Laatste Berictiten MARKTBERICHTEN WOENSDAG 9 APRIL 1941 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 CREMATIE VAN PROF. KR. D. CH. HESSELING. Heden heeft op Westerveld Je crematie plaats gehad van het stoffelijk overscaó*. van prof. dr. D. Ch. Hesseling, oud-buiten- gewoon-hoogleeraar aan de Leidsche Uni versiteit die dezer dagen op 81-jarigen leef tijd in Wassenaar is overleden. De plechtigheid werd door vele oud-col lega's var. den overledene bijgewoond. Wij merkten o.a. op de heeren mr. P. J, Iden- fcurg, secretaris van het college van cura- t .ren der Leidsche i niversiteit, pref dr. A. W. Byvanck, rector magnificus dier univer siteit, prof. dr. B. G Escher, secretaris van den Leidschen Senaat, prof. dr. J. Ph. Vo gel, prof. dr. H. T. C(.;enbrander. prof. G. G. Kloeke, prof. dr. N. J. Krom, prof. dr. B A. van Groningen, allen hoog leeraren aan de Leidsche Universiteit, C. de Boer, voorzitter van de afdeling Leiden van vo.'ksonderv/ijs, mr. J. E. van der Meulen, r-aasheer in den frh agen Raid en vele - deren. Er werd op ve.voek van de fanu!:e slechts gesproken door ai:>t. dr. Byvanck m-irens de universiteit en dv.or piof. Sal- varda de Ci ave, uit Amsterdam, een zwa ger van de overledene. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Gisteren hield bovengenoemde Bank haar Siste algemeene jaarvergadering in „Zo- merzorg" te Leiden, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer W. Bink. Deze opende de vergadering met een welkomstwoord, waarin hij herdacht, dat November j.l. de bank dertig jaar had be staan; geconstateerd mocht worden, dat deze bank bewezen heeft in een groote be hoefte voor land- en tuinbouw te voor zien, wat blijkt uit de vlucht welke de bank heeft genomen. De uitbetalingen voor de Veehouderij Centrale en andere Land bouw Organisaties bezorgden veel werk, doch ook veel contact met de landbouw; een woord van lof werd gebracht aan den kassier en den boekhouder voor de accu rate wijze waarop de zaken werden behan deld. De nieuwe statuten zijn notarieel verle den en daarmede meer aangepast aan het doel en werken der bank. Herdacht werden de leden, welke over leden waren en gewezen op het feit, dat in verband hiermede een bestuursverkiezing moest plaats hebben, waarvoor een bindend drietal was gesteld. Nadat gewezen was op de goede samenwerking m°t de Cëh'rale Bank en de Coöperatieve Grogntenveiling werd de vergadering voor geopend ver klaard. Na lezen der notulen bracht de kassier een financieel verslag uit, waaruit bleek, dat mede door den oorlogstoestand hooge eischen aan de bank werd gesteld. De be leggingen in de spaarbank girgen echter niet noemensw^'^ig p"Meruit, waaru't het vertrouwen sprak, dat de organisatie In het algemeen ondervond. De vraag naar voorschotten en credieten was beperkt aangezien uitbreiding van de bedrijven door de omstandigheden n!et kon plaats hebben. De rentevoet, zoowel voor de voorschotten als voor de spaarbank, werd niet gewijzigd. Vervolgens werden de verschillende posten uit de rekening-balans toegelicht en gewezen op de vorming van fondsen, waardoor het bestaan der Boeren leenbanken gewaarborgd werd. De omzet steeg tot ruim elf millioen gul den, welk bedrag door verschillende werk zaamheden welke dit jaar worden verricht belangrijk zal worden overgereden. Hierna werd overgegaan tot behande ling van de rekening-balans, welke onge wijzigd werd vastgesteld. Besloten werd de gemaakte winst bij de reserve