z. v. M. L. Zonderop en W. C. Gomes. Pieternella Simona d. v. A. Pie- lanen en A. den Hertog. Hendrika Wil- helmina Juliana d. v. R. Zylstra en H. Loonstra. Catharina d. v. H. Stafleu en A. van Veen. Anthonie Jan z. v. A. Zwemmer en J. M. Raijef. Henricus Eduard Wilhelmus Lambertus b. v. P. F. Vermeulen en F. M. Horsten. Phjlippus Franciscus Johannes z. v. J. van Egmond en P. Verstraten. Simon z. v. J. G. Horsman en D. Janse. Arie Antonie z. v. A. A. de Ruiter en C. Spaargaren. Filip z. v. B. de Vries en A. H. Houwer. Albert Karei z. v. S. de Voogel en A L. F. Rodewald. Antonij Adrianus z. v. A. A. Witte en E. Kulk. Johannes Cornelis z. v. M. J. Roessen en S. Kloek. Bern- hard Leopold Peter z. v. C. de Mooij en J. A. Groeneveld. Ondertrouwd: G. W. van Lommei jm.- 25 j. en P. W. Stuurman jd. 29 j. A. Kuiper jm. 32 j. en N. Hazewindus jd. 30 j. Overleden: P. Barnhoorn m. 45 j. N. van der Bijl d. 8 j. S. P. Weiman wed. v. H. van Dorsten 68 j. G. E. van der Eijk wed. v. C. Koetsier 81 j. W. van Biemen m. 69 j. P. J. Lezwijn m. 79 j. Klerck, dienstbode, Bankastraat 3. L. Kruiniger, etaleur, Korevaarstraat 55. J. H. Langezaal, onderbcflidsmonteur NZHTM, Evertsenstraat 52. J. C. Cornef-Lardé, Grevenstraat 4. S. Mesman, 1L verpleeg ster, Witte singel 27. -G. Nijhuis, kamer meisje, Stationsweg 2. J. A. Nijssen, chauffeur, Oostdwarsgracht 17. E. Gra- vendaal-Ouwerkerk, Rijnsb.weg 50. L. A. Overdevest en fam., depothouder melk handel, Valkensteeg 12. H. J. Overdijk, 1L kellner, H. Rijndijk 134. T. E. Pals- graaf, hulp i. h. huish., Heerenstraat 108a. K. Rietveld, dienstbode, Hooigracht 61. A. Mol-de Rijk en fam, Oranjestraat 3. H. Snijder, bediende boekh., Vischm. 1. A. J. M. Spruyt en fam., Ct. Jacobsgr. 1 K. Tefy en fam., Jerusalemshof 12. C. A. A. .M. Verbeek, Noordeinde 50. J. M. Verhaar, dienstbode, Witte sing. 32. B. Verstraten, mach. bankw., Clarensteeg 24. M. P. van Vessem, Roodenburgerstr. 9. M. A. Vinkenstein, Heiligen Geest- hofje 7. F. G. Willemars, Noordeinde 50 J. de Wit, dienstbode, Kijfgracht 3. UIT LEIDEN VERTROKKEN. W. Bol, Dordt, Soembastr. 75 T. Bol huis, Groningen, Noorderstationstr. 16 W. A. Braasem, Den Haag, Weimarstr. 78 L. Montfoort-BroekVeldt, Den Haag,. Vree wij kstr. 551 M. de Bruin, Oegst geest, L. de Colignyln. 8 Wed. P. Roos- Corver, Velsen, Rijksweg 460 D. C. M. J. van Dalsum, Middelburg, Hofplein 9 J. van Dalsum, Middelburg, Hofplein 9 C. Zorn-Geerlof, Noordwijk, Achterzeeweg 1 B. Godschalk en fam., Oegstgeest, Hofbrouckerln. 24 H. ter Hoek en fam., Den Haag, Annie Foorestr. 12 I. J. M. Hustinx, Overschie, Blankenburgerpark 152 C, E. de Jong, Leeuwarden, Harlinger- str.w. 35 C. H. Klaarenbeek, Roermond, Godsweerdersing. 48 A. M. C. Koning, Sassenheim, Nw. Haven 7 J. J. de Kruis en fam., Den Haag, Molenaarstr. 105 M. G. Krijger, Alkemade, Spoorstr. B 475 C. A. J. M. Langezaal, Den Haag, Hobbe- mastr. 253 N. F. G. Lens, Oegstgeest, Leidscheweg 3 P. de Man en fam., Utrecht, Vischmarkt 13bis J. J. Mat- thijsse, IJsselmonde, Hordijk 320 C. J. Miltenburg, Kortenhoef, Emmaweg 363 W. F. Molenkamp, Duitschland A. Ouds hoorn en fam., Den Haag, Kortenboschstr. 142 L, W. F. H. van Peski, Rotterdam Vijverlaan 48 W. Putters, Dordt, Mij Dordrechtstr. 1 J. van Strien, Naarden, Meerstr. 61 E. C. G. J. Stijkel, Boskoop, Zuidkade 151 C. H. van Toorn, Den Haag, Londonstr. 6/8 J. A. van Uffelen, Haarlem, Hazepaterslaan 24 A. M. VaS- tenouw, Oegstgeest, Rhijng.str.w. 149 C. L. van Veen, Apeldoorn, Zwolscheweg 146 M. A. H.' de Vroom, Oegstgeest, War- monderweg 12 J. J. Vuijk, Nw. Amstel, Keizer Karelw. 392 M. van der Wereld, Wassenaar, Oostdorper weg 33 K. F. Westerouen van Meteren, Den Haag, Fran- kenslag 317 H. van Zeggeren, Den Haag, v. Aerssenstr. 19 M. Zitman, Wijk bij Duurstede, Peperstr .19 A. M. Zoet, Voorhout, Engelscheln. 2 D. Zorn, Noordwijk, Achterzeeweg 1. 85. Een zacht zoemen en trillen der instrumenten wordt hoorbaar. In angstige spanning wachten beiden af, wat er zal gebeuren. Zal alles goed gaan? Opeens een ontzettende knal. De reis naar de maan is begonnen. 86. Van de luchtreis zelf bemerken ze niet veel. Profes sor Heelal zegt, dat ze nu met een ontzettende vaart op de maan toe vliegen. Na eenige uren laat de professor Pam de aarde zien, die voor het bloote oog al erg klein is ge worden.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2