te voegen. Vervolgens werd de verkiezing gehouden van twee bestuurclec&n, waarbij de heer J. A. v. d. Zeeuw werd herkozen en in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer L. Verhaar Sr., gekozen werd de heer A. C. van Paridon. Als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de, heer L. Snoeker en in de va cature ontstaan doordat de heer Van Pari don als bestuurslid was gekozen en dus geen zitting meer heeft in den Raad van Toezicht, de heer L. Verhaar Jr. Allen nam°n hunne rrnoeming of her benoeming aan. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken werden besproken, werd de vergadering order dank voor de opkomst gesloten. Voor het examen nijverheidsonderwijs akte N VIII slaagde te Amsterdam mej. Th. M A. Brunklaus, alhier. UIT LEIDEN VERTROKKEN Th. van Aarle, Rotterdam, Virulyplein 21 M. Valourg-Becker, Oegstgeest, Rijnsb.weg 152 W. vin Beest, Rotterdam, Mecklenb.plein 6 M. M. van Bemmelen, Zoeterwoude, Schenkelw. C 76rd L. van Bergen, Oegstgeest, Geverstr. 20 A. M. Blokker, Den Haag, Frankenstr. 36 E. P. M. Broers, Naaldwijk, Rembrandlstr. 7 J. W. R. Brueren en fam., Valkenburg L., Koninginneweg 5 M. A. de Bruijn, Alke made, B 308 E. J. Budding en fam., Amsterdam, v. Speijkstr. 37 III J. K. Buis, Wassenaar, L. Kerkdam 54 L. M. Cfcaudron en fam., Haarlem, Timórstr.' 154 G. Cleij, Den Haag, Vogelkersstr. 18 C. Colpa, Oegstgeest, Duivenvoordestr. 47 B. Corts en lam., Noordwijk, Atjehweg 17 B. A. Donk, Amsterdam, Balbaostr. 11 W. Duk, Groningen, Frieschstr.w. 57 N. van Dijk, Alphen aan den Rijn, Gnephoek 11 L. Dijkstra en fam., Oegst geest, Kempenaerstr. 90 H. P. Edel, Eneek, Kleinzand 14 H. H. Erdbrink, Amsterdam, P. de Hoochstr. lObv K. Fluiter, Koudekerk a/d Rijn, Prinseschouw B 198 C. W. Geerling, Rotterdam, Nebel- straat 75 S. van Geldere, Den Haag, Arnhemschestr. 78 F. M. van Gent, Eind hoven, Aalsterweg 131e W. Geuke, Haarlem, Wilgenstr. 69 W. de Graaf, Voorschoten, Papelaan 50 C. P. Harte- veld, Alkemade, Dorpstr. A 34 - M. C. J. Heemstra. Haarlem, Verspronckweg 92 H. M. A. Helmer, Amsterdam, v. Eeghen- straat 18 E. J. Hofdijk, Assen, Dr. Nas- saulaan 12 W. van der Horst, Haarlem, v. Zeggelenstr. 102 D. L. Jongerheld, Meppel, Nyeveenscheweg 81 H. Kamp hof, Texel, Pr. Hendrikpolder H 21 Ph. Kempers, Wieringen, Koningsweg 23b C. Kerger en fam., Schiedam, Fr. Haver- schmidtln. 5 J. M. Kielstra, Amster dam, O. Nassauln. 19 W. F. van Klave ren, Amersfoort, Soesterweg 364 E. C. B. Knelange, Rijnzaterwoude, Heerenweg 56 K. L. Korenhoff en fam., Wassenaar, Rijksstr.weg 165a J. Kukler en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 84 G. van Leeuwen, Driebergen Rijsenburg, Akker 25 J. van der Meer, Oegstgeest, Oranjelaan 7 E. H. Mühleisen, Rotterdam, Heem raadsingel 337 W. Z. Mulder, Oegstgeest, Emmalaan 40 A. C. M. de Mulder, Den Haag, Tollenstr. 115 M. E. van Muijden, Noordwijk, Atjehweg 17 H. J. L. de la Parra, Rotterdam, Beyerlandscheln. 47 T. O. E. Polanen, Bergen op Zoom, v. De- demstr. 38 H. Pijpers, Alphen aan den Rijn, Bloemhofstr. 31 M. Raaphorst, Oegstgeest, Regentesserln. 28 H. Riet kerk, Wassenaar, Schouweg 81 A. Ruijg- rok, Appingedam, Dijkstr. 48 L. A. H. Simonis, Den Haag, Hekkelaan 10 8J. L. Sleiffer, Wieringen, Koningsweg 23b M C. W. Snelder, Utrecht, Kruisweg 9 A. Speelman, Overschie, Delftweg 62 A. Spruit en fam., Warmond, Padoxlaan 16 D. W. Steenhorst, Katwijk, Noordduinslr. 51 E. N. E. Thijssen, Amersfoort, Nas- saulaan 3 J. Tonissen, Rotterdam, Oranjeboomstr. 149c J. C. Tuns, Oploo ca: Dorpstr. 13c Wed. B. G. Bresson- Tybring en fam., Laren N.H., der Kinderen- laan 3 W. M. Vegter-van Ulden, Den Haag, Amandelstr. 25 L. L. J. L. van de Velde, Almelo, Tuinstr. 70 C. M. D. Vendrik, Warmond, Heerenweg A 14 A. V. van Wageningen, Koudekerk a/d Rijn, Honsdijk A 19 H. Weber, Wasse naar, Rijkstr.weg 420 L. W. Willenis en fam., Oegstgeest, Haarl.trekvrt. 22 J. Winkels, Rotterdam, Mathenesserl^n 255 P. E. Winkler en fam., Den Haag, Em- mastr. 239 A. L. de Wolf, Hilversum, Sumatralaan 34 R. IJzerman, Bloemen- daal, Manpadlaan 6 J. van Zejjst, Hengelo O., Breuk weg 38. IN LEIDEN GEVESTIGD E. B. Balm, kraamverpleegster, H. Morschweg 104 J. Bastiaan, dienstbode, Oude singel 164 P. Been, dienstbode, Lammermarkt 5 Wed. A. M. Rempt- Bodde en fam., Boerhaavelaan 2 J. de Boer, electr. gen. lasscher, Diefsteeg 14 W. K. Broekhuizen, kantoorbediende, de Sitterlaan 26a A. Dorgelo, hulp i/d huis houding, Fagelstr. 16 H. J. Dijs en fam., commis NS, Lage Morschweg 25 I. Ie Febre, huisschilder, Geerestraat 12 A. M. J. van Grieken, Breestraat 145a T. W. S. M. Gründemann, Lorentzkade 32 C. H. Haneveld en fam., schipper, Heeren- gracht 8 J. R. Hardebol en fam., gem. veldwachter, Nw. Rijn 92a A. J. A. ten Have, kantoorbed.. R. en Schiekade 28 G de Kleijn-van Hecke en fam., Kruisstr. 13 C. M. E. Hommes, Melch. Treubln. 53 K. L. Jongeneel en fam., bedrijfs leider, Stationsweg 21a J. B. W. M. de Koning, leider AD, Marienpoelstr. 17a W. Krijger en fam., verpleger, Hoogl. Kerkgr. 17 Wed. H. B. de Bruijn-Kupfer Warmonderweg 25 J. Laman, yzer- handelaar, Zoeterw.singel 92 E. Looho, v. d. Brandelerkade 18 G. Luca, Hoogl. kerkgr. 5 P. van Mameren, bouwk. op zichter, Melch. Treubln. 53 C. J. van der Meer, chauffeur, Breestr. 145a A. Mostert en fam., metaaldraaier, Hooigr. 105a D. van Mourik, dienstbode, Rapen burg 36 A. A. van Nood, graanhandelaar Wasstr. 56 W. Pet, Rijnsb.weg 147 C. Planjer, huishoudster, Bloemmarkt 2 M. de Raay, Roodenburgerstr. la L, S. Wilschut-Remigius, L. Morschweg 77 D. Rosema, straatventer, Janvossensteeg 69 A. Rozema, II verpleegster, Rijnsb.weg 10 Wed H. l! Ouwehand-van Rijn, Uiter- stegr. 80 V. G. H. A. Rijsdijk, Groen- hovenstr. 6 C. L. van Seggelen, magazijn knecht zaadh., de Sitterlaan 102 G. Terpstra en fam., onderwijzer, Const. Huy- genslaan 45 A. Vaneman, dienstbode. Lammenmarkt 27 I. Venema, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 V. E. Venema, part. verpleegster, Stationsweg 35 A. Vogele- sang, verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. van 't Wout, dienstbode, Plantage 12 A. Zandbergen en fam., landarbeider, Haarl. weg 63b G. J. van Zeist, Steenstr. 59. Binnenland BONNEN VOOR DE VOLGENDE WEEK REEDS OF ZATERDAG GELDIG. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visschery deelt mede, dat reeds op Zaterdag 12 dezer voor liet inkoopen van distributiegoederen ge bruik zal mogen worden gemaakt van de uonnen, welke voor de daarop volgende week zullen worden aangewezen. De num mers van de aan te wijzen bonnen zullen worden bekend gemaakt in de bladen van Vrijdagavond c.q. Zaterdagochtend. Voor zoover de detaillisten op Zaterdagmorgen niet tijdig op de hoogte mochten zijn van de aangewezen bonnummers kunnen zij zich voor inlichtingen wenden tot de plaat selijke distributiekantoren. ENKELE ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN ONS LAND. Slechts enkele vliegtuigen hebben in den vorigen nacht boven ons land gevlogen. Hier en daar zijn doelloos brisant- en brandbommen geworpen. Schade werd niet aangericht, uitgezonderd op één plaats, waar de ruiten van een boerderij werden vernield. PADVINDERSORGANISATIES ONTBONDEN. Krachtens verordening van den Rijks commissaris werden door de veiligheids politie de gezameniijké padvindersorgani saties in het bezette Nederlandsche gebied ontbonden en verboden. De Nederlandsche padvinders, die een deel waren van de Internationale Boy- Scouts-beweging en centraal vanuit het in ternationale padvindersbureau te Londen geleid werden, waren een actief instrument der Britsche cultureele en politieke pro paganda. Ook na de bezetting werd deze tegen de belangen van het DuiDche Rijk gerichte werkzaamheid voortgezet. Daar de Neder landsche padvinders, wier leiding eenzijdig op Engeland was ingesteld, ondanks uit drukkelijk verbod talrijke tochten en voor. lereidend-militaire oefeningen hielden, zijn de van het standpunt der bezettende macht r.iet duidbare padvindersorganisaties ont bonden. HET BENOEMINGSRECHT. Van bevoegde zijde wordt aan het A. N. P. de volgende toelichting op het nieuwe besluit inzake de benoeming van onderwij zend personeel gegeven: „Het besluit verplicht de gemeentebestu ren en schoolverenigingen voor de voor genomen benoeming van onderwijzend per soneel aan den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming de voorgeschreven sollicitantenlijst en een voordracht van drie personen voor te^eggen. De secretaris generaal kan die drie voorgedragenen of een dan wel twee van hen als welgevallig aanduiden, doch hij kan ook het geheele drietal afwijzen, in welk laatste geval een nieuwe voordracht van drie personen moet worden voorge'egd.* De bedoeling van het besluit is een ge lijkmatige personeelspolitiek op alle Ne derlandsche scholen te waarborgen, zonder de tot nu toe gebruikelijke plaatselijke ini- liatiefneming in gevaar te brengen. Blijkens de tot beden veikregen ervaring heeft de Duitsche bezettingsmacht vooral voor deze verordening groote belangstel ling. De talrijke voor een deel tegen haar ge richte voorvallen bii Nederlandsche scholen hadden'door heldere onderwijspolitiek zon der dwang voorkomen kunnen en moeten worden. Voor de keuze van het onderwijzend per soneel heeft voortaan de secretaris-gene raal met de door hem aangewezen instan ties uiteindelijk invloed verkregen, zoodat hij nu ook tegenover de bezettingsoverheid de verantwoordelijkheid met voldoende waarborgen kan dragen. Het zal nu de taak der p'aatseliike over heid en die der schoolbesturen zijn, hem de vervulling van deze in het belang van het Nederlandsche volk op zich genomen taak te vergemakkelijken. Want hun zaak en hun zelfstandigheid mogen niet licht vaardig op het spel worden gezet." GROOTE BRAND TE MIERLO-HOUT. Gisteravond tegen elf uur werd brand ontdekt in de fabriek van Claus* garen en weefindustrie aan den Stiphoutscheweg te Mierlo-Hout. De omwonenden werden gealarmeerd door het met daverende knal len uit elkaar spatten van de asbestbedek- king der fabriek. Toen bleek het vuur echter reeds een zoodanigen omvang te hebben aangeno men, dat er vrijwel niets meer te redden viel. IJlings werd de Mierlosche brandweer gealarmeerd, doch die verscheen met haar motorspuit eerst tegen half twaalf. Toen was het ongeveer zestig meter lange fa briekscomplex reeds in een groote vuurzee veranderd. De door den burgemeester van Mierlo ter assistentie ingeroepen Helmond- sclie brandweer arriveerde enkele minuten later met drie autospuiten. Deze tastte met vier stralen op de waterleiding via een autospuit den brand aan, doch zij stond vrijwel machteloos, want tengevolge van 3len geringen druk van de waterleiding kon slechts zeer weinig water worden ge geven. Er viel eigenlijk toen niets meer te redden en de brandweer kon slechts nablus- schen en wankele muren omver halen. Om streeks een uur rukte de Helmondsche brandweer in, terwijl die van Mierlo eeni- ge uren later kon vertrekken. De schade werd door den heer Claus op een paar ton geschat. Tientallen machines en een groote voorraad grondstoffen zijn verloren gegaan, terwijl van het fabrieks complex alleen het ketelhuis is gespaard gebleven. Dank zij de gunstige windrichting liepen de in de onmiddellijke nabijheid staande woningen geen gevaar. De gebouwen wa ren zoowel tegen brand- als bedrijfsschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. GROOTE LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Een zesjarig buurjongetje heeft, doordat het met vuur speelde, een groote schuur van den landbouwer G. J. Ophof te Ber- gentheim, in brand gestoken, tengevolge waarvan dit gebouw tot grond toe afbrand de. De geheele inhoud, bestaande uit hooi, stroo, turf en landbouwgereedschappen, ging verloren, zoodat de schade groot is. De boerderij kon behouden blijven. Bulienland HET DUITSCHE WEFRMACHTSBERICHT BERLIJN, 9 April. (D. N. B.). Het op- perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Snelle troepen en divisies Infanterie onder bevel van generaal veldmaar schalk List zijn, vanuit Bulgarije, door de Joegoslavische grensverdediging heengebroken, en ondanks moeilijk bergachtig terrein meer dan 100 kilo meter diep in het bekken Uuskuub (Skoplje) doorgedrongen en over de Vardar getrokken. Hierdoor is de schei ding tusschen de Joegoslavische en Grieksch-Engelsche strijdkrachten vol tooid. Verder Zuidelijk zijn andere af- deelingen over het meer Dan Doiran op Grieksch gebied doorgedrongen. Tot dusver werden in Zuid-Servië meer dan 20.000 gevangenen, waaronder zes generaals, gemaakt. De buit aan stuk ken geschut en oorlogsmateriaal van allerlei soort is groot. Aan de Grieksche grens hebben de onder het bevel van generaal-vcldmaar- schalk List staande divisies bergjagers en Infanterie, gesteund door duikbom menwerpers en luchtdoelartillerie na verbitterde gevechten de zgn. Metaxas- linle, een in jarenlangen arbeid in het gebergte gebouwde moderne verdedi gingslinie doorbroken. In het kader der aanvalsoperaties in Cy- renaika door Italiaansche en Duitsche af- deelingen hebben troepen van het Duitsche Afrika-corps op 7 April Derna bereikt. De stry'd van het luchtwapen tegen de Britsche raritailleeringsscheepvaart t en voor den oorlog belangrijke doelen in Groot-Brittarnië werd met sterke krachten en groot succes verder gevoerd. Hieraan hebben vooral de formaties der luchtvloot van generaal-veldmaarschalk Sperrle deel genomen. Vliegtuigen der gewapende ver kenning brachten aan de Britsche Oostkust een koopvaardijschip van 4000 b.r.t. tot zin ken en beschadigden drie andere groote schepen door bomtreffers. Ten Oosten van Skegness plaatste een verkenningsvliegtuig in scheervlucht twee voltreffers van zwaar kaliber op een Eritschen torpedojager. In den afgeloopen nacht hebben verscheidene honderden vliegtuigen in opeenvolgende golven talrijke haven- en industrieele in stallaties in Zuid- en Midden-Er.geland aangevallen. De voornaamste aanval was gericht tegen fabrieken der vliegtuigbewa- peningsindustrie in het stadgebied van Co ventry. Duizenden brand- en brisantbommen veroorzaakten groote vernielingen aan de industrieele installaties. Ook in de haven en dockinstallaties van Portsmouth vielen talrijke branden waar te nemen. In Noord-Afrika bestookten gevechts- en torpedovliegtuigen succesvol vrij groote vijandelijke troepenconcentraties met bommen en de boordwapens. Een Britsch gevechtsvliegtuig werd in Cyrenaika neergeschoten. In den nacht van 8 op 9 April vloog de vijand enkele malen naar de kusten van het bezette gebied. Een vrij sterke afdee ding van het Britsche luchtwapen vloog opnieuw het Nóord-Duitsche kustgebied binnen en wierp op verschillende plaatsen brand- en brisantbommen. De voornaam ste aanval van den vijand was gericht op Kiel. Hier werd, behalve eenige industri eele schade, vooral in woonwijken aan zienlijke schade veroorzaakt, waardoor een vrij groot aantal dooden en gewonden on- dei de burgerbevolking is gevallen. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ERGENS IN ITALIë, 9 April. (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht no. 308 luidt als volgt: Aan de Joegoslavische grens hebben onze vooruitgeschoven detachementen Kranjska Gora in het dal van de Save bezet. In Albanië, aan het Joegoslavische front bedrijvigheid van kleine detachementen. Wij hebben talrijke groepen krijgsgevan genen gemaakt met hun wapens. Aan het Grieksche front hebben wij een vijandelijken aanval van plaatselijken aard afgeslagen en eenige honderden krijgsge vangenen gemaakt. Onze bombardements formaties hebben te Sebenico voor anker liggende vlooteenheden en watervliegtui gen aangevallen. Een schip van middel- groote tonnage werd getroffen. Verschei dene watervliegtuigen, gemechaniseerde strijdmiddelen en barakken werden be schadigd. Installaties van de luchtbases Di- vulje en Vodice zijn gebombardeerd en kregen ernstige schade. Andere toestellen van ons luchtwapen hebben gemechani seerde colonnes, vrachtauto's en ravitaillee- ringscolonnes aangevallen. In Cyrenaica zetten de Italiaansch-Duit- sche strijdkrachten na in een schitterende manoeuvre den weerstand, die geboden werd door vijandelijke gemechaniseerde detachementen en die vooral sterk was te Msus en Mechili, na de herovering van Derna de achtervolging van den vijand voort en zijn bezig met de zuivering van het uitgestrekte gebied, dat opnieuw bezet is. Eenheden van het Duitsche vliegerscorps hebben concentraties van troepen en geme chaniseerde colonnes van den vijand ge bombardeerd en met mitrailleurvuur be stookt. In Oost-Afrika heeft de vijand opnieuw krachtig den aanval ingezet in den sector van Massaoua. In de andere gebieden is de toertand in zijn geheel ongewijzigd. Een van onze motortorpedobooten heeft een zware Engelsche kruiser op de Roode Zee getorpedeerd. DE GEVECHTEN OP DEN BALKAN. BERLIJN, 9 April. (D. N. B.). De Duit sche troepen hebben in Joegoslavië on danks de gebrekkige verkeerswegen en ondanks aanzienlijke terreinmoeilijkheden den aanval voortgezet. Vijandelijke stellin gen die pashoogten beveiligden, zijn aange vallen en veroverd. In Zuid-Oost-Joegoslavië zijn belangrij ke wegen bereikt en beveiligd. In hetzelfde gebied hebben Duitsche formaties in een snellen aanval menige spoorwegtrajecten onder hun toezicht gesteld. BERLIJN, 9 April. (D. N. B.). In het Zuid-Oostelijk deel van Servië hebben de Duitsche troepen, naar het D. N. B. ver neemt, vijandelijke stellingen, die de wei nige invalswegen, die door het wegenlooze terrein voeTen, beheerschen en beveiligen, na taaien tegenstand van den vijand ver overd. Eenige voor de verbinding met Griekenland belangrijke sleutelposities der Serviërs bevinden zich in Duitsche han den. ROME, 9 April. (D. N. B.). De pogingen van de Joegoslavische en Grieksche strijd krachten, om de Italiaansche stellingen aan den Westelijken oever van het Ochrida- meer te veroveren, om zoodoende een ver binding tot stand te brengen tusschen bei de legers, zijn, naar de speciale correspon dent van de „Messagero" van het Albanee- sche front meldt, mislukt. Terwijl de Grie ken In den sector van het negende Italiaan sche leger herhaalde malen na zware voor bereiding door de artillerie tevergeefs op rukten om de Italiaansche stellingen van het Ochrida-meer te verdrijven, is een po ging der Joegoslaven om de hoogte te ver overen, die de paslage van Qur.'ne Thar.es op de bergen ten Westen van het Ochrida- meer beheerscht, in de kiem gesmoord. JOEGOSLAVISCHE JJTCrrrAANVAL OP FtTENFKTRCHEN. BOEDAPEST. 9 April. (D. N. B Vol gens een bericht van het Hongaarsche te- lcgraafagentschap heeft het Joegoslavische luchtwanen Dinsdagmiddag opnieuw een aanval trachten te ondernemen op Fuenf- kirehen. De Hongaarrche luchtafweer dwong de Joegos'avbche aanvallers echter om te keeren. Bij het Hongaarsche plaatsje Ujpeterd werd een Joegoslavisch vliegtuig door de Hongaarsche luchtdoelartillerie neergeschoten. Van de uit drie koppen be staande bemanning kwamen er twee om het leven. Een lid der bemanning werd zwaar gewond naar het militaire hospitaal van Fuenfkirchen gebracht. LEIDEN, 9 April. Vee. Aangevoerd werden 6 stieren; 86 kalf- en melkkoeien 150550; 595 varekoeien e.a. 200400; 20 pinken 170—260; 15 praskalveren 100200; 15 vette klaveren; 228 nuchtere kalveren; "189 weiedschapen 3450; 133 mestvarkens 2440; 160 biggen 12—18; 8 bokken en geiten 2045. Kaas. Aanvoer 6 partijen Goudsche kaas. Prijs bepaald door N. L. C. ROTTERDAM, 8 April. Vee. Ter vee markt waren aangevoerd 3080 dieren, waar onder paarden 166, veulens 26, vette koeien 530, gebruiksvee 1134, schapen 52, nuchtere kalveren 1048, graskalveren 83, varkens 1, tokken 30, zuiglammeren 10. Prijzen per stuk: kalfkoeien 550430330; melk koeien 540425 —325; varekoeien 345 275225; vaarzen 1 330275190; pinker. 280—200—160. WOERDEN, 9 April. Kaas. Aanvoer 10 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. 41.50. Ilande! vlug. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 3de lijst Trekkfig van Woensdag 9 April 1941 Hooge Prijzen f 20.000.— 197CO f 5.000.— 6105 f 400.— 4172 f 200.— 5909 f 10C.— 2119 PrUzen van f 30.— 1042 1539 1782 1990 2087 2090 2143 2233 2556 2596 2663 2728 2950 3011 3782 3859 4169 4185 4523 4985 5122 5170 5178 5533 5772 5834 6091 6773 7047 7082 7266 7375 '7418 7669 7791 7317 8749 9293 9734 2820 9889 10GG3 10704 118G8 11981 12218 12318 12539 12741 12822 12832 12352 13237 13406 13511 13913 14023 14338 14835 15030 15204 15370 15387 15489 15848 16052 16212 1G0G9 1G814 1G833 171C4 17354 17422 17700 17850 18480 18490 18703 10725 18744 18838 18948 19005 19273 19681 19728 19936 19939 19942 20025 2024b 20688 21102 21517 21933

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